Forcat e Policisë së Shtetit kanë ndërmarrë të hënën një operacion masiv në shkallë vendi, në pikat e ndryshme të lojrave të fatit.

Lajmin e bëjnë të ditur burime policore zyrtare, sipas të cilave në këtë aksion blic janë përfshirë rreth 6 mijë agjentë dhe inspektorë tatimorë, të mbështetur nga efektivët e FNSH-së.

Burimet saktësojnë më tej se, operacioni ka nisur pas informacioneve për ushtrim aktiviteti të paliçencuar nga subjektet në fjalë.

Më herët gjatë muajit, gjatë një kontrolli në Njësinë e Mbikëqyrjes së Lojrave të Fatit, Ministria e Financave konstatoi moszbatim të ligjit në mbledhjen e detyrimeve financiare ndaj subjekteve që praktikojnë këtë aktivitet, duke i shkaktuar buxhetit të shtetit një dëm prej 256 milionë lekësh.

Detyrimet dhe gjobat e papaguara mbarten çdo vit, ndërkohë që subjektet rezultonin aktive dhe vijonin normalisht aktivitetin e tyre pa patur asnjë pengesë.

Po ashtu u zbulua se Njësia e Mbikëqyrjes së Lojrave të Fatit kishte lejuar aktivitetin e disa bizneseve në mënyrë të paligjshme, duke mos ekzekutuar konfiskimin e makinave elektronike që operojnë pa liçencë.

Bazuar mbi këto shkelje të veprës penale, por dhe shkelje të tjera administrative, Ministria e Financave bëri kallëzim penal për ish-drejtorin e përgjithshëm Besnik Çobaj dhe drejtorin e Drejtorisë Operacionale, Nikolin Gjeka, për shpërdorim detyre.

Për dy punonjës u mor masa administrative e largimit nga puna, ndërsa për dy të tjerë ajo e paralajmërimit për largim.

221 Komente

Kjo tregon se keto njesi ekonomike, punonin pa paguar tatimet, mirpo lind pyetja se, pse nuk i paguanin. Nga hulumtimet e mia, rezultonte se shum nga keto pika fitonin (neto) sa taksa  + - qe shteti u kishte vene ketyre, dhe keto pika preferonin te punonin ne te zeze, dhe kur kontrrolli u shkonte, ose i paguanin nen dore tatimoret ose i refuzonin kur kishin xhiro shum te vogel. 

smiley pa fat fare keta Pjero...

per t'u habit smiley

Dogana: Kompania Atllas, me shkelje 118 milionë lekë 

Subjekti “Atllas” sh.p.k, me status të “magazinës fiskale”, ka asgjësuar në kundërshtim flagrant me Ligjin 61/2012 “Per Aksizat në Republiken e Shqipërise” si dhe me VKM 612, date 05.09.2012 për dispozitat zbatuese të këtij ligji, 1850 ton melase (lendë e parë për prodhimin e alkoolit) pa praninë dhe kontrollin e autoriteteve doganore, sipas një njoftimi zyrtar të Doganave.

Për këtë veprim të kundraligjshëm është marrë tashmë vendimi per pagesën 101.182.500 si detyrim akcize i munguar si dhe penaliteti përkatës.

Gjithashtu, me date 09.10.2013, gjatë kontrollit të ushtruar nga strukturat e specializuara ne fushën e akcizës të Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave në magazinën fiskale të subjektit “Atllas” sh.p.k. u gjetën diferenca të theksuara midis deklarimit të subjektit dhe mallit fakt.
Ndër të tjera, rezultoi se mbi 9300 litra alkool anhider janë hedhur për konsum në mënyrë të paligjshme duke shmangur detyrimin e aksizës në shumën 4.204.350 leke

Për këtë shkelje të dytë subjekti është penalizuar në shumën 16.871.400 leke (detyrim i munguar dhe penalitet)

Totali i penaliteteve për këto dy shkelje te konstatuara arin ne rreth 118 milion lekë.

Personeli doganor përgjegjës për mbikëqyrjen e magazinave fiskale është pezulluar si dhe po vazhdojnë hetimet për nxjerrjen e përgjegjësive administrative apo penale te tyre. 

MONITOR 

 

 Nje firme e tille me kete emer, ekziston edhe ketu ne Antwerpen, mos valle filial i saj. 

Edhe ca hapa te tjere drejt " e çfare do bejne keta kerthijt more smiley Se pritshmëria smiley sa i du kto llafe 

Gratë e Rilndjes shaluan atin / LefKOPE  e digjon sahatin / Babasqapit i hoqen hajduterine  / po e sulmojne  me vajzerine smiley

ERA ORA!

Ke kishte ai Tahiri te dashur?

Ajo zonja qe eshte emeruar ne Tatime e Tiranes Pjer, mesohet te jete gruaja e Arben Rakipit, ish-Kryeprokurorit qe donte te denonte Berishen per krime kunder njerezimit...

Shpresoj qe listes se gjate te emerimeve nepotike, ti shtohen edhe Zeqine Sollaku, se nje vend e meriton edhe ajo per punen e palodhur nga krimit te burrit te saj smiley

Aman ore, dini ndonje gje per mua? Ke kam kusheri, e kujt jam mbese... se po na hipen kureshtja, dhe nje cike edhe zilia qe si s'na i di e gjithe bota rrenjet e dhemballet.

i nxerre media finisterre, nuk i shpika smiley

Keta po emerojne tarafin e tyre, dhe çdo gje sipas puneve te palodhura nder vite qe kane bere...

Keshtu persh, Polici qe dikur arrestoi Berishen me urdher te paligjshem (eshte diskutuar perpara zgjedhjeve edhe ne PPU), sot eshte bere Drejtor i Policise Qarkut Lezhe.

Kurse Djejtori qe organizoi arrestimin e Artan Dajtit, u shkarkua nga puna

Nepotizmi e tarafi Lefti eshte i thelle. Keta mezi kishin pritur pushtetin qe te rregullonin familjaret, shoket, dashnoret etj. haptas. Pervec Briseides, Rama kesaj i ka punesuar babain, vjehrrin e vellait etj. Po e shkoqin prene e kapur si lukuni ujqerish te uritur.

Nderkohe peshku eshte kthyer ne zp ose ndonje simoter te saj si fletushka dita. Njerezit po vriten perdite dhe pervec show nuk ka gje tjeter qe te beje me te sigurte jeten e qytetareve, peshku nxjerr ne faqe te pare nje aksion kontrolli qe nuk i hyn kujt ne pune se ne fund te fundit, keta e kane detyre te bejne kontrolle, nuk eshte se po bejne ndonje gje vullnetare.

Finisterre, mbase ne Shqiperi vertet degjeneron shpesh muhabeti ne banalitete te tilla, po kur situata eshte banale atehere veshtire qe ta besh muhabetin te duket me lart se aq. 

Me konkretisht, a nuk u morr 8 vjet ish opozita me lidhjet personale te Familjes? A nuk silleshin ketu artikujt e Meros qe shpjegonin si x dhe y ne ate e kete drejtori lidheshin me Giten dhe Zenin? A ishin gabim ato artikuj? Kuptohet qe jo, per aq kohe sa tregonin se pushteti kontrollohej nepermjet lidhjeve personale ishte e drejte ti ekspozoje ato. 

