Sot do kryhet shpërthimi me eksploziv kompleksit ‘Jon’ tek zona e 'Ujit të Ftohtë' në Vlorë. Shembja e kompleksit do të realizohet përmes shpërthimit të kontrolluar të një sasie lënde plasëse. Shpërthimi i sotëm, sipas specialistëve xhenierë do të jetë i ngjashëm me atë të kryer në 27 tetor në një kompleks rezidencial në afërsi të Skelës.

Balkanweb

523 Komente

Ashtu eshte nje muhabet me perkrahesit e doktorrit.

o Doktoor, ne do fitojme..

foli piktori me goje,

shpetime gjike mi co tabore

tia shembim pallatin ne vlore..

Po ku i hedhin keto pislliqet e pallatit? Apo hajde varja, thuaj.

Pasi pallati ka mbaruar se shemburi shkon komunalja me makine dhe i heq , tani se ku i dergon komunalja une nuk e di smiley

Po nuk eshte Saluku ne pushtet qe ti lere plehrat rrugeve.

Do i mbledhin ato pak plehra te ketij kompleksi, e sdo i shofim ne vere kur ne te shesim mend ne plazh atyre qe gjejme atje pa pune ne kafe. Po me plehrat e ketyre 8 vjeteve qe te kane grabitur vendin tend cdo behet? Do vijne me rotacion prape ne pushtet? Nuk ankohen shqipot per pasurite kombetare qe vodhi saluku me company keto vite po tek 5 meleonat e lulushit e kane.

 Vje te peshku non Ruzhdija

fillo ankohet nga mushkeria

Po e harroi LungoLanen

qe na e zbukuroi Tiranen

Rri paj zotin o Bedrane

Tirona jone eshte Evropjane.

S'ka ku hy thote non Ruzhdija

as zjarrfiksi as policia

"C'o mi non ky kasavet?"

-o tu fol me vete t'vet.

 

 

 

 

" o Bedrane "

smiley kete e ke te kopjume smiley

smiley

Copy Paste 

ca i bo tifozlliku robve...dhe t'menosh se me kokrra jane ato qe bojn tifozllik per sport t'mirfillte ktu te ppu.

Speciet si tyje jan perjashtim tek peshku, Je xheni dhe superior mbi shumicen e robve anjuronte qe bo tifozllik per drejtesine e munguar keto 23 vjet.

Ore kush do i ofroj nje shami Tironcit te Lebetit te fshyje qurret nga dhimbja per pallatin e Lulushit e Zenit qe Rama e shperberi me matrapik. Neo-bllokmeni na e prishi pallatin qe gjithe Vlora do e perdorte per vend te shenjtesmiley

ironia do burra me bole t'ronda. Perndryshe kishin me thone robt "vk, edhe tironci i lebetit di me e bo".

i shkon apo jo bredho?

Eh si u bo kjo pune. Smbeti njeri pa dashnor....smiley

Dum pallat s'dum pallat
Ti me kazem, ai me lopate
Hapim rruge
Shtrojme trotuare
Te shkoj Krajli me kallare

Doja me thene kollare.

Pallati 5-katësh dhe një kat nën tokë me rreth 900 metër katrorë sipërfaqe ndërtimi, i përfunduar në vitin 2010 është pronë e familjes së gruas së Edi Ramës, Linda Basha eshte i pa ligjshem dhe duhet shembur.Bashkia e Tiranës ia ka referuar të gjithë materialet Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për ta hetuar këtë rast flagrant në shkelje të ligjit. Sheshi mbi të cilin është dhënë leja e ndërtimit për këtë pallat më datë 21.03.2006 ka qenë i përcaktuar në studimet e miratuara, “hapësirë publike, në funksion të bllokut të banimit”. Për këtë arsye, leja e ndërtimit për këtë pallat është dhënë në kundërshtim të hapur me ligjin dhe duhet shembur por jo me dinamit .smiley

 

po mire pra, kur ishte i paligjshem, pse nuk ja shembi berisha? po coi rob te mor me qera per t'leshu intervista!

Tani per tani nuk ka kuptim te ankoheni shume per Tiranen. Qe kur e morri Basha ndertimet morren nje vrulle te ri...

Di gje njeri se cfare behet me planin per rritjen ne veri/zgjerimin e bulevardit?

 

I kujt qe ky derr pallati smiley

bejtet e Lires ishin nje katrastrofe.

jam i shokuar!

ps. kritikja me e athet e artit ne peshk medemek. 

T'i bëjë bejtet si të dojë,

në s'ia thotë do t'ia thojë,

rimën ta hedhë si ia ka ënda,

se thuhet qe e paska brënda. 

Mbarojti dhe kjo pune... me ne fund. Jam sinqerisht kureshtar per planin tani... shpresoj te jete dicka e mire per qytetin.

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).