Këtu mund të postoni emocionet e çastit, mllefet, citate, krizat a çfarë të ju thotë mendja e që nuk do të mund ta postonit në tema të caktuara, pasi nuk do të kishte lidhje me ato apo për mungesë vendi.

Ju lutemi (I) të tregoheni të vetëpërmbajtur e të kursyer përsa u përket fjalëve të ndyra dhe fyerjeve personale ndaj antarëve të nderuar të Peshkut pa ujë, pasi administratorët edhe kështu janë të ngarkuar shumë. Ky, siç dihet, është një forum i hapur ku mund të hyjë kushdo, ndaj mos e lini veten të bëheni pre e provokacioneve të anonimëve, që kompensojnë komplekset dhe agresionet në jetën e përditshme në rrjet.

Ju lutemi (II) për artikujt që vendosni të mjaftoheni vetëm me një paragraf ose dy dhe linkun përkatës.

Pa censure - 60

284 Komente

Halloween party te premten ne darke si per t'a mbyll javen me   shoqni  , po juve ne Amerike kur e keni halloween o njerez se u bene 9 vjet qe kam ik , kam harru edhe si vihet te ju tani jo me festat  smiley

Meqe Amerika dhe Kanadaja jane bere Bashkim Europian ne Peshk, a di gje njeri kur do ndodhi rregullimi i flamureve ketu dhe rifitimi i pavaresise se ketyre vendeve nga BE-ja? 

 

20-25 Nentor, 1972 zhvilloi punimet Kongresi, i cili zgjidhi edhe kete ceshtjen e siperpermendur smiley

Urime Z. Sotiraq Filo per fitoren e thelle

Vertet sa e thelle paska qene fitorja e Sotiraqit! smiley

Do jete mbi 70%

Brezi i ri do kete fatin e madh te shofi 99%shin smiley

Kush jane budallenjte qe punojne ne kete ore te ngrene doren qe tu japim ndonje smiley..smiley

korrigjoje qe te ngre doren smiley

aha e gjeta nje shok smiley

Nuk me hiqet mendja cfar perle... shikoni cuni i vogel mbas minujtes te 8-te qe vetem di shqip... ahhahaha

Monumenti i "5 heronjve" Të kthehet në qytet thote PS-ja

" Po te doni mund ti coni edhe andej nga Tepelena po deshet por eshtë fat i madh që më së fundi në sheshin pranë Varrezave të Dëshmorëve, tashmë me nënshkrimin e marrëveshjes nuk do të depozitohen më mbetjet urbane, ndërkohë që prej 2 vitesh, bashkia ka hartuar një projekt për rehabilitimin e asaj zone. Kostoja e këtij projekti arrin në 1.2 milionë euro, ndaj ne të gjithë së bashku duhet të lobojmë për sigurimin e kësaj shume", - ka pohuar përfaqësuesi i këshilltarëve të PD-së smiley

Monumenti i "5 heronjve" Të kthehet në qytet thote PS-ja

nje popull qe s'nderon heronjte dhe idealistet eshte i hallakatur, ashtu sic eshte populli shqiptar sot se fatkeqesisht ka shume ''kapo'' si ty, po fatmiresisht ka dhe shume njerez patriote dhe me mend ne koke qe do i cojne heronjte atje ku e kane vendin, dhe jo ne koshin e plehrave ku i hodhen plehrat...

patriote qe nuk e dine historine, por vazhdojne me ato qe u ka thene apo lene baba amanet... Hammi dreq! - themi ne andej nga qyteti i Five Heroes!

e di ti historine, ti te shkrin ti. gjylbegu ishte first klas, me para e me te gjitha, vec ideali dhe lufta kunder nazizmit e hodhi ne lufte. po ku dini ju c'eshte idealizmi?????

..per ty mbase ishin heronj,kurse per mu ishim thjesht bandite e kriminele qe masakruan pa dallim feje e krahine bashkombasit e tyne, kurse respekti dhe nderimi nuk imponohet por fitohet.

Jete koti....smiley

moj ti, mire fyellin qe ma vodhe po keto ufe-pufe c'i ke. se aq do bradi.smiley

aq do bradi, per çfare? Lol

Ju nuk te lini as te vdesesh, jo me tu vjedhim veglat..smiley

...dhe i fryn borise ...

Po e festoj smiley

ndaje me shoqnine smiley

ej, po ju te dy qekeni mberthy keq fare mer!!! smiley

Nuk vritemi se jemi miq. smiley

11:11 

Çudia e javës: anarkist nga Çorovoda, kush ka pa? smiley

 

Health and Obesity: A New Normal?

The Health Risk of Obesity—Better Metrics Imperative

In their Perspective “The health risk of obesity—better metrics imperative” (23 August, p. 856), R. S. Ahima and M. A. Lazar ask how a normal body mass index (BMI) could be deleterious to health. A better question might be: Why should a value of BMI be arbitrarily defined as “normal” and used as a benchmark in discussing health risks, when it is possible to define an optimal value of BMI by reference to unequivocal data points such as BMI versus age at death?

Ahima and Lazar cite Flegal et al. (1), who found that “overweight was associated with significantly lower…mortality.” That is, subjects in Flegal et al.'s “overweight” group (BMI 25 to 30) had a lower mortality rate than subjects in her “normal” group. These data suggest that the optimal BMI is higher than the “normal” BMI. Other studies, which use the unequivocal end point of death to define optimality, confirm this implication. For instance, Durazo-Arvizu et al. found that minimal mortality was associated with BMI ranging from 23 to 30 (2). Another study showed that adults with BMIs of 18.5 to 24.9 at the onset of diabetes had higher mortality than those with BMIs of 25 or higher (3). Others have demonstrated that optimal BMI increases with increasing age (4). In a review of 40 studies, Hamer and Stamatakis could not find a confounding factor that could explain the better outcomes in overweight and mildly obese groups (5).

(http://www.sciencemag.org/content/342/61...)

Kjo tregon dhe nje here qe ne fenomene komplekse statistika mund te keqinterpretohet fare lehte, e te nxjerresh cfare perfundimi te duash, apo me mire te leverdise. 

Nuk e di sa varet jetegjatesia nga obeziteti, por s'duhet harruar qe mbase me e rendesishme eshte cilesia e jetes. Dhe e fundit, robi duhet te behet ekspert i trupit dhe i shendetit te vet.

 

Kengetari shqiptar ne danimarke i njohur nen pseudonimin Jimilian fiton Best Danish Act ne MTV awards

.

.

1) Dhenia 100% e lekeve te firmave piramidale, me 2 keste, brenda 4-5 vjeteve, 25% leke e 25% bono kesti i pare, e 25% leke e 25% bono kesti i dyte.

2) Ndertimi i shkollave te riedukimit per te rinjte e pabindur ndaj prinderve, me sjellje te keqe.

3)Kompesim i femijve nga 0-21 vjeç, si dhe per nenat shtatzene nga 1-9 muajshe.

3a) Kompesim dhe stimulim per nxenesit e shkelqyer, shkollat qe kryejne aktivitete vullnetare e sportive. Fruta per ter shkollat fillore dhe te mesme.

4) Rregullimi i ligjit per minierat, mineralet. Stop anarshise.

