Protesta ka nisur ne oren 09.30 minuta para Parlamentit, ku jane mbledhur nxenes, studente e qytetare. 

Protestes i jane bashkuar edhe studentë dhe gjimnaziste te cilet kane bojkotuar mesimin. 

301 Komente

YLL,ju lumte ,emocionuese...Jo helmeve ne Shqiperi!!!

Bravooo!!!

tani ka dale Ilir Meta si shpetimtar, dhe PD-ja qe po i qan hallet miletit

maskaralleqe, se lejne popllin as te protestoje rehat

Sepse ja kan friken nje populli te ndergjegjeshem Ruzhdie. Kan 100 vjet qe popullin e kan mbajtur nen kontroll nepermjet perca e sundo. Ky eshte nje akt popullor qe politika shqiptare i druhet shume.

O Ruzhe, 

Ne mungese te nje shoqerie te civilizuar dhe me kulturen e protestes eshte i paevitueshem perfitimi i politikes apo maskarenjve si Altin Goxhaj ne raste te tilla. Sidoqofte eshte gje super pozitive qe njerzit dalin dhe kryesisht te rinjte.

Sinqerisht ne Paris javen e kalume me tregune nje foto ku gjimnazistet kishin blloku deren e shkolles ne shenje proteste kunder perzenies se Leonardes nga Franca. Dhe me vinte shume keq qe keta kalamajte tane nuk coheshin. Shyqyr sot u cune dhe e kishin mush sheshin para Parlamentit qe para ores 9. Mu kenoq shpirti kur i pashe te betohem.

Nuk kan per te ardhur ato helme ne Shqiperi tani qe jan ndergjegjesuar masat. Ne kuvend nuk kalojn kurren e kurres njehere e kam thene qe ne fillim. Nqs qeveria e ben kete gje me koke te saj duke anashkaluar kuvendin dhe popullin iken per lesh bubi sa hap e mbyll syte.

smiley 

Super!!! Te protestosh eshte cool, vec te tjerash.

Camet s'po duken kerrkund, jane sh te preokupuar per 500 abetare ne Serbi. smiley

kan per te ardh, kan per te ardh......

 

jo çdo e keqe vjen per te te demtuar.Kjo eksperience te jete sinergji midis njerezve...ndergjegjesim se ne rast se duam mundemi...sepse ne fund te fundit duhet me i dale vete Zot vetes...

bravo te gjithe atyre qe kane dalur. paskan dalur shume njerez. ju lumte!!!

Sa te kemi dordoleca ne shtet ja kshu livadheve ne kerkim te barit do rrine mileti

Nuk mund t'i sjellin nqs behet me referendum. Bravo qytetareve per protesten! 

Referendumi tek ne do nja 2 vjet te pakten te organizohet; deri athere ... smiley

nuk e kuptoj pse u dashka referendum per ket pune

-Gjithcka eshte nje spekullim - Ilir Meta.

pushteti sot po dridhet!!

Rama merr arratine dhe i shmanget interpelances me justifikimin, "vizite" zyrtare! po shkon te vizitoje psikiatrin ti shtoj dozen e qetsuesve, ti japi doze elefanti!

bravo te gjithe qytetareve per protesten masive! u shtofshin sa me shume!

Ishalla Rama s'thote jo,se po tha Jo,shkoi per lesh ngazllimi yt. smiley

le te thote Jo se jam i gatshem ta bej kte "sakrifice" smiley

Rama shkon te firmose "in catimini" marreveshjen per helmimin e shqiperise, ndersa derri Meta los loje te dyfishte. nga nje ane "qeteson" protestuesit para parlamentit duke i thene se vendimi do jete i pergjegjshem, nga ana tjeter opozites ne parlament i thote te heqe helmet nga trupi e te ndaloje spekullimet! 

kakofonine e spekullimin po e krijon kjo qeveri amatore dhe e papergjegjshme. per nje ceshtje kaq te rendesishme transparenca ishte minimumi.  

Bravo, 

kjo proteste me jep SHPRESE, shprese per qytatari ,shprese per  pavaresi nga politika (anti)shqiptare !

Ministri i Medisit L Koka, bashkohet me opozitën, del në podium me deputetët e opozitës kundër armvëve kimike...

Po c'opozite o derdimen. Opozita do te t'i kishte sjelle armet pa te thene gje fare.

Ti shko e kërko atë derdimenin, kryeministër Edin, dhe pyete cilin do të gënjeshë më parë, NATON që i ke dhënë fjalën, apo popullin që të dha votën....thonë që është jasht shtetit për vizitë ku??? në BEOGRAD???

Fotot tregojne kryesisht fytyra nxenesish te shkollave te mesme.

Ketu ku jetoj une nxenesit e shkollave te mesme dalin shesheve cdo 2-3 muaj dhe bllokojne trafikun, me mijera, per lloj-lloj ceshtjesh; disa syresh, organizatoret, jane vertete ideologjikisht te bindur dhe te frymezuar; pjesa tjeter, shoket e tyre, ju shkojne nga pas se protesta eshte gallate e madhe, lihet mesimi, bllokohen rruge, bertitet me te madhe, eshte pra me pak fjale forme protagonizmi. 

Manifestimet ketu jua lejojne, por pergjithesisht nuk para ua ve veshin njeri.

Keshtu pra, kam frike se ajo fotoja ajrore te genjen pak, pasi vertet deshmon per pjesemarrje te larte ne proteste, por grupi qe po proteston eshte shume larg perfaqesimit te shoqerise shqiptare; gjimnazistet Rama me Meten i perlajne me nje kafshate...

aty ku je ti kryeministrit as nuk i shkon ne mend te sjelle helmin sirian ne vend. rama me meten e kompani do e shohin se jo cdo gje mund te shitet e te blihet. smiley

Ta kisha fjalen qe fotoja nuk eshte deshmi e pjesemarrjes popullore masive.

Pastaj se cfare do te shohin qeveritaret eshte tjeter ceshtje.

 

po familjaret e tyre cfare kujton ti se do zgjedhin: leket e rames e metes apo mosrrezikimin e shendetit te femijeve te tyre? smiley 

i vetmi problem qe shoh une eshte infiltrimi i protestes nga zagarizmi i perditshem politik, i cili eshte shkaku kryesor i lindjes se kesaj proteste. smiley

 

Po nuk diskutohet, kush eshte ai idiot, jo ne Shqiperi, po ne mbare boten, qe pranon pa u shqetesuar ti sjellin helme ne dere te shtepise!?

 

 

 

çdo shtet i zhvilluar dhe që ka kushte do ti pranonte pa problem ato por shqipëria nuk ësht as e zhvilluar e as ka kushte minimale për ta bër kte punë.çer kuptimi ka që t'a bëjnë në tokën shqiptre kur s'ka asspecialistë as teknologji dhe as  disiplinë dhe kjo ësht çështja.

Ku mo? Ne Itali? Po boll o njerez inferiore, boll i pate te huajt me adhurim, se ky adhurimi ju mori ne qafe e perpiqen gjithnje t'jua rrasin.

Njerezit, pikerisht si njerez qe jane, mund edhe te kene mendime te ndryshme per ceshtje te caktuara, pa qene nevoja te renditen vertikalisht ne baze te opinioneve te tyre. Apo jo? smiley

+100

E ke gabim, pasi ne Shqiperi protesta nuk shihet ende si "gallate e madhe". Mbi 80% e atyre te kryeministria ishin studente nga te gjitha fakultetet e UT, dhe pjesa me e madhe e tyre kane dale teresisht te bindur tek ajo qe protestojne. Ketu gjimnazistet dhe te rinjte qe duan gallate as qe e cojne neper mend te dalin ne proteste por lene mesimin dhe ikin ne kafe.

Vendimi per armet do te jete ceshtje oresh, sipas E.Veliajt.

mmm mban era Greqi... 

