165 Komente

Kjo dite duhet te  shenohet ne kalendar smiley!!

 

+1000

A hongren noi shqelm?

Ndyresirat e kombit....

Hahahaha Basha duket si manare mrapa Berishes! smiley

Ju @ifsha kryetarin mu ne b@the!

 

Like a boss!smiley

qeni plak me zagarin e tij, ta kishin mbyt me peshtyma halene.

Po shko ti po ke b...

Mire bejne.Mbajeni Ramen!

jo po te vije prap berisha dhe do ja degjoje kengen: opooozita antiamerikneeee, neobllokmenet qe nuk duen NATO-n, anarksitet , celula antiamerikaneeeeee . t ka marr malli e.

Mos u lebetit ti, se dolen ca e thoshin pse qaheshit nga Berisha....e dinim qe do ju mungonte apo bresheri-shiu. Vdesin per bajraktarin ca po kot su lebetita une.smiley

Iken si te dhjere smiley

Bravo Bravo Bravo

Kur ua thoshim para katër pesë ditësh, dolëm diversionista - kshu na quante dhe leshi i bythës që firmos në borderotë e qeverisë. Hani mt tashi. 

 

Avash mer ti. Jeni msu ju greket tu na vjedh historine, kostumin kombetare dhe heronjte e 1821-shit. ka google tashti. I pari e kom thone vete qe armet kimike jane looooooojaaaaaaa smiley

O Roni, Vjosa ku e ka burimin? Nuk të thotë gjë fakti se po protestohet "si grekët". smiley

 

E vertete, protestes i vinte era Sintagma (kshu e ke emrin ai sheshi para parlamentit?)

Erdhi maloku i Vucidolit ti jepte protestes era dhi por e perzune!

 

O Sali o kokgorice..

hahahahahahahahahahah smiley    smiley     rinia me gishtin e mesit ose me gishtin e modh kokeposhte, keta dy kriminelat buzeqeshin dhe ngrejne 2 gishtat lart. Ah mer sali, ndrova mendje, ti nuk duhet te ngordhesh kaq shpejt, duhet ta ndjesh perdhosjen qe po te ben ky popull.

Edhe beniamini yt Edi te njejten rruge do te mare!

Brezi mbi 40 vjet duhet urgjentisht te hape rrugen,se eshte brezi me i kontaminuar.

Forca rinia!

E lexova, i mbeshtes 100 % ato qe ka thene;

1. Qe Berisha eshte i pafytre dhe po perdor histerine e tij personale (e ka fjalen per sjelljen sot ne parlament ku fliste pa leje dhe vetem budallalleqe tip histerie all Xhozi) per tiu kunderven Amerikes (asaj qe ja ...nonen me kallomketij qen rrugesh) dhe;

2. Shqiperia ka detyrim minimal te degjoje se cfare thone Amerikanet e pastaj ti diskutoje ato ne forumet demokratike te hierarkise se shtetit.(pjesen e fundit te fjalise paraadhese e shtova une sepse keshtu do te kishte thene dhe Velia).

Kuazi

Heqim menjane ligesine dhe perfitimin politik te "plakut te marre"(qe s'po ja var me kerkush) por ky reagimi i Veliajt ishte militantesk (kush qenka kunder armeve qenka kunder SHBA). Veliaj ra perfundimisht ne rangun e pacengrenesit Fahri!

ma trim se çau shesku

Le ta shohe LefKOPEJAse cdo te thote Shtet e shoqeri ...Dhe Bisha ka te drejte te Protestoje !!!!! Digjohet dhezeri shoqeruesit Largohuni "Mos e Dhisni " ( ne fakt mos e shtypni smiley Po nejse ai Gishti Mezit smiley  Shenja me kuptimplote qe Erdhi Shteti dhe Shoqeria Normale Ta GEZOJME  te dashur vellezer e motra shqiptare ! Le te duket pak si anarshi .Keshtu ka kaluar gjithe Bota !...

Te kam thene moj LefKOPE qe.... po te vjen  Tahiri   / nga Kabineti me i miri ....smiley

I dhe tas me hashure atij fatakeqit Poetit smiley

Do ti ndodhte edhe shume me keq ketij te paskrupulli qe merr rrugen te beje davet ...me atyre qe e ndjejne se jane ne mort.Turp qe nuk mund tja heqi asgje gjer ne varr!
Pozita me e veshtire e nje te riu si Lul Basha i cili ecen ne gjurmet e mushkes gerdalle

Sikur te kishin larguar edhe Ilir Meten  do ishte akoma me bukur.   Po edhe Kaq eshte arritje shume e madhe.

Ka shprese Shqipnia.

Ky brez qe nuk kompleksohet e i thote pa te keq ik q..ihu ketij kriminelit, premton per mire. 

Po sot ka dhe me shume liri se para 1 viti. Nese do ishte paralajmeru protesta si kjo e sotmja, dhe ne pushtet do ishte Sala, Klani dje do kishte fillu emisionet nga shkolla e qenve per seancat stervitore sesi ndalen protestuesit; do kishte dale Brecani e do thote se do kemi tolerance zero, gjithe sheshet do ishin mush me kamiona e furgona me police. Duhet me pranu realitetin e me i dhon hakun te gjitheve.  

ani, nuk e ke idene si e priten.Nuk donin ta degjonin.Pasi e urdheronin" Thuaj Jo" , turma ne fakt e perzuri.Deshi te merrte rol lideri...E dh...fare!Pra dhe Ilirbeut ja kenduan sot ....Teskerene.Ne zgjedhjet qe vine do shikojme si bien DENCET !

smiley  Asnjeri nuk duhet te manipuloje protestat e te dale si shpetimtar.

E ku eshte largimi ketu mo?? Apo se e tha Top Channel?! Kishte disa qe duartrokisnin (shume) dhe disa qe kontestonin (pak). Pfff. Titull qesharak.

PO ato gishtat ulur poshte a i shef ti apo te jane errur syte. PO pse nuk ndenjen nese po i duartrokisnin? Tamom si dhite e zgjebosura u larguan te dy kriminelet babai me te birin.