4a) Vendosja e ligjit per nentoken, vendosja e nje kufiri te thellsise se prones, 3-5-7 metra e siper i takon privatit dhe poshte saj i takon automatikisht shtetit. Ndarja dhe rivlersimi, regjistrohen edhe ne Burse.

5) Skanim i shtetit shqiptar, i ter organeve, punonjesve, riformimi apo vendosja e sakte e pozicioneve, detyrave, pagesave, rregullores se çdo institucioni e organi.

5a) Ndarje e sakte e punonjesit qeveritar nga ai shteteror, statuse te veçanta.

6) Skanimi i shoqerise shqiptare, ndarja e kategorive te ndryshme, punes rentabel dhe jo rentabel, prodhuese nga jo prodhuese, statusi qe kane, (i papune, etj) .

7) Riciklimi i mbeturinave, investimi i tyre nepermjet obligacioneve te CO2.

8) Shitja masive e obligacioneve shteterore, mbi bazen e privatizimeve te ardheshme.

9) Dhenia e bonuseve ish presidenteve, kryeministrave, ministrave, zv.ministrave, drejtorve, kryetarve te bashkive, komunave, mbi bazen e punes se tyre, shtimit te aseteve publike qe kan bere.

10) Ndryshimi i ligjit per punen e te burgosurve, oreve te punes, stimulimi i tyre per pune, vlersimi i viteve te caktuara nga gjykata mbi bazen e oreve te punes, sa me shum ore pune aq me mire per te dy palet.

11) Ne rast demostratash, mos lejimi i snajperve, policeve me arme, lejohet vetem shkopi, ujti, por jo arma.

12) Subvencionimi i prodhimit shqiptar, 3-4 produkte vitin e pare, e çdo vit nga tre produkte qe i shtohen shportes.

13) Krijimi i mencave gratis per te varferit, te papunet, ose dhenia e bonove te ushqimit per te blere produkte shqiptare ne dyqan.

14) Riformimi i arsimit, reform ne arsim, stop universiteteve te reja dhe gjimnazeve, dhe stimulim i shkollave profesionale. Ore zanati/profesionale neper gjimnaze, dhenie e materialeve si soba, furnella, materialeve laboratorike etj.

 

_

15) Ringritja e Bankes Bujqesore, per ndihme ndaj fermerit, llogaritja e aseteve bujqesore nga kjo banke.

15a) E drejta e fermave (jo fshatarit), komunes, per te investuar nepermjet aseteve te tyre.

16) Rishikimi i pagesave te prapambetura qe qeveria i ka firmave ndertimore etj. 16a) Rishikimi i borxheve qe klientet i kane dyqaneve, ne nje mase 50% . Futja ne pune e ketyre borxhlinjve, te paret.

17) Lejimi i autenazise (vetvrasjes me deshire) kur invalidit i jepet pas kerkeses se tij firma e komisionit mjeko-ligjor.

18) Krijimi i fondit te arkeologjise dhe shkrimeve te vjetra. Pagesa per studiuesit qe do hulumtojne ne arkivat jashte vendit.

19) Studimi i detyruar (qysh ne shkoll fillore e te mesme) i te drejtave dhe detyrimeve qe kane qytetaret, femijet, prinderit. Prioritet ketyre te fundit.

20) Vendosja e rregullave te forta per zhurmerat, terrorin akustik, qe shkaktojne motorrat, muzika e larte etj.

21) Ndryshimi i takses se shtepiave, jo vetem mbi bazen e m2 por edhe mbi bazen e kateve, peisazhit, periferi-qender, dhe mbi bazen e te ardhurave.

22) Krijimi i Keshillit Ekonomik Albanez , KEA, ne ndihm te bisnesit shqiptar.

23) Aplikim nga firmat tek qeveria apo KEA, per subvencionimin e gjelbert, mbi bazen e pakesimit te CO2 . Kjo vlen edhe per gazetat online, etj.

24) Lejimi i fondeve private financiare, taks-force private ne ndihme te fiskalitetit, taksave, per te akumuluar, gjeneruar para per investime, kulture, kinematografi etj.

25) Lejimi dhe ndryshimi i ligjit ne favor te komunave dhe mini-bashkive per te nderhyre e gjobitur shkelesit ne territorin e tyre, psh, nje qe ndot, qe shperdoron ujtin, etj.

26) Bonuse per te ter punonjesit e administates lokale qe punojne ne Korrik-Gusht.

26a) Bonuse per çdo bebe qe lind, tip obligacioni individual, ne masen e nje rroge mujore, qe mund te perdoret per çdo gje, siguracion, shkolle etj.

26b) çdo lloj bonusi, taksohet 10% (e sheshte per klasen puntore, administraten) , ndersa bonuset e bankierve, qeveritarve, drejtorve, manaxherve etj, (shih piken 5 dhe 6) taksohen 25% dhe sipas te ardhurave, pra takse progresive.

27) Ndryshim i ligjit mbi nxjerrjen jashte te fitimeve, shikimi dhe ndjekja e valutes se ku shkon, sa hyn, disiplinimi i saj, kontrroll mbi firma e bankier qe kane te bejne me valuten.

28) Subvencionim i dasmave ne masen 20-25% te produkteve vendase, apo edhe aktiviteteve te tjera me produkte shqiptare, nga shkollat apo institucionet e tjera.

29) Ndryshimi i ligjit per ushtrine. E detyrueshme 1 vit .

Cfare jane keto pikat?

Keto jane ato pîkat Gjembo, qe i kisha pregatitur une me kohe, qe ua lexova Graves dhe Alidemsit, nese te kujtohen ato pershtypjet e mia te Shqiperise, para zgjedhjeve. Beluli me Bredharakun, si kompjuterist te zote, mund ti nxjerrin ketu. 

Ah po e drejte Pjer, tani mu kujtuan. Ato qe Alidemsi, me mendjemadhesi dhe arrogance i la pa lexuar deri ne fund dhe madje filloi edhe te te kundershtonte.

Tamam gjembo 

Pjero e fundit nga une per sonte. 

Mbase kjo do te thote qe ti duhet te mesosh ti shprehesh me mire idete. Se po aq e rendesishme sa dhurata, eshte edhe mbeshtjellja nga jashte. Psh, mbase ti nuk i ke fol alidemsit me qetesine e duhur. 

Nejse, hipoteze hodha une. Naten. 

Madje me duket se edhe atij Lizandrit kishte filluar t'i dridhej mjekra qe e ka si Ho Chi Minh (gjithmone, sipas pershkrimit tend) kur lexoi keto pikat e tua ne fletoren tende.

Ah, Bredharako, paske gjet kete manifestin tim; Per nje Shtet Social ,  mir qe e gjete, se dje me hyri nje virus i keq qe me bllokoi kompjutrin. 

Ate piken 3 sikur te fillonte te rregullonte qeveria e Piktorit , do t'ia kalonte qeverise se Doktorit. Apo piken 7 , qe do ti jepte nje impuls ekonomise shqiptare, qe do te thote edhe ne punesimin e qindra njerzeve, qe perkthehet mijra njerez (pjestare te familjes se te punesuarit) hane buke, kane para per te jetuar.   

Pjero, po te shtosh nje pjese kulinarie te programi, atehere gjerat do jene ne rregull. 

Brinje qingji dhe birra?

