Pas grumbullimit para selise se Partise Demokratike, pritet nisja e protestes kunder blerjes se votes, proteste qe nis nga selia e PD-se per te perfunduar pas nje marshimi paqesor, para godines se Kryeministrise. 

Ne anen e majte te kryeministrise eshte vendosur podiumi. Fjalimin kryesor do ta mbajë kreu i PD-së, Lulzim Basha, ndërkohë që në foltore pritet të ngjiten disa të rinj dhe një përfaqësues i ish-të përndjekurve politikë. 

Një ditë para protestës, kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka dalë në një prononcim për mediat së bashku me disa të rinj, ku u bëri thirrje qytetarëve të dalin sot në marshimin paqësor kundër blerjes së votës.

“Ajo që ndodhi në Korçë, sot një javë, është paralajmërimi ogurzi i shkatërrimit të zgjedhjeve në shkallë vendi nesër me metodën perverse dhe kriminale të blerjes së votës apo blerjes së abstenimit në zgjedhje me paratë e krimit të organizuar, mafies politike dhe ekonomike. Blerja e votës është asgjësimi i votës së lirë të qytetarëve, e barabartë me heqjen e dhomës së fshehtë nga sistemi komunist”, u shpreh lideri i opozitës në komunikimin me mediat. 

Sipas tij, blerja e votës është një kambanë alarmi për vendin që ka nisur të bjerë në 23 qershor. Basha tha se dyshja që drejton maxhorancën, Rama e Meta, e kanë në projekt blerjen e votës. “Është koha për t’i bërë ne paralajmërimin tonë të vendosur dyshes Rama-Meta, që na ka paralajmëruar se e ka në gjak dhe në projekt blerjen e votës. Të mblidhemi kundër paligjshmërisë dhe arbitraritetit, para se paligjshmëria dhe arbitrariteti ta çojnë vendin në greminë. Ndaj thirrja jonë sot është: Të ngrihemi të shpëtojmë votën e lirë! Të ngrihemi të ndalojmë blerjen e votës, para se blerja e votës të ndalojë demokracinë. Të ngrihemi të tregojmë dinjitetin tonë dhe individual dhe si popull i lirë”, theksoi më tej lideri i opozitës. 

110 Komente

                             

                                      NDAL RAMAstanit! smiley

smiley smiley smiley Poshtë Edver Ramohoxha

Akoma nuk eshte plotesuar nr 1000 vete qe duan te protestojne. Priten perforcime.

ku i ke 1.000 veta aty? Pse tallesh me fatkeqesine e te tjereve? smiley

Jo nuk tallem. Une i kam qejf statistikat. Edhe vete Gjusepina erdh me vonese. smiley As Arben Imamin nuk ma zune syte.

Jam ne merak me thene te drejten per baxhellat e PD-se.

Rama rrezik Toksik .

Amanet shtyllat e tensionit! 

 

weee sa e 10-re... po e shoh live. Ca shoqate eshte kjo para KM? Pse me keta rrezohet qeveria o miq? smiley

 

Nuk eshte per te rrezuar Qeverine Liqeno ,kjo ishte sa per nxemje dhe jo keq , ka kohe , eshte marreveshja e ujerave me Greqine ajo qe ka me e trondit nga themelet smiley

Per çeshtjen e ujrave, kot tronditesh Brad, se ishte dhurate e Buall Mavrise ndaj Greqise. 

U paskan nxjerrë përpara police femra. lol. 

 

Po normal mo. Nuk na u duk e moralshme te pagushim autobuzat ket her.

heren tjeter smiley

Pjemarja është e kënaqshme, këtu s'bëhet fjalë për të rrëzuar qeverinë trust Meta - Rama por ndergjegjsimin qytetar për vjedhjen e votave, me ato vota që hajduti Meta erdhi në pushtet, të gjithë e dini e mos bëni njeriun e ndershëm, pa po t'ishte puna Rama e socialistet, pushtetin do e shihnin kur të gjithë ne do shihnim majën e veshit pa pasqyrë..Bravo opozita, bravo qytetaria tiranase dhe gjithë Shqipëria. 