 

Të 10-sha Gërrqinë!

Me duket se filloi te zgjohet ai popull, se gjer dje e kish zene gjumi. 

Mbase ngaqe e dine qe tani s'i vret njeri, sepse kane te bejne me njerez ne pushtet, jo kafshe mali.

Ose mbase tani e dine qe dalin per vete dhe jo per te zevendesuar nje kafshe me nje tjeter ne pushtet!

Po si nuk ju vje turp dhe kerkoni te na tregoni se paska merita ky pushtet se njerzit po guxojne te dalin te protestojne! Po pse mer kur dolem me protestu per plehrat e Sales a na vrau njeri?

Populli i shkrete i nderuar Pjer nuk e ka luksin e 'fjetjes'. Problemi eshte qe kasta politiko-ekonomiko-mafjoze qe ka uzurpuar pushtetin aty tek ne, tallet me shqetesimet e popullit, duke e detyruar kete te fundit ti kerkoje zgjidhjet e halleve te veta gjetke, si ne te dy p.sh. qe jetojme dhe postojme ne Peshk nga distanca e larget e emigracionit.
 

...

Shyqyr, me behet qejfi qe u mblodhen nje here shqiptaret per veten e tyre, pa politike.
PD duhet ta qepe halen e te mos e ndote, edhe ai karagjozi Goxhaj, sepse e detyruan dje AKIP-in te mos dilte ne proteste, vetem qe te mos ndotej protesta me keta te neveritshmit.

PD perfaqeson interesin publik po juve nuk gjendet ilaci, deri tani u cirret duke thene cfare thote Basha pse flet vetem per transparence.

tani te protestoje kush te doje PD, PS, pfkghilsehlgh

Po c'Bashe mo, kush e pjerdh Bashen. Flas per Berishen qe doli sot e foli kunder armeve dhe kete handikapatin Goxhaj qe per mbetjet e Berishes nuk ndihej e tani perfitojne nga situata dhe u prishin pune protestuesve. Basha eshte bisht kavalli.

ti se pjerdh shyqyr u qetesova smiley

deri tani e priti PD Ramen, gje se Rama s'do ta kishte bere kurre por Rama tregoi qe s'pjerdh per shoqeri civile, per PS, per opozite, per popullin per asnje keshtu qe nuk thua qe me ne fund PD doli kunder dhe po ia mbledh mire, vete ia dha shancin politik te perfitoje PD
 

mendoj se duhet ti japin sasine qe i takon te sarinit Obit,e keshtu bie ne paqe se shume hall po ka...sa ishte per fryme ,20 kg....smileye deri ketu ishte ironi....

Po nuk thua shyqyr qe po dalin te protestojne!!Qe me ne fund po iu ik pak mjegulla?

 

smiley

Une e pashe me kujdes ate foton dhe mu duken thuajse te gjithe femije shkollash.

Keq me vjen, por nuk mendoj se ky brez mund ta perfaqesoje i vetem ndergjegjjen e perbashket shoqerore te nje vendi.

Bashke me prinderit, kushurinjte, hallat e xhaxhallaret edhe mundej; ashtu protesta do te kishte qene kuptimplote dhe per tju gezuar, ndersa keshtu... .

 

une tek fotot po shoh nga te gjitha moshat,po kjo nuk mendoj se ka rendesi.Rendesi ka qe qeveria e di qe nuk e ka popullin me vete,qe deri te helmet nuk e ndjek askush...e sidomos une shoh pozitive qe ambienti ,shqiperia ,zhvilli ,shendeti jane pika qe na bashkojne...

Tek fotot tek-tuk ka edhe ndonje pensionist, si edhe disa kokrra mesuesish; pjesa tjeter jane krejt nxenes.

Se kush ka marre pjese ne proteste eshte me shume rendesi, sidomos nese duam ta perdorim pjesemarrjen ne proteste si argument ne mbeshtetje te kundershtise popullore. Ne kete kontekst une mendoj se populli/shoqeria nuk jane te perfaqesuar nga adoleshentet e protestes ne fjale dhe foto.

E thene kjo, personalisht mendoj se nuk ka shqiptar apo joshqiptar qe gezon shendet te plote mendor te deshiroje ti vijne materiale te rrezikshme ne dere te shtepise. Nje debat shume i ngjashem nese e mban mend eshte zhvilluar ne Itali perpara disa vitesh. Athere ishte kriza e plehrave ne Napoli dhe diskutohej se ku mund te ndertoheshin landfille (discarica) te reja. Disa bashkesi lokale, ku propozohej ti conin plehrat e Napolit, u ngriten ne kembe dhe bene protesta dite e nate; por pati edhe disa te tjera, qe pa u ndjere shume thane ok, sepse e bazonin ekonomine e territoreve te tyre mbi industrine e riciklimit.

Keshtu pra, cdo teme, edhe kjo qe po diskutojme, analizohet nga disa kendveshtrime; tek ne, fatkeqesisht, diskutimi ka degjeneruar ne bisede kafenesh qe ne oret e para dhe po vijon ne kete linje te coroditur... 

 

 

 

Gezuar dhe diten e Hashures me ket rast.

Hashurja ne Siri e ka origjinen? Nga ishte ai Haxhi Bektashi? smiley

Bravo!!!! smiley

Ky Vilajeti qenka loqe fare mer. Si mer qenka referendumi kunder USAs??? Edhe sa deklarata te tilla publike duhet te bej ky qe ta kuptoj dhe Rama se nuk vlen dy groshe. Eshte bo si Goxhaj, me shume prish pune se sa ndreq. 

A ka marre leje per keto deklaratat ky, se sikur kane nenshkruar ate kodin ku nuk lejohen te flasim pa miratim nga lart..

ministrat shqiptare jan niveli me i larte i çapaçulizmit

ore ky vilajeti vjen ne ppu akoma?

Veliaj nuk është i vetëm, se ka staf këshilltarësh për këtë punë, që mbase e kanë marrë shumë me zell detyrën. Hiq çështjen e referendumit, gjithë të tjerat që ka thënë, qëndrojnë.

 

Nje zgenjim total per kete individ per te cilin kisha shprese sepse ka qene vete te nje OJQ, i shkolluar jashte, premtonte se kishte vizion...Po me sa duket sic e kam thene me pare te gjithe politikanet perpara betimit e lene shtyllen kurrizore ne dollapet e Ambasades

arto ta njohesh nga afer kete çerrin qe u bo minister, te iken pettla 

na difto...smiley

jo nuk eshte thjshte çeshtje kurrizi ,ky ka boshlleqe ne logjike te hatashme.çdo me thene shumice morale? Sala solli muxhahidinet...e mandej ,ku ishte rreziku ketu i Shqiperise?Vendimi do jete i drejte..cili eshte vendim i drejte??Sala eshte konsull i Assad thote!!!Ka mbaru fushata elektorale ,ketu po sillen helme qe do shkaterrojne gjithe te ardhmen e Shqiperise,e qe nje bote e tere nuk ido....

Me ne fund dole haptazi kunder armeve kete te PD smiley Ne fakt referendumi do ta ncirrte pe palare Ramen me SHBAte por jo me popullin.

Zyrtarisht deri te referendumi shkojne, jo me shume, po dhe aq i kenaq jam une. Kuptohet per sa kohe Veliaj nuk me thote qe referendumi qenka kundra SHBA. 

Aludim i ulet, i peshtire qe e paralelizoj me llogjiken e Salukeve qe iken 

Po cfare referendumi, ketu behet fjale per pune ditesh!

Nuk ka ku e luan Rama, atij i takon pergjegjesia e zgjedhjes. Amerika, mesa duken bathet, i ka thene cope: merri urgjent dhe mos ki merak se jane te sigurta.

