Ceremonia e homazheve për deputetin Sokol Olldashi, i cili humbi jetën mbrëmjen e se mërkurës në një aksident tragjik në aksin rrugor Tiranë –Elbasan, do të zhvillohet sot në orën 11:00 tek Kuvendi i Shqipërisë. Ndërkohë në orën 14:00 është parashikuar të zhvillohet ceremonia e përcjelljes së trupit drejt banesës së fundit. Bashkia e Tiranës ka vendosur që flamujt në kryeqytet të ulen në gjysmë shtizë gjatë periudhës së homazheve. Qeveria, me nje vendim te posacem nga Keshilli i Ministrave shpall diten e sotme, dite zie kombetare ne nderim te deputetit dhe politikanit, Sokol Olldashi.  Sipas vendimit, shpenzimet e varrimit dhe të ceremonialit do të përballohen nga institucioni organizator i ceremonialit. 

“Në të gjitha institucionet shtetërore dhe publike të ulet flamuri kombëtar në gjysmë shtize. Ceremonia e homazheve organizohet ditën e enjte, datë 21.11.2013, nga ora 11.00 deri në orën 14.00, në mjediset e sallës së seancave plenare të Kuvendit të Republikës së Shqipërisë”- njofton Keshilli i Ministrave.

Deputeti i Partisë Demokratike, Sokol Olldashi ka humbur jetën mbrëmë në një aksident të ndodhur në aksin Tiranë-Elbasan, pasi automjeti me të cilin udhëtonte ka rënë në greminë. Reshjet e shumta të shiut dyshohen të kenë sjellë devijimin nga rruga të automjetit Benz i zi, me targa AA003NH. Informacioni fillestar u dha nga policia në 21:18 minuta, se një aksident automobilistik ishte shënuar në zonën e njohur si Lapidari i Kërrabës. 

Nga hetimet paraprake dyshohet se shkak i aksidentit është humbja e kontrollit për shkak të shiut të dendur. Policia sqaron se drejtuesi i automjetit ka humbur kontrollin pasi reshjet e dendura të shiut e kanë penguar të shohë rrugën dhe si pasojë ka përfunduar në greminë. Terreni ku është rrëzuar automjeti është tepër i vështirë. 

Sokol Olldashi u lind më 17 dhjetor 1972 në Durrës. Ishtë deputet i Partisë Demokratike në Kuvendin e Shqipërisë dhe ish Ministër i Punëve Publike dhe Transportit në qeverinë shqiptare. Shkollimin e mesëm e kreu në vendlindje ndërsa studimet e larta për drejtësi i kreu më 1995, dhe në vitin 2004 në Kolegjin e Mbrojtjes.

Veprimtaria profesionale 

Nëntor 1999 - Qershor 2001 Kryeredaktor në televizionin ATN1 
Tetor 1995 - Nëntor 1999 Zëvendëskryeredaktor për politikën në gazetën “Albania” 
Tetor 1994 - Janar 1996 Reporter pranë Agjencisë Telegrafike Shqiptare (ATSH) 

Veprimtaria politike 

Anëtar i Partisë Demokratike, dega Durrës, që në dhjetor 1990 
Anëtar i mbledhjes themeluese të FRPD-së 
Maj 2002 - Shtator 2007, Kryetar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike (FRPD) 
Maj 2005 - Maj 2009 Kryetar i Partisë Demokratike të Tiranës 
Anëtar i Kryesisë së PD-së që nga viti 2002 
Qershor 2001 - Maj 2005, Deputet i Kuvendit të Shqipërisë, (lista shumëemërore) 
2005 - 2007 Deputet i Kuvendit të Shqipërisë, zgjedhur në zonën elektorale 26, Durrës 
2009 – 2013 Deputet i Qarkut Fier 
2013 Deputet i Qarkut Fier 

643 Komente

pjeter nuk lejohet qe policia te genjej publikun dhe qe media te mbaj te fshehta ndaj publikut. Neser pasneser ata bien dakort qe te vrasin edhe nje kriminel a nje pedofil pa gjyq psh.. se perseri askush nuk penalizohet, as publiku nuk peson ndonje dem te madh. Por shtetin dhe ligjet per cfar i kemi pastaj? Ka edhe ketej raste delikate por mbahen anonim psh personat pa interes publik. Por nuk mohoet numri i personave. Mund te thueht kan qene dy persona, por nje person tjeter ka pesuar deme te lehta dhe eshte jashte rrezikut per jeten, dhe emri nuk behet publik per arsye ligjore dhe nuk eshte me interes per publikun. Ja kaq psh.

Neser pasneser ata bien dakort qe te vrasin edhe nje kriminel a nje pedofil pa gjyq psh.. se perseri askush nuk penalizohet, as publiku nuk peson ndonje dem te madh. Por shtetin dhe ligjet per cfar i kemi pastaj? 

Te gjithe krahasimet calojne,po kjo s'shkon fare me argumntin,hic fare. smiley

Shkon pjeter sepse sic kam thene edhe ne rastin me ekstrem ligji duhet mbrojtur. Mund te thosha po sikur te bien dakort te mos kete kurre transparence per gerdecin? 21 janarin? 97-n? Xhindin? e shume te tjera pjeter? Por rasti me nje kriminel e me nje pedofil eshte rasti kur mund te mendojne per te miren e publikut medemek, dhe perseri po them qe aty ne ate rast ekstrem ata nuk jan aty per te vendosur per popullin por te bejne nje detyre per te cilen paguhen nga taksapaguesit.

O Pjeter, a je ne terezi!?

Kush e ka ate tager te vendose "demin" qe peson informimi i publikut!? Askush nuk duhet te guxoje, kurre, te fshehe te verteten! Ky eshte krimi me i madh ne demokraci, nuk kemi demokraci pa transparence!

Une nuk dua te jetoj ne nje shoqeri ku ate qe eshte e mire per mua ta vendosin Rama me Berishen, a e kupton kaq gje!?

O Pjeter, a je ne terezi!?

Kush e ka ate tager te vendose "demin" qe peson informimi i publikut!? Askush nuk duhet te guxoje, kurre, te fshehe te verteten! Ky eshte krimi me i madh ne demokraci, nuk kemi demokraci pa transparence!

Nigjo mu,nuk asht naj dam i madh.Le te metet nje qeshtje private e te ndjerit dhe kaq.

Ai sloni i atij nuk ka qene nga ato benzat e lodh qe sjellin refugjatet ne shqiperi por ka qene nje prodhim special per politikan apo tregtar apo njerez te forte pra esht i konzepum ne menyre te atille qe mos te rroullohet kurre ne dalje nga rruga ne drejtim vertikal bie gjithmone me rrota, airbagt jane shume te fuqishem

Ka sisteme elektronike qe nuk e lene makinen te kaloi ne akua-planing !

Po pat crregullime ne timon apo motor ulet shpejtesia automatikisht !  Eshte llogaritur qe ne nje perplasje frontale deri ne 110 km shoferit mso ti ndodhi gje ! Sa per makinen njerez !

Personi i dyte ka dal jashte dyerve te makines gjate rrotullimit- thote prokuroria, Por dje u tha qe dyert e makines nuk hapeshin (!) smiley

Arminda per G Shqiptare
 

http://www.balkanweb.com/kryesore/1/armi...

TIRANE-Nuk është asgjë e vërtetë nga ato që thuhet. Unë nuk kam qenë në atë makinë. Ju (gazetarët) më patë edhe vetë që unë isha në spital dhe nuk kisha se si të isha tek ajo makinë”. Ky ka qenë reagimi për “Gazetën Shqiptare” i Arminda Qylafkut, ish-zëdhënëses së Sokol Olldashit, në kohën që ky i fundit ka qenë ministër i Transporteve. 