Keshtu edhe me keto rastet. Per aq kohe sa keta budallenjte e PD-se fillojne merren me fotot nudo te Rames, apo kush eshte ndare e kush eshte divorcuar gabojne. Ama, kur njohjet individuale jane ato qe sjellin individe ne karrige pushteti duke neglizhuar cdo lloj meritokracie normal qe eshte e drejte te behen publike keto lidhje. 

Une akoma nuk e di pse Briseida Shehaj, nje torollake anonime pa pike merite ne CV-ne e saj, qofte kjo dhe politike si rasti i Spiropalit, eshte bere drejtoreshe e Tatimeve. Nese ka ndonje shpjegim me te mire se thashethemet qe degjojme, bujrum te sillet. Deri atehere normal qe do kete aludime te tilla, qe mbase jane dhe te verteta. 

Ne thelb nuk me intereson tarafi, as nxjerrja e emrave te pervecem. Jo me shume te pakten se familjariteti qe kemi me kete lloj dukurie. Si nuk habitet njeri per keto gjera? Perkundrazi! Behen te denueshme vetem kur i aplikon pala tjeter. Cka tregon dy gjera: e para qe e njohim te miren dhe te keqen dhe zgjedhim te keqen, dhe e dyta qe jemi konseguente ne zgjedhjen e saj. 

Nuk e ke keq Endrity

Perpos kesaj, duhet shtuar fakti skandaloz qe emerimet ne postet me te larta te Shtetit nuk po behen as me konkurs (as sa per sy e faqe), por siç u pergjigj Ramadani, "jemi ne situata emergjente" - ai qe s'e ka haberin e ligjit, flet per situate emergjente apo te jashtezakonshme...

Emerimet ne Polici prsh, skandaloze ne shume aspekte :

Pike se pari, te gjithe TEPELENAS, ose Kurvelesher, qe nga Ministri (me origjine), sekretari i pergjithshem i ministrise (Gjonçaj), Drejtori i Pergjithshem i Policise (Didi), Shefi i Gardes (asaj qe ka ngelur), Shefi i SHKB-se, Shefi i qarkullimit Rrugor te RSH, te GJITHE nga Tepelena...

Se dyti, emerimi i z; DIDI si Drejtor i Pergjithshem i Policise, eshte ne kundershtim flagrant me ligjin, i cili percakton se Dr. Policise duhet te kete 16 vite eskperience pune ne Polici, ku 3 vitet e fundit si Drejtues i Larte ( DIDI ka 10 vjet emeigrant ne USA), para 1 muaji eshte kthyer perfundimisht ...

Emerime SKANDALOZE, ne shkelje flagrante te ligjit!

PD ka depozituar padi penale ne Prokurori, por tek PPU kjo kaloi pa u ndjere fare

Mos ka te dashur Shkelqim Canin kjo?

Ku jane ata te sektorit te dashnoreve, zonja Lefta?

Nuk e pranoj teorine tate Komentuso; i bi qe nje femer shume e afert me ATE, te ish sot ne qeveri... Nuk bashkpunojme me kulshedren e kuqe!!!!!!!!

Ajo zonja qe eshte emeruar ne Tatime e Tiranes Pjer, mesohet te jete gruaja e Arben Rakipit, ish-Kryeprokurorit qe donte te denonte Berishen per krime kunder njerezimit...

Prit mo si e ka pas emrin,Vilma me duket,po ajo ka qene mesuese frengjishteje!Ka qene mesuese ktu dhe banonte ne katin e pare te pallatit tim qe ishte perballe gjykates,ku u njoft me Rakipin.

Eshte me se urgjente, te mbyllen njehere e pergjithmone lojrat e fatit! Shkaterruan qi dra familje, shume vete kane perfundu lujt menc!

Po pse mor zoteri ndiqni hapat e eterve?! 

Po a nuk e kishin shpallur te jashtligjshem komunistet bixhozin?! 

Po ne per te qene te lire te hidhnim at kodosh zari u kacafytem me kulcedren e kuqe mor zoteri!

 

Te gjithe gege jane keta? A ka thone gjo Muci rreth kesaj? 

Muci kish thene: Shqiptaret nuk arrine dot te me kuptojne! Nuk merem me me ta!!!

si nuk erdhi njehere ketu mes nesh... po ne e dum fort!!!!

Ketu nuk eshte LGB -ja .

“Mos lejoni që pronat tuaja të preken nga gangasterët e pushtetit, që kërkojnë tju marrin djersën dhe gjakun tuaj, mundin tuaj dhe femijëve tuaj, në mënyrë arbitrare me justifikimin se ata janë mbi ligjin. Mos lejoni t’ju prekin të drejtat tuaja që mbrohen nga Kushtetuta e vendit. Njoftoni në kohën më të shkurtër deputetin tuaj të opozitës për të kërkuar ndihmën dhe mbrojtjen e të drejtave tuaja të ligjshme” u shpreh Halimi

Si tha Gjini dje; 3 femra qane kur dha doreheqjen B'risha: Erla, ajo pisqollerja dhe Halimi... smiley 

Me zhgenjeve Bama...akoma shifke Pordhokaline ti ???

te ishte shoku Idriz hajdé dé, po ti  nxnxnxnnxnxnx

Per humor 2 burime kam zakonisht; portokalline dhe deklaratat politike te PD-se. Keto te funit jane shume dobet kohet e funit Lefto... smiley 

lexo ato te Rames, se ke per tu shkrire smiley

u be e modes qe ne fund te vitit te vinte ndonje amnisti fiskale dhurate nga Babi i Vitit Elektoral, dhe tjetra eshte se ligjet jane bere pa force ndeshkuese e sanksionesh, inspektoriati qendror p.sh. nuk mblidhte gjobat, ngase keshilltaret e huaj prane kryeministrise mendonin se roli i inspektoriatit eshte te rrise cilesine e sherbimit dhe jo te ndeshkoje biznesin.. ndoshta me te drejte.. e sa te kaloje kjo qeveri ne ate balance ku inspektoriatet te mos i behen barre biznesit, do ca kohe

LefKOPE po te ngushtojne rrethin / pak nga pak do tu qethin smiley

Do tua prishin folete e krimit qe financonit fushatat e zgjedhjeve me Financat e sherefedin sherafi sherefedinajt .Do tu lene ne Biden e babasqapit  se " Ju zotrij nuk e doni projektin Berisha* 53* ".Vazhdo Lufto me kulshedrat e kuqe se po te tundin byzlyket .Do ti zbukurojne sherefidnerit e sherefuar smiley

 

Per sa i perket biznesit te lojrave te fatit; per sa kohe qe "tekniket" e kompjuterave jane ruse e bullgare, nuk kemi gjo ne vije... 

Po ju jeni kunder inisiatives se lire mor zoteri!!!

Jo mor Ron jo ! Ne jemi per shpirt Poetik te Erles QI ..tha se ...po nuk e hengre Mutin e Babasqapit katandisesh si lefKOPEJA qe nuk vjen vete po ndersen zagare deri sa te stabilizohet situata qe inspektoriati te ndihe bizneset " ..smiley

LefKOPE c'lajme po vijne / nuk e duam Portokalline / se grua na ben Halimne smiley 

po argites kur do i vije radha?

Nuk e ul veten aq shume gita; nuk puno ne bashki...