Duke qene se e ben Pjeri, pres te fusi dhe veren e vjeter ne menu. Per ullirin ... shofim e bejme smiley 

rastesisht e gjeta kte Pjero dhe rashe ne mendime. Kushedi sa kohe te eshte dashur te punosh mbi kto pika. Ti qofsh!
Ca pike te rregulloje me perpara ai i shkreti o Pjer...ja ka lene buall mavria si mos me keq.
Ti thuaj do zoti i therret mendjes qe te mbledhi rreth vetes njerez te zote qe kane marre pervoje ne perendim, ky eshte sekreti i suksesit per mendimin tim

Piktori, po te kish men, do kishte pyetur; Ore kush ky qe do te fusi ne treg edhe obligacionet e CO2 , pa thireni ketu ta ndigjojme. Mirpo mavria ka shkuar aq gjate sa nuk i ndigjon zerat e progresit. 

Piktori, po te kish men

Ketu eshte pikerisht problem z. Pjer!

 

nuk di po bursa eshte projekt i lene pas dore Pjer. Nuk ka per t'i kushtu njeri vemendje per momentin heperhe. Ktu eshte dhe e keqja jote se te ka dale nami sikur je fiksu me bursen. Mendoj se nji zhvendosje e fokusit drejt nji dikasteri tjeter, do vlente me shume. Psh, supozojme, ca do beje ti konkretisht sikur piktori te caktonte si kreun e  doganave? flas me 3 pika shpejt e shpejt. Ku e shef nderhyrjen e domosdoshme emergjente?

 

ki parasysh se peshku lexohet me vemendje nga kaviri dhe shefat e tij. Do ishte mire qe te mos i drejtohesh me si "piktori", te pakten per etike Pjer. Se dhe kto gjerat e vockla kthehen ne pengesa ndonjehere

Pse pikerisht doganat? Pse jo industria e lehte dhe ushqimore, duke patur parasysh eksperiencen e vyer te z. Pjer me pijet e vjetra alkolike?

A ha, aty s'jam ekspert, megjithse te jesh doganier tani nuk eshte ndonje pune e madhe, aq me teper qe ky fuksion po shkon ne shuarje si kendej ne perendim. Tregu i lire pa taksa, e suprimon kete fuksion. Mirpo ne Shqiperi kane qejf doganier, thjesht per tu pasuruar, per te kapur ndonje kocke. Une nuk hyj tek ky grup njerzish. 

me keqkuptove Pjer, une nuk flas si doganier i rendomte po zyrtar qe ka aftesine per input direkt ne strategjine e realizimit te te ardhurave, planifikimit etj si kto

Te ardhurat me te medhaja tani Bredharako, mblidhen nga fiskaliteti, tatimet, nga taksa e tvsh, etj. 

Pierre te ardhura te medha do te vijne seshpejti nga sekuestrimi i pasurive te atyre qe i kane vene keto jo nga burime formale te ardhurash. 

#11 - yll bote

Sa taksa paguajme ne smiley

"

An incident report released last week said that at 2:30 a.m. that day, Ford "visited the security desk alone with a half empty bottle of St. Remy French Brandy." The mayor said his car had been stolen and he wanted to call police, the report said. Security told Ford his car was at home, took the bottle from him and found him a taxi.

Ford warned Sunday, "I'm not saying here I'm not going to drink again. That's not realistic. Just slow down on the eating and drinking and everything."

 

smiley $ 10.99 shishe

ca ke o lla qe na bi n'qafe?

p.s. po pjesen ku pshurrte mas nji shkolle ne mes te dites me diell e kape?

Fiqo nei enderr, me ingliz a me taljon, a ligj lufte me grekun? Eshte hap loja, mund te shofesh enderra nderkombetare per shtate pale qefe. Gjithsesi, ka shku 20 mije lek enderra, mos i trego pa pare.  

Leje leje se mthirri shefi zyre sot. Kemi vure qi fle ne ore te punes me tha. Jo po jo e jo po po mo kur mqiti Peshkun. Kush eshte ky Edi tha qi permen ti? Edi i thashe eshte gjigand dhe u çova ne kembe sa me statuesk qi munda. Po ky Selli? Sala eshte kollos o bos i thashe dhe hypa ne karrike.

Mire, po ky Llajki, Llajki çesht?

zbrita, iu afrova ke ftyra, "shshshshtttt" ia bona. Besoj se e mori mesazhin smiley

Hehe, vozitja online ne pune kontrollohet. 

Po mire thuj qe paska pas benefice per shefin ne ket rast. Qe dikush ne bote te prezantohet me kto tre personazhe, kjo eshte event ne jeten e tij/saj. 

Mir qi ma kujtove, ti msoj "çqt" sot smiley ti them dmth "luj duret" smiley

E di qi do mhaj veshet gjith diten "shishitom, shishitom" smiley

smiley

mir mir, po sdq te vij puna mos e ler te shkoje anej nga sektori proverbave, se hapet loja keq masanej e del duresh shefi smiley

smiley Fiqo ,mos i harxho keshtu pernjehere te gjitha baterite...se puna duhet te vazhdoje gjate...
 

Nuk e shperndaj shum jo, se e di qi ka per tme kerku ti perkthej komentet e te nderuarit oidriz, po ajo pune do mastër smiley

apo smi mush se fundmi me karajfillat e shportes se xhaxhit ne parakalimin e 1Majit smiley smiley

Ok. Po tra-la-la-ne mos ia moho. smiley

shhhh, se e pate kollaj t'i shpjegosh Edi, Selli dhe Lajk, per ate master s'te del. Mos u gerric kot, mos i hap pune vetes. Per ty e kam.

smileysmiley hahahaha

Fiqo ,mos i harxho keshtu pernjehere te gjitha baterite...

fb-sb:

Ehhh mbasi hypi ne pushtet greku do ta keme ma mir per te vjedhur krime per te ber ma shlir

Edhe Tom doqit ja futi ne shkoder ik pjerdhu i tha nuk ke asnje post nga un milionat qe i dhe ti shko kerkoj ne popull votat qe i bleve ky pra esht edi greku kokaina

 Mir mengjesi zt Kryetar igjith shqiptarve ky flliqan ka ardh ne pushtet me ndihmen e grekut e serbis dhe disa marksistve kosovar ne krye me Regjep Qosjen

O Bame, e pe akademinë e Platonit mo? hahaha. Unë e pashë mbrëmë. Kishte të forta! 

 

e pash e pash, me pelqeu... prap film grek mbetej, smiley po ishte pasqyrim i denje i drames aktuale se Greqise besoj.

Dramës aktuale, vetëm të Greqisë? E pe ai, nga Remzi, u bë Mariglen e më pas Nikos. Ai greku kishte të forta që shqiptarët në telefon i kishte me emërtimet: alvanos Nikos, alvanos Kostas hahaha. Ma hoqi trurin. 

Edhe ajo pjesa ku thonë "nuk do bëhesh grek kurrë" etj, kur sesi u vjen atyre shokëve të Stavro-Saliut që e këndon dhe ky. 

Plaka e zgjuar ama... 

