Refuzimi i shqiptarëve për armët kimike të Sirisë duket se ka dy arsye kryesore: frikë dhe poshtërim. Ne shqiptarët jemi të frikësuar për potencialin vdekjeprurës që pritet të marrim, potencial që vende shumë më të zhvilluara se ne nuk e marrin. Ne shqiptarët jemi edhe të poshtëruar dhe të fyer sepse roli ynë në paqen botërore po shpërblehet duke na dhënë nderin të bëhemi koshi i plehrave që vende shumë më të zhvilluara, nuk i pranojnë.

Në anën tjetër, kemi politikanët. Ata kanë një ekuacion më të thjeshtë. Franca, Gjermania, e vende të tjera i kanë kapacitetet për t’u marrë me armët kimike të Asad, pasi janë marrë prej dekadash me armët kimike të vetat. Por këto vende kanë edhe popull votues. Dhe asnjë politikani nuk i shkon ndër mend të zemërojë popullin e vet. Ndryshe është puna te Shqipëria. Këtu politikanët nuk kanë popull.

Askujt nuk ia ndjen për votuesit. Dy mijë leka mjaftojnë për të zëvendësuar një shqiptar. Rrjedhimisht, avantazhi ynë krahasues me Francën, Britaninë e vende të tjera, nuk qëndron te asgjë tjetër veç faktit që shqiptarët si votues dhe individë, nuk kanë kurrfarë rëndësie për politikanët.

Meta, i gëzuar shumë tha “pjo” kur u pyet se çfarë mendonte. Ai e ka në dorë që t’i flasë shqiptarëve as mish e as peshk dhe t’ia lërë në dorë koston politike të gjithën Ramës. E ashtuquajtura Opozitë, e cila është aktivizuar në këto kohë kundër helmeve, duket se ka qejf veçanërisht që armët kimike të vijnë, por ata të dëgjohen nga shqiptarët sikur janë kundër, e të shajnë Ramën si përgjegjës. Ata nuk janë të shqetësuar se erdhën armët kimike apo jo.

Ky pra është thelbi i problemit. Dhe zgjidhja. Nëse kryeministri ynë do të ndjente ndonjë detyrim përballë votuesve të vet dhe jovotuesve, do të merrte mundimin të dilte e të sqaronte. Fjala e parë nga qeveria për këtë çështje, apo konfirmimi, u dha në Francë, jo në Shqipëri.

Dhe ndërsa shqiptarët të tmerruar shohin nga ai për sqarime, ai njofton se ka folur në telefon me Amerikën. Nuk bëhet e ditur se çfarë ka folur, por lajmi është që “ka folur”. Ne kaq duhet të na mjaftojë.

Armët kimike që siç duken bathët, do të vijnë në Shqipëri, së paku po na bëjnë një gjë të mirë. Po na tregojnë edhe një herë rolin tonë si popull përballë udhëheqësve tanë. Për sa kohë vota shitet për 2 mijë lekë dhe ne nuk kemi dalë ende ta linçojmë publikisht blerësin, ne do t’i hamë armët kimike çdo ditë, deri sa të vdesim.

http://diaryoftirana.com/arme-kimike-dhe-dy-mije-leka-per-vote/

223 Komente

per  10-15 minuta e ka radhen portreti i Ed Rames te Fareed Zakaria's GPS ne CNN. U bo "relevant" m'duket; nisi reklama. Rono, e hongrem m'duket, na i rrasen lhl-te

kqyr pak si konsiderohet blogu i gps nga brenda Shqiperise.

wtf smiley

Rilindje smiley

Si tha mesia, akoma s'keni pa qofte ke daja. 

Me ka bere pershtypje mungesa e iracionalitetit tuaj o Peshq....

Nese Saluku do ishte sot Kryeminister ato arme do ishin duke u demontuar sotsmiley

Sa hipokrite jemi..

Te rroje partia, dmth klani!

Ne ndoshta "i meritojme" politikanet tane me gjithe poshtersite e tyre perderisa i votuam! Rrofte Vdekja nga politika e bijve tane! smiley

edhe likja e nisi rrotullimin e pllakes. Ne fillim tha qe jam kunder sepse na mungojne kapacitetet, tani thote:

Kryetari i LSI-së, njëherësh kreu i parlamentit, Ilir Meta siguron se vendimmarrja për çështjen e shkatërrimit të armëve kimike në Shqipëri, do të bëhet përmes një procesi transparent, duke theksuar se vendi do të marrë përgjegjësi aq sa mund të përballojnë kapacitetet e saj.

Gjeja qe mua me cudit me shume eshte fakti qe mediat dhe analistet e b... e moren vesh tani qe vota ne Shqiperi blihet me 2000 lek.. Une e dija ketu e 10 e mos me shume vite me me pare. PD ka qene kampion dhe profesioniste te vertete ne kete praktike. 

E dije por nuk e ke hap gojen se! smiley

Kush e ka fajin se PS paguan pare per me ble voten? Berisha
Kush eshte fajtor se helmet e Assadit mund te vijne ne Shqipri? Berisha
Kush e ka fajin per majasillen e xakes? po dihet ai muhabet, Berisha

Idrizit i kane thene si antidoto e helmeve me perdor shume spec djeges...ketu e dhe kjo origjina e majasillit..pra hyn Berisha ma nje fjale

Zane me kane shperfytytru krejt disa zera ketu qe te kane akuzuar per SIDA ... Ndosjta pak spec ne Goje te ban mire ! Berisha nuk asht objektivi yne ne PPU .Ai asht nieri inerum ne familje te vet .Na kem Familjen tone smiley QI e dum te paster pa semundje .

ne rast se je prek nga I Tredhuri se eshte me nje ..ai nuk eshte fai Yne .Ashtu erdhi .Na e kem meshiru pasi sic ka thene dhe vet asht Shpirtmadh .I tesh ti besoj vlen ma shume se i 2000  Leksh ! Apo e ke ul pazarin ?

 

Zerat leni te lehin Idriz,ti perdor antidotin...e mos u ul deri ketu se sa vlej une...si thu....nuk kam çmim une Idriz...po shifni helmet e partise tuaj qe ka 70 vjet qe vetem me helme merret
 

Shtyu shtyupo mos e ul pazarin ...dhe ja si per te diele pa menduar per parti qe mos ti kerkojme rrenjet sa Thelle ka hyre ..http://youtu.be/EXZxc8GSXnI

Ndoshta te rrembeu Inercia ...ose LHL paskan pas Force te madhe per te infektuar .I  Poetit smiley i vetmi i lumtur qe ka kamarre doza me te medha nga Berisha dhe nuk ka ci bejne ! Tani po presim edhe nga Turpi tjeter Historik i influencuar Jozefpercka ckafja po thote !

Gjergji, shkurt, drejt, dhe sakte!  Me pelqejne shkrimet e shkurtera ne gazeta! 

 Këtu politikanët nuk kanë popull.

Jane pa cipe! Mendojne 100% per vete! 

Shume i kane dhene 20 mije lek. PD-ne munden jo Obamen. 

O koko, aman thuaj njehere "O Ed Rama, te rrufsha pallen sa i mire je" se ti me shkrin fare. Aman, thuaje, aman. Ej shif se po te lutem e. 

Po seshte shkrimi per ramen o hunter, ca respekt per temen e lexuesin. Qe Edi o bob kjo dihet e skena pse e themi perdite. 

Po edhe per armet kimike ka njezet tema. Nejse, si te dojne zemra ty. smiley

"O Ed Rama, te rrufsha pallen sa i mire je" se ti me shkrin fare. Aman, thuaje, aman. Ej shif se po te lutem e. 

- se ke idene sa kam qesh, pas nje dite te gjate nje e tillee tingellon perle!!!

Edi Rama paska ardh ne pushtet per syte e bukur dhe sfondin e kabinetit te kryeministrise, mesa duket!

Nuk paska nje fare burrerie prej politikani te pjekur! Une thashe se do te bente namin, do te fuste ne burg  Berishen apo disa te tjere te akuzuar me pare per abuzime me detyren dhe buxhetin, te pakten per nja dy tre muaj, sa per te kenaq dhe popullin qe  largoi perfundimisht  nje pushtet te korruptuar, madje edhe vrases, kujtojme Gerdecin 21 Janarin! Por edhe per moral!

Por jo, bathet nuk duken gje, dhe ska gjasa qe Edi Rama te behet burre shteti! Keto jane shenja jo te mira per te ardhmen dhe moralin e nje politikani qe fitoi zemrat e popullit ne Qrshorin e 2013! 

Megjithate se ç'ka diçka te bukur te jesh naiv....te jesh i periudhes se dadaizmit...po jo kaq.....me vjen keq per zhgenjimin tuaj...po hajt ,fshini lotet e bllokoni helmet se tash po bahna me ardh ne Shqipni me buke me vedi....

Kjo sdo te thote, qe PDja ka pas te drejte per Edi Ramen! "Zhgenjimi" ndaj Edi Rames,( ka kohe prap ne fakt per ta provuar) eshte nje ceshtje midis popullit votues dhe Edi Rames, dhe jo midis Berishes dhe Popullit votues! Se me BERISHEN populli i ka mbyll hesapet, sepse e ka pat kohen te mjaftueshme, dhe ster te mjaftueshme per ta pare se cfare ishte! Berisha e ka mbyll karrieren e vet!Keq!  Eshte jashte loje!As nuk diskutohet edhe sikur Skenderbe te behet! smiley 

une nuk permenda kund Berishen.Them se nje individ ,kariera mediokre e falimentuar kudo e Edi Rames,humbja e gjithmonshme perballe Berishes ne i papergjegjshem nuk ka si te behet papritur gjeni.Kaq,naiviteti eshte te pritshmeria e juaj.Po kjo e helmeve kalon çdo hipoteze

Rama mund te jete i deshtuar,( fakti qe fitoi zgjedhjet nuk flet gje per deshtim ) por Rama nuk i ka shkaktuar as nje tragjedi si ajo e 1997 ect..popullit te vet! As varferi, dhe mjerim. Te pakten sa ishte ne opozite ja perplasi ne fytyre te gjitha palacolleqet ne politike dhe ne administrate Berishes sa populli e besoi dhe e votoi! 