Urgjenca tani eshte te largohen nga Siria dhe te depozitohen diku, ne pritje qe te sqarohet puna se si dhe ku do ti shkaterrojne.

Pune m*uti eshte, po edhe zgjidhje te lehte nuk ka. Qeveria ama, per mendimin tim, po e menaxhon, shume, shume keq situaten.  

Arme kimike te sigurta..Hajde llogjike hajde..Po perse po ja heqin Asadid keto? O po te ishin te sigurta Amerika i merrte ne bace te vet tek uzinat e vet ultramoderne..Kaq tuaf dhe naiv te jete gjatovina valle?.

Orteku i rezistences sa po vjen dhe po rritet dhe Rama ti veje gishtin koke pa qene vone dhe pa e futur vendin ne trazira...Shqiptareve kesaj radhe ju vajti thika ne palce....dhe nuk e mendoja kurre qe dora pas kesa thike te kishte qene e Rames

Arme kimike te sigurta..Hajde llogjike hajde..Po perse po ja heqin Asadid keto? 

Që ta shpëtojnë nga ndonjë aksident që mund ti ndodhi në deposmiley .

Po që mos të vrasë njerës me to prandaj i heqin dhe Jo që të vrasin njerës të tjerë që s'jan as në konflikt me Asadin por në paqe e në punë të vet.

qe kur bashkone togefjaleshin arme-kimike (te shkaterrimit ne mase) ajo prapashtese fjala e sigurte ju jepet idioteve per konsumim 

Art asgjë s'ësht e sigurt as uji që pi e as buka lene ma të tjerat. Siç ta kam thën ne s'kemi asnjë kusht as për ta dhënë tokën me qera dhe s'ka mundësi që specialistët kur të shohin infrastrukturën, depot sigurinë etj do të kundërshtojnë të parët bile mendoj që ato e dinë gjëndjen më mir se ne dhe s'ka shanse Shqipëria të jet vendi i demontimit të 1300 ton sikur dhe të dalim në demostrata për ti kërkuar ti sjellin tek ne smiley (ndoshta bëhet fjalë për disa dhjetra ton dhe kjo ësht loja ose ndonjë lojë më e fshehtë)

Manaxhimi i situates eshte i stilit "hapa - dollapa" smiley Turp!!! Edhe jo te jete vendimi perfundimtar, me kete manaxhim Kryeministri pret te kthehet edhe te respektohet ne rolin e deleguar??

O Obo a je m'terezi ti? Me verte menoni se Amerika te impono ne kete menyre brutale gjera te ketij lloji? Jo mer plak. Ata jane imponues pa diskutim per interesat e tyre, por jo ne kete forme. Po ti thuash shiko se ne nuk kemi as kapacitet dhe as kushte sigurie per te mbrojt sitet e demontimit, ata nuk te thone "Merri dhe pike!" 

Por po u the "sillini mer ke ne se s'ka problem car menojne njerzit" masnej sigurisht nuk ke nga e lu. Atehere do i marresh si Ceco se pranimin tat ai e ben pjese te zinxhirit dhe nuk prish zinxhirin e puneve te veta per diletantizmin tat.

Pra nese Rama vertete ka thene PO, i kane ngel dy rruge. Ose te iki vete se ka marre nje vendim kunder deshires dhe pa e pyte fare Parlamentin e opinionin publik. Ose ta heqin. (Njerzit ne protesta po imponoi PO-ne ne Parlament, ose amerikanet nese jua dredh) Eshte sport i veshtire politika e jashtme o Ob. Nuk te fal kush po fillove me u pergjigj PJO

Kurse permendja nga Veliaj e referendumit anti-amerikan eshte prova me e qarte qe ky pushtet eshte po aq idiotesk dhe talles me inteligjencen tone sa ai i meparshmi. Dhe nese kane kane nermen me vazhdu me konsideru Berishen si meter mates, mo mire po i rrezojme qe sot se te presm te na marrin ne qafe 8 vjet si Berisha.

Keta keshtu me kete lloje kungulleshkash me SHBAte thjeshte po shtojne antiamerikanizmin dhe cojne uje te mulliri i vahabisteve  smiley

Arsyetimi eshte shume i drejte, por ka nje mosperputhje me realitetin tone. Une mendoj se SHBA-te jane te pakten po aq te informuar per risurset tona, sa c'jemi edhe ne. Ne kete kontekst i kane bere llogarite e tyre paraprakisht dhe e kane sugjeruar, per fatin tone te keq, ne keshillat teknike nderkombetare qe po merren me kete pune edhe Shqiperine si vend i mundshem prites. 

Pra, persa i perket bindjes se SHBA-ve se ne i kemi kapacitetet per ti pritur mbushjet kimike, nuk besoj se kemi ndonje dyshim.

Nderkaq, pro forma, SHBA-te duhet patjeter ti kontaktojne qeverite te cilave ju ka rene shorti dhe aty fillon arsyetimi qe shtjellon ti me lart, vetem pa elementin e mungeses se kushteve si argument per te mos pranuar.

Shpresoj qe politikanaqis tja varin kesaj "TURMES" !

Thuaj thjesht politikanë, se fjala nga greqishtja vjen. 

Kur eshte krijuar kjo fjale nuk ka pasur greke por e shumta e te shumtes helen !

 

E them gjithmone keshtu sepse ka nje kuptim dhe per ne shqiptaret le nje shije shume te keqe shpresoj !

 

Gjes gjes (o Fiqo, fjet me endrra sot.)

Republika Ceke, anetare e NATO-s qe ne 1999, ka vendosur te jape 2.6 milione koruna = 129250 dollare per shkaterrimin e Armeve Kimike te Sirise.  Sugjeroj qe qeveria shqiptare, me gjithe ato tejkalime plani te jape rrumbullak 130000.  Ose dhe 150000.  Dhe del kry-e-nderuar dhe krenare. Ia marrim dhe Cekise ne kthese, jemi qe jemi.

Bravo protestuesve.

Jam krenare qe jam shqiptare, kur shoh keto foto te mbushura plot me njerez, me behet zemra mal..smiley

Pastaj ai i shkreti që do të ngjitet "Atje" ti dali shpirti. smiley

Në pik të sabahut e lajme.

Po keshtu thuhet ne keto raste..mal jo fushe..smiley

 Jo thuhet dhe mu mbush zemra nga kënaqsia etj ...un prap do të thoja s'paska më vend për Atë.smiley

_

Sot po më të organizuar dhe plott të rinj ! I lumtë ! Pa të rijtë s'ka energji.

PS: nga parrullat duket ndryshimi. (si duket më kanë kuptuarsmiley )

Po kto me  zjarr e flakë.

Thuaj nuk del Berisha e betohet per koken e tyre,sic betohej per koken e Mjaft para 2005!! 200 eurot e shpenzuara me mire ne jeten time ato ne qeshor,te pakten shqiperia eshte kthyer ne nje vend normal!! Respekt per njerzit,po shijojne frytet e lirise te fituar me 1 milion vota!! Te isha ne Tirane do isha aty ne shesh!!

!!!!!!! po helmet nuk po i bjen Berisha ...po i bjen Rama...!!!!

 Keto helmet qe te vijne duan edhe voten e Saliut,do votohet ne parlament! Deri tani nuk kemi nje Rame qe po i sjell e nje Sali qe po kundershton sjelljen e tyre,kemi njerez qe po protestojne,qofte edhe si presion ndaj qeverise kjo eshte ok per mua!!

Prova e parë për qeverinë,
dhe kryeministrin e sarinit,
Që përballen më në fund,
me valën popullore të zemërimit.

