Çast i mbram'

eshte nje ore e paracaktuar

ne jeten e gjithkujt

eshte panorama  e jetuar 

ne nje kohe tjeter

veshur me enderrime

 

Jemi rrethuar nga pyje

te dendur

nga mekate te paqarta

dhe nga lot femijesh

te pafajshem

 

T'i falna

si qielli i fal tokes driten

dhe jepi shprese syve

te burgosur

qe dicka presin

nga kangjellat prej

celiku

1 Komente

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).