Plake shqiptare pra... smiley Ca eshte ky, grek, thane punotret kur i lehu bubi... smiley 

Film shumë i zgjutë. Një nga skenat më të forta, ishte kur plaka kishte vesh një këpucë tjetër dhe një tjetër. Pasi e ambjenton Stavro-Saliun me idenë se është shqiptar, e kthen pllakën më pas, kur i thotë Remziut: humbët dje! E bën sikur nuk kupton shqip. Wonderful! Ja për këto gjëra duhet cinemaja. 

Mr. 3%

Duket perendimori; jo si ai i yni, Mr. 7%-ci smiley 

Naftë në pusin “Shpiragu 2”

Një çerek shekulli nga zbulimi zonës së fundit naftëmbajtëse, Shqipëria duket se ka gjetur një tjetër vendburim për arin e zi.“Një lajm i madh i mirë vjen nga kompania Shell-Petromanas. Pas tre vitesh studimi të gjithanshëm dhe shpimi të suksesshëm të pusit “Shpirag 2” konfirmohet gjetja e një burimi të rëndësishëm të ri nafte, të cilësisë së lartë (naftë e lehtë) me një kapacitet fillestar 1300 fuçi në 24 orë. Ky investim prej 60 milionë eurosh u be në një zonë në të cilën një gjigant nafte kishte shpenzuar më pare, por pa sukses, rreth 100 milionë dollarë”, shprehet Berisha ne FB.

Kapo, une e postova si sihariq, qysh semora vesh por adminet..." mendjeshume.." e quajten gje pa vlere.Nuk ka sihariq me te madh se ky per gjithe Kombin!
Adminet veresojne krijim Daci i Zi me dy kobure ...!
Mjere ku blog!

 smiley Sapo ka filluar te fryje era e shpreses per shqiptaret.

Po shume shprese smiley . Lufte e ashper mes Koqos ene Ilirit kush te kete naften. Po se mori naften ia beri naften qeverise ky smiley

Prandaj ke shkuar ne Skrapar ti Cen? smiley  Dihet mes ketij dylyftimi Iliri fiton!

I ka dal Profecia " Komandantit.Shqiperia... noton mbi nafte."

Dite zie ne fshatin Dardhe sot smiley

Rikthehen grabitjet me maska. Një kambist është grabitur nën kërcënimin e armës, teksa dilte nga shtëpia rrethorës 07:00 të mëngjesit të të enjtes në Mirditë. 

Sipas policisë 42-vjeçari Anton Shqasi ka deklaruar në polici se teksa dilte nga banesa e tij kur grabitësit i janë afruar dhe nën kërcënimin e armëve i kanë marrë çantën ku kishte 4 milionë lekë.

Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje pas marrjes së njoftimit ka nisur hetimet për identifikimin e autorëve dhe kapjen e tyre.

 

 

Sikur maskat vidhnin vetëm në kohën e Saliut o rilindas?

Antonin e njof, nuk mund te them se e kam shok,po kam nejt me dhjetra here ne tavoline me te.Nuk eshte 42 por 52 vjec.Versionin qe me tregun,ishte shume me teper pakujdesi.Ka nxier makinen nga garazhi dhe ka lene canten e lekeve ne makine.Eshte kujtu per te marr dicka ne garazh dhe ka lene makinen hapur,nderkohe hajduti ka perfitu.Nuk eshte grabit me arme.

Sic tha dukush,40 milion me qan t'u ti fal,shastisesh,jo me t'i vjedh. Gjyanaf! smiley

Antonin e njof, nuk mund te them se e kam shok,po kam nejt me dhjetra here ne tavoline me te.Nuk eshte 42 por 52 vjec.Versionin qe me tregun,ishte shume me teper pakujdesi.Ka nxier makinen nga garazhi dhe ka lene canten e lekeve ne makine.Eshte kujtu per te marr dicka ne garazh dhe ka lene makinen hapur,nderkohe hajduti ka perfitu.Nuk eshte grabit me arme.

Sic tha dukush,40 milion me qan t'u ti fal,shastisesh,jo me t'i vjedh. Gjyanaf! smiley

Per shqiptaret ne provincen e Ontarios.

Nqs keni nderrur adrese banimi , duhet te nderroni adresen edhe per OHIP. Ne te kundert pas nje periudhe 5 vjecare kur te vije data e skadimit ju nuk do te merrni njoftim per rinovim karte dhe OHIP ....mund  ( per disa individe me status jo te rregull qendrimi ne Kanada ose per ato qe bejne levizje te shpeshta jashte Kanadase ) t'ju nderroje status  ne VOID.

Dhe do t'ju duhet shume kohe dhe dokumenta te nderrohet ky status serish.

Pse t'i hapesh pune vetes. Just saying

Bilanc lufte , Pogradec dhe librazhd 7 te vdekur .

 

u be apo u bë ?

Am I the only one who thinks that De Blasio will be a disaster smiley? Already missing you Bloomberg.

mos na e sha patriotin se kemi njistekater or qi po mburremi

New York-u i Taxi Driver e Panic at Needle Park, simboli i urban decay, u kthye ne qytetin numer 1 ne bote per imigrant, turista e miliardere, e ky gomari ne vend te thote cfare beri mire Bloomberg e Guiliani qe te permirsoj une, thote me mire kthehemi sic ishim se Bloomberg e Guiliani e kishin gabim...

nejse, shpreha ndjenjat e indigjenëve të këtushëm, përndryshe jam gagarin fare

Nuk i dihet, muhametali. Perderisa e ktheu tjetren nga lezbike ne straight, mund ta ktheje dhe New Yorkun straight.

bej shaka.

New Yorku do vahzdoj te permirsohet por despite, jo because, of the mayor.

Bloomberg, per mua, a real life Batman!!

ky eshte pjese e planit sekret per konvertimin e tifozave te yankee ne red sox. Ky kryetari i ri qenka dora jon, red sox. Vej bast qe Deioni ka votu pro. Konvertimi ka dhon efektin e vet

Half the crime rate of Boston... New Yorku... half damn it... e ky na thote qe Bloomberg got it wrong!

Une jame dhe ok ne rast se stop and frisk ndalohet, let's not kid ourselves, ka shume vende per abuzime raciste, por ky De Blasio nuk ka kundershtuar vetem teknikat (qe do qe normale), ka kundershtuar what Bloomberg stands for... New York ka qene histori super-suksesi keto vitet e fundit e ky te kujton mayor-et e viteve 70 me disa nga pozicionimet e tija. E te gjithe e dime/kemi lexuar si New Yorku qe ne ate kohe.

http://www.american-pictures.com/roots/chapter-35.htm

Shume foto te asaj kohe....

Se ne pasionin qe kisha per Bloombergun, nuk e vura re shakan tende... mbase e ndryshove dhe ti me vone. Ne Kanada je? Me jepe shprese qe ne rast se Torontoja eshte ok me nje crack smoker, mbase dhe NYC will be ok...

smiley e vura re. Ne Toronto jam smiley

megjithatë i pëlqen frendsit tim

ku osht XHIBI ???