Mu me duket sikur i thone, je njish..... e vrap merrja karrigen Edit se eshte jashte shtetit, eshte perjete e jotja.

Po ku e imagjinoni dot ju se si e interpreton realitetin Saluku???? Asnje nuk eshte i shkallsmileyuar sa ai...

Ca thua oburre?? Te kane erresuar syte nga urrejtja. Ore vl Sales, nuk ka ndonje rendesi, por kjo s'eshte perzenie. Biles po te them per eksperience, qe ne protesta te tilla jashte vendit, te organizuar nga shoqeria ne menyre spontane, politikanet qendrojne larg se e dine qe turma i identifikon gjithe politikanet njesoj, prandaj guxim qe kane dalur aty.

Jo mer Lal mos te jane erresuar syte nga Dashnia tye per te. Se ajo qe ti shef si guxim une e shof si testim ujrash per tu leshu me koke drejt karriges se Kryeministrit. Ai Ilir Meta, se mbajti fjalen por duhet tja kish cu nje cope karrige ne Shtepi ish Kryeministrit se nuk i ndahet shpirti nga pushtetismiley

Po e perseris, kishte disa qe duartrokisnin, disa qe i rrahnin doren (give me five), disa qe kontestonin, disa indiferente. Normale. Proteste me njerez te ndryshem. Kaq. Tani ose po shohim dy video te ndryshme ose i ke fut syve nje "Edi Rama Mode".

Tung smiley
 

Sa nerva ke per sqarim mer burre. Respekte.

 Me fal Hunter, po kesaj i thone te mbulosh diellin me shoshe...dhe po ta them si dikush qe per fat te mire apo te keq ka votuar vetem nje here ne Shqiperi dhe kete vote (kam qene18 vjec) ia kam dhene PD, familja ime i ka dhene edhe me shume vota per fat te keq, ndoshta sepse i perkasin atij brezi te alucinuar nga kerpudhat e demokracise, por brezat e rinj nuk i hane ato kerputhat aty, as prinderit e mi tanime, prandaj sot une si edhe shume te tjere ndihem krenare qe jam Shqiptare. Nuk mbaj mend te kem ndier krenari me pare. Per here te pare ngrihemi te protestojme pa ngjyra politike dhe kam shpresen se vetem keshtu edhe politka e vendit tone do te behet me e mire.

Deshiroj te pergezohem me krijuesit e ketij Blog-u,eshte hera e pare qe shkruaj po i kam ndjekur shkrimet dhe komentet shpesh dhe ju falenderoj nga zemra per shoqerine qe me keni dhene keto dite.

Love You All!!

Bleta.

Bleta po mu qe jam vuçidolas dhe njekohesisht me krietarken per jete te jeteve, a me do? Lov mi? 

Eshte perzenie sepse u mat te fliste dhe e la fjalen pergjys dhe iku smiley, dhe sic e sheh, asnjeri s'ia var e te gjithe e injorojne ose i thone te ike. Ja c'ndodh kur s'fut ne miting maloke, por ke qytetare te vertete. Te ndodh ai poshterim qe s'i ka ndodhur ne gjithe karrieren. Madje, s'i ka ndodhur asnje is kryeministri.

E mire. Shife si te duan e bardha zemer. Bej ndonje editorial a ku di une. Por perzenie kjo s'eshte. Reagime te ndryshme, perfshi kontestime, sic eshte shume normale. Biles perkundrazi, do te ishte anormale qe te mos kishte kontestime, sepse kjo do te thonte qe protesta nuk eshte spontane dhe apolitike. Si te duash ti. Asgje nuk ndryshon.

Po ca merresh me kta.

Keta kane alibi Salen per cdo gje.

Rama po i shfaros si popull kta merren akoma me Salen. 

Pikerisht Hunter. Aty dallohet qarte qe shumica po e duartroket, ka vetem tek tuk ndonje gisht lart qe duket dhe jane hafijet qe kane shkuar te spiunojne protestuesit.

Titulli edhe njehere eshte gatuar ne kuzhinen e Rames dhe dhene nga TCH.

Titulli edhe njehere eshte gatuar ne kuzhinen ....Poeti smiley prape 

Sec gatuat me tete pika / ne guzhine te Amerika...smiley

.Kisha idene se e lemerise fare fatakeqin o LefKOPE , dhe duhet ta largoje ca kohe qe te mos vdiste nga Histeria . Po jo jo , me siper dhe ketu tregon qe e ka gjete Frymezimin Partizan ...Lufte Imperializmit Amerikan Dje Sot dhe Kurdohere ...Amen

I lebetit ne se   e njeh Marshimin e Leka Zogut se "i vodhen Votata Partinat or tie "  Ka dale 100% sic thoni JU per ...testim..mori dhe gishtine mezit ndyresira qe nuk do ti ndahet atij vendi me ere Kufome .Mos ja vur re Hundderrit .Me e pakta ...naiv si gjithnje smiley

Per mua nnuk jane aspak hafije apo spiun te kujt tjeter. Jane njerez normal qe nuk e duan ose qe e kane inat. Nuk e duan aty, dhe e drejta e tyre eshte. Sic ka te tjere qe reagojne me perkrahje. Kaq. Jo ndonje gje.
 

ja dhe nje pergjigje llogjike xhanem 

Tani e kuptoj pse tha Arvizu qe 23 Qershori eshte njelloj i rendesishem si 1992.

Lakmuesi i tij ka qene shume i sakte. 

degjo baba arvizun sot ne darke se do flase pa dorashka dhe mjere ai qe do bie ne gojen e tij.. Mbaje mende komentusi kete qe po shkruaj.

smiley Pasi te kete bere gati valixhet?...Do ti fuse nje mallkim alla shqiptarce "gjithe antiamerikaneve, antisariniste"Ju zente nje kolere qe s'parnuat Sarinin e Asadit "   Jam kurjoz, a do ti thoje burre shteti ketij gjatovines kesaj radhe sic i tha vucidolsit pasi vrau 4 qytetare te pafajshem?

