Cfare duhet veshur, si duhet kercyer, cfare dhe sa duhet pire, cfare duhet biseduar me koleget dhe boset dhe te tjera sygjerime si keto. 

152 Komente

Don't do anything I wouldn't do. Cheers ! 

WWMD = what would Mimi do? 

ej, a ka mundesi me na nis nji byzylyk me keto kater germa me poste? smiley

Ia zu vendin Jisus, thu. smiley

Don't dance anything she wouldn't dance. smiley

smiley love love this show. 

love is not the proper word to be associated with a show. smiley

...

Bravo, you got it now smiley . Shtoje listen tani. Jepi. Cheers smiley 

Lista ka limitations.

psh:

Dress anything she would dress? smiley

Nope!

Men would appear in drag, not good. smiley

nuk ia vlen hic te numerosh kohen. smiley

Zakonisht e gjithe eksperienca harrohet mbas dy ose tre shisheve vere. 

Ja disa sugjerime: 

1) Mos fol idiotsira

2)Veshu ne menyre elegante dhe jo te tepruar

3) Mos bej makiazh te rende, por te  sugjeroj nje buzekuq te bukur si Ruby Woo nga MAC 

4) Mos vesh take siper 10 centimetrave

5) Pi sa te duash por nqs e ke dehjen te keqe (behesh agresiv/e etj.) mos pi shume

6) Meso pak si te kercesh muziken latine: eshte gjithmone diçka terheqese te shikosh dike qe kercen bukur Salsen etj.

7) Je i/e lejuar te kercesh Gangnam Style

 

 

Mos bej makiazh te rende, por te  sugjeroj nje buzekuq te bukur si Ruby Woo nga MAC 

4) Mos vesh taka siper 10 centimetrave

smiley kapo me makiazh dhe taka. Nejse, une s'gjykoj.

Kapo eshte mashkull? Haha

 

Mendova qe eshte femer sepse m'u duk nje pyetje qe bejne femrat zakonisht. Por nejse aty kam perfshire meshkujt dhe femrat bashke.

hahahahaaa 

karrotfejs... po ku e ke gjet kete llagap? smiley

ti gjembi ca sugjeron, nis nga pervoja jote?

Restoranti ku punoj une s'ben festa te tilla, br3dharaku.

ah zemra vogel! prandaj merzitesh ti

Pak fare. Po me mire keshtu. Kemi familje ne o br3dharaku, nuk kemi mend e kohe per te br3dhur sa andej ketej.

yeah, xhibi familjar i madh, lere mos e pyt!

Nuk e di, s'e njoh. Por ti duket qe e njeh nga afer perderisa po flet me kaq konfidence.

e kuja je ti moj...e bredhit apo e xhibit?

noshke, nuk ka vend per trans ne mesin tone. Mos te ngelet hatri dmth

e pse duhen marre parasysh vetem ne fundvit keto? smiley

Filanfistek, keto duhen zbatuar gjate gjithe vitit por meqe e beri pyetjen, nje lloj pergjigjeje duhej ti jepej. It's common sense but you'de be surprised how many people lack it. smiley

common sense per mua eshte: alkooli te demton melcine, bukurise nuk i nevojitet gje (bojra, mode, reklame etj) dhe vit i ri eshte perdite. smiley

Thua ti. Por br3dharaku mban perhere ne koke kete kapele.

 Si t'ja besh qe nuk jane te gjithe te bukur/a natyralisht? Qe ne kohrat e lashta, bukuria eshte kuruar. Meqenese qenka siç thua ti, atehere gjithe grate duhet te dalin me kembe dhe sqetulla te pa depiluara. 

perderisa te gjithe jane pjese e natyres, te gjithe lindin natyrisht te bukur. per mua bukuria vjen gjithmone nga shpirti. fasada zhbehet me kalimin e kohes. smiley

jo mer cun...fasada meremetohet dhe mirembahet me dekada te tera...

Fasada nuk zhbehet kollaj per mesdhetaret filanfistek. 

ne thelb njelloj jane te gjithe njerezit. smiley

Po do te thoja qe ka barazi gjinore nqs krahason nje mashkull skandinav  me nje femer mesdhetare, per sa i perket dukurive te lartpermendura te pakten.

une jam biologjikisht mashkull. lindur, rritur ne mesdhe. me ke me bie te jem i barabarte per sa i perket dukurive me lart? paragjykimet jane problemi, jo njerezit. smiley

 me ke me bie te jem i barabarte per sa i perket dukurive me lart?