Ku kane bythe kta me u krrujt aq nolt mer Bredh smiley

qeveri e rigonit

Po pse e keni alergji iniciativen e lire mor zoteri?

Boni fotografi me xhinse çuna goca se kshu si po vijne punet.. Ke doku prap smiley

Dmth edhe ti Fiqiri e besove me ne fund qe ne do hapim fabrika, uzina, kantiere ku do punoje populli me rroba pune prej doku.

 

Un lus zotin pernate ishalla nuk e marrin vesh per keneten e Lazaratit, se deri tani nuk dine gjo shyqyr o pereni smiley

Demi kapet prej briresh, krimi kapet ne fillim ne kryeqytet. Pastaj periferite rrezohen si domino.

Kur te digjen sheshit librat e halit shamates ta besoj rrevolucionin smiley

hahahaha, me shkrive Fiqo.... siç duket te paska nigju Majlinda se kish vajt tek XXL-ja e vizionit me xhinse te ngushta.... goce trendyyyy, veç alamet femne.... gjynof qe o mor me politike....

ja shife...http://www.youtube.com/watch?v=kVyXfgce9HM

   Pse ku mendon  tjater, se duheshin nderur ..hiret alidems?

Cfare te keqe ju kane bere lojrat e fatit mor zoteri?

Epo kjo, mirë që të nxjerrin në opozitë, po këta stë lënë as të lush me fatin. 

Po lujn si Ujku me Gomarin .Edhe LefKopeja e di qe peshku qelbet nga Koka .Po po lujn i çikë se ishalla i bahet "andërrr "

Janë kioska zotrie ...po po ta them unë tye .Dallandyshet e Kapitalizmit Shqiptar .Po po do vi dhe aty unë , po Ju nuk e doni kumarin zotrie !

LefKOPE jane allate / lere babasqapin e ruj taten smiley

O kapterr xakja, mos merr zjarr or burre se nuk e ndalon kumarin Edvini e Kocoja. Partia e Enver Hoxhes me te vertete zbriti nga mali ne 45 me opinga, po sot jane biznesmene te medhenje me interesa kudo, duke perfshire edhe kumarin e lojrat e fatit. Ky aksion eshte per tiu treguar se kush eshte mbreti tani, po lojrat do vazhdojne se ato ndalohen vetem me ligj jo me aksione policie qe kontrollojne per taksa te papaguara ose dokumentacion.

Rri aty ti . Ka ardhe vet e par e punes dhe nuk u beme si kembet e dhise te flasim me cdo cope mishi me dy sy qe leshon famemadhja LefKOPE smiley 

Me ata me opinga nuk ke pune ti , se kur erdhen me opinga te paren gje qe bene , Dhien Helmeten e Duces dhe te bashkepunetoreve te tij .pastaj bene si deshen mbi krevat te Pernadorit tuaj !

LefKOPE mos i quaj lojra / se te ngjyejn te bejne me bojra..smiley

Keta kane vite qe u dalin 5 shtatat mer smiley

Drejtoresha e Tatimeve, Brisida Shehaj, ka emëruar dje me urdhër të Ramës drejtorëshë të Tatimeve në Drejtorinë e Tiranës, Vilma Rakipi, bashkëshorten e ish-kryeprokurorit Arben Rakipi. Kjo drejtori është më e madhja në vend dhe më e rëndësishmja pas Njësisë së Tatimpaguesve të Mëdhënj, në administratën fiskale. Ky emërim është bërë nga Rama pasi Arben Rakipi mbahet mend si njeriu që fsheu dosjet e korrupsionit të tij kur ishte ministër Kulture dhe të zyrtarëve të lartë të PS, si dhe i shpalli luftë opozitës së atëhershme kur ai drejtonte Prokurorinë e Përgjithshme.

Duket se emërimi i bashkëshortes së tij në një post kaq të rëndësishëm për ekonominë e vendit është një shpërblim që i bëhet Rakipit për kontributin e tij në fshehjen e dosjeve të korrupsionit. Në kohën kur Arben Rakipi drejtonte Prokurorinë e Përgjithshme në organin e akuzës ndodheshin një mal me dosje me emra zyrtarësh të korruptuar, por ai nuk kreu asnjë hetim për ta, duke i lënë dosjet e korrupsionit të pluhuroseshin.

Vetë Edi Rama ka qenë i akuzuar për korrupsion dhe kishte disa dosje në organin e akuzës, por këto dosje nuk u hetuan asnjëherë me urdhër të Rakipit. Denoncimet e korrupsionit në atë kohë u bënë jo vetëm në media, por edhe nga opozita me fakte konkrete, ndërsa Rakipi në vend që të hetonte zyrtarët e korruptuar i shpalli luftë opozitës, duke e përndjekur atë dhe duke montuar dosje falco.

Tashmë, bashkëshortja e Rakipit do të drejtojë një nga institucionet më të rëndësishme në vend, atë të Tatimeve në Drejtorinë e Tiranës. Ky është shpërblimi më i mirë që Rama po i bën ish-kryeprokurorit që nuk kreu asnjë hetim ndaj tij, edhe pse kishte disa dosje në Prokurori për korrupsion, kur ai ishte ministër i Kulturës.

Keshtu si ka nisur kjo pune, me konkurs do behen vec vendet e punes per pastruese e bahcevan.

Ky është shpërblimi më i mirë që Rama po i bën ish-kryeprokurorit që nuk kreu asnjë hetim ndaj tij, edhe pse kishte disa dosje në Prokurori për korrupsion, kur ai ishte ministër i Kulturës.

po pse nuk e hetuat kur ishit ne pushtet ...per 8 vjet?

E tha Rama pra, se fus ne burg Salen tha se dhe ai sme futi mu.

po ajo dihet te majte e te djathte e kane bere me llafe ta bejne me rradhe.. memen shqiperi.

po pse nuk e hetuat kur ishit ne pushtet ...per 8 vjet?

Ja ashtu ishte nje muhabet smiley Te kujtohet kur gjate fushates se 2005-es Berisha tundte "dosje" per kete e per ate qeveritar e burokrat te Nanos?

Lefti, rrofte Rilindja!

"Skandalet e emërimeve nepotike në qeverinë e Ramës nuk kanë të sosur. Një tjetër skandal është zbuluar këto ditë në emërimet e bëra në drejtoritë e minierave. Në krye të Drejtorisë së Inspektimit të Minierave është vënë miku i deputetit të PS për Librazhdin, Taulant Balla, Rrapush Tola. Ish-deputeti i PS, Rrapush Tola, biznesmen në fushën e minierave dhe një njeri i afërt i Taulant Ballës është emëruar drejtor i Repartit të Inspektim-Shpëtim Miniera (RISHM). Kështu, biznesmeni i mineralit të kromit do të drejtojë institucionin që merret me nxjerrjen dhe tregtimin e mineraleve, të kromit, hekur nikelit, bakrit, etj. Ky njeri i afërt i Taulant Ballës tani është në krye të institucionit që mbulon biznesin e tij, pra ai do të vetëkontrollohet edhe për tregtinë e tij në shitjen e kromit."

Keto qe i futni ne thonjza gjithe seriozitet si citime nga e kane burimin se zakonisht kur fut ndonje gje me thonjza citon edhe burimin. P.sh burri i halles, komahiu, Fahri Balliu etj.