Art ke nje jave qe po behesh histerik i pa durushem.. E kuptoj qe ke marre zakonin e vendesave andej nga je, por seriozisht merre pak me shtruar se i ke bere lemsh e disa rob nuk po marrim vesh ku qendron dallimin midis armeve kimike, armeve berthamore, armeve biologjike  dhe armeve radioaktive.. Ka dallim keto arme me njera-tjetren dhe kane specifiken e tyre ne trajtim. Por ti dhe grupi polifonik histeria e keni bere kaq lemsh kete gje sa Arvizua po detyrohet te dale ne ekran se keni lemeritur dhe robte ne bote, lere me ne Shqiperi.

p.s.  nje zyrtare evropia tha sot qe jane disa vende evropiane qe po diskutojne nuk eshte vetem ceshtje shqiptare. smiley

Arti o djale i mire po ...shhhh icik dhjaks. 

Zakonisht, duartrokitjet e supozuara... sikur dëgjohen. Unë s'po dëgjoj gjë duartrokitje në video. 

Zakonisht, duart mbahen poshtë, që trokitja e tyre të jetë më e fortë. Unë po shoh veç njerëz me dorën lart, që bëjnë shenjën e famshme me gishtin e madh.

 

Hehe. e forte.

keto jane propaganda dylekshe te pushtetit tiranik qe perpelitet. Ne proteste sigurisht ka edhe hafije te Rames qe ngrejne gishtat perpjete por shumica aty dallohet qarte qe po e mirepresin Berishen e Bashen qe nuk kane shkuar as per te ndjenjur e as per te folur, vetem nje vizite tek protestat per te thene mesazhin se opozita e perkrah kete kauze.

Po te jete per te perzene ndonje i pari duhet perzene Rama nga kryeministria qe po na helmon dhe i dyti Ilir Meta qe del e flet per mjedisin.

Hajduti Meta ka folur me mikrofon sot tek parlamenti ne mes te protestuesve!!!

Hajduti Meta!

Bashke me Meten duhet kapur ne dajak edhe Sazan Guri qe e therret aty.

Perpara se pushteti tiranik eshte ne piken e tij me kritike vetem pas 2 muajsh ne pushtet.

Hahaha, ca fjalish komuniste. Ky qenka nje nga ato xhajet e enverit qe ka mesuar internetin dhe mban niperit brenda kater mureve, pa ditur te komunikoje as me shitesit atje ku kane emigruar kalamajt. Iku komunizmi, o xhaje. Sala dhe Enveri le te rrojne sa malet ne kokat tuaja, por ne Shqiperi moren fund. Dhe keshtu do te marrin fund te gjithe ata qe tallen me popullin, edhe Edi Rama, sado plehra si puna jote te kene nga pas. Keshtu qe zhduku se ketu eshte eprfshire populli shqiptar, jo ju plehrat e politikaneve. Mos e ndotni kete ceshtje me llumin tuaj komunist. Hajd zhduku andej.

Ne ka nje komunist 24 karatesh ketu je ti sa edhe popullin e kupton me perkufizimin e komunizmit qe llogariste si popull vetem punistet si puna jote. Hhahahahahhaaa...

Popull jane te gjithe aty dhe ky popull eshte ne sheshe dhe Ramen ka per te hedhur si plehre nese nuk mbledh mendjen.

Hajt tani se une sjam as gej i Vilajetit dhe as punist i Rames.

Ik o mbeturine e komunizmit.

 smiley  smiley  

Duhet te kete kujdes dhe Rama, se ...... 

Rama drejt asaj vafte qe tani ne mesoburreri, nese sillet si Berisha.

.

 

Kurse ti thu te futet ne burg!

Ta fusesh ne burg i ben ndere!

ka denim me te madh per te se sa ta lesh keshtu?

One fine very lucky young man! Shif si po e shef ajo goca në krah... PRICELESS.

Përshëndes ty dhe Ronin me këtë.

Këtu përkthimi. 

Ajo goca ne krah u shkri fare!

Nuk ka sex me te mire se sa sexi qe ndizet ne proteste!

 

that look man... admirim, përzjerë me ndjenjë kundërshtimi, por në sfond. thats the kind of sht that lights candles. 

me/xheloz  smiley

 

Se dhe revolucjoni i sexit 70 lindi ne turmat e protestuesve te luftes se Vietnamit..

Make love not war smiley

Nomi ka per tu bo sot ne Tirone.

Maje men po nuk doli ne lajme mbas 9 mujsh lajmi: "Tirane: rritje e pazakonte lindjesh" 

Kind of creepy...

Foto shumë e bukur; aq e bukur sa duket si jo e vërtetë por fotoshop( pas disa kohësh do hudhet dhe ky mendim për debat)

Berisha me dy gishta duke përshëndetur sikur kanë dalë njerzit për të; bën sikur nuk sheh por i skuqur deri në flokë ecën stoik para gisht poshtërues të demostruesit (Ky mund të jesh dhe Ti por dhe Beluli me pushime aktive patriotike në Shqipëri)Vajza me shall blu e shikon me admirim por dhe e çuditur shokun e saj  sikur s'beson se ai qenka kaq guximtar.Djaloshi prapa me syze dhe çantë shpine (në fakt ky mund të jetë Beluli sikur të kishte dhe telefonin në dorë) buzqesh më shumë se i kënaqur nga skena.

PS: Belul të uroj pushime të mbara!

  Perpara se pushteti tiranik eshte ne piken e tij me kritike vetem pas 2 muajsh ne pushtet.

e paska zene hashurja kete o idris smiley

shko or punist. Po te dridhen leqet e kembeve se kjo pune nuk ndahet pa nje kurban.

Kesaj rradhe jam me ty. Une them Saluku....po ti?smiley

dmth e keni bere gati bomben per ta hedhur e. prokuroria duhe tte merret me ty.

bomben e madhe jane duke e plasur njerezit ne sheshe.

Tani sharjet dhe gishtat njerzit i kishin ngrit per qeverine dhe Edver Ramistanin por rastisi qe Berisha kaloi aty prane padashje dhe u duk sikur ishte kunder tij.

