Akuzat për abuzime me 1.2 milion euro pagesa për reklamat televizive kanë çuar në prokurori ish-ministrin e Mbrojtjes, Arben Imami. Ishte ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli ajo që ka bërë publike padinë në prokurori ndaj Arben Imamit, aktualisht deputet i Partisë Demokratike, i cili në 4 vitet e qeverisjes së kaluar mbante postin e ministrit të Mbrojtjes.

Pëmes një deklarate për shtyp bërë sot rreth orës 14:00 nga godina e kryeministrisë ministrja e Mbrojtjes bëri të ditur se Imami akuzohet për konsumimin e veprave penale, “shpërdorim detyre”, “shkelje e kontributeve të dhëna nga shteti” dhe “shkelje të barazisë në tendera”.

“Ky nuk është një kallëzim i zakonshëm. Është një padi e mirëargumentuar dhe e përgatitur nga një grup ekspertësh që e kanë shqyrtuar deri në detaje këtë aferë korruptive të cilët kanë dalë në konkluzionin që kush ka qenë pjesë të dalë para drejtësisë. I kërkoj në mënyrë të veçantë Prokurorisë së Përgjithshme që të hetojë në lidhje me këto procedura që kanë çuar në abuzime të mëdha me paratë publike."- nënvizoi Kodheli.

"Kjo nuk është aspak komode për mua apo për bashkëpunëtorët e mi, ndaj paraardhësit tim, por kjo ishte gjëja e e vetme që duhet të bëja në kushtet e të ndodhurit përpara fakteve të tilla."- shtoi Kodheli në fund të deklaratës për shtyp.

Burime nga Ministria e Mbrojtjes kanë bërë të ditur për A1 Report dhe Shqiptarja.com se, dosja e parë që është dorëzuar në Prokurorinë e Përgjithshme, ka të bëjë me mënyrën e dhënë nga Ministria e Mbrojtjes e reklamave ndaj televizioneve.

Bëhet fjalë për shpenzime për spote publicitare në 2 vitet e fundit që sipas burimeve të A1 Report kapin vlerën e 1.2 milionë euro, duke filluar nga 100 vjetori i Repartit Ushtarak numër 6660, të paguara një kompanie reklamash që janë transmetuara në media proqeveritare, asokohe.
 
Të njëjta burime për A1 Report bëjnë me dije, se nga dikasteri i Mbrojtjes janë duke u përgatitur dhe kallëzime të tjera si aferat me karburantin, shkelje këto të kryera nga Imami.
 
Imami në këto moment është zyrtari i parë i qeverisë Berisha që përfundon në prokurori. Pasi i pyetur dy ditë më parë, Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, deklaroi se nuk kishte asnjë dosje për zyrtarë të lartë dhe në momentin që do të kishte kallëzim do të hetohej cilido.
 
REAGON IMAMI: AKUZAT E PAVERTETA 

Ish-ministri i Mbrotjes Arben Imami përmes një deklarate për shtyp nga selia e PD-së thotë se  akuzat janë të pavërteta dhe se ai ishte përcaktuar si armik i kreut të PS-së prej dy vitesh.

“Qytetarët duhet ta dijnë se në ministrinë e Mbrotjes nuk ka asnjë abuzim me ligjin, asnjë abuzim me paratë e taksapaguesve shqiptarë. Por ishte përcatuar prej dy vitesh armiku i kreut të PS dhe u bënë përpjekje për të montuar një akuzë false duke akuzuar një institucion model për tenderat. Jam i sigurtë se nuk do të dalë asgjë.

Kryeministrit i them se po kapërcen një vijë të kuqe ligjore, politike por duhet ta dish mirë se kërcënimet e tua nuk trembin askënd dhe ti e di fare mirë që nuk më trembin as mua”- tha Imami.

Deklarata vjen një orë pasi ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli bëri publike kallzimin penal për konsumimin e veprave penale, “shpërdorim detyre”, “shkelje e kontributeve të dhëna nga shteti” dhe “shkelje të barazisë në tendera”.

324 Komente

"ta ka fajin rradakja jote"!

duke akuzuar një institucion model për tenderat

Ne cdo tender.

Ti me buke, ata me gur.  

Se ta kallxon Beluli me mire. 

Per kto s'i vjen zeri Belulit jo.

Ne kohe te tjera do kishte thene "Dua te me gjykoni! Jam shqiptar"! smiley

 

"m'pelqen ky entuzjazmi juaj"..smiley.
po prisni o te uruar, Kodheli thjesht akuzon dhe padit dike. deri ketu OK. ka te gjithe te drwjten ta beje! nga ana tjeter, nuk dmth qe z. Kodheli ka te drejte, apo jo..? tjeter kund percaktohet e drejta... jo se me plasi trapin per Imam bajalldine, po keshtu e do siraja e puneve dhe vertet nuk e kuptoj gjithe kete entuziazem.. ma beni hallall!smiley

sot kemi feste. na ler te gezojme njehere edhe ne.

Apo: "u dalldis fakir fukaraja"?

Kryeministrit i them se po kapërcen një vijë të kuqe...

Bini burra se vija e kuqe u kapercye!!!

Kur te mbaroje pune Kodheli, ka per ta hedh Arvizu ne gjyq per copyrights.

E ma men kur thojshin qe Arvizut i urojme nje pension te mbare!

Tak, Arvizut shtese sherbimi dhe te pakten 2 muaj te tjere! smiley

Jon pa fat mer, kur mos kem njeri!

Kto te PD-se po i deno zoti sikur te ken shem kisha e xhamia! Apo mos valle...

qeveri e rigonit

Kemi kap te dy te njeten Fraze Rono ne te njeten kohe. smiley   ( mua me mori i cik me shume kohe me shkrujt..)

Kryeministrit i them se po kapërcen një vijë të kuqe ....

I ka thene njeri Imamit se ka qene aktor tek filmi Balle per Balle dhe JO ushtar i vertete..smiley

Filloi Faza e pare dhe e dyte ne te njejten kohe per imamin : 

1-Denial. 2 Anger... shpejt imamo se ke edhe 3 faza te tjera me kalu:

3-Bargaining ,4-Depression, dhe 5-Acceptance.. smiley

 

 

E ke gabim, 5 fazat jane 

1. Denial

2. Denial

3. Denial

4. Denial

5. Fuck!!!

LeftGope e degjon remetin / po i afrohen hapat Mbretit ... smiley

Nje fytyre megallomane me pak . Nje ze arrogant me pak . Nje hajdut nga kutia e dominose me pak . NjeTralalala nga ish Qveria e tralalalve me pak  !

NjeTralalala nga ish Qveria e tralalalve me pak  !

smiley

... tani, Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës i është dërguar një letër, ku i kërkohet FBI-së të hetojë Edi Ramën për pastrim parash. Nga erdhën paratë? Cili është burimi i tyre?

Prej shumë vitesh janë hedhur dyshime për mënyrën e pastrimit dhe depozitimit të parave të Edi Ramës. Njeriu i cili për 12 vite drejtoi kyeqytetin dhe kishte formulë zyrtare 20% për cdo leje pallati sot figuron i pastrehë në inspektoriatin e deklarimit të pasurive.
Cdo biznes ndërtimi ka qenë i detyruar të paguaje nga 0.5 deri në 1.5 milione euro gjobë tek ish kryetari Bashkisë Tiranë Edi Rama.Të gjithë diskutojnë për bizneset apo mënyrën e pastrimit të parave por askush nuk e ka ditur se Edi Rama ka të vëllan e tij “emigrant” në SHBA dhe sot është ghirë si një nga njerezit më të pasur në rajon. Burime të mirëinformuara informojnë se Olsi Rama ka hapur bizneset në shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe llogari bankare në Zvicer.

Një nga punonjësit e taksave në SHBA ka rastisur të jetë shqiptar dhe ka vënë në dispozicion i skandalizuar faturat me cmime të kripura të Olsi Ramës.  smiley

I plasi trapi FBI-se te hetoje Edi Ramen qe qeveris dy pellembe vend. Le qe cdo hetojne i here, ata i dine te gjitha

A çjeni ftof ju per zotin

dje ra shteti, sot kredibiliteti!!!!!

smiley

Po thuaj kapo qe po perqafon Laura Vorpsin per deklaraten e saj, se per mire te del. Apo po perqafon FBI?  

..kur ju e bonit ket pune free per Pali Misken pse mos ta boj une free per FBI , ..

Nuk e di per ke e ke ate "ju" po une luaja me kukulla ne kohe te Palit.

Per te tjerat, kufirin te thana. 

Monda, tregoja se ca eshte thana se nuk e di ky kaposhi.... smiley

Kapo, a ka ndonje link a informacion zyrtar per kete informacion interesant qe solle ketu. 

O po ci leshoni kto komente keshtu si ba..ga lopesh pa i menduar fare....C'ne FBI me hetimet e kryeministrave te botes, a i therrisni rradakes se po ja fusni me top

Kryeministrit i them se po kapërcen një vijë të kuqe ligjore, politike por duhet ta dish mirë se kërcënimet e tua nuk trembin askënd dhe ti e di fare mirë që nuk më trembin as mua”- tha Imami.

Pas nje pauze te shkurter, koke palare dhe pederaste, shtoi Imami.

Nga gjif gjif gjonat qe ka bo Imami, keta i qisin me te loglen... Kjo quhet torture!!!! Pas 20 vitesh, bijte e eterve ndershkoje LEVIZJEN STUDENTORE!!

Dhurate per 8 Dhjetorin!

 

Ta dish zotni Zv. Minister, demokratet e vertete, nuk do ti nenshtroni kurre!!!! Sado te perpiqeni te ndaloni shitjen e librave te autoreve me qasje kritike kundrejt politikave tuaja makro, mikro e nano bashke, ata nuk do te tuten!!!

zv minister? paska fillu pun kaviri, urime o Kermill !

ka i problem edhe me at muhbetin e studentllikut, o Kavir, se studente conin vetem perkrahsit e regjimit, ata me biografi te mire. si e shpjegon ket puzzle ti? martiret e persekutum nuk merrshin te drejt studimi prej luftes se klasave dhe simon stefanit me kaskete proletare.

Shpifje, shpifje, shpifjeee! - ka pas thene i ndjeri Ndrek Luca ne rolin e Xha Gorit (te mos ngaterrohet me Xha Gorioin).

p.s. Bame, ne kete popull e terheqim per hunde si te kemi qejf. Ja tani po marrim hakun qe na permbysen Monumentin, dhe he ku jane demokratet? Suuus!

Pas 20 vitesh, bijte e eterve ndershkoje LEVIZJEN STUDENTORE!!

Nuk me kish shku ne menje!!! (Po nga ana tjeter kshu eshte kur nuk i lexo memot ne kohe)

Thone qe njeriu pas nje moshe eshte pergjegjes per fytyren e tij se gjithe cka ne shpirt aty I del. Sa simpatik ka qene dreqi ne te ri.gjynaf

te paska pelqy violinceli, e shof.

smiley fakti eshte fakt.me ze dhe figjure.

well, po ta pelqeje edhe masi fliste, duhet te kishte naj problem. po sidoqofte un s'e shof dot nga syni krahut tuj, jo. kshu qe kot flas...

Mire qe s'e sheh thuaj. Po ke te drejte,duhet te kisha mbet te figurasmiley transformimi I njeriut ne ate fare feje eshte I dhimbshem. Pigfaced

Nuk ka verb. Politika eshte verb dhe akt, zonje! 

smiley

 

Po si te kete verb kur ka skenar. Si tha daja I Alberit? E ngaterrojne thiatron me realitetin. Beyefendi;P

Amon mer Amon ...Nuk kam me nevoje per rritje rroge ..Nuk dua drite & uje ..Shyqyr qe ja arrita kesaj dite..Dita 1000 o Ed Rama...!!!

