Për mua sali Berisha duhet të ishte dënuar e larguar nga politika që në vitin 1997-1998.

Pa dënimin e tij asnjëherë s'ka për tu dënuar papërgjeshmëria politike dhe shteti shqiptar do hiqet zvarrë dhe për shumë kohë.

Dënimi i parë i tij duhet të jetë heqja e të gjitha të drejtave civike, e pastaj të gjykohet për të gjitha krimet, shtetrore, ekonomike e njerzore ku s'ka rëndësi masa e dënimit sa shpallja fajtor.

Pse nuk vepron prokuroria por dhe pushteti i sotëm në kte drejtim?

115 Komente

Sepse krijohet precedenti. Ne ate vend qe nga Berisha e deri te hajduti i kompjuterit qe u be minister jane per tu rrasur brenda.

Megjithese SB nuk ka te krahasuar me asnje politikan ne Shqiperi, si per nga jetgjatesia e tij ne pushtet por edhe nga demi katastrofik qe i ka bere shqiptareve ne te gjitha trojet.

Po u fut Sala ne burg me ca do merret Edi Rama! smiley

Njeri hidh dhe tjetri prit..smiley

si shkoi puna me ate pallatin e Lulit..i doli reja e madhe e zeze atij????U juve ju shplafte ma miresmiley....alà i qani hallin Sales....shifni mor te mjere se po ju helmojne me race e fare...

Për mua sali Berisha duhet të ishte dënuar e larguar nga politika që në vitin 1997-1998.

prizenzaranika, paskemi nje mendje, qe ketu ka filluar korrupsioni si sitem politik dhe ekonomik, ne dem te qytetareve, dhe ne benefitte te pa cipa per politikanet! Politikanet e sotem aktiv jane shume te pasur! dhe te dyshimte per venien e pasurise personale! 

Duhet plas ne qeli si klysh curve. Po ska per te ndodh se shoqeria jone ska maredhenie te mira me denimin e se keqes. Shih krimet e komunizmit, gruan e enver hoxhes, vitin 97, grushti shtetit98, gjyqtarer, mjeket, policet e korruptuar, gerdeci, 21 janari etj. Fajin se ka politik po koncepti relativ qe kemi per te keqen e ndershkimin e saj. 

Po me  klyshin e kurves ça pate....e sikur te jete klyshi yt?smiley
 

Se kuptova kte. Nganjehere je shume nebuloze. 

Harrova nje detaj, Krajlat nuk burgosen. Ka pasoja te renda te kategoria e bolelëpirsëve.

ai njeri mezi e pret nje futje ne burg qe te faktorizohet me rolin e viktimes .  te shembet sistemi i hajduterise dhe antishqiptarizmit qe ndertoi ''miku'' i fazllicit. kjo do ta beje te vdese nga marazi.  ne qofte se sot nuk do ta shohe me sy 60-70% e shqiptareve,neser do behen 95%.  esat pashe toptanit i rrezikohet seriozisht vendi i pare.

Shume dakort me ty plako.

Gabimi me i madh qe mund te behet eshte te denohet Berisha!

Duhet ta lene te lire, nuk duhet asesi tja nderpresin metamorfozen e palacos. 

Duhet te sherbeje si nje statuje e gjalle qe deshmon idiotsine, fodullekun dhe kriminalitetin e nje pjese te shoqerise shqiptare. 

A mund te kete denim me te madh se sa ky?

Nuk behet fjale te denosh fodullekun apo idiotesine. Krimi, krimi duhet ndeshkuar ndryshe nuk ka per te pas paqe ai vend.

yeap! 

 

ndrrim strategjie Rono? se para se ta merrshit pushtetin ju dhe kryetari po thoshit qe ka per te mbajtur pergjegjsi per 21 janarin, se 21 janari s'ka per t'u harru. Mgjse, tani qe po e mendoj, te njejten gje tha dhe per Liken. 

Procesi i 21 janarit nuk eshte i mbyllur. 