I iku zeri Lulit, i hollohej kur e trashte e behej qesharak. Nuk eshte mesu me u cjerr si Saluku, ska ca bo.

 

Kjo punë e femrave police, është GJENIALE! Të thuash se ushtruan dhunë mbi protestuesit, nuk thu dot. As për t'i prek me dorë, nuk i prek dot. Kapellën Edo!

Nuk e thosh kot Alvin Toffler: duhen shfrytëzuar femrat si kapacitet, fundja para Toffler e ka thënë shoku Kopi: janë forcë e madhe! hahaha.

 

Lul Basha bythpambuk !

Luli nuk mund te ulerase se eshte qytetar; forca e argumentit te tij shtohet kur eshte civil e i qete. Po kopjoi Saluku me britma shpellare behet qesharak dhe i iken zeri. Sa me shpejt ta kuptoj e sa me pak ti referohet Salukut aq me mire eshte per opoziten. Pale po u mundua te minimizoje rrezimin e Salukut ne vend te distancohet prej tij si koleres.
 

ya got me wrong

udheheqesi ska nevoje me pas fuqi me bertit dhe me qene i gjate apo i bukur.

udheqesi duhet me ta mush menjen, ose me sakte : me ta rrejt menjen

Luli bythpamuk !

Luli mjerani që po i gzohet armëve kimike! Pthuu rracë e ligë!!!

 

po pse po çudite per Lulin? Shih sa po i gezohet kryeministri ,sa krenare po ndihen...mezi po i presin ...Eh shqipri çe pate at fat...do thoshte gurra popullore
 

sakllam!

Nxirre Luanin Luli  smiley !

U kënaqa me diskutatët veçanërisht Altin Goxhaj dhe Lulzim Basha ankoheshin për çmimin e turpshëm e mjaft të ulët këto 23 vjet veç prej 2000 lekësh.

ç'farë kënaqsie të shihje ato që ankoheshin për bllokimin e buleverdit nga demostratat  e 2009  për hetimin e zgjedhjeve.

çfarë kënaqsie të shihje një të zgjedhur me vota të vjedhura botërisht dhe me shkeljen e hapur të ligjit të çirreshin për votën e lirë.

Ky ësht emancipim jo llafe kur hajduti proteston që e kanë vjedhur pikërisht pasi ka bërë nja dy tre xhepa disa minuta më parë.

Oh sa mirë që e kuptuan që vota vidhet e blihet prej kohësh!

Firmosja në OKB e marrëveshjes për çarmatosjen e Asad dhe pjesëmarrja në misionet paqeruajtese, tha Rama, jane detyrim dhe nder per shqiptaret.

 

ku eshte ai grava kompetenti mer se e ka humb si xhaferri simiten. Nuk e ben Rama kte tha - kjo eshte loje politike

Ky po bën shtet mer yahoo!!! Prit tani të dëgjojmë dhe suportuesit e këtij vendimi me argumenta sidomos për nderin e madh që i ra për hise shqiptarëve në këtë detyrë kaq xhikante! 

 Lirika,si do qe te jete,3 dite do zgjasi çudia ,smiley

xheni, ktyre politikaneve duhet ti bjeri nje tsunam qe ti zhduke nga faqja e dheut!

Ju vete e fryni artificialisht fenomenin "politike" dhe "politikan" deri ne permasa tsunami, dhe pastaj kerkoni tsuname qe ti zhduke nga faqja e dheut.

Ku e pe fryrjen artificiale te fenomenit?

tiku e ka llafin qe i kushtojme shume vemendje neper tema fjala vjen. Tiku i perket asaj kategorie te perzgjedhurish qe, fale statusit te vecante qe i japin vetes, e injorojne politiken dhe politikanet, jetojne ne boten e tyre pa politike e korrupsion moral e material. Ke parasysh strucin, reren dhe koken e strucit?