Amon kur do hapi ate laptopin ky mer tani qe e shifte me ato syzet deri ne mesin e hundes ,, nuk la lavatrice , frigorifer , ene tela pa shit ky Palo Minister..Pac kemben e mbare ishalla..!!!

lajm i mire. shume i mire biles!
kshu si po shkojne kto pune, shume shpejt ka per t'i ardh radha dhe lir metes. do vihet drejtsi me themel!

Po cke mor zoteri qe i je vardisur Ilir Metes o do ta denosh o ska! Po Iliri eshte shembull mor zoteri: pas akuzave per korrupsion dha doreheqjen nga posti i zv. kryeministrit, la imunitetin dhe i nxorri gjoksin leshatore drejtesise. Drejtesia e investigoi, e gjykoi, dhe ne fund e shpalli te pa-fajshem!

 

Dhe nuk e qiti kurre llafin e keq. Gjithmone i urte, i qete, i bindur ne pafajesine e vet. Kush ka ndergjegjen e paster s'ka pse ngre/trash zerin.

Dhe nuk e qiti kurre llafin e keq.

 

 

Prape me kapele ti? smiley

 

jo une mo Rono, te tjeret

 

“Dënimi që ka kërkuar Prokuroria është mëse i drejtë dhe i bazuar në ligj. Kjo kishte të drejtë që të kërkonte deri në 2 vite burg për të pandehurin Ilir Meta si dhe atë masë ndëshkimi financiar të konvertuar në gjobë. Dihet qartë se Meta ka lëvizur të gjithë gurët për t’u mos u dënuar. Gjithsesi mbetet e vështirë që Gjykata a Lartë të rrëzojë pretencën e Prokurorisë. Në rast se njëri nga gjyqtarët nuk është dakord me dënimin e Metës, kjo mund të sjellë dhe ndryshimin e rrjedhjes së ngjarjeve, pasi kjo do të tregojë që ata janë të frikësuar dhe të blerë

                  

                                                                             Av. Spartak Ngjela

 

 Partia Socialiste thekson se gjyqi i Ilir Metës tashmë ka degraduar, ndërsa fton Gjykatën e Lartë të mos japë një vendim si a i Shashenkës, apo i Tomës në zgjedhjet e 8 Majit. Deputeti i Partisë Socialiste, Piro Lutaj u shpreh dyshues sa i takon dënimit të Metës, ndërsa shtoi se drejtësia në Shqipëri ka marrë fund. “Problemet e Ilir Metës me drejtësinë kanë kaluar çdo cak dhe tashmë janë kthyer në masa qesharake. Kjo tregon edhe një herë se në Shqipëri ka vetëm drejtësi të kapur e të mbërthyer nga ata që nuk e zbatojnë. Kjo drejtësi nuk po bën gjë tjetër veçse cirk me ndjenjat e të pafajshmëve. Mendoj se Gjykata e Lartë nuk do të jap asnjë vendim tjetër të ngjashëm nga ai Shashenkës, apo i Tomës për zgjedhjet e 8 Majit”, theksoi Lutaj.

ja dhe qendrimi i Braces dhe Felaj:

 

Deputetja Socialiste njëherësh anëtare e Komisionit të Ligjeve, Ermonela Felaj, theksoi për gazetën “SOT”, se Gjykata e Lartë duket të shpallë Metën fajtor për korrupsion, për të treguar se në drejtësinë shqiptare, kanë mbetur ende gjyqtarë profesionistë dhe të pa kompromentuar. “Uroj që gjykata të ketë kurajën që të nxjerrë qafën nga kulari i litarit që i është vënë rreth fytit, duke e deklaruar Metën fajtor. Do të ishte, ndoshta, prova më e mirë për të treguar se ka ende profesionistë në drejtësinë shqiptare, veçanërisht në Gjykatën e Lartë”, u shpreh deputetja Felaj. Ndërkohë, deputeti socialist, Erion Braçe, nëpërmjet faqes së tij në Facebook, e ka cilësuar si të papranueshme kërkesën e prokurorisë për dënimin e Ilir Metës me vetëm dy vite burg. Sipas Braçes, prokuroria po favorizon korrupsionin me këtë kërkesë, duke qenë se Meta ka kryer një krim të rëndë. “Kërkesa jote, prokuror, favorizon këtë korrupsion! Kërkesa jote, prokuror e bën edhe më pis politikën!”, shkruan Braçe.

 

ja dhe miku i Belulit, NN aka "as ta ha, as ma ha"...

kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, ka theksuar se procesi nuk duhet paragjykuar, pasi ende nuk ka përfunduar si i tillë. “Nuk mund të paragjykojmë një proces gjyqësor pa parë më parë vendimin përfundimtar të Gjykatës së Lartë, pasi do të jetë ky vendim që do t`i japë rrugë të lirë komenteve për drejtësinë në vend”, theksoi Ndoka.

 

Po ti mor zoteri qenke bere dhe arkeolog tani? Rendesi ka qe Roni e di qe Meta e ka gjoksin leshator! Dini gje si eshte moda e fundit fare per gjoksin mashkullor, me lesh apo pa lesh? Apo varet nga preferencat personale te partnerit/es?

"Kjo nuk është aspak komode për mua apo për bashkëpunëtorët e mi, ndaj paraardhësit tim, por kjo ishte gjëja e e vetme që duhet të bëja në kushtet e të ndodhurit përpara fakteve të tilla."- shtoi Kodheli në fund të deklaratës për shtyp.

legena ....ca u be me ate me ze dhe figure qe vdiqen 4 veta ne 21 janar?

... qe vdiqen 4 veta ne 21 Janar

Vdekje natyrale, natyrore, natyrshem, natyrisht?

??? eshte tema korrupsionit kjo? na fal nqs i kemi rene numrit kabim.

Me ze dhe figure ishte aq e qarte, ky eshte fakti qe keta jo vetem ishin vene perballe (sic citova dhe ministren me lart) por jane akoma te vene perballe sot e kesaj dite, jane edhe anash edhe ne mes edhe siper, edhe nga nuk e pandehin.

nqs nentema eshte si vdiqen ato qe vdiqen, bujrum le ta fillojne nga aty, nji ore e me perpara drejtesi ne kete vend.

nji ore e me perpara drejtesi ne kete vend.

Bravo Goni!!!

Edhe Ronit nji Bravo kamarier, se eshte ne orar pune.

smiley 

Roni, ec e meso si ta hollosh sensin e humorit, se ngele dite per dite duke bere ironi dylekshegjysme n'Peshk, nga ato qe kane me shume plehra kimike brenda sesa rakia me hileqare qe eshte shitur ndonjehere ne qebabtoret e Tiranes nen masken e rakise "Skrapari" lol

Edhe Ronit nji Bravo kamarier, se eshte ne orar pune.

Po pse mor zoterinj nuk shkeputeni dot nga stili i debatit te politikes se vjeter, ku argumentet llogjike zevendesohen me sulme personale?

Edhe sikur te isha kamarier, cte keqe ka? 

Puna eshte nder!  

Une pyeta, sic pyete.  Mund te kerkoj une ndjese qe i pergjigjem nje pyetjeje me pyetje, por nuk ka nevoje per "Na fal" ne drejtim te pergjithshem.  

kemi pyt ne korsi te ndryshme smiley

Po pse mi kodhel  duke padit imamin do ftillohet ushtria shqiptare keshu?

jo se du te mbroj imamin se ate se mbron dot as zoti tashi ne ate derexhe qe eshte katandis po cuditem se pse nuk e kap problemin nga koka por nga bytha ?

Po te kishte qene imami i ps do ti kishe bo do gjo ? jo me siguri jo nejse

Po ti e gjithe shqiptaret e dine shume mire se kush e shkatarroj ate ushtri se ti gjasme ke pas dhe babin oficer !!!!

Po ishin majko greket qe i dhane shqelmin perfundimtar dhe tani rrine e bejne qef e thone se ai shtet ka deshtu e nuk eshte ne gjendje te beje drejtesi yyyyyyyyyyy sa ka muhabeti

Hajt se burgu per burrat eshte po he, sidomos per keta me dy RR si puna e ketij copes se mishit (per top) 

naten e mire

 dhurate per krishtlindjet. hajd ishalla me ndonje peshqesh me te madh per pashket.
 

Lavdi Zhulalisteve te Gazi-Berishes . Ata jo vetem qe ruajten Ushtrine por ne caste te rendesishme per "Jete a Vdekje " ariten te mobilizojne edhe struktura Rezerviste ne Lufte kunder Gurkusaresve ne vitin1997 .etj etj etj ku me spikatura eshte Vertetimi ne Praktike i shprehjes se sh Enver "I gjithe Populli Ushtar " duke e tejkaluar ate ne armatosjen edhe te femijve te Kopshteve si Xhibolja dhe lloj lloj derrbederi  !

Madje ky eshte dhe shkaku qe Gjenia e Saliut zbuloi te Imam Bajlldia nje Gjeneral ne Potence qe ankohej si nismetar i  Levizjes se Studenteve ...."nuk kishte Vjedhura sgje " ndersa shume te tjere pa Rrol Fare si LefGOPEJA e te tjere ne kete Levizje ishin bere Milioner ...

LeftGope po vjen Tahiri / nga kabineti me i miri ....smiley

He mer se ketij edhe i shkon te behet heroi i integrimit, sic la dhe dhembet per dhemokraci. 

smiley

E madhe kjo smiley

Ministria e Imamit i nxori te gjitha pronat ne shitje pas zgjedhjeve, per para te shpejta.

kriminelet ne litar, kriminelet ne litar!smiley      he mo, sa  vjet  e denuan Imamin..?smiley

Qeke fare ti.

Ktyre po ju dalin bllof dhe kto drejtorucet e kancelaret e vegjel qe po arrestojne.

I majne 3 dite mrena, e sa dalin ne gjykate, gjykata e nxjerr arrestimin te paligjshem.

ti na pyet per Imam efendine

ncqqq

Kur del arrestimi i paligjshem ca do me thene oj ruzhdii? Ca bohet me ate qe shkeli ligjin?

ca di ruzhi

se mos kemi pas naihere ligje ne qe te di une ca behet me ate qe e shkel smiley

mos na bezdis shume t'lutna smiley

Eh si shtohen arsyet per nje reformim te felle te sistemit te drejtesise.  Po vjen koha e gjyqeve popullore!!!!

O kapo, o poet, i doni ato apo jo mo? Keshtu si e kane nisur keta, do i keni ne qafe edhe per 50 vjet te tjera!!!

Do flisni si Sali Protopapa pastaj, Ne Mal te Zi, 1000 trima atdhetare, imbarkuan nje gomone drejt armikes tone, Italise.

Belulo, e di si ka thene Celentanua?

Uccellino in gabbia ride per rabbia. smiley

 Ne ate vakt gjysma e " artisteve " te filmave ishin fallco e pa talent, por ky ishte me i paafti i te gjithve. Se si u bo " udhheqes" zoti e di !!! Me kujto ate shprehjen per tenisin dhe Gicen. Athere ne Tirone, tenis lunin disa djem te rangut te privilegjum, si Goni, Perlati , Lenka(haha)... dhe Gicja. Gicja ishte dora jone, gjithe diten t'u pi ke Sahati. Dhe doli ajo shprehja: Kot thone qe tenisi eshte sport elitar. Ja pra ,qe ate mund ta luajne edhe alabaket , bile edhe pijanecet ... 

 Keshtu edhe karriera artistike e Arbrn Imamit. Megjithate, kush do bast qe do dali " i pafajshem". Lufta kunder korrupsionit nuk behet vetem me arme, prandaj ... I wouldn't hold my breath.  