PS,nuk fitoi asnje deputet me shume se para kater vjeteve.Zgjedhjet i fitoi LSI.qarte kjo siç jane numrat..Shiko,97-en ne e beme vete...e beri falimentimi i firmave piramidale...mandej si naiv qe jemi behemi loje e gjinusherve te radhes...pa polemike kjo ,ose me mire siç e mendoj une pa ia imponuar askujt.Nga 97 kane kaluar 16 vjet...Nano berisha ....e nese eshte aty nje aresye e forte eshte.eshte me i zoti se kundershtaret e tij.Deri kete vit.Tesh ,bujrum...imagjino se çafre do ishit duke thene sikur Berisha te kish guxuar kaq....Apokalipsi
 

Kush nuk proteston per gjykimin e Salukut per krimet ndaj popullsise Shqiptare eshte BERISHIST,,,,
 

Them se nje individ ,kariera mediokre e falimentuar kudo e Edi Rames,humbja e gjithmonshme perballe Berishes ne i papergjegjshem nuk ka si te behet papritur gjeni.

 

nigjo Zane, se te du fort (gjithmon ne menyre virtuale, se mos e marr ters njeri) :

kjo qe thu ti masiper m´kujton nji ngjarje femijerie prag puberteti, ku kalamonjt noiher lenin takim me u zon, tek e tek me mundje e me grushta (ceshtje testosteroni tek cunat). Kshu ene masi ishin zon dy veta dhe kishte perfundu sherri, bohej ene komentimi i ngjarjes ne grup tek ata qe ishin deshmitar. E duke e diskutu se si K. e rrafi A. aty hidhet ene thot N. (qe ishte nja dy vjet mo i madh se ne t´tjeret): "Pse e rrafme osht ajo? Kjo nuk quhet hic!" ene kur na pa ne qe zgurdullum syt ene po prisnim me habi, se cfar ishte e rrafmja prej verteti, N. vazhdoi: "E rrafme prej verteti osht kur e rref tjetrin mir me grushta ene me shkelma, i fut ene i t´peshtyme n´surrat ene i thu: "Ik tashi bythqir ene mos u duk mo nga lagjja!" Kalamojt e tjer pan iher njoni-tjetrin m´sy ene pastaj fillun tu thon, qe N. kishte t´drejt kshu qe K. s´e kishte rraf hic A.

Mu m´ngeli n´menje qe athere se si N. i shkonte n´menje ajo gjo, dmth ai zgjerimi dhe tejkalimi i konceptit t´rrafmes.

Duke qene se un N. e kisha ene komshi direkt, dija dicka qe t´tjeret nuk e dinin: N. nat per nate shkonte e zgjidhte vet rrypin e pantallonave me te cilin baba e N., pijanec me nom n´lagjen ton, i fuste nji t´rrafme nat per nat. Ky N. kishte raste qe vijat e rripit t´pantallonave n´trup na i tregonte si trofé lufte.

Po u iken petlla socialisteve, se nuk dine nga t'ia mbajne, te gjithe syte nga Edi i kane..smiley

Mos u merzit Ketline ..Tete KQ ..tha Ramiz Alia  . Nje prej Tyre nga me surrogatot ua la te Pare . Nuk shterr burimi socialist me Figura !

Mos e lente Zoti pa uje ate burim! smiley

xake, si e komenton ti viziten e ardhshme te KM shqiptar ne Serbi, te cilesuar si historike nga ministri i jashtem? se po ta kish bo berisha, dihet reagimi

100 tema dhe po te njejtat 'diskutime'  dhe te njejtat fitira brenda 3 diteve, pa pushim. Qetesohuni se asgje nuk do ndodhi. Armet nuk vijne atje. Ishte thjesht me ju testu, sa vigjilente dhe te gatshem jeni per atdheun. 

Cilat jane burimet e Moralit ne Shqiperi ?

Sepse Ligjit ne Shqiperi i ka dale boja. Ligjet krijohen, importohen, na i japin dhurate dhe ''aplikohen'' sipas modeli te interesit vetiak (individe apo grup) dhe te momentin. 

Me pelqeu nje artikull i dale para disa ditesh ketu i cili trajtonte ceshtjen e moralit ne kohet e sotme. Ishte i nje autori gjerman.
 

Partia jone nuk komenton Partite e tjera. Ajo mba shenim per ta perdorur sipas situatave qe i sjellin perfitim.Ti ke shembull sh.Enver qe mbante shenime per Kinen  dhe per Titistet . Po qe se te leverdis ty quaje Historike me nenkuptim dhe ler mundesi per me vone te thuash qe e kishe me Ironi smiley . Po i leverdisi Berishes Pirdhi ne te ! Sepse dhite asnjehere nuk kane pas pengese Kufijsh ! Jo me nje Babasqap si ai qe livadhis ku ka kullota me te mira !

ke ron xake. Dikur ishe 1sh i komenteve pa fund. Sot t'jane var pantallonat. Edhe kpucet i vesh gabim, te majten te e djathta dhe anasjelltas

Do kesh lexu gabimisht ate pergjigjen per ketlinen dhe ke thene ku e ka O ne mes smiley ....Ka rene o ka rene dhe nuk ke faj qe nuk e kupton 

Kryeministri i Shqiperise nuk ka dale akoma te prononcohet per publikun.  Ka folur me "krenari" Ministri i Jashtem.  Eshte prononcuar dy here "as mish, as peshk" Kryetari i Parlamentit, por Kryeministri jo.  Nderkohe, ka pasur protesta te vogla ne Tirane, sot edhe ne Elbasan, peticioni i AKIP (linku per ndonje qe nuk ka firmosur) ka me shume se 17 mije firma, ne media zien debati.  Por Kryeministri asnje fjale.  

Ky injorim ndaj publikut nuk i falet Kryeministrit.  Kryeministri gjen kohe te deklaroje se do certifikoje e do vulose idiotllekun e 7501, por nuk perballohet me publikun per nje vendim kaq te rendesishem.  Per me teper, neqoftese Shqiperia ne cfaredo lloj kapaciteti behet pjese e procesit te demontimit te armeve kimike te Sirise pa referendum, Kryeministri te jap doreheqjen, ose me shkoqur, te thyej qafen.  

Per artikullin e Erebares, vota 2000 leke nuk eshte faktori i vetem.  Shoqeria shqiptare vazhdon akoma te jete ne pranga presioni te nje forme ose tjetren.  Tranzicioni i qeverive s'ka perfunduar akoma, me kete i referohem administrates.  Perfshirja e kesaj pjese te shoqerise ne protesta eshte akoma nen presionin me te shemtuar te ketyre 23 viteve, ate te nje cope pune.  Pjesa tjeter e shoqerise nuk eshte informuar sa duhet sepse s'ka transparence, por as bosht organizimi.

Me bejne pershtypje edhe thirrjet "ku eshte opozita."  Ne nje klime normale, organizimi i levizjeve kunder vendim-marrjeve te tilla, me pasoja pertej kufijeve apo llogoreve politike a partiake, keto levizje duhet te behen nga shoqeria civile, nga studente etj.  S'do bejme shpikje dhe ketu dreqi e mori.  Mungesa e kohezionit, e angazhimit, e nje mesazhi qartesisht JO, do te jete jo vetem tregues qe hallkat e shoqerise shqiptare jane shkaterruar te gjitha, por edhe se ai vend e meriton kete feste qe po na e bejne peshqesh. 

Per aq sa i dhashe vetes te drejte te flas teorikisht per rolin e shoqerise civile, edhe ti je ne te drejten tende te flasesh teorikisht per rolin e opozites.  Por realiteti shqiptar eshte ai qe eshte.  

Ne keto kushte, dhe duke pasur parasysh kauzen, protestat nga shoqeria civile me duken me te mundshme.  

Dhe dicka mbi hapat qe mund te merren nga AKIP etj: Nje reklame 30 sek ne media (qiqra ne hell do thuash ti por ne vazhen e te diskutuarit teorikisht.)  Perdorim me agresiv i mediave sociale.  Facebook u be kuq e zi per 100 vjetor me foto profili, patriotizmi sheshit, por patriotizem eshte dhe ky, ose ky, ose ky.

ky,ky dhe ky jane 3 idioter qe hane lulefara dhe luajne me photoshop gjithe diten...

Cfare jane "lulefarat"? 

jane si farat e lulediellit qe hanim ne dikur smiley

Aha, dmth "si farat e lulediellit" = "lulefarat" sipas photoshop-it tend. 

Sot shumellojshmeria e farave ne treg eshte me e larmishme,rrjedhimisht evolucioni i termave gjuhesore eshte i pashmangshem dhe domosdoshmeri...

tani ti vlonjatja e embel, po pate kohe ma shpjego pak ku qendron lidhja midis meje dhe photoshopit ?!

+100

 Per me teper, neqoftese Shqiperia ne cfaredo lloj kapaciteti behet pjese e procesit te demontimit te armeve kimike te Sirise pa referendum, Kryeministri te jap doreheqjen, ose me shkoqur, te thyej qafen. 

mos! kane per ta kryqezu si te shitur te Berisha tani Driteroin

Ketij e te tjereve qe po dalin kundra helmeve bravo u qofte.

Per kuriozitet, a mendon dot ti ndonje skenar ku rilindasit te dalin kunder partise dhe prijsit te saj. Apo jane mendime qe s'mendohet dot. 

vallaj, te mor vesh per naj trashgimi te papritur shume-miliardshe edhe e mendoj po kjo qe thu ti ja kalon edhe fantazise se endrrave te fiqos. Eshte shume i frikshem si skenar

Kete sekret e dine dhe miqte amerikane. Prandaj ...

Ajo qe me ben pershtypje mua, eshte dalja jashte, apo me sakte ngelja jashte e kryeministrit shqiptar. Ne dy muaj qeverisje, 1 muaj ai ka qene jashte, dhe me kete ritem i bie te punoje me shume jashte Shqiperise se brenda, keshtu qe me mire te qendroje jashte, si kryeminister-ambasador, dhe per brenda te zgjedhin nje tjeter me mire. 

Po leviz ti nga tre her nvit ne shqipri jo burri botes. Quhet diplomaci nqs se kupton. Kshu i thoni dhe hillarise, ti udheton shume. 

Kokolepsi, leviz ministri/rja   i/e  Jashtem me shume,  jo kryeministri. Shih eksperiencat e vendeve te tjera. 

