Bardhylka Kospiri, gruaja legjendë e kurajës qytetare në Shqipëri, që vazhdon të punojë dhe të sfidojë sëmundjen e saj, do të jetë zëvendësministre e Mirëqenies Sociale.

Ajo do t’i bashkohet ekipit të Erion Velijt bashkë me Genta Sulën, një eksperte e njohur e arsimit profesional, që ka punuar pranë Misionit të Bankës Botërore në Tiranë, e cila vjen nga një familje ish- të përndjekurish.

Vetë Veliaj duket i lumtur që zgjedhjet e tij janë pranuar nga kryeministri Rama: “Jam shume krenar që Bardhylka Kospiri dhe Genta Mara Sula u bashkuan si zv/ministre me Ministrinë e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë. Mirëserdhët në ekip!” shkruan Veliaj në Twitter.

41 Komente

Veliaj thyhen tabute? Cfare tabush o bubush? Znj. Bardhylka Kospiri e ka zbukuruar stafin e Veliajt! Ky i fundit duhet te ndihet krenar qe c'ke me te!!!! Ketu fillon dhe mbaron lajmi!

p.s titulli me te cilin e ke percjelle kete lajm eshte medioker!

Kush e ndoqi emisionin e nje Qeramudin  Sherafedin Sherafedinaj , Mystekil nga qendra per Financat e Babasqapit .

Europa e kishte 0,6 % rritjen vjetore.

Shqiperia e kishte 1.7 % rritjen vjetore

dhe  ne ligjerate te drejte ,  njesoj si Etniku "Ça osht kjo mer jahu ? Këtë spiri ka bo vjersha qy me vaktit " ... shtoi "Shqiperia kishte TRE HERE me te LARTE Rritjen se Europa "smiley Mal me te qeshura , ose dhe te fiket nga Injoranca e kujt na ka menazhuar Financat .

Po këta nuk janë një e dy po janë me TUFA dhe nuk mbarojnë në çdo fushë që ti digjosh smiley

Era qytetërim Veliaj . Punë të mbarë .

Shqiperia kishte TRE HERE me te LARTE Rritjen se Europa

Ajo mund te jete e vertete .Po nuk thone se 1.7% e 1000$ eshte shume me e vogel se 0.6% e 1000000$.

mos! jo Damen para kohe! je llapazane e lezetshme, por shahun e lozke me bëth!

per t'u pershendet. Tani hapi tjeter eshte qe t'i krijoje mundsi aksesi zonjes dhe te tjereve si asaj. T'pakten trotuaret ne Tr. ishin pershtat - nuk jam ne dijeni per ndertesat

Shqiperia e kishte 1.7 % rritjen vjetore

"Do të shkojmë në Bruksel, e dimë që makina jonë ka plot defekte, nuk na ka kapur paniku, do ta vazhdojmë rrugën drejt Brukselit, do të riparojmë makinën. Jemi të vendosur për të shkuar në Bruksel.”- deklaroi ministri  Cani, shoferi i autobuzit qe  do coje shqiptaret ne Bruxel . smiley   a do kete akoma njerez qe mund te besojne se nje ekonomist i nomeklatures komunist eshte personi  me i pershtatet ti besohet  detyra e integrimit ne Europe ? 
 

Paska lezet zyra me fotografite e Ismailit dhe te nene Terezes. Kur mendoj qe ne vend te mjekres fisnike do te ishin mustaqet e atij nishanlliut ... no comment

E kanë bërë shumë të madh portretin, gati po i ngjan një ikone shenjtori. Veliaj qenka kujdesur madje që portretin ta lërë t'i duket fytyra të gjithit. 

 smiley paskan dale bashke te kater ne kete foto smiley

Mos harro Nene Terezen. Vetem Gjergji mungonsmiley

smiley me siguri, aty duhet te jete. Kjo pamje eshte nje buzeqeshje gjithe drite dhe shprese.

hello birthday. smiley

 

Me i mire se nje minister i nomnenklatures Fashiste eshte Cani ! Po ti donte Populli i mbante Fashistet nuk i Shporrte ! Nashti dhe ndonje rrote rruges edhe mund ta nderrojne se rruge eshte dhe babasqapi si kryetar  ite ikurve ne "drejtim te paditur "  pa le se cfare Minash ve rrugeve smiley

E moj me zamete e .E digjove ti apo ta tha Grande kaka .  Qeramudin Sefedin Sheramedini " e dinte qe ishte Mulli me ere , po Ujin nuk po e dinte nga i vinte " Biles e ngatrronte se Borxhi filtiv eshte rritur me % e pallogaritura te Borxhit real pasi % .....Po ato kerkojme i tha profesor Devole ...Parate ku Jane smiley

Po ne 2005 kur ne e morem dhe ne 2001 kur Alba me zamete gjeti 5 miljon ...O..oooooo.O Nuk mbarojne o Alba Jo . I ka godit ne pjesen e mbrapme te kokes Njaj smiley

 Keshtu me shendet si je sonte ? Apo keni leshuar kapon per Glasa smiley

te gjithe genjejne o kolonel.e mban mend si fituam cmimin e ushqimit ne kohen qe ushqeheshim me tallona?

Cili ka qene persekutimi i genta mares ?

Ca u be me at kalamanin qe dergove ne spital , a ka dale apo jo akoma ne pune. ?