Sipas saj, media duhet të tregojë më shumë respekt për këtë ngjarje dhe të mos shpikë lajme. “Lajmet e mediave më kanë shqetësuar shumë dhe s’e kuptoj se si mund të shpikin lajme të tilla. Dhimbja është kaq e madhe dhe unë nuk dua të flas më për këtë çështje”, ka përfunduar reagimi i Qylafkut. Më herët, ajo kishte postuar edhe një status në profilin e saj të “Facebook”-ut, ku ka shprehur ngushëllimet e saj për vdekjen e Olldashit. “Miku im i dashur, nuk e besoj që ti nuk je më mes nesh. U prefsh në paqe!” - shkruan ajo në “Facebook”. 

Na qetsove fare me kete ...na e shujte kuriezitoten komplet ...BRAVO smiley

smiley  urim te shpejte ksaj vajzes. tek nje koment diku tjeter thuhej qe kishte rene nga shkallet ate mbremje dhe kishte thyer ca brinje smiley

ti po thua qe paske rrejt policia? Dmth dikush paska dhene urdher politik policise dhe prokurorise te fshehe faktin qe Arminda paska thyer brinjet te makina e aksidentit..smiley

Nejse, telenovela continues ..

Nuk po them une, une nuk e  di, por jam i shtyre nga kakofonia e informacionit qe vjen te besoj ate version qe po thua ti... Ne fillim ne media raportohej per me shume se nje trup ne makine, pastaj u raportua ne media se policia doli me version zyrtar se ka patur vetem nje trup ne makine, pastaj nga linku qe ka sjell stalker del qe prokuroria ka versione te ndryshme per me shume se nje njeri ne makine... pastaj ka nje emer qe lakohet ne media, pastaj ai emer ve nje mesazh ne fb.. vetem mbas dy ditesh pastaj mbasi ka zera qe personi eshte derguar ne spital per kurim na del qe personi vertete qenka ne spital. Tani nuk e di cfar te mendoj une mbas kesaj ma thuaj ti? Ti cfar mendon psh?

une po pres policine te tregoje te verteten nqs i ka ngelur pak besueshmeri, per kete paguhet apo jo. Nqs del qe ka genjyer per ti bere nje favor dikujt besueshmeria e saj bie ne nivel zero

 

Policia ka thene te verteten, ne versionin e pare te raportuar nga mediat, ate te dy personave. Pike.

Me pas policia nuk ka thene gje hic, ka thene po hetohet.

Ne mos u gabofsha mbreme policia ne dalje per mediat ka thene se ka patur vetem nje person. Version zyrtar i policise.

Po ne spital cfare donte kjo!!!???

 

Po pse thuhet vetem tani? Ka dy dite qe ka zera qe e kan cuar ne spital direkt nga vendi i ngjarjes. 

Diku lexova se ai po te mos kishte ndodhe kjo me armet kimike do te dilte tek Opinioni tullacit pa floke e moral e do te fliste per zgjedhjet salen e bashen smiley
 

ps. sikur gjsme aksidenti paska ndodh me makinen e tij personale Q7 dhe jo me benzin zyrtar !!!!

Ndoshta i ndjeri ka qene vetem ne makine, por me te vertete raportimet e mediave gjate asaj nate per nje pasagjer te dyte do te lene shume dyshime prapa,  qe veshtire te shuhen. Qofte edhe me skeptikeve u lindin pikepyetje kur degjojne se kjo vajza qe u emerua ne televizione si pasagjere eshte tani ne spital, si edhe kur degjohet per nje vajze tjeter fatkeqe qe eshte aksidentuar dhe per te cilen versionet e humjes se jetes ndryshojne nga ora ne ore. Megjithate mos u nxitoni te nxirrni perfundime. E verteta cilado qofte do te dale, dhe atehere do te shohim se me keto dyshime edhe mund te kemi fyer njerez qe tashme nuk jane me apo qe nuk meritojne te njollosen per pjesen e mbetur te jetes.

Dyshimet asnjehere nuk fyejne askend. Fyerja behet nga krijuesit e dyshimeve smiley Me ose pa qellim smiley ... se na del pastaj ti thuash njerezve mos mendoni kurr me mendjen tuaj, degjoni dhe besoni cfar ju themi ne, edhe kur ja ben mu qe jemi tuj ja fut asaj...

 

Po, patjeter duhet dyshuar gjithnje sigurisht. Edhe perfundimet duhen nxjerre nga ata qe kane informacione te mjaftueshme per te arritur kete. Problemi eshte se jo te gjithe ne i kemi keto informacione, dhe ne anen tjeter besoj se gjithcka do te behet e qarte shpejt, ndaj mos te nxitohemi. Pra kush eshte i qarte le te arsyetoje dhe te thote mendimin e tij, por mos te arrijme nga dyshimet ne perfundime kaq shpejt. Me thjesht -  jane dy versione per identitetin e asaj vajze. Njeri eshte medoemos i gabuar. Keshtu qe dikush ka gabuar dhe ka fyer dike eshte e sigurte. Ndaj me mire le ti nxjerre perfundimet ai qe mund ti arsyetoje dhe le te na i arsyetoje edhe ne.

Ku e di ti? Me shume se sa detajet e ngjarjes dhe kush ishte ku qe nuk me interesojne fare, as minimalisht, me intereson transparenca e shtetit dhe qeverise. Une dua nje polici qe te bej detyren per te cilen paguhet dhe ta kete te qarte qe eshte ne sherbim te qytetareve, dhe jo ne sherbim te klaneve te errta.. po ashtu qeveria. Edhe njehere detajet nuk me interesojne fare. Policia ka mjaftueshem informacion te informoje publikun, e ka pas qysh ne fillim ate informacion, aq sa ka pas. Nqs del qe policia ka mashtruar, sic une personalisht nuk kam piken e dyshimit, Edhe ministri i brendshem edhe vete Rama te shporren, sepse do te jene zhgenjim total per popullin.

une kete po them, qe nuk di gje dhe qe kam gjithashtu shume dyshime. Problemi eshte se kur shoh ketu qe lakohen dy persona si pasagjere atehere mendoje se te pakten njeri nga keta te dy eshte fyer. Por jam dakort me ty. Ajo qe me revolton akoma me shume eshte fakti se - per mendimin tim i ndjeri nuk duhet te ishte duke shetitur me nje makine qe eshte mese e qarte se e ka blere me leke te vjedhur nga taksa qe paguhen edhe nga njerez me te ardhura jashtezakonisht te uleta, por duhet te ishte prapa kangjellave. Dhe e thashe; nese deri ne zgjedhjet e ardhshme lokale nuk jane denuar disa nga ish qeveritaret, atehere s'ia vlen te votohen me as socialistet e as sigurisht PD

Vetem pak nga dite nga "Pranvera" metaforike e shoqerise sone, po asistojme te gjithe bashke ne nje farse te felliqur. 

Deputeti i PD-se, ish-minister i Brendshem dhe i i Transporteve Sokol Olldashi vdiq ne nje aksident te provokuar nga pakujdesia e tij e skajshme si shofer. Ai mori ne qafe edhe nje person te dyte, me gjasa nje vazje te re, qe ishte bashke me te ne automjet ne castin e aksidentit.

Rrethanat e ngjarjes lene te mendosh se Olldashi kishte shkuar per darke me shoqeruesen e re ne zonen e Ibes, zone e njohur kjo edhe per motelet e shumta qe sherbejne si vendtakime per ciftet qe kerkojne anonimitet.

E gjithe ngjarja u raportua me korrektesi nga mediat ne oret e vona te nates dhe ato te para te mengjesit te dites se Enjte.

Nderkaq, duke filluar pak a shume nga mesdita e djeshme, ngjarja fillon te turbullohet.

Nje grup personash, te kryesuar nga deputeti i parlamentit shqiptar z. Igli Cara, ndertojne dhe servirin ne media nje 'version' tjeter te ngjarjes, sipas te cilit Olldashi ka qene i vetem ne automjet dhe po kthehej nga Elbasani per tu takuar me vete Caren.