 

Me majmunet smiley

smiley

Po me bossin/en dhe koleget e punes nuk del perdite dhe ti. Djali eshte nervoz. Ka frike mos bej ndonje te pabere. Do te duket sa me mire ne marredheniet me koleget dhe eproret Jo vetem ne ambjentin e punes, por dhe jashte mureve te saj. Kapo, pls vish suspenders! Pls! smiley dhe mbi te gjitha have fun man, u deserve it! Lol 

Kapo, pls vish suspenders! 

 

smiley

Moj carrot , mos qesh se e kam Seriozisht! Pls Kapo! smiley 

Pse paske kete fetish per suspenders o Mimi?

M'pelqejne shumeeee. smiley 

Jane shume seksi ne fakt.

smiley

me te bo rrypat me postu smiley me zemer. femer mesdhetare ti? smiley

Yeah yeah. C'a hyn mesdheu ketu? U bera kurioze tani. ( sa po ikja po m'ktheve) 

pyet carrotface pak me lart, te lutem. smiley

E ka fjalen per biseden me lart.

smiley

sic thoshte nje friendi im:

kam shume shprese te Perendia

qe ne kete party mos filloje orgjia

have fun kapo, mos e vrit mendjen shume per vogelsirat .

Mos e ka me kunj me Perendine ai friendi, dmth do ta veje ne seder te beje pikerisht ate "gjemen."smiley 

Jo, jo se eshte cun per se mbari....po ka pa "qamet" i shkreti me gocat neper party, se gjithmone jane ato iniciatoret e "gjemes" dhe i ngjiten shume ketij.

Paska vuajtur shume. Kete radhe e paska hak nje "qamet," nqs s'i prish pune njeriu. 

Meqe u dashkan dhene keshilla praktike, ja dhe keshillat e mia smiley

1. Pi nje ose dy gota vere ose birre. As me pak qe te mos dukesh si palle, as me shume qe te mos llullosesh

2. Rri 2 deri ne 2.5 ore dhe cohu ik

3. Merr ata tre-kater kolege qe te hahet muhabeti, shko ne nje pub ose club jo shume afer vendit ku zhvillohet ngjarja, dhe pi sa te behesh daulle, dmth shijo festat

4. Ik ne shpi me taksi

smiley

 Cfare duhet veshur, si duhet kercyer

 

-çarliston, kapo..smiley        po ce ke kete pyetje o derman..?  po sipas muzikes  do kercesh, si do kercesh ndryshe...  p.sh, po morri napolonin maestrua,  do kercesh edhe ti napolonin, simple..smiley

Tashti per napolonin ke dhe leksione online nga km.smiley

km-ja e ka deftuar mese 1 here qe  e pelqen muziken e tabanit.  me def ka kenduar,  me arixhinj ka kenduar.. atje, gju me gju me popullin..smiley

festa e fundvitit ka qene open bar 6-10 zakonisht. Sivjet e kan bo max 2 pije. Krize...

 

     cfare duhet biseduar me koleget

 me koleget F bisedo per kuzhinen, si te gatuajme, kurse me koleget M fol per problemet e Gjirit.

 Per keshilla me praktike referoju shokut Idris smiley

Pyetja qe shtrohet .." na detyron " ta perfytyrojme takimin ne formen e nje tabloje.Qe ashtu duke i mbyllur syte te imagjinojme grumbullimin nga njera ane te atyre qe jane shune te kamur dhe nga tjetra ata qe kane me pake.Se nuk mundet te tregojme " guxim" te njejte per paraqitje, ndaj mundesive te ndryshme.Meshkujt sidomos, u duhet ti prbuzin kenaqesite e paarritshme sepse ato ndryshe i bejne si femrushka.Kurse femrat jane teprr kerkuese dhe na bejne neve meshkujve te ..djersijme per gjithcka nuk kemi arritur...
nje vit te terin.
Por ne se per nje vit te gjithin kemi perjetuar shoqerine me njerezillekun e duhr, ai mbetet nje kujtim i shtrenjte.Te tjerat pake vlere kane.Eshte ky thesar i fshehur qe i mungon ....mbremjeve te fundviteve....

don't forget to twerk kapo!!

Boooo cfare muhabeti!

Po varet nga ambjenti i punes, robte, shkalla e hierarkise ku je etj etj. 

Po do thoja ne pergjithesi: Be yourself!smiley

Ah veshja: Casual business

Pija: Cocktail ose wine

Hajt mo keto qe na erdhen ne mendsmiley Befsh qejf!

