Sot u hodh shorti për grupet e Botërorit 2014.  

139 Komente

si thuhet ne te tilla raste:  hajd me  (top)kembe te mbare!.smiley

Ishalla na bi nei grup i lehte ne. smiley

kush  ''ne'' ?  me ke jeni juve..?smiley

Po Albanie, apo mos na bene ndonje hile me dukumenta falco.smiley

Qenka tani për 10 minuta, dhe qenka, gjithashtu e komplikuar - po lexoj. 

Hop Oranje! 

 

mua me pelqeu emri qe pagezuan topin e ketij Boteri, Brazuca..smiley

U befte bazuka ne kembe te cunave te Low. Nga 4 te shtena per sebep. 

o Monda, nuk te duket pak si jo serioz, cheap, ky emri i Low ty?   sikur themi  Low cost, budget..smiley   nejse, me bojen e flokeve mire  ky Low,   tamam schwartzkopf..smiley

Mos i shiko germat, shifi pikat*

Shif kur te hapet ndonje lokal ne Albanie me kete ember. smiley

smiley pse eshte hapur qebabtore Jabulani, nderkaq?

Brazuca duhet te sherbeje prodhime deti smiley dhe kokteile ekzotik...thjesht sugjerim 

Dhe reklama, Brazuka heq bra.smiley

3x perfitimet pa bra, vetem zuka...pare keshtu ne kendveshtrimin mikroekonomik smiley

Suksese Kilit ne short.

Kili, kampion bote ne 2014!

Do ja cajm piten kujtdo qe tna bie

Gjermani Zvicer ne cerekfinale, ohohohoho happy new year everybody

Mirë deri tani, tamam ashtu si e prisja. smiley

 

ma che culo! na paskan pepinot. Kosta e Rikës dhe Uruguaji.

 

bukur bukur, Hollanda ne grupin B  bashke me  Spanje, Kili, Austrlia..    vendi i dyte eshte ne xhep..smiley    po pse jo dhe i pari,  Barçen e  gëdëpi  Ajaksi  para nja 2 javesh..smiley

Hollanda është pretendente kryesore për titullin....

E Belul,po ta kthen xhaelga nderin me nder;shave ti Ramen matane (e pe me sy kritik dmth smiley),xhaelga te nxeir Hollanden kampione si shperblim. smiley

pjetermustakuqi, o faqezi..smiley   po ti me ke je: me Hollanden apo me Ramen??smiley

T'a sakrifikoj Ramen per Hollanden,thu..hajt qofte e bere. HO-LLAND ! smiley

dank u wel Mato!   faleminderit dmth!smiley

ti Monda mos qesh, se te vura Gjergjin tani te deklaroj qe:  Gjermani del kampion.smiley dhe po e parashikoi Gjergji, te morri perrupia..smiley

Shihhhh, e nxive, pale.  Do ju bejne paella Spanja nga njera ane, dhe Kili nga ana tjeter.  Ate vrrej. Me nje sangria ne fund tre-ditshin. 

me ke do na bej paella  Spanja, me pleqte e Krujes..?smiley     Spanja vjen ne kete boteror per te bere ndeshjet e lamtumires me kete grup lojtaresh, kaq!   ashtu p.sh, sic beri  Barcelona sezonin qe shkoi ne CL..   nuk kane me takat keta.    ndersa ne i beme reformat , e rinovuam ekipin..smiley

nderkaq,  pashe V.Gaal   interviste pas shortit...  na duhet vendi i pare tha,  ndryshe po dolem te dytet na bie  direkt kundra Brazilit  (qe presupozohet te dal i pari ne grupin e vet)   mirepo kjo eshte shume shpejt tha.. me Brazilin  do ndeshemi, por ndofta ne finale... Ok, kete fjaline e fundit e shtova une..smiley

Ne mos njeri, tjetri dhe moj, paella do ju beje.  

Group A: Brazil, Croatia, Mexico, Cameroon

Group B: Spain, Netherlands, Chile, Australia

Group C: Colombia, Greece, Cote d'Ivoire, Japan 

Group D: Uruguay, Costa Rica, England, Italy

Group E: Switzerland, Ecuador, France, Honduras

Group F: Argentina, Bosnia-Herzegovina, Iran, Nigeria

Group G: Germany, Portugal, Ghana, USA 

Group H: Belgium, Algeria, Russia, Korea Republic

doli gjermoni ne gjysfinale easy fare, dmth kane rusine ne 16ce, dhe Zvicren/Bosnjen ne cerekfinale, hajde gezuar.

kurse amerikoni ka Belgjiken ne 16ce, pastaj Francen ne cerekfinale, doable.

ia hoqen rriskun e nji grupi te thjeshte italise gjynof, shonci belgut.