Personi qe shoqeronte Olldashin ne automjet, per te cilen opinioni publik nuk di asgje, paradoksalisht as nese eshte gjalle apo ka vdekur, zhduket turpshem nga lajmi rreth ngjarjes, pa as me te voglin shpjegim.

Gazetaret qe raportuan nga vendngjarja, operatoret e tyre, policet rrugore, mjeket dhe infermieret e ambulances, ata te morgut te Tiranes dhe nje zot e di sesa persona te tjere duhet ta kene pare patjeter personin e dyte qe shoqeronte Olldashin.

Perse nuk flasin? Po institucionet te cilave ju perkasin keta persona, perse nuk prononcohen?

Policia jone e shtetit perse nuk flet? Po organet e shendetesise? Po mediat 'e lira' e 'te pavarura'?

Po ministrat socialiste Tahiri dhe Beqja perse shkuan me nxitim ne vendngjarje? Cfare e justifikoi levizjen e tyre?

Protesta e vetem pak diteve me pare u mbars per dy shkaqe kryesore: rrezikshmerine e mbushjeve kimike dhe mungesen totale te transparences se qeverise, qe teorikisht duhet te jete ne sherbimin tone.

Ne ate rast Rama u mbrojt perpara opinionit duke argumentuar se fshehtesine ja kishin diktuar aleatet.

Po ne kete rast?

A mos ndoshta kemi te bejme me nje mendesi prej skuthi te Rames dhe te tijve, njelloj si ajo e Berishes, ndaj popullit te vet!?

+1

Po median nuk e kontrollon Rama, as deputetin Igli Cara! Per mua ajo qe duhet te korigjohet eshte shpejtesia e emergjensise, ambulanca,  policia, zjatfiksja etj, per dhenien e ndihmes se pare, dhe hetimit te vendgjarjes. Per kete, ka pergjegjsi Qeveria Rama!

Ndersa Median qeveria nuk e kontrollon dot, se ka marr kot superxhiro! Japin lajme te pakonfirmuara, dhe pastaj te sajuara! Ai mikrofoni i tyre eshte bere si "Akullore" 5 lekshe, qe cdo njeri qe gjejne  ne rruge,  ja cojne perpara! 

 

Median e kontrollon pronari i saj.

Shko hidhi nje sy te kujt jane media si Top-Channel, Klan, Ora News, 24 News, e me rradhe.

Te gjitha jane ne pronesi te biznesmeneve te fuqishem, qe kane marrdhenie pune me qeverine dhe politiken ne pergjithesi (per pune doganash, taksash, licencash, tenderash e me rradhe).

Pra media nuk eshte e pavarur, por super e varur nga interesat e pronarit te saj.

Po edhe opozita ka pronaret e saj median e saj a thua kjo me qeverine  kane rene  dakort te mos jene transparet me ngjarjen?!! Ose te paafte ? Simbas meje lemshin e kane bere deputeti Igli Cara me median e vet ndoshta! 

Po mor kan rene dakort, mbreme kam bindjen se ka genjyer vete policia e shtetit si derr, ne kundershtim me ligjin, dhe nqs del qe kjo eshte e vertete, duhet me police qe kan qene ne krye, me ministrer e me Rame te shporren sepse s'jan aty per shtet ligjor ne sherbim te popullit.

Nuk jane ne kundershti ne kete rast Ilirjan; pozite-opozite kane rene dakord ta percjellin lajmin te cunguar, arsyet i dijne vetem ata. 

"Miku im i dashur, nuk e besoj që ti nuk je më mes nesh. U prefsh në paqe!” -

O Qylafku, nuk shkruhet " u prefsh " korrigjoje! 

Askujt nuk i besohet shi çfar thotë ky dëshmitari:

Salufi nuk priti asnjë sekondë dhe nga prapa lokalit të tij, mbërriti i pari pranë makinës që ishte përmbysur, pasi kishte bërë 2 rrotullime. Ajo që e habit më tepër është “tymnaja” e përhapur se ishin 2 persona, pasi ai vetë e kishte parë me sytë e tij trupin e pajetë të Olldashit, brenda makinës, teksa dyert ishin hapur. - See more at: http://www.shqiptarja.com/home/1/aksidenti-i-olldashit-d-shmia-pash--makin-n-t--rrokullisej-188110.html#sthash.zivvDofV.dpuf

Po u tha se u deshën dy orë për të hapur makinën.

Sikur kanë parë ndonjë ufo se s'ka mundësi kaq dobët shtypi i lirë e i pamvarur.

Ej, "Shqiptarja" po mashtron keq fare opinionin publik, duke u bere vegel qorre (ose me keq, e vetedijshme) e ekipit manipulues te drejtuar nga ky Cara.

Ketij gjynafqarit te lokalit i kane thene dil dhe thuaj keshtu dhe ky ka dale. Po te kishte pare gje qe ate nate ky do ta kishim pare neper te gjitha TV-te qe raportuan nga vendngjarja.

Vazhdon pislleku!

Kete Caren e kuptoj, se fundja e kishte mik; po nuk marr vesh shtetin tone dhe Ramen mbi te gjithe cfare dreqin ka qe behet pale ne mashtrim!

 

Obi ke te drejte... dje ai shoferi thoshte shkuam 30 sekonda para policise. Mnjf kush merr vesh e kupton qe kjo ka shume shance te jete genjeshter, nga vete terminologjia e perdorur, qe eshte terminologji me percaktim.

Ej, "Shqiptarja" po mashtron keq fare opinionin publik, duke u bere vegel qorre (ose me keq, e vetedijshme) e ekipit manipulues te drejtuar nga ky Cara.

smiley

Njie opsion (gjithmone mbi bazen e infove qe kemi) mund te jete ky: shoferi dhe Cara kane arritur te paret dhe dyert e makins kane qene te hapura. Personi i dyte mund te kete qene pak i lenduar dhe e kane larguar. Pastaj per te krijuar alibine qe ne makine ka pasur vetem nje person (Olldashi) i kane mbyllur perseri dyert. 

Qe ka gjona shume te paverteta dhe mashtirme ne kete muhabet as qe nuk bohet fjale fare ...dhe te them te drejten nuk meintereson fare se cfare ka ndodhur  por kur medja perpiqet te mashtroj njerzit ne kete mase e derexhe dhe pastaj ankohen tek EU ( te jashtmit) se nuk kane te drejte fjale apo po i hiqen te drejtat apo po kercenohen nga politika athere po qe ndjehem dicka i ngacmuar ne te drejtat si qytetar ! Mos kujtojne se kane te bejne me dele !

Shiko, populli fatmiresisht ka kanalet e veta te hershme te informacionit dhe te siguroj se Tirana e ka marre vesh me detaje ngjarjen, pavaresisht se cfare thone keta legenat e mediave.

E thene kjo ama, nderkohe qe nga ana e mediave kemi mungese profesionalizmi dhe besueshmerie, nga ana e qeverise, qe nuk po zbardh ngjarjen, kemi shkelje te ligjeve!

Jo edhe media shkel ligjin kur disinformon publikun me qellim, dhe madje ka sanksione deri ne mbyllje te aktivitetit.

Ne nje shtet normal keshtu duhet te jete, por tek ne... .

Ob ketu ne kete mesele i kemi te gjitha ne nje tenxhere ...jam plotesisht dakort me ato qe thua dhe e perseris se cfare i ka ndodhur te ndjerit nuk me intereson shume pavarsisht se nuk duhet te harrohet fakti se ai ka qene minister i brendshem i transporteve apo infrastruktures (ne mos gabohem !!!) pra jo nje politikan do si do i rendomte por nje politikan me nje aktivitet shume intensiv ( shume i perkedhel nga shefat e vet) ne hapsirat e politikes shqiptare  shtrohet pyetja mos po i dilte gjo nga kontrolli shefave te vet ?

Per ndryshe nuk e kuptoj dot kete bashkpunim ps-pd?