Dite te papame.. Dite te medhaja ne Shqipni.

Dita nje mije ti behet komandant Piktorit qe po helmon te ardhmen e vendit...perfundimisht i po i jep zgjidhje dilemes nje dhimbje pa fund apo nje fund i dhimbshem...nje fund i dhimbshem per shqiptarine qenka konkluzioni!

Spiritus ...C'ke me te ?! Ai eshte me laqe .As i prish pune njeriu as i ndreq . 

E bie LefKOPEJA e kurdis , i heq celsin dhe i shtyp Butonin. Ai nuk eshte qenie normale eshte Poet smileyme frymezim te Larte Hyjnor si nje  qe ka filluar vjen here pas here se "i kane prek PD-hin or tie "   me frymezim te vjersheruar , keto kohet e fundit .Po ende eshte gjysemzbulim i ri nga admin. Ka kohe deri tek Poeti Kombetar ...tata bie Buria / coniu burra ne kushtrim smiley

Falnaj zot !

Gomarin per te ngarkuar ...dhe Poetinsmiley per te recituar 

Edhe pas 23 vjetesh nge gishtat lart ky liri demokraci. Sa me shume kalojne vitet aq me shume estrade do shohim me kete tip.

Ja sa ta shkule ate SimBolen e tij nga Kavaja dhe t'ja fusin ne BYTH maskarait e Mashtrusit Spekullator Babasqap Vucidol Berishes . .

E thuj si t'ja bejme LefKOPE atij Fatakeqit tend , Poetit smiley qe po mendon ...pse nuk beri nga nje Grusht ne mes te Qyteteve edhe Enveri qe te kishim cfare te shembnim nga Komunizmi 

Keshtu nga trute nuk i shkul dot ,se e le pa to fare smiley

Amon mer shyqyr qe hapet i teme qe t'i vije zoni rigropsesve te funit! Knoquni mer tu sha Berishen se aty ju ka ngel filmi juve.

Sidoqofte mire bone ata qe i fishkellyne se kjo levizje nuk duhet te banalizohet me personazhe te tilla politike. Vertete ata kane te drejte te protestojne si cdo njeri tjeter por ama vemendjen mediatike dhe reflektoret kane me pak te drejte se cdo shqiptar tjeter per ta terheq.

Kjo eshte Tirana dhe Shqiperia at their finest. Te gjithe do kishim dashur te ishim pjese. Ishalla dite me te mira vijne thjesht dhe vetem nga ky ndergjegjsim kolektiv per rendesine dhe peshen qe mbart liria tyre dhe most importantly per momentin ishalla ajo qe besojne njerezit qe mund te jete e rrezikshme mos te lejohet te ndodhi.

Plaku i marre u diskreditua dhe duhet shenuar ne kalendar dita e sotme! smiley.. Por idiotet nuk i mungokan atij vendi

Ky skudhi tjeter se e kam dhe nga zona ime ben specjalistin tjeter shpjegon armet kimike dhe procesin e larjes me sapun te sarinit smiley

E imagjinoj sikur te ishin nderruar rolet dhe sot ky palaco do dilte i veshur si zombie para Parlamentit dhe do ulerinte Sali Kimiku! 

A e di ti ca eshte sarina ?

gaz

Jo eshte leng !

Eshte gaz ne gjendje te lengshme o idiot o shkerdhate  kur erdhe dhe ti ne pushtet o Erion Brace qe na ben si kimist dhe na thote ju genjejne!

Kam frike se ky nuk besoj se do te lepinte me akullore nga ato qe shiten ne rruget e tiranes nese do te ndodhte procesi i shkaterrimit te 'ARMEVE KIMIKE' ne Shqiperi !

Do ta doja te isha perballe ketij ne ate moment !

E di ti si behet rakia mo?

Ta thom u'!

Pa he le ta degjojme njehere , si behet ?

Po s'jane fjalet e mia, mor snajf. Jane fjalet e "te madhit fare", padronit te Sillos. smiley

"Merret gjethja jeshile, futet ne raki..."

a si vura re qe ishte citim smiley , po thashe mos e dije gjithsesi se mos na bije ndonjehere rasti me bo raki smiley

po ti snife ca po thua ndryshe nga Brace? Po gazi i pa lengshem ca eshte? smiley

ne fakt spo them gje ndyshe por kerkon te na beje budalla kur thote eshte leng ose me e sakta do te ishte 

'gaz ne gjendje te lenget'

se njerezit kur i thuaj eshte leng kushedi ca kujtojne , uje, leng portokallie , leng limoni .... e ke parasysh keto ste vrasin apo jo ?

Hee, dhe jo raki koti... por raki jeshile! (do thoshte "i madhi") smiley 

Keshtu dhe muhabeti i Braces.

E forta eshte se po te ishte Saliu ne pushtet, Bracja do e kishte cjerre megafonin duke bertit kunder armeve kimike.

 

Ueee ca skandali, cfare njerezish kemi ne parlament. Shif me sa perbuzje i flasin qytetareve te republikes. Cfare trajtimi perbuzes, cfare turpi!!!

Skandal? Edhe pse Brace i ka gabim argumentet, mua po me pelqen gjithnje e me shume ky politikan qe me pare s'e pelqeja fare. Me thuaj nje deputet qe del e diskuton ceshtjen me protestuesit ne menyre aq popullore, ne castin kur ata jane duke protestuar. Berisha sa here qe kishte protesta zbriste gjithe policine, e bente kordon me nga tre rreshta, ne te gjithe bulevardin. Kontakti kaq modest me popullin me duket shume gje e mire, nje hap perpara, dalje nga epoka mesjetare e Berishes e Nanos. Toni i zerit eshte i tille ne cdo debat mesdhetar. Ai frenimi i tepruar i tonit te zerit behet vetem per show dhe eshte hipokrizi.