Krenari, dinjitet dhe civilizim kjo e sotmja. Ju lumtë smiley

Te respektohet kauza ju lutem dhe ta heqim menja individin(sado i neveritshem dh urryer qe te jete) Flasim per nje rrezik qe i kanoset,vendit,kombit,shqiptareve dhe gjithe rajonit dhe i duhet thene jo kesaj marrezie. Nq se kryeministri i porsazgjedhur nuk ka klleqe dhe shtylle kurrizore ti thote jo SHBA&Rusise per te mbrojtur interesat e vendit atehere eshte detyra e shqiptareve qe ta thone kete JO si nje ultimatum dhe ti dalim zote vendit! Ne kete moment shqiptaret kane ngel jetime(pa koke shteti) dhe po abuzohen, neperkemben,tallen nga nderkombetaret,aleatet dhe vetem protestat popullore e zgjidhin kete pune!

PS: Ku eshte musteqja zvarraniku i Presidences?..A ka president y vend apo jo?

Presidenti nuk deklarohet pasi do quhej ''ndërhyrje'' në maxhorance, gjithsesi si komandant i forcave të armatosura duhej t'ishte bërë i gjallë ose - ose ka këshilltarë loqe

po çke  me presidentin kur s'ka vendim çdo thotë ai merrni një vendim.

Po Monika c'qendrim ka, apo cqt se tani s'ka nevoje imediate per magji kulinarindese?

Mireserdhexhib!

Flet eksperti amerikan i armëve kimike Pol Uollker

Shqipëria ka pranuar të marrë arsenalin prej 1 300 tonësh i armëve kimike. Këtë e pohon eksperti amerikan i armëve kimike Pol Uollker, njëkohësisht edhe drejtues i Kryqit të Gjelbër Ndërkombëtar. Ne një interviste për rrjetin televiziv Al Jazeera, ai tha vendimi është marrë dhe do të bëhet publik të premten. “Vendimi për transferimin, pak a shumë është marrë dhe do të bëhet i ditur të premten. Transferimi gati i të gjithë agjenteve të armëve kimike do të bëhet në Shqipëri”- njoftoi eksperti për armët kimike Ualker Pyetjes së gazetares së Al Jazeerës se pse u përzgjodh Shqipëria, Uollker i përgjigjet duke thënë se Shqipëria ka qenë e gatshme për t’iu përgjigjur pozitivisht kërkesës së Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë, për asgjësimin kimikateve siriane”m theksoi ai. 

Je shumë vonë xhaelga

Ue fillun me dhjaks nji nga nji kto te PS-s. Me kaq pak presjon smiley

 

Shakate menjane, robve ne rruge e sheshe:

Fiqo loves You!

 Po kryeministri nuk është vetëm ka qeveri, dhe parlament.

Shumë i përshtatshëm vendi që kan zgjedh demonstruesit.Kjo tregon se pêrgjegjshmëria e tejkalon pushtetin e kryeministrit dhe qeverisë.

PS di ti menaxhojë forcat KM në fund ja gjeti vendin e vërtetë demonstratës.

Referendum mbahet kur ka dy alternativa deri më sot Qeveria s'ka dhënë asnjë, ath për çfarë do shtrohet.Hyrja e armëve kimike është e ndaluar nga konventa përkatse ku dhe Shqipria bën pjesë ndër 162  vende më duket.

Sic duken bathet qe te gjithe paskan qene ne dijeni dhe paskane bere nen rrogoz kete pune. Nuk do te jete cudi te kene bere ndonje votim te fshehte larg mediave.

tani po perpiqen si ta ta c'bejne apo amortizojne demin 

Gjithmone aludim sipas deklarates se sigurte te Walker

Nuk besoj se ky kryetari kryqit jeshil di ndonjë gjë të sigurt, ndoshta e ka me të dëgjuar.

Meqe kemi kete unitet popullor duhet te behemi nismetare per te ndryshuar ligjin zgjedhor. Eshte e keqja kryesore e ketij vendi,. Me kete rast mund te ulim ne 120 dhe nr e deputeteve.

Kjo ishte e tepërt Gjergji_N, Ju më sillni ndermend shprehjen popullore; fshati digjet e kurva krihet, çështja e deputeteve pret..Meqë ra fjala unë do isha për 100 syresh ose më pak 80!

Ore nqs je ne kete derenxhe ti dhe nuk ke nje politikan qe te ngreje zerin brenda grupit te PS apo PD nqs do ishte ne pushtet.. e ke tere nga ligji zgjedhor. Kush te perfaqson ty ne zonen tende me thuaj ? kush ??

E a derëbardhë, po thoni se jeni për maxhoritar të pastër, ç'na llafos kot bre lalkë smiley..Mendimi im është se është e parakohshme, dhe e dyta kërkoj ndjesë pasi tema e debatit është tjetër dhe ne të dy padashje po e devijojmë..

S'të kuptova po thua që të shfrytzojnë rastin?

prizrenzaranika, do degjeneronte protesta, opozita do ishte gati ta manipulonte atë ose s'paku do përpiqej dhe qeveria do ushtronte dhunë. Kriza ekonomike që kalojmë do ishte dhe faktor +, vendin do e merte lumi dhe do bëhej një mini-97 në rastin më t'keq. Propozime të tilla janë të papranueshme momentalisht, vendi ka halle të tjera!

"Kjo thirrje e imja i drejtohet Shtetit Shqiptar, Presidentit te Republikes se Shqiperise, Kryeministrit, Parlamentit, opozites si dhe te gjitha institucioneve te tjera perkatese, politike e joqeveritare, qe te ndalohet hyrja e armeve kimike dhe mbetjet toksike ne territorin e Republikes se Shqiperise, ende sa nuk eshte vone. Thirrja ime nuk është e vetme dhe i bashkohet zërave shqiptarë anë e mbanë botës, brënda e jashtë kufijve të Shqipërisë, të cilët, si një kor i bashkuar po kërkojnë të shmangin katastrofën. Vullneti i popullit eshte legjitim, ashtu si edhe votbesimi qe ky popull i dha pak kohe me pare qeverise se re, e cila duhet ta percjelle edhe pertej kufijve zerin e këtij sovrani.

Zoti Kryeminister i Shqiperise, Njerezit e medhenj hyjne ne histori pikerisht per marrjen e vendimeve te medha ne mbrojtje te atdheut dhe popullit te tyre. Nese rruga juaj duhet te ndjeke edhe monopate te thepisur e të ndeshet me diplomacite e vendeve të tjera per t’ja arritur ketij qellimi fisnik, ky moment historik ka trokitur tashme ne dere edhe per ju, duke ju dhënë mundësinë që të bëni zgjedhjen e duhur në dobi të popullit tuaj. I thoni JO ketij propozimi, i thoni JO dhe dilni ne mbrojtje te vendit tone, te njerezve tane, te jeteve te tyre."

Saimir Pirgu

Ti thu ti thote jo per po perpara se si ti thote po per jo smiley

Besoj do mirkuptohen me Kerrin smiley

Zyrtarisht, te percaktuar nderkombetarisht, OPCW dhe Siria e kane dedlajnin neser qe te bien dakort qysh e si e tek t'ua bejne armeve. 

Ne ka bere gje n'koke te vet KM-ja, ta mbaje me shendet, t'i marre armet e t'i carmatose atje ku e beri ne koke te vet.  Shqiptaret kane thene JO gjithe jave, thane JO sot, e do thone JO dhe neser e pasneser. 

Njerezit e medhenj hyjne ne histori pikerisht per marrjen e vendimeve te medha ne mbrojtje te atdheut dhe popullit te tyre.

E drejtë, por K/ministri ka hyrë tashmë në histori si Kryeministri i sarinit..

kush e shan rinine shqiptare? e kam thene me kohe qe atje ka te rinj te mrekullushem,  dashkam shume te jem me 'ta

a di gje njeri po Kadare a eshte prononcuar?

Nje i lart qe pretendon se ka informata te sigurta me thote se: marreveshja eshte firmosur nga Rama nje muaj e gjyse me pare kur u bene bisedimet Shba-Rusi.

