Fëmijët e emigrantëve kanë vështirësi ne formulimin e gramatikës shqipe. Mirëpo kjo s'do të thotë se ata nuk duan ta mësojnë mirë gjuhen shqipe, ata duan t'i mësojnë të gjitha rregullat gramatikore.

A ka ndonjë website me rregulla gramatikore të gjuhës shqipe?  Flm.

11 Komente

Pjero, po reflekton pas kritikave qe te ben ketu te peshku ne lidhje me gabimet gramatikore dhe sintaksore te letres tende drejtuar Kryeministrit? Ti nuk ke pse ndiesh keq, ti je krijues dhe te lejohet te shkruash dhe me gabime.

Vlonjat dhe Bredharak, e kisha fjalen per femijet e emigranteve, dhe kjo eshte nje teme shum interesante per ata. 

Pjero, une nuk di t'i ket thene dikush ajnshtajnit se kish harruar presje, pikpresje, pikecuditese etj. 

e ke tamam Pjer.. Ministria e arsimit duhet te ndertoje nje sit te tille..

Pjeri me duket se po pyet jo per veten e tij, por per  te miren e kalamajve tuaj! smiley

Mos vdeksh Pjer. Shpirt njeriu je. U trete per memedhene dhe per bijte e memedhise kudo ne bote dhe askush nuk ta di. Qofsh i nderuar.

po prinderit e tyre analfabete jane?  se ne pergjithesi e kane bere shkollen ne shqiperi.  prinderit e kompleksuar jane fajtore per ata qe s'dine shqip.

Sh. i Vjeter,  shkollen edhe une e kam bere por shum gjera i kam harruar. Ja psh, pardje me pyeti goca, qe ka dipllome per perkthyese, per ca gjojna, jo definitiv, jo po keshtu e ashtu. Ku i merrsha vesh une ato, megjithse e di gjuhen shqipe me mire se ajo dhe shum ketu. 

A ka ndonje specialist ketu? 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).