 

Duhet miratuar nje ligj ku lojrat e fatit te zhduken nga qarkullimi ne qendrat e banuara. Te caktohen disa vende larg qendrave te banuara dhe aty te ushtrojne biznesin e tyre keto aktivitete. Kjo eshte ne te mire te fukarenjeve. Dhe qeveria dhe parlamenti kete duhet te bejne. Keto operacionet masive jane per show public si puna e gjelave te detit kur fryhen pas nje fishkellime, por nuk e zgjidhin problemin. E kjo ceshtje zgjidhet mjaft thjesht: me ligj nuk lejohet aktiviteti i tyre neper qendrat e banuara , pike.

E si do ja bosh ti masnej me vone ato 1-1 -shat ? apo do qe gjithe katunaret masnej ti lene te mbjellat e ti futen kumarit.

Po edhe fshati qender e banuar eshte. Dhe une po them qe nuk duhet te kete lojra fati ne to. Caktohen zona te pa panuara si psh ne ishullin e Sazanit, ne mal te Dajtit, ne Spac etj. Dhe le te shkojne atje njerzit me makina luksoze e goma te trasha. Ata se kane problem se udhetojne 1 apo dy ore per tu kenaqur. Biles se bashku me licencen e kazinose tu japin for free edhe licencen e shtepise publike. Keshtu realizohet edhe nje nga pikat e programit te qeverise se re; hapja e 300,000 vendeve te punes.

Ka lezet, po vjen era shtet!!!!  smiley

Duket qarte qe po vjen era shtet , ne lagjen time i kishin heq fletoret e veresise , nuk jepshin mo pa leke.

Kush është për ndonjë poker në bodrum a një dorë zara ke hyrja e pallatit se kazinotë i ka msy policia!

s'mbahet Armiri smiley

LEFTI, miqesisht te them, eshte mire te zhduken me ligj keto drejt lodrash se jane me keq se ...lodra qe u bie femijeve.Shkaterruan qindra famije edhe ashtu te shkatrruara qe ishin.Pra keto shkaterrojne edhe ...te shkaterruarat o burre! Ne esfel te vene!

Nese nuk investohet ne edukimin mbi te keqen e ketyre lojrave dhe ashpersimin e rregullave mbi te cilat operojne, nje ndalim fiktiv me ligj vetem do ta acaronte me keq gjendjen. Do te plaste bixhozi ilegal, lojrat neper parqe e bodrume etj. qe brezi i shokeve te vjeter si ti Grave duhet ti dije.

kam pas i komshi une , Ad Kavajsi ja kane pas thone , kur nuk gjenin zare me i hudh me conin mu si me i vogli qe isha me ble shkrepse , i ngatarronin kunjat e shkrepseve me njona tjetren dhe vini bast me nga 100 leke ( nga 84 ky muhabet ) kush shkrepse ka kunja me shume smiley

E di historine e shkodraneve?

Kur policia ne kohe te xhaxhit ju ishte vene pas per te mos i lene te luajne bixhoz, shpiken nje loje te re. Shkuan te kafja e madhe, moren 4 kafe per 4 lojtaret qe po luanin dhe loja ishte e thjeshte, atij qe i hynte ne filxhan te kafese te parit miza, ishte fitues dhe ju merrte leket te tjereve. Kshu edhe luanin bixhoz, edhe policia nuk i diktonte.

S menyra ka ...per ta vrare vehten njeriu...!

smiley

Kushedi sa shkonte vlera e mizes smiley

Po jo mo grave se i shkaterroi papunesia dhe varferia pa bixhozin ai qe e ka ne gjak do ta gjej nje menyre me e lujt .
 

Brad, para disa diteve , nje kryefamiljar, ish biznesmen i suksesshem, iku nga Shkodra ku i shiti gjithsakish dhe pat bujurur ne Tirane- Sauk.I hyri lojrave te fatit dhe humbi jo pake por 140.000 euro! Nje darke ...vrau vehten duke lene.....edhe pa shtepi gruan dhe tre femije....!

Dakord me te gjitha pervec " biznesmen i suksesshem  "  ,.

Ore ka nje force magjike kumari, qe u merr edhe ato... pake kokrra te mbetura.Kot nuk i kane thene NOZUBILAH!
Njihesh me ...Y.Rakipin? Po me dep L.Rama? Po....etj.

Nqs se kumari per ate ka pas me force magjike se sa lenia e kalamojve ne mes te rruges per mua ai nuk ka qene i pjekur menderisht dhe nuk e ka perballuar realitetin , eshte fatkeqesi .

po pra kete desha te te them, Ylli e ka nje dore 100 mije euro Luani me dobet por lubi eshte ajo e TCH smiley

Eeeee!

E di ti qe tek Taiwani ketyne i kane bo salle me vehte ?

Grava, dakort jam qe jane shume te rrezikshme! Por "te hiqen", me duket si shume radikale...biznes eshte fundja, nuk e kemi shpikur ne : perse duhet te na thote Shteti se ç'eshte e mire dhe e keqe ? Perse duhet te na thote shteti si te shpenzojme leket ?

Ai qe s'di te kontrollohet, e ka problemin tek vetvetja, s'ja ka fajin kumari apo lojrat, te cilat sot i gjen edhe ONLINE ku me nje click le lesht ne Poker, ndeshje futbolli apo gara kuajsh

Ky aksion eshte thjesht per te thene qe "jemi ketu" dhe per ti lene "ilegalet" pasi e paguajne PIZZON njehere tek pushteti  i ri

 

 

Nuk me i tereson hic " aksioni" por shpresoj tek nje ligj...

+1 

Te pakten neper bote eshte kufizuar vetem ne vende te caktuara per frym popullsie dhe kryesisht neper zona qe kane nevoje per ardhjen e turistave. He per he ne shqiperi keto duhen zhdukur radikalisht. 

Ku jane keto kufizimet ne vende te caktuara neper bote sipas frymes se popullsise apo sipas nevojes per turizem?

California

  1. Nuk ka kufizime ne vende te caktuara sipas frymes se popullsise
  2. nuk ka kufizime sipas nevojes per turizem
  3. Ka kufizime (shume shtete, jo te gjitha) qe ju ka lejuar vec fiseve vendalije (indjane) te hapin kazino. Fiset i kane hapur aty ku kane ne pronesi token, neper rezervatet e tyre.

Poet, ku ka investim per ...edukimin ere burre? Ku ka per te rinjte, per rinine?

operacioni e paska pas emrin ne kod "fund marrezise". Eh?

Po vet jeta eshte nje lloj kumari mor zoteri!

mire mor zoteri mire se e morem vesh , mor zoteri smiley

Brado, e more vesh qe makinat e kuqe do taksohen 25% me shume!

s'me suhet fare do ta bojne me shume se 5 mije euro ne vit ? pffffffffffffffffffffffff smiley

Mire mer Brad mire, po kshu ta morin pasurine komunistat: 5 gjela sot, 5 gjela neser...i ka hik te tjerve qypi me flori.

Ja nje te fresket , dje ky muhabet , komshiut i kishte mbaru mbesa per cikel te ulet , mesuese , burre i mire , spo gjen pune mor Brad me tha , po pse mo i thashe ti punove fort per keta Komunistet qe te fitonin , se paske nje mik ? Po ca .....keta sjane as Komuniste me tha , as Demokrate , keta qenkan M..... mor jahuuuuu...........smiley
 

Gajret thui komshiut Brado sa te hapet zyra e sekuestrimeve. Aty ka per te pas pune per te gjithe. 