Tiku e ka llafin qe ti treDhiku meriton vetem kete se truni jot nuk percepton gje tjeter perveç politikes, perveç banalitetit qe ke qelbur blogun bashke me Xaken si dy dashnore te vjeter:

http://www.courageworld.ch/images/Graph1...

Kurse per liriken e perseris edhe nje here tjeter idene:

Jo vetem ti lirika, por e gjithe shoqeria e sotme konsideron politiken superiore ndaj disiplinave te tjera (te cilat mund te jene me superiore se politika).

Psh, pse politikanet zgjidhen nga i gjithe populli (me harxhime kolosale, perveç numrave te cirkut, here njeri e here tjetri), dhe nuk zgjidhen fjala vjen ekonomistet qe kontrollojne megandermarrjet, guvernatoret e bankes, rektoret e universitetit?

 

Sepse atehere politikanet do i pergjigjeshin vetem interesave te nje klase te ngushte shoqerore, duke krijuar nje lloj aristokracie te koherave moderne e duke mos u perpjekur fare per sigurimin e mirqenies se familjes mesatare ndaj te ciles nuk kane asnje lloj detyrimi politik.  

 

Aq te budallallepsur nga politika jeni sa nuk kap dot nje pyetje te thjeshte retorike.

Ta kam llafin se neqoftese zgjidhen politikanet nga populli, te zgjidhen edhe pergjegjesit e ekonomise, edhe pergjegjsit e diturise.

Ose te mos zgjidhet asnjeri dhe ti percaktoje generali mu ka çu mu ka bo dru, ose nje grup gjeneralesh dru me pre. Si te doni ju. 

 

Ti kujton se keto pyetje qe ben ti, kush te zgjidhet direkt me vote e kush jo, nuk i kane mendu njerez me te zgjuar se une e ti psh?

Jo, jam une me i zgjuari ne bote per kete pune.

kur flet ti tiku per banalitet, eshte si te dali ilir meta dhe te mbaje leksion si duhet luftuar korrupsioni

Je e shef, nuk di te pergjigjesh ne tjeter menyre, veçse me ilrmete.

Tani per tani kjo eshte e vetmja menyre komunikimi ne blog. Banalitetin nuk e solla une, e gjeta midis jush.

 

tiku, jeta jote eshte nji karikature e keqe e ktij imazhit te artistit qe ti mundohesh me kaq perpjekje ta reklamosh ktu permes karikaturash. Tiku, ty te duhet ndihme. Tiku, mos neglizho!

Po pushtetin e politikes nuk e shpiken shqiptaret. Mreterit e kane bere historine. Shqiptaret jane fillestare ne kete loje dhe i kane pasojat me te medha. 

Nuk e kisha mendu qe hyj tek kategoria e personave qe e konsideroj politiken superiore, por nese ti po ma ve ne dukje, ndoshta mund te kesh te drejte. Sdq, politikaneve u eshte caktuar kjo detyre (s'e di pse) dhe ti me te drejte ngre pyetjen pse te mos kontrollohet nga ekonomistet apo guvernatoret e bankes? Por, kam friken qe eshte thjesht ceshtje e emrit te politikes dhe politikaneve, sesa e korruptimit moral e njerezor ne qelize te ketyre personave qe marrin ne dore te drejtojne vendin. Sikur keta njerez te mos quhen me kete emer, keta perseri do vepronin njesoj. Nga ana tjeter, ne si njerez jemi te pergjegjeshem kur perballemi me realitetin si ky i yne sepse ua kemi dhene kete liri, kete pushtet qe ata te na trajtojne neve si kandrra pa vlere dhe ata te na shkelin me kembe.