Ai nuk po diskutonte, ai ka gjet ca cuna te urte komplet te befasuar nga rasti, dhe ka vajt tu bej prepotentin duke ju thene "ca di, nga e di ti, ku di ti ku eshte finlanda" etj si keto per ti ulur si ta paditur. Te kishte qene nje me i shkathet, se cunat ishin te pergatit boll e i njihnin mire lajmet, do e kishin vene ne loje akoma me keq. 

Ne fakt ka dal idiot total, edhe prepontent bllof edhe i paditur. 

Brace eshte i vetmi qe te pergjigjet ne Facebook. Mua ajo e folur me duket tipikja ne peshk, ne tavolina e kudo. Thjesht ashtu jemi, s'e mohon dot, se ke peshkun prove te gjalle.

Edhe se te pergjigjet ty ne facebook e benka te dali mire nga kjo situate qe eshte aty ne video? E ke pare ndonjehere si ju pergjigjet te tjereve me te cilet nuk eshte dakort? Akoma me shume, a e ke pyet veten se ca dreqin ben tere diten ky njeri qe harxhon me shume kohe ne facebook?

Me pak fjale Brace eshte nje populist komplet ordiner, flet per cdo gje qesim fare pa ditur asnje detaj. Nga ana tjeter mban dhe lidhje me "bazen" dhe per kete shume militant e duan. Ama si cdo gje, edhe kjo strategji ka limitet e veta, se Bracja ka shume here qe ben si i forte ne facebook per kauza po kur vjen momenti struket. Del dhe ben gafa si keto dhe fillojne dhe e kuptoje te gjithe qe eshte icik fallso ne ate kerkimin e tij drejt drejtesise perfekte. 

lol, po FB per politikanet nuk eshte shtyrje kohe. Aty japin deklaratat per ate qe bejne. Brace esthe i vetmi qe te ka dale here pas here duke tundur dokumente rreth ceshtjeve te rendesishme, nderkohe qe deputetet e tjere vertet qe s'kane bere asgje. S'kam ndonje simpati per Bracen, por qe eshte me aktiv, eshte.

Merre nga mua, Brace nuk di ca tund 90% te kohes. 

Pastaj i tund i tund, kur vjen puna sic ishte per kete Kryetarin e Gjykates Kushtetuese, tha aaa me falni po votova si me tha partia. Po atehere pse flet kot? Te flasi partia meqe ajo merr vendim. 

Endro

Pavaresisht paktikes se si pergjigjet Brace, ka rendesi pergjigja..... Se kjo pune vete si ajo deshira e fundit e te "ekzekutuarit me vdekje padrejtesisht", qe dikush i dha kavjar dhe shampanje ndersa paraardhesit e ekzekutonin "cold blooded"

Po mire mo, ka mendimin e tij ai. Dhe ne te gjithe e dime qe po te behet me kujdes ajo puna e armeve, mund te realizohet, por ne thjesht s'duam ta ndermarrim ate rrezik, sado perqindje te vogel te kete. Une personalisht s'eshte se s'i ze bese metodes teknike, une s'i ze bese njerezve ketu pas asaj qe ndodhi ne Gerdec. Por s'e mohojme dot qe i kemi eliminuar ne te shkuaren ne kushte shume me te keqija, dhe as qe po te sillemi si norvegjezet, e mbarojme me sukses. Por s'kemi norvegjeze e s'kemi besim se mund ta bejme. Ka qe jane gati te rrezikojne prape. Une s'dua te rrezikoj, ky do. Ka mendimin e vet.

Peshku i qelbur u terhoq nga era. Po si tia bejme per keta peshqit e tjere?

Shqiperia do te pranoje me mijra ton peshq te ngordhur

14 Nëntor, 2013

peshk

Tirane – Sikurse raporton e perditshmja Shqiptarja.com, Aleanca Kunder Importimit te Peshqve te Ngordhur (AKIPN) sapo ka ngritur alarmin per nje tjeter rrezik qe i kanoset ambientit tone te tejndotur, importimit te mijra ton peshq qe kohen e fundit kane dale te ngordhur neper brigjet e Kilit, Meksikes dhe Amerikes.

Keta peshq, qe kane ngordhur nga shkaqe te panjohura, po mbidhen nga autoritetet e atyre vendeve per tu transportuar drejt nje vendi qe do ti pranoje ata. Sa me shume fillon te vije era peshku aq me shume jane te gatshem te paguajne per kedo qe i merr peshqit. Kjo gje po e tundon tej mase qeverrine e re shqiptare, te ngelur si peshku ne zall nga ana financiare fale qeverise se meparshme.

“Peshku ka perqindje te madhe merkuri” thote nje nga ambientalistet e aleances, “ka per te helmuar token kaq shume, sa nuk ka per te mbire me domate, patate, kastravec, qepe ose fije bari.”

Disa te tjere thone qe ky peshk ka edhe perqindje te madhe radioaktiviteti, pasi gjasat jane te kete ngordhur si pasoje e proves se nje bombe te re atomike ne oqeanin paqesor per llogari te Shteteve te Bashkuara te Amerikes. Ndersa te tjere thone qe peshku ka ngordhur pasi u hodhen ne det te gjitha mbetjet toksike te armeve kimike rregjimit te Sirise. Ketyre zerave iu eshte bashkuar edhe zeri i ngjirur i ish kryeministrit Sali Berisha qe tha midis te tjerave qe “peshku e ka vendin ne det! Po doli ne toke ai qelb demokracine dhe perdoret per te blere edhe vjedhur voten.”

Tek tuk, ka edhe ndonje ze qe e mbeshtet importimin e peshkut te ngordhur, pasi SHBA do te na jape teknologji te avancuar qe e kthen ate ne ushqim te shijshem per mace dhe qen.

Sidoqofte, rreagimi i kryeministrit Rama deri tani mbi kete ceshtje nuk eshte “as mish as peshk.”

 te ngelur si peshku ne zall nga ana financiare fale qeverise se meparshme.

Sa keq,  ta kishte bërë si peshku pa ujë. 

Bravo ja treguat vendin , po me armet kimike cdo behet..