Po ja them mer po e di qe do i shkoje menja direkt tek Ilir Meta smiley

gju me gju me popllin? po me habit!

Brado, ja edhe nje fakt qe tregon se keta te sotmit nnuk punesojne militantet, por ata qe e meritojne... meritokracia ne radhe te pare, pastaj ç'mbetet per militantet.... prandaj thuj atij mikut tat, durim edhe ca...sa ti heqim ata mesuesit me lopate qe kane mush radhet ne Kamez apo Paskuqan... me shkolle tetevjeçare...

E mrenshme kjo po mos e boni me llafe: Eshte mire te varni nji portret te Ismail Qemalit ne nje vend te dukshem po pa rene ne sy ne shtepi, bizines, te makina dashnores kineze etj.

Ma zberthe pak te lutem , se me ble portretin e Molit e mora vesh dhe me e var ne nje vend te dukshem po pa rene ne sy e mora vesh po pse duhet me qene patjeter Kineze , kte se kuptova.

Kshu me thane kshu po them. Edhe une bona çudi.

mire o mire por po na hapin pune kshu , pse kineze xhanem .

Po ti me ket sebep bleje i çader kauçuku se ardhi vjeshta. Po nxito se mduket tezgat e kinezit e kane rradhen tashi. Po ket nuk e kam te sigurte.

Jo mer se e zgjidha , do mar dashnoren e do e lidh tek kosherja e bleteve , normal qe mas gjysem ore do ngjaj si kineze , apo jo smiley

smileyAshtu mund te rresh veten, po jo qerrevin ton anglikane. 

Po per nje here mor burre thashe se sdo harxhoj bletet une me e bo ate kineze dite per dite , apo sjane dhe puntore te mdhoja smiley

Masemo kollaj e ke te lidhesh bleten ke kinezja e te tduket si dashnore smiley

smiley

Po dhe kjo eshte nje zgjidhje smiley

 Se Inevestimet zotrie , thoshte leter katramaja e Bizneseve . Beji , te befte Lanet LefKOPEJA Pse e bere rrugen e Kombit ? Ja per keto pune te mendoje ,  jo te mblidhje "taksat " me Zenin neper Tirane per nje License e ti mbushje xhepat Gites per kontrata , po ta ngrije ne Mal te Tanes te ngrifte LefKOPEJA llogarine smiley !

Dhe e leshon Blogjeve tani si Plaka e vazes  te nemeroje Oqet e Edit ku i ka fshehur smiley

LefKOPE mos shih tatimet / shtrengo dhembet  e zur vrimet ...smiley

Po ju jeni kundra jetes mor zoteri!

Kjo ideja e emerimit me konkurs me duket si me idjotja qe kam degjuar ndonjehere. "Meritokracia" nuk me interson mua si qytetar i thjeshte. PD apo PS mund te vene edhe nje krric aty. Thelbi i problemit eshte i te kerkuarit rezultate dhe llogari kur ka mungese rezultatesh. Si mund te behet ky? Se kabinetet qeveritare vijne e ikin dhe gjithmone do sjellin me vete njerezit e tyre sikurse ndodh rendom me korporata private/publike; shume CEO sjellin njerezit e vet ne drejtimin e X kompanie. 

C'jane keto konkurse meritokracie? As nuk e imagjinoj se si mund te zhvillohet nje gje e tille dhe per me teper pse? Nese postet identifikohen si shperblime konkursi atehere do te thote qe te gjithe duhet ti synojne keto poste sepse qenkan fitimprurese. Aktualisht s'ka pse te ndodhe keshtu - te rinjte parimisht do tu duhej te synon biznesin privat! 

Me falni, keni aplikuar ndonjehere per pune diku?

Ca do me then mo vlla mos i lej keshtu pergjsyem te "nenkuptume"

jps, mos e luj se e ke mrekullisht mire!

but he had you at 'hello', didn't he?

Bredho ttrego te verteten a ndi eren e shtetit apo jo?

Nuk o tu e perballu dot o Ron; nuk o mesu!  smiley 

Nuk ka faj, 8 vjet keqeverisje e harro robi eren e shtetit!

qofsha gabim po mu m'vjen era show, Ron. 
Po ka kohe, 100 ditshi nuk eshte bo ala

Era show? 

Po mbyllen lojrat e fatit o Bredh! Po thuje nji llaf te mire o burr se nuk bohet nomi!

Ron, eshte me shume se e lyme pallatesh me boje kjo pune. Entuziasmi eshte per t'u pergezu po sic do thoshte Enka e yummanias, nuk eshte ingredienti i vetem per te bo nji pjate qe t'shijon

smiley smiley smiley e degjova gabim, apo vertet tha 6000 forca policore???

Tahiri show..smiley

Operacioni u kodua me emërtimin ‘Fund Marrëzisë’ smiley

po e ndjek. rrofsh!

(po nuk i shko trishtimi dreqit!!!)

korrupsioni eshte nje gje elementare qe e kane te gjtha shtetet

Ngjela

nuk do ndrrojm nje porkeri me nje tjeter

Av. S. Ngjela

Une jam nje lum qe nuk e ndron shtratin

Av. Ngjela

Koco ishte nje armik i ujit,briskut dhe sapunit.Nuk mund te drejtohet me keta njerez.Rama ka rene ne entuziazem psikologjik.  smiley

Av.Ngjela.

Zeri (i opozites) nuk vjen nga bashkimi ben fuqine. Zeri vjen nga verbi! 

Av. Ngjela

 

E ka kot (Basha) qe vjen verdalle si reja ne pantallona. Nuk ka re ne pantallona zonje! Te dali te japi ide. Opozite nuk do te thote force, opozite do te thote ide. Ku i ka idete? 

Ngjela

shteti nuk ndertohet me koco me moco me loco lol.

mire thote, me koco te pa lare qe vodhi gjysmen e shqiperise. spiun i sigurimit. 20 vjet dhe me pasuri s'mesoi te lahet, jo po do beje shtet. ai e ka mendjen te vjedhi ca me shume.

Meta nuk ka prish asnje marveshje ne veprimtarine e tij politike...Meta eshte i pergjegjshem ndaj shtetit.

Faleminderit Avokat!

!!!

Avukati po perdor humor anglosakson.

'Rama ka ardhe ne pushtet per ti dhene ushqim 2 apo 3 krokodileve rreth tij,apo ka ardhur per tu ngritur shqiptareve shpresen. smileyDuhet te dryshoje kursi .Une jame nje lume qe nuk e ndryshoje shtratin.

Av. Ngjela

 

Nuk i ka pelqy Koco. E percolla, tha.

Vetem njeri e vuni me shpatlla per muri ket kaliber!!!

PS. torment psikik, entusiazem patologjik...

politika eshte domino. Vihet nje gur, pastaj vihet nje tjeter.

Spartak

Cimo e pe si u shkri ajo gazetarja. Nuk ju hiqte buzqeshja nga surrati.

kaloi ne gjendje amorfe

me thoni nje emer gjyqtari te respektuar, tha. NJE. Ik ne perendim, te te thone 20!