Dmth nese ne procs e siper del dhe pergjegjesia e Berishes athere ne burg. Por duhet lene drejtesia dhe jo te nderyj qeveria

Por duhet lene drejtesia dhe jo te nderyj qeveria

 

po tani e moret vesh kte? mire kto te tjeret po ti si nuk ja permende 1 here te vetme ktyre te tjereve?

 

shume inteligjente kjo zgjidhja e adminit qe vuni ket teme...se po iu ikte mendja komunisteve te shkrete..iken e dhe nga ppu...pra yrysh...po mos harroni helmet ,ajrin qe do thithin femijet tuaj.....
 

Ata po tu kujtosh Saliun e kane marr dozen e helmit..smiley

Po kush eshte ai qe i ndyn Duart me ate Kalbesire mesjetare dhe Dylqinjen e tij Turpin Historik te Gruas Shqiptare  alias Jozefpercken vs b.lepirjes ne Tope lepirese ....QI kur e pyesin gjegjet .."A je imarre .Po ketu flitet per Birishen ate qe ti can kodrat mespermes "

Ata e kane helmuar shpitin e shqiptarit sa nje helmim fizik eshte si arome lulje  .Jo po dhe ta denojne qe te mbetet frymezim per  rapsodi malokesh per njat trim mbi trima qe shkyu Kulshedren Kamuniste .smiley

Atemund tadenoje vetem nje Akuze e Gerdecareve si vjedhes fondesh per shtepite pasi ua shkaterroi e i hodhi ne ere i Biri !

nje helmim fizik eshte si arome lulje

Ja gjeti anen pozitive  idrizi helmit   smiley

 

Sales si del e keqja qe e qiti ne pension Ed bobi. E kapi para me 1 milion shpulla e coka si cerr lagjesh. Le pastaj 4 here qe ja cau farfallen ke bashkia tirones. Si tma fusi mu ky skorpionsi tirones thot sal nari e plas nga marazi. 

ti sikur me e pas dashnor mer burr.

Bo i dit pushim o bredh boj se ke shteru ne kreativitet. Me kto bajatizma nuk shtyhet. Bo i dit pushim se na je bo si ver llapa. Po se njofte verin ta shpjego daku. 

qe dmth se e ke apo nuk e ke? per kuriozitet dmth se un nuk paragjykoj

Me kto batuta te klases 5st je katandis me? Qeke me sallom se ca mendoja. Ty kur te bo zbor oidrizi lene te tjeret. 

ca do me thon me ket? qe xakja ka nivelin me t'ulet ktu? une vertet perplasem me xaken po intelektin dhe aftesine nuk ja kam mohu asiher. Ti nuk po ja ul, po ja shkel me cizme me balte. Xake, do i thush najgjo apo per hir te unitetit ne parti e le me ta hyp kaliqafe?

Mos u merr z. k/ear me te tjeret .Shif vijen e Partise se s'ka c'te duhet InteliDjenca e anetaresise ty. Me nji me nji  po Nji qe na duhet e kemi .C'do mo nga Jeta ? Apo s'kemi kawassaki smiley 

 Sa hyjne ne mes me na perca ne ...Jemi mesu me keto provokacione ne , i kemi bere ball armiqve me te eger Imperialisto - revizionisteve smiley

Ti z.Kokoleps nuk ke te drejte te na ulesh Vlerat .Me kete taten kuptohet qe Partia Jone ka Fut derr dhe ka qit per kryetar Sallom . Je larg zoteri . Ne kemi fut Sallom kemi qit Derr smiley 

 Se nuk te pelqen ty eshte tjeter gjo ! Po ne nuk na percan dot !

Bukuri .krejt e sakte Koko,afituat me nje milion vota...ok helmohuni tesh me to...a je i lumtur?shko e bej pushime ne shqiperi me kundragaz....investo atje....

me 1 milion shpulla e coka.