Sot u kujtua ky

Blushi ka qenë kundër që në fillim..

Eh...Blushi ka leh shpesh, por gjithmonë është fsheh, frikacak...

Si paska leh,po del kundra qeverise se vet,- dhe jo vetem Blushi - qe ti dhe me nick ne nje blog s'ta ka majt me dal.

Reforma e Rames,qeveria e ndame nga parlamenti, po i jep frytet smiley Te c'vesh (deri diku) nga interesat qeverisese,deputetet e maxhorances ndihen me te lire.

Ja ku flë lepuri? Demek Rama i bëri deputetët të ndihen të lirë..Gjepura i dashur gjepura, Rama është një diktator si Enveri e si Saliu..Kujt ja mban ti kthejë llafin,koha e Nanos po,pavarësisht se ishte e superkorruptuar s'paku liria e fjalës ishte në nivele goxha të kënaqshme

Une te kallxoj ukun, ti prap gjurma.Deputetja e shkodres,Hafizi, ja edhe Blushi kane dal kunder pra.

Ti e ke te parafabrikum n'tru "rama diktator" dhe pa rifrmatim me u ba "delete" do seneve, s'gjykon dot ndryshe.smiley

Deputetja e shkodres,hafizi, ja edhe blushi kane dal kunder pra

Edhe Besnik Baraj para disa ditesh.

 Per Besnik Baraj respekti maksimal nga ana ime.

 Bare, Peza, dhe të tjerë jo publikisht.Ah harrova dhe Ditmiri në fejsbuki.

Cili Peza? Alfred apo Dashamir?

Ah harrova dhe Ditmiri në fejsbuki.

pse s'thu qe qenka dhe Rama kunder at'here! smiley

Deri tani s'më ka thën gjë po menohem thotsmiley

Nuk rimoi qo. 

Me mire:

eh, 

Blushi ka leh

shpesh

por gjithmone fricak

eshte fsheh.

Po KM pse nuk kthehet? Shoket na njoftun se ne Serbi e Mal te zi mund te shkosh çdo uikend aty te 50-60 dollarshi thane smiley

Ka shku a llafja mer Fiqo po aty asht .(thonë që a vesh si grue)smiley

Do s'do populli, rama s'ka nga ta luj b*.  Deficiti eshte dyfishi i vitit te kaluar -- me i llaf jemi pak a shume ne te njejten kohe si ne 87-ten ku ishim aq keq saqe u detyrum me mar kimikatet e Cernobilit per i kothere buke.

Ishalla operacioni perfundon me sukses.

 

Rama te thote: Du me ju ndihmu por smundem.

smileyKaq. Le te vazhdoje vizitat diplomatike e mos te kthehet ne zyre fare sa te kaloje deadline. Ta daj Rusi e Amerika ket pun mes njoni tjetrit.

Ajo pun o nda.  Ai ska ca me bo, po edhe nuk thot dot "s'kisha gjo m'dore se vendos amerika me rusin per mu."  ...kshu qe po thot: "do themi 'po' vetem nese shqiperia del kryelart"!  Dmth:

1) Do thuhet "PO"

2) ...te na ofrojne cfare tu doje zemra (edhe i kore buke po paten) sepse jena aq cope, saqe cdo lloj negocimi na nxjerr kryelarte

3) Keto 20 vjetet e fundit kemi dhene shembull qe si popull s'kemi fitu naihere nai gjo me protesta.  Klasa politike eshte ajo qe vazhdon fiton.  ...me i llaf, m'vje shume mire qe rinia proteston, po ati muhabeti i ka vdek nona qy para se t'lindte ideja e protestimit. 

Qofsha gabim, po s'ma ha menia t'jem.

Te boje jevgun e te mfshifet pas gaxhoit.

Ai duhet ta coje edhe vendimin ne parlament. Ta shtyje, te shtrohet ne spital e te thote jam me majasill, nuk ulem dot ne karrige. kjo eshte pune me spec dhe ato arme duhen me u leviz shpejt.

Bravo i qoftë

Ky duhet të dali në demostratë për mungesë informacioni? Pse se thret KMpër ndëgjim ky apo se ka ket tagër? kush e di ?

ta lexosh mire artikullin nuk thuhet asgjekundi qe ai te jete shprehur se "nuk do te firmose dekretin" - le qe nuk ka baze ligjore ta beje nese i vjen nga parlamenti (vetem nje here mund ta ktheje)... titulli eshte genjyes si cdo titull a ndyresire  e medias sone. 

+1 smiley

qesh mire kush qesh i fundit

Pse na bo me zemër mi ruzh smiley

Pse RUzh kush ka qesh i pari? aman ma thuj.

Sa larg eshte qyteti i Elbasanit nga vendi ku mendohet se mund te zhvillohet qameti?

Në vijë ajrore Mjekësi është fare pak km

në vijë ajrore 3-4 km.është mes kodrash dhe era mund ta shtyjë drejt lushnjes a Durrsitsmiley

Protesta vazhdon që ta shoh në tv?

.

.

M'shkoi dem, e hoqi Arti smiley.

smiley e kishte botu shekulli..lol

Haaaaa... photoshopping!

Po se jane hajvane smiley

E cmenden gjindjen fare.  Ma kishte derguar dhe motra kete foto, linkun qe ta dhashe, e kisha gati se ia pata dergu dhe asaj smiley.

News24 sapo e shpalli nga burime te saja qe qeveria do marre vendim te mos pranoje armet kimike.

Qeveria Zyrtarisht i thote Jo Armeve Kimike thone lajmet flash news 24(shpresoj te jete e vertete)...Operacjoni Wag the Dog is over

Mos eshte dhe kjo na ato anonimet mor xhanem... smiley

kush jane kto burime se

Besoj se po presin ti japin mundesi Rames ta shpalle vet kur te vije nga Mali i Zi smiley

Çpret nga palo gazetarë sahanlëpirësa smiley

Bravo ju qofte gjithe atyre qe kane dal, me se fundi shoqeria shqiptare po fillon te sillet si shoqeri e civilizuar. 

He mer, e tha "jo" Rama e?

Give qeveria a chance! smiley

Cfare??? Nuk Do na vije Saluku te na shpetoje???? Po ajo drita tek fundi i tunelit????smiley

ore, tani (ka kohe ne fakt) protesta po zhvillohet para kryeministrise.. isha edhe une atje..smiley

Belulo, per be qe te kam pa dje me flamur hollandez. 

..ti po thua qe une nderroj 100 flamure...?!smiley

po c'lidhje ka flamuri..?

He, po pra, se s'eshte me hesap flamuri qysh se fillun me hajdmajajpidotkom...

u bo puna cil e myll, er Qazim smiley

smiley

ska shume informacion.

thone qe spunon interneti fare neper celuare, sic duket jane bukos qelizat e transmetimit.

nuk besoj se e kane blloku kompanite celulare, me duken deliruese akuzat qe thone se e kane blloku vete

jo, une nga celi po shkruaj.. bile ngarkova nja 2 foto , live nga protesta, ne fb..smiley

well lexova anekesa shume prandaj.

sic duket disa providers kane lloc smiley

na thuj ndonje pershtypje te sinqerte Belulo,si di ti,te paskam zili qe je atysmiley

shiko xheni, njerezit duken vertet te prekur dhe te sensibilizuar.. sot jam takuar me disa miq.. te majte dhe te djathte.. sidomos keta te majtet jane shume te zhgenjyer nga Rama dhe qeveria per kete vendimin per armet kimike... ndersa ne proteste une ndenja nja gjysem ore.. nder slloganet e shumta me pelqeu: "Une votoj te jetoj!"..smiley

rrofsh belulo,me bukur s'behet,kalofsh mire!smiley

faoeminderit xheni!smiley

Tani si vajti ajo puna e doganave?.....

