Internazionale

                  Handanoviç

      Rolando, Ranocchia, Juan Jesus

Nagatomo, Taider, Cambiasso, Guarin, Pereira

              Alvarez, Palacio.

-------------------------------------------------------------------

                    Roma

         Florenzi, Totti, Gervinho

       Pjaniç, De Rossi, Strootman  

Torosidis, Castan, Benatia, Balzaretti

                 De Sanctis  

Walter Mazzarri humbet lojtarë të rëndësishëm: Jashtë loje mesa duket; Capmagnaro dhe Jonathan, ndërsa në vend të tyre do të luajnë Rolando dhe Alvaro Pereira. Konfirmohet moduli me Palacion sulmues të vetëm, ndërsa Alvarez do ti qëndrojë pas. Në "San Siro", ku në orën 20.45 do të zbresin në fushë Inter dhe Roma.

Kundër përgjegje e Roma me tredhëmbësh  sulmi që pritet të përbëhet nga Totti, Florenzi dhe Gervinho nga ana tjetër, Adem Ljajiç do të nis ndeshjen sërish nga stoli.  Maicon, që do të zëvëndësohet nga Torosidis nga ana tjetër përgjigjet Garcia

Me këto formacione të mundshme pergaditet të nisë sonte një nga ndeshjet e forta dhe të bukura të Seria A të kampionatit italian të futbollit. Një Romë udhëtuese që ka ecur fort mirë deri më tani dhe një Inter surprizues i këtij fillim sezoni, një nga sfidat e rëndësishme për kampionatin dikur më t'bukur në botë por që sot padyshim ndoshta jo i tillë por kampionati më taktik në planet. 

Pres një reagim pozitiv e pa tifozllëk nga ana e peshqve në komente, ju lutem lerini për nesër ''ironitë'' ku si gjithnjë kundër të fortit Juventus s'ju mjafton fjalori i tërë gjuhëve të globit, kjo padyshim nga zilia që keni për vetë Zotin në tokë me top në këmbë..

44 Komente

serie a smiley

Përse zgërdhihesh? Duket qartë se je 20 - 22 vjeç dhe s'ke haber prej futbollit..

reagim tipik i nje tifozi te seria a smiley

vej bast qe je tifoz i Romes

Ah jo..Bëj tifo që në vogëli për dy skuadra; Partizani dhe Juventus..Ka problem? S'besoj se duhet të jem me Makabi Haifa smiley

Me mire me macabin se me juven, gezohesh rralle po te pakten nuk ti merr kupat gjykata smiley

Ç'kemi marrë i kemi marrë në fushë..Djalli gjithmonë shprehet se është më i madh se vetë Zoti, kështu që gjykatat të lehin ç'të duan, fundja gjyqtarët italianë si edhe ato tanë duhet shtypur si morrat e bashkisë Tiranes smiley

Ti qenke Lizandri se ai eshte me Partizanin dhe Juventusin. Kombinimi me i cuditshem i mundshem.

Respekte për Saraçin,s'e njoh por padyshim do jetë rob Zoti ! smiley

Ironia me "pepinot" nuk shkon...Humbin ndeshjet e futbollit si beteja lufte dhe keto te fundit si ndeshje futbollismiley

Rendon mungesa e Campagnaros,por Mazzari ka bere ekip ne bllok dhe veshtire te kete skuader te marri 3 pikesh ne san siro, duke Rilindur edhe futbollistet me medioker....Nese Alvarez dhe sidomos -Guarin do jene ne forme,,Interi e shkerrmoq Romen.

klarineten Interi sot...eshte zgjuar Gervinho, ja te shofim ca do ndodhi e mos te flasim para kohe

flake kashte!  bile me keq akoma,  leng groshi..smiley    me gjithe entuzjazmin e redbullit, qe sic duket eshte tifoz  italjan,   por kampionati italjan ka cofur me kohe!

red-bull, per kuriozitet.. me thuaj  jo shume,  nja  2-3 emra nga 20 futbollistet me te mire qe qarkullojne sot ne bote dhe  qe luan ne kampionato.....smiley

S'ka lidhje Belul,por meqë ti do ok allora:

Vidal

Pogba

Marchisio

Do më oBelul smiley

S'bashku vlejnë rreth 180 milion euro, s'janë pak no?

 

 

 Balotelli,Pirlo,Jovetic,Handanovic,Hamsik,Tevez ect

Handanovic

smileysmiley merdè 

Non scherzare dai....E kerkonte Barcelona 40 milion euro per te zv. quell incapace di Valdezsmiley

ca jane keta mo?  po ata dy te paret, quhen se kane modelin e flokeve te njejte, me 3 viza..smiley

i ke pare stadiumet ne Itali mo gjate kampionatit.. jane gjysem bosh.. po ti do thoje gjysem plot..smiley   po pse keshtu?  se  ka  me futboll cilesor atje,  sepse nuk ka futbolliste cilesor, nga ata te miret qe them une..smiley    keta i sjellin tifozat ne stadium, redbullo..smiley  

kampionati spanjoll, anglez dhe gjerman pa diskutim qe jane  shume me lart se kampionati italjan, por  mendoj qe edhe kampionati francez dhe portugez eshte me larte...  bile kujdes, se per pak vite  besoj qe do tia kaloj edhe kampionati turk..smiley

Stadiumet në Itali ka që kur doli Telepiù, Stream më vonë dhe tashti Sky Calcio janë bosh por duhet pranuar edhe një farë krize në futbollin apenin..Mua më duket se nëse s'bën shaka Belul po ja fut fare kot..Krahasimet me turqit? Këtu e 10eve

dmth keto: Telepiu, Sky calcio etj,  vlejne vetem per Italine, hë??   ndersa ne Evrope e gjetke nuk ka Sky sport,  Canal +,   Super sport etj etj??    po pse me keto argumenta do flasesh me mua ti??smiley