Lirika, te falenderoj qe ke kaq besim tek une sa "ndoshta mund te kem te drejte", por do te isha me i kenaqur te mendoje me koken tende, dhe te arrije ne perfundime vete. Une vetem te jap nje dore si ndihme.

Nuk ka vetem pushtet politik, ka edhe pushtet ekonomik (me superior se politiku), por ndryshe nga politikanet, manjatet nuk i zgjedh njeri, ndonjehere jane edhe te panjohur, ose pak te njohur. Psh thone qe avokat Agnelli ka kontrolluar Italine per shume vjet me radhe.

Perveç kesaj, ti qe je ne Amerike e njeh mire fuqine pushtetare te universiteteve, edhe si fuqi finaciare, ngaterruar keq edhe me politiken. Perse rektoret livadhisin? ne kuptimin qe nuk i zgjedh njeri. Tjeter pune sa eshte fuqi e zgjedhesve, mashtrimi, mediat e korruptuara etj, flas ne parim.

Kur fltet ne parim, korrupsioni eshte i pergjithsem. Pse ju kerkohet vetem politikaneve, policeve, gjyqtareve te jene te ndershem dhe te virtutshem, ndersa te tjeret shijne leme, biles artisteve i thone bravo te qofte, jepi, se na knoqe me perversione? 

Heretik, me e rendesishme se si zgjidhen eshte cfare pergjegjesie apo pasojash kane per cfare bejne. Kjo eshte dhe e keqja e kohes. Roli i agjenteve. Psh mjeshterit e bankave qe cojne ekonomine ne katastrofe por kane bonuse per vehten e vet. Po keshtu politikanet qe s'u hyn gjemb. Dhe ne Shqiperi kjo pandeshkushmeri ka arritur kulmin. 

Mbreterit, shefat e mafjes, pronaret direkt te biznesit, jane shume me te pergjegjshem, ne menyren e tyre, se paguajne pasojat.  Edhe Adam Smithi nuk i kishte bere hesapet me agjentet, por me te zotet e punes. 

 

Or fizikan, pse ngatrrohesh si presor letersie filolog me çfar ndodh ne realitet, ndiq abstragimin qe po bej.

Po them qe neqoftese nje politikan para se te vendoset ne karrige i kontrollohet fije e per pe sjellja e tij (meqe do rast konkret, ajo çfar ndodh ne Amerike, kontrollohet e gjithe familja, biles edhe qeni ne kolibe), i ekspozohet popullit i cili vendos (gjithnje ne parim).

Kurse per nje qe ka mediat ne dore, rektor universiteti, bankier, industrialist, etj kjo nuk ndodh. Perse? Perse keta te jene (relativisht) te perjetshem, mbreter, ndersa politikanet zgjidhen njehere ne 4-5 vjet? Mos u beni servile te realitetit, nuk eshte e thene qe ajo qe ndodh eshte me e mira.

Po te shihet shperndarja e fuqise, mbetet pak gje per politikanet, teorikisht 1/3 e tortes.

 

Po mire mer i dergumi i Zotit ne ppu, qe do te besh dhe ti dosjet e peshkut. Ta kam thene njehere, me mua kujdes tonin. Se ca ben me te tjeret nuk me plas. Edhe nje charge dhe crediti te mbaro.  

Politikani ka shume me teper ne dore. Ja Rama ka mbase vendimin me te rendesishem ne historine e Shqiperise. Edhe ata te tjeret qe thu ti analizohen, dhe po te kene probleme qerrohen, se i prishin imazhin apo interesat njesise perkatese. Kuptohet kjo ne varesi te vendit. Psh ketu ka fluturu presidenti i Harvardit, meqe e ke qef ti, per nje llafe goje. Pastaj normalisht ato industrialistet, etj do te duhet ta pagunin me lekure gabimin apo fajin, por kjo s'ndodh se jane agjente, dhe jo te zotet e punes.   

