Ne daljet me te fundit ne publik, z. Basha duket se po ngjiret te bertase, me perpjekjen qe te imitoje.

Pershtypje e gabuar apo jo?

38 Komente

dashke muhabet Grave smiley

nuk di c'te them.

nuk e kam pare ndonjehere te flase tani qe eshte udheheqes i partise, por e bertitmja dhe ngjirja jane shenja frustracioni te pasigurise per te menaxhuar situaten. aq me keq ne dalje publike. ose mund te jete forme aktrimi qe ka kapital politik ne shqiperi. 

sna hyn ne xhep

e kemi menjen ke qeveria dhe punet e saj smiley

 

Po imiton portokalline Luli

Just when you think that cilesia e Peshkut is is going down again, fap, hapet nje vele e bukur qe farfurit si krahe fluture dhe e ngre gjithe anijen permbi dallge smiley

smiley

rubrika 'hallet e popllit"

Po kshu nga "nishoni" eshte gje ky, apo hic. 

Kjo pytje Grave ka aq romatikë,mister e zhbirilim mrena.. Si punë e atij qe e dallonte  te dredhmen e grus nga karafili qi len lapsi i kuq ne prefse smiley

pash Zotin, po imiton Salen? No way!

Jo po po imito chris christie-n dora vete

esht kot me gerthit. ja sa omel ky psh. country. crime. and down to earth. and soft. ka pas nji video grand me billy bob thornton, por do e ken heq.

Ja pesë arsyet se pse kërkohet arrestimi i Berishës...

Ca bohet keshtu .LeftKOPE ???  Po mblidhen njemiljone Firma per te arrestuar Koken e Korrupsionit  Biologjik e Politik Berisha .

Dhe kjo i duhet Lulashdashkurbanit te Bashkise ...te imitoje Berishen smiley

Hajde mos ta imitoje Berishen se i merr fund karriera.

Well it's a long way to Richmond
Rollin' north on 95
With a redhead ridin' shotgun
And a pistol by my side
Tearin' down that highway
Like a modern day Bonnie and Clyde

We met at a truckstop
Johnson City, Tennessee
I was gassin' up my Firebird
When I heard her callin' me...mmm hmm
Said, 'Which way are you headed, boy
Do you need some company'

She had me stoppin' at a quick mart
Before we made it out of town
Next thing she was runnin' at me
Tellin' me to lay that hammer down
'Cause there's a man right behind me
Doin' his best to slow me down

Yeah and it's a long way to Richmond
Rollin' north on 95
With a redhead ridin' shotgun
And a pistol by my side
Tearin' down that highway
Like a modern day Bonnie and Clyde

Well we pulled up to a motel
In the middle of the night
We were countin' all the money
Smokin' stolen Marlboro lights
Lord we never saw 'em comin'
'Til they read us both our rights

Yeah and it's a long way to Richmond
Rollin' north on 95
With a sheriff right beside me
Pistol pointed at my side
Oh, Lord...such a disappointing ending
For this modern day Bonnie and Clyde

goodnite und aufwiederseh'n!

Shif mor grave dritat qe ikin si ne mesjet lene opoziten ke noji gjo per poziten se per opoziten e sotme meremi ne pranver kur te vije ne pushtet me LSI

poet?

Nuk besoj, mor mere, se me kaqi pak te gerthitme , zorr se nigjon qyqja e prillit!Sa per dritat, fajin e ka ....Rama! E ke gjet !

Shiko historikisht politikaneve nuk i kane sjell fat dy gishtat lart: Churchilli humbi zgjedhjet pasi fitoi luften, Nixoni mysybet! 

Dhe Salihu i levizi ca si shume gishtat, por ky qerata popull ngatrohet dhe ti merr e ti fut .....ku ja vendosi Salihut...

Grave, nuk e nxirosni dot kryetarin e ri të partisë, sepse ai i përket fisnikerisë së re shqiptare. Kot nuk e zgjodhi Skënderbeu II-të, si pasardhës. Ai nuk ka zë të fortë, por ka para; nuk ka marrë mësime teatri për sjelljen, por udhëton drej apartamentit të tij me ashensor të dedikuar; nuk ishte i madh në moshë, por bëri milionin e parë (euro, or tej) në 28 vjetorin, duke hartuar dosjet e ish komandantëve të UÇk-së; nuk kish shumë dashnore, por kishte shoqe bijën e kryeministrit; nuk kish aftësi organizative, por kish pas shpine trafikun e influencës të ish kryetarit, ish kryeministrit.; nuk kish pashaportë diplomatike, por kish gruan hollandeze (hahaha).  Merrni, merrni ...një brisk...

o Grava ku e ke bere shkollen ti smiley

r.v, mendjen ne tabele !

buxheti e taksat nuk varen mo nga basha por nga velij-nikoll-kodhel !

 

Pranaj ngjiret kur del me fole ky?

copy paste, jo imitim. Del dhe nga karakteri kur e ben,

Bertitjet apo jo bertitjet e politikaneve bejne pjese tek prezenca dhe demagogjia e tyre. Ne nje vend ku vetem flitet, dhe nuk behet, nuk kane aq rendesi te madhe. 

Si eshte ajo fjala e urte ne anglisht: Mos e gjyko tjetrin nga kopertina. Deri tani ky njeri ka dhene provat qe eshte i lidhur me krimin e organizuar, dhe kontribues i korrupsionit, keshtu qe tendencat per t'u bere si majmun alla Bisha nuk kane ndonje peshe te madhe; te pakten ne opinionin publik nuk kane.

...majmun alla Bisha...

 

po majmuneve pse u bie ne qafe? smiley
 

Majmuneve nuk i bie ne qafe (bile jane kafshet e mia te preferuara) por majmuneve alla Bisha po.

O Bej o figure, sa % te rritet konfidenca ty kur te imitojne te tjeret dhe a varet kjo ndopak apo hicgjefare nga te qenitosejo te imituesit shtresebejlere? 

ne zgjedhjet e tjera berisha ka per ta hjequr kete puften nga kryetarlleku.  gjasme ka presion nga baza smiley!  do ti kerkoje edhe gjysmen e lekeve!

Shpresoj qe ne luften kush te terhiqet nga kryetarlleku, do heqin njeri tjetrin.

Mendoj se basha nuk ka kohe per imitime por per nje opozite te forte dhe nje riorganizim eficient te PD !

Arturo Ui? Natyrisht qe imiton....Arturo Ui eshte luajtur ne Teatrin Kombetar.

P.S. Po pallatet e Tiranes bre kryebashkiak-PD-kryetar, apo dhe per ato Ui-ja pergjigjet? lol

Ke fillu me fol me vete xhibo ?

smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).