The Boa brothers: Hi bro. Here we go again, bro. 

smiley

mase nuk na le ne balte el equipo del todos smiley

Shteti ka rene!

Oh c'ka per t'iu bo zbor Klinsmani gjermoneve.

Do i zgerdhijm. 2 gola altidore

Ishall s'i ndodh dhe ketyre qe ti fshihet lista gabimisht nga kompjuteri dhe reset-i i listes nga backup-i ta fute edhe Shqiperine tek grupi B, D dhe F. 

Hahaha. 

Edhe ju thuni nuk e ashtushin Francen smiley

Cesht ky short leshi. Te perseritet!

Group C: Colombia, Greece, Cote d'Ivoire, Japan 

Po ky grup c'ne? Koka e grupi Kolumbia!!!

Kolumbia është #4 në botë. 

 

Boh...s'e dija! smiley

pjeter, keq e ka Greqia.. e para, historikisht  nuk fiton dot ndaj ekipeve afrikane,  plus  qe tempon e  japonezeve nuk e perballon dot..  pastaj edhe Kolumbia   nuk eshte ekip i lehte jo..  ashtu sikurse edhe Kili per Hollanden.

Thjesht me beri pershtypje se perplasen Holland-Spanje,apo Itali-Angli dhe ktu s'mu duk asnje ekip i ketij niveli.Sa per Greqine,ardhja deri ktu eshte boll per ta,sllogaritet me andej. smiley

Kurse per Hollanden,s'llogarisim ne Kila e ku di une,si tha dhe mati,jemi ne boterore per ta fituar ate. smiley

Pjetër, Greqia është powerhouse futbolli evropiane. Merr rregullisht pjesë në evenimentet e mëdha të futbollit këto vitet e fundit, + që e ka marrë gjakun e vet në kompeticione, duke e fituar një: kampionatin evropian 2004. Kështu që, nuk është për tu neglizhuar. Për mendimin tim, do arrijë të paktën të kualifikohet në 16çe.

 

Meqe ben tifo ti per t'a,po i uroj sukses Greqise smiley ,po s'ma merr menja qe shkojne me tej.Bregu i Fildishte ka akoma gjalle Drogba dhe ku i dihet, e bashke me Japonine nuk jane ekipe per t'u nevlesuar. smiley

Nuk jam shumë fans i futbollit që luajnë, ndryshe nga në basketboll, Greqia nuk ka shkollë futbolli, as e ka potencialin për ta pasur ndonjëherë. Janë skuadër tipike ballkanike - kavërdisen me dhjamin e vet. Por kanë aftësi gjithashtu, për të fituar ndeshje. 

Ca fati kta malakat

Masnej. Ca kena bo o Pereni qi ngele tu na testu dashnin per ameriken kto kohe ?!

Ca je me dojcat e? 

Osh e qepme, klinsman +gjermani qesin putugalin ne ven te trete, edhe me dore vete se kishte zgjedh dot gjermonin klinsmani.

Ose: Kush kercen Botnorin, Klinsman me gjithe Jogin.  

Per dashnine e Fiqos, pa jo se une e ve ujin ne zjarr per memenjerken.  

smiley

Oho e konfirmume fare, qeka neshja trete Gjermani USA. Biles jo vetem piken, po do ja lekan neshjen fare qe te dali ne vend te dyte gjermoni qe te shmangi Argentinen ne cerekfinale. E nxori portaminen Jogi tu majt shenim.

Në letra, grupi më i vështirë, po dalka ai i pepinove. 

# 6 Uruguaji, # 7 Italia dhe #13 Anglia.

Pra kemi si ja thone, potecialisht, nji perballje USA vs. Rusi. Ajajaja smiley

Itali, Angli, Uruguaj besoj do jete beteja me e forte. Advantazh i lehte i Italianeve, e pastaj Uruguaj.

Pas tyre, mbase Kili i bene ndonje surpize Spanjes e hollandes, meqenese nuk ma merre mendja.

e fitoi botnorin arxhentina, paska grup te lehte, dhe komshij akoma me te lehte

Brazili ka grupin me te lehte, por me te dale nga grupi, te gjitha kombinimet e mundshme deri ne finale jane finale me vete.

edhe gjermania lehte fare e ka.

Hop Schwitz smiley

Pas pranimit te ofertes nga 40 mjeket emigrante qe do reanimojne sistemin shendetesor, presim te thote "PO"edhe Adnani dhe keshtu do ringjallet edhe kombetarja jone, me e forte se kurre.