Se po me bi ner men Qazim Melletja qi ka pas thone ramet paste: ashtu coni grushtin ke kaptina, se me dy grushta keni me i ra, keni me e pa. Ene ky Edi me thon te drejten kshu e ka bo kte pun. Osht me i thon, qe nji ato nji milion shpulla e coka, grushta po na bin kaptines, osht tu na ardh verdall e s'po morim vesh ca ke na bo. 

Qe kur hapi depot e armeve, qe atehere duhej qerruar. Po eshte mafioz i madh, se kap dot. Ska per tu denuar ndonjehere.

Se kem desht me pyt.. KM do vizitoje historikalisht Beogradin. Me ça paresh i perballo kto vizita ky, a e ka bo nonjoni llogari sa pare udhetime ka harxhu robi per i muj, java shtate e shoku tete amon mor po pse nuk i rrihet ktu (aty) kyij Kryeministrit te jashtem i here, se arkarkarkarka bosh mo pra siku tham.

Ne beograd po shkojn cdo fundjav cuna e goca tirons per qejf jo kministri. Ka ku o dy hapa. 

Po ja ku eshte Beogradi o Fiqo...nje vrap pele!

Aha dava 50-60 dollarshi dmth. 

a e pe KM te CNN sot fiqo? po tregonte si ja futi me boje pallateve kur e kishte bosh arken. U bo nji pershkrim i nivelit "une i thashe - ai me tha". Tamom si cun lagje e tregoi. Duroi pak ai zakaria i shkrete dhe i tha falemnerit, e lejm me kaq!

Jo nuk e kam pa. Paska pas rastin me i ra Hollivudit.

o Bredho, rastesisht takova Nard Ndoken sot ne mesdite te blloku e pime nje kafe bashke me shoqerine aty.. llaf e muhabet aty ne tavoline , nder te tjera e pyeta: i nderuar c'mendoni per temen e ndjeshme keto dite ne politiken shqiptare, armet kimike..? -helmi te helmon, tha ai shkurt dhe prere!
nejse, koha ishte cik e vrenjtur sot, por bente zagushi.. po per motin c'mendoni, pyeta perseri une per ta ngjacursmiley ca muhabetin.... -kur mblidhen shume re te zeza, dmth qe do bjere shi, tha NN-ja me siguri te admirueshme... dhe do ti qe pas ndonje ore ja plasi nje shi i forte.. nejse, kam filluar te nderroj mendim per kete politikan..smiley

Belul, dmth i paske puq pipzat per tregtine e kundragazeve kshu? thashe un, Likja nuk perfshihet ne ksi pazaresh, paske gjet Nardin ne gjendje te mjerushme financiare per ta fut ne rreth. 

Harrove ti qe Spiropali kaloj planin? $28 milione nuk jane pak per nji muaj fiqo.

Me nje levizje flash qe boni e futi dhe Fierin ne analet e dipllomacise boterore. 

Ne ate kohe, 1997-98, po , ishte tamam kohe per ta denuar ligjerisht, thjesht se kish shkelur ligjin disa here. Ndersa tani, eshte e veshtire, per vete faktin, se punoi ca, po-po punoi, bera ca rruge e autostrada. Vodhi dhe i vodhen, do thote dikush, vertet, por kete nuk e verteton dot, se vjedhja e fondeve, eshte nje nga pikat me te veshtira per çdo prokuror e gjykates, se parate i akordohen firmes, aq sa ajo deklaron se ka shpenzuar, dhe me mbrapa luhet filmi qe me sy nuk e sheh dot. 

Po ai ka vrare, do thote ndonjeri me te drejte, biles per kete çeshtje kam folur edhe une qysh me 1995 tek Intervista (e keni tek VQ) ku them se ai i ka duar te lyera me gjak. Mirpo persa kohe ka simpatizimin e nje pjese te konsiderueshme te popullates, pavarsisht se pjesa tjeter e urren, persa kohe e shlyu gabimin dhe krimin me pune (flas per 2005-2013) , ai person ose me sakte Buall Mavria siç quhet tashme, veshtire te denohet me burg.  Veç po u morr noi inisiative nga jashte, nga peco-groset e Uashingtonit dhe Brukselit, pooor keta kane halle te tjera. 