Shi si bo kapo sikur punon per ndonje korporate! smiley

E paska per here te pare kapua! smiley pale kur te martohet do na cudisi me pyetjet..

une te sygjeroj qe te jesh vetvetja,  mendo dhe vepro sipas momentit..

 kur te martohet do na cudisi me pyetjet

smiley

   smiley Ncuk Ket! Me kujtohet si sot, kur nje grup vullnetaresh ppuist rregullonim frigorifera ne Amerike.smiley

aty ma futen adm sepse nuk ishte ideja ime si te me vinin ne ndihme vullnetaret virtuale te peshkut.smiley

kapo, zakonisht ne festa njerezit me mend rrine sa me larg bosit dhe vartesve, pasi ne feste shkohet per ta shijuar, jo te sjellesh punen me vete. sa dhe si varet edhe kush e organizon festen. kur e ben shefi, pi sa me pak dhe mos rri me shume se dy ore. 

kapo, merre ndonje kolege me vete,menjellafe pasi te mbaroj festa smiley

Po beji hyzmetin gjate festes. smiley

ndersa une te sugjeroj: dress to impress, kapo.  dmth  te biesh ne sy. ndryshe  humbet ne morine e party-zanevesmiley  atje...   

gjithashtu  kur ta urosh shefin/bosin,  per nje vit te mbare,  mos harro ti thuash edhe urimin Fiqirist:  o shef i modh,  sa i modh je ti...   je i paparë,  thuaj.. lum si ne qe te kemi ne kompanine tone, etj etj..   urime miqesore dmth..smiley

Hargalisu sa te mundesh, se te gjithe do jene tap topi dhe nuk do u kujtohet asgje te nesermen..mundohu te mos lesh njeri me barre se do e paguash gjithe jeten..smiley

Nanana ! Se e more me qafe djalin me keto keshilla. Informacioni qe mblidhet ne keshtu ahengjesh eshte element thashethemesh per gjithe reston e vitit. Kapo behave!

Vetem ne Kanada emigrojne keta lloj meshkujsh te sinqerte?! smiley

 

Ku di une. Pse nga Kanadaja eshte Kapo? Mua s'me dalin flamur ketu. Ju te USA dilni si EU. Madje kam rene ne paqe me veten prej disa kohesh duke konsideruar dhe vendet e USA si EU tanime.smiley

E kemi ngritur zerin tek festa e flamurit, por mesa duket nuk eshte degjuar shqetesimi yne! Duam te drejtat qe na takojne!

Keti, hajt shpejt nje proteste me bakllava kete here, kshu si per festat e fundvitit. smiley

 

Kam gjetur trilece para dy ditesh, fillojme smiley

Mire aty me trilece. Do solidarizohen dhe shume vete nga Italia dhe Shqiperia tani me kauzen tone. smiley

Keni plotesisht te drejte. Ju kane cflamurzuar!smiley

He mer Tredharak shifi komentet qe kullojne te gjitha lengje seksi, e pastaj thuaj prape qe tiku e ka fiksim erotiken.

 

Kapo me buzekuq dhe me taka 10 cm duke dredhur belin per te impresionuar shefin. 

Suratkarrote, smiley

kapo;

be always yourself.

unless you can be a pirate.

then always be a pirate.

sipas vendit dhe kuvendit o kapo. varet si do  jete mbremja, po te jete ne lokal klasi, vishu dhe ti klas dhe sillu klas. po te jete midis klas dhe normale, ashtu vishu dhe sillu, dhe po te jete e zakonshme, mos u vish klas qe te ngjash si koci i teto ollges dhe sillu zakonshem si ne njedite pune. be ca muhabete per sportin dhe ca te tjera. vatret nga cdo njeri, cave u pelqene sporti, te tjerve dicka tjeter. ne te gjitha llojet e variantit qe te jete, mos pi shume, nqse s'e mban pijen, pi aq sa mendjen ta kesh ne vend.

Qe thoni ju peshq dje isha une ne nje party. Tip nxemje-warm up per fundin e vitit, dmth party e vertete dhe e madhe do ndodhi pak me vone ne dhjetor.

Nejse mo, ishin te ftuar amerikane dhe nderkombetare, mes te cileve yours truly.

Ne nje cast ishim nja pese veta qe po diskutonim per Shqiperine. Hidhet nje indian (ky mbulon sektorin IT ke puna) dhe me thote: "ore e pashe ate kryeminstrin tuaj ne CNN. Me pelqeu, fliste mire, mu duk cun i respektueshem". Aty ia pret nje amerikan: "ashtu te duket ty, po varet ca mendojne shqiptaret per te". Hidhet nje kineze dhe thote: "ja kemi shqiptarin ketu, e pyesim". Te gjithe kthejne syte nga une.