 

E vuan shume kete punen e gjyqtareve pa personalitet.

Po pse mer, tha, kush e drejton United States kujton ti, presidenti e? Jo mer jo, ate vend e ka majt ne kembe Rehnquist!

 

Opozita nuk ka lider, flet fushke ne dushk, flet me gjuhe te vjeter dhe kuptohet qe drejtohet ende nga Saliu,

Avokat Spartak Ngjela

Flm avokat! Tani e kuptoj me mire edhe Peshkun!

flet fushke ne dushk

smiley

Bravo Ngjela!

sikur 10 te kishim si ky ne fusha te ndryshme dhe ne fuqi, kaq duhej.

Ngjela do te jete Presidenti i ardhshem!

Ngjela duhet te behej minister i drejtesise.

Do te behet President!!!

''nuk do e godasi me shkop!'' e madhe...smiley

puna eshte e perbuzur ne Shqiperi. raporti midis punes dhe kapitalit eshte mizerabel. ti nuk ke garanci qe je ketu, zonje, e dini kete? s'te mbron asnje ligj.

eh mer avokat, kujt i flet, anadollakve? shakaxhinjve te perparimit?

Grava jepi nje perqafim nga mua Ngjeles, e ka qare situaten.smiley

ditto!

Sot paradite, alba1, do ta shpie ne vend porosine..

Jepi edhe nje dopjo nga ana e Ronit.

  Taf, pi vetem vere  dhe jo dosido... Pi nga ajo cilesi, qe e pi dhe Roni.

Grave na thuj ndonje te re ca diskutuat me avokatin sot?

Avokat, stonsat ne 78-ten, teksas - pa dyshim nje nder 5 showt me te mira ne historine e artit skenik qe nga artistofani. cilesia e videos e kenaqshme per standardet tona anglosaksone.

sugjeroj: shkon me vere te kuqe te lugines Napa dhe fileto bizoni te kolorados.

Lugina Napa prodhon disa varjete rrushi! Specifikoje te lutem, sepse filto e bizonit nuk shkon me cdo lloj vere. 

per klasin e avokatit: petite sirah.

natyrisht te rezerves.

Eh..Avokati...Une besoj se avokati eshte nje rrebel i cdo pushteti dhe klase politike,..Nuk mund ta imagjinoja dot ndryshe, avokatin te ulej diku ne nje qoshe komforte dhe te binte ne qetesi, nuk i shkon per shkak karakterit te tij. Besoj se opozitarizmi Shqiptar ka nevoje per avokatin sic ka nevoje gjella per kripe  smiley

       Art, keni te drejte.Ai sikur po ka per mision ate qe pati dikur islamiku Averoes, i cili plotesoi punet lene gjysme te Avicenes.Se  beri te kapshme  per intelektualet e mesjetes, thelbin  e shkences antike te  Aristotelit.Avokati yne, duket se ka marre per  mison te beje te kapshme per intelektualet e sotem mendimin modern, konceptimin per demokracine moderne qe ne thelb eshte vazhdimesi e ideve te Platonit, te cilat nuk jane kurrsesi ne kundershtim me parimet e islamit, te zbatuara  si nje fe e natyrshme, por qe per fat te keq jane marrre zvarre prej dallkaukeve fondamentaliste, qe kane dominuar kaqe gjate mbi intelektualizmin puritan te munguar...ne kete vend.

  Goxha mision ka i varferi Avokat...

 Ka bërë gjënë më të mirë Qeveria. Gati të gjitha ishin pastrim parash, dhe nuk respektojnë koeficientët e fitimit që është minimalja për këto lloj aktivitetesh. Plus që ishin kthyer në një plagë të thellë. Njoh dhe njerëz që kanë lënë lesht e kokës, në plotë kuptimin e fjalës. Po më pëlqen ky show, nëse do e konsiderojmë të tillë. 

Mbrëmjen e së hënës ka nisur çmontimi i të gjithë “billbord-eve” në autostradën Tiranë-Durrës. Vendosja e tyre në anë të akseve kryesore dhe autostradave në jo pak raste është bërë shkak aksidentesh.

“Billbord-et” në autostradën Tiranë-Durrës u hoqën pasi tërheqin vëmendjen e drejtuesve të automjeteve.

Redaksia Online
(e.s/shqiptarja.com)

 

Sa mire e paskan bo, eshte tmerr ndotja qe bejne keto billborda cdo 50 metra.Rruges per ne Rinas ato dy lumenjte po ti shohesh  jane mbushur me mbetje letrash te billbordeve qe i hedhin ne lume.Ishalla i heqin  te gjitha  se eshte e tmerrshme ajo pamje

Opaa iken dhe billbordet, kto simbole te kapitalizmit smiley

Shoke dhe shoqe, filloni qy tashi ti msoni fmijve si te shkrujn '1 Maj' te fletorja vizatimit, te jene te pregadit per kur te vije dita smiley 

...bring Fiqo back, se ai i kupton gjerat ndryshe...ti je akoma nen traum post komuniste smiley 

Frances i jemi mirenjohes per udhëheqesit iluminist qe i jep here pas here ktij vendi

...ja shif ketu ke ppu njehere....vetem beautiful minds smiley  

Tallu tallu ti po mbas "Fundi i Marrezise" edhe "Bjutifull majnds" nuk duket keq si dosjekod operacjoni policesk smiley

Po zhdukin kontrabanden e lojrat e fatit qe jane kontraband  apo po shakterrojne thjesht konkurrencen?

 

 

Aksioni ka qen frontal,ne mbare venin,zotni,per ca shkatrrimi konkurence,po thu ti.Dhe ktu ku jam une,dje u bllokune disa pika,disa u detyrune me ul qepenat.

po pra sulm frontal ne te gjithe vendin sepse konkurrenca ne te gjithe vendin eshte.

pse si kujtove ti dhe ne las vegas ?

Sa shume veta e paskan keqkuptu, ca thone do mbyllen, ca thone makinat japin pak lek mbrapsh dhe do rregullohen. Ne fakt vetem po numrohen, per ato qe nuk jane regjistruar do paguajne gjobe dhe do regjistrohen qe ne te ardhmen te paguajne taksa per cdo makine. 

Edhe gezuar Bajramin atyre qe e festojne meqe ra llafi, Zoti sjellte paqe tek ta dhe tek janullatosi

Kët "fundi i marrëzisë" do e ket marrë nga kënga e Aurelës "E kemi fatin shpresë dhe marrëzi". 

Hapni ndonjë temë ku besimtarët të gëzojnë Bajramin sagllam.. 

nuk eshte lajm ky....dihej qe pas 23 qershorit qe nje nga aksionet e para te Rames do te jete pastrimi i Kazinove pasi ka perfitime direkte nga kjo pune: KAZINOJA E TAIWANIT KU ESHTE AKSIONER.

Ketej te ben pershtypje se i kane te ndervarura nga "Bordet e Edukimit " Shef robi cfare edukojne . Asigjo pervec se "Luj me Fatin . Thu jane stalla per Derra ? Derra vijne po ne tërësi ka Njerëz të të gjithe kategorive . Dhe e kupton se "Paratë " shkojne per Edukimin smiley

Çe ka gjetë atë vend ..thu së fundi . Nga mbiu gjithë kjo fushë me të zgjuar në këtë vend  ,më keq se Gjëmbeçët e majit për kërret ! Dhe janë përhapur rrugëve pas Halimërve e Bamsi Bumsve më keq se  fletët e lakrave ..Po goditet Kapitalizmi ...smiley

LefKOPE si je me të dridhurat e Loqkëzave të këmbëve ?