KOt me te pyt, ca ka pas me qene i privilegjum Perlati? 

 Kot me t'u pergjigj, meqense e njifke. Nuk e kisha me kuptim te privilegju nga regjimi. Thjesht ne krahasim me Gicen. Sa per dijeni , plaku im ka pas miqesi me Voshtinet, ka qene dhe ne varrim ...

OK se me turbullove, pasi perlati ishte nje njeri mese normal pa kurrfar privilegji, por qe i hyri ne zemer pasioni i te luajturit tenis. Po Gon Xoxe ka qene me i modhi me ate nervrikllikun e tij. Pu pu sa raketa ka thy ai rob, psikopat klasik.

 Nuk e di a je ne moshe ta mash men Kampionatin qe u bo ke Lojrat me dore afer IKF Vojo Kushi. Gjithe cunat e gurit duke bo tifozllik per Llambin, ate durrsakun ( kot me tall bythen). Zbritem ne fushe duke e mbajt Llambin ne krah. I shkreti duke hap syte se s'njifte asnji nga ne. Ne tallshim carin ...

Sipas rendit alfabetik nga A tek S,Who is Next?smiley

“shpërdorim detyre”, “shkelje e kontributeve të dhëna nga shteti” dhe “shkelje të barazisë në tendera”...padi e mireargumentuar...

e pergatitur nga nje grup ekspertesh ne detaj

Po pse Znj Kodheli ndihet jo komode? A ka ndonje te ma sqaroje si qendron kjo ceshtja e jo komoditetit te Znj Kodheli & bashkepunetoreve te saj?

#rilindje zoteri! PR mëshin e fuqishme qe perkthen fjale per fjale nga shprehjet e Amerikaneve.
 

ma sqaro edhe njehere gjembo, te lutem...po pate kohe, me te shkoqitur kesaj radhe

Amerikanet e kane kete, tip "I'm not comfortable saying this to you, but we'll have to let you go".

Ne fund mund t'i fusesh dhe shprehjen e famshme Godfather-iste: It's not personal, it's just business.

e kane kete shprehje, nuk diskutohet....kane edhe ate tjetren ( he who excuses himself, accuses himself), bie llafi smiley

smiley faleminderit edhe ju, gjembo!

ne EU dhe US mund te duket si hakmarrje e pasardhesit ndaj paraardhesit nje rast i tille ndaj dhe normalisht bejne nje paranteze te tipit: nuk doja me e bo po s'kam nga ia mbaj. shqipot thjesht perkthejne frazat standarte te ketyre deklaratave dhe i lexojne si pjese skenari.

smiley faleminderit filanfisteku!

Me ne fund u vu guri i themelit te shtetit (pas ankesave te Blushit). Faleminderit Edi & Mimi smiley

lajm i mire. shume i mire biles!
kshu si po shkojne kto pune, shume shpejt ka per t'i ardh radha dhe lir metes. do vihet drejtsi me themel!

!

Aty eshte ideja, mezi pritej sa te fillonin te binin tullat, se tani ke per te pare qe Edi do ti prese te gjithe shtyllat e korruptuara te politikes shqiptare. 

Por ama, sic u rilindtha me lart, mos harrojme qe Meta s'ka vrare asnje deshmor tek bulevardi dhe qe fajin gjithsesi e kishte Saliu.

dmth hodhen short dhe vendosen te bejne Benin kurban qe ti tregojne avropit se e zume korrupsionin nga grika, po i mbush breket nga frika.eh vlonjatet e shkrete kane qimen e derrit edhe kur iu jepet ndonje thele pushteti ua nxjerrin per hundeshsmiley

Nuk u be kurban, eshte kurbani i pare, prit se ka te tjere mbrapa ketij

dmth romani "Kurbani" paska qen metaforik. 

eh mer Ed Rama! Nuk po hyn, por po marrshon ne histori.

kshu eshte kur di me zgjedh aleat per se mari.

Kur shembem pallatin pa leje te ekonomiku, u zgerdhyet dhe thate qe kjo eshte show, kur i vume tritolin pallatit ne skele prap thate qe eshte show, tani qe shihni se si po hapen vrimat e tritolit te pallati i Bashes ju ngriu bezeqeshja!

Kur ndaluam lojrat e fatit thate qe eshte show, kur arrestuam puntoret e krimit ekonomik prap thate se eshte show...sot i erdhi rradha Imamit...neser...

Nuk keni pare asgje akoma!!!

Edvin Kristaq Rama

Kryeminsiter i Republikes se Shqiperise

 

 

Kur nuk kishim para per invalidet por i gjetem parate per te demshperblyer banoret jo te varfer te Ujit te Ftohte (jo skele), u zgerdhyet dhe thate "bie era shtet!"

po kur ju vodhen ashensorin sa dhishem keni ngel ihere

Ron, ke harru dhe tejkalimin e planit te te ardhurave nga doganat ne masen 105% per muajin tetor

Vlonjatet jane prere per opozite. Prandaj dhe Beni nuk ishte komfort, kjo e shtyu dhe te bente ate qe beri. Do vij ne amerike te behem avokat perfundimishtsmiley

Bravo Mimi, u bo ai spurdhjak te na quaj pederaste e kokepalare te gjithe neve qe protestuam me 21 Janar. Njeri qe kam ndot sa ere e shoh, i shperfytyruar tejskajshem nga ai qeka qene dikur. Zore qorre e sali berishes, fodull, prepotent por edhe pak budall. Jam mese i bindur qe e ka hak denimin me burg, por duhet edhe te zhdemtoje arken e shtetit se ka dhjam goxha. 

I have a dream that one day my nation will hold tribunals staffed by international judges for all the past politicians and administrators.

Eshte nje peshk shume me i madh se Imami qe duhet kapur. Nuk luftohet korrupsioni pa te ne burg.

 

E ka gje kush ate linkun per 1 Milion Shqiptare kunder Berishes? Kam lexuar neper gazeta qe na ekzistoka nje nisme e tille por nuk arrij ta gjej dot. 

 

smiley

jane shume te rralle ata njerez qe nuk korruptohen ne nje sistem si ky i sotmi. korrupsioni do vazhdoje per sa kohe do egzistoje si baze sistemi prona private dhe interesi individual.

Dmth ne socializem s'kishte korrupsion fare ngaqe s'kishte prone private?

kush tha qe nuk kishte prone private ne diktature? ja p.sh. e gjithe shqiperia ishte prone e partise e partia prone e enverit pavaresisht se nuk thuhej keshtu. smiley sistem politik pa prone private nuk eshte ngritur ndonjehere. smiley

Kuptoj ndoshta duhet ta rishkruaj frazen. Nqs qeveria e ka seriozisht luften ndaj krimit, atehere ai shpend tropoje duhet futur ne burg.

per mua me mire te beje pune te dobishme per komunitetin. smiley

E mira do te ishte qe ai ta merrte vete nje pistolete dhe ta vriste veten por kam frike se nje psikopat i tille ka lene nje kult te tere qelbesirash per t'ja kryer te gjitha porosite per shkaterrimin e Shqiperise, duke filluar nga djali vet me ato qerpiket e gjata qe ka, dhe qe me shume i ngjan nje fetusi sesa nje njeriu normal.

femrat mesdhetare nuk merren me fasada thame mbreme. frika nuk sjell dobi. une shpresoj gjithmone per me te miren. smiley

Eshte vertetuar me 'shkence' qe ato qe dalin nga mesdheu, pikerisht prej tipareve qe gezojne, jane me te zgjiuar. Pra ka dhe aspekte pozitive tek femrat mesdhetare. 

Shqiptaret jane aq te mpire sa as friken nuk mund ta ndjejne si emocion. Ka te beje me shume  me drejtesine dhe te luajturit e kembeve per ta sjellur kete vend ne rrugen e mbare. Ai skizofren nuk duhet lene i lire- besoj qe te gjithe ato qe kane nje tru dhe ndergjegje e kuptojne kete.

korrupsioni kaq i dukshem qe vihet re ne Shqiperi, i dashur filanfisteku, nuk eshte rrjedhoje e ekzistences se prones private. Ai eshte simbioze e nje ekonomie ne tranzicion!

po. tranzicioni e ben te dukshem. ne vendet e zhvilluara fshihet me mire. por rrenja e tij eshte prona private dhe interesi vetjak. smiley

Persa kohe ka per te ekzistuar homo sapiens, per aq kohe do ekzistoje dhe interesi vetjak.

smiley

keshtu duhet te jete thene edhe nga gjykatesit e galileit ne lidhje me gjeocentrizmin.

qarte, ke te drejte! Ndoshta, ne si popull nuk kemi ndonje eksperience te madhe ne vleresimin e prones private( gjithmone popull fukara),  por kemi nje eksperience te lavdishme ne kerkimin e rrenjeve te rrapit...si eshte ajo poezia "ku ti kerkoj rrenjet e tua..." etj etj

hiq rrenjen e ver thelbin po deshe. konteksti nuk ndryshon e nuk ka per te ndryshuar ndonjehere. kjo s'ka te beje me popuj te vecante por me natyren njerezore ne pergjithesi.

hoqa, vura; ngula e shkula...prape llogarite me dalin disi ndryshe nga pamfleti yt Marksist ( ne thelb s'ka fare rendesi kur mendon se shije-shije kjo dynja ...s'po ndajme tapite ketu smiley )

s'ka gje ne lidhje me llogarite. per informacion: marksin nuk e kam lexuar ndonjehere. smiley

paske humbur goxha gje!!! ( me krahasimin me siper te dhurova levdata, ne thelb; por ti qenke nga ata, te cilet besojne se toka i takon atij qe e punon...ketu terhiqem se nuk di si te te mbush mendjen per te kunderteten)

smiley

une besoj se njeriu ne thelb eshte i mire, ndersa levdatat jo.

"gricu" smiley me gjembacen per kete argumentin e njeriut te mire ne thelb..sepse, per mua termi njeri i mire ne thelb eshte nje term i pakuptueshem....

Imami ka per ta heq xhaketen dhe pantallonat mu para akademise se arteve, po ti thote Rama qe ka dale nanji qe i ka dhone Benit kafe.

Me ngja se imami do behet koke turku. Ja kerko evropi rrezik, per me hy ne BE. (Shif Sanaderin ne Kroaci).

PO ndryshe nga kroatet nuk arrijme dot te Derri Macsmiley

hahhahahahahhahah koke turku, po pse nuk thu me mire bythe turku?   hahahahahahahahahahhahaApo nuk eshte shnosh, kon per ta lepi kur ti shkoj atyne ne burg. 

smiley

Me kete akuze leshi duan te kapen keta?

JO vetem qe eshte akuze leshi por jane kapur me nje njeri leshi. Nuk dijne ke te gjuajne, dhe gjuajne pikerisht nje te parendesishem. Njerezit do te zhgenjehen shume nga qeveria Rama nqs nuk ben arrestime me domethenese.

Sot po shikoja nje dokumentar per Bosnien, dhe ajo qe me beri pershtypje, pavaresisht faktit qe eshte nje vend shume i bukur, eshte pikerisht ndryshimi total mes saj dhe Shqiperise. Nqs ne Bosnje jane rinovuar monumentet e rendesishme historike, qofte te kohes osmane, qofte dhe asaj me te hershme, ne vendin tone jane ndertuar, si rritjet kanceroze qe dalin ne trup, ato ndertesa te shemtuara qe kane perdhunuar kete hapesire qe quajme Shqiperi. 

 

Cfare te them, pres pa durim qe parazitet qe e kane çuar Shqiperine dhe ne per 'lesh' gjithe keto vite, te burgosen njehere e mire dhe te na lirojne nga ai ankth qe vuajme per çdo dite. Ne varferi jemi, por te pakten, ne krim, dhe korrupsion mos te na lejne.