Ky e ka talent diplomacin pjerin. Esht tip kozmopolit, i levizur. Si mund ti thush nje njeriu te talentum mos e boj ate pun? O si me te then ty mos u merr me shkrime kur fakti eshte qe te jepet doresh. Pastaj Peleshi kot o?

Ku ka nevoje ky i joni per minister t jashtem. Ai i bo t gjitha vete. Edhe faqen e internetit e ka pikturu vete. Edhe kapelen e Skenderbeut e ka vu ne vend. Si paska nevoje Edi per Ditmirin? Po na habit.

Te gjithe neser ne proteste per VOTEN. Nese nuk protestohet per voten eshte e kote te bejme muhabete te tjera. Ne demokraci pushtetin qytetari e delegon nepermjet votes, prandaj te ngreme zerin qe qeveria e 2 mije lekshave te mos ta beje gjithe Shqiperine, Shqiperi qe e blen me 2 mije leke.

Degjova se ka dale kenga e re: Ma kthe, ma kthe pushtetin tim.

Basha

Ne mbremjen e se dieles, nepermjet rrjetit social ka reaguar kryetari i PD, Lulzim Basha per ceshtjen e armeve kimike. Basha ben thirrje qe neser ne proteste bashke me kauzen per voten e lire te protestohet dhe per heshtjen e qeverise per ceshjen e armeve kimike.
"Heshtja e qeverisë për armët kimike është arrogancë, është arbitraritet. Qeveria hesht dhe refuzon të bëjë transparencën sepse nuk i trembet gjykimit të drejtë të popullit. Nuk i trembet gjykimit tuaj sepse mendon se kur të vijë dita e gjykimit me votë mund ta blejë atë me 2mijë leksha. Prandaj është jetike që të ngrihemi të gjithë bashkë e ti themi ndal arbitraritetit dhe arrogancës. Ndal heshtjes për armët kimike. Ndal mosllogaridhënies. Ndal papërgjegjshmërisë.
Për të drejtat tona themelore. Për të drejtën e votës së lirë. Për dinjitetin tonë.
Nesër në ora 1400 të gjithë së bashku në shesh para kryeministrisë!", shkruan Basha ne Facebook.

balkanweb

Une dal ne proteste me kusht qe aty te mos kete kembe kreu te strukturave te PD-se.Sepse nuk mu d te shkohet per te protestuar per pagese per votat, me kryekusare te gjithckaje mbi toke e nentoje te Shqiperise varfer.Ndryshe.... do ishte komedi, maskarade!
Dhe ashtu ka pe te perfunduar...

Nuk e di smiley Duhesh gjet i sebep mo i hajrit per protest mendoj. Dakort transparenca po ku e kishe ti transparencen tek marrveshja e kufirit detar bi llafi?

Shtojce. Ne kushte te caktume si kto eshte me efikase protesta per nji padrejtsi te izolume, nji rast individual qi e pre miletin sesa parrullat xhenerale. Opozita menoj se tashi per tashi ka nevoje per 1,2,3 fitore te vogla.

 

Thone, se Amerikanet paskan rene dakort me qeverine e Maqedonise/FYROM per te cmontuar armet kimike te Sirise dhe vendi i cmontimit eshte diku prane liqenit te Pogradecit/Ohrid. Ne kete rast e vetmja gje qe ne nuk fitojme jane nja 2-3 ose me shume miliard Euro. Ndersa humbja apo e keqja potenciale nga mbetjet e armeve kimike eshte njesoj sikur te ishin cmontuar ketu tek ne.!

Kur u kry marrveshja kur shkovi KMja ne Maqedoni e? smiley

sa djallzor dhe njekohsisht i trashe qe je mer berber! e para, po te beje ate Maqedonia, i ve kazmen turizmit te Ohrit, e dyta, me kte shkerdhatllik qe pjell mendja jote, ti je gati kshu me i bo nji lutje amerikes qe t'i sjelli aty ato plehrat?

Po mire mer Kanadez i natyralizuar meqe po te vika keq per turizmin e Ohrit, po ti coje armet kimike ne Mal te zi prane Titogradit, ose ene ne Greqi ne Kostur a nuk eshte e njejta gje? Ti a e kap thelbin e problemit qe une ngre apo te eren syte kur sheh nick-un tim? Dhe e fundit ato nuk jane plehra, por arme kimike. Plehra nga importi i solli saliu yt, maloku 100 karatesh i shpellave te periudhes se Neolitit.

ej, a ka peshq te shprehur pro pjesemarrjes se Shqiperise ne çmontimin e armeve kimike siriane ?

İdrisi me duket.

po tjeter ?

 

nuk e di

matane peshkut, 1/4 e shqiptareve mesa duket

 

dhe une qe kujtoja se isha vetem! smiley

Po na llafos si qysh teksmiley

Ca o ky sondazh o bredho, i paske honger ene ti keto sondazhe te tipit "A duhet ta pranoje qeverija, i shame po sthe po, qe Shqiperia duke qene vendi i pare ne bote dhe meqenese amerika ia ka kerkuar dhe ska ca ti thote......"

patjeter qe 'i sham' ! Si tha Nexhmija? "Ne jemi marksista, ne në princip nuk pranojme nderhyrjen e nje superfuqie te huaj, por ne e kemi mbeshtet nderhyrjen e Natos ne Kosove, per arsye taktike. Edhe Lenini bente marreveshje taktike, jo më ne".
Tani : kur Nexhmija me kamunistat shqiptare (anti-kombetarë, gjakpires, qe i duan te keqen shqiperise, te shitur tek serbi... etj etj)e pranuan Naton, po ne shqiptaret e vertete qe ja dum me verté te miren shqiperise ?? Ho pra, lejini llafet ! 

ne fakt eshte shprehur edhe Ed Rama, por "kunder" plehrave ne pergjithsi pak muaj me pare..smiley

“Ka vetëm një arsye pse mafia i drejtohet vendeve si Shqipëria për të dërguar plehra dhe ka vetëm një arsye pse qeveritë e vendeve si Shqipëria, të dobëta në standarde dhe të pamundura për të kontrolluar ruajtjen e standardeve nëpër kufijtë e tyre, t’i hapin rrugë importit të plehrave. Arsyeja është shumë e thjeshtë; interesa të jashtëzakonshme financiare që lidhen me fatkeqësinë e kombeve që lëngojnë në mungesë të qeverive dhe të shteteve që u shërbejnë interesave të këtyre kombeve”.

p.s Juve-Napoli 2-0. Pirlo i madh!!

O dhot tha bukur!

Per te gjithe Berishtistat..... importimi i plehrave eshte vullnetar i lidhur me perfitime financiare....

Ne bote ka edhe veprimtari humanitare ose detyrime ndaj aleancave te firmosura nga qeverite e meparshme.
 

Berisha ka dhene ultimatum, me detyrim anatareve te PD,:

 "Te Henen  pa perjashtim te dalim tek sheshi kunder regjimit kleptokratik te Edi Rames ( !!!) " smiley  smiley  

Po, ku u be "Regjim" kaq shpejt Qeveria Rama, as dy muaj qeverisje ?!!!smiley   Do te ishte mire te kishte qene sa me shpejt Regjim, te ta mbyllnin ate squpin tend, prej laraske! smiley

po ec mer se rama i futi neper cadra ne te ftohte me burra e gra. Shyqyr qe ishte krokodili per ate pune se ju ishit gati me ra fli

  u falej te sakrifikonin, se vertet perpara kishin nje Regjim, se po behet fjale per korrektesi retorike ketu,"Regjimi i Berishes", ndersa sot protesta nuk mund te  kete te njeten retorike "Regjimi kleptokratik i Edi Rames!!!"  prej Berishes, se ska dy muaj qe eshte ne qeveri qe te vertetoje ndonje rregjim te qelbet si ai i Berishes!   smiley

Kundershtari eshte regjim kuptohet, ne te tjeret jemi te paster si kristali. 

Ti me poetin shkoni shume thelle thelle po te mendohesh. 

Asnje te mos mungoj, eshte ceshtje serioze. Te gjithe per voten e lire dhe transparencen per armet kimike. O burrani te tregojme se nuk jemi dele dhe nuk na shkel me kembe dot hajduti ordiner Edi Rama.

Nen udheheqjen e Berishes (!!!!) smileysmiley

Po, me Berishen do te protestojme. Pse e ka te ndaluar Berisha te protestoje a te merret me politike? Eshte lider i perjetshem dhe babai i kombit. Te gjithe mund te japin kontribut, lere me Berisha.

Te gjithe ne shesh, per voten, ta tronditim dreqin e zi Edi Rama dhe hajdutin Meta. Nese heshtet nga blerja e votes me leke ne dore, Rama dhe Meta perjetesojne tiranine e tyre.

Eshte lider i perjetshem dhe babai i kombit. 

Nuk ka lider te perjetshem e baba kombi ne demokraci, that's the point i tere sistemit. E aq me teper njerez qe degjenerojne partine e tyre ne 30%

Tamom e ke, ne demokraci ka vetem vellezer jetime, per te mos thene nje fjale tjeter me te bukur.

Hahahaaaa... Kush ta tha kete? Gjyshi sigurims (e ke thene vete) apo ndonje tjeter? Ka edhe fort lider te perjetshem edhe ne demokraci. Bile keta jane te vertetit, jo ata te imponuarit ne sisteme dikatoriale e totalitare. Nje lider do te jete gjithmone lider edhe kur s'eshte me ne mes te gjalleve. Sali Berisha eshte Xhorxh Washingtoni i Shqiperise a Churchilli a Reagani a cili te dush ti prej ketyre burrave te medhenje.

Hajde pirdhu tani.

Para se te me thuash edhe mua "pirdhu tani", te gjithe keto baballare kombi qe permende, me ke mamallare kombi kryenin aktin seksual?

E kam ditur me kohe qe je ne grupin e gejve latent qe frymezohen nga ateisti, progresisti, cmitizuesi, Lubonja. Cne me Zotin ti? Ju keni cmitizuar babain tuaj natyral dhe keni mitizuar babain e gjetur Lubonja, edhe pse nuk e pranoni se kshu shkojne keto pune, cmitizohet nje gje per te shkuar ne nje mit tjeter.

Mire qe mua me bere gej, nuk prish shume pune se edhe kjo medalje me mungonte tek Peshku, por ti ke bere gej Baballaret e kombit, perderisa nuk po na tregon Mamallaret.