Veç po u morr noi inisiative nga jashte, nga peco-groset e Uashingtonit dhe Brukselit, pooor keta kane halle te tjera.

 

u angazhu Roni ne washington me kto peco-groset Pjero po deri tani, nje vrime ne uje beri. Te shohim me vone se cdo beje. Plus qe tani mund ta shtrijne me shume krahun me kte pazarin e LHL-ve

Ah, Roni-Xhoni smiley i vetmi peco-gros qe ai njeh dhe e njohin, eshte sherifi i policise se lagjes smiley Kujton i shkreti se ka te beje me peco-gros kur e takon smiley

Pjer, kam degjuar qe e perdor shpesh kete fjalen peco-gros, ca do te thote? apo eshte fjale qe e perdorin belgjit aty dhe e ke huazuar dhe ti! smiley 

Tafuti, kete pyetje po e regjistroj, dhe do te kthej pergjigje tek Intervista e Madhe smiley

Falemindert.smiley

Nuk ka sherif lagjeje ne Amerike o Pjer!

 

ahhahah, roni takon sherifin e lagjes, smiley))

mos harro se roni shkon edhe ne koktej qe organizon ambasada,  i ben ca foto ambasadorit dhe ja publikon tek ppu

po pse ngle çerre o rono !

 Per vec 1997es

Zef Broci thote:

Te ndodhte 21 Janari ne ShBA Berisha do te ishte perjete ne burg! 

Pjer, letrat qe i ke derguar Buall Mavrise sikurse dhe intervistat qe ke dhene/shkruar tek VQ prokuroria mund ti permend si elemente prove ndaj SB.

Nuk eshte nevoja Vlonjat, se une i kam marre nga shtypi i asaj kohe, 1992-1995 . 

Zef Brozi ta thoshte kete jo tashti nga pozicioni i  ish.Po atehere....jane te renda ca pune...duan atribute.Une nuk ju kuptoj...kur jeni kaq te bindur pse nuk e drejtoheni k.ministrit ,ne rolin e kryetarit te PS,e te behet nje padi ne Prokurori e te sillen prova e te ndiqet?e te shkoje ne gjyq deri ne fund.Kur zef Brozi  i radhes ,pra ne shkalle te fundit te jape sentencen ateher ooooo sa qejf.Po ketu nuk permend kush as me gjys zeri ,e akne likujduar si antikitet çeshtjen....epo ngushellohuni .Berisha nuk eshte fajtor per asnje nga keto.

Ne fakt Zana, Zef Brozi i tha hik pirdhu Berishes qe at'here.

1. Po Sali Berisha duhet burgosur.

2. Nuk burgoset se kane frike se mos ua bejne keshtu kur te humbasin nje dite pushtetin. Detanta u intereson te tereve. 

Sa i komplikoni gjerat. 

Do ishte levizja ideale ne stine siriane. 

prizreno,

shqiptaret nuk i bejn dot gje birishes, bilé edhe ma zi tjua kishpas bo berisha ,prap asgje nuk i bejn dot e jo vetem berishes por te gjithe politikanetve te kalibrit berisha qe i kan duart te lyera me gjakun e shqiptareve,

fatkeqsishte kjo smiley

Ah, Roni-Xhoni i vetmi peco-gros qe ai njeh dhe e njohin, eshte sherifi i policise se lagjes smiley

Prekja e votës thërret sovranin në shesh

Partia Demokratike ju bën thirrje gjithë  demokratëve, qytetarëve , burrave dhe  grave, të rinjve dhe të rejave:  të bashkohemi nesër në  marshimin tonë paqësor të  protestës për  të  komunikuar  me fuqinë e  bashkimit  opozitar dhe qytetar, se:
Zgjedhjet e lira nuk i dorëzojmë.
Liritë dhe të drejtat tona themelore nuk i japim

Ju faleminderit dhe mirë se të vini!

