305 Komente

peshku e ka nje te mire, nuk te vjen me te dialogosh edhe sikur te te vrasin. i ke dialoguar te gjitha.

po tashti

Najs!

_

Uii sa kisha pa e degjuar

kjo eshte shume najs, punk kalifornian i vdekur 22 vjeç.

pas te 22tave nuk ia vlen te jetosh

nuk ka me jete pas te 22tave

kush mendon se jeton pas te 22tave

nuk e ka ditur kurre se çeshte jeta

 

p.s. merreni kete poezi dhe stampojeni ne bluza

ishte humor meqe me siper bera poezi shume here me te arrire nga ato te Arb Elos qe eshte poeti zyrtar i peshkut pa uje dhe me kete rast doja t'ia vija ne dukje superioritetin tim... pra fuck you arb elo

po siç duket nga habija jote humori im paska vajt per lesh

Fiks ajo qe me duhej kete te diele per te kaperdire me kollaj ndryshimin e ores. Falemnderit! smiley

mirdjelofsh zemra

t'gjithe te njejtin destinacion kemi! ngushu-llime

Kam ngelur pa tv dhe po shikoja lajmet ne internet ne nje kanal te Florides. Jepet moti, jete o jete, them, kur fill me pas vdekja. Kisha qare me tjeter kengetar vetem nje ore me pare dhe si kendon Eranda lotet me ishin thare; mirepres kafe te bluar.

 cfare eshte kjo Ref; apo ashtu kot, t'gjithe ne nje tavell? ;p

R.I.P

Mos qaj  ...smiley

_

smileysmiley madheshtore!!!

Mirejamo.., me kujtove  Paul McCartney, ''kori i bretkockave''..smiley  e shikoja thuajse cdo dite ne behar  me shume kenaqesi, ishte ne siglen e emisionit  te RAI-t per femije,   ''fresco-fresco'',  kush e mban mend..?  5- deri 7 mbasdite, jpete filma,  fima vizatimore, nder te tjera,  ''Furja'', apo  me robot, Mazinga-Zeta.smiley ehhhhhh....

smiley ke bere sh mire- legjenda Dire Straits...sa here me bie rasti degjoj What it is, por kjo tjetra eshte smiley

smiley hape smiley  Br£ se ate kane me te miren, mos e humb smiley...te tjerat jane te mbivleresuara

Ajo qe ka vendosur Bredharaku eshte all-time favorite. Ndersa ato te Etnikut dhe te Fiqiriut kisha shume kohe pa i ridegjuar. Thanks for posting guys, Dire Straits forever! smiley

po ca na kujton se ishte nji kohe qe vec DS mnjes-drek-dark...pse planet of the new orleans, private invastigations pa fol ktu per sultans of swing, money for nothing, heavy fuel, walk of life...ca na kujtoni. Muzike pra, jo shaka!

Looooool how cute & funny! smiley 

He pra ma,kjo po qe eshte relax,se na lodhe koken me ato filmat. smiley

Magus, edhe une degjova rastesisht ne makine Chris Rea sot..smiley   blue cafe...
 

Ky eshte dore me nji per makine Belulo. Neper highway te Amerikes me shkon shume Daytona... Normalisht The Road to Hell eshte universale per kete pune, por s'po e ve se s'e nxe tralala-ja -- aq e madhe eshte smiley

smiley kjo per qejfin tim smiley

this magic moment është nga këngët që i dëgjoj detyrimisht tre herë rresht. edhe some velvet morning që të vura më sipër e tillë është. urdhëro një tematike për sot: http://www.youtube.com/watch?v=Pb_r-IwB8t8

Mighty Joe wshte kenge e madhe; si ke harruar Venus?! smiley

Nuk e harrova, po i degjoja me radhe, po pertoja t'i vija nje nga nje aty. smiley

smiley s'ben me nona Tom Waits & F.Zappas...