Mos na i rrasin ne Kosove....smiley

Nuk besoj se ligjvenesit e DASH te jene kaq amatore sa te propozojne ti vendosin ne Kosove keto arme. E para e punes eshte ceshtja e sigurise brenda ne Kosove...Po vijne vullnetaret e Sirise dhe raste te tilla presin per te mbeldhur rekrute smiley..E dyta do tju duhej te kalonin neper portet tona dhe e treta Serbet vete kategorikisht nuk do ta lejonin kete gje...Eshte kaq e komplikuar sa daj Sami do te mallkonte veten vetem ta mendonte kete ide. Po i tha Shqiperia jo..Armet nuk shkelin ne Ballkan!

Nuk i pjerdh Amerika Serbet, sidomos po pati edhe Rusine ne krah. Ne nga portet tona i rruajme bythen se 1000 ton per nje anije jane normale. Do zoti i prishin ne Seri qe te krijohet edhe si praktike. Kush vend ha mut te duroje vete eren.
 

+10

Si ne Kosove si ne Shqiperi njesoj eshte. Ne rast aksidenti preken te gjithe.

Qeveri e papergjegjshme komplet. Zeri i qytetareve qe kerkonin me ngulm transparence ra ne vesh te shurdher per nje kohe te gjate. Cdo gje u injorua ne menyren me te papergjegjshme a thua se kjo nuk eshte qeveri e shqiptareve. Arriti deri aty sa detyrohen femijet e gjimnazeve te vete-organizohen dhe te dalin ne shesh te kerkojne pergjegjshmeri nga kjo qeveri kur cenohet ne menyre te drejtperdrejte e ardhmja e tyre. Perballe kesaj furtune rinore cben qeveria? Kerkon ta politizoje ceshtjen nepermjet deklaratave te ministrit te Mirqenies Sociale. Vazhdon te mbuloje diellin me shoshe. TURP! TURP! TURP!

TURP!!!TURP!!! TURP!!!!!

 

Arriti deri aty sa detyrohen femijet e gjimnazeve te vete-organizohen dhe te dalin ne shesh 

smiley

Po pra, se ishin msu keq femijet e gjymnazeve duke ja organizu qeveria protestat. 

Ska mo PD ne pushtet! Tashti gjimnazistet te dalin dhe te vete-organizohen po deshen, i msute keq ju te PD-se kalamojt, cdo gjo gati, nga autobuzat e deri te flamurat! smiley

Daku, dy muj, nuk zgjaten dot me shume keto katunaret e qeverise.

smiley

Me ket opozite "anti-amerikane" 20 vjet ne pushtet e ke ket qeveri.

Nuk e di pse por kom nji parandjenje qe dhe me ket ambasadorin e ri amerikon nuk ka per ti pas punet hic mire PD-hi 

Ja beren shume mire... haha!

@Hunter, behej njehere nje diskutim ketu ne rast se njerez te pavarur e jo pjesetare te partis demokratike duhet te mirnin pjese ne zgjedhje te brendshme, e shkruaje qe nuk kishte kuptim. Por ja qe ka kuptim. Sonte keta, Basha e Berisha, duken si mish i huaj, si dinosaur qe nuk kane kuptuar ndjenjat e popullit. E arsyeja eshte se jane te mbyllur e te mbrojtur mes militanteve te tyre, politiken e bejne per militantet e tyre, e nuk mund te kuptojne si ndryshon e leviz populli ne pergjithesi. Te ishin me te hapur sonte do kishin me shume legjitimitet. Nuk do shiheshin si nje vazhdim i cfare ishte, por si nje opozite e vertete. Pa le njehere te kishte fituar ndonje i papritur (cough Olldashi a tjeter)...

smiley Ekspess i Kosoves shkruan qe Kosova shifet si alternative tjeter 

Do jete fitore si e Pirros, jo dhimessmiley

Po keta dobic amerikanesh e paskan kap me rracen tone. Obam leshi thuj. 

Bukur, bukur. Zbarkojne ne Shengjin (port i Kosoves) dhe transferohen. Le ti cojne ne Mitrovice

Ska asnje gje te bukursmiley
 

Pse mer? Thaci i pranon. Kunder do te dali Vetvendosja, po ata dihen, jane armiq antiamerikane smiley

Kaq largpames te kene qene?....Per kete mision ta kene planifikuar Rrugen e Kombit Valle?.. smiley   Sbesoj te lejte lajm i vertete se ajo zone ska asnje lloj sigurie..Ke cetniket Serbe qe ne radhe te pare s'do ta pranonin asnjehere plus jane te armatosur gjer ne dhembe..Do te shikoje nje alance te pazakonte kunder armeve te Sirise te VV me Cetniket  smiley

Skandal i vertete. 

1. Berisha dhe Basha meritojne vleresim per kurajon qe paten te hyjne mes permes turmes se te rinjve protestues. E meritojne sepse tregojne shenja gadishmerie per dialog me kete pjese te shoqerise, sot per sot te paperfaqesuar. 

2. Turma e protestuesve eshte e perzjere, ka qe i kontestojne (po ndoshta do kontestonin edhe fort vete Ramen), ka qe i duartrokasin.

3. I gjithe episodi eshte i mrekullueshem ne vetvete jo sepse pasken perzene Berishen (spekullim i titullit), por sepse me ne fund po na shikojne syte nje skene normale, ku ka ithtare, por edhe kundershtare dhe qe te gjithe jane gjithesesi te pavarur dhe per qejf te vet, nderkohe qe politikanet zbresin aty ku duhet te qendrojne perhere, me kembe ne toke, te perulur mes turmes se qytetareve te barabarte me ta.

Mua turma me duket goxha e acaruar, mbase qe dhe momenti ne ate kohe qe u zgjodhe. Por mbi te gjitha, me duken si dy dinosaur pa lidhje me turmen, si te huaj atje, dhe besoj se ne rast se pas zgjedhjeve benin nje ndarje te mire nga e kaluara, lejonin zgjedhje te hapura, sonte do kishte njerez ne PD qe do kerkoheshin nga protestuesit...

E drejte, e drejte; Berisha e ka mbyllur ciklin. Po vepron njelloj sikur ne vitin '90, tek studentet te shkonte fjala vjen Nexhmija, revolucionare e thekur e luftes se dyte boterore. 