Protestuesit debojne Bashen dhe Berishen nga protesta.: "JO POLITIKE ME KETE KAUZE."

therasin "POSHTE POLITIKANEVE"

BRAVO BRAVO BRAVO

Link???

Sa ka ndodhur.. hyr ne shqiptarja.com

U degjuan edhe thirrje "Edi Rama, Edi Rama" smiley

prit ta perpunoje pak ZP me bazenin

Protestuesit te vene kundragazet kur tu afrohet Saluku se mos helmohen.smiley

smiley 

" ....

Protestuesit debojne Bashen dhe Berishen nga protesta.: "JO POLITIKE ME KETE KAUZE."

therasin "POSHTE POLITIKANEVE"  ..... " 

 

 smiley smiley

Më duket se me kte demonstratë Rama e nxori SB jasht loje dhe ndërkombëtarisht. E ka humb nuhatjen e skuthit Berisha e hangri sapunin për djathë.

nuk e ka patur ASNJEHERE !  e kam te sigurt ! i vetmi avantazh qe ka patur ka qene edukata e sigurimsit, dmth thashethemexhiut per koleget (Ceken, Pashkon, Selamin, Pollon... e ke te duash ti)

Te News24 u tha qe Qeveria eshte pergjigjur Jo

si ishte kjo se nuk arrij ta kuptoj?

BERISHA ngre gishtat ne protesten popullore... Populli : "LARGOHU"

Po ai eshte i pafytyre, sot permendi dhe 14 Shtatorin, ne kuptimin qe ka ikur Rama sot sic iku Nanoja ne 14 Shtator. 

Bravo protestuesve.

Po ekzakt e degjova dhe une.. Skandaloz.

Kundragazin kur thote TL-ja dhe kalojme matane.

U dorzun u dorzun.Fitore.

Kolltuku per ket pun paska qene, qi tmenohesh gjaaate e gjon smiley

Po twiteri c'thote ?

me duket se po fryn nje fllad i lehte.Don zZoti eshte e vertete.Njerez jini krenare per veten tuaj,nese helmet nuk vijne ne Shqiperi eshte merite vetem e juaja.e protestave ,e pakenaqesise ,e zgjimit...edhe e jona xhanem ...ngelem ketu ne istikam....ufffsmiley

Zana,me le nje shije te keqe heshtja e Rilindasve ketu smiley

he pra...smileyedhe mua..ja do kthehen e te thone burre shtei mor jau...ia futi Berishes...e pe ça loje ...xhigand

K'shu bejne peshqit (sidomos ata me flamur t'jashtem, si puna ime) edhe me te dashuren/in, kolegët/et, miqt/keshat e tyre ne jeten reale : histerikë dhe te perkedhelur ke zoti ?

perndryshe : respekt per manifestuesit (sigurisht !) smiley

Neser lu Gjermoni me ate tjetren. Do e shifki rehat e pa nderpreje.

smiley 

Duhet te behet zyrtare qe ta besojme.

Me ne fund po shoh Demokraci dhe organizim qytetar per fatet e gjithecilit. I Lebetitmi shpreson qe mos i zere gjumi me shqiptaret kurre.smiley

Bravo Basha dhe PD, e trembet Rame skuthin e Mete hajdutinsmiley
 

Shpresoj te zgjasi kjo fryme proteste. Ka shumecka qe do behej shume me mire nese qeveria do ia kishte friken popllit, sic po tregon se ia ka.

Kujdes, mos u rehatoni. Neser duhet me dale prap. 

+1

Duhet me hap syte se mos i sjellin pa na thone gje smiley

Tani qe ia moret doren, mos iu ndani smiley

te vjen te qash ! kjo qe shef eshte per gjynah.

cfare force kane keta te mjere kur e gjitha eshte vendosur .

p.s.

jane qe jane e gjithe kjo turme jashte ,pse nuk e kthejne more  xhan ne  nje puq qytetar, habitem se :

Edhe ashtu te humbur qe te humbur jemi , te pakten te  humbim me te  gjitha.

pse nuk e kthejne more  xhan ne  nje puq qytetare

Nuk i puqen pipzat, pranej.

  e sakt kjo qe the sa qe ska ku veje me tej .

per dreq!

gjithe ne momentet vendimtare neve na del nje pengese.

na lan pa pun

Ke fillu te shesesh kundragaze? smiley

shpresa vdes e fundit. tha

smiley

smiley Erjon Brace qenka Shemja. Po preket sarinin, lani duart me sapun e s'ju gjen gje.

Ky Bracja me zhgenjeu shume.. qenka lyre VK fare. Une e mora shume ne simpati kohet e fundit.

eh, ca na bone keto smartphonat, i prishen karrieren dhe fytyren njerezve.

Tironsi u qetsove ti plako se per ty isha merak.. smiley

Hiroshimen e evituam edhe katastofen... Lemeritet nje vende te tere me thirrjet histerike. 

Hala i shqetesum jam me thon te drejten. Po s'u beme histerike per dicka te tille, per cfare duhet te behemi? 

Për asgjë nuk duhet të bëhesh histerik. Kjo shkoi out of propotions. 

Kur nuk pyetem, genjehem, injorohem, nuk me mbetet vec te uleras. Nuk kam menyre tjeter per te terheq vemendjen. 

Nga ty habitem si mund ta konsiderosh si histerike sjelljen e diteve te fundit!!! Nese kjo eshte histerike, cfare duhet me thon per protestat e grekeve qe ti aq shume i vleresoje (me te drejte)? 

 

+100

Po nuk ishte marrë asnjë vendim o burrë i dheut. Këtu u vu si fakt i kryer kjo gjë. Gjene mirë, nuk ankohem për nervin qytetar dhe protestues, it ok. Nëse nuk shkon në duart e gabuara... 

Edhe protestat në Greqi, e përmbushën qëllimin e tyre, çuan partinë e pushtetit nga 40% në 7%. smiley

 

Kur s'ka aq largpamesi Rama qe te mendoje se mund te shkoje nervi qytetar dhe protesues ne duar te gabuara, s'kam pse ta vras mendjen une. 

Plako, me shume dashamiresi (ti e di qe e kam ndaj teje) nuk po te duket kjo llogjike e ngjashme me ate qe na konsideronte te keqperdorur nga Rama e Tom Doshi kur dolem me protestu me 21 Janar? Just give it some thought  smiley  

JO, nuk është njësoj për çdo protestë të krahasohet me 21 Janarin, që është bërë kryeshenjë e çdo proteste tashmë. 

Degjo nemesis keto gjera ne Shqiperi behen poshte rrogozevedhe askush nuk i merr vesh keshtu qe reagimi qytetar ishte i arsyeshem..bile ne Greqi jam i bindur se do ti kishin vene flaken parlamentit sot(por kjo eshte ceshtje tjeter)..Ne Shqiperi te bejne procken njehere dhe pastaj e veshin me mballoma dhe arna ligjore..kjo eshte dhe nje nga shkaqet qe e piketojne si vend

Nuk i vihet flaka parlamentit në Greqi, për çdo supozim e hamendësim. E ke gabim nëse mendon kështu. Në fakt, gjithë reagimi që është shumë biased për mendimin tim gjithnjë, vjen prej idesë se Shqipëria është vend i nëpërkëmbur dhe me të mund të bëjnë çfarë të duan - gjë që e shpreh dhe ti. Dmth çështje mindset-i më duket mua.

 

Ore foli ministri i jashtem o plak. Tha na kane kontaktu. Pastaj doli komunikate e qeverise qe tha se Rama ka fol me Kerrin!!! UNe i qita kto, apo gjimnazistet qe dolen rrugeve? Ajo ishte e qarte qe keta po anonin nga pranimi. Te mos kishin dale njerezit sot ne rruge, do ishte shpreh Blushi kunder? Do dilte lajmi se qeveria nuk do pranoje? 