Nejse bre burre se me duket solla jashte orarit 2 minutes of hate. Zakonisht ca femra qe gjujne ne internet dhe ca nipa sigurimsash qe i ka pjerdhur Rama, e kane me vone orarin.

une kam problem me gay-et e fshefem...Berishistat jane kriminal ndryshe nga Gayet qe ste pelqejne tye.
 

Ti e di qe Reagani mbasi iku nga presidenca nuk tha me nje llaf per ceshtjet brenda republikaneve, pikerisht sepse e kuptonte qe nje fjale e tij mund te keqperdorej. Apo Washingtoni qe tha se nuk hoqa nje mbret qe te behesha vete mbret, dhe hoqe dore mbas dy mandatesh duke lene precedentin. Dhe ai gjithashtu beri nje jete private tejet te qete edhe per kohen, nuk u perfshi fare ne debatet e mevonshme. 

Ca lidhje ka Berisha me keta? Berisha vetem sa morri nje shpulle elektorale qe asnje nga keta lideret e tjere qe permend ti nuk e ka marre ndonjehere. Tani vetem se e do ti Berishen, ky nuk eshte argument qe ta duam dhe ne te tjeret. Ja pse neser nuk do shkoj askush ne proteste. 

 

Sali Berisha eshte Xhorxh Washingtoni i Shqiperise a Churchilli a Reagani a cili te dush ti prej ketyre burrave te medhenje.

smiley  Fshije shpejt pa e lexuar ende Ai. Pse e ul kaq poshte Sali Berishen? Ai eshte kombinimi i Krishtit dhe Muhametit se bashku!

Eshte lider i perjetshem dhe babai i kombit.

Kjo duhet te behet shprehja e vitit!

Ene hajde thuaji jo po ta mbajti, fillo me liber shtepi, gjyshi sigurims etj etj. Nuk ka fare argument shpjegues pse, eshte ashtu dhe pike!!! 

Ky eshte o Mal Berisha o djali i Mal Berishes, nuk ka mundesi tjeter. 

O poeti, por per ne qe dum Berishen, Shkelzenin, Imamin ne burg per krime ndaj popullsise Shqiptare si mendon ti???? sbesoj qe na qun komunista bashke me Kaq Islamin or tej. Keni borxhe per ti pagu atij populli per shume e shume krime, keshtu qe zgjidh istikamin or tej. Je me Salukun a me Shqiparet.

Kishte nxjerre nje thirrje spitali i ............ne Elbasan, i ka humbur nje pacient. Ka probleme cognitive te theksuara, çdo hunderr qe shikon ne rruge e therret baba. Lutemi te lajmeroni menjehere spitalin pa i rene ne sy, shpreh shenja agresiviteti verbal ndaj çdo personi tjeter qe nuk eshte hunderr.

E gjeten vlonjato. no worrys fli i qete.

Amon vetem tek spitali i Elbasonit mos e coni me te shkretin se drejtohet nga spiuna e kelysha te Pe Dese e jo mjek te hajrit. Po keta cdo gje e kane shkaterruar keto 8 vjet po kujt ti them une.smiley

po ti po jep direktiva kshu si ato drejtoret e berishes qe nxirrnin njerzit ne protesta? 

Me konfirmoni por me duket edhe ministri i jashtem eshte kunder armeve kimike se i eshte bashkuar forumit ne FB

Kunder edhe deputetja e PD zonja  Jonida Tabaku

ej, seriozisht qe na e çate trapin.

Sali Berisha eshte Xhorxh Washingtoni i Shqiperise 

Po, sigurisht!

Rende fare situata.

a je i sigurt o Endrity? grava dhe prizrenzaranika pas nji analize te kujdesshme, konkluduan se kjo eshte nji strategji politike e Rames. Tani grava tha edhe qe Amerika eshte tutori jone dhe nuk kemi c'te bejme tjeter vec t'i bindemi po mes ktyre te dyjave, une zgjedh te paren

Pse ja heq meritat Ronit? Ai e hodhi i pari idene e strategjise se Rames.

Stalker me qe te lexova me vonesedhe pata dyshim per ate shenjen qe mbylli komentin tuaj por dakord me Linkun ....kam tre te vockela sa topja e te Tredhurit smiley ose Kryetarit te Partise time Famemadhe te te Tredhurve Mendore .

! - Poo gjete nje qe eshte KUNDER sepse e kupton per cfare behet fjale ,  pervec Poetit smiley obobosmiley " arme kimike ? kujt dome i tregue tie " 

Une them se per Here te PARE ne historine 25 vjecare Shqiperia filloi te zgjohet . .

2.- Dhe ne se gjen krahasimin me te vogel ne ngjashmeri te Mafies se Mbeturinave te Babasqapit me vendimin per demontimin e dezinfektimin e ne kete proces kjo do te thote qe ne Shqiperi vertet  paska Idiote Noterike ,

3 .- Dhe se Fundi por jo e fundit smiley Ne se gjen perse nuk Proteston Klika qe vetquhet Parti si PD-hi po leshoi Mejdiun e Gerdecit dhe " me ka cu baba me la gojen " Luldashkurbanin e Bashkise  edhe per kete them se eshte gjetur ne Shqiperi se cfare e kush eshte Babasqapi .

Dhe me Fal por po deshe , perfshij edhe te Famshmin e Lefkopese ate qe i suajne rumen LHL,  se eshte pregatit si Rasputini nga Babasqapi alias Poetin smiley

Me respekt thashe! Jo me bateri te renda! 

Thote gje per ata djemte e rinj qe i zuri dheu i minieres?smiley

eshte per armet kimike kjo tema dhe per voten dy mije lek.

o brado,

tani qe fitoi ps,paskan ik te gjithe kamunistat e ppu, ke per te ber pall  me keta qe kan ngel smiley

Kane ik se jane zhgenjyer keq , i nigjoj dhe perdite neper Tirone qe rrine duke e share Ramen , te gjitha drejtorite kryesore i ka marre LSI -ja smiley

ki meshire smiley ,ata punonin me 3 turrne ke ppu dukeshin sikur ishin ne llogoret e zborit ...

 

Pse je nevrikosur i nderuar Moderator???  Per tespijet e mija ? Per kevecanerisht ? Te Tredhurin , Gjembin , batutaxhiun dyleksh te katunit Qelepidhze , apo per kete Makron me nje menje po e ka nje... Y ne fund , alias Vs e fatakeqit Poet smiley  Sa do qe te me imponohesh ky me Alto do ca kohe te jape prova dhe nuk e mar per Zar keshtu se te do qejfii ty !

Po keta ketu i ke cdo dite .Nuk perbejne Risi . Dhe une Lutje e pata dhe kerkova meshire per gjetje te Reja .Po qe se te pelqejne ty une nuk heq Kontra .Mbaji dhe ti gezosh si standart i pavarur qe je smiley

patjeter daku, nga zhgenjimi  te gjithe do bashkohen me arber ambientalistin, Lul opozitarin dhe mbesken ne mitingun me madheshtor te te gjitha koherave, perfshi 2013, neser ne 14 00smiley

 

Si ka mundesi qe asnje lider partie  politike nuk doli ta kundershtonte haptazi kete menxyre qe po pergatitet dhe i kanoset vendit? kaq zvarranike te jene xhanem? Kaq shume e paska shkaterruar nivelin e kalcjumit helmet e Kamorres? Mire e morem vesh qe qeveria i ka vene kryqin Shqiperise dhe Shqipetareve  "Dhe ka perveshur menget te ndihmoje popullit vella amerikan dhe atij sovjetik, te cilet jane ne nevoje te madhe"

Vazoja e Lules se Opozites shprehet as mish dhe as pesh, ankohet per mungese transparence ndersa kur pyetet nese eshte pro apo kunder fut koken si struci ne rere..Ankohen per pilafe 2000lekesha dhe per pallate nderkohe qe pozita po behet gati ti vere benzinen vendit..Dh hajde bej opozite me kta zvarranike!

FRDja dhe Bamkes nuk po i ndihet zeri fare, inekzistente...qe kur i dhane ate postin keto ditet e fundit

Nik Shqiponja, nacjonalisti (shtyllen e te cilit e ka vene kinezi ambasades si trofe bashke me vertebrat e politikaneve te tjere) del dhe ankohet dhe ai per mungese transparence dhe kerkon per nje mbledhje te keshillit te sigurise por ballafaqim te faktoreve pro dhe kunder.

Debili i Cameve i cili eshte shendrruan ne rruspihen me te ulet ne skenen politke shqiptare del dhe shprehet , ti presim me krahehapur..te ndihmoje pollin amerikan qe eshte ne nevoje..O llogjike qe more lumin, keta politikane edhe standartin e piratit te rendomte somalez nuk mund te klasifikohen..Jane zvarranike qe te gjithe!!

" Jane zvarranike qe te gjithe "

Edhe Rama ?

Te gjithe...lexoje me kujdes se ca kam shkruar dhe do ta kuptosh se spo i bej fresk askujt 

smiley

Arto, sepse te gjithe do e kishin pranu pa nji, pa dy. Berisha rrezik do ishte duke raportu se kishin realizu aq e kaq perqind te planit deri tani.
Pranej them se per mendimin tim, politikisht Rama u tregu fillestar. Te kish mbledh komisionet parlamentare ja kish lene dopio gjashten ne dore dhe demokratve se nuk kishin nga ta lunin sumen; nuk dalin dot kunder amerikes. Po tani, ja lejne ata. Shife ca thone, nuk u tregu transparent, vecse nuk dalin me deklarate kunder. E ka thene Pjeri me kohe: ata keshilltaret qe i rrine afer, e keqinformojne dhe nuk dine ta keshillojne

neser PD proteste kundra blerjes se votes dhe kunder armeve kimike! #RevolutionInMarch

Luli sus deri tani! Asnje llaf. 

Mezi po pres te shoh sa idiot i kane mbetur besnik SALUKUT neser....aty varet fati i Shqiperise...

kush i thote vetes qytetar, racional, koherent, me parime demokratike, neser duhet te jete ne shesh Lefto. Delet te vazhdojne te kullosin bar ne lendine.

Eshte prekur vota, eshte blere vota, eshte prekur themeli i sistemit, keshtu qe te gjithe duhet te jene ne shesh. S'kane rendesi animet politike.

Plus qe kemi edhe nje heshtje tallese me popullin per punen e armeve kimike nga dyshja Rama-Meta.