Ndeshja e pare e gjermaneve dhe duhet me duru fytyren e C.Ronaldo 90 minuta... smiley

Sa jane shanset qe nje nga cerekfinalet te jete Itali-Kore? smiley

Shife, shife, e ndieva qe te kishte marre malli per mu smiley

smiley 

Booo gjynah Spanja ose Hollanda, direkt mbas ndeshjeve ne grup njeres nga te dyja do i duhet te perballet me Brazilin dhe te iki ne shpi smiley

Spanja del ne finale me gjermanine dhe fiton perseri.

Kampionati qenka i kopsit per Gjermanine kete here, finalja Brazil - Gjermani, me respekt per vendin organizator Gjermania fiton vetem 3-1 smiley

Jo me shume gjasa Gjermani-Brazil eshte gjysemfinale, Spanje-Argjentine tjetra. 

 Me shume frike kam brazilin dhe argjentinen se gjermanine. Asaj ja kemi mare doren dhe e bllokojme forte ne mesfushe,,,, se aty jane shume larg nesh.

70% e merr brazili dhe 30% argjentina(kjo do jete si te fitoje greqia ne shqiperi).

Spanja, me kete grup lojtaresh te cilet e kane mbyllur ciklin e tyre, nuk ka per te shkuar larg! aq me teper qe ndeshjet luhen cdo 3 dite.. nuk kane me takat spanjollet te perballojne nje turne te tere!

mendoj qe favorite jane Brazili dhe Gjermania... ndersa si outsider te shoh Argjentinen, ndofta Hollanda dhe Italia.
ndersa jam kurioz per perballjen Brazil-Meksike. Brazili gjithmone ka pasur veshtiresi ndaj meksikaneve.

Hahahaha ngelet tu thene qe ka vite qe i ka mbaruar cilki,,, po dije se ka mesfushen me te forte dhe lojtar qe rrine ne stol ekipe te tjera i enderrojne. I vetmi problem do jete gjendja fizike se lojtaret e Realit dhe Barcelones bejne shume ndeshje.

si ngelem  tu thene..?  po fshati qe duket sdo kallauz, tha..  e ke pare Barcelonen kete vitin e fundit..?  ajo eshte edhe Spanja.   mesfusha eshte e forte, por tashme eshte e afte te nxjerr vetem 20 minuta loje..   po ndeshjet e Barces kunder Bajernit ne CL  i pe..?  zere se ke pare Gjermani-Spanje.  kush e kishte me te forte mesfushen..?  se sikur e ceke  edhe vet  cik si shkarazi  gjendjen fizike te lojtareve..   po ska me mor burre, aq, 10 vjet dominuan fuqishem spanjollet  ne te gjitha  nivelet,  por vjen nje dite...
 

bast ktu - hollanda s'del nga grupi

Belgjika ka shance të jetë skuadra surprizë e këtij botërori. Kanë super-skuadër, me thënë të vërtetën. Pastaj potencial ka Bregu i Fildishtë, akoma dhe Zvicra. 

 

Brazili gjithmone ka pasur veshtiresi ndaj meksikaneve.

Mexike,Peru veshtirsite kane qene per shkak te lartesise se madhe mbi nivelin e detit,kam idene.S'e kane ajrin me bollik,  e mushkrite kur je t'u lujt top, e dune me shumice. smiley

Belgjika ka skuader vertet te talentuar, por nuk duhet ngaterruar se futbolli qe luhet ne nje turne 3-4 javor eshte krejt tjeter nga futbolli gjate fazave eliminatore.. dhe futbolli i turneut do kellqe qe e perballojne vetem ekipe te medha e me eksperience, keshtuqe nuk ka shume shance per surpriza, na meson historia.

Orari i ndeshjeve, kam frike se do jete ters per ne te Europes. 

O Bajerni i Modh sa i Modh qi je ti! 12 teshtuna pa nji te djelë rrjesht! 

Hiiihaaa- do kishte thon houard dini.

7 (shtate) boni sot smiley

Ka hap mo shum vrima ne 90 minuta se reparti i xhenjos ne 2 dite smiley

Keto kur kthehen nga infermieria u bokan te papermbajtshem. Shume i durum ai Robbeni.

Belgika ne gjysem finale smiley e garantume

smiley ... !!!

Gjermania e merr kesaj radhe, mbajeni mend smiley

Boterorin e fiton Italia.

Te dalte llafi sic te ka dale smiley

po thuaj dhe ndonje llaf te mire per Gjermanine a derebardh,  je qe je...smiley

Llafet e mira dihen mo Belul...smiley

po dua ta degjoj nga goja e Gjekes moj Lireke.., se ka me shume vlera..smiley

ah thashë s'e mos e kishe me mua. Gjeka emocionet dhe llafet e mira i ka vetëm për talanët smiley

Amen! 