Po si per here kete problem le ta zjgdhin ata qe e kane me verte problem ... por media po tregohet shume zagare dhe antishqiptare sepse e ka shit besueshmerine per nje dore me groshe ( cent ) !

I rrofshin makiazhet e studiot e bukura e syzet e modes e kostumet armani e dolce kapana se nje kacidhe nuk vlejne !!!

Ç'bëni o burra..? Para jush edhe Kastriot Myftaraj do dukej fare axhami, bree

....Po jo mer burre se ka ca gjona qe njeriu i shkrete duhet ti dije dhe ata qe kane detyre qe te informojne opinionin publik te mmos e morin miletin per budall....Se qe kemi nje shtyp legen kjo nuk diskutohhet, po se deri ku mund te shkoje ky legenllik, kjo ha diskkutim.... Se te gjithe gazetaret e terenit qe shkuan qysh ne fillim thane njezeri se paskan qen dy persona.... Shikojini te gjitha llajmet e te gjitha kanaleve tv....

Thote shoferi, apo Cara qe po flishim ne cel dhe ai me tha qe... u aksidentova, apo e hongra... vejeni ju veten ne vendin e Olldashhit, qe ne nje moment te tillle a do keni mundesi kur aksidenti percepton kkaq shpejt ti thush bashkefolesit qe bona aksident..... u tha qe mezi i kena hap dyret, kur Kiu thote qe e kom pa me dyer te hapme, qe te dyja....dhe kur u ngrit makina trupi ishte jashte.... Kiu thote qe kom shku i pari, Cara thote qe ne kemi qen te paret.... Kiu thote qe e pashe dhe ngaqe ishte shume shi... nigjova ferrat qe kecisshin... hera e pare qe nigjoj ket lloj zhurme te nigjohet ne gjithe ate suferine....

Po si nuk doli nje gazetare e te merrte vesh qe ku kishte qen Sokoli ne Elbasan, ke kishte taku, ku e kishin pas takimin, me ke ka pas qen, sa kohe zgjati takimi, pse i ra nga Qaf Krraba e jo nga tuneli, se dyqoni i Kiut eshte siper tunelit.....Pastaj perse nuk u interesun per rezultatet e autopsise, jo vetem ato frakturalet, por edhe ato toksikologjiket, e ku di une sa e sa te tjjera..??? dhe se fundi, nga se i erdhi vdekja, nga koka, shtyllla kurizore, nga thyerja e qafes, apo nga ndonje xhham i ngulur ne nje organ jetik......A e kuptoni se sa mjegull ka ne keto raportime...???

Dhe e fundit fare, fare, perse qeveria, po perpiqet qe te krijoje mjegull ne kete tragjedi, duke u bere pale...??? Si ka mundesi qe te gjithe kundershtaret e Saliut ne PD, apo edhe ata qe e rrreziikojne ate, paprittmas gjenden te vdekur, e kur lexxon qe Olldashhi, kohet e fundit kalonte shume kohe me Mero Bazen, qe eshte i njohur boterisht si nje kundershtar i eger i Saliut..., kur tre nete me pare, Olldashi kishte darkuar me Arvizune, vallle, kot per sport...??? Mbase edhe ky eshte nje aksident i vazhdes se Trebickes....

...ja per kete duhet gazetaria investigative...... ti zhbiriloje te gjitha dhe ta jape ngjarjen te paster ne teppsi, dhe te mbylli te gjitha pandehmat e publikut, e jo te shtoje mjegulllen.....

Alidems, e ke mirë për ekspertizën në përgjithsi dhe investigimin gazetaresk në veçanti por ky i fundit nuk ka ndonjë interes publik ekspertiza po. Unë e besoj se shpejtsia mesatare e makinës 20km/or që prej dy orësh(aq sa e ruan kompjuteri atë) vërteton atë që thua ti se nuk ka kaluar nga autostrata, ndërsa mënyra si ka dalë makina nga rruga(aq sa paraqitnin TV) tregon se shpejtësia ka qenë e ulët 40-60km në orë ndryshe për shpejtësi më të mëdha ajo do kishte "fluturuar" disa metra në ajër para se të rrotullohej ose dhe mund të mos rrotullohej por ngulej me turi.Ajo makinë ësht një tank i vërtetë.  

alidemsi

I ke te gjitha ato qe ke thene llogjike te pakundershtueshme. Ka shume mjegull ky muhabet. Dhe ja ben muuu qe media dhe shteti kan krijuar mjegull te qellimshme. Keta mir qe te bejne per budalla por duan edhe te bindin ky eshte problemi. Zullumqare te pa din e iman.

Pjeter,

Keta te medias jane vertete per ti q.r. Raportojne emrat e femijeve minorene me te cilet eshte abuzuar seksualisht...

Ne nje vend normal, nese ka pasur nje person te dyte, duhej raportuar; dhe nuk duhej spekulluar mbi lidhjen, arsyet e prezences etj.

P.s: Kaq shume i ka ul cmimet benci, sa ta bleje S-ne nje rrogetar shtetron Shqiperie?

Ne nje vend normal, nese ka pasur nje person te dyte, duhej raportuar; dhe nuk duhej spekulluar mbi lidhjen, arsyet e prezences etj.

mire mo,dakort,edhe ores i thashe,ju e gjykoni ne princip,une flas ne kontekstin e ngjarjes ne fjale dhe ne rrethanat e venit tone.

Kaq eshte shqipria.Te gjithe,shtet,politike media kane dasht me i ba nje nder te funit viktimes.Pa i rene ne qafe kerkujt, personit tjeter  perfshire,dhe po te varej prej meje edhe une do e kisha ba.

Njeri krah i politikes e ka quajtur hajdut te Shqiperise qe meriton burgun. Pjeter nqs kjo eshte Shqiperia atehere te mos kerkojme as drejtesi... edhe nqs neser larg qofte ai pushtet banditesk vret perseri njerez te pafajshem perseri te mos e kerkojme te vertete? Ja qe gjerat ne princip do vendosur fillimisht Pjeter se pastaj c'eshte e drejte per ty s'eshte per mua, prandaj ka dhe ligj.

Ora,ti gjithmone ke argument dhe je ne lartesine e duhur per t'i argumentu objeksionet e tuja,po per menimin tim,here here,ke shume mllef,gje qe shpesh ta errson arsyen.smiley Ke per te disaten here qe per t'i dhan peshe sa me te rende argumentit tend,me permend krime hipotetike si vrasjet e tmerre te tjera,gje qe sic te thashe,une nuk mendoj se vlejne per kte qe po debatojme. Dhe per ti dhan fun,kaq e kam limitin une,s'pranoj arsyetim tjeter pervec sa kam than.More vesh! smiley

As nuk dua te pranosh se me ke do zihem une pastaj? smiley Te dal te bej sherr me komshiet smiley

Sinqerisht e kuptoj arsyetimin tend Pjeter, edhe e pranoj humanizmin qe ka brenda, por argumenti im eshte qe shteti behet me ligje jo me hajt se kshu hajt se ashtu shqiptarce. Tash une me zemer nuk du shtet, du kanun, shtetin e shoh si sundues te padrejte, por ky eshte muhabet tjeter. Puna eshte per sa kohe kemi shtet hajt te kemi shtet jo ca burra aty qe vendosin midis tyre. Plus problemi ne kete situate eshte qe hajde de te ishte ashtu sic thua ti, por ka aq shume mjegull e aq shume pasaktesi e gjitha kjo histori sa qe akoma nuk merret vesh cfar ka ndodhur. Vetem nje gje dihet, qe i ndjeri ka ndrruar jete, vetem kaq. Te gjitha te tjerat, si, qysh, tek, kush qe, kush s'qe, ku ndodhi cfar ndodhi akoma nuk i dime. Menjfjale ne nuk dime as ka ndodh aksident apo jo njehere ne rradhe te pare. Ajo qe dime me siguri eshte qe ka nje lemsh infosh.