?? Also curious...

me2

nuk shtyhet ky forum pa Xhibin,ai ishte gjeni ne fjale

ps na mbyten capterrat

Midis nesh patjeter do jete..smiley

Pse mendoj une qe xhibi eshte midis nesh cdo dite por me nick tjeter ? Altini nga Belgjika nga ka humb smiley

Nuk eshte... te ishte do kuptohej...

eshte...eshte...smiley

ahahaaa Brado,

per Altini pyet shoqen lenka (ajo me blloki aksesin ngaqe nuk i thosha llafe te bukura per kryetarin e ps)

Kush ka me shume se nje nick ne peshk t'u japim nga nje smiley

une ...jo lule smiley

As une! smiley

Ju te dyve do u japim terfil  smileysmiley

Ti te pakten je vete smiley

Nuk te kuptova. Cfare do te thuash?

Degjoni vajza , kur je shume vone dhe ske pasur asnje minute kohe qe te dashures per  nje feste ti blesh dicka , ne momentin e pare ajo te thote : asnje lule sme bleve ? dhe menjehere te shpeton nje pergjigje nga situata e veshtire : cfare luleje mund ti dhurosh nje Trendafili ?

Kjo eshte keshille per meshkujt apo mesim per te dashuren? smiley

se di , e thashe , kaq smiley
 

Ehhhh...ku rrine vone hapur keto smiley

Si tha Koco Devole tek ai skeci..zgjati buzet e tua qe vijne era terfil..i zgjati ajo e shkreta ..jo ty moj jo po i them lopes smiley

 

Nje cift ishin bere me djale pas 11 viteve martese.Ai ishte drita e syve per ta.
Kur djali ishte rreth 2 vjec dhe vinte verdalle neper shtepi,ai mund te prekte cdo gje qe shikonte.
Nje mengjes i ati pa nje shishe me ilace te hapur.Ai i kerkoi gruas qe ta fshihte.Gruaja shume e zene ne kuzhine e harroi plotesisht ate qe i tha i shoqi.
Djali e pa shishen dhe duke luajtur me te ,i terhequr gjithashtu nga ngjyrat e hapjeve i piu te gjitha.Ai u helmua nga doza e madhe qe kishte marre.
Ai bie pa ndjenja dhe e ema e dergon urgjentisht ne spital, ku me pas ai vdes....
Nena ishte e shokuar.Ajo ishte e tmerruar gjithashtu sesi do ti dilte perpara te shoqit.
Kur babai i shqetesuar vjen ne spital dhe shikon djalin te vdekur,ai veshtron te shoqen dhe shqipton vetem 3 fjale.

Si mendoni cfare i thote ai???

Burri i thote: "TE DUA E DASHUR"
Nje reagim krejt i papritur ...
Femija vdiq.Ai se kthen dot me ne jete.Nuk kishte pse ta fajesonte te shoqen.
Nese dhe ai do ti kushtonte pak kohe dhe do ta largonte shishen e gjithe kjo sdo te kishte ndodhur.
S'kishte pse te gjente fajtorin.Edhe ajo kishte humbur femijen e saj te vetem.
Ajo cfare ajo kishte nevoje ne ate moment ishte ngushellimi nga bashkeshorti i saj.Dhe kete ai ia dha.

'Ndonjehere ne harxhojme kohe duke gjetur fajtorin ,ne marredhenie,ne pune,dhe me njerezit qe ne njohim.
Ne humbasim shume ngrohtesine ne marredheniet njerezore duke mos i dhene njeri-tjetrit mbeshtetje.
Te mos falesh dike qe e do eshte gje e lehte? Kjo ju ben te humbisni gjera shume te cmuara.
Mos shtoni ankthin, dhimbjen, vuajtjen duke mos falur dike.
Nese te gjithe do te kishin kete kendveshtrim,ne kete bote do te kishte me pak probleme.
Largojini nga vetja te gjitha xhelozite,mosgatishmerine per te falur,egoizmin,friken dhe ju do te gjeni gjera qe ne fakt nuk jane aq te veshtira sa ju i mendonit.

mos je deshmitare e jahovait, ti ketlina?smiley

Kush eshte ky Jovani? smiley

ohu , prap pralla me mbreter rrefehen kendej ne keto dite vjeshte  ( akoma pa ardhur dimri ?) !

 ''te dua e dashul'' ! citate Boliwod-i ..!!!

ta marrim si real pershkrimin e ( te  dashules )  ketlines .

(vureni llogjiken ne fuksion, ju lutem )dhe mendoni vehten ne situate te tille ..!

e keni ndjere   humbjen  e njeriut  ?

e dini  dhe keni perjetuar , cfare eshte dhembja  ?

nese po, atehere do e dini dhe arsyetoni qe ,njerzore bile gati hyjenore eshte  ne keso humbjesh te qirresh , te mallkosh toke e qiell, Zot e bote,te tjetersohesh ne dimension tjeter ,bile .

,sepse njerze jemi , kemi ndjenje .kjo eshte forma qe dime ,  aftesia e vetme qe na liron nga paaftesia ne te cilen perballemi .njerze normal ne situata jonormale .

p.s.

ju lutem edhe pse pa cenzure , ne te ardhmen na sjellni tema te kapshme , mjafte me  moralizmat  e tipit ''fatosa e yllka''..

 

nuk diskutohet që do bjerë, problemi është ku

 hej ju peshqit e usa ,

ku mund te shkarkoj (ne simplified version stage 6) librin 'american crime stories' te john escolt graford?

flm qe tani

...Kerkohet nje Prift Ortodoks shqiptar, per Kishen ne Cikago.....!

...e gjen vet Peshkop Ilia ate me te mirin & me te bukurin, pa ndihmen e tellalit te PPUse...!

Jeta është si një libër, disa miq janë aty për një faqe, të tjerët janë për një kapitull,por ata të vërtetët janë aty për të gjithë historinë..smiley

_

Fiqir ndonje nga perlat e tua kete fundjave smiley te na shplodhesh pak

ti them "çqt", ti them "luj duret" smiley

ka qene pak jave e veshtire per Fiqon, kjo jave...Apo jo, Fiqo?! smiley

shyqyr qe ka dhon Zoti dite Premte smiley

Dite e premte

Ty Elba prandaj te ka inat Juli, se ti do diten e Premte qe eshte dite e Myslimanve smiley

Kam futur per te pjekur bread pudding..ca mu shkrep per nje te embel tani naten.smiley

mos je ashtu

pse, lesbike osht kjo e kosoves?

Shume peshkista jane zhdukur dhe jemi bere merak..ku eshte Olsi, spiritusi etj?

kur i kishit nuk ja u dinit vlerën. kënaquni me k'ta që ju kanë mbetur

Se bashku, mos e perjashto veten!

3 GJERA....pasi ikin, nuk kthehen më: Koha, Mundësitë, Fjalët!!
3 GJERA në jetë që nuk duhet ti humbasim kurrë: Paqen, Shpresën, Ndershmërinë.
3 GJERA shumë të vlefshme në jetë: Dashuria për veten, Vetëbesimi, Miqtë.
3 GJERA në jetë që nuk janë kurrë të sigurta: Endrrat, Suksesi, Pasuria.
3 GJERA në jetë që ndërtojnë një njeri: Puna, Sinqeriteti, Përgjegjësia....
4 GJERA në jetë që e shkatërrojnë një njeri: Alkooli, Inati,Mendjemadhësia,Kumari.
3 GJERA në jetë që kur shkatërrohen, duan shumë mund për tu rindërtuar: Respekti, Besimi, Miqësia.
3 GJERA në jetë që nuk dështojnë kurrë: Besimi, Vendosmëria, Dashuria!!

