Nuk pata mundesin te aplikoja per formularin A2 dhe A3, sepse isha jashte vendit. Tani kam ardhur ne shqiperi dhe do doja  te vazhdoje nje shkolle per shkenca kompjuterike. Por regjistrimet ne shkolla shteterore kane mbaruar, ka ndonje mundesi qe te rigjstrohem, ose ka ndonje shkolle private? 
cfare me sygjeroni? 

shum flm

18 Komente

jo online, po thoja per shkolle

Ti me duket se nuk e paske haberin se ca eshte MIT. 

Pse nuk shko te Harry Fultz?

Po nuk e pate problem, ma shpjego pak ca do te thot MIT?

Massachusetts Institute of Technology
University

shqip: Instituti Teknologjik i Massachusetts, nje nga me te miret ne bote !!

ky kursi qenka falas?

edhe kto kurset online te japin diplome?

naten zemra motres

Kto e kane cmimin sikur te ishin ne EU me duket. Me mire te rregjistrohet ne MIT se ndoshta fiton burse dhe ska me halle pastaj smiley

Po nejse, ishallah gjen zgjidhje. 

Ruzh, unë nuk po tallesha, po sugjeroja një alternativë që edhe pavarësisht kostos mund të jetë ide më e mirë. Tjetër pastaj nëse diploma duhet për arsye martese apo auditori për arsye shoqërore.

po do me 'shku' n'shkolle pra smiley

apo me 'shku' tani bohet dhe virutalisht, se ka ndrru dynjaja smiley

MIT courses are great, por noshta i duhet i cike pergatitje mbi shkollen e mesme qe ti bluaje sic duhet. Konsideroje univ shqiptare me shume si nivel kolegji, te pakten t'boje i cike me shume algjeber smiley

Amin mos ja shtini ne men' ate universitetin e 'kristalizum'

mire

naten e mire

yeah, 2 alternativa - MIT dhe UNYT

Po te kesh leke, shko e regjistrohu tek Universiteti "Vitrina". Kaq, pastaj mbas regjistrimit dhe firmosjes se marrreveshjes per menyren e pageses/ave, po te duash ik prape jashte Shqiperise se shkollen/dipllomen e ke te morme.  Hajt suksese.

Mik, ekzistojne edhe shkollat part-time. Shko pyet nga universiteti publik nesa ka ende kohe per regjistrimin. Mua me thane qe diploma eshte njelloj e vlefshme, vetem se shkolla zgjat 1 vit me teper.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).