Aksidenti i Olldashit, flet dëshmitari Sallufi: Në makinë ishte vetëm deputeti
[Aksidenti i Olldashit, flet dëshmitari Sallufi: Në makinë ishte vetëm deputeti] TIRANË- Haki Sallufi pronari i një lokali pranë vendit ku ndodhi aksidenti i deputetit Sokol Olldashi në një intervistë për “News 24” tregon se në automjetin e deputetit nuk kishte person të dytë veç tij. “Dua të them një të vërtetë për t’i dhënë fund spekulimeve. Në makinë ishte vetëm Sokol Olldashi.”- ka deklaruar dëshmitari.

 Haki Sallufi pohon se është dëshmitar i ngjarjes pasi ai ka parë gjithë aksidentin se si ka ndodhur. “Isha para lokalit kur kaloi makina e deputetit Sokol Olldashi. Ai më përshëndeti kur më pas pasi vinte shpesh te lokali im. Ndoqa makinën me sy dhe e pashë kur doli nga rruga. Pashë edhe kur përfundoi disa metra më poshtë. Unë dhe roja menjëherë shkuam për ti ardhur në ndihmë por ishte e pa mundur të ndërhyje pasi makina ishte kthyer përmbys. Në vendngjarje u mblodhën edhe njerëz të tjerë.”- ka rrëfyer dëshmitari. 

Sallufi vijon më tej dëshminë duke thënë se pak minuta më vonë erdhën forcat e policisë. Sipas tij në momentin që erdhi policia dëshmitarët e tjerë u larguan nga vendi i ngjarjes dhe filloi aksioni për të nxjerrë trupin nga makina.
 
Ai rrëfen se kur i është afruar makinës së përmbysur deputeti Olldashi ka qënë në momentet e fundit të jetës. Në fund të intervistës dëshmitari Haki Sallufi deklaron se deputeti Olldashi ka qenë vetëm në makinë.

(a.n/News 24/BalkanWeb) 

Personi i dyte ka fluturuare nga makina, Salufi ka pare vetem nje Olldashin!  RD dje konfirmoi qe ishin dy persona! 

Xhaelga s'e sheh dot me sy RD-n smiley

Lol Sullufi. Me pershendeti tha se me njeh se vjen shpesh te lokali. E ndoqa me sy dhe pashe qe shkoi poshte. Si qenka kjo Pune kshu; je tuj I dhene makines, na pershendeske njerez dhe fap shkon bie ne gremine?!!!  Si del nga rruga njeriu kur na pershendeska - hiiiii. lol. Try again Sullufo. Nuk besohet kjo alibi. Ajo alibia ime me drere ishte me e besueshme. Nuk e kisha as me copyright.  

Mimoza vallai po e bejne shume qesharake smiley

Cdo gje eshte a joke atje. Nuk befasohem. smiley 

Ky Hasim Kullufi eshte aset kombetar, se mund te riciklohet per cdo rast.smiley

 Menyra si e mbuloi media aksidentin dhe raportimi policise per informimin e publikut jo vetem ka krijuar dyshime por eshte skandaloz ne nje vend qe pretendon se funksionon shteti dhe strukturat e tij te specializuara. Nje kakofoni raportimesh ku perballe raportimit serioz te policise prevalon raportimi amatoreks, plot kunderthenie i medias langaraqe dhe i nje deputeti-mik me viktimen, i pronarit te lokalit dhe djalit te tij!

Te vjen per te vjelle kur degjon togfjaleshin "Shqiperi europiane" dhe e ballafaqon ate me realitetin. Ne tubime te gezueshme (festa me torte e 100 vjetorit te Pavaresise) dhe te hidhura (rasti i fundit) ne si popull manifestojme nje emocionalitet te skajshem dhe ne kete vorbull emocionale perfshihen edhe institucionet dhe personat qe kane per detyre te tregohen te ftohte, korrekt dhe racionale. Edhe protesta kunder armeve kimike ilustroi pikerisht kete emocionalitet dhe iracionalitet te medias se shkruar dhe elektronike. Ne ngjarjen e fundit pame te nxitonte drejt vendit te ngjarjes e gjithe klasa politike, ish min brendshem dhe ministri aktual, te njohur  e te panjohur te viktimes, gazetare adoleshente qe raportonin nga terreni gjithe emocionalitet, gazetare ne studio qe  jepnin lajmin e vdekjes se nje  njeriu si nje zbulim te gezueshem, pame spikere qe u veshen me te zeza sikur te ishin ne nje tribu dhe jo ne nje tv publik dhe ne nje shtet serioz.

Mire media qe eshte e pacavure,joprofesionale,  e varur nga pronare dhe ne sherbim te klaneve te politikes, po policia, nuk e ndjen veten te obliguar te jete profesinalisht e qarte,e sakte dhe  e shpejte ne raportim e ngjarjes? Gjithe ky konfuzion i krijuar, dyshime te ngritura fale nje raportime nga burime kontradiktore, nuk e vene ne siklet Min.e Brendshem qe shkoi ne vendngjarje sapo u njoftua? Nga ora 21.15 kur policia u vu ne dijeni per aksidentin , deri ne oren 12, 15 , i thone tre ore!! Thane qe ishte humnere e ne fakt ishte vend i sheshte, ca thone nuk hapeshin dyert e makines e ca thone dyert ishin hapur e plot te dhena te tjera kontradiktore. Shume e habitshme dhe dyshuese kjo menyra e mbulimit dhe raportimit te nje ngjarjeje vetem 20 min larg Tiranes.

Lajmin e personit te dyte e ka nxjerre i njejti gazetar qe tha qe makina ishte Q7 dhe qe Shkelzen Aliaj kishte vdekur. Kur ja futi kot per keto te dyja, pa frike fare mund t'ia ket futur kot dhe per personin e dyte.

Nqs me vertet ka pasuar nje person te dyte dhe mediat po e mbulojne kete gje, atehere te njejten gje po bene dhe Ministria e Brendshme e cila ne deklaraten zyrtare fliste vetem per Olldashin dhe s'permendte asnje person tjeter.

Lexoji dhe njehere komentet, ate gje po thote shumica ketu qe eshte mbuluar nga te gjitha palet, politika, institucionet dhe media.

E kam ndjekur lajmin per vdekjen Olldashit qe nga fillimi, kur akona s'ishte nxjerre trupi. Me sa kuptova mendohej se kishte nje person te dyte sepse s'kuptohej kush kishte kerkuar ndihme me celular nqs Olldashi ishte poshte makines, prandaj u mendua se duhet te kishte nje person te dyte. Te neser u tha qe ne momentin e aksidentit ishte ne telefon me shoferin, i cili degjoj se c'po ndodhte dhe dha alarmin.

Qe mund te kerkojne ta fshehin edhe mund te ndodhe, s'eshte cudi. Por dy gjera s'kuptoj:

1. Mire e djathta, qe kerkon te ruaje reputacionin e Olldashit, por e majta pse po bashkunon ne kete gje?

2. Ka familje ky person i dyte? S'eshte aq e thjeshte te fshehesh keshtu gjerash. Kerkuan ta benin kur vdiq Tani i Topit e gjithsesi ne fund te gjithe e morren vesh.

Nuk di cfar te them sepse nuk dime absolutisht asnjegje mbi kete ngjarje, lajmet jan shume konfliktuale, akoma s'ka policia nje version persembari nejhere cfar ka ndodhur? Dime vetem qe i ndjeri ndrroi jete dhe u be nje ceremoni e pershpejtuar e menaxhuar si mos me keq, ashtu sic ishin dhe lajmet, ku smerrte vesh i pari te dytin. Katrahure alla shqiptarce.

Pergjigjjen per te majten e ke po i gjete pergjigjje shpalljes me ngut te zise kombetare per nje individ qe deri dje Rama e qute Olldelja...
 

si njeri dhe si shqiptar shpreh keqardhjen time per olldashin,por si politikan qe ka qene,dukej mediokerr.  vegel e bindur e saliut.
 