Te sheshi ti hedhim keta dy qelbesira. Nuk i duhen gje kujt.

kush ka humbur vendin e punes qe ka marr tu shit shpirtin te dali ne shesh neser qe shqiptaret ti japin nje gelboqe surratit hienave te Salukut.

u bon plehrat e Saliut qe kan vjedh jo voten por edhe shpirtin shqiptareve te na shesin pordhe plehrash.

Epo Shqiperia 'kavje' eksperimentale ka qene dhe mbetet:

1. Ne kohen e Zogut: Shqiperia konsiderohej si kandidate per ngulimin e Hebrejve evropiane (ne gare me Palestinen e Madagaskarin)

2. Ne kohen e Xhaxhit: Anglo-Amerikanet testonin rezultatet e diversanteve ne Shqiperi per te pare a mund te aplikoheshin mesimet gjetke

3. Sot

  • Therapia e Shock-ut (lexo Washington Consesus)
  • Ujguret
  • Muxhahedin i Khalq

Pse jo edhe armet kimike. 18 ton gaze mustard i shkaterrum (gjasme vete) pse jo 1300 ton?

 

RevolutionInMarch...

Po cu bere mo shoku Enver do thoni JU . Punet shoke Punet .Pregatitem Planin per demaskimin e Imerializmit Amerikan . Le ta shohin shoket Amerikane se me ke eshte Populli neser ..Ruset e dine me kohekete prej 52 vjetesh . ..Revolucioni vazhdon !

A cfare LefKOPEJE je ti nga Vazhdon ne Marshon si sh.Enver ! ... Ja per keto duhesh .Ato te tjerat leja atij fatakeqit Poetit smiley . Kane filluar i gjalleron keto vemjet si krimbat pas shiut ose si Plepat ne ....Ua paske mat koken me pe smiley Hallall ! .Njehere flet dhe tundet vendi . I gjithe Populli te vjen mbrapa !

Ca u be me ata qe vdiqen? Ndonje ndihme familjeve? Ndonese mase qe gjera te tilla te mos ndodhin?

neser protesta eshte therritur nga kryetari i Partise Demokratike zoti Lulzim Basha. ajo perveç denoncimit te blerjes flagrante te votes, do te kete ne qender te saj edhe kundershtimin e sjelljes se armeve kimike ne shqiperi. 

nese disa komunisteve te regjur si Idrizzzzz ferrra nuk i behet vone, nga maja e amerikes mbi te cilen ulerasin dogmat staliniste per jeten e shqiptareve qe kane fatin te jetojne ne shqiperi, ky nuk eshte mendimi i shume e shume qytetareve te ndergjegjshem per rrezikun qe i kanoset.

te sjellesh keto arme ne kembim te nje prestigji efemer dhe te nje grushti parash eshte vetevrasje politike dhe shkelje bese me rrafishate.

vetevrasje politike sepse do te tregoje amatorizmin e thelle dhe cmendurine kalorsiake te don kishotit Rama.

ky i fundit eshte kail te dale ne sy te botes si heroi-budalla dhe te mare guximin e marre per te mbajtur ne dore pataten e nxehte, vetem qe mentoret e shqiperise ti rrahin shpatullat me nje admirim te shtire.

nje Bravo e shoqeruar me nje shikim, - WTF bere kshu more trimi-trap EDI!smiley

shkelje bese, sepse nuk mund te hedhesh poshte aktin e importimit te plerave qe ne 5 minutat e para te pushtetit, dhe te pranosh armet kimike me te rrezikshme te prodhuara ndonjehere. duhet te jesh i semure ne tru qe te besh nje gje te tille. shume zemra socialiste do lendohen....

dileme shekspiriane ka Rama perpara, nyje gordiane, si shpate demoklesi i rri populli opozitar mbi krye... #RevolutionWillBE 

neser protesta eshte thirrur nga i ashtuquajturi kryetar i partise Demokratike, kryeatari mbetet saluku me familjen, perfshfi dhe arber ambientalistin.

Perderisa Pe De trumbetoji futjen ne NATO si suksesin me te madh atehere duhet te respektoje edhe detyrimet qe ka. Nuk harroj perrallen qe shiste PeDeja kur Shqiperia u fut ne  NATO dhe njerezit e varfer  prisnin edhe investime????

Ne NATO na futi PE DEJA dhe duhet te respektojme cdo detyrim.

Enver Hoxha, Tito, Ceaucsescu, por edhe vende si Zvicra zgjodhen mos-angazhimin ne asnje aleance.

Keni nje jave qe qani per rreziqet e helmeve kur ato as nuk do ndodhin. Pse amerika ka interes tu plasi bombat Shqiptareve per te shpetuar Sirianet????

Nuk doni te kontriboni ne nje krize humanitare si Siria???? Beni referendum per te dale nga NATO DHE MBRONI VENDIN ME ATA 1200 ushtare qe keni.

popullsi hipokrite qe cdo konflikt te jashteme e perdor per kapital politiksmiley

 

Armet kimike nuk po na vijn prej se jemi ne NATO, se ne NATO eshte edhe Greqija dhe Turqija, po po na vijne se politikanet tone jan sahanlepirsa qe mendojne vetem per interesin personal.

Protesta kundra votes se blere asht proteste legjitime dhe sikur PD te kishte perjashtu ate Dibren qe shperndante oriz e sheqer do kisha ik, megjithse nuk jam i djathte.

Greqia e Turqia kan kontribu ne konflkte te meparshme.... qofte edhe Italia e Gjermania. Kane vene aeroporte dhe njerez ne rrezik.

Po me ke flas une kur Greqia e Italia kishte forca te majta qe me te drejte te zotit kundershtonin anetaresimin ne NATO ne Shqipot rendnin per tu anetaresuar per "un pugno di dollari". Ne duam te shkojme si gomari ne dasem qe thote Driteroi, por Driteroi harron qe gomari yne ka lugen dhe lopaten ne brez, per ti ra NATO per syte e bukur?  Kane derdh gjak Amerikanet dhe prestigj per Kosoven, nuk kan per ta kerku mbrapsh thua????? Se di por jo Edi por as Enver Hoxha si thoshte dot jo USSR ne 1952.

Peshqit duhet te mesojne notinsmiley

koko - me fal, Tironco, nqs do ishte ne dore te Sales ky vendimi, do flisje ne te njejten menyre?

Ma kan bo ket pyetje edhe te tjere, nuk eshte aspak origjinale.

Kjo tregon se Shqiptareve u dhimbset me shume BAJRAKTARI se atdheu. Ende u dhimbset Sala apo Enveri para memedheut. 

Tani edhe analistet si Lubonja apo Nano mos na plegjarizojne ne blogistave sepse behen deshmi e nivelit te dobet te politologeve Shqiptare qe nuk kan konceptin e RealPolitik.

Saluku do pranonte dhe do perdorte Zhejin me Artan Hoxhen, e Tritan Shehun si korrace sulmuese se skishte zgjidhje tjeter. Une Imagjinoj Tritanin qe do thoshte,: eshte normale, normale....  POR, POR, une nuk i besoj Shkerdhenit apo Arberit operacionin. Ky eshte ndryshimi. Saluku humbi besueshmerine si shtetberese dhe mbeti nje DON Mafioz familiar.

Nese duhet te behet.....USA duhet te behet garanti i procesit sepse Shqiperia nuk ka kapacitetet e duhura, per 20 vjet ne shkaterruam shtetin Shqiptar. USA ka detyrime ndaj nesh sepse jemi aleati me i flakte ne rajon. Respekti eshte reciprok pavaresisht se ata jane domethenes kurse ne jo kuptimplote.

Kjo tregon se Shqiptareve u dhimbset me shume BAJRAKTARI se atdheu. Ende u dhimbset Sala apo Enveri para memedheut. 

Whatever tironco. Je ti ai qe po te dhimbset me shume bajraktari Rame se atdheu.

Daku, Rama eshte thjesht nje gur dominoje, qe do bjer kur ti vije rradha. Por eshte individ, dhe une smerrem me individin kur ska kryer ende krim.

JU mendoni se Rama shpiku krizen siriane dhe po lutet per armet e Sirise te vijne ne Shqiperi????? Asnje politikan nuk do te jete ne kete pozite prandaj une tallem me Berishistat kur mundohen te fitojne kapital politik brenda vendit nga nje krize nderkombetare. Berisha do kishte filluar ti demontonte armet sot e as do n pyeste fare. KY po ben "miun shyt".....

 

Testi i pare i Rames eshte sa i afte eshte  te perballoje kete krize politike globale dhe a eshte i pergatitur si shtetar per te qene Kryeminister i Shqiperise duke mos i sjelle pasoja popullsise Shqiptare.

 

Po ne kena 2 jave qe merremi me Pallatin e LULit qe duhet ta kish prish Gjergh Bojaxhi??? Nuk behet Rama shtetar duke prish pallatin ilegal te udheheqesit te opozites....ajo eshte shume pak.... por duke peshuar vendime qe kan te bejne me te ardhmen tende e time o gjemb.

 Prishja nuk ishte kompetence e  Gjergj Bojaxhi dhe institucionit qe drejtonte....Apo jo? 

Por budallalleqet e tua nuk mbarojne ketu....u kapa pas ketij shembulli per te te thene se: te gjitha argumetat e tua ( pa perjashtim ) jane shume zhurme, per asgje! 

 

Jo mer lal budalleqe jane faktet se si Gjergji e ka kap ne shkelje pallatin ne cdo hap dhe as nuk ka ndaluar ndertimin as nuk e ka prish se nukl paska pas kompetenca me mbrojt Shqiperine nga pushtuesit. Po zaten prandaj u shkaterru ai vend per mungese kompetencash. Budallenj jane te gjithe ata qe smendojne si ty or lal.smiley

mire er lal, mire...ke nje fare te drejte ketu! Une perpiqem ta ruaj ekuilibrin e shendetit tim mendor duke qendruar larg cdo lloj mendimi ekstremist, pasionant, te njeanshme.
Mendime te tilla ty dhe shoket e tu do t'ju cojne ne qorrsokak ( edhe pse shenjat tregojne se keni mberritur atje dhe po beni rrotullame rreth vetes , si miza pa koke) hajd smiley dhe prosperitet smiley !!! Rrofte Shqiperia!!! 