Aleanca e 1 prillit njofton se ne 1 prillin e ardhshem do njoftoje strategjine per te luftuar korrupsionin. 

I pyetur se pse kjo ceshtje nuk ishte me urgjente sesa perdet e kryeministrise, bile nuk eshte as ne 100 ditet e para si prioritet, kryeministri Rama eshte pergjigjur me vendosmeri duke thene se korrupsioni eshte si puna e pordhes poshte jorganit: 

jorgani sherben per ta mbuluar nderkohe qe sot ai eshte bere i pambulueshem

Faleminderit per 1 milion votat tuaja - ka shtuar Rama duke ferkuar mjekren, shenje e cila eshte interpretuar nga mediat si nje sinjaj per ti lene te ditur Ronit dhe Bames qe te organizojne Kuazimondon, Spiritus dhe perfaqsuesit e tjere vendore te luftes per shtet qe keta te vene ne zjarr tiganin qe do djege te gjithe te korruptuarit e regjimit te korruptuar te Saliut, duke e lene kete te fundit per tu bere kukurrec, ne fund.

Te pakten nuk kane harxhuar parate e taksapaguesit per te printuar dokumentacionin e strategjise; qenka vetem nje fjali.

Cudi ky kunj me prillin, me sa duket u ngjan me ...

Ne fakt nuk e kane specifikuar daten e prillit te ardhshem, por burimet diplomatike te gazetes Dita thane se strategjia do shpallet ne 1 prill per ti mbushur mendjen skeptikeve te Peshkut.

Arsyeja tjeter eshte qe, ashtu si Ismail Qemali shenoi daten e 28 nentorit, Rama & Meta do shenojne daten e 1 prillit ne menyre qe 100+ vite me vone brezat e ardhshem te kene nje dite me vete per te festuar themelet e shtetit te vertete shqiptar.

Thone qe 1 prilli do shpallet festa e rilindjes. 

Paska qelluar ne diten e rrenave.

smiley

Po shpetoi Rruli nga kjo mesele do te thote qe te Babasqapi nuk ka per tu arritur .Do duhet ti hiqet dhe Bideja ku lante kembet dhe sumen Babassqapi me Jozefpercken qe te shohim pakez xhibdritvezullim ne tere kete Lufte kunder Korrupsionit .

carrotfree shikim i drejte . Mjaft i Vlere . Duam Shqiperi nuk duam ham-humsa me te Bukuren e Dheut .I kane ngule nje Thike qe duhet operacion i veshtire per ta nxjerr e mjekuar .

Se pari dhe mbi te gjitha Largimi nga skena i preshisteve Euforike si Berisha e gerdallat e tij ketu te perfaqesuar tek PPU " me Ironi mer jahu "  per Ramen smiley

Kjo krijon premisen NR Nje te ndeshkimit te ketyre Mumutheve , " Kacerve te Zij e Nacer Macherve te Koorupsionit " Ky duhet fute ne nje qyngje Haleje dhe ta taposesh qe te mos i kaloje Uji . Aty ta leshe deri sa te shpertheje nga Gazrat e gjitfare ndyresisrasve qe gjeten tek AI "parajsen" ne kurriz te Shqiperise e Shqipertareve . Qe nga Familja e tij biologjiko-politike !

Pune te mbare Qeverise . Mos u ndalni . Dikush dikur duhet ta beje !

 

"... duhet ta dish mirë se kërcënimet e tua nuk trembin askënd dhe ti e di fare mirë që nuk më trembin as mua”- tha Imami."

  Imamin nuk e kane trembur as huri qe i dha Saliu me 1996 duke i thyer dhembet, as 1997-a, jo ta trembin akuzat e Rames ,qe do 'shoshiten' ne gjykatat akoma te Saliut me akt-akuzat gjysmake te Dhalles.

Keta tipa pehlivanesh si Imami( djathtas,gjysdjathtas,ekstemishtmajtas,majtasneqeveri, djathtasneqeveri) jane me te vertete trima,s'i kap plumbi hiç...

E vetmja shprese eshte qe kete rradhe te kete rene ne dore te nje hundeleshi qe t'ia rrasi hurin sa t'i haje krahu. Se na shkoi jeta duke na qeverisur bq-rat.

 

Riaktivizohen hetimet e 21 janarit

smiley

erdhi ora e shumepritur,kamanistat po eliminojne njeri tjetrin,nje majtas e nje djathtas,s t'maroj rreshti kompletsmiley

 ...e di ti qe do na e lehtesoj punen Rama po futi disa nga soji tij ne burge..smiley 

durim duhet,te gjitha harrihensmiley

nuk u shu kjo fare e keqe

Prefekti i Tirones nga B. Levonja 

Em,fara keqe o si islla,sa me shume e pret,me shume rritetsmiley

Mos, paditja e imamit nuk miratohet nga xhibi. Tmerr

smiley

e kisha i parandjenj. kur vje tersi, vje.

Swed, une jam konsistent ne qendrimet e mia bre, kot e ke qe i hyn ne hise Ronit ne departamentin e diversionit; une s'jam si puna jote qe i perdor kauzat sa per fushate e i braktis pas fitores smiley

P.S. Te ngeli qefi ty qe s'te angazhoi Rama bashke me shemeberberin per task forcen e prillit kunder korrupsionit, apo thjesht kishte ardh dita per te rritur pjacen e ironise nga komentet "shteti ra" tek dicka tjeter me e sofistikuar? lol 

Le te kthehen dhe te"lekundurit " me " cfare ben Qeveria"   Dhe me keterast pershendesim edhe humoristet Letrare te anetaresise se klanit te "barazlarguar " ......Qeveria po ben show .... smiley

Kjo Qeveri do Hyje me te VERTETE ne Histori per Kurajon , Ndershmerine dhe Vullnetin per te futur Shqiperine ne Rrugen Normale si gjithe Bota duke Ndeshkuar te KEQEN e Krimin !

Te mesohen shqiptaret  qe Koha e zgerdhiresve , shakaxhijve kriminele te Berishes dhe zogoria e Ham Humsve te Poetit smiley ose fatakeqit te LeftGopese ishte nje enderr e keqe qe solli deme te pallogaritshme !

Tashme pas Rames kushdo edhe Luldashkurbani Bashkise do ta kete me te Lehte  e me Normale Qeverisjen . Motua e te gjithe sistemeve perfshi , qe nga Tribute , Mbreteroret dhe deri tek Demokracite e sotme ...

"Qejfi ma ka po bytha s'ma mba " po behet Realitet si ne gjithe Boten " Ta mbajti ....Mbaje " !

Hallall Rames me ekipin e vendosur !

Le te kthehen...

Me kete rast pershendesim...

Detyre te veshtire i paske ngarkuar shpatullave sot, oidriso! Iniciative per tu pergezuar, kjo iniciativa juaj zoteri!!!

 

Kam dash me te pyt ca here Etniko si nik i Ri shume aktiv po pakez "dale boje " se kete funksion e mbulon Gjembi !

Ku hyn ti ? 

Ta di te pakten se keshtu me paravoli, maje me maje , e oreks me oreks , sikur nuk ke thene gje deri tani .Pergezime ta kam thene njehere ashtu si dhe verejtje , mund te me beje vetem Kryetar Partise te Tredhurve Mendore alias br Tredharaku . Me leje te tij edhe Gjembi .Te tjeret mund vetem te me Tallin ose dhe te kembejne ndonje mendim !

Edhe njehere ku Hyn ti ? Apo vetem del ?

nuk kam thene gje deri tani, dhe nuk kam per te thene ndonje gje te madhe edhe ne te ardhmen, sepse qoshja ku jam kumbisur  nuk me le hapesire per veprime te llojit hyj e dal.

Meqe nuk pret pergezime nga dokushdo, atehere ju kerkoj te falur per pergezimet e dhena! Ç'vlera i mbeten nje pergezimi, nese nuk eshte i mirepritur?! 

 

Detyre te veshtire i paske ngarkuar shpatullave sot, oidriso...smiley

Do t' jaraportoj Kryetarit kete , ne baze te Udhezimeve edhe do llafosemi .He per he mos mba shume vlera per te tjeret . Jepi dhe ca vetes aty ku je mbledhe kutullac, me qe munde te kesh mprehtesine e cquaresine e Kryetarit te Partise te Tredhurve Mendore dhe aneksit te tij Gjembit , kur zbulon vlera ! Vetem ai dhe Gjembi mund te shikojne vlera tek une !

 

nuk te shtyj ta marresh kete mundim,  por edhe nuk te pengoj dot se ke do pyesesh... 

Kutullac, shtoj: Nje Kutullac me boten qe i vervititet si spirale rreth vetes smiley

Me sa kam vene re, Krietari dhe Gjembacja nuk merren me vorbulla, si Kutullaci... jo se nuk duan, por nuk u intereson!

 Etniko si nik i Ri shume aktiv 

aktiv ne vakte te caktuara, me thene te drejten

po pakez "dale boje 

ke te drejte, I ka dale boja! Kur e mora vesht, ishte shume vone per ta ndryshuar. Natyra dembele ka mekatet e veta ne kete mesele smiley

E meqe u hap ky diskutimi i nofkës, mirepres sygjerime per nje nofkë te re! smiley Rradhit sot  sa te te doje e bardha zemer; Neser ( a kur te qelloje vakti) do te perzgjedh...me te mirin smiley

Nji te omel jo nga ata qe i ra pllaka pa dashje nga dora dhe mori deformime ... smiley si thote Pf .

Kryetari nuk me dha ndonje porosi po e bera me kok time .Boma hallall !

nji te omel do ta bej hallall, zotrote! Ku e ke?! Po pres, se edhe Kutullacit i ka dale boja, njidizaj me jashteqitjen e cobanit....

xakja eshte i apasionum mas numerologjise. I pelqen me shpjegu emrat i robve. Do ket naj damar gabeli qe shef fall se s'ka mundsi

Akuzat për abuzime me 1.2 milion euro pagesa për reklamat televizive kanë çuar në prokurori ish-ministrin e Mbrojtjes, Arben Imami

..duket qe eshte sa per propogande konsumuse sepse eshte veshtire per mos thene e pamundur ta akuzosh dhe ti provosh Ministrit ne gjykate se pse e paska tejkalu buxhetin e reklamave ne TV .Une thashe se do kish bo korupsion duke shitur ndonje repart ushtarak per nje dollaro  smiley

Vate Armen Imami.  

Eshte une si Berberi nuk e harroj qe i quajti protestuesit e 21 Janarit kokpalare dhe pederaste.

Arben sapuni. Ishalla e cojne ne Drenove. smiley

Po mire,me. Burgu per burrat eshte. Le qe kush politikan shqiptar ka bo burg (pervec Fatos Nanos) qe do beje ky! Ja do i japin nje verejtje me paralajmerim ne biografi dhe dil tutje.

Ne ka njeri qe uroj te shkoje ne Drenove , ky eshte Arben Imami.

Kam nje neveri te ngjashme si te asaj qe kam per Fahri Balliun, apo si e ke ti ndaj Mero Bazes. smiley

 

Nejse, mu me ka pas pelqy tek ai filmi me nendetse dhe mendoja se kishte background ushtarak me shume se ai Pilafngrenesi. Aq me teper qe ka qene dhe gjeneral ne 1997, sipas fjaleve te Doktorit.

ky qe ja dha te tjerve po del i keq? Po ajo qe i boni paret majlla per chef t"vet pse nuk osh hala ke Qelia Tridhtetre? 