Nje burre po bente xhiro me makinen e tij ne Tirane duke thene lutjet e tij papritur tha me ze te larte:
-o Zot te lutem le ler te shpreh nje deshire!!
papritur qielli u vrejt.filloi te bubullinte e siper tij degjoj nje ''ze'' te thoshte:
-meqe je munduar te jesh besues tek une me cdo menyre do te jap mundesine te shprehesh nje deshire!!
dhe burri tha: ...
-punoj emigrant ne itali,dhe deshira ime eshte te ndertosh nje ure nga Durresi e ne Itali qe te shkoj e te vij sa here dua!!
ateher nje ''ze'' u pergjigj:
-kerkesa jote eshte ceshtje shteterore.mendo sa do kushtonte kjo. me mijera metra do duheshin te ndertohej bazamenti,cimento,hekur, mundem ta plotesoj kete deshire por nuk ja vlen qe ta plotesoj kete deshire kur duket kaq pa vlere!! Mund te mendosh dicka tjeter,nje deshire qe do te kishte vlere e do ta adhuroje!!!
Burri u mendua e u mendua per disa ore,,,Dhe si perfundim tha:
-O Zot i madh,do kisha deshire te mundja te kuptoja femrat,,, dua te di cfare ndjejne brenda ne shpirtin e tyre,cfare kane ne mendjet e tyre kur nuk flasin,perse qajne,cfare duan te thone kur thone'' jo '' dhe si mund te bej vertet nje grua te lumtur,,!!!!
Degjohet zeri i Zotit e i thote:
-e do dy kalimeshe apo kater kalimeshe ate uren??!!! smiley

_

amon e derman, sa zili ta kom ket t'qeshuren nganjehere...

Mua ky informacion qe mu kalua me duket shqetesues, uroj qe te mos vertetohet  smiley 

Lajm i fundit nga NASA është Asteroid(2)tepër shqetësues për njerzimin dhe Europën. Shanset e përplasjes të një asteroidi me tokën duket se janë shumë më të mëdha nga ç’mendohej.

Nga një studim i fundit rezultoi se shanset që toka mund të goditet nga një asteroid janë dhjetë herë më shumë nga çfarë ishte menduar dhe thënë deri më tani.

Shkencëtarët, të cilët studiuan meteorin “Chelyabinsk”, i cili shpërtheu në qiellin e Rusisë, shkurtin e kaluar, peshonte 12 deri në 13 mijë tonë, dy herë më shumë se sa bomba e hedhur në Hiroshimë dhe Nagasaki.

Sipas revistës shkencore “Nature and Science”, risku që asteroidët e vegjël të godasin tokën po vjen duke u rritur dhe “Hiroshima” do të jetë e pashmangshme në Europën Jugë-Lindore.

do të jetë e pashmangshme në Europën Jugë-Lindore.

Edhe asteroidin kishin mangun tani?  He mo mo, mos ja fusin kot me keshtu lajmesh!

Sa qejf , s'kisha pare ndonjehere Asteroid smiley
 

Deri tani asnje Asteroid , vetem pak shi.

pune minuti ndodh Brad, me pasoja shekullore .. ishalla nuk e prek Albanin thuj

Po ngaterrohen i cike punet , spo dime per cfare te protestojme neser , per Helmet, Asteroidet apo per votat e Korces.
 

Po ti pse ben sikur proteston smiley , per votat nuk keni guxim e arsye me protestu, ata lek ju presion . Per helmet ke arsye tepadiskutushme .. zgjidh e merr ani pse un e di se ti nuk merr pjes ne protesta

Jo me per helmet me lejohet mua me protestuar , per Aseroidin nuk e di do pyes , per votat smiley eshte aktivitet Partiak , pastaj nuk bohet llaf te protestoj une per shitblerje votash smiley

Na bej ndonje zile Alidea te pime nga nje kafe, meqe ke ardhur ne Amerike..smiley

Po bashke do pime kafe ne ? Mas na dy javesh do vij une anej smiley

smiley

ene ti per perurimin? 

Ca ti boj Ronit , hajde ...hajde.... duhet nji nga Opozita , hajt se po vij i thashe .

Nderkohe, ta gezojme Crown Agents - nje proces zgjedhje krejtesisht transparent i bere me ankand. Oh, prit se harrova. #kulture jo Vucidolase!

O Rono, merr fryme thelle dhe me thuaj cfare ere te vjen?

“Në SHBA jo, njëherë! Atje nuk ecën dot pa makinë dhe duhet të presësh të dielën që të takosh dikë, por e diela kalon shpejt.

mos mer rrugën kot se çeçua ka biçak

11/11/2013 Sot paska qene dite fati..

.

smiley

A conversation with you is necessary 
and impossible,
urgent in a hurried life
and postponed for never.

-Wislawa Szymborska

 

rroftë populli vëlla grek

fb-sb

 edi rama esh grek do litarin gryk ta varesh ,po ska shans njer ti sjell armet kimike se gjith shqiprin e ka te porti

vet ekeni votue grekun tash bane

O doktor de fakto ti je Skenderebeu jone ,qe femijet tone te shpetojne nga tosikimet e lendeve kimike te ketij mostre duhet me cdo cmim ta groposim kete flliqsire te kombit tone .Merre situaten ne dore e priji popullit progresist shqiptare duke qendruar dite e nate para Kryemistrise deri sa lakuriqi te xofi si mij koteci se ai smund te pasurohet me jeten e popullit tone heroik e europian.Edvini ,iliri dhe klani i tij shovinist grekosllav nuk ka asnje lidhje me shqiperine e shqiptaret.Shqiperia meriton nje tjeter kryeminister,nje tjeter qeveri, nuk kemi cfare te presim me, kryemashtruesi e genjeshtari i paskrubull e ka mbush kupen 

Edhe? E ke pa ti sa here i thone agjent i UDB-se Sales fb e socialisteve. 

Po boll u more me Salukun po shih ceshtjen e plehrave, se je shoqeri civilesmileysmiley

Do i dalesh ne krah ketij qe beson se po shfarosen ortodokset ne Shqiperi ti?

Dua te mbroj Shoqerine Civile, sa per ate siper ajrin me mua do e ndaje e me ty , se spyet Sarin se je Grek

Po pse mor endrit ato komente nuk te duken komente UDB-iste ty apo si? Me thuaj ti mua si mund ti kishte bere UDB-ja me te felliqta komentet? 

O Ora, se te du fort, a e di ti ca do me provu nemesis apo jo?

po lere mo nemesisin se ai ka kohe qe ka dale nga shinat smiley e ke fajin ti qe do ti vesh kapister trenit te dal nga shinat smiley

Ja dhe ca akoma:

Posht ksaj qeveris rama ky grek nuk naduhet neve shqiptarve nasjem eksperiment edhe as lodra qe munden tenaderigjojn neve me telekomand andaj jubaj apel gjith shqiptarve qe lete marrin hapa samapar edhe tamposhtnim ramen shqiptari vertet nuk anon nga parja po nga ndjenja dhe nga ftyra jemkan edhe jemi shqiptar pa ps

duan qe te na zhdukin si komb.kurr nuk na ka dasht.as Amerika...as Europa...pasojen e armeve kimike e shikoj populli pas 15 -20 vitesh.nuk do ket me shqiptar..nuk do ket me Shqiperi.sepse kete vend e komandojn Serbet..dhe...Greket.sepse Rama nuk esht Shqiptar.me keqardhje per popullin Shqiptar..