U fut Ilir Meta ne mes te turmes dhe ajo nuk e shperfilli si Sali Sheqere Berishen.

Vodhen bashke. Berisha vrau per shkak te Metes me 21 Janar, por serish e kane me Sali Vucidolin.

Ngjarjet ndodhen njekohesisht.

Djali i Sheqeres ka shku nje shkalle me poshte se Ramiz Alia i 1992 te cilin e votuan me shume se Berishen e vitit 2013.

Tani pritet qe Gjusepina Pedonalja te beje koncert me cikat e kesaj moshe si atehere kur pelliste nga kryesia e parlamentit. smiley

Do jene te Metes athere smiley (Megjithese dikush me lart tha se edhe Meten e kishin kontestu...)

Nq se vendosin per Kosoven atehere de fakto e shendrruan Kosoven ne vend Xhihadist smiley

Nga pikpamja e sigurisë Kosova ësht vend shumë i sigurt ART.

Berisha e Basha turp te kene qe ndejten squk gjithe keto dite, e pastaj u munduan te perfitonin nga protesta e njerezve. Por nga ana tjeter, kjo perpjekje e opozites per te fitu kapital ne popull do ta detyroje poziten t'i therrase menjes, sic dhe po ben. E nderpreu viziten Rama ne Mal te Zi, thone. Rruget e Zotit jane te mistershme, po jo dhe aq.  

Kta plera moren dhe ne qaf sk tironen, mretneshen e futbollit shqiptar

rendesi ka qe mbas gjithe ketij procesi Tirona mretnesha jone e futbollit do dali me e forte me krenare dhe me e fituar se asnjihere.

E paskan trajtu si langaraq

Gjithe kjo mesele tregon se cfare shteti prej kartoni kemi ne.

Mekanizmat e bashkepunimit pozite-opozite, te domosdoshem per disa ceshtje me rendesi kombetare, si kjo ne fjale, as nuk funksionojne fare, jane me te bllokuar se ato kanalet vaditese qe jane pastruar per here te fundit ne kohen e enverit.

Nuk njoh asnje shtet serioz ne bote qe per ceshtje te kesaj rendesie madhore ti shikoje poziten dhe opoziten te rreshtuara jo krah per krah, por balle per balle.

Nderkaq, qeveria ka shtate dite qe po rri si e zgerlaqur, gati per tu dhje^e ne breke nga casti ne cast - dhe sot mesa duket eshte dhje^e me gjithe mend, nga frika e ca adoleshenteve te armatosur me carcafe.

Keshtu pra, kot i presim ato letrat nga Europa, se me kete sistem qe kemi jo per dhjete po as per njezet vjet nuk futemi ne BE.

+1.

Mjaft me keto se na neveritet me gjithe mend,..Njelloj si dikur si Henri Cilerat, Artan Hoxherat kur pretendonin perfitimet industriale te plehrave te italise dhe kerkonin qe Opozita te behesh pale progresit pleheror..Ironikish kemi sot keta zgerbalaqe qe deri die e kundershtonin flakte plehrat dhe sot kane goje dhe flasin per interesa te larta kombetare "te pranimit te helmeve te botes"..Fucking Irony?..huh?..te pakten mbylleni ate mendere qe mbani mbi supe se nuk ndryshoni shume...

Ti pretendon qe Opozita te pranonte planin e helmimit t vendit per hir te ceshtjes se larte kombetare kauzes se shendrrimit ne kosh i Daje Samit dhe Rusise? Une e kuptoj kete hipokrizine e kesaj opozite te sotme te cilen e kam sulmuar ashper ketu ne PPU por me neverisin keto alegorite tuaje te pacipa!! Mjaft me ju lutem se cdo gje ka kufi!

Arti e them me plot goje qe ti ketu ne PPU je komentuesi me produktiv dhe me vlere per kete blog.

Ti do shtet apo anarki?

Bashkepunimi pozite-opozite eshte domosdoshmeri. Pa kete bashkepunim nuk funsksionin shtetit dhe ne fakt tek ne nuk funksionon. Qytetaret tane e kane nivelin e durimit shume te larte, por me kete punen e armeve kimike sikur po shkojne gjerat me larg sesa u mban kurrizi dhe po rrebelohen ndaj mungeses se mekanizmave qe mbajne ne kembe shtetin. 

Sa per brendine e bashkepunimit per rastin ne fjale, kush tha se duhej te binin dakord qe armet/mbushjet te vinin tek ne!?

Fare mire mund te binin dakord per te kunderten dhe ti benin balle presionit te opinionit publik dhe atij nderkombetar bashkarisht, si nje front i vetem, pa kerkuar perfitime te shpifura konjukturale, ne kurriz te vendit!!!

Sa per tonet agresive dhe krahasimet, te lutem ti marresh mbrapsht dhe te bashkebisedosh me respekt; kerkush nuk ka ketu monopolin e dijes dhe te zgjidhjeve te drejta, thjesht diskutojme.

 

Obi

Nuk te njoh personalisht fare dhe se kam fare me ty por e kam me taktikat qe perdorni JU...E kam me rrotacjonet e militantizmit qe jane bere rutine! Ndjej nje zhgenjim dhe keqardhje qe ne kete rast kabinetit te Rames dhe njerezve te lidhur perreth ju dha mundesia per nje shkeputje nga shinat e ndryshkura,dhe copezuara qe la Berisha qe thjesht e cojne trenin ne Shishtufin. Bashkepunimi behet por jo per nje shendrrim te vendit ne nje destinacjon armesh dhe helmesh toksike. Po ju ne fakt nuk shikoni llogjike dhe vije te kuqe kombetare pervec asaj vijes se gares qe ju ka vizatuar Partia. Ndej keqardhje serisht qe po shikoj nje dejavu Berishjan ne menyren e reagimit(e cila shpresoj te ndryshoje). Vetem diskutimi dhe kthyerja terkuze e kesaj "ceshtjeje turperuse kombetare" qe ju pafytyresisht po e reklamoni  si "Dinjitoze" do te trazonte me teper strumbullarin neper media  te imazhit te "koshit te helmeve botes"  te cilit po ju reklamuat me demagogji qe do ta luftonit. Eshte koha ti vini gishtin kokes dhe mendoni per ate popull qe ju votoi, zerin e qyetareve kur vje puna tek ceshtje kaq te rendesishme kombetare se shqiptareve ju ka ardhur ne maje te hundes dhe presin ndyshim..por jjo te kthehen ne qender helmesh dhe objek gazi ne mediat e botes! Asgje personale me ty por me ATA qe pretenduan Rilindjen dhe po na tregojne Dejavune!