Po te ishte ashtu nuk behej gjithe ajo lufte per torten politike, eshte shume me teper se 1/3, ca e dukshme e ca e padukshme. 

leje tikun ne boten e tij. Tiku merr si shembull ekonomine si me e rendsishme - thote tiku, se politika. Tiku harron se manovrat ekonomike caktohen ne zyra politikanesh. Tiku harron se jo rralle, edhe nji deklarate cfaredo ne tv e nji politikani, ka pasoja te medha ne "boten" ekonomike. Tiku kujton se ekonomia eshte nji peme qe rrit euro ose dollare dhe n'varesi te kohes me apo pa shi, rritet ose tkurret

Jam kurioz treDHiku, perveç leximit te librave te shkolles, leximit te gazetes dhe shkrimit te komenteve tek Peshku, çfar ke lexuar gje tjeter ne jeten tende?

une nuk lexoja libra shkolle Tiku. Plus, si gjithmone, i nakatos gjerat. Si ta kuptoj kte pjesen "pervec shkrimit te komenteve te ppu, çfar ke lexuar gje tjeter ne jeten tende?"? 

Jo kshu Tiku! as njerit ne klase III nuk i falen gabime te tilla ne formim fjalish.

Shkrimi i komentit ne PPU implikon edhe leximin e komentit ore trap, por me duket se as kete nuk ben, se po te lexoje nuk shkruaje hajvanlleqe.

Por nuk ke faj te falet, fajin e ka komunizmi qe te ka persekuatuar, te la analfabet.

shkrimi implikon dhe lexim, Tiku?
po e ke gabim mo tiku! ja per shembull, po te kishe lexuar kte temen "politike", ti si apolitik, nuk do lije pergjysem goten tende te elizirit ne olimp dhe te futeshe ne kte temen politike.
Shembull tjeter, shoku im Turi ne 8-vjecare nuk lexonte liber me qamet vecse shkrunte 4 faqe hartim se i ishte fiksu qe numri i faqeve ishte relevant per noten.

Tiku, atij trapit, e di vete ti...gjeja pak vendin

 

Cfar dosje eshte ti thuash tjetrit fizikan? Ju ka bo ferra Ibrahim! Ishte vetem kompliment lidhur me disa komente brilante qe ke bere heret ne tema fizike.

Per kete arsye kam menduar se ke studjuar shkenca ekzakte, dhe prisja te pakten prej teje te kuptoje idene abstrakte (lere mos e pyet se sa abstrakte!) qe nese rektori i Harvardit ka fluturuar per nje llafe goje, nuk eshte zgjedhur me vota si nje politikan.

Por nuk eshte puna tek dosja jote, por eshte tek dosja ime, dosja e te derguarit te Zotit tek Peshku, qe nuk ka konceptim peshkor per çeshtjen kombetare.

Pavarsisht se nuk te jam drejtuar ty, jam shpreh edhe per ty kur kam thene se konceptimi i kombit si ne kohe te Pavarsise, eshte 100 vjet mbrapa, qe jeni akoma duke luftu me turkun. Plus qe kam thene qe gjerat varen nga motivacioni, ne pergjithsi, dhe ne veçanti per problemin e çmitizimit. Dmth perfundimi logjik: jam me Tosin dhe Shmitin.

Kjo i shpjegon te gjitha, qe kur kam thene kete, kam qene i ndergjegjshem qe karta e kreditit me eshte terhequr, sepse e di qe nuk ka moskuptim, ka vetem keqkuptim.

 

Po leje ore njeri cfare jemi e cfare kemi studiuar, se s'eshte vendi, per kete pune jemi anonim. Jemi thjesht per muhabet. Prandaj mos i bej gjerat personale, gjersa s'ti kam bere te tilla. 

Dhe une po te them qe zgjedhja me vota s'ka shume rendesi, se dhe Hitleri e shume idiote te tjere jane zgjedhur me vota. Rendesi ka sa e kane lekuren te lidhur me cfare bejne. Bile nga kjo pikpamje politikanet ne shume raste kane imunitet. 