Kush do kete fatin te behet lavirja e bulevardit kete here? smiley

Shakate e historise nuk kane te sosur ne shqiperi , sala ben thirrje per protesta ne mbrojtje te votes se lire dhe kunder hajduterise.

E kam thene, edhe endrrat e Fiqos nuk jane kaq sureale.

Nganjehere duhet te pickosh veten te sigurohesh se nuk je ne enderrsmiley.Kesaj rradhe e kane keq muhabetin se avropi kerkon prova konkrete ne luften kunder korrupsionit keshtu qe po vijne verdalle se ke do te bejne kurban per te treguar se:e zume korrupsionin nga grika/i mbushi breket nga frikasmiley

Kurban u be ai Shpetim Gjika smiley pa kurban/flijim s'ka hecje perpara, kan pas thon çifutet e vjeter smiley

Shpetimin degjova do e vene ne nje kryq si jezu krishtin , mekatet e te gjitheve do lahen e pastaj do te rrojne te gjithe te lumtur e te gezuarsmiley

Kush ka bythe me e fut Sali Berishen ne burg mer mik !

Vallai Brad, sa te kete Fazlliqin dhe te tjere UDB-ist me vete s'ka byth njeri ne Shqiperi ti prek nje qime. Shqipetaret me byth fatkeqesisht jan specie e zhdukur.

Jo po  ta dijne dmth.

kur e arrestuan dikur harroi edhe emrin e vete nga frika..

Epo ate kohe kishin arme ne dore shqiptaret Alba prandaj... sot jane dele smiley

Sigurisht qe e harroi sepse per nje moment kujtoi se nuk ishte Sali Berisha , pastaj...pastaj kur u kujtua......e dini vete ju mo vazhdimin smiley
 

kesaj rradhe po na ben te gjitheve krenare.ka di muaj ne opozite dhe nuk ka hedhur ne ere asnje shtylle tensioni .

Kujdes me krenarine e e sigurte , shtyllat aty jane.

mire eshte qe te mos u fusim ide ne menje.kush eshte kryetari i ri i njesiteve guerrile te PD?

Prof Doc Sali Berisha .smiley

.

Brado, po te kisha pushtet, te punoja ne qeveri apo shtet aty, e fusja une mrena si çeço, dhe ti e di qe une nuk pjerdh shume per keta politikanet kendej e pertej Antllatikut, nuk pjerdh shume per peco-groset e planetit, e jo me te pjerdh per politikanet e pjerdhur shqiptare. Mirpo ç'a t'boj qe se kam une pushtetin, megjithse them se me rruget qe boni e kaloi klasen, ia hodhi lumit. 

Pjer , me vjen keq qe e fut veten ne ate kategorine e atyre qe skane " bythe " , te ishe ti AI qe e kishte ne dore me e fut mrena nuk u bente ai koment qe bera me siper.
 

Une them, po te kisha une pushtetin, e te ishte viti 1997-98-99, qe kisha nje urrejtje te madhe per te, e shifte mire ai dhe miqte e tij, te brendeshem e te jashtem. Mirpo une s'kam patur noi her pushtet ekzekutiv, plus qe Buall Mavria, e shlyu gabimin e tij (lexo komentin siper fare) se boni rruget, dhe e kaloi klasen, dhe kur e kalon klasen para syve te mij, do te thote qe del/kalon ne pension rehat.  Me ngacmoi deklarata jote, pradaj ta dhashe ate pergjigje, biles do te te thoja se po te mos ishte Rama, por te dilte nje force a individ i paperlyer, jo vetem qe Berisha mund te futej ne burg, por edhe Rama, Meta e shum politikane te tjere, do futeshin ne burg. 

me pare borxh i beri ato rruge o pjer me vjen keq se je dhe makroekonmist.po te marresh $10 miliarde borxh gjysmat te futen ne xhep dicka do ndertohet.

...smiley

lind natyrshem pyetja, po keta,politikanet peco groset etj, pjerdhin per ty Pjero.. se eshte reciprok respekti, thone..smiley

Te gjith ata qe kan punuar kunder interesave te Shqiperise dhe shqiptareve duhen pushkatuar.