O Oranje!!! smiley

Hajt he dreç se na tremet, e lexova titullin: Abuzoi me grate publike smiley

smiley

Ne se edhe njera prej tete ceshtjeve qe trajtohen, do te provohet ahere njerzit do te habiteshin deri ne cilen derexhe e katandisen shtetin, pasurine shtetrore, ushtrine, shtetaret kusare.Dhe Arben Imami do te jete ministri i pare pas...... Hekurave !

Po kshu a te qvja udhet ka lezet , jo po bome nga nja 10 milion euro dhe o burra ne gjume , jo ore jo na ka votuar populli per opozite dhe duhet te bejme opozite jo gjume mbi dollare , tre dite opozite tre dite qejf , kshu kapercehen dhe problemet .

Ahh , faleminderit Mimi .

po, po, boj mastera per gjuhen gjermaneze ti, ne universitetet e mynihut. te rrofte. Vje amarildo nga donofrosa, drring paret, e thek masterin per tre gjuhe, gjermaneze, belgjiane dhe cekosllovakisht.

Te kishte leke amarildo e bonte masterin ne Harvard dhe jo ne Tirone , Tirona eshte per te fitu leke dje jo per shkolle smiley

shume abuzime paska patur ne qeverrin e shkuar e populli s,ka dit asgje!

nderkoh krimi bere kerdine por vetem ne familje,

Jo mo, te lihen te kalohen kusarite e te djeshmeve.I jep Arqile Gorreja, ish drejtori i postave , bari falliut miliona per fletushken e vet, dhe paguante me bordero fariun e gazetaret e 55 me paret qe trefishoi tarifat e sherbimit per qytetaret.Per te marre nje deshmi penaliteti dikur paguheshin 100 leke dhe merrej brenda dites.E kanalizoi Gorreja nepermjet postes " Gorrreja" dhe qytetaret paguajne 420 leke dhe u vjen per tete dite...E sa ka te tilla ...per kusaret

Populli e ka ditur por ka qene i dorezuar. Me ardhjen e Rames si nje figure politike me disa premtime konkrete i ka dhene shprese. Sikur Sali Bisha te ishte sot ne pushtet, AK do te ishin duke u shkaterruar.

..nuk u shu kjo fare e keqe

Te dashur miq, demokratet e Ukraines, ne nje perballje heroike me fallangat e regjimit qe iu ka bllokuar rrugen drejt Europes, perbysen shtatoren e diktatorit, filozofit terrorist Lenin! Le te shprehim ne solidaritetin tone me te madh dhe urimet me te perzemerta per qytetaret trima te Kievit qe fshine nga qyteti i tyre shtatoren e perbindeshit te mendimit.
Por ne te njejten kohe ne Tirane Edvin Rama feston me portretin e atit te tij shpirteror, Enver Hoxhes, Hitlerit shqiptar te Pasluftes. Le te paralajmerojme ne Edvin Ramen qe mendon te eci drejt Europes me portretin e diktatorit gjakesor te mos na provokoje sepse ne qe permbysem shtatoren e Enverit dhe bustet e gjalla te bllokmeneve hoxhist, jemi sot me te gatshem se kurre tu rezervojme te njejtin fat bijve te tyre.

Kapo, citatet e antikomunistit Berisha ne FB na sjell mo?  smiley

..xhibo te kom thone ene i here tjeter ;laj thaj, ai na ka mbet tash per tash,ne e dime se kush osht Berisha por oshte i vetme qe i bo lanet kamunistat me gjithe fis  smiley

kapo, e ke anapulla historine bre; gjate atyre viteve (kur nderoi sistemi) Berisha ishte komunist me 20+ vite teser partie, sherbyer udheheqjes komuniste si doktor, i besuar nga ta, posacerisht i derguar tek studentet nga udheqehja komuniste per ta zbutur situaten, nderkohe qe Rama ishte per ndryshime radikale te sistemit, ashtu si Shenasiu etj. 

Ca lesh komunistash beri lanet Berisha, keto karakteret e barasletave te Facebook-ut me te cilat ushqeheni juve? Ishallah s'na ke turperuar faqen e Peshkut duke i treguar te tilla meselera kolegeve kanadeze lol

Ca lesh komunistash beri lanet Berisha

..po ai nuk osht i persekutum or taj qe ti kerkojme aspren ,ene kaq sa boni ja dim per falemders se na lehtesoj punen per ma tutje smiley

...lehtesoj punen per ma tutje smiley

Here pare qe glasen e bere ne forme antikomuniste si Xhibi smiley  Hallall per me tutje . Marc edhe Berishen me vete ! Ikte dhe e lenci prapa . Amen !

Bisha eshte programuar ne laboratoret komuniste te asaj kohe.

 

PD-ja është një bandë në shërbim të Sali Berishës. Sa për këta që përmendni, në majë të sitës morale e kombëtare shpesh mbesin krundet, dhe Sali Berisha, si kalorës i aftë që i jep kalit edhe majë malit, e di se për se shërbejnë ato. Më mirë të sakrifikoj për bindjet e vlerat e mia se të jem shërbëtor i shpërblyer i dikujt tjetër.

 

smiley

Po dhe tani flejne bashke ne te njejtin shtrat. 

kryetari i sektit te spiuneve

 loooooool

Sekti i hajdutave me mire me thene.

smiley ky eshte maskara.Meta-Morfoza! smiley

`montazhi`-tha `montazhues`:

Po ky eshte bere ku*** e parlamentit. Gjithe kalojne nga ai.

..oshte e habitshme se sa me respekt e kulture e fillo deklaraten ky mor burre ;Mirdita 

duhet rujt ndonje copy e kesaj video se do vij dita te paguhet me flori

Mrika kshu e? Po keto jane flluskat e sapunit te pushtetit hajdut e diktatorial te Rames qe kerkon pak show, se nuk ngeli Imami te shkele aq trashe ligjet e procedurat sa te ja gjeje Mrika.

Parimisht jam dakort, per cdo gje qe mund te jete shkelje ligji te denoncohet ne prokurori cilido, por keto me ngjajne me shume me denoncime te stisura sesa me fakte. Eshte si puna e aksionit te lojrave te fatit.

Ej si eshte bo ky Berisha me keq se Don Kishito qe lufto akoma me mullinjte e eres, ndersa ai Luli eshte bo fiks si Sancho Panco. Ty poet te duket normale te haxhosh 1.2 milion euro per ca perralla me mbret qe tregojne sukseset e ushtrishe shqiptare.

Meta dhe Berisha dini gje kur do dalin ne gjyq, se keta te tjere edhe kurban eshte pak ti quajme?

Po ti duhet ta dish me mire! smiley  

 

Albania: New gov’t seeks trial of former minister

TIRANA, Albania — Albania’s 3-month-old Socialist government says it will seek the prosecution of a conservative former defense minister on corruption charges, touching off a new round of confrontations between the country’s two dominant political parties.

Defense Minister Mimi Kodheli said Monday she is sending judicial authorities evidence allegedly implicating her predecessor, Arben Imami, in the abuse of duty and mismanagement of public funds — offenses that carry a maximum prison sentence of seven years.

 

Imami denied the allegations and called the action against him a “primitive and vengeful act” directed by Socialist Prime Minister Edi Rama. “I address myself to Mr. Rama to tell him he is crossing a legal, ethical and political line. His threats frighten no one,” Imami told reporters outside his party’s headquarters.

Imami’s long-governing, center-right Democratic Party lost general elections in June, and formally handed over power to the Socialists in September. The two parties have been locked in bitter rivalry and frequently accuse one another of corruption.

The advocacy group Transparency International has ranked Albania 116th out of 177 countries in its 2013 corruption index.

 

http://www.washingtonpost.com/world/euro...

~~The entire party, whole army and all people are dynamically advancing toward the final victory in the drive for the building of a thriving nation, meeting all challenges of history and resolutely foiling the desperate moves of the enemies of the revolution under the leadership of Kim Jong Un. Such situation urgently calls for consolidating as firm as a rock the single-minded unity of the party and the revolutionary ranks with Kim Jong Un as its unitary centre and more thoroughly establishing the monolithic leadership system of the party.

The Jang Song Thaek group, however, committed such anti-party, counter-revolutionary factional acts as gnawing at the unity and cohesion of the party and disturbing the work for establishing the party unitary leadership system.

Jang pretended to uphold the party and leader but was engrossed in such factional acts as dreaming different dreams and involving himself in double-dealing behind the scene.

Affected by the capitalist way of living, Jang committed irregularities and corruption and led a dissolute and depraved life.

By abusing his power, he was engrossed in irregularities and corruption, had improper relations with several women and was wined and dined at back parlors of deluxe restaurants.

Ideologically sick and extremely idle and easy-going, he used drugs and squandered foreign currency at casinos while he was receiving medical treatment in a foreign country under the care of the party.

Jang and his followers committed criminal acts baffling imagination and they did tremendous harm to our party and revolution.

Shpresoj qe gjyqi te jete sa me i drejte dhe nqs Imami eshte fajtor, atehere te denohet. E nqs del i pafajshem akuzuesit te mbajne pergjegjesi.

Jam gjithashtu kurioz te dije cu be me ato 1 milion litra nafte, armet e shitura Serbise dhe abuzimet me pronat e ushtrise. Po per kete eshte pergatitur ndonje kallezim penal?

po jo or burre eshte akuze sa per show. S'i gjeten gje me keto akuzat e tjera dhe tani i kane bere nje akuze per pune reklamash. Po per reklama duhej futur ne burg me kohe Rama se kur ishte ne bashki me keto reklama e menyra te tjera ju paguante edhe rrogat gazetareve te disa mediave.

Boll lexove gazetat e Sales or burre. Lexo disa gazeta te pavarura si Tema, Dita, Zeri i Popullit... E do ta marresh vesh se sa te "argumentuara" e komplet "jo-politike" i ka akuzat Rama.

Mqs jemi te Ushtria, di gje njeri cu be me SHQUP-in. Se para ca muajsh Mimi thonte se do bente namin. U kthye PD-ja te selia e vjeter apo akoma? 

po c'Mimi zeza mer burre?! Mrika thuj! Bah sa zet i kam njerezit qe urrejne emrat e tyre dhe i modifikojne a amerikanizojne si puna e Mrikes dhe Edvinit!

mire mire, ata emrat ndrrojn, po ti poet sa nicks ke ndrru deri tani? pa rrefeja partise nje here, ke ke vrare e ke ke prere.

#jahëngshabëthënediramës

une s'kam ndrru asnje nick, po ti c'pate qe tu shfaq deshira per zanatin e vjeter te sigurimist per te zbulu "niksat" e mi? Te preka komunizmin?

Edhe ckrimtar ti!!! Ku te shkruash mire ti kur shpirti jot asht i zi katran?! Rri te fabrika e tullave se je mire.

smiley

smiley

 

lali, sa kohe ke pjesmarres te peshku?

O poeto po ku ka fabrike tullash ne Amerike mer burr? Ktu ka 70 vjet qe ndertohet me sheetrock. Nuk perdor njeri tulla me ndertu ne Amerike.

nuk ngeli Imami te shkele aq trashe ligjet e procedurat ...

Ka pune puna .Vemendje dhe mos u merrni me ate qe shtyp LeftGOPEJA si pllake Gramafoni .

Lexoni me vemendje ..Poeti Foli smiley Left Gopeja e ka shtyre gjelperen . Berisha eshte i Holle .... Mrika e paraqit te Trashe smiley

Ju lutem  mos e kercenoni nga Nikeria .Jane Pjella te LeftKOPESE ! Nuk eshte fai i tij !Te vije si ti doje Qejfi  Pershendetni strategjine e te nderuarve admin qe afrojne edhe te semuret mendore . Tani qe u ka Humbur PD-hi ....ku te ndihen ata ? Kush te degjoje keshillat e tyre tani qe dhe Babasqapi oi oi oi ...na la shendene ?Shume Bulemike po tregoheni !

s'ka bulemizem. jo kaq trashe, po ta njohin shtetin si duhet. 