LefKOPE ka ardhe sahati / po i afrohen  kullës së "babisqapit "...smiley

" Po po ta them une tye .Miku im Arsidi zotrie dhe Fazllic ...Po po .Nuk duen keta modernizim me helikoptere . Ta them une tye "

Dhe pas tij Bideja e babasqapit alias Bodeja i Financave : " Po ju mor zotri nuk Ju pelqen projekti Berisha per Kapitalizmin " smiley

lefKOPE do na marre malli per keta shakaxhijt e perparimit ! Foli Lulash dashkurbanit te cfaqet se ka rast te shkelqyer per tu dukur " Per nje Tirane te Paster " jo per prerje Pemesh por Traret e Korrupsionit !

LefKOPE babasqapin e perzum / se nuk dum pasuri ne  llum ...smiley

Ja dhe leket e reformes shendetesise keshtu te avulluara  neper brymat e hekurave te ketyre helikoptereve....Eh sa bryma ka pas ajo shoshe...

Po e ke idene , Korrupsioni eshte si sita e Guackave te kermijve .Ka nje mase te caktuar qe kalon .Normalet .Kur kalon masen nuk deperton .Vrimat e Sites antikorrupsion te Babasqapit kane qene ne Madhesine e Halimerve dhe Imam Bajalldise qe nuk ka site ne Bote qe i kalon e jo me te besh fjale per "bryma " qejfi  si te LefKOPES , qe lezetonin babasqapin me honorare speechesh !

 

E mira eshte te mbyllen fare ose te hapen jashte qyteteve.

Le te njekim shembullin e Kanadase per lojrat e fatit, mallrat me akcize te forte( duhan, alkol, karburante) dhe shteti do te kishte dhjetfish me shume te ardhura.

Marrëzia e Ramës, 6 mijë policë për bllokimin e 60 kompjuterave

Kreu i qeverisë, Edi Rama dhe ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, vazhdojnë të bëjnë show me operacionet policore. Në operacionin "Fund Marrëzisë" që Rama dhe Tahiri kanë angazhuar 6 mijë forca policore, janë sekuestruar dje vetem 60 kompjutera për faktin se ishin pa licencë.

Bravo i qofte qeverise mer; mo mire pak sesa hiç smiley 

Ronsi ka qe te kapet pema nga deget e jo nga trungu! Si tha Met Bega: ty e mu te le kompjutrin qeveria, per vete ma maunet ! smiley

Tani si aksion shume mire bene. Por fatkeqesisht ngelet nje show i vetem e pa rezultate. Le ta analizojme pak situaten duke marre shifrat e fundit te vete qeverise:

6000 police.

rreth 1000 pajisje te konfiskuara (pavaresisht se shifra luhatet nga 500-1000 dhe pavaresisht qe nuk jane pajisje te konfiskuara por vetem te bllokuara ne pritje te verifikimit).

Te shohim ca shifrat e Drejtorise se lojrave te fatit per 2012.

7 punonjes konfiskimi dhe vetem 1 kamion.

Rreth 2300 pajisje te konfiskuara per 1 vit.

Si perfundim prisja nje pune me te mire te policise ne krahasim me nje drejtori me 30 punonjes. Me shqetesuese jane te dhenat e tjera (te konfirmuara) qe askush nuk ka hyre tek sallat e Mark Frrokut, çunit te Arta Dades apo tek Fideli edhe pse kishin informacion zyrtar, te perseritur ne te gjitha instancat e ketij shteti si dhe thjesht shoqerive te rregullta i kane nxjerre nga sallat lojtaret e pa i thene gje i kane mbyllur deren policet. Edhe me shqetesuese ajo e pakonfirmuara qe Tom Doshi ka importuar rreth 4000 pajisje slot.Pavaresisht gjithçkaje shpresoj te bllokojne te gjitha ato pa licence po ky stan kete bulmet ka. Qeveria ben demek se punon, ne bejme demek qe po e besojme.

Eshte vetem nje show njehere si fillim pasi jane angazhuar gjithe ato forca policie per te bllokuar nje numer te vogel makinash apo pajisjesh dhe nuk jane prekur asnje prej bizneseve te kumarit e lojrave te fatit te deputeteve te PS.

Ne qeverisjen e PD sic e permend me te drejte, jane konfiskuar vetem per nje vit, mbi 2 mije pajisje.

Keto bllokimet kane peshe te vogel, jane per show me shume, nderhyja duhet te behet ne ligj, por me e keqja eshte se edhe keto aksione ne fakt jane vetem per te treguar se kush eshte bosi i ri dhe per ti hapur rruge shtrirjes se monopolit nga deputetet e PS. Ajo qe perflitet per Doshin ose te tjere emra, nuk eshte pa gje.

Keshtu po bejne edhe me ambientet e QSUT. Po largojne bizneset qe ju kishte dhene licenca ministri i LSI, per ti hapur rruge qe gjithe hapesiren dhe nevojat per dyqane e sherbime jo spitalore qe kerkohen ne QSUT, ti beje kompania e Koco Kokodhimes.

E rropen Shqiperine e gjore dhe ja kane futur hapur fare, permes lendines.

Zgjidhja eshte e thjeshte

Duhet nxjerre ligji qe te ndalohen lojerat e fatit neper lokalet e zakonshme, te lejohen vetem neper Kazino te licensuara

"Fund Marrëzisë", në pranga ish-zyrtari i Eduard Halimit - sa me shumë , jo per ti dënuar por për të Kuptuar që nuk është shteti iBabasqapit ! Po një vjelje të Mirë e të Fortë mos ua ndani ...

Me vjen keq por edhe per dashamiresit per nje shtet e shoqeri serioze .Nuk behet fjale per ti keshilluar . Ka eksperience Boterore dhe s'ka mbet njeri te na thote se "Regency"  e kujtedo qoftë , duhet Aty ku është . Eshte  Korrupsion i Paster , qe tregon shtet te Kapur nga Krimi i Organizuar brenda Shtetit te Babasqapit . Nje Bajraktar mashtrues nuk mund ti trajtoje ndryshe Sejmenet si Halimi Supes e bamsi Bumci i Porto Palermos per Kulturen smiley Nje kryehajdut Biologjik nuk mund te drejtoje pa Hajna Politike !

Kjo duhet Luftuar ne rrenje dhe pa Meshire .Kjo eshte futja e Trenit ne 'shina" pastaj dhe Lul Basha apo dhe LefKOPEJA smiley mund ta drejtojne shtetin ...me kusht qe te mos Harrojne 

Çfarë tringellin ai Tahiri / nga kabineti më i miri smiley

Nuk behet e as mund te perfytyrohet Shtet me batutaxhi dylekesh katuni si babasqapi me pordhët e fëndët që ka lëshuar Blogjeve , sikur Ministart qeshnin me shakatë e Duçes .."Edhe ti Majlinda ke mbajtë xhinse ..." 