.USA duhet te behet garanti i procesit sepse Shqiperia nuk ka kapacitetet e duhura, per 20 vjet ne shkaterruam shtetin Shqiptar. USA ka detyrime ndaj nesh sepse jemi aleati me i flakte ne rajon. smileysmileysmiley

Me se fundi nje argument thelbesor pa ate rreshtin e fundit Politik . U bene disa Tema resht si prurje dhe qindra lengezime dhe me sa  lexuam , disa Rreshta ....Perse JO ! Si nje Argument shume i qendrueshem dhe i kundershtueshem vetem "maje krahi "  qe i papraprin nje Jo - je te kushtezuar me Pergjegjesine e Amerikaneve per Porocesin smiley

 Mos ma merr per keq i nderuar por dua te theksoj  se je Pergjigjur ndaj njerit prej te shumteve qe jane Kori i Berihajt ( ose Berishajve "maje Krahi " ) njesoj si Kori i Fallxhorkave ose Arixhofkave te Hamleti !

Ketu perjashtohet XhupKuqja LefKOPE smiley dhe fatakeqi i saj me shendet te turbulluar  Mendor Poeti smiley

smiley Kam bere nje kenge per ty

Te pershendes per Frymezimin po me qe prurja ishte per Idiotet e Noterizuar qe nuk ka Rob ti fshije nga c'perfaqesojne, mbetem i kenaqur qe cdo perfytyrim edhe ne kompozim e ke me Majmune smiley Te ta them besoj e di qe "Gjuha vete ku dhemb Gjembi " 

Fshesen aga se te moren erzin smiley

Them se nuk duhet te te mbetet Hatri , sepse ti ishe e perfshire ne KORIN e "Maje Krahit" dhe pate Fatin te merrje nje pergjigje .Eshte e drejta Juaj te ripyesni "Mire mulli me ere , po neser per cfare do protestoj LefKOPEJA  , se nuk e dini  nga shkon UJI  " smiley

Nuk eshte keq te vesh nganjehre mendjen ne pune pervec Gjembave qe me thene te drejten , ose le ta thote vete, Poetin smiley as ne bythe nuk e cpojne ! Thirr mbrojtjen me nje menje Po e ka ama smiley

smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileyray: smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

Edhe shqipria ka dergu trupa ne irak, afganistan ne kuader te natos. ne kaq i kemi mundesite, po sju pelqeu natos kur te duan te na nxjerrin. 

Po tallesh? Ne cojme trupa me shume sakrifica per ato familje qe kan djemte nizam por ne sjemi domethenes. Ato trupa jane per mirembajtje e nese operacioni shkon keq prap Amerikanet do na i nxjerrin prej andej e te nai sjellin ne shtepi. Le te behemi realist per pozicionin global qe kemi si Shqiperi, jo ne pozita inferioriteti sic thote Lubonja por ne pozicionin e nje partneri qe mund te kontriboje pa cenuar te miren e pergjithshme kombetare. Po edhe te veshin maska kundragazi njerezit nuk eshte normale apo jo? keto armew sic u prodhuan ashtu edhe zhduken po nga njerezit edhe fatmiresisht pa pasoja.

Ju mund te vazhdoni i nderuar por nuk e meritojne ndricimin .Ose popullorce , "nuk u hidhen Derrave Perla "! Kane nja 6 a shtate Prrurje qe nuk kuptojne as pse jane kunder as per cfare behet Fjale . Ja u bie Lopka si rasti me siper dhe vazhdojne prape "se NAT-ja zotrie "

Plus qe jane aq shume GropaThithese te ngarkuara me Injornace e batuta dyklekshe sa qe habitesh cfare shkollash kane mbaruar , pa mire sa kane nxene smiley duke patur kujdes se kur Flet per LHL si rasti Konkret ka rrezik te te cojne ne Hiroshima e Asteroide smiley

Dhe qe ti kuptosh cfare Jane neser ne Proteste do protestojne kunder KORRUPSIONIT  pa parrulla te shkruara kunder Armeve Kimike ! Dhe nje detal Teknik me qe kishit permendur Lubonjen mek/gaz .

Kapuc mund te kete por tubat bashkues ,  i ka Vjedhe LefKOPEJA se i perdorte per Lavatrice , nga qe ishin Komuniste smiley

 

O Tironco, ci kene keto pozicjone globale mer late kokren e namit keshtu...I besoni me gjith mend keto qe thoni? se me cpo shikoj po perdorni shabllon shprehjet e Sules se vendit te dyte pas Gjermanise..Nuk ka pozicjon global per vende ricikluese..Po do te kesh pozicjon global si kosh plehrash per interesat meskine te fuqive te medha (sic e shpjegon dhe gazetari amerikan) Sula e la Republike bananesh, ju po hidhni poshte dhe ato dy gjethe bananesh se po i bashkoheni parades se karagjozeve dhe karnevaleve

Arti, si ta shpjegoj me pak fjale une tye....:

Sikur rinia europiane te mos perdor me marihuane....por vetem acid.... Plakat e Lazaratit ngordhin per buke sepse te rinjte e fshatit kane vene bark e smund te punojne me arat ne Greqi.smiley

 

 

Mjaft me keto justifikime somalezce se nuk i pertyp dot njeri. smiley  ..Filluat te lepini ate qe permoret pak kohe me pare..Sule krimineli e ktheu ne qender plehrash ndersa ju po kerkoni ta ktheni ne nje qender toksike. .Turp tju vije ne radhe te pare per ata 1milione njerez qe ju besuan voten me shprese tek ndryshimi!

Eshte kerkese e Rusit te vijne ne Shqiperi, dhe SHBA e Obames po shikon si magazine plehrash se nuk ja ka ngene te merret me kete ceshtje.. por ju i ha llokumet si tjua servirin smiley

Dhe mos fol fare per siguri, per eksperte dhe lakra ne kopesht si keto se kemi faktin qe kemi 82 tone helme toksike nga shperberja e armeve tona ne Qafmolle qe spo ju del kush zot! kerkoni te sillni mijera ton sarin ne nje vend ne te cilin ishit ju qe vute prioritet turizmin..Do ta helmoni ate vend dhe kete po e beni me entuzjazem dhe buzen ne gas sepse helmimi do te kryehet nga eksperte amerikane. Nuk ka per tu bere asnjeher shtet me politikane te tille dhe asnjehere nuk kemi per te patur dinjitet keshtu!

Ke ndonje link / burim informacioni  ti qe kjo eshte kerkese e Rusit te vijne ne Shqiperi? Apo ashtu e mendon? Sipas disa te dhenave ne shtyp deri tani Belgjika dhe nje shtet skadinav eshte pergatitur te ndihmoj me armet e Sirise. Ka te dhena qe edhe Franca do marre pjese ne kete operacion. Por sic tha nje eksperte ne TCH vendimet merren me date 19 nese s'gaboj.

 

Ne fakt lajmi u ne fillim perhap menjehere nga mediat ruse..edhe ketu ne mediat suedeze ishin mediat ruse ne suedisht qe e hodhen lajmin (Besohetn se eshte propozuar nga Rusia Shqiperia si destinacjon)

Shteti skandinav menoinin qe do pranonte ishte Danimarka e cila para pak kohesh refuzoi ti shkaterroje ne territor te vet dhe do te ndihmoje ne transport, flitet se dhe Belgjika te thote jo me preteksin ligjor dhe me qe u morr me armet e Libise por do te ndihmoje me asistence teknike. Suedia e ka refuzuar ne heshtje dhe vendi i mundshem ka ngelur Shqiperia..

Te gjitha keto vende do te ndihmojne me ndonje lopate dhe si varremihesa dhe nje tufe me lule per varrim..dhe sigurisht do dorovisnin ndonje lek.

Edhe duke vazhduar te nxirre imazhin e Shqiperise ne media poashtu si medemk miqte amerikan te politikaneve tane qe terhiqen per hundesh si zorraxhinj.

Nuk ësht aq e lehtë kjo punë dhenuk bëhet me larg bythës sime se të gjithë në bythë e kanë sikur t'ja lën Shqiprisë vetëm.  Nuk janë aq të papërgjegjshëm. Të gjitha kanë një burim gazetën ruse por asnjë vendim apo diçka zyrtare s'ka për kte çështje. Ne bëjmë tonën shprehim Jo me forcë dhe të argumentuar s'kemi asnjë mundsi praktike për të bërë një gjë të tillë, terrotor , specialistë, impiante, siguri, moral(për 10 ero ja shesim kërkuesit të parë.  

Me dukesh njesoj si me ate Gruan e Roshit te Kavajes , vetem se ketu ke marre rrolin e 

I zoti Okshnut Tellali ha mmmm.....smiley

Jo per keq LefKOPE po si shprehje Popullore .Ndryshe e moderuar i thone "I zoti e jep, Tellalli se shet "

Pse nuk shkruajte nje Rresht ..... perse je Kunder  ? ...ose fundja c'mendim ka perfaqesuesi i lobeve te armatimit ne Shqiperi alias Babasqap Berisha ? Eshte Pro apo Kunder !!!

Ose ne fund te fundit ke ke me te mencurin nga Zaret e Tespijeve te mija pse nuk ngarkon njerin VETEM njerin qe te kuptojme perse Jane Kunder !!! Se keshtu si rrezikshmeri e Perboteshme "obobo arma kimike" jane me te rrezikeshme ne Siri su vend ne Lufte dhe i pasigurte . kumund te perhapet Reja Helmuese deri ne Kine !

Vetem Listo te pakten ne nje Koment , rrezikshmerine e dymije Lekshit , me te madhe se 5000 ( mije ) lekshat e Babasqapit dhene mercenarve ne 97 per te Luftuar Grekun ne Permet !

Fare e peshtire llapaqensh ...Jo ti se ti je Melaqe dhe di kur Flet e per cfare Flet ! Je e Revolucionit smiley ...

 

Krenohuni o Shqiptare se ju erdhi dita te shpetoni popullin vella amerikan...

 

Ja ja sa bukur e thote ky gazetari amerikan

WASHINGTON - For years, when the United States has needed to hand off a dirty diplomatic chore, one obscure nation has reliably raised its hand: Albania.

A poor sliver of a country clinging to the edge of Europe, Albania took in ethnic Uighur prisoners from Guantanamo Bay when the United States couldn't repatriate them to China. It offered asylum to 210 members of the Mujahedin Khalq, the Iranian dissident group long confined to a camp in Iraq.