Ne te tilla raste, policia dhe ambulanca,  duhet te jene te paret ne vend ngjarje, kjo eshte eksperience e njohur kudo ne Europ dhe me tej! Epara policia, heton, kontrollon, rrethon vendin e ngjarjes, dhe lejon ekspertet e mjeksise , te bejne punen vet duke i ndihmuar gjithashtu ne evakuimin e personit, personave! Asnje tjeter nuk ka te drejte, te nderhyj ne vendin e ngjarjes! Personi i pare qe duhet te meret ne pyetje, eshte vetem Policia, asnje tjeter nuk nuk eshte i autorizuar te jap informacion pervec policise, per vec shtetit!Pastaj media mbi bazen e policise duhet te informoi. Te kete nje rregull ne keto raporte shtet-media. 

 Mirpo kjo nuk eshte nje praktike e njohur ne shqiperi, ose memire nuk praktikohet keshtu! Aty te gjithe jane zedhenesa! Bile kryetaret e partive, militantet e saj , flasin ne media, me perpara se te flasi shteti, Policia! Bejne dhe aludime, keq informojne, shembull konkret kemi 21 Janarin, ju kujtohen cadrat me hel, dhe silolapsat pistolet!!!!!! smileyPra eshte nje fenomen qe duhet te ndalohet. Politikanet kush do qofshin nuk duhet menjehre te marin mikrofonin, me perpara se Policia e shtetit ekspertet e ketyre ngjarjeve! E gjithe e keqja eshte dhe vjen pikerisht nga Politika politikanet shqiptare, llafazane, pune pak dhe llafe shume! 

Sporti #1 i Shqiptareve: futja e hundeve ne punet e tjetrit

Sporti #2: Ju duket vetja te gjithe sikur jane Sherlock Holmes. Kujt po do me ja hudh ti mer jahu

Kujt po do me ja hudh ti mer jahu 

plagjatur thuaj burimin gjemi

TM Drizi

smiley

A e ke lexu Zhvejkun naiher mi shoqe.
Sigurisht qe ne atentatin e zotit Arkiduke do kene perdor nji revolver te shtrenjte smiley
Po per Boston Breaking? Ke nigju naiher? Te trego Roni

E me e,se kishim pak nevoje te na hidhje drite hyjnore ti Gjembi, e lartesueshmja qe sbie ne batakun kombetar si ne te tjeret. Ti me pak fjal fut hundet ne punet e gjithe kombit por jo te individit.

Eh cdo kishin punu tabloidet ne Angli nese ish-ministri i trnasporteve aksidentohej ne rruget e tij kombetare.

Eh cdo kishin punu tabloidet ne Angli nese ish-ministri i trnasporteve aksidentohej ne rruget e tij kombetare.

Edhe, you're welcome per driten hyjnore.

te me ndjeni, por skam si mos e them !

por ministir i transportit dhe komunikacionit , paskash qene ?

a nuk del epilogu kesi soj . ja hengri kryt vetit me pune te vet ?( epo fatmiresishte qe nuk e pesuan tjeret per fajin e tij )

p.s  nje mesim- pesim per  gjithe tjeret per punen dhe bejne .

e per fund de, uroj qe gjithe politikuajt ti vjelin frutat e punes qe bejne ..

.

 

DILEMË

Kur flasim shumë,
kemi frikë se gabojmë.
kur flasim pak,
fjalët na teprojnë.

Të flasim,
apo të heshtim,
për fare ,
në këtë botë kalimtare!!!!

 

 

Jo, më mirë të flasim. Heshtja  nganjëher ësht flori e her tjetër dhe vrastare.

Jo, jo, duhet folur dhe fort bile, duhet uleritur....dikush tha te majte e te djathte... ore po si nuk i late keto carlleqe... jo ore jo, ka popull dhe qeverri... ketu ndahet shapi nga sheqeri, te majte e te djathte jane ne parlament, ne sheshe e ne rruge ka popull dhe qeverri...Dhe duhet thene me britma te medha...ooooo shtet...., perse nuk e zbardh te plote kete ngjarje, dhe mashtruesit, apo dizinformuesit ti plasesh brenda....

po ti lexosh te gjitha gazetat e sotme, te vjen per te vjelle, si thote njera nuk thote tjetra, edhe kur citojne burime te njejta..... pffff

Sporti #1 i Shqiptareve: futja e hundeve ne punet e tjetrit.

Sporti #2: Ju duket vetja te gjithe sikur jane Sherlock Holmes. Kujt po do me ja hudh ti mer jahu

Sporti#3 Edhe kur kan mbaruar per Muzik me PHD ne jete fillojne e meren me Letersi  

Ne momentin qe mbaruar nje PhD, mund te merresh edhe me letersi. Te shkruash nje teze PhD do dhe pakez stil smiley.
Tema te tilla duhen bere telef, qe te dekurajohen gjith ata bythqira politikane qe na imponuan zine kombetare per nje si ata. Qe u bene bashke te gjithe si neperka per te fshehur paaftesine e tyre. Dje deshtoi shteti, dac me rruget, dac me median, dac me policine, dac me mjekesine, dac me zjarrfikset, dac me kushtetuten me te gjitha. Te isha ne parlament do kerkoja interpelance per ate mut kryeministri e per ate koklopen e parlamentit.

Interesante kjo:

 Mero Baze: Konspiracioni për një person të dytë u hap nga gazetat pranë Bashës

"Interesant është fakti se ky version përfundoi në mëngjes në versionin print në dy gazetat që janë më afër Lulzim Bashës, gazetës zyrtare të PD-së, Rilindja Demokratike dhe Panorama, që drejtohet nga një biznesmen shumë i afërt me Bashën. Gazeta zyrtare e PD, Rilindja Demokratike ka një kronologji të zgjeruar se si në veturë ishin dy persona, por nuk përmend emra. Gazeta Panorama përflet emrin me burime të rezervuara. Rrjetet online pastaj morën këtë lajm dhe filluan ta rishpërndajnë. Shumë vetë e postuan atë dhe në faqen online të gazetës Tema dhe për disa momente afër mëngjesit ai u bë dhe begraund i lajmit për humbjen e jetës së Olldashit. Në mëngjes, gazeta Tema rimori konfirmimin e Policisë së Shtetit se ajo ka gjetur në veturë vetëm Sokol Olldashin dhe e botoi. Pastaj një burim i gazetës foli direkt me zonjushën e përfolur, e cila ishte shëndoshë e mirë dhe publikoi statusin e saj në Facebook. Gjithçka duket se ishte false." 

http://gazetadita.al/mero-baze-konspirac...

Trupi i Kolit, qe ky halè e quan edhe shok, nuk eshte ftof akoma dhe ky po perpiqet te kapitalizoje mbi ngjarjen me ritem te papare, nga 2-3 versione ne dite, edhe ne kundershtim me njeri-tjetrin, kujt i rruhet!

Meron duhet ta ndalojne me ligj.

Po pra, po ishte vete Mero qe e shpalli i pari, qe femra ishte Qylafku... po ai nga e mori vesh, kur gazetat e tjera  online nuk updatohen si ajo e Meros......dhe tashti e paska pastruar.....e ka pas te shkrujtme ne fund te faqes deri ne oren 07 te mengjesit te djeshem.... atehere si e boton ti, kur i thua vetes gazetar profesionist dhe nuk e siguron lajmin nga te pakten dy burime te sigurta...??? dhe tashti dalka qe e paskan fajin komplotistet... ik ore legen... se te mbaja dhe per pene te forte.....

alidems, ndaj te njejtin opinion per Meron. U kthye ne origjine, ne legenllekun legjendar te 20 viteve me pare. Shkrimi per te ndjerin ishte i shpifur, i kishte ngritur nje monument si te ishte Kenedi. E nxirrte te shoqen e tij si miken me te ngushte te Kolit por ne fakt ata ishin ndare etj etj. Nuk mor vesh pse te gjithe u turren te duken si miqte e Kolit, me soj e sorollop. Te mos flasim per memecerine e policise, prokurorise, varrimin e pershpejtuar etj etj. Ne nje rast tjeter Meroja do i kishte bere telef te gjithat hipotezat. Tek plenat edhe Meron.