Per mua s'ka rendesi se me ke je ti. Pra crediti me mua ka te beje vecse me respektin personal per tjetrin preballe, jo me idete. 

Sot po flasim per nje problem jo politik, por biologjik. Pra ai grup njerezish, ne dac quaji komb, popull, a ku ta di une, rrezikohet te kete pasoja te pallogariteshme. Kur te flasim per turkun, merremi me te. 

 

Nuk me duket se ka lidhje anonimiteti me profesionin e anonimit. Mund te jene 10 fizikante qe diskutojne me 10 profesore letersie, por ne fakt jane 20 anonime qe diskutojme. Mos ta bejme anonimitetin si pune ne hava, sikur nuk duhet me thene qe jemi shqiptare, sepse nuk eshte nje gje personale.

Si ore nuk paska rendesi se me ke jam une? Po sikur te them qe jam me idiotet naziste, ose spijun serb?

Po e ekzagjeroj per te kuptuar se nuk mund te ndash kaq kollaj idete e personit nga personi.

Konkretisht, po te deklarohesha une qe jam i majte ose i djathte, te pakten do te kisha gjysme e kartes se kreditit me vete.

Por ne fakt jam talle, i kam konsideruar pozicionet politike si pozicione bolesh, dhe nje nga rezultatet jane komentet inteligjente te treDHikut me bolet djathtas dhe Xakes me bolet majtas, si dy nga perfaqsuesit me te nderuar dhe me te ndriçuar te politologjise bolore shqiptare.

Ta thashe qe nuk me intereson fare kush je e me ke je. Per mua ka rendesi cfare thua ketu, dhe respekti per bashkefolesin. Kaq.  

 

Hail Hitler!

 

Sieg Heil! smiley

Doni te futeni ne burg per keto thirrje ? smiley

E hajne dhe ata qe nuk spiunojne. smiley

 

Era shtet o lirika

me t'u ca hundet nga era e pleh-shtet-kimikut. KM as nuk begenis me i njoftu qytetaret e vet per ca ka rene dakort. Xhanem mbase do me jua bo si tip surprize per krishtlindje e vit te ri...

dhe nga ana tjeter kemi Lulin qe gerthet per Europe si nje qen i terbuar. era shtet dhe era opozite. ahem, ahem.

S'ka faj, ai e Obama s'dine gje, e ka bere Kerri ne kok te vet. 

Edhe keta rilindasit (edhe te peshkut) qe jane pro helmit, hallin e kane tek pushteti i klanit. Helmi i cimenton, cqt per robt e kalamojt e vet. 

 BredhKu e more kte dhe kur qenka bë firmosja?smiley

gazetar leshi Rama nuk ka folur për firmosje. 

epo ne llafe gazetaresh kemi ngel. Sikur dolet me nji deklarate ju atashejte dhe nuk jua vume veshin

 Ja Mesila Doda ka bêrë një veprim prej deputeti të përgjegjshëm dhe ka kërkuar interpelancë me Kryeministrin! I lumtë! 

PS kush jemi ne atashejtë?

smiley skec per portokalli!!!! smiley 

 

hahahahahahahahah

o Bame, o Ron, check this out 44.40. Im sure u'll get it!! 

fcking PRICELESS.

Sa qesharake. Dalin ca kllufa me ne krye kryekllufin sali me protestu per ato gjona qe i bone vete jo me larg se muaji Qershor i ketij viti. Te isha une si Tahiri kisha me i sperkat me autobotin e mutit aty perpara kryeministrise. Ptu race mjerane!

[AL]  kuazimondo - 11 Nëntor 2013 - 15:41 Permalink

përgjigju

Me paska kapur edhe mua aparati i Blendit. Tani Br3 dredharaku le te thote cfare te doje!