Now the United States is turning to Albania again, hoping it will allow Syria's chemical weapons to be destroyed on its soil.

The Obama administration's request to Albania, confirmed by government officials in Tirana last week, aims to resolve one of the thorniest questions surrounding the U.S.-sponsored plan to disarm Syria's lethal arsenal of sarin, VX and mustard gas.

The United States is leading the search for a country to take in the toxic stockpile. But few nations have been eager to volunteer for a task that could provoke domestic opposition, create security and environmental challenges and cost tens of millions of dollars.

Another country that U.S. officials asked to handle the job, Norway, has refused. And Danish officials said Friday that their country was willing to help transport weapons from Syria by sea, but not destroy them. Albanian officials said they were considering the request. The State Department said no decisions had been made and declined to discuss the matter further.

..................

But after years of importing non-hazardous waste from richer neighbors such as Italy — a scheme that produced thousands of jobs and millions in revenue — Albanians decided they no longer want to be Europe's garbage dump. A new Socialist government in Tirana recently imposed a ban on waste imports after a two-year campaign by environmental activists led to a referendum on the issue.

"Albania has been quite the yes man toward Washington, but taking in Assad's chemical stockpile will likely face more resistance," Besar Likmeta, Albania editor for the news website Balkan Insight, said by phone from Tirana. "Taking in the weapons now for destruction, after imposing a ban on non-hazardous waste, is a tough sell."

 

Ky gazetarleshi mir qe qenka nje plhere vete qe qenka paguar te vjelle ne drejtim te Shqiperise, por qenka edhe kokrra e mashtruesit.

E kane fajin zvarraniket qe kemi ne krye 1ora..Gazetari thjesht po thote realitetin

Realitetin le ta thote pa perdorur fjale denigruese ky plehra i bangladeshit qe ka marr nenshtetesi amerikane..

Thehet qe neser do flasi Rama per ketpun.

sikur ti transportoje dhe ti ruaje ushtria amerikone, edhe bohet kjo

Tironci Lebetit 

1- SHBA-te nuk behen garant. Edhe te duan nuk behen dot. Menjfjale kete arsyetim as mos e permend me.

2-Sa % eshte rreziku qe ndonje aksident, sabotazh, sulm terrorist, neglizhence te ndodh? Dua vetem minimalen e mundshme sipas mendjes tende.

Armet sic po prodhohen pa aksidente e ne mase ashtu edhe shperbehen nga ekspertet perkates. Nese Amerika nuk jep garanci Shqiperia nuk i asgjeson dot dhe ketu jam ne krahun e ambientalisteve por jo ne krahun e Berishisteve. Berishist e ambientalist nuk e kaperdij dot. Ambientalistet kane cdo te drejte te protestojne dhe jane pak vone.... duhet te ishin ndjere keto 20 vjet, por nuk u ve shume faj se ne kemi pasur mungese performanca kombetare ne cdo fushe vec asaj se ndertimeve pa leje ku per mungese kompetentash te Gjergjit me shoke u ngriten qytetete te paligjshme brenda nates.

Rreziku qendron per ushtaraket ne raste aksidenti te cilet duhet te jene te pajisur me antidote dhe larg zonave te banuara qe se thote njeri por Shqiperia eshte e begate. Mungesen totale te rrezikut pse ma kerkon mua por jo atyre qe te futen me vrap ne NATO??? Ne konfliktin e Kosoves shume Italian mbushen breket sepse avionet qe bombarduan Beogradin u nisen nga aeroporte Italiane. 

E kam thene me pare por nuk i vjen zeri njeriu: keni lirine te dilni nga Nato-ja nese nuk ju pelqejne detyrimet ushtarake, beni referendum por kurrsesi mos pretendoni te rrini ne dasem pa kontribuar.

 

O erntuzjast..Ku jane vendet e tjera te NATOS?...U gjet vendi i varfer, pa teknologji,infrastrukrure,logjistike ti vihet nje barre kaq e rende?..Si ju a nxe goja xhanem?

Arti i kupton pergjigjet apo ste pelqejne dhe vazhdon ti biesh daulles? Po vendi i varfer do perdoret per landfill dhe jo Bavaria e industrializuar qe kontribon ndryshe? zgjohu dhe leri propagandat boshe por kupto boten ku jeton. Respekto edhe Somalezet se ste kane faj por Europa qe i ka zhytur ne skamje e krim. Po ti beson se armet Siriane ne unison do krijojne nje re helmimi per Shqiperine????? Cjane keto histeri femijerore. Ne nje marreveshje ushtarake fatkeqesisht ke detyrime qe do ti evitosh sa ke mundesi. Ke mundesi tja lesh nje vendi tjeter bejeni.

Une i bie daulles se me dhimbset vendi ndersa ju e moret "kete prostitute" qe la Berisha pas me shprese se do ta rahabilitonit, jo vetem qe nuk po e shpetoni po ja flaket rrobat tutje dhe i kene vene reklamen ke fanaret "para e prapa, pa kapote". Detyrimet jane per te gjitha 28 vendet e Natos dhe Rusine qe i hyri valles dhe jo vetem per supet e pafuqishme te Shqiperise! jam dakort te dergojme specialiste, deri aty!

Te thashe edhe sikur te veje procesi vaj gjenerohen 5 tone mbetje te rrezkshme  ne propocjon me 1 ton Sarin..E do me fakte kete?

I’m thinking more aqueous solutions from decontaminating PPE and equipment during the demobe phase of the operation.

The incinerator makes a certain amount of sense given that the Field Deployable hydrolysis system linked in the article generates 5 gallons of waste for every gallon of agent neutralized.

As edhe nje gram helm i prodhuar ne rusi ne menyre qe asadi te vrase popullin e tij nuk duhet te hyj ne territorin e Shqiperise. As edhe nje gram! Nqs NATO e vendos kete si kusht Shqiperia duhet te konsideroje nqs eshte rob(skllav) apo aleat.

une skam marre kurrgje, dhe atdheu im nuk eshte prostitute por i abuzuar. Nuk do ta kuptosh por ne kete derexhe daullja jote mund te rrise vetem pak piazzen e Rames ne diskutime bilaterale qe vetem te tilla nuk jane.

Vendimet merren diku tjeter dhe Shqiperia kesaj rradhe e ka te veshtire per te rezistuar. Eshte krize nderkombetare ku sakrificen kryesore do e heqin vendet me te dobeta. Ore mund ti fusin e ti eleminojne edhe fshehurazi se ketu jane ne shtepi te tyre.

 

Domethene po e pranon haptazi qe Rama ska shtylle kurrizore dhe eshte thjeshte nje zgjatice e paevoluar e grupit te zvarranikeve si Nano&Berisha e CO....Mund ti thoshim jo dhe ta mbanim koken lart...Eshte prostitiuim se ashtu e keni katandisur vendin!..Populli ju dha voten me shprese dhe jo ta helmoni dhe ti beni gjemen!...Ke nje bythe Maqedonie qe i Ka treguar gardhin SHBAse,Greqise,dhe BEse kur vjen puna tek ceshtja e emrit dhe ju perpiqeni te justifikoni kurverine ..Mjaft se nuk ka nevoje per justifikime ne na keni velur deri ne gryke...krize ka per te gjithe! Po jo per hir te krizes te shketrrojme ket nje pellembe toke qe na ka dhene natyra! (PS: mos e mer personalisht kur te drejtohem ty se nuk kam kurfar gje personale)

Momentin qe Rama cdo 2-3 fjali i referohet partnereve nderkombetare me respekt si Portes se Larte, eshte prove se klasa politike Shqiptare eshte ne pozicione inferioriteti me te huajt qe i kemi gjithashtu edhe vellezer. Rama nuk eshte as Nano e as Berisha nga krahu tjeter, ndonese eshte po aq i dobet ndaj nderkombetareve sa ata. Rama perfaqeson Shqiptaret me dobesite dhe meritat e tyre. Kellqet ne politik nuk ti jep Moma por atdheu. Zana kerkon President Dinjitoz Francez ne Shqiperi, gje qe shte pothuajse e pamundur, se ne Shqiperi lindin Shqiptare e jo Francez sot per sot. Rama ska shtylle kurrizore se ti dhe une skemi gjithashtu. Sa protestues do kete neser???????

une nuk du president dinjitoz,une nuk du helme ne Shqiperi me apo pa president dinjitoz.mandej gjithkush ka shtyllen kurrizore te vet...dhe e difton gjithkush ne jeten e vet...

Tironco: Dinjiteti i nje shteti nuk blihet por fitohet, dhe dinjiteti fitohet nepermjet veprave nismave ne te mire te popullit tend dhe jo ne te mire te nderkombetareve duke ndeshkuar dhe shkaterruar te ardhmen e popullit tend. Ai eshte dinjiteti i prostitutes!! Ketu nuk behet fjala per ndihme por per harakiri per hir te hir te nje kompleksi butaforak qe Rama pretendon se e paskerka trasheguar nga Shqiperia e Sules..Ateher ku qenka ky ndryshim midis fatekeqesise qe lame pas(Saliut) dhe fatekeqesise qe po na prin? Mikun e kemi respektuar me teper mundesive, nje vend i varfer ka derguar trupa ne cdo mision,ka pritur ujgure,terroiste Iraniane per hir te ketij mikut..Por jo sot te kthehemi ne fushe eksperimentale per helmet e botes!! Nje jo e madhe! dhe kushdo qe e pranon kete te keqe qe i kanoset vendit nuk eshte gje tjeter por thjeshte nje butak apo zvarranik!

PS: Zana ku eshte ky presidenti yne qe spo i ndihet zeri?...a po edhe ai pret dhe ai sinjal nga opozita? Nje zvarranik me shume per mua ne listen e vertebroreve gjakftohte ne kete teater tragjikomik

Tironci te kuptohemi drejte, per mua nuk ka asnjegje ne bote me te vyer se Shqiperia! Asnje njeri dhe asnje gje ne kete bote. Nqs nje njeri apo nje qeveri me vetedije con Shqiperine drejte nje rruge ku ka 1% mundesi/probabilitet shkencor statistikor per shkaterrimin e Shqiperise dhe te ardhmes te brezave shqiptare duhet konsideruar si rrezik mortal per kombin, popullin dhe racen. Dhe ketu mbaron diskutimi.