 

p.s  ate Turqine mos e nenvlefteso fare derman, se turqit kishin para  ti paguan in rrogen nje lojtari si  Sneijder,  ndersa  italjanet (Interi)  jo.. kjo do te thote shume!smiley 

aaaa tashti e teprove..Duhet të kuptoni se këto paketa televizive s'ishin vetëm për qiejt italianë, stream psh ishte paneuropian dhe lançohej nga eutelsati, pra shihej gjithandej, unë e kisha fjalën se tv në pergjithsi ka hequr njerezine nga stadiumet.Ato italiane ne dallim nga vendet e tjera jane sh dhunë (kishin) tjetër puna psh në Angli, Gjermani dhe atje në vendin e mullinjve ku rri ti, por këta t'fundit kanë një handikap,nëse në Itali venë gra e vajza në stadio tek ju dhe më gjër futbolli eshte fare mashkullor do thoja..Shiko s'fundi Juventus Stadium, koncept fare ndryshe, pa barriera dhe gjithmone plot. Italia këtë po synon dhe brenda 10 viteve do e shikoni atje ku e kishte dhe e ka vendin e para në botë për top-këmbën. Kështu o Gjenomadh, të rruat'ë Ajaxi dhe Akili bashkë me Patroklin smiley

si ishte puna e fuckcofit tend edhe njehere, pa u shperndare shume? 

Më duket se deri më tani s'kam fyer njeri Etnik? S'e kuptoj këtë fuckun tënd

 smiley mos merr zjarr, e di Beluli kete punen e "fuckcofit", ti qendro ku je smiley

Fiton juvja dhe kte vit. Sot do hete ndeshje e bukur ama.

Ne kampionat Europian apo Boteror,,llogarite dalin ndryshe...Anglia dhe Gjermania qe kane kampionate model,,fanno una bella figura di merda.

Gjermania ndryshe për hir të s'vërtetës, Anglia po jam dakort me kët !

Bayern (sa i madh je ti smiley) sapo shenoi! Tony Kros,nderkohe,barazoi Leverkrusen smiley

Januzaj sot ka bo dy gola fantastik, sic thone komentatoret, se vete do i shof ne darke. Fantastike!!

Ndeshja qe shume e bukur. Toti i pavdekshem, eshte bere prap per kombetare

Roma ishte fantastike dje.Ish Arsenal Gervinjo ishte nje gje e papare ne stadiumet ne keto kohe.Totti dje l'ottavo Re di Roma...Boll te mos shoh me Juven me ate Conte-n depres e schizofrenik.U kenaqa me gallatasarajin...Nje skuader ushtaresh pa cilesi...

Zana..mah smiley

Ndeshje qe u vendos nga episodet...1 Penallti e dhene kot.Comunque Gervinho era da 10.

Penalltia ishte pak sa jashte zone e dakort...po fill me pas u be gol e Inter as u afrua te goli

E vaiiiiii,25 sec Muntari Goooooool

Sapo barazuan smiley , dhe kush , ai qe e riitem dhe e beme me mjeker , Andrea Pirlo.

Tipa si Pirlo do vdesin per gazep...a i bahet gol Milan-it???Keta njerz dhunojne çdo gje te shenjte...ma come cazzo si fa????e quajne edhe profesionalizem!!!!lesh...njeriu eshte i bere me shume se ç'mendohet nga sentimentet.....nejse mbaroi pjesa e pare ,ndeshje shume e tensionuar...hiç divertente...

Juve dhe Milani po bejne loje te barabarte, dhe jo vetem te barabarte me njeri-tjetrin, po te barabarte dhe me Peqinin qe nuk eshte hic aty smiley

Po e çoj dëm 1 koment, më mbeten edhe 4 por hallall..

Milanin e fundosëm mbrëmë, tashti e ka radhën Roma merdè

Takova nje shok milanist sot ne dreke. Me erdhi keq se i kish rrejte menia mas golit te shpejte.
Kampionati italion ka humb shume cilesi po kjo vetem prej faktit qe nuk ka pare sheikesh dhe manjatesh pa lidhje me sportin. Te vetmet ekipe qe nuk jane ne duar njerzish apo familjesh tradicionalisht te lidhura me futbollin, jane Roma dhe Dinamo e Italise (ekipi i cimkave).

Roma kete vit eshte ekip i kompletume (me ne fund kane nje trajner prej verteti e jo katunare si Zeman) dhe do kete avantazhin e Juves para dy viteve, qe nuk kishte kupa europe. Ne dhjetor e janar do shifet forca e tyre e vertete dhe neshjen me Juven e kane pikerisht me 6 janar. Edhe Napoli eshte mire. Kampionati do luhet mes ketyre te trejave. 

Logjikisht ashtu i bie Saraç, por duhet të keni parasysh se muaji Shkurt do e gjejë Juven s'paku 9 pikë larg Napolit dhe nja 7 të mira larg Romes. Duhet patur parasysh se ne Janar siq thuhet Juve do përforcojë sulmin dhe ka bëre t'paktën 1 blerje në mbrojtje..Personalisht ky kampionat për mua fitohet me pak mund duke patur parasysh edhe formen mediokre te Buffon, ky mor burrë ka për t'na bërë me zemër, për mua s'duhet të lozë fare..

Meqe ra llafi..Tironën do e zgërdhijmë në derby..Mezi po e pres smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).