Mua nuk do te me vinte keq as per Imamim as per Ramen sikur te burgoseshin por do te me vinte shume mire sikur Berisha, Topalli, Nano, Pollo, Basha, dhe disa te tjere te kalbeshin ne burg. Per kete nuk kemi nevoje per dokumente per te provuar krimet e tyre; gjendja e mjere e vendit dhe ato qe kemi kaluar deri tani jane mese te mjaftueshme. 

O pumkinface, po 5 vjecare mbete moj e shkrete nga mendja?smiley

Me fal qe te shava idhujt. Nuk ke faj se ato ta shndrisin mendjen. smiley

 it will seek the prosecution of a conservative former defense ministe

smiley

Ben Imami conservative? Conservative ishte Churchilli....Ben Imami eshte kokrra hajdutit!!!

shiko se po bo paralel curcill - elton xhon. 

shife i cik nga ky kend. nuk te bi shpesh me pa gjona kaq madheshtore, miku im.

jo, nuk eshte kokrra hajdutit, gjersa drejtesia ta cilesoi hajdut. edhe meta, ishte moralisht kokrra hajdutit, por drejtesia nuk tha keshtu. mbaji pak freret. sic cilesohet e djathta demokratike "conservative" cilesohet e majta "socialist". ka vije demarkacioni ne keto gjera. dhe mos harro qe republicans kane shume pushtet ke shtepia jote. shprehu me ngadale. 

Shume agresive je bo kohet e fundit kundrejt nickut tim. Nuk e kuptoj pse. Sikur me ke pa qe kam shkel ndonje breshke me makine.

nuk kam alterior motives, por nuk duhet me qene descriptive ne interpretimin e pushtetit. jehonat pushtetare nuk i kam mbeshtet asnjehere. me vjen shume keq per zj. Kodheli qe i duhet te perfshihet kaq cheap on game day. Nje zonje qe e di se cfare eshte pushteti nuk luan ne kete forme, dhe nuk duhet t'ja lejoje vetes te perdoret. ky eshte mendimi im. lexo deklaraten e zonjes edhe nje here qe ta kuptosh se cfare po them. nuk ka asnje baze. shume mire, nje femer me balls, e con ke prokuroria, leak the information, and pass the ball tek shefi i pergjithshem. smiley nuk ka nevoje te beje deklarata per shtyp. 

Po flitet per ish-minister jo per roje dere. Aq me teper po flitet per nje ish-minister qe ne 92 i nguli ne fyt thiken kulshedres komuniste.

Prandaj ti nuk ke asnje shanc ti marresh paret e VQ-se dhe te atyre qe ke rekomanduar, sepse nuk je thelluar ne lexim jo vetem te Vq-se, por edhe te letrave me pas.

ti krahason 1.2 mil euro abuzim me fonde me 690 mil lek qe harxhohen per lugomaren se i do palla KM-se? keto gjykohen moralisht. jeni shume aguridh me pushtetin. 

te shtoj edhe dicla pa redaktu komentin. shkolla izraelite e pushtetit, duhet te jete must-study ne politike. kete e kam mesuar nga Bibi dhe Livni. kjo per pjesen kodheli-rama. 

nuk eshte vetem me ndikim te brendshem ne politike, kur zj. Kodheli ben te tilla deklarata. nese dalin bosh, mban pergjegjesi institucionale. dhe nese do kishte sens moral, duhet te dorezoje pushtetin. ka rregulla loja, po te duam t'i marrim seriozisht. shtet policor harroje qe do kete ndonjehere, se nuk ka vend per te eksperimentuar. McCarthy u provua. edhe kjo forma e hungellimes, si McCarthy po me duket, me ngjyra te shekullit 21. per McCarthy ne amerike kane te njejtin frustracion si per Rusine. 

Durim te "barazlarguarit " Perse shpejtoni dhe tregoheni Radikale ? Jane metoda amerikane qe do hyjne ne Fuqi .Dhjete here te fusin ne Burg ..Pagu Kushtin dhe del . Hyn Prape dhe e njeta gje , se Imam Bajlldia me Klanin e Hajduteve Biologjike e Politike te Babasqap Berishes jane si thes Mielli .  Sa here ti shkundesh aq here nxjerrin .

Durim Opozita e Lulit . Hiqni dore nga Ulerimat e Saliut . Kadal kadal do vene te gjithe ne shtrunge . Si kendon Poeti Kombetar ne Haiku !

Koka ne byth e bytha ne Gur / shtrydhen cicet e dhive  / e del i bardhi qumesht ...smiley

Urime Kodhelit dhe Ekipit te Rames .

 

Hair ishallahsmiley ene kim si ia thone llagapin i korese se veriut e zbuloi grupin armiqesor te kryesuar nga burri i halles se vet smiley

 

 

"Në fakt, ky nuk është një kallëzim i zakonshëm. Kemi të bëjmë me një padi të mirëargumentuar..."

Per t'u vene re fakti qe Mrika s'njef ndryshimin midis kallezimit dhe padise.

Mimi eshte bija e dy intelektualeve te mrekullushem.E Pjerin Vates dhe Engjellushes, nje cift yll ne kohen e tyre ne gjith Tiranen.Ata qe shtremberojne te verteten nuk bejne mire.I vini anash kesaj gruaje nga dere e fisme si nga nena dhe nga baba,

edhe shoqja lenka çuko do ta kish drejtuar me mire min e mbrojtjes; do tu transferojm i andej larte nga kinostudjua keto zyra i duam per min e finance-tha shqoja kodheli

po dalo o se ketu nuk behen me nje te ren te lapsit,ne kemi instaluar gjithe ate logjistike ne NATO, -u pergjigje nje gjeneral

merrni plaçkat dhe ikni atje ose lini punen fare-perplasi deren e inatosur ministrja e mbrojtjes...

Grava, sikurse ata qe gjykojne te tjeret bazuar ne i/e bija/biri e filan fistekut negativisht, edhe ata qe  gjykojne te tjeret bazuar ne i/e bija/biri i filan fistekut pozitivisht, sipas meje i perkasin mentalitetit jo meritokratik te kopese qe na e mbolli me aq "dashuri" sistemi komunisto shqiptar. A mund ti evitojme keto fosile te mentalitetit shqiptar ne keto debate te pakten?

Stalkeri e ka per zakon te mburret duke thene "a ju thashe, a ju thashe",po une ca duhet te them kur ministrija ka ngrit akuzen per ato cfare kam thene une? smileysmiley

Hajt te shohim a do te denohet  Imami, dmth padi, gjykate, denim dhe konfirmim edhe po iku ne apel, apo do mbetet perpjekje sikurse  me sa duket do mbetet Gjika  smiley

per çfar do ta denojne? per abuzim... ehu ky milet eshte ber shoshe nga abuzimi nuk ka me qeder!

thash se mos kishte ber ndonje krim (qe nuk ndodh pothujse kurr)

righ right  alto, po sikur po kerkon ca peshq te medhenj   Evropi, hajt ti japim nje peshk te madh per pune  te 'vogla' smiley 

ehu nashti populli eshte mpref per festa nuk duam arrestime e denime se prishet humori popullor smiley e per çfar ? abuzime ,bof !

 

Abuzim..... what else ? 

ababuja...

which way are you heading, boy,

do you need some company

Rilindja E Terrorit Te Kuq!

Cimo eshte per ti heq kapelen Hollandezeve!

Mbas luftes ne Bosnje, Mlladici dhe Karaxhixhi shkune e mcefen...ne Beograd. Kur nisi proceset e integrimit, Serbia dilte ball-larte qe ne kemi dorezu ne gjykaten e krimeve te ish-Jugosllavise me shume te akuzuar se gjithe te tjeret, prandaj hapnani rrugen drejt BE-se. Te gjithe ishin te gatshem me mbyll nji vesh dhe nji sy per faktin se Serbia nuk dorezonte Mlladicin dhe Karaxhixhin. Ishte Hollanda ajo qe kembngulte ne cdo hap qe bente Serbia drejt BE qe dorezoni Mlladicnin dhe Karaxhixhin. Serbet nuk e merrshin seriozisht, e ke parasysh ti ate "attitude" te Ballkanasve se "hajt-hajt se e rregullojm ket pune, ja gjejme onen hic mos u bo merak". Po do ti qe Hollanda kokemushke, o me sillni Mlladicin edhe Karaxhixhin ose qajeni antarsimin. Ene u detyrune Serbet me e dorezu ene Mlladicin ene Karaxhixhin.

Kur mora vesh qe Hollanda kish shfaq pakenaqesi me luften kunder korrupsionit ne Shqiperi, thashe me vete, Shqiperia do te behet!

Hollanda miku im Hollanda!

Ka shume mundesi qe po mos ta kishin humb ket, sot konferencat e statistikes ne New York do te mbaheshin ne Hollandezce ne vend te Anglishtes.

Popull i madh Hollandezet!

Faleminderit Hollande!!! 

Faleminderit Hollande! Qe u ndjeve fajtore (edhe pas kritikave te botes) pasi trupat e tu nen emblemen e KB lejuan masakren ne Srebrenice!

A do paditen trafiku i armëve dhe përgjimet ?

Trafiku Nderkombetar i Armeve 

Thyerja e Embargos

Kadal o te " Barazlarguar" Kadal . Dhe une do shtoja nje Gjyq me akuze speciale nga Shoqata e Ushtarakeve " Ku i ke Pronat e Ushtrise dhe ShQUP ... Gjeneral Dordolec "

Sa para u dhe USHTARAKEVE qe i Ngriten nga themelet , Ndertuan ,Mirmbajten e Cfrutezuan me dhjetra vjet ne Interes te Mbrojtjes e eedukimit Ushtark , qe ti me Sali Matrapazin Hajdutin Biologjik e Politik i shitet per xhepat Tuaj ! 

  DW-Nuk ka shkelje edhe me shpenzimet e bëra në favor të PD, duke shpërdoruar fondet publike për fushatë, zoti Imami?

Shpenzimet për reklamat nuk janë bërë gjatë kohës së fushatës. Shpenzime janë bërë vetëm për një ushtri të NATO-s, për mobilizimin, për ndihmën që ka dhënë ushtria në emergjenca. Kjo e tëra është e parashikuar në buxhetin e shtetit me ligj dhe sigurisht që është shpërdoruar mbi bazën e e ligjit .

Ai cuni i vogel qe e kane vone minister t'mrencem, kur e ka bo nijet t'nisi kerkimet per ish shefin e shtabit qe hiku duke ju bo gjyqi.

edhe imami pranej flet serbes se e di qe mutin kane per ti honger keta. 

T'vje me plas po kshu o'  

Mësohet janë afërsisht 20 dosje të tilla të mbushura me abuzime nga ana e drejtuesve të qeverisjes së kaluar të cilat do të kalojnë në dyart e prokurorisë të kopsitura për tërë elementët e nevojshëm për rihapjen e një kallzimi të ri penal, e rikthimin e çështjeve në gjyqësor për të dhënë dhe dënimin e merituar për personat përgjegjës. 

Dhe kur kopsisin komunistet...rrobaqepsi hesht!!!

qeveri e rigonit

Ka lezet... meqenese do kishte me shume lezet ne rast se lajmi vinte nga nje prokuror, i njohur e i pavarur, e jo nga ministrja e mbrojtes.

Ore ku eshte ai Bradi se me ka mare malli dua te qaj ca hallesmiley

Flitet qe njeri prej te paditurve kish ne pronesi nje makine te kuqe me rrota te trrasha!