E ve ne dyshim vertetesine e fjaleve tuaja jo per mungese ndershmerie por mungese njohurie. Shqiperia eshte shkaterruar prej shume vitesh dhe nuk eshte me vend sovran as politikisht e as ekonomikisht por per derisa na interesonte nuk ndihej njeri. Ata qe ndiheshin quheshin qafekuq, komunist a Enverist.

Mbreme shihja nje program dokumentar tek news 24, 'si vrame gjeneralet', per Beqir Ballukun dhe shihja ne vitet 60 ushtrine shqiptare, nuk ka krahasim me ate palo ushtri qe kemi sot. NE e cuam vendin me disa mijera ushtar qe as emergjencat civile nuk perballojme. Edhe trupat speciale te huajt na i kane trainuar.

Ne nga dashuria per Shqiperine, grabitem dhe cbeme cdo gje. Edhe te shikosh nga krahu tjeter e te kujtohesh per atdheun kur lexon ndonje lajm per vendin tend nuk eshte shenje dashurie por akt cberjeje.

A e dini ju zoteri se kufijte e vendit tone grantohen nga NATO dhe jo ushtria Shqiptare, ne nje kohe qe ne kemi shume probleme me fqinjet Greke e Sllave ???? Po ashtu edhe rendi kushtetues garantohet nga aleanca ATlantike. Pse u duartrokit nga politikanet Shqiptar futja ne NATO? Sepse Mbronte rregjimet e tyre nga revoltat popullore gjithashtu. Edhe Luli i ka duart e lidhura sepse si force e ashtuquaajtur e djathte eshte perjetesisht besnike ndaj aleances.

Me vjen keq qe bashkeatdhetaret e mi kane mbetur femije ne meshire te fatit por personalisht jam thjesht lajmetari e sot mendoj se duhet te ishim sjelle ndryshe me veten dhe Shqiperine.

Nuk jam absolutisht kundra ne asnje nga keto qe thua ti, madje i kam thene vete vazhdimisht. Keto nuk jan ne kontradikte me ate qe po them une.

sa % eshte rreziku qe ndonje aksident, sabotazh, sulm terrorist, neglizhence te ndodh? Dua vetem minimalen e mundshme sipas mendjes tende.

aq sa ështê % e korrupsionit dhe mos zbatimit të ligjit (rreth 75%)

Atehere shiko pergjigjen me siper prizren, kush mendon se karrierra e tij politike (edhe me shume se aq, cdo gje dhe cdo kush ne kete bote) eshte me e shtrenjte se Shqiperia gabon rende.

Bac u krym!

  Ai vlerësoi SHBA-në si partnerin strategjik të Shqipërisë. “Qeveria shqiptare i jep rendesi partneritetit me SHBA qe nga Afganistani deri te cmontimi i armeve kimike te Sirise dhe ky eshte detyrim dhe burim krenarie per ne. Keshtu u shpreh sot kryeministri Edi Rama ne ceremonine e prezantimit te Shefit te Shtabit te Pergjithshem të Forcave të Armatosura, Jeronim Baze. “Ne s;duhet ta harrojme tha rama qe SHBA eshte miku dhe aleati me i madh i shqiptareve” . 

 

Fiqo bre,

Paske punu turni trete sonte ?

UEEE ,ruzhdie sapo desha ta pyes fiqon  te njejten gje.

Jo Ruzhdo po filloj pun n6 sabahu. Se eshte detyrim dhe krenari per ne. 

Kshuqi kafja cingarekonjaku pihet ne 4:50. Najher edhe e rrujme dhe hiku ora smiley

 

Mungon mbyllja, "God bless USA".

No no no , me mir kshu: Amerika esh si shpirt smiley

lart e me larte o shoke!! refuzon importin e plerave, pranon importin e armeve kimike! kjo po qe eshte rilindje. pse ta benim shqiperine kazan plerash, kur mund ta bejme kazan mbetjesh toksike! 

bum turizmi kete vit ne shqiperi: do na mbysin ushtaraket e te gjitha kombeve si dhe psikiatret e te gjithe universit per te studiuar nga afer psikopatine e palloshit kryeminister! 

helmim te mbare njerez!!

Sa abuzojne me kte fjalen:''Ne jemi KRENAR....;;Ne ndihemi KRENARE....a thua sikur kane shpikur rroten...smiley

Kjo puna e krenarise eshte karakteristike historike jona. Kur perdorim fjalen krenari nenkuptojme interesin, lekun. Qe ne kohen e turkut, me Zogun, me komunistat qe ishim vellezer krenar te rusit e kinezit, ne demokraci qe rizbuluam rrenje greke per nje pasaporte e kshu edhe sot miq krenar te Amerikes.

Kjo temaaa qenka për ato të vrimkutishhapjembyllje por autorët mungojnë.

Tani si i vete puna kesaj protestes se Sales.. deri dje ishim pro NATO-s dhe beme mitingje ndersa sot po dalim  kunder meqe jemi kunder armeve kimike qe do na i sjell NATO me anije dhe te siguruara me ushtaret e saj se vete nuk kemi klleqe te shkojme ti marrin ne Siri.

Se te mbash flamurin e NATO-s ne nje dore dhe ne tjeteen parrullen kunder armeve kimike qe do sjell NATO ne Shqiperi sikur eshte pak si "double standart"..  Ka ndonje nga protestusit e Lulit te na i shpjegoj?

Si tha KK-ja "This is a miracle of freedom". 

Partite funksionojne per interesa te tyre dhe jo te njerezve.Ku ta gjejne shansin qe te kamuflojne interesat e tyre, si intersa te njerezve.

Po ti deri dje turfulloje pse Saliu futi Shqiperine ne NATO!

Nga DW.

Si ka mundesi qe SHBA eshte nje nga vendet e pakta qe se ka nenshkruar konventen e Baselit?..He pra pyesni ca Somaleze,Nigerianet,Bregun e Fildishte,etj...Ja qe ta merni vesh ju entuzjastet se si funksjonon ky ekspertlliku i Daje Samit

nuk ekuptoj pse duhet te vihet shenje barazimi anetaresi ne NATO e pranimi i helmeve....Vende Nato eshte edhe Franca e nuk i pranoi...Nga te qenit ne Nato na lindin te drejta e detyrime ,te negociushme e sidomos qe nuk i bien ndesh deshires e vullnetit te sovranit.Nuk besoj ne asnje menyre se amerika mun d ta kish pare mospranimin e helmeve si thyerje detyrimesh esidomos ne asnje menyre kunder vullnetit te shqiptareve.
 

Zana e vejne shenjen e barazimit mendjet e semura si puna e idrizzzit qe nuk pranojne kurrsesi pergjegjesine e Rames (komunisteve ne pergjithsi) por e shikojne gabimin gjithmone tek tjetri, dhe tjetri kesaj rradhe eshte saliu qe ne futi ne nato. kta jane bere si strucat!

Saluku do e kish fillu demontimin para nje jave e ti do ishe tu kelthit : eshte normale, normale. Ndersa Rames po i dridhen kellqet e komeve me sa shoh une, bashke me Lulin qe sdi cte thote. Ata komunistat po ti kishe degju do te kishin ndihmuar pak por i paralajmeruar gjysem i shpetuar.

Kuba kur i bote fresk Hrushovit per nja dy bomba desh u zhduk si ishull, po vazhdoni ju shihni endrra me kthimin e Salukut ne pushtet. Sa e keni dash mor jahusmiley

historia nuk behet me sikur.Berisha humbi ne zgjedhjeqe ne qershor.Helmet po jua sjell kryeministri juaj.Keto jane fakte.Sa vjet ka qe Shqiperia eshte ne Nato? nuk me duket se prej saj ka pase ndonje kerkese qe i bien ndesh inreresave te Shqiptareve kaq te mprehta.edhe kjo deshi uzhduk por ne fakt aty eshte cuba e Castro jane perralla me sikur...

perralla nga e kaluara, per ke di te lexoje. Krizen Siriane mos e negocion gje Rama? Atij Kryeministrit bashke me ty e mua do na e fusi nevoja e fuqive te medha per te demontuar armet kimike diku tek ne per te evituar lufte ne Siri. Me pak fjale ne jemi ne funksion te nje aleance te madhe kur nevoja na therret.

nuk funksionon fare keshtu.Vendet e Natos jane vende ne radhe te pare sovrane,aderojne ne Nato per te miren e popujve te tyre.Nato eshte aleance sidomos qe garanton paqen e mireqenien e vendeve anetare.Sikur k.ministri jone te ish prehe si burre shteti ,siç Franca e Norvegjia e sidomos te kish fole ne emer te sovranit askush nuk do i ish imponuar ,absolutisht e kjo nuk do kish pase asnje pasoje.

Zana mos beso prralla.Nuk do vine armet ketu.Shenoje !

Ishalla Grave ,Lus Zotin per kete.Te gjithe kete duam...

asnjë shtet nuk ësht shprehur zyrtarisht as për po dhe as për jo...  loja vazhdon.

+1 Sula do ta kishte filluar demontimin me zell te madh pa pyetur njeri..  Ne fakt te njeten gje po ben "Sula version2"!!..Ku eshte ndryshimi? Mjaft me kete militantizem te verber, si nuk ju vjen pak rende, jeni gati ti vini flaken vendit per hir te Partise..Kjo eshte llogjike talebanesh

i çik sa me sperkat rrushin mo

sa here kemi ngrene rrush pa lare me ilac kur ishim te vegjel dhe nuk na ka gjetur gje. smiley

ç'beri ilaçi i rrushit e ç'beri iprit ...aty aty jane smiley

Ketrin dhe kur ështê shpik ky SARIN për rrush ësht nisur por i doli për njerëz ;

[BE]  prizrenzaranika - 14 Nëntor 2013 - 12:58 Permalink

përgjigju

 

Sarin ësht zbuluar në v. 1939 prej tre shkenctarve gjermanë Schrader, Ambros, Rüdiger et Van der LINde, duke kërkuar pesticidin më të mirë.

Ket her u bon bashk imperjalizmi dhe revizjonizmi dhe na e futen smiley

Na kane kapur gafil kete here se i kemi prishur disa nga bunkeret. Edhe ato shtyllat me shigjeta hekuri ne maje per te vrare desantet ajrore.

se ne fakt Fiqo ,keshtu tek e tek i kemi dermuar!!

Nuk di se kur po shkon me fjete...mezi pres endrren e radhes smiley

fiqo

mos e ke pa ti XHIBIN ?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).