Opa , e hongri dhe Italia.

smiley

Bajerni i Modh sa i Modh qe je ti 4 - Man City 0. Another one bites the dust.

Gono,   e kuptoj qe flet si tifoz i Bajernit,  po nuk  eshte interesante kjo ndeshje sepse  edhe Bajern edhe City  jane kualifikuar..    

ndeshje interesante sot eshte  Gallatasaraj-Juventus.   po fitoi Gallata..  dmth ciao Juve.

interesante mbase s'eshte, po rekordet po bijne njoni mas tjetrit Belulo, po thyhen ne mes si turqit.

Nuk lu Pirlua. Sidoqofte, Juvja mbetet i vetmi ekip qe po e hongri, te pakten e ha si zonjat.

Gallatasarajllinjte!

Pirlo eshte mungese e konsiderueshme!    une nuk i kam qejf italjanet, por Pirlo eshte nje nder te paktet qe gezon admirimin dhe  respektin tim te plote!  lojtar shume inteligjent qe ka shume cilesi, dmth i kompletuar. 

nderkohe,   me ckam  ndjekur ca ndeshje  te  Juves kete sezon,  me eshte krijuar pershtypja qe keta luajne me mire  ndeshjet jashte fushes...   do jet e veshtire  ne Turqi,  por sidoqofte  Juves barazimi i duhet..

nuk e di po ai gallatasaraji nuk ma mush menjen, u duk qy ke neshja me realin ishte komplet inekzistent si ekip megjithese me nji lojtar me shume. Keshu qe nji barazim e nxjerr juvja edhe me qene ne dite te keqe sot, mos te themi qe fito pa nanji qamet te madh.

As Umut Bulut s'qeka tu lujt

dale mor Gono, se anashkaluam faktin qe Gallata..  ka trajner nje italjan, Mancini i cili demonstrativisht  paska  hedhur nje shall  te Gallates ne qafe..  smiley

Duhet me e pa ke gjermoni sot: Gemütlichkeit

30 Euro bileta sot ne Munchen ktu pa nji £ 100 s'del dot!

City do veje skuadren e dyte ne fushe, 

Ne fak neshja t3e shtunen me Arsenalin o 10 here mo e rendesishme 

Heu bre.

Cope cope Juvja ......ehhh Bayern s'bo nona mo.

ueee, ça bresheri  ne Stamboll, e beri fushen te bardhe...

si po e shef Stambollin o Belul?

si po e shoh..??  hyp ketu, e shih Stambollin, tha..smiley       po a nuk  eshte Gallata klub i Stambollit..?smiley   po luajne ne  Stamboll pra, une stadiumin po shoh ne fakt..

hahaha

Po si bore duket mo Belul smiley

O Brado, po ku di gje Beluli nga Vlora ca eshte bora e ca eshte bresheri.

Po thashe mo meqe eshte dhe pak anej nga Hollanda smiley

Brado, dora e pare ishte bresher.. keshtu mu duk mua, por keshtu tha edhe reporteri nga  stadiumi.smiley   ndersa tani po bie bore.

Se mos ke nigju kete komentatorin tone qe tha : Lojtaret e Juves nuk duan te ndalojne lojen qe te nderrohet topi sepse topi i kuq kombinon me uniformat e Gallatasarait smileysmiley

lol shakopordha e tha kte perle?

Booooo ca trapi komentator smiley

..smiley

lojen e ndaloi arbitri se  u be  gjithcka e bardhe e nuk shikonte dot  topin  plus pastaj qe edhe vizimet nuk dukeshin fare..

Ra squk Munchen!

 

Ishalla i skartojn ca nga kto albitrat para botnorit

E dhjeu Bob Marley sot.

Hajde urime ekipit kampion! 

Bajerni i Modh sa i Modh qe je ti, si ja bo yzmetin 7up-it me kete marketing strategy. 

Dmth, gjermone cope dy sot.

mire januzaj aty - po bohet titullar i ekipit cuni

O Bayerni modh sa i modh je ti po qe na bone xhuxha sonte .....albitri Fiqo albitri   smiley

Ca ka bo vaki kshu? Ka ik Juventusi?

Marshalla Asllan, marshalla, bulldum gol.

opo  lereni  Juventusin, po  me duket se do iki dhe  Milani sot.smiley  .  ka shpetuar nja dy here per mrekulli deri tani...    po ku do veje, 1 here,  hajde 2 here te do fati, pastaj...

Ooooo...Belulo ....ca thu mo vlla Milani del ne finale smiley

Ok, ne rruge te mbare..  Montolivo me te kuqe.   Milan, goxha heret, me 10  lojtare  ne fushe

Brado, kjo e kuqa e Montolivos,  ishte  e kuqe e erret fare..

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).