Ohhh, how we "danced" with the rose of Tralee....bukur, bukur!

per hallouin e? smiley 

broadband connection....me pelqen Puçini! ke sy ne cdo perzgjedhje qe sjell!

le të themi vesh

me kete jam dakort edhe une smiley...c'morra vesh tani po plas andej nga Kucova...2 deshmore smiley te rene?!

i leme keto budallalleqe, rrusho/i...si thua? une ta afroj veshin pa problem, por duhet ta kerkosh me me lezet...naten!

smiley mos! a thua? 95 Ajax-Milan...i kupton vet Kluivert te tjeratsmiley

me kenaqe! smiley

naten, gjumin e embel!

Po ruaj Oren kur te ndrrohet, pastaj te fle e qete.. smiley

-------------

_

shtoni dhe kete Jane ne liste... smiley

I met you at JC Penny
I think your nametag said Jenny

ose

Squeri, good evening. smiley

smiley ground control to major tom (one thing leads to another)

Aah, highlight of my day qe ma vare smiley

mirjame

_

panvaresisht...Theodhorakis eshte kompozitor i madh ( famoz,- thene ndryshe smiley ) smiley

edhe kenga ruse e ketij komshiut tend eshte famoze, po ashtu... panvaresisht smiley

flm per linkun.

-------

.

Fiks cfare kisha n'men!

Ne raste te tilla ua shperblefshim. smileysmiley

,

Ku e kam ate belulin .

censored.

kalofsh bukur!...sa keq qe kjo varka e ketij eshte ngulur ne nje vend e s'po leviz smiley

Lere se e kam pare 10 here gjer tani. smiley Po pres ta beje review Stalker. smiley Te shikoj ca note do i jape...

Loaded

Une ate po pres se kam gati 1 link tja hudh poshte noten. smiley

Free.

Yeah we got the fire, fire, fire

And we gonna let it burn, burn, burn, burn
We gonna let it burn, burn, burn, burn
Gonna let it burn, burn, burn, burn
We gonna let it burn, burn, burn, burn...

uauuuu Te ka lali shpirt 29,505,631 klikime....ore po perfitojne ndonje $$$ Gunbardhi ft. Mandi ft. Dafi nga YouTube....duhet, ne fakt smiley

na 200 mije euro e sigurte smiley

me te vertete smiley na 200 ajo & 200 ft i pare & 200 ft i dyte apo e ndajne?

ah, c'kenge, c'muzike. Si oshetin ne sfond te --->  'Cause I love you,  Yes I love you, oh how I love you... breathtaking. Perle magjike. Te le pa fryme. a pa pa pa.   smiley - Nights In White Satin. 

rrofsh Mimi

Oh u're so cute. smiley Mirejam-o kam nje kanarine qe s'para kendon shume. Eshte e bukur me 1 xhufke te verdhe te koka. Po ke pare ti sa here do vej Pirron fillon e kendon, kerkon ti degjohet cicerima, kenga, permbi zerin, kenget e tij. E ka fiksimin vec me kenge shqip. Me muzike tjeter nuk kendon aq fort. Per tu cudit. Sme le ta degjoj ne qetesi. Ajo kerkon ta zaptoj muziken e tij me cicerimat e saj.  Ja dhe 1 here pra, te pershendes dhe Ty smiley http://youtu.be/dMAAj_xqasI

smileyvazhdimi ne shqip...pa haterlleqe inglezi e terci verci smiley

Ok, M-L. Vazhdon keshtu, ajo kenga qe po thoja:

Last christmas I gave you my heart

Next christmas... ta marr prape! 

smiley

ps.: mos i ve veshin linkut qe ka vene Etniku se eshte jashte teme. S'ben fjale per christmas.

pps.: Mariah dikur ka qene super! S'me besohet qe i kam pas dhe une nja dy cd te saj ne koleksion. Nderkohe qe une jam per rrok te viteve '70...

Mire ke bere qe i ke pasur ato 2 CD. Duhen dhe ato. Po kete e mban mend, oldie smiley  http://youtu.be/bjQzJAKxTrE. Etniku eshte high sot, si e diele qe eshte, spo ja vejme re. Etniko, hello stranger! lol

Hej c'me kujtove me kete oldie. Nje Xhorxh tjeter te viteve '80, tip transi kshu po kendonte mire. Kape njecik kete karma chameleon smileysmiley

smiley

___ smiley

pss: smiley me pelqejne keto te vjetrat smiley...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).