 

m'ke kap ngushte berber. Se ca t'i thush dikujt qe i thot vetes klluf?

Ke ngateru teme Dredharak. Ketu flitet per krykellufin sali qe ti lutesh dite e nate te rikthehet prape ne pushtet. Ndoshta po te besh ndonje vjershe si xhalega edhe mund ta sjellesh. 

po saliu ju duhet ju per ta laku sa here qe ju ngel suma shtremet. Une saliun s'kam arrit me e votu najher, as kisha per ta votu. Nuk jam kale karroce si ty une berber, as nuk i kref apo rruj leshin nanjonit. Profesionalisht ta kam llafin

Marshimi filloi dhe do perfundoje kur do hedhim qelbesirat Rama dhe Meta nga pushteti.

Opozita nuk po bertet kapeni hajdutin, e ka kapur hajdutin. E ka kapur ne Korce duke vjedhur votat nepermjet blerjes se tyre. E ka kapur ne Lezhe etj.

Rama e Meta nuk mund te hyjne ne zgjedhje pa vjedhur. Prandaj marshimi qe fillloi sot, do permbyllet vetem kur te jene flakur qelbesirat qe blejne votat.

Cer Marshimi mer jahu, ju jeni tu u zvarrit ne te vjellat tuaja.

Po kush e beson Lulin dhe Saliun si mbrojtes se votes se lire? A e pate si e mbushet sheshin sot? Njerezit kane turp te shoqerohen me ju per cfare keni bo keto 8 vjet.

Pa Sali Berishen ne krye te kortezhit PD nuk ka me as nervin as terqheqjen magnetike te dikurshme. E trishte qe cdo gje e bukur ka nje fund.

Keta jane te gjithe kllufa mer, jane puppets ne dore te amerikaneve nga i pari te i fundit, nuk shkojne dot deri ne banjo pa lejen e tyre. 

Kshuqe ne vend qe te merren 24/7 me armet kimike, fillojne e merren me 20k lekshat e Korces. 

Ka shume mundesi dhe 20 mijsheve iu dha buje me qellim per te terhequr vemendjen. Top kanali i be kunder Rames, kupton ti. smiley

Mesa duket Hollywood-i qenka profeti i ri. smiley

Ate thame, e kon qit vet izetmilekshin... tu qen dakort me lulen bile... 

Lules i ben me shume pune bile. Na duhet vota e lire per te vdekmit, tha. 

Edhe mundet, keto protestat me shume se cdo gje tjeter jane per te kompaktu rradhet e jo per te ngrit ndonje kauze te madhe publike. I duhej Lulit icik te dilte e te fliste para militanteve qe ta njohin se eshte ai kryetari. 

Po kujt i plasi per pozite a opozite. Po erdhen helmet s'ka me asgje, e tha dhe Driteroi. Po shqiptaret qekan tredh nga trute. Hajt mo secili te caje ferren ne hesap te vet. Mire e kishte Kadareja, komb skllav. 

Lulja e dhiu gjith ate shanc ama, i shkote zoni me hollshem se kanarinave te mia...

Ca shansi mer, as i permeni helmet. Dosjet stive, tha. I qit wikiliks ndonje sample sa per tua kujtu. 

shanc me dal ne tribun them mer, se as qe e mendoj se do thosh gjosen per armet...

njeri pa vlere, mes te tjeresh te te njejtit lloj. 

m'habit Bame ky qendrimi jot. Jo dhe aq shume xhanem po mjaftushem. Sepse ke qene nji prej atyre qe ngulmonte te mos-shit/blerja e votes. Dhe jo njiher e njikohe po deri para zgjedhjeve te qershorit

Qe u habite e mora vesh, po per ca nuk e kuptova. A jam pro shitjes? Jo. A ishte kjo shit-blerje. Nuk e besoj, per 20 mileksh jo iher. A ishte menyra per ta bo? Jo e jo... A u hodh ne treg me i kohe te caktuar? si duken bathet, po... A bo sens me u marr me shown e votes se vjedhme qe na u shfaq ne TV per te na hudh hi syve? Per poetin normal qe bo sens.