Ishalla nuk eshte Bradi

jo mo smiley

do bejne pak zhurme do shkojne ne gjyq.gjykatesit qe e kane per vete vendin ne burg do e nxjerrin te pafajshem.qeveria del e lare se te pakten u perpoq, imami del i pafajshem ,gjykatat thone jemi te pavarura .u mbars mali e polli nje mi.

Kismeti i gjykatesve qe do ta mjelin. Lum kujt t'i bjeri per hise. 

si votuan per meten 5-0 smiley

Ishte 6-0, se kishte votuar dhe prokurori padites nga "entuziazmi." Po ky besoj deri 3-2 kap, se s'eshte ne fik me.  smiley

6-0 ,gjynah qe es'eshte sport olimpiksmiley

Po jo mer burre se e perfaqeson avokati i PD. Leket shkojne per postera ne fushate.

Avokati do pjesen, se PDja celesat e kashtes ka, por po flasim per mjeshtrat e sportit te mjeljes. Apo s'ka gjithe ato shkalle drejtesie, hyp e zbrit, e hyp prap ... kombinat qumeshti, tha. 

elita politike jane pasuruar pertej enderrave te tyre me te guximshme.mesilda fliste nga shtepia e vet qe bente shtepine e enverit te dukej si kasollja e galigatit.

Po ajo çanta qe mbante Bregu, tip "Birkin" nga Hermes, qe kushton sa nje shtepi?

Apo Jaguarin qe e kishte blere me '6 000' euro? 

Dhe ajo sikur s'ka pas ndonje post qeveritar. Dmth ka mbledh ujin e shiut. Mendo ata qe kishin cisternat. Do ishte interesat te behej nje krahasim vetem midis vlerave te shtepive dhe te ardhurave legale per te gjithe politikanet. Thone qe nje nga arsyet pse e hengri Krushovi ishte dhe kjo, donte t'u bente kete hesap gjeneraleve.   

Eshte nje sit qe i tregon shifrat e te ardhurave te çdo parlamentari. Rama kishte 500 euro me duket smiley

Ajo do jete vetem per bakshish dhe vetem per kafet. 

Une mendova qe ishte nje shume per t'ja lene trashegimi te birit ne fakt: per kokaine, pedikure, ose per çdo lloj nevoje urgjente qe mund te kete. smiley

Ose per mbajtesen e celesave te kasafortes, bere me lekure alieni. smiley

Deputete. Por me e rendesishmja... ka qene zedhenese e Metes kur ky ishte kryeminister. Beji vete llogarite tani.

Do formula te forta kjo pune, me integrale te veshtira.

Besoj se formula eshte e thjeshte: Zgjidhja e halleve = Ilir Meta + LSI

fakti qe e shfaqin pasurine pa frike tregon se nuk kane frike nga ndeshkimi.

Eshte si lufta e ftohte, kur askush nuk mund ta bente hapin e pare nga frika e reperkusioneve. 

cdo klase politike e cdo vendi ka ca fytyra te korruptuara po jo si ne ku 90% e parlamentit e ka vendin ne burg.

Kjo pra eshte balta qe karakterizon vendin e shqiponjave. 

Mua me thane qe Bradi kish nisur pune ne ministri.

Mos, se e vrau Poeti!!!

Po ku pjerdh Bradi per poetin.. tani do nise te vere parane bradi

me plas, smiley ca do ngelen gjithmone biznes i vogel, e ca cfare do qe te ndodhe prape n'pamuk bine. me kete qe ke thene me lart e verteton qe idelogjia nuk ekziston. 

Plot te reja na erdhe o Gaiasmiley

Cfare hallesh do qaje zotrote me Bradin?
 

Po ku je o boss ku je.. po si o na e futet i zute tere vendet e punes prape.

I zune ata , se une nuk hyj tek ato " prape " sepse jam i paprekshem smiley

Gjergjo , mos u nxito se per dy muaj bie Qeveria , po pergatitet nje dosje voluminoze per Ilir Meten me rregjistrime me ze e figure ku perfshihet ne korrupsin ne masa drastike , do ja vene ne tavoline dhe do i thone : Ke dy rruge , burgun ose prishjen e koalicionit , ti si mendon se do veproje Meta ?

Shiko cbehet ketu o brado e ta shpjegoj une.. keta i kane ndare keshtu gjerat.. ne istitucionet e drejtorite ku komandon LSI ka 30% te vendeve PSja dhe atje ku komandon PSja ka 20% LSI. Tani tere PD eshte bere me LSI dhe PS i heq dhe LSI i mer ( nuk diskutohet me shperblimin e duhur, pastaj juve cju rruhet k... parane e kini se e vute 8 vjet dhe ja u mban xhepi ti jepni ato qe duhet te jepni)... Kurse keta ketej nga PS juve ju marin si perfaqesues te shoqerise civil€. E te kane mbetur keta socialistet babuksa 8 vjet me radhe me gisht ne goje po ju iken truri... Reaksione te medha do kete pas marsit. 

Tani hallin te ta qaj ty se ti je ne pushtet dhe me ke byrazer smiley

Ti rrofsh qe ma qan hallin por Bradi eshte ne pushtet gjithmone kushdo qeveri te vije dhe te ike , sa per kete qe the ke shume te drejte , Socialistet jane shume te irrituar sepse nga nja 50 vete qe njoh une qe kane punuar fort asnjeri ska filluar pune , na vjen keq i kishin thone njonit ate drejtori e ka LSI -ja smiley

te mjedisi edhe ti?

ku te doje byrazeri im Bradismiley

smiley ti po i fut mik Bradit qe te kapesh ven pune?!

Ne fakt nuk jam marre me kete pune por sidoqofte Pateku mi ka fut nja tre shoke ne pune , neser do e pij nje kafe dhe do i them , por desha te dija dhe preferencat e tuaja .

smiley i papare je

Pateku mi ka fut nja tre shoke ne pune

Nuk tallem , tek Mjedisi , por ata te LSI -se kane nje kusht te forte , nuk duhet ti thuash qe je Socialist , kete pune e rregullojme smiley

Lere u be atehere.smiley

brado, mos u merr me kete Gjergj Nene se eshte hajdut votash. More gjej pune po te duash edhe kapterr Xakes, vec ketij jo. Asnje kompasion per hajdutin e votave.

Mos na turpno o Brad! Thuaj edhe Patek Lsistit.

Brado po kete poetin nga cili kostelacion e kini sjelle se ma hoqet trurinsmiley

Poetin e kemi te linjes se ashper , me poetin nuk behet shaka , Gjergj ? ke vjedh vota ?

po mer ne Korce. Ka qene ne stafin qe blene votat e me thane se i kishte dale emri ne prokurori.

Si i kemi lidhjet me LSI-ne o brad? Patek kapedanin ku e kemi, te parlamenti a te drejtesia?

Kjo e Imamit , dmth me hapjen e lojes qe Piktor poci beri me dergimin ne Prokurori shume shpejt bie Qeveria , po behet gati nje dosje me ze e figure ku eshte filmuar Meta ne afera korruptive , keta tanet do ja vene dosjen ne tavoline dhe do i thone : Burgun apo prishjen e koalicionit , lyp e zgjidh .

Regjia : Dritan Prifti.

po pse e prishni zemren kot. ja gezuar per nje shqiperi me te mire. edhe per ty. kemi muaj festash... eja ne valle... gezo edhe ti.

mos rri i vranum. 

Ku i psonis mor aman smiley

Dhe qe eshte veshur me blu, eshte veshur. 

Kohe te veshtire ke zgjedhur per dasem o Safa.

Gaz o cimo gaz e te kendofte zemra..

Cimo po me vje mire qe Bradi e ka kalu fazen e Denial.

Nga ana tjeter me vje keq se po jep shenja qe eshte fut ne fazen e Delusion.

Do bi qeveria thote per 2 muj smiley

Shkojne nga shkojne; kerrcenojne, shajne, dalin ne protesta par kryeminstrise, hedhin 2000 leksha ne parlament por prap shpresat te Iliri i kane. Do hiki Liri thone ja edhe 2 Muaj smiley

I ke parasysh ata meshkujt qe i le dashnorja dhe megjithse e shofin ne krah me tjetrin prap vetes i thone qe ja edhe pak dhe do ndahen dhe ajo do vi prap te une smiley

O Brado kishit lezet kur besojshit ne fitore si Nazistat ne 45-sen. 

Tashti jeni bo si cifutet qe presin Mesian kane 3000 vjet. smiley

I ke parasysh ata meshkujt qe i le dashnorja dhe megjithse e shofin ne krah me tjetrin prap vetes i thone qe ja edhe pak dhe do ndahen dhe ajo do vi prap te une smiley

Po ca te bojme Rono , ju prisni te ndahet nga ne dhe ne presim te ndahet nga ju , prape po hypsa ngelim smiley

Brado ne opozite nuk ka hypsa!

Ka per te qene rruge e gjate dhe e mundimshe opozita per ju mer Brad.

Po fundja edhe ti ske faj, shpresa e ma robin gjalle.

Po po shume e mundimshme ka me qene smiley

persa kohe ia hedhin burgut ata s'kane qeder te qendrojne gjithe jeten ne opozite.

I vodha po u vetedorzova pastaj vajta ja dhashe prape PD te henesmiley

Epo kjo ne gjuhen shkencore quhet reflektim , pra nuk ke vjedhur vota.

Po prasmiley

Pastaj veprimi jot paraprak para reflektimit hyn tek CV e pelqyeshme per palen tone smiley

smiley

Shume eshte vjedhur bre!

sepse;

shkrimtari Agolli thekson se shkarkimi i të gjithëve përfshirë dhe rojet e shoferët është shumë e rëndë për shoqërinë. Ai argumenton se spastrime të tilla nuk lejojnë që punonjësit në administratë të formohen profesionalisht në drejtimin e punës që ata kanë nën përgjegjësi.
“Nuk ka vetëm një të keqe, por ka shumë. E keqja më e madhe që mendoj unë është ndërrimi i administratës sa vjen një qeveri, heqja e të gjithëve që nga roja, shoferi. Unë u plaka, jam 82 vjeç dhe gjithmonë ka ndodhur kjo, herë e plotë herë e pjeshme. Kjo është e keqja më e madhe sepse nuk i lë të formohen njerëzit të mësohen me drejtimin e një gjëje, prandaj nuk formohet një administratë e kulturuar dhe profesionale me militantë, dhe kjo krijon dhe korrupsionin sepse ai nuk vjen nga qielli.

kush version i Marsides eshte me i mire, ai i Andi Shkozes apo i Sami Kallmit?

Cimo, paska fol Agolli per Administraten.

Nje klase masteri intro per Administrim Publik mesatarisht mbulon 30- 40 autore. 

Me popull llapazon se shqiptaret zorr se gje.

nje popull qe ka kriju epos deri ne shek e 20 o burre. te tjeret shpiknin makine per mish, ne ala me Nibelungen.

robt po nardndokezohen. por kur kjo ndodh tek shkrimtaret, ngjaka edhe me e shemtut.

Krijuesi i Gjithesise( duke besuar ne te thenat se asnjeri gjer sot nuk e ka pare), i cili ka percaktar "me shkrim" gjith ligjet e egzistences tone, synonte te na lejonte seicilit te siguronim mbijetesn.Kush mori rrugen e kunderten e nis ate qysh si "femije i llastuat".Ne rastin e pare, gjithcka eshte e gatshme, e lire.Ne te dytin, me shume dredhira, perperfitime pertej te nevojshmeve per mbijetesen, i shkaktojne shoqerise mjaft shqetesime , ....dhe mjerime.
Denimi i tyre kthehet ne DEKRET PERENDIE.....! Keshtu o ....te anas se Imam-sezit !