Sot po ecja me makine dhe anash kisha nje Benx S550 te ngjashem me kete te aksidentit. Makine super luks dhe me siguri kushton mbi $100000.................

U kthye ne origjine,

smiley C'do me thene u kthye? Pse kur ishte larguar qe qenka kthyer?

Nderkohe Shqiptarja raporton se OSBE-ja vlerëson gazetarinë investigative në Shqipëri. 

 

E ka fjalen per ne te Peshkut smiley

("Idrizi" eshte i OSBE-se)

Dhe tashti te dashur Peshq dhe Peshqeshe  erdhi koha ta kuptoni shprehjen e Kohes se N..Ma te dhimit , ymer paste , me buste e me emer rruge , me prona e pasuri  qe shkriu gjithe jeten e florijte e tij  per tu vertetuar Shqiptareve nga sheshi Pigal i Frances , perse ai zgjodhi nje rruge tjeter sakrifice per Fe e per Atme :

Ma shume ka vrae Gopi , se sa pushka dhe Topi smiley

Zgjedhja, oidrizo, eshte pune e koklavitur e gjerave te kesaj jete. U mundua emigranti ta shpjegoje kete me inteligjencen grise ( por e zuri ngerci i metastazes spontane). Rrep e lisa plot kurveleshi, i padal ne diell ( jo ajo qe ka bere kerdine ne frontin e luftes smiley )

Ka edhe njerez qe zgjedhin drejt, por keta jane te rralle:

Zgjodha rrugën e kundërt: luftën  rkundër atyre që donin të grabisnin, atyre që grabisnin. Nuk i ndala dot të tëra, jo se s’desha, je se kisha interes, po se s’munda. Kaq munda, kaq bëra... Nuk zgjodha kurrë udhën e rehatit vetjak, udhën “urtë e butë e lugën plot”.(pjese nga testamenti I M. Kutelit) 

Rasti eshte konkret i nderuar etnik ...dhe nuk e kisha fjalen per cdo lloj sakrifice . Por vetem te vleresonim sakrificen e N.M te Dhimit d,v A.Zogut  pasi shume shoke dhe shoqe peshq e peshqeshe , kane pasur hezitime e vleresime Bardh e Zi per ceshtjen e Kontributit per te miren e Fese dhe Atmes e jo vetem te njat atij Afmetjes !smiley

Ne patme edhe nje Zi Kombetare me kete rast dhe i vendosem Bustin .

Ju mund te kini mejtimin se ishte Gabim pasi e kthyem ne Hale bustin .Kjo eshte sjellje qe nuk dine te vleresojne Kontributet !

E drejte! Kaq mundi, kaq beri! Ketu mbaron historia e deputetit! 

Ndersa, Historia e rastit konkret vazhdon te  stergjatet e behet terkuz...ky peshtjellim do sjell edhe keqkuptime! Vetem Mero me zamete ka humbur gjumin keto dite!

Ne rast se ka patur njeri te dyte duket qarte qe ai person nuk e do ermin e saj/tij te publikohet. Keshtu qe nuk e kuptoj pse ka kaq shume kerkesa rreth ketij informacioni. Do qe tjeter histori ne rast se person i dyte kishte vdekur a dicka te ngjashme.

Alidems, ketu u provua edhe Merua, per te gjith ne qe kishim ndonje dyshim se mund te ishte rifutur ne udhen e profesionistit te ndershem, ka qene dhe mbetet LEGEN!

smiley

Ca s'kuptove? Une pra i pari kam qene i mendimit se mund te kishte ndryshuar dhe ishte ndoshta i vetmi profesionit i pakompromentueshem vitet e fundit neper gazetat shqiptare, mesa i kam ndjekur une. Me keto lajmet e shkrimet ditet e fundit jam  bindur qe ka qene gjithmone legen, po i njejti legen qe ka qene me Berishen qysh ne fillim te heres.

... po pra...!!!!

profesionist i pakopromentueshem

me aq dru vuuu sa ka ngrene Mero, i meriton keto levduta!!! smiley ...Beluli eshte xheloz smiley

Tani nuk e kuptoj ky komenti jot nxjerr gay Meron apo Belulin? smiley

ooooooouuuu motra, zmbrapsem une ketu, se ti per cudi e vozit barken keq!

Mir motra ti zbrapsu... une vetem perpara smiley

smiley udhe e mbare e me krahe te lehta!

moosss, paska zhgenjyer edhe Meroja...smiley

.smiley. smiley

Tani ti Belul je i merzitur apo i gezuar per kete fakt? Ty te nxorri dhe ne gazete Merua e si the nje flm smiley

Zhgenjim asht kur zhgenjehesh me dikan* N.N smiley

jo jo e kisha me veten time une, se mua , ketu e 20 e kusur vjet, sme ka zhgenjyer kurre gazetar Meroja!smiley

kur me nxori ne gazete mo sdi gje une..smiley

Hajde se edhe ti e kishe njecik me dyshim, thoshe me vete ore ky me vertete eshte bere njeri opozitar i ndershem apo eshte akoma pleh biologjik? smiley

Ja ku e ke te ka nxjerr ne gazete, po ta di ti smiley

http://www.gazetatema.net/web/2013/11/16...

smiley pishman qe i zbrita varkes 1oora... ky kingu qeka dhe fotozhenik smiley 

Mero i meriton levdutat sa here ka kap thelbin, por ketu e ka hup thelbin...

Ky kingu smiley me poturre te kuqe eshte i derguari i posacem i N.Nse.

 Posteri blu ne sfond te kuq duket me i barazlarguar ne pozicion mesfushor ( thone se keshtu e keshilloi N.N kingun, para se ta niste per proteste) 

smiley

na myten kingat smiley

Ore ku jane ato organet perkatese dhe njerezit serioze qe duhen te informojne popullin?!! Ky rast duhet sqaruar se sben duke pare histerine e thashethemeve qe ka kapluar ate vend, nga me I madhi deri te me I vogli. Apo duan protesta prape keta e?! Lol

Nuk proteston njeri per kete pune prandaj se cajne mendern, ohu der neser e kan harruar kete muhabet ata..smiley

Kush ka pase naiher dyshime per Mero Qerosin.

Nje surratmut si Mero nuk mund te jete kurre njeri interesant, ate e ka stampu Zoti qy kur ka lind, kokshtremt.

Jane te gjithe personazhe te ligj, sikur i ke nxjerre nga filma vizatimore.

smiley

Mero perket tek Simpsonat...

Prisni bre burra, me avash.  Mero ne fillim beri dy botime njeheresh online. Ora 08.00. Njeri ishte editorial qe ka dy dite qe nuk ndryshon, dhe tjetri ishte lajmerimi bombe per Arminden.

Ne te parin dilte qe ishte kohet e fundit mik i ngushte me Kolin dhe kishte shkuar i pari me te shoqen tek aksidenti. Nderkohe tek lajmerimi per vajzen dergonte foto dhe gjeneralitete. Kur hapje fb e Armindes shikoje fotot dhe postimet e saj. Kuptoje qe mashtronte ne editorial per te cuar rruget drejt hamendjes Berisha.

Pas dy oresh dmth nga ora 09.30, gjithshka ndryshoi. U hoq lajmerimi per vajzen, dhe ne fb doli nje fjongo e zeze ne vend te fotos s vajzes ne status. Fotot e tjera u larguan dhe u rivendosen pas 3 oresh. Asnje postim nuk ka akoma.

Mero filloi justfikimin duke ia lene koplin ne dere te tjereve.