Me cfare konkluzioni doli Protesta ? A po ishte thejshte retorike, refren i zakonshem i Lul Basha-Berisha ne per gazeta ? smiley  Nje gje eshte vertete. Nuk i quajti njeri,  Koke Palaresmiley  Ishte paqesore sidoqofte.

"Nje gje eshte vertete. Nuk i quajti njeri, Koke Palare!"

-po ka ca kohe qe ka rilindur Lir Meta, nuk ben me kesi karakterizimesh..smiley

i ka te vetet prandaj, nuk tha gje kete radhe! smiley e si vijne kohet, ata "kokepalaret" e kane vene ne krye te qoshes! smiley 

Br3dharaku, une nuk shqetesohem shume per ta ditur se edhe sa kohe u ka mbetur shumeve si une, per te jetuar.Para kesaj gjendjeje u kujdesem per te Jetuar mire.Ne kete gjendje, kujdesemi qe te vdesim mire, rehat.Dhe qe te vdesish rehat do te thote te vdesish melot deshire.Une kujdesem qe te mos bej asgje kunder vullnetit tim.Dhe ne kete teme, ajo qe ju dhe plot te tjere nuk e keni kuptuar eshte fakti i thjeshte.Ajo qe eshte detyrim per ate qe e kudershton, nuk eshte aspak detyrim per ate qe e pranon.Dhe ja te ta ftilloj me mire, dhe prej se ciles bindje une kam thene ato qe ju mi quani pavere.
Ai qe i nenshtrohet me deshire urdherit demprures, i shpeton pjeses me te dhimshme ( po e deshe edhe tironce pjeses me te dh...me) te skllaverise: tebeshe pikerisht ate qe nuk e do.
Ne te gjithe duhet te ankohemi jo per " Urdherat " qe u jepen " Prijesave" tane, por per zbatimin e tyre ..." nga halli", " nga zori,nga shtrengimi, nga deshirà e madhe ....per nje karrige..."
Ne kete aspekt nuk te duket me e drejte qe perpara se te cirremi e te brihemi, menje llaf, te pergatitemi ashtu per jeten, te pergatitemi ...per vdekjen? Pse xhanem ate kemi deshiren e madhe t' ja u leme ne dore miqve tane ....?
Me more vesh torotezi jone ?

vallaj, shume fole po asigjo nuk the. Po varja se nuk prisja te thoshe gje

Qethu per mos me te dal fare , persiper leshit menia! Te ka marr perpjete, pa bo sitdush!

Shume dobet , del a s'del ne finale smiley

 

Brad nuk qeshet me kryetarin..smiley

Ne treguam sot se jemi europianë, dhe për këtë nuk na pengoi as koha e keqe, as shiu i fundvjeshtës.Shumë faleminderit për mbështetjen dhe ju siguroj se sado arrogante, e shurdhër dhe jollogaridhënëse të jetë qeveria, ne do të arrijmë të mbajmë gjallë kauzat e mëdha të demokracisë, do të mbajmë gjallë ëndrrën europiane të Shqipërisë” thekson Basha ne faqen zyrtare te FB. smiley

Cer Europiani a Gaxhoi, te ishe ne Evropi, komunistat do ta kishin vu seline e PS dhe Shqupin ne flake, por ne Evrope vecse si turista pa kuptu gjo e keni pa gjithmone.

s'trembeni nga bora s'trembemi nga shiu

jemi race e forte,race arixhiu,dridhe gaxhiosmiley

PD-ja ka ngel me 7 deputet...zgjedhjet e tjera s'kalo as pragun per te hy ne parlament

Duhej Sokol Olldashi kryetar. Nje me me nerv. 

Ne nje mene....

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).