Mire o mire por kujdes me njerezit qe po u jepni poste te pamerituara...Shume raste i kam te fresketa, po te doni dhe i denoncoj ketu tek PPU-ja..

Mos i denonco se na preve rrogen smiley

Mesohuni me shkulje rrenjesh e jo me prerje degesh se gjallerojne me shpejt ato atje ku priten ! Nuk ka poste te Merituara . Nanua e "mbolli " si modh mer jahu ,  , qe Driteroi edhe me i Madh e shndrroi ne Shkerdhatokraci smiley .Ka vetem poste  qe japin rezultat sipas programit . tek zgjedhjet e emerimet mund te kete vend "projekti"  por jo Meritokra cer cer cer cer cerira .E kush i mati ? Kriteret e LefKOPESE smiley

Dengelat me af ofe as kane mbaruar as kane sosur ! Ndersa kjo qe po shohim hap pas Hapi eshte Rezultat i atyre "kerthijve " .eshte shtet pe Tamami !

Shif endrra xhaxhi idris, shif endrra..smiley

kush eshte varianti yt i se vertetes? mos na li grefur ;P

Ketu per enderra flasim , se ta dime me te vertet qe ti qeke Ajo qe i shndroke ne Realitet ..

Po derri ...nenen , Permbys ta kthejme dhe Flaken ti veme vetem te te kemi ne krye smiley

Ec me ato qe preken jo me propogande Boshe . Po preken Kumarxhijte dhe hajdutet e Ikonave .Po Ulerin babasqapi se asht merita Ime Europa , po caperlehet Imam Bajalldia me "sqarime " aktoriale te emisioni Uturak fevziut ....Boll me me keta palaço CIRKU ! Na dalin ketu neper Blog ! Del e tepron Poeti smiley

Dhe nje feminor ne pervoje e di qe jane aktivitete qe nuk mund te ndodhin pa Hierarkine e Nje Shteti dhe Pa Lidhjet me te . Dhe eshte nje Krim i organizuar nga Shteti !

Te duket enderr ? 

Nuk jam asnjehere kundrra kur qeveria punon per te miren e popullit, dhe nuk shpreha ndonje mendim lidhur me kete ceshtje.

Shqetesimet tuaja do i raportojme sa me shpejt lart e me lart, gjer atehere mireudegjofshim. smiley

Ja kete prisnim prej Jush smiley

lufta kunder korrupsionit duhet bere sipas tempos smileyhkrep me zjarr porsi rrufejasmileydo ti vije rradha berishes plak ose baba likes apo do merren me keto cironkat e vogla ata?

Keshtu si e kane nise ata , do vije nje Kohe shum e shpejte qe FMN-ja te nderprese ndihmen

Hajde Vjedhje hajde nga lefKOPEJANET smiley Cfare kane bere mor zot Tete vjet jo shaka .Dhe nje rruge Kombi - kot  qe kot pa asnje efektibitet ekonomik ,po dhe ate me 60% vjedhje dhe braktisur ne meshire te Fatit .

I nderuar Galile per hir edhe te ketij Blogu, ne se njeh ndonje dhe te digjon thuaj te bejne ndonje Pauze se po na ikin edhe karagjozet e Saliut nga Blogu . Nuk po dine me te llafosin vetem per SHTET Normal  Do vij nje kohe qe vetem me Ikona do cfaqen smiley

Hani mana hani thana  / lefKOPE kujt po i vjen rradha ...smiley

Cfare kane bere mor zot Tete vjet jo shaka

Te njejten gje qe bene edhe socialistet perpara tyre per 8 vjet.Ai Kokedhima qe bleu frigoriferin e durresit per 20 mije leka te vjetra dhe qe keshillon tani kryeministrin mos te duket burre me i ndercem?

1mije here me i ndershem se me indershmi Llafazan i PD-hit qe te ka mbushe koken me zamete .Fakti me i thjeshte do ishte .... " Kokedhjeri Ne BURG per pervetsim Paurie Publike ne shifra abuzive "

Perderisa na cau Zalloten me Koqet e Edit ai me gjith te pernderten Jozefpercke,  tregon se ka qene nje Llafazan ordiner , shpifarak dhe (fat i keq apo mire -zgjidhe vet ) nje propogande mashtruesish . Rezultati akoma llafosni si Lushnjaret " A po nuk e kapem Ceken ne Berat ere " dhe me e prekshmja ditore 24/24 polli LefKOPETE dhe pordhen e saj Poetin smiley

Vetem keta e kane  nivelin tend me kete shembull !

Shyqyr qe vendi u be me ne fund me veqil.Lum kush te rronjesmiley

Oidriso u tha u be (nuk do merremi me me ta perkohesisht smiley ..do tu leme nje cike kohe qe te marrin veten nga Shoku mendor qe pesuan nga "doreheqja" e Liderit te Madh.dora vete Doktorr Adhamudhi.smiley

Po ca krimi i orgnizum me galile, po kto paskan qene hajduta ordiner mer burr!

Vreje ket vreje

 

Ordinere deri ne RRENJE  mo Ron. keta Jane HALABAKE , Hiena.   Ne 1997 mori edhe Qylymin Plaku Mere.
 

Nuk them jo. Te vriste syte kur shifje reklama lojrash ne cdo cep rruge. Sidomos ne kto kushte. Dhe masanej vret grun e huj rruges per t'i mor varsen prej qafe ai adoleshenti.

Sa per ato shifrat per 110 milionesh masanej per vlersime (hamendje), i mor me shume rezerve. Se s'ke si me besu per pune shifrash kto qe pagujn D&T per t'i gjet sa eshte borxhi publik, 2 jave masi deklarojne ne konference se borxhi eshte diku mes 72 dhe 76%.

Nese jane serioze duhet te vene ne kodin penal burg perjete per policet qe dekonspirojne aksionet e policise.

i pata thone Deionit qe PD po e cmontojne nga baza, po nuk me besoi.

Tani e besoj Rono, burime te brendshme thone qe kjo eshte hakmarrja e PS per ate qe Sala i beri me moratoriumin e skafeve i cili efektivisht bllokoi 80% te te ardhurave te PS.

Nuk kane ardhe te fusin njerez ne Burg , Alba me zamete shume . Kane ardhe tu tregojne Njerzve  se cfare Alabakesh na kane drejtuar me Bamsi Bumsi .  Shtet mos ti genjeje mendja se mund te bejne Maloket Bajraktare . Balte e Bajge me shumice dhe pjella skarco ose deformime te njeriut te ri Berishist ...alias Pjella e LefKOPESE...si nur eshte  Poeti i famshem smiley

Ja do dekonspirojne Policet e Babasqapit , dhe do fshihen njehere dy here . Nuk eshte Shqiperia sa Kina as sa stepat e Rusise .Babasqapi e propogandoi si Qendra Boterore jo si ai me Hak "dy luane ka sot Bota " smiley por si nje shemtire e Donkishotit me Dylqinjen e tij .

Lirine te futesh ne BURG ? Po se ka thene zoti se duhet te jene aq fytyre ndyre si Gjyqi Kafeve per ca piktura ! Hakmarrja , Prita prapa shpine dhe Intriga jane veti te Sqeperve shpellare !

E shikon LefKOPE  si vjen shteti / jo si hajn po me kurore Mbreti / dhe i prin ai me i miri / vete dora zoti Tahiri ...smiley

Naten !

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).