 A nonen e grekut po i pa shpirt je kosoven e shkatërroj dikur serbia tashe shqiptari don ta helmoj gjithe shqiptarin TURP

 

fb-sb.

Shumë komentues, po i përmendnin sot Saliut, një ditë të veçantë, shumë të veçantë...

 Ik ti Berisha ,doreheqjen duhet ta kishe dhen ti me gerdecin dhe 21 janarin ,Rama u tregua kryeminister qe e do shqiperin dhe shqiptaret .

Mbron rinin qe ne 21 janarin vrave dhe e quajte llumi i Shqiperise.

Rinia shqiptare te tregoj vendin dhe ty, pikerisht dje duke te debuar nga sheshi, nga ai shesh qe ti e pergjake ne 21 janar. Hesht me mire dhe rri urt ne zyren tende. Kjo ishte protest kunder te gjithve ju qe na keni drejtuar ne keto 23 vite. Sot fitoi e RINIA shqiptare!

Ti vrave ne gerdec dhe nuk dhe dorheqen o qelbesir.Ti vrave ne 97 dhe nuk dhe dorheqen o qelbesir.Ti vrave ne 21 janar o pler dhe nuk dhe dorheqen.Edi Rama e do vendin e tij o plak matuf.Ti e veshe kete popull me te zeza o plak matuf.Ti vetem hidherim I ke sjell kesaj toke o qelbesir plak.Shqiperia eshte e jona jo e jotja o Serb.

 

 O Sali o Gomar ti rinine ne 21 janar i quajte rrugace e kelyshe blloku Tani i falenderon.

 

 Na trego kur e ke degjuar nje here zerin e popullit ti kriminel??? E degjove ne 97? E degjove per te bere trasparencen e 2009-s? E degjove per Gerdecin, e degjove per 21 janarin?! Ti je dhe do te mbetesh nje komunist i betuar madje ti i ke sjell me merim kti vendi edhe me shume se babai yt shpirteror enver hoxha!

O ish kryeminister pse se dhat ju Dorheqjen ne 21 Janar Vrat 4 te pafajshe .

21 Janari në fb-sb përmendet plot 30 herë, në këtë formë që shihni. E akuzojnë direkt për vrasje. 

qeka transparent fare berisha; ai tjetri donte ti fuste ne burg protestuset smiley

 Kur Albert Einstein ishte femije, prindërit e tij ishin të shqetësuar sepse ai nuk fliste kurre. Kur një mbrëmje ai foli dhe tha “Supa është e nxehtë”, prindërit e pyetën pse nuk kishte folur më parë. Ai iu përgjigj: “Sepse gjithçka ishte në rregull deri atehere”!

Ca me kane tregu sot , kom qesh me lot smiley dhe vazhdoj prape smiley

Merr Nard Ndoka nje sekretare te re dhe te bukur fare , nigjo i thote Nardi , do shkojme te takojme njerez shume te rendesishem sa dhe ti do habitesh , Obama konference shtypi ne shpine e bardhe sheh Nardin nderpret konferencen dhe shkojne pijne kafe , na syte sekretarja e re , nejse shkojne ne Itali dhe dolen xhiro ne Milano , je Audi i stermadh i nalo tek komet , zbret Berluskoni takon Nardin fut pak koken tek makina dhe i thote nja dy zockave qe e leme per here tjeter se ka taku i shok te ngushte, naaaaa syte sekretarja e Nardit , te nesermen ne Rome do takojme Papen i thote Nardi sekretares , dite diele Papa duke fal para njerezve , po shkoj siper i thote Nardi ta takoj ti prit ketu , skaluan 5 minuta kur ne ballkon ku ishte Papa vjen Nardi dhe perqafohet me papen , Nardi duke ja bo me dore sekretares nga ballkoni shikon qe kesaj te fundit i kishte rene te fiket, zbret urgjentisht poshte , e lag me uje sekretaren deri sa kjo erdhi ne vete dhe e pyet ,cpate qe te ra te fiket ?

Me erdhi je Italian ne kohen qe ti ishe me Papen dhe me pyeti  kush eshte ai burri me Nardin ?

smileysmileysmiley

Brado, me vje keq po kjo eshte barsalete italiane (napolitane tamom-tamom) e viteve 60. Pyt zanen po s'me besove.

P.S. Hiq dore nga shoqnia me Poetin.

PF edhe ne Shqiperi e vjeter eshte.. ka qene me Gencin.

Si te vesh ne gjume peshqit:

- cdo dite posto minimumi dy tema mbi armet kimike

- leri te komentojne pa fund ne to, derisa t'u shterren fuqite krejt dhe te bien ne qetesi

- perserit te njejten teknike duke e alternuar nje jave po, nje jave jo

(ne varesi nga politika ky hapi i trete, kuptohet; me shprese do na japi boll material ne te ardhmen e afert, deri per festa)

Po si ti zgjosh nga gjumi nostalgjik? Apo ndonje teme me dashuri? smiley

Hmm, nuk e di. He njehere ta degjojme kete metoden qe proponon ti. Detajoji hapat sic kam bere une me lart.

(Dicka me thote qe peshqet siguro qe i zgjon. Peshqit nuk dihet si reagojne.) 

smiley

Une kam ngelur ne klase tek kjo teme, keshtu qe mendoj se nuk eshte e vlefshme as hapat dhe as vrapi..smiley

As hapi, as vrapi? Ti paske qene topi tapi! Ke ajo lenda ne shkolle smiley

Ashtu, tap topi desha me thene. Se na ngatarrove smiley

Nuk kam patur prirje se kam qene e vogel..smiley

Fiqo, mire protestat, por as Van Dami s'te frymezon per te bere poezi? smiley

Ore njerez, a e moret vesh se ka rene tajfuni madh ne Filipine?

Po qe ra nje tornado dhe beri namin ne Amerike?

Po qe u rrezua dje nje avion ne Rusi dhe vdiqen te 50 pasagjeret ne bord?

Ju ngelet ke armet kimike te imagjinates!

Jo po thuaj pastaj qe shihni a nuk shihni me larg se hunda juaj. smiley 

Ju ngelet ke armet kimike te imagjinates!

jo jo se tek keto arme duhet ndalur gjate, se po mos ishte per popullin i kullufiten shqipot. ja, kjo qe belgjika nuk i merr tregon edhe njehere qe kishin shume te drejte. t'i hapin syte mire shqiptaret se qeveri per se mbari nuk kane. qeveria belge e beri vete punen per te cilen paguhet, s'la popullin te dali rrugeve. keta tanet ja u bene njerezve gjakun uje...

halle halle kjo dynja

Paska komentuar edhe ceni I peshkut aty.

Kam nevoje te kontaktoj Ministrine e Arsimit ne Tirane .

Me jepni nje nr te sakte nqs jeni ne dijeni ju qe flisni nga Shqiperia

Dy here eshte cuar nje request per mua nga Toronto me poste dhe nuk kthehet asnje pergjigje nga injoranca e pales shqiptare

smiley

nqs e ke pune notash, kontaktohet rektori ku ke bere shkollen, jo ministria e arsimit. 