Sapo te dale, do ta marrin per zv-minister smiley

Lajmi i mire ketu eshte qe asnje nga zv-ministrat nuk eshte ndonje idiot i zgjedhur ne kuoten e aleateve. 

Nderkaq, ministrise se punes i jane kaluar nen varesi edhe pensionet dhe kjo mendoj se do te jete sfida me e madhe e kater viteve qe vijne, pra reforma ne fushen e pensioneve.

Mire e ka bo, po pse nuk tregohet dhe ky respekt ndaj Bujos se semure?

Shume mire me vika per Bardhylken, dhe shpresoj te marre ne kontroll organizatat e gruas dhe femijeve ne ndihme qe sot per sot flene gjume dhe marrin ate cope rroge . Suksese !!

Nuk mund te ngjall vecse respekt !! nejse,shikoji punen e jo gunen..sa per kujtese,te rinj ishin edhe basha e co ne 2005..ajo historia me strehimin e romve ne ato godinat e ushtrise eshte prova e pare dhe shume here me e veshtire se sa mendohet per ministrin e ri dhe ndihmesit e tij,eshte jo vetem ceshtje strehimi,eshte ceshte mentaliteti e respektim ligji,e nuk e kam fjalen vetem per romet,por per pronaret qe flisnin per napolone flori me te cilat e kishin blere ate prone.

Nisma e Veliajt me duket e shkelqyer, dy zevendesministre , nje nga te perndjekurit politike dhe tjetra nga paraplegjiket. Me vjen mire qe ai jeton me kohen. 

Cili eshte persekutimi i saj ?

Per nje here, bashkohem me pyetjen e Albes.

Zonja, pa asnje dyshim shume e respektuar, ka jetuar e eshte shkolluar ne mes te Tiranes. Nuk e kuptoj nevojen e kapardisjes me nje medalje te tille. 

Vendime te tilla vetem duhen pershendetur!! My hatt off for Veliaj, vitet e studimit dhe jetes ne Britani bene punen e tyre 

Art, po ky sikur ka qene ne USA dhe Afrike, apo e kam gabim. 

ndonje zv-ministre arixhofke nuk vuri ky veliu apo ja ka zene vendet dulja

Kujt i thua arixhofke zoterote? Vajzave dhe djemve rom qe po shkollohen cdo dite? Apo i ke inat se nuk i kane bere ulje grave te lagjes kur blinin rrobat firmato?! apo ti mban akoma inatet se kur fshinin rrugen benin pluhur?!

Ata jane komutitet i vuajtur dhe po lodhen njelloj si prinderit e tjere per te arritur dicka qe tjeret e marrin si femija i filanit. Do ishte kenaqesi qe nje i ri rom/jevg te ishte ne nje post te tille.

Pordhë me rigon kjo e Veliaj..Mjaft me të tilla gjepura,  ky popull e ka ngrënë lenden për lajthi por në kohë të shkuara...

Erjoni shiste fiq kur ishte i vogel?

Urime zonjes ne fjale, pavaresisht nese eshte paraplegjike apo me aftesi normale. Nuk ka pike rendesie ky aspekt. Pune te mbare.

P.S. Kushedi si do ta therrase grava, zonjen ne fjale. Duke ditur, qe Nishanin per doren e paralizuar e therret gjytyryme, kushedi cfare fjale do te perdore per zonjen paraplegjike, sepse per rrjedhoje "gjytyryme" eshte dicka shume e lehte.

Nismë që duhet duartrokitur e përshendetur! Urime e punë të mbarë në detyrën që i'u është besuar të dyja zonjave të lartpërmendura!

Kohe e re,mentalitet i ri,ju vafte mbare!

Gjesti eshte pozitiv po se cme duket qe ka nje prapavije patetike. Mjaft me skeno o minister, bej punen dhe behu fjalepake.

Dakort mer, por ama nja dy foto te atij apartamentit te Spiro Kseres ne Ministrine Punes mire do ishte te na i tregonte.

E kam fjalen qe jo gjithmone heshtja eshte kapak floriri. smiley

 

Komentues, jam ne nje mendje me ty per kete pune... Ky ministri i ri, ka nja nje muaj qe eshte ne krye te kesaj ministrie... e per ironi te fatit, vete Ksera e prezantoi, ndryshe nga shume te tjere, po si nuk i tha i llaf keti per kete suiten??? Po kur e dinte qe do te ikte, si nuk i vajti menija per ta çmontu ket "strofull" te omel....??? Kaq budall paska qene...??? Pranej me siguri duhet te jete diçka tjeter dhe jo ajo qe thone.... veç durim.... Ja keto traplliqe nuk me pelqejne mua me keta qe sapo marrin pushtetin dhe vijne me flamurin e modh te radikalizmit....

Kishin tre-kater jave kohe per te shpetuar jeten e kesaj gruaje, por mbase historia e saj nuk ishte fort e volitshme per  marredhenie me publikun. Ne cfare shoqerie jemi shnderruar, flinin te dy teze  e bir para bashkise....Pale Avokati i Popullit me ato deklarata pas vdekjes, me ka bere te fik televizori nga indinjata, nderkohe qe kjo grua fatkeqe kerkonte ndihme ne lulishte, ai nuk mori mundimin as edhe nje dite ta vizitonte. Uroj qe edhe  "pronari" me letra ta gezoje shtepine!!!!!!

Mire kjo ne karroce po ajo ne kembe e njef ndonje njeri ? sepse me duket sikur ka lidhje me dylakt smiley

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).