Pikerisht kur po shkruaj keto radhe, paralelisht po degjoj Gjeneral Rahman Perllakun icili tregon situaten ne te cilen u denua elita jone ushtarake.Bazuar jo mbi faktet dhe ligjet e kohes, por mbi baze " Opinionesh" ...
Me kete dua te them se cilido, ne cilindo pozicion, vihet para ligjeve te shkelura mbi fakte.TE gjithe e dime qe Sali Berisha dhe shpura e tij e trajtuan shtetin si nje ciflig prej te cilit vetem vodhen e shperdoruan.Por une di nga nje setntense popullore se " Pocaxhiu kur beri pocen i vuri dhe vjeget( kapset apo dorezat) .." Me kete dua them jo opinioni por vjeget, faktet, qe duhet te jene mal, e vene para ligjit Sali Berishen.Vonesa eshte nje pazar mes te huajve dhe qeverisesave te rinj, kunjuktures dhe shmangies prej telasheve per te qeverisur paqsisht....ne kurriz te ligjit, pergjegjesive....Por dine qe e drejta vonon ppr kurre nuk harron!

Kush ka bythe me e fut Sali Berishen ne burg mer mik !

Berisha ka byth, mbas 90-es futi ne burg Nanon, per mafioz , kondrabandist, 4 vjet , dhe pas 2000shit,  i dha doren pajtimit per prosperitetin e Shqiperise ne NATO ! smiley

E kemi paraqitur si teze, por pas shume diskutimeve nga Shoket u vendos se po qe se Berisha denohet, qeverisja jone do behej e veshtire deri ne paradoks.

vetem sali berisha???!!!!

paskemi vujt aq shume vetem prej nji komunisti??!!!

Ho mer ça venosi zhurija e ppu? pushkatim me varje ne litar smiley

Drejtesi do ishte qe te gjith ata qe kan kontribuar ne gjenocid, dhe kan shkaterruar pothuajse cdo familje shqiptare ta provonin njehere ne kurriz te tyre  tju shkaterrohet familja para syve dhe pastaj tju vihen prangat e te hiqen zvarre si lango qe jane. 

Pyetje retorike e tipit dullisto-antishqiptar !!!!

Pyetja do te ishte a duhen denuar antishqiptaret we punojne kunder popullit te tyre dhe qe shkelin dhe injorojne kushtetuten Shqiptare !!!

 

Po ban dhe  pyetjen sipas teje ; A duhet dënuar SB si antishqiptar e shkelës i Kushtetutës në firmosjen e marrveshjes së Kufijve detarë me greqinë ? dhe jepi përgjigjen që të pëlqen

A duhet dënuar SB si antishqiptar që mbështeti dhe përfitoi firmat piramidale në kurriz tê shqiptarve? 

A duhet dënuar si antishqiptar që ka futur dhe ndërtuar strategji politike mbi përçarjen krahinore të shqiptarve?

A duhet dênuar si antishqiptar që vrau, pengojë hetimet, fshehu provat në vrasjen e paligjshme të katêr shqiptarve në 21 janar? 

e kështu mund të ngresh plot pyetje të tjera në fushën e ekonomisë e pasurive publike e ti japësh përgjigjen që sheh më të arsyeshme ligjërish, poltikisht, shoqërisht e mbi të gjitha shqiptarisht.

Une per vete e kam dhene pergjigjene  kesaj pyetje qe po ben ti. Berisha qe te mos kualifikohet tek ajo kategori ka shume po shume gjera per ti shpjeguar ketij populli.