Punonjesit e shtetit ne Shqiperi , copa mishi smileysmileysmileysmileysmiley

mos u fshih pas petkave.

E mbani mend ; go fuck yourself San Diego? smiley se shpejti ne ekranin e madh te cinemase. Anchorman 2. 

I don't even know if I am or I am not.
When I think I am, I find myself worthless,
when I think I am not, I find my value.
Like my thoughts, I die and rise again each day ~Rumi

rrofshnjimiheresepovdesseqeshuri.

per nje bote me te paster...(make it a better place for you and for me) smiley

(CNN) -- The other day I was engaged in a rather thoughtful conversation with one of my CNN co-workers, an Ivy League-educated, award-winning journalist who's admired for her compassion and charm. She asked me to fart.

Shtate te denuar te rrezikshem arratisen nga Burgu i Drenoves.

I lutemi shume Ministrit te Drejtesise te mos jape doreheqen sepse nuk eshte faji i tij por i atyre qe u arratisen.

Ministria e Brendeshme : Jane shume te rrezikshem .

Mos moreeee

Ah Milan i dhjere, si s'fitoi njehere kur duhet ja fsha temen smiley

smiley

Lere se me ka pikur mu ne zemer do kisha kapur 200 paund.. i kapa te gjitah te tjerat..s'u be njehere mbare me keta pepinot.. dhe me ato turket, edhe ato tersene e gjalle, po te pakten Gallaten e kapa sot smiley

Napoli smiley

U rrah napoli si gomari ne duhan ca.. edhe zoterimi i topit barabar, edhe me gjuatje gati njesoj.. 

Le qe.... barazim Porto sa u be goli, ne p.. te s'emes oreee ue ue ue ca behet kshu! 

Edhe mund te thyhet.smiley

shyqyr qi arrite shnosh plako

C'e ke kete more Belul, je bere edhe ti spam nashi na ben reklama smiley

anallim loje, anallim loje.. shikoje prape se kisha kopjuar faqen e gabuar..smiley

E  rregullove qerrata... per ata qe s'e pane, titulli i linkut te pare ishte 

"Red head takes it up the.... smiley "

mos e keqinformo publikun..smiley   per ata qe se pane ishte ..........

Pse ke turp Belul, le qe ups, s'qenka linku yt ai paske te drejte, qenka nje nga keto faqet e mija hmmm...smiley

Se harrova, e do linkun? smiley

jo jo, seshte nevoja se guglloj  vet..smiley

Pyet mos e do Pjeri, se ai eshte i dhene mbas ketyre puneve smiley

Shit, 7 kriminele te rrezikshem te arratisur. 

Te pakten, paskan kapur 3 vrases me denim te perjetshem.

Hunter, nuk te ben dora te thuash qe jane kapur kater?

dora e Berishes jane smiley

4? Shume mire. Top channel kishte tre.

Te dish te lexosh shqip eshte humbje kohe

Hunter, nuk te ben dora te thuash qe jane kapur kater?

Arratisja e shtatë  të dënuarve me burgim të përjetshëm tregon për shthurjen totale të institucioneve të shteti që merren me zbatimin e ligjit dhe mbrojtjen e jetës së qytetarëve.Degjenerimi ka arritur ne ate nivel sa në krye të Policisë së Burgjeve u emërua edhe një ish i arrestuar për trafik klandestinësh i cili u detyrua të jepte publikisht dorëheqjen kurse radhet e gardianeve jane mbushur me efektivë militante të papërgatitur pa lidhje me profesionin duke e cuar nivelin e policise ne ate te para 2005 ne kohen kur sundonin maskat,bandat dhe kondrabandistet.Kjo eshte Rilindja qe ofrojne socialistet.

WELCOME  TO RAMASTAN JUNGLE !

Kapo Berisha kishte ne krye te policise njerez qe ne kabllograme e di cfar thuehj se ishin he smiley

O kapo po nuk keni as goje e as bythe me fol juve mer kusar! Po ju kishit Gaz Dibren, mafjozi qe shantazoi president Moisiun, per ta detyruar kete te fundit qe te firmoste nje dekret qe ju deshte saliut! E keqja e ketij vendi eshte se nuk ka se kush ti beje karshillet/opozit ketyne qe jane ne pushtet se ju jeni te gjithe, po te gjithe pa perjashtim jeni shkerdhata dhe bira kurvash!

+1 

Kuazi madje e gjith kupola e policise te shtetit thuhej ne kabllogtrame drejtohej nga njerez te inkriminuar. Kur jeton ne shtepi xhami thote englezi, mos gjuj me gur, more vesh kapo?

Ore Ora keta keta kriminele dhe bythq..... nuk duhen burgosur se do te duheshin fonde te shumta per ti strehuar dhe trajtuar, keta duhet te milen, pra duhet tu merret pasuria e vene keto 10-15 vitet e fundit.

Kuazi 

Jam dakort, ate dua edhe une, versioni Rus, Putini ja u gjeti midene ketyre.. Versioni i imponuar nga perendimi eshte vetem qe te perfitoj perendimi, si eshte vendi do bere kuvendi.

Me ne fund Shqiperia ka nje Polici Shteti ne krye te detyres. Asgje sdo na ndale ne luften me krimin e me korrupsionin. Ky eshte vec fillimi

edi rama, ne lidhje me te arratisurit.smiley

Ka rene shteti. Jane arrtisur nga burgu i sigurise se larte 7 te denuar me arme ne dore dhe policia as nuk ka mundur ti ndaloje deri tani. I ka ndihmuar fati te kapin disa prej tyre.

Eshte faj vetem i Rames dhe Tahirit qe kane shkaterruar policine e shtetit dhe ate te burgjeve, duke hequr ata qe kane pasur pervoje dhe vene militantet.

Ai Enrik Sulejmani qe dha doreheqje si drejtor i policise se burgjeve, ka qene trafikant dhe keta e vune ne krye te policise.

smiley I madh je, keshtu vazhdo. Endrito, mos m'thuj qe s'te kam tregu smiley

Jo, te lutem lexoje me vemendje dhe qetesi mesqzhin e Rames. Pikerisht sot mund te themi se me ne fund shteti jone ka nje Polici. Me duket se festave te Nentorit do i shtohet edhe nje tjeter.#rilindje

Rama ecen sipas parimit hitlero-gebelsian qe sa me e madhe te jete genjeshtra, aq me shume mundesi ka te besohet si e vertete, por Rama vetem po luan rolin e kllounit se ato fjale qe cdo lider ne nje vend demokratik dhe me mend ne koke do te skuqej ti thoshte pas nje rasti te tille.

Ky le te thoje kshu traplliqesh kur te boj noj fjalim per arritjet e Policise se budallenj ka sa te dush qe e perkrahin, po te hedhesh cicerima te tilla ne momentet qe Policia duket ashiqare qe nuk bo punen eshte tamam te tallesh bythen me popullin fukara.

Me duket se ky poeti paguhet nga Rama per ti nxjerr bojen PD-s hahaha, ska mundesi te kete njeri te tille prej verteti smiley

S'e besoj.Kane shpenzime dhe keta, ku t'i gjeje ai 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).