Kush nga ju do më përkthejë një esse?...  (nga shqip në anglisht)

 

 

57 Komente

Me leke apo me dollare? smiley

ua

po pse beni keshtu njehere...nnccncnc... me cfar te doni, vetem se me duhet nje perkthim profesional

Italisht jam gati ta përkthej unë, anglishtja ime mjerisht s'është e nivelit për përkthim profesional!

pse jo ne Gjermanisht ?
 

po pse jeni kaq perseprapthi njehere? njeri me thote italisht tjetri me thote gjermanisht smiley

po anglisht shokeni anglisht smiley

 

Flo ,gjej lostex ose Lulian Kodren...

rrofsh zane, lulianit i shkrova se e kam dhe ne fb por nuk me eshte pergjigjur akoma, ndryshimi i orarit ndoshta

smiley ai eshte teper profesional per mua smiley

Po ket vicidolsin kush mun e perkthej?   smiley

Po shqipja eshte ne gegenisht apo toskerisht se po qe e para nuk ta boj dot.

ne gjuhen letrare

Flo! Ç'u përgjigjesh hajvanëve që s'kanë lexuar letërsi në jeten e tyre si ky leshprerësi i mësipërm,e shumta ZP e Tema ka lexuar, hajvanollog..

une nuk i njoh keta te rinjte, apo mos eshte gje berberi ky???

smiley

cuna goca-do me ndihmoni apo jo?

kur e do mbrapsht?

para dt 23 nentor

dergoje!

Flo, une nuk do e merrja Seriozisht ket Etnikun. Si I dyshimte duket. Ti tani bej si di vete. Lol

Kam teshtire nja 5 here deri tani. Nja 4 me dolen huq ( I hate it). Me duket po m'kap gripi. C'ka duhet te bej? - heeelppp. Apshiu. 

Pi zing.

pa dhjere qeni ne mengjes, tek pshurr ketri poshte pemes kur dielli sapo ka dale, pi nje caj me limon perzjere me lengun e bishtave te dardhes, farat e kungullit dhe lekura patatesh, hidhi pak mjalt per embelsi

Hej you can get in trouble trying  to share your prescription with other people. smiley aj understand ju uanted to hellp and aj apreshiejt it veri mac. smiley

ku kuptoj une asi gjerash, pije se te ben mire! 

si tha: "shendet e bithe te forta" smiley

më qartë është disi e pamundur që të bëhet

I erdhi ndihma goces apo te marr ne telefon 911 smiley

flo....per nje cmim te vogel....

sa i vogel xhibo?

Ne frengjisht e italisht, pa asnje pagese...

alla frenga, alla turka, hollandisht e greqisht po deshe

anglishten nuk e kam ne nivelle te nalta smiley

Ti e do ' translation' apo 'transliteration' ? ... se ndryshon pak puna.

Une per vete e perkthej fjale per fjale me pak tolerance ne pershtatje . Ti coje njehere pastaj te shohim. smiley

rrofshi rrofshi per gjithe kete ndihme, vetem esperanto mungoi se ne te gjitha gjuhet (pervec anglishtes) m'u ofruat

po mendoj te mos e dergoj fare meqe nuk gjeta dot nje perkthyes

 

_

_

N'dash me t'a kthy ne mirditorce,ktu jam...megjithse profesionale...s'e di. smiley

Kur thua profesionale cfar ke ndermend? E pastaj flasim ketu jemi.

sa faqe eshte eseja ? ose sa fjale ka ?

4 faqe

shume e gjate , nuk kam kohe, 4 faqe ne shqip jane 8  faqe ne anglisht smiley

flo, 

duhet tu thush per çfar flet eseja jote,psh po flet per politike,ose letersi  athere ke grupin e kapterrave e çerrave qe ta bejn me 40 faqe smiley

vetem llogje dini te beni smiley

ikni se me merzitet te gjithe smiley

Flo ma jep ta shoh njehere e te te them ne e bej. 

ke te drejte flo. po me ke gjet ne nje kohe qe s'kam kohe as per femijet e mi , dhe ajo kohe q eme mbetet dua te jem jasht kompjuterit se ne pune 8 ore para kompjuterit me programe smiley syte xixa

kush mund te me ndihmoj me udhezime per te postuar dicka ketu?

Sa shpirtmire je o dreqsmiley

mall qëmoti mò

smiley stof ingliz

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).