 

Është NORMALE kontaktimi, Tironso. 

Nqs ti do ta konsiderosh KONTAKTIM, kjo eshte pune per ty plako. Do me rrejt veten rreje, po beje me koshince te pakten.

Nese deklaraten per "kontaktim" do ta kishte bo Panariti i LSI-se kur ishte Minister i Jashtem i qeverise se kalume, thjsht kontakt do ta kishe konsideru?

Po çfarë rrejtje o burrë i dheut. Vendimi, që të merrej, do duhet të kalonte nëpër instanca si parlamenti, apo akoma dhe Jar presidenti. Pjesa tjetër është histeri. Çfarë tani, t'i bëjmë qejfin vetes t'i themi ndryshe?

 

Asaj pyetjes per situaten hipotetike do mi kthesh ndonje pergjigje? Po c'mu bere kshu a te keqen? Ma rrotullon e sjell muhabetin si te te vije ty per mbare. Une pyes per portokallka e ti me flet per shege  smiley  

Sinqerisht, nuk e di. E vetmja situatë që mund të krahasohet nga ana politike, është çështja e plehrave, po ajo ishte bërë fakt i kryer. Kësaj here, nuk kishe diçka të tillë. Mos ngatërro njëfarësoj dëshirën (wishful thinking), me çka janë faktet reale. Fakte nuk kishe gjëkundi. E vërteta është që je i predispozuar të besosh se ajo gjë mund të bëhej, dhe këto 23 vjet tranzicion, janë të mjaftueshme që të të bëjnë të mendosh kështu. Nejse mo, spo flas dhe shumë akoma, meqë po shoh duhen qetësuar ca ujërat edhe më. 

Kur del kryeministri edhe aludon haptazi "Edhe po i thame PO....." dhe ne krahun tjeter cdo medja boterore e cileson Shqiperine si destinacjon te mundshem atehere kjo te ben te alarmohesh..Se po u tha de facto PO eshte teper e veshtire te zhbehet qe ta kuptosh. Prandaj protesta ishte teper normale dhe e qyteteruar

Respekt te gjithe qytetareve qe dolen per te protestuar!!

Po me zhgenjen shume Endri F , imazhi i Rilindasit te madh shume keq pas 2 muaj qeveri.

përshëndetje Xhib! 

Po dridhet tirania dhe nese nuk hiqet dore ne kohe, protestat do te jene edhe me masive dhe me te forta. Nuk mund te tallet me popullin nje bandit ordiner, qe per pushtetin e tij kerkon te helmoje gjithe Shqiperine.

As nuk mund te intimidoje njerezit nje zar i Rames si Veliaj qe del e flet per anti-amerikanizem. Nuk eshte anti-amerikanizem referendumi dhe protestat qytetare kur behet fjale per jeten e tyre. Keto nga amerikanet i kemi mesuar.

Anti-amerikan eshte Veliaj me shoke se gjithe neo-marksistet ne gjirin e Mjaft jane ushqyer e rritur. Anti-amerikane jane Rama dhe Veliaj qe shqip po i thone popullit ne na detyron Amerika duke rritur ndjeshem edhe kundershtimin ndaj Amerikes. Edhe pse populli ka pune me qeverine shqiptare jo me Ameriken.

Te gjithe ne shesh, perdite, ti prishim enderrat makabre Edi Rames qe si frikacak krisi e iku nga Shqiperia.

Ne cfare ore do mblidheni qe ta dime te pakten e mos kalojme andej pa kundragaz?

Ajo drita tek fundi i Tyneli ishte Treni tu u afru, lol.smiley

Deluded idiot qe te vetmin gezim ke qe Rama del keq, jo ceshtjen e helmeve.
Te jesh i sigurt qe te gjithe keta jane votues te PS. Ju te PDs edhe armet do t'i justifikonit njesoj si plehrat, se jeni plehra. E sheh ndryshimin mes votuesve te PS? Duan vetem te miren e vendit, jo te partise. Ndersa ju doni vetem te miren e Sales. Jeni vemje.

smiley

Pse do kujdesem per imazhin e Rames si ju gejt e Vilajetit?

cilet votues te PS? Ata qe Veliaj i quan anti-amerikane? Ata qe ju i quani vegla te opozites se dikur kane share Ramen? Te gjithe te rinjte qe s'e durojne dot Ramen dhe po organizohen ne FB? Ik o budalla se u bete gazi i botes. Keto perralla nuk i beson as vete ti. Dele qe jeni gati te helmoheni vetem per pushtetin e Rames.

Eshte populli ne shesh. Ka nje shqetesim te madh dhe zemerate legjitime me banditin qe ka kerkuar vete te ktheje Shqiperine ne kosh te armeve kimike.

Po me Gay-et cke? Votat ja u donte Saluku para 3 mujsh? Shtrengoni ASIN qe ju la Edushka ne menere, dhe pak vazeline.smiley

U mallengjevasmiley

BRAVO BRAVO BRAVO

Kete duhet te kishim bo edhe tek qyteti studenti kur na fliste per komandantin legjendar Ramiz Alia ne 1990smiley

Ka akoma shprese se mund te behemi smiley  

smiley

Respekte Ben Blushit qe e tregoi edhe nje here se eshte politik i kalibrit te larte.

Ai kerkoi terheqjen e qeverise sa te mos jete vone  nje terheqje te qarte dhe sa me pare.http://URL

smiley

Blushi eshte frikacak. Nuk vjen gje prej tij. Po te mbetej ne doren e tij armet do te vinin. Nuk ka kellqe Blushi te organizoje nje rebelim brenda PS per kete pune.

Erjon Velija thote se populli i ka dhene  voten qeverise dhe duhet te pranoje cdo gje qe ajo ben ? Ky ose eshte i cmendur ose ben vete .Per cfare e ka votu populli qeverine ore DEPUTET HIBRIT  per ta vrare me helme ?http://URL

Legen. Kisha fillu me pas shume respekt per te  smiley  

Eh Bracja i shkrete mundohet me i shpjegu me llogjike. Ene une dje u munova me ja shpjegu peshqeve ketu se Sarini nuk eshte gaz e as arme por nje lende kimike e lenget dhe qe mund te ruhet ne ene te zakoneshme. Por pse a donin me kuptu trupeshqit? I pari ti o trupeshk idiot dhe llapazan. Na e turperove PS-ne. Te dhjefsha teseren e PS-se !   smiley

e mire o mire, sikur te mos kish qene nje Keqkuptim i Madh, historia e shqiptareve nuk do kish qene kjo qe eshte!

ja nje shembull: Saluk Ambientalisti. Ka më paradoks te madh se ky ? Njeriu i forte i shqiptare (l'homme fort) ne keto dy dekadat e fundit, dhe mban nje emer te tille ! kupto ti tani ?

Po ik o pirdhu ti mor bythe

Duket pozitive ideja qe ende nuk jemi nje popull i vdekur.Reagimi eshte emocionues sepse eshte ndoshta hera e pare qe ky popull nuk cohet ne kembe per interesat e politikaneve,por per nje ceshtje shume civile qe ka te beje me jeten e vet.

Dmth armet nuk po vine!

Ta gezojme kryetarin e ri te opozites, zotin Bamir Topi!

Shpresojme qe ai te ket vizionin ta pastroje opoziten nga elementet anti-amerikan!