Por lajmi mori dhene sepse gazeta online nuk eshte gazeta print. Harroi apo u kercenua rende nga Mafja apo Kodi i Heshtjes?????

Editoriali nuk ka ndryshuar prej dy ditesh. Mero eshte zhdukur ose po lepin plaget? Nuk dihet!..... te gjithe po formojne konspiracionin e duhur ne tymnajen e duhur.

Vajza nuk behet e gjalle. Mero nuk gaboi. Por nuk arriti qellimin.

Lexova se po propozojne qe autostraden tirane elbasan a quajne sokol olldashi.

ore po kaq shume budalllalleqe per nje aksident.... nuk eshte pa naaiihere.... çudia kan thone se zgjat tre dite, po kjo çudia e Olldashit, sikur do zgjase me shume....

do ta kuptoja kete propozim nese do ta kishte ndertuar me parate e te jatit jo borxh  nga bonga islamike , apo sikur ta kishte projektuar si beri karl gega andej nga zvicra.roli i tij si minister ishte thjesht te hidhte nje firme dhe ate pune se beri tamam derisa rruga eshte ndertuar pergjysem.

cfare flet mi? jane ne vete apo jo? 

Po vihet në dyshim dhe RILINDJA???

Sa vjen dhe zerat e protestave ne shtypin shqiptar vijne dhe behen shume me te fuqishem.

Ajo qe njerzve u ben me teperpershtypje eshte fakti jo si vdqi olldashi e tere prozedura nga mbrapa por me tper heshtja apo bashkpunimi i plote pd ps pra !

Shtroj pyetjen se kush e kontrollon Tahirin ? 

Rama me siguri jo .... 

E paska ndryshuar prap Tema versionin e ngjarjes, fillimisht thuhet qe banoret e zones nuk kishin degjuar gje nga zhurma e motit te keq, tani thuhet qe banoret e zones ishin te paret ne aksident (por nuk kan pare tjeter njeri brenda), kishte edhe dy polic... por mir po sikur ai deputeti tha qe ishte ai i pari ne ngjarje bashke me shoferin qe tha se ishin te paret 31sekonda e gjysem para policise..... nderkohe heshtje totale ne vende te tjera dhe heshtje totale nga institucionet dhe shteti, por perpiqen siduket te ndertojne nje histori te besueshme sepse e kan katranosur fare smiley

http://www.gazetatema.net/web/2013/11/23...

Thone, qe hetuesit nuk kane gjet shenja frenimi! smiley

Tani per tani, por me vone mund te thone edhe se kan gjet, varet smiley

Keta lale jane te gjithe koqe kanari, kane gjete neve deleve dhe mire na e bejne.
Lexo Arvizun te Java. Fatkeqesisht jemi popullsi idjote.

link? 

Per ta mbyllur kete fatkeqesi dhe ne respekt te peshqeve te PPU-se me duhet te them se nga fjalet lart e poshte neper Tirane rezulton se Koli ishte me nje person te dyte ne momentin e aksidentit, por shyqyr zotit personi i dyte i seksit femer shpetoi paq vetem me disa plage te lehta dhe thyerje te disa brinjeve. Aktualisht po kurohet ne nje spital privat ne Tirane. Turpi le ti ngelet medias, ndersa qeverise dua ti them qe eshte hera e dyte qe po e dhjet brenda ketyre 2 muajve te qeverisjes. Nese do vazhdoni keshtu, shume shpejt do t'ju fusim edhe juve tek ai mut i madh qe quhet salihan.

Sa per politikanin Olldashi me lejoni ta them edhe njehere per te fundit here qe ai ishte thjesht nje ushtar i kriminel/gjeneral sali berishes; as me shume e as me pak. Ti rrojne femija si dhe respektoje te gjithe ata qe ruajne kujtime te mira per te.

Nuk e di sa e vertete eshte ,por thone qe femra me Olldashin ka qene Grida Duma.Eshte plagosur dhe eshte cuar menjehere pas aksidentit ne Itali.

Ajo eshte dhe e martuar me femij..

Nuk e di sa e vertete eshte ,por ma ka thene dikush qe eshte ne brendesi te ketyre gjerave,pra jam i prirur ta besoj si lajm.Pse nuk eshte shfaqur keto dite ne tv ? Pastaj eshte shume e thjeshte per ta verifikuar....Grida del cdo jave ne tv (zakonisht Opinion) , nqs nuk shfaqet ne ndo1 emision brenda 2 javesh ,kjo do te thote se ka dicka te vertete.Pastaj kontrollo dhe faqen ne FB (komentet ne postimin e fundit te grides) ,eshte  qe djale qe ndoshta di dicka dhe hedh kunja.

qenka llaf i sigurt 200% dmth

fntic91

Nejse ajo qe ja ben muuu eshte qe kan tall trapin me popullin te tere... pale tere ajo farse, hajde te mbushim me llafe te mira dhe bejme nje ceremoni shpejt e shpejt si mos me keq....

lol, jo, jo nuk ka qene Grida. Po te ishte ajo Koli sot do te ishte gjalle, pasi jo vetem qe nuk do te ishte vete ne timon, por do te ishte edhe i lidhur pas sediles se mbrapme.

Grida nuk ka status ne FB per Kolin????!!!!

edhe?? e pse duhet te kete njehere?

kuazi

qe dicka nuk shkon aty ehe 

Nga FB i Grides, koment i nje vajze:

Rrjedhin informacione nga Prokuroria e Pergjithshme, Grida Duma, ka qene personi i dyte ne makinen e Olldashit. Ka qene ajo qe ka lajmeruar me telefon policine dhe eshte transportuar me ambulance rreth ores 11:07 minuta. Grida Duma, ka thyer tre brinje dhe ishte vete ajo qe ka kerkuar anonimitetin dhe fshirjen e lajmit per personin e dyte qe ndodhej ne te njejeten makine me te ndjerin Olldashi. Per momentin ndodhet ne spital dhe eshte jashte rrezikut per jeten.

Pervec informacionit te klasifikuar qe prokuroria e ruan me shume kujdes, lajmi konfirmohet dhe nga fakti se Grida Duma nuk eshte pare fare ne homazhet qe ju bene Olldashit dhe nuk ka qene aktive as ne facebook me ndonje deklerat kortezie per kolegun e saj.

Pjesa me te zeze eshte e imja. Me shume kujdes e ruaka prokuroria lajmin...

po leji mi gjembi kto se do masturbohen pak me nj-tj. Eshte force zakoni, nuk ndryshon. Griden e kishe te News24 t'u fol per antiamerikanizmin qe u shfaq ne protesta

Cdo gje ishte nje faking fars... kur mban fjalim ai Basha njehere pupupupu nje aktor i rendomte qe ja ben muu qe po aktron, ai njeri nuk eshte pjekur akoma, ai duket si adoleshent qe do te kpjoje me te rriturit. U shtregua gjith klasa politike dhe i gjith shteti dhe ja futi pordhes.

Dhe aq pordhes nuk ja futen, terhoqen per hunde nje popull te tere. I bene qorra.
Kjo ngjarje eshte shume e rende, nje pseudoelite politikanesh e media qe e bejne te zezen te bardhe dhe shpien ne zi nje popull te tere.
Ne ndonje vend tjeter do kish fillu revolucioni.

Duke fshehur nje te vertete, e njollosen jo vetem figuren e ketij politikani por te klases politike ne teresi, sepse automatikisht fshehja nenkuptohet si dashnore pavaresisht nese ka qene apo jo, apo ka qene thjesht kolege pune. 

Paska bere edhe Fevzua nje artikull qe mos te ngelej jashte dhe ai...smiley

Sic duken bathet cudia me e modhe nuk zgjaska 3 dit sepse kane kalo 7 dite qysh ng aaksidenti dhe sa vine e dalin detaje akoma me te "pashpjegushme" e qe skane lidhje fare me ato qe thane ne media ne fillim per aksidentin e Olldashit !

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).