1-- Sabotimin e levizjes studentore per demokraci

2--Ngritjen e nje strukture rrugacerore qe i ka bere 1001 te zezat ne vitet 92-96

3--Instalimin e Janulles ne krye te kishes autoqefale shqipetare

4--Mos skaninim e personave publik per pershtatshmerine  tyre per te pasur ate pozicion ne lidhje me rregjimin e kaluar

5-- Vjedhja e votes ne 1996

6--Ngritja dhe ushqimi politik i firmave piramidale

7--Armiqesia ndaj UCK-s

8-- Kontrabanda me Milloshevicin

9--Shtypja e revoltave popullore me dhune ne vend qe te jepej doreheqja dhe te caktoheshin zgjedhjet e parakoheshme

10-- Shpjegim per vrasjen e Azem Hajdarit, krim per te cilin akuzoi personalisht Fatos Nanon

11-- Shpjegim per vrasjet e Tropojes, per te cilat ka akuzuar personalisht Fatos Nanon

12-- Ligji i gjenocidit

13- Ligji i plehrave

14-Marreveshja per ujrat me Greqine

15--Fyerjet dhe hakerrimi konstant ndaj shumices te popullit shqiptar(ka material te bollshem mbi kete)

16--Aleanca me Beogradin mbi ceshtjen e Rrambujese

17--Ceshtja e Damir Felliqit te cilin e ka mbrojtur ne cilesine e kryeministrit brenda parlamentit shqiptar duke kercenuar opoziten (ka pamje filmike per kete gje)

18--Organizim grusht shteti ne 1998 duke u marr me arme kryeministria dhe TVSH-ja.

19-- Transparenca mbi ndertimin e rrugeve, sidomos rrugen e kombit

20--Transparenca mbi koncesionet

21-Gerdeci

22--21Janari

Lista vazhdon.... jeni te lutur ta plotesoni nqs kam harruar ndonje pike te rendesishme. Por 1/10 e vetem njeres prej ketyre pikave sikur te vertetohet............... me shpatulla mbas murit per tradheti kombetare !

16--Aleanca me Beogradin mbi ceshtjen e Rrambujese

 

smiley

Mbrojtja nga Deioni 

smiley

Si ta quaj qendrimin embajtur vetem nga beogradi dhe Berisha mbi rrambujene? Koincidenciale? E mir po e quaj qendrimi ndaj rrambujese qe rastesisht ishte i njejte vetem me qendrimin ebeogradit qe te te bej qejfin ty dhe te gjith bythlepiresve te tjere te berishes.

Sipas jush sala qeka rambo e kaluar rambos, predator fare qeka sepse boka gjithe keto gjera dhe spaska nje burr nene qe ta kapka !!!

Po qe se na duhet te kemi sukse ne keto probleme dhe te fillojme te ndertojme nje shoqeri deokratike me nje drejtesi te shendetshme qe punon per te miren e  populllit dhe kombit shqiptar duhet te largohemi nje here e pergjithmone nga keto strategji te fajsimeve me gisht te individve te stilit sllavo bolshevik sorist mavi !!!

 

 

Me ju eshte e kote te bisedohet sepse jeni te semure psiqik mor vlla. Ku e pe ti qe une e quajta Rrambo Saliun? Saliun e rreh me pordha edhe nje 10 vjecar... dhe jam i bindur s'ka idene si te perdor as pistoleten jo me te jete Rrambo.

Ku e pe fajsimin ti tek postimi im? 

Mnjefjale ke kthyer nje pergjigje me dy pika ndaj nje postimi qe nuk merret fare me asnje nga dy pikat qe ngre ti. Ja ben dot vetes profilin psikologjik?

Flm të gjithëve për përgjigjet.

Të gjithë ju keni folur pro dënimit të merituar dhe me ligj të SB përveç njërit, si dhe disa arsye të qëndrueshme  pse nuk dënohet.Kryesorja mos hapja e lojës " t'kapa ta hapa" apo "e ka kush e ka"

Në fakt mendoj se dënimi i parë dhe më i rëndësishmi, sigurisht gjithmonë bazuar në fakte, dokumenta, për papërgjeshmërinë atikushtetuese e ligjore, veprimet e mosveprimet antiligjore gjatë kryerjes së funksioneve etj, është heqja e të drejtave qytetare( e drejta e organizimit politik e shoqëror,e drejta e zgjedhjes, e shfaqeve publike etj).