Nuk e leshon kryesin Saluku kaq kollaj. Se pe si u avit nga Kryeministria sot, si hijene? I kish thon Paloka, bac u kry, ne fund te javes e veme prap gardhin tek Kryeministria e do e lyejme ndryshe Kryeministrine.smiley

Akoma protestoni . Akoma kerkoni Informacion .Eshte nje shembull i mire ku qytetaria merr pergjegjesine Historike per ndodhi te tilla .I sherbejne dhe vete QEVERIMIT dhe jane dhe shkolle per Pasardhesit . Jane ngjarje qe Ballafaqohen jashte euforise se protestuesve .Pasi qetsohen situatat duhen analistet te thone cfare u Harrit .Mos te harrojme qe nepermjt protestave perfitoi Krimineli Sali Berisha per tu cilesuar ''Burre Muti Shteti " Se mos na ndodh tibiem kokes me Grshte " ah koke koke " pas manipulimit te masave .

Jane fare pa vlere deklaratata dhe  pjesmarrja e cdo lloj Politikani te cdo Force Politike . Eshte Karierizem Puro ose "Stambolli digjet , Kurvat krihen " aq me teper ne "na kem fejsin e Bukit or tie" dhe sidomos neper Blogje.

Ja si e perfytyrojne PD-hi dhe Mbreteroret nepermjet nje karisti te kengve Partizane qe pershkruan  Luften me Baballaret e Kombit ose bashkepunetoret e Fashizmit ne Luften e Dyte Boterore ...

Po dridhet tirania ...Poeti smiley ose Fatakeqi lefKOPESE ... Sot po dridhet e po behet shkrumb e hi ...smiley

Jepini ndonjeTas hashure LefKOPE !

Rama duhet te presantoje planin e shkaterimit te lendeve helmuese perpara parlamentit sapo te kete perfunduar negociatat me Amerikanet dhe Ruset. Nese parlamenti nuk e aprovon te jape dorreheqjen. Keshtu duhet vepruar.

Rama te thote nuk e bejme dot e ska as referundum e as pordhi kali. Te mos thote as po e as jo. Te thote jemi me ju por deri atje skemi kellqe me shku. ne ju kuptojme edhe ju duhet te na kuptoni. edhe Amerika duhet te na mbroje nga keto propozime Ruse se jane Vellai yne i modh, apo jo. Jo skemi ku ti cojme dhe tja leme asaj fakires me kalamojte pa buke.smiley

Deri diku, s'i ve faj Amerikes e Rusise. Natyra njerezore kshu e ka. Larg bythes time. 

Po  eshte pak e dhime te demontosh tek vellai me i vogel qe ka lon ca kalamoje rrugeve ne Gerdec dhe ceshtja as nuk eshte gjyku si duhet.smiley
 

Po tallesh ti tani?

Pse duhet te jape doreheqejen Rama? Mire do bente ore, po s'sikur s'shof arsye qe ta jape per kete ceshtje. Fundi i fundit, s'u miratu, ec perpara. 

Une ne fakt do preferoja qe Rama te gjeje menyren ta coje ne referendum, jo ta votojne deputetet e emerum prej tij. 

Rama nuk ka pse te jape doreheqje. Eshte km i vendit i votuar para dy muajsh. Nuk ka pse jep doreheqje per nje deshtim, qe nuk ka qene ne programin e tij politik.

Biles nje doreheqje pas vetem dy muajsh do te ishte me e demshme. Ta merr ne dore LSI edhe ec aty.

Deklaron, qe nuk duan shqiptaret, une nuk mund te shkoj kunder vullnetit te zgjedhesve, kam pergjegjesi ose te thoje qe kshu ishte loja, asnjehere nuk kemi thene qe do te marrim armet etj etj (t'ja qendisin hartimin ato mjeshtrat qe ka) edhe kaq.

Bravo, javes tjeter boni nji proteste po kaq masive te furrat e fush Krujes, masanej te Kurumi, masanej filloni e pastroni Lanen, e masanej kur te vi vera merruni me bregdetin. Levizjet po pat mundesi me bicikleta qe te sensibilizoni shoferat ne trafik.

Me qarte se ai eksperti Amerikana skush nuk mund ta sqaroje .Rama mundet te sqaroje Akternativat e biseduara por Jo Plan .Plan ka Kuptimin qe te Miratohet ne Parlament qe nenkupton  I Miratuar ne Qeveri ! Prandaj nuk duhen shtyre mendimet me shume se sa jane Realisht per te nxjerre perfundime qe kenaqin Poetin smiley kategorine e Handikapateve Mendore ose Fatakeqet e LefKopese ...me doreheqje ! 

Hani nga nje tas Hashure se nuk u ben keq  smiley

Vallai sipas burimeve te sigurta  te  Mero Bazes qeveria do marre vendim kunderr  brenda 24 orereve.

Urime protestuesve dhe shoqerise civile

Bravo ju qofte. Vazhdoni deri sa te zyrtarizohet JO-ja. Tashti Rama vetem po t'i kene zbraz koken thote PO.

Nejse, shqiptaret paten rast te njohin me mire skuthat e politikes dhe jo vetem te asaj. 

A i degjoni te thenat e Erjon Velise se trafiku vret me shume se armet kimike prandaj duhet te pranohen armet kimike #

Bajge e lige.. minister i mirqenies sociale.. ptu fare e keqe

Kujtojne se po fitojne ndonje pike tek ambasada. Po edhe atyre jua neverisin. 

Kam nje pyetje per ty, meqenese e shoh qe je pro ardhjes se armeve kimike, pse u zgjodh Shqiperia per kete proces?

Sepse na duan te miren, nuk po kupton cfar po thote stalker, u digjet zemra per ne, kan 20 vjet qe na ledhatojne, nuk i ke degjuar u can duke na kenduar ninulla e duke na perkedhelur me doren e tyre te ngrohte prinderore... shqiptaret ndihen si femij te ledhatuar ne perendim, por edhe ne vendin e tyre nga perendimi qe nuk e ka kursyer ta tregoje dashurine  e madhe prinderore ne cdo rast.

Situate e papare ne Atdheun tone.Me lumturon ky brez te rinjsh qe mbushin sheshe.Nuk duhet te kaloje kurre me bisht miu dhe dallkaukesh e kusaresh si shpura e Salikusarit, nden hundet e rinise shqiptare.Nje situate e papare revolucionare, e njerezve te mencur.Nuk ka me b.k te livadhise me fatet e ketij kombi.
I eshte arritur fitores.Tani ....lufta me varferine!

lufta me varferine!

 

smiley  ik se tallesh grave

Nejse ,e ka nga entuziazmi smiley

Politikanet jane pjese e popullit ne qoftese duan te protestojne ta bejne si qytetare dhe jo si politikane ,thjeshte si te gjithe http://URL

Bravo bashkombasve, po e marrin para qeverine me qytetari, po i tregojne amerikaneve qe kush te respekton meriton respekt, se di kur ka ndodhur here tjeter, por kjo eshte shpresedhenese vertet. Mjafton te mos politizohet, dhe njerezit do dalin. Ka shprese.

 

Prandaj qeveria po ben perpjekje ta politizoje kete proteste? Qe njerezit te mos dalin ne proteste? Kane per ta pare qe shqiptaret nuk terhiqen dot prej hundesh

sapo u ktheva ne shtepi nga sheshi. protesta ka nisur ne 9 e po vazhdon akoma. revolucion!

smiley Ashtu te vazhdoje derisa te merret JOja perfundimtare. 

Si nuk shef i femer te bukur te kto protestat mer. Njona me surratshejton se tjetra. Kishte lezet te protestat ne seattle..

Po ai tek foto fundit kreshniku është ?

kjo qenka sarina ? vetem dhi e lepra vret.no worrys, rrofte Edi Rama.

Nderkohe qe Bracja lahet me sapun, bulevardi mbushet prap. Te papare te tere! 

Corba e prishur qe u duhet ta gelltisin shqiptaret sa vjen e behet me perfekte !

Guten Appetit !!!!!!!!!!!!!!! tha

do e boj nanjoni nai permbledhje...

Mirmjes!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).