Do te mjaftohen me nje verejtje me shenim ne karte e regjistrimitsmiley

Alba2265, ke harruar ate qe ka thene populli! " I vrafte Perendia !" Ku ka karte regjistrimi qe ta mbroje...?

Duhet te kene korruptuar edhe vete perendine keta firauner se ata qe po vriten jane populli i thjeshte qe po del zot vetes si te mundet.u vrane nga greket dy fakire qe zinin peshk per te jetuar..

Diku ne nje artikull ne mediat shqiptare lexova se Rama paska dhe nje si bicim inati familjar me Imamin  sic e dime te merresh me inate familjare nuk eshte zakon shqiptar por zakon gjakprishurish !

 

Nga Spartak Ngjela:

Engjëjt në qiell janë një gjë e zakonshme, por neve na bën përshtypje sepse s’jemi në qiell… Në Shqiperi sot korrupsioni, domethënë vjedhja, është një gje e zakonshme, por neve nuk na bën më përshtypje se jemi këtu… Kurse të gjithe kanë thënë se po e luftojnë korrupsionin… madje më shumë nga të gjithë e kanë luftuar ata që kanë vjedhur më shumë; duke mbaruar me Berishën … prandaj sigurisht që s’na bën me përshtypje as kjo… Edhe akuza ka pasur, por gjykimet ose kanë humbur afatet, ose i ka rrëzuar ekspertiza… Edhe me këtë jemi mësuar, prandaj ndoshta nuk do të na bëjë përshtypje që edhe akuzat e reja të rrëzohen për afate të pazbatuara apo, për nga ekspertizat, që gjithmonë kanë qenë të ekspertëve shqiptarë, të cilët, si e zakonshmja e jetës sonë, patjetër që janë të korruptuar… Por përfundimisht, nuk ka problem, pse, a s’jemi mësuar tani që të ngopemi me lugën e zbrazur? Nga Erodi te Pilati është quajtur kjo sorollatje, që gjithmonë mbetet një lojë e humbur dhe një pasojë e trishtë që dëmton vetëm njerëzit e ndershëm që s’janë të pakët sot në Shqipëri, por ja që kjo nuk mjaftokërka për të mposhtur të ligën… Por le te shohim çfarë do të kemi këtë herë: një afat të humbur apo një ekspert çlirues? Por kam një mendim të ri: ata që do të përdorin afatin apo ekspertin çlirues, nuk do ta kenë të lehtë këtë herë. Nuk e di as vetë pse e kam të rrënjosur këtë mendim…

  

 

Denoncimi që i është bërë Arben Imamit, si ish- ministër i Mbrojtjes, ka ngjallur shumë diskutime. Të shumtë janë ata që me entuziazëm flasin se “filloi goditja e korrupsionit”… por gabohen. Denoncimi nuk është asgjë, sepse akuzën e ngre vetëm prokurori. Kush ju tha që të gezoheni apo të shpresoni para kohe? Prokurori është i emëruar nga Sali Berisha. Kaq naivë nuk duhet të jenë entuziastët. Shenjat janë që Prokurori i Përgjithshëm nuk do ta pranojë fillimin e kësaj çështjeje penale. Por pyetja është kjo: Po ky kryeministër dhe kjo qeveri nuk e dinë këtë? Sigurisht që e dinë. Por, gjithashtu, a nuk e dinë që kanë 85 deputetë? Edhe këtë e dinë. Por, a e kuptojnë se reforma duhet të nisë nga Prokurori i Përgjithshëm? Kjo ka diçka më shumë, sepse këtu duhet të ngrihen në diskutim dy arsye: ose këta s’e njohin fare ç’është shteti, akuza dhe gjykimi; ose luajnë rolin e budallait. Që s’e njohin shtetin, kjo kuptohet nga sjellja që kanë deri tani, por që të mos e dinë edhe pengesën e prokurorit, kjo nuk besohet. Atëherë pse luajnë rolin e budallait. Që të mos bëjnë asgjë, dhe që të thonë: “Ja ne e ngritëm denoncimin, por prokurori nuk e pranoi”. Kam përshtypjen se kjo do të ndodhë. Po shqiptarët ç’do bëjnë, do ta pranojnë këtë lojë? Kjo pritet për t’u parë, unë mendoj se shqiptarët këtë herë nuk do ta pranojnë një lojë të tillë.

Roni, ku e more kete te Takut? E ka mire ....edhe kur eshte ekstremist.E kupton ku e ka? Inat ...Nacon ...! I zu vendin.I ka hip kunder Tikut! Duhet hequr thote...Po ai eshte njeri i drejte ! Nuk a rendesi pse e vuri Berisha.Ky ngul kembe si ...

bravo avokat. gishtin ne plage. inshallah me deputet qe kane ne maxhorance shkarkojne kete prokurorin dhe jua ofrojne ju postin e prokurorit te pergjithshem. nese vertet duan te bejne shtet. ky fjalimi i Ngjeles duhet te jete teme me vete. 

Gaia, pse e keni zene me Adriatikun o burre ? Ca faji ka ai? Proceset i ndjekin prokurore ose task forse prej tyre, te vecante( me short) Adriatiku eshte Administratori, nuk ben ai hetimet.
Taku ne kete pike nuk ka te drejte!

ka shume faj biles. u be afer nje vit, me duket, qe eshte zgjedhur si prokuror. me thuj nje rast qe ka fitu prokuroria ne lidhje me korrupsionin? me te voglin fare, se nuk po presim ndonje te madh. pa fol fare per korrupsionin shteteror.

burre i mire, intelektual, i pergatitur profesionalisht thua ti e ca te tjere. Deri me tani rezultat nuk kam pare, kur rezultatet jane gjeja me kryesore qe pritet nese duam te bejme ndonje gje. per intelektual dhe profesional, nese nuk e ben dot kete pune, leshoja karrigen nje tjetri. apo dhe prokurori korruptohet moralisht me pushtetin?

ka ca dite qe vlon ky lajmi i deklarates se ministres. ke lexuar ndonje reagim te zyres se prokurorit per te pranuar qe dosjet i kane vajtur dhe kane filluar procedurat e investigimi? as edhe nje fjale. kjo per faj edhe te medias qe nuk ben presion nga menyra e njohur e berjes se gjerave.

qendrimi i prokurorit eshte ngjarje bulevardi me germa te medha. detyra e tij primare eshte te mbroje shtetin duke luftu ata qe nuk e duan shtetin per cfaredolloj interesi. dhe ketu futen te gjithe ata qe jane jashte apo brenda shtetit qe duan te shfrytezojne sistemin dhe te mirat e shtetit. 

prokurori eshte Knight Templar shqiptar ne kete rast. 

ja per ministren nuk ben dot gje se eshte rast politik i ndjeshem, po per kete rastin tjeter do beje ndonje gje?

Nuk e pike mo kafen me Takun ? Ke mik Grande Kaken tani smiley

Nuk bo gabime Taku ...leshon fjale te argumentueshme si ne Shqiperi ashtu  dhe ne vendet e Perandorise se Albionit " ku Lind e nuk Perendon rrota e ndritshme e Dillit " smiley Kush do ja vlereson !

Rrolin kryesor e lujne Derrat qe zbulojne inatet Familjare . Nje kruqezim lloji me qen thone qe eshte me efektivi ne zbulimin e Drogave te fshehura . Edhe letrarisht do kene lexu Shmitin per  Skenderbeun qe  luftonte Sulltanin per inate Familjare smiley Per derstile nuk ku keq Grava !

O Grava i nderuar ...Vullnet dhe Rruspa dun keto Pune .Nuk ka nevoje per  as nje byth te zgjuar si perfaqesuesit e PD-hit prane PS per shqetesime  smiley.

Saliu nuk ka Garde tani qe te shes Pordhe me Trimat si "felinet " e Palo..es . Tu heqin dhe rrotat e makinave po munden e tu vene rrota qerje ose rabave te mootit . Vetem keshtu vene mend Arrogantet , Megalomanete , Kriminelete Saliut te lloit Daulle Bosh si Imami .

Mrika e Ramës pushon nga puna 85 punonjës në një ditë 

Ndërmjet të pushuarve nga puna është edhe një grua, e cila prej tre muajsh kishte marrë lejen e lindjes. Në kundërshtim të plotë me ligjin, pa asnjë bazë dhe asnjë paralajmërim, por vetëm me një shkresë të shpejtë, të vulosur dhe firmosur, Mrika e Ramës ka hedhur në rrugë 85 oficerë dhe specialistë. Pushimet nga puna janë bërë pa asnjë motiv.

I vetmi motiv është zëvendësimi i tyre me militantë të PS,(kryesisht nga skrapari,tepelena e kurveleshi)  ashtu siç ka ndodhur në të gjithë dikasteret e qeverisë së Ramës.

Ishalla nuk bejne padi penale edhe per ish zv-ministrin mor aman! smiley

Shume te larta i ke kto dozat e cinizmit ti gjemb. Duhet te jesh vra fort ne dashni!

Ehh... smiley Po ngadale mo Roni, mos m'i nxirr te tera ketu qe te marrin vesh dhe te tjeret. Po si e gjete? Ti qenke mjeshter edhe per keto gjera? Me siguri do jesh kusheri i ketij.  Gjithsesi, flm qe s'na merr para per sherbimet e tua!

Prej disa javësh, Rama ka nisur pikërisht të provokojë shqiptarët me simbolet e komunizmit dhe debimet politike masive nga puna . Shfaqet si kapadai në vende publike, duke mbajtur mbi supe portretin e diktatorit njëlloj si vullnetarët e dikurshëm të Enverit.

E poston atë në faqen e tij zyrtare të Facebook-ut dhe urdhëron lakejtë e tij që të bëjnë gjithçka për ta rehabilituar. E vendos në protokoll shtetëror. Mundohet të përdhosë datat simbol të lirisë së këtij vendi, duke shkuar në ato vende ku ka kryer krime familjarisht, duke vrarë poetë dhe të rinj, vetëm pse donin lirinë.

Irriton dhe ofendon qindra mijëra familje shqiptare, të cilat ende nuk kanë një varr për familjarët e tyre të zhdukur atëherë kur i ati i tij firmoste gjenocidin ndaj shqiptarëve. I provokon ata me foton e kasapit të shqiptarëve mbi supe si për t’u thënë, “ja nuk keni çfarë më bëni. Unë kam ardhur dhe e përdor pushtetin pikërisht për t’u sfiduar ju armiqve të djeshëm dhe të sotëm të klasës time”.

Provokimet me simbole, sikurse dëshmuan dy ditë më parë edhe ukrainasit, janë si një lojë me zjarrin. Mund të digjesh, pasi ke kërkuar të ngrohesh me të. Rënia e bustit të Leninit në Ukrainë dëshmoi se çdo gjë ka kohën e vet. Rama po e shpejton afrimin e kohës për veten. Ndryshimi është se këtu shqiptarët nuk kanë më buste të bronzta për të rrëzuar. Ato janë të gjalla. smiley

Kapo, vete Naltmadhnia e ka shkruar kete?

Kapo kane emer keto analiza kaq te thella...tingellojne paksa te ekzagjeruera, ne nje kohe qe ajo historia e fotove te FB eshte me e thjeshte: Shqiptarçe thene, KM yne ishte pak ne borxh me Bab Myslimin, apo jo? Prandaj, le te hamendesojme qe me ate foto e lau borxhin!

Vleresimet qe iu bene Shqiperise ne seancen e PE ishin pozitive. Te gjithe shqiptaret, perfshi ketu edhe KM (kryeministrin e gjithe shqiptareve), duhet te shohin perpara!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).