Nuk e di a ësht një ligj i tillë në codin civil a penal të Shqipërisë nqs ësht ai mendoj se ësht neni më i përshtatshëm pë SB.

Ndërsa për 21 Janarin dhe nqs nuk vërtetohet se ka dhënë urdhër duhet të dënohet për obstruksion të drejtsisë, fshehje të provave të krimit, gjë që e ka pranuar dhe publikisht.

Pa nxjerrë SB para gjykatës dhe politikanët e tjerë vështirë ti dënosh mgjths jam i mendimit se kujt i gjënden prova të gjykohet pa pritur rradhësmiley

 

Sali Berisha ne fakt duhet te denohet me burg (po kjo levizje do ti japi nje kauze opozites se shastisur per heroizimin e figures se tij tragjikomike) por mendimi im eshte lereni te behet gazi i botes sic po behet smiley ...Nje gje qe nuk duron dot Berisha eshte opozitarizmi..ai do te preferonte burgun me mire dhe te ankohesh pas hekrave per persekutim politik se sa te shikonte dike tjeter ne ate karrige(te cilen e cileson si prone te vete)...Lereni plakun e marre te tallet njerezia me te. Kete fund mjeran besoj se ja ka ca caktuar historia kesaj figure malinje te politikes shqiptare

Nuk duhet trajtuar ceshtja keshtu. Por, si mund te rikuperohen sa me shume qe te jete e mundur demet qe ka sjelle ky njeri dhe si mund te kthehen ne perfitime per shoqerine pasurite qe ka vene ai dhe oborrtaret e tij. Pra, me teper se nje perpjekje juridike per ta rras mrena ne biruce kete kriminel te felliqur, duhet nje plan veprimi afat-mesem ekonomiko-ligjor per te rimarre shteti mbrapsht pasurite e vena nga ky, familja e tij dhe klientet e oborrit te tij.

Nese kjo arrihet do te ishte ndeshkimi me perfekt i kesaj bishe mesjetare.  

Sa te lezetshem jeni e sa pyetje "naive" beni  ( ne fakt eshte naive pavarsisht se ai qe ben pyetjen e di edhe vete pergjigjen)

hajt po bej dhe une si "naive" :

Ore perse nuk hapet nje burg i ri qe te kete permasat e parlamentit dhe te gjithe qenjte qe lehin ne parlament te kene mundesi te jene brenda po prap bashke , me nje kusht qe asnje mos te dale jasht me dhe te mos vjedhe me  ???

Berisha duhet dënuar sepse për 12 vjet që ai e pati pushtetin nuk vari në litar këlyshët e komunizmit, spiunët e ish sigurimit të shtetit dhe mjaft të tjerë që kanë përlyer duart me gjakun e djemve e vajzave të internuar në kampet e përqendrimit ala 'Aushvic' e 'Dahau' si Spaçi e Burreli..

.......dhe ata tashti u rilinden......

 

Te varte veten e vet e jo pak nga ata qe kishte afer?

Litari eshte pak o shoku, me i djeg me benzine me mire.

pse nuk i zgjidhen keto punet e ish hetuesve e sigurimsave me vetgjyqesi ashtu si bejne per cdo gje tjeter po prisnin nga sali berisha ta bente?

Epo i perdori per vehten e vet. 

.

Ka gome peshku

Ndrrova mendje...dua te jetoje smiley

Sikur ta dija. Vec mos e nderro me. Se s'do rri te shpetoj ty une. Mjaft kemi hallet e vatanit smiley

Po me erdhi ndonje oferte tjeter pervec vdekjes do e nderroj smiley

Shpeto veten tende, se si po vjen muhabeti do thuash larg kokes time..smiley

selman madhërs san. hu ken aj kraj fërst

Sala : burgim te perjetshem dhe pune te detyruar

Edvini: Burg te perjetshem (nqs pranon armet kimike ne vend) dhe kamxhik te perditshem

Te tjeret: te pastrojne WC-te publike

Shyqyr qe e zbritem nga kali, thuaj, pa vari teneqen ketij muhabeti

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).