Një gjë që nuk duket se u bën përshtypje, Saliu është përpara dhe piso* Basha. Ça bëhet kështu, deputeti i thjeshtë, përpara vetë... kryetarit?

* pyesni tek fb i Saliut për këtë fjalë, se e di ai dhe e përdor shpesh.

 

helm, helm jan bo cunat e PD-se.

Deioni nji here osht bo dhe...Elvis Presley para, Basha mrapa! smiley

O Deiono ho me, a tu mush menja qe Elvisi eshte gjalle? smiley

Cmerresh me ata, qe i sulen te Lebetitmit e i thone qe Sala eshte bo qingj.

A e pate sot si ju aviste Karriges bosh te KM se e dinte qe palloshi ishte ne Mal te  zi.

Eshte gjalle Elvisi dhe gjithmone gati.smiley
 

smiley kjo ishte tamam proteste qytetare, ku i thote politikes; ikni, se e keni 10-re. 

smiley

smiley

I gjo s'kutohet nga keta te PD-hit ..

Rama tha Po . Ramau rexua dhe erdhi Basha pas zgjedhjeve per here te pare ne Shqiperi te Ndershme te Lira smiley dhe me te meta te pa rendesishme....

Kerri telefonon Bashen per LHL te Sirise per tu perpunuar ne Shqiperi brenda Janarit ....

Lefqensit le te vazhdojne variantin meUraganin Popullor....

Ja dhe nje variant i Urra-Patrioteve ..Amerika merzitet dhe thote

Ohu c'po na cani Koken .Te filloje transportimei e perpunimi .

Ne krye te Urra Patrioteve del Berish - Miloshevici ..Pastaj pasi te vdese ne Burg do vije Xhon MecGou te thote se ka pare Avionet te ngarkohen me Florij nga Fazllici ...

Do vije dhe rajersoni dhe do thote  Erdhi dita e Arberit . Behuni Gati per Cekun e Bardhe ...

Mire e kishte Huri me duket ate Detyren e Kujteses smiley

Akoma protestoni , Kerkoni me shume informacion . Ndihmon procesin dhe ndergjegjeson Popullin . I shkeput nga Berihaj dhe Paniku ! Shume mire Bracja , po ta kishin paraprire te mos dominonin surrogatot si Guri me shoke . Le te bejne ne Popull nje gje te tille edhe Luldashkurbanibashkise me shoke ! Kane dhe ata specilaistet e tyre qe nuk po ndihen se "e di Partia" pervec atijMecajt qe eshte perjashtuar nga Partia smiley

bravo!!!!smiley

por ta dine mire politikanet qe kembanat sot nuk rane vec per bashen dhe berishen por per te tere ata. 

ja keshtu i do mushka drute se boll jane tallur me ate popull.

por ka dhe me keq, ta dine mire!

Kam nje pyetje per te mireinformuarit: a e di njeri axhenden e Rames ne Mal te Zi? Kur eshte organizuar, cfare permban, cfare ka bere?

A i ka shkuar njeriu nder mend se ne Mal te Zi ka nje perqendrim te jashtezakonshem interesash ekonomike ruse?

FLM

Ne fakt gojet e liga thone qe takimin e pare qe beri i gjati ishte me Lavrovin  smiley  

Thjesht nga ana strategjike duke bere nje wild guess nuk ma ha mendja, nuk do shkonte Lavrovi te Rama se pak ose aspak influence te ai. Do e kene rregullu amerikenet perpara muhabetin. 

po edhe ti, nga lufta ne vietnam ( armet kimike) tek lopet ( mal i zi)smiley

me kete qeveri diletantash qe kemi ne nuk eshte cudi asnjigjo. mbasi boni gjithe kete gjurulldi te panevojshme me aleatin tone kryesor strategjik, nuk do ishte fare e cuditshme te presesh lloj lloj pacavuresh nga keto pallosha.

Lajmi eshte marre te merkuren. Thote: Albania has reached a basic agreement with the United States that it will destroy Syria’s chemical weapons arsenal, The Yomiuri Shimbun learned on Wednesday.

E ke dhe me lart.

 Nese nuk e ka marr vesh edhe tani, te iki e te mcifet mos te haj ndonje cop hekri si Berluskoni! smiley  Fantastike reagimi i te rinjeve! Bravo se ai eshte nje monster per shqiptaret! 

Ku ka turp dhe moral ajo krijese. Ai eshte me keq se armet kimike.

Ja dhe nje video Amatore.. meqe isha afer.. gjynaf qe nuk qesh fiks aty ne momentin e arte... Por fytyrat e njerezve qe triumfuan dhe PD-istet (jo vetem keta te dy te gjithe ) qe iken sikur te kishte rene Sarina nga protesta.. Ishte nje moment brilant historik... Si mund te rrinte ky aty ngjit me ate tjetrin qe i eshte vrare i vellai 6 vjec ne gerdec nuk e mora vesh.. Kush e rrejti njehere qe protesta mund te manipulohej...  

https://www.facebook.com/photo.php?v=101...

QYQE f. sh.

1. zool. Zog shtegtar i pyjeve, me pendë ngjyrë hiri në të zezë, me sqep të përkulur e me këmbë të shkurtra, që këndon me një zë të përvajshëm dhe që nuk bën fole, por i lëshon vezët në çerdhet e zogjve të tjerë. Zëri i qyqes. Kënga e qyqes.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).