Tani ajo rusja qe ishte ngarkuar me organizimin e party-t kish stisur nje tip vere te ngrohte, qe i kish hedhur dhe arome cinamon. Mmmm c'ere e mire, c'vere... Dhe shoku juaj i kish hedhur ca gota te tilla. Keshtu qe c'faj kisha une qe m'u kujtua fotoja e Edit ne plazhin francez. Dhe i them atyre: "eshte alamet cuni, edhe foto nudo i kane nxjerre ne fushate elektorale dhe prapeseprape ka ec lart e me lart ne politike".

Me fort u shokua nje rob nga Peurto Rico qe po na degjonte. Ky tha: "that's big, that's big".

E pra, ja c'te ben pija ne party. Dont drink and drive!

Nuk pyti gje rusja, kur i keni zgjedhjet e tjera?smiley 

Ajo filloi te deftente per protesta gollomesh qe bejne vaki ne Moske smiley

(me vone i doli dhe asaj pija, kuptohet)

Por ishte teper vone nderkohe. smiley

Kur te pini prap, pyete njehere, u be ndonje nga ata moskovitet e freskut km?smiley

Jo me ca km, te gjitha ne burg kane perfundu. Si ato gocat e protestes qe te zene pusi smiley

 

Domethene vetem ti dhe rusja paskeni pas histori nudo? smiley

p.s. vera e nxehte me kanelle eshte tradicionale per vendet veriore.Ne kete e quajme Glögg.

Dora, i kane vendet e tranzicionit keto.

Eh po po tranzicioni rus dhe zhvillimi indian.smiley

Po jo mo Magus, po e paskeni ngrohur pak muhabetin, se per ate pune te gjithe kane ndonje rob nudo neper histori.smiley

Po sa klishe eshte bere Indiani IT-se .smileyS'besoj se ka ndonje departament IT-je ne bote, qe s'ka minimumi nje indian.

jane keto departamentet nga tirana qe s'kane asnje indian smiley

mulled wine....bohet gjithanej kur osht ftoft. po meqe ne vendet veriore osht ftoft gjithmon, besoj e pini shum shpesh

Jo per Krishtlindje e ka vaftin. Dmth gjithe Dhjetorin me fillimet e Advent.

Po normalisht pihet me bajame, rrush te thashe , kanelle e me the te thashe.

Ketu tek ne eshte pak me e embel se versioni austriako-gjerman.

Po ke te drejte pihet gjithandej neper vendet e Europes Perendimore.smiley

ne finlande kishin fiksim kafen me cinnamon per christmas me sa maj men

Ncuq ne kena Glöggun. Po s'du me be shpirtin e keq, vetem se finlandezet nuk jane skandinave. smileyJane tjeter lloj, keshtu qe jo te gjitha doket ngjasojne. Pervec motin fantastik do thoja, qe eshte i njejte.smiley

ca thu mer...finlandezet nuk jane skandinave? e din ato ket gje? a jan dakort?

po me ter men, motin shum te mire e keni te gjith. po te jesh dashnor i bores dmth

Jo s'ja kane thene akoma. I mbajne keshtu ne hije.smiley

Mos harro t'i thuash qe bie kushuri me Ramen, same genes .... smiley

Guso, gjithe kjo paranteze per te na thene qe te pelqen rusja? Fundja pse te nevojitet nje justifikim per kete, ne jemi familje joparagjykuese n'Peshk*, apo te duhet me shume per veten tende justifikimi? smiley

*Sic e sheh, dhe pjesa konservatore e Peshkut, ne te cilen ben pjese Dora, nuk jane kunder ketyre gjerave, thjesht duan qe te mos cahet membrana e konservatorizmit publikisht.

Po jo me, c'jane keto motive qe lexon ti nder rreshta? Une po i pergjigjesha pjeses se temes qe thote "cfare NUK duhet biseduar me koleget" smiley

Pastaj ku rri dot shqipo pa perzjere pak politike into the party mix. 

Ngele duke i rene shkurt a i uruar.. Te gjitheve ja pret...hovin e pershkrimeve.

Po leri njerzit te thone gjerat si te duan. 

Une konservatore? Vec ne qofsha peshk ton.smiley Po vetem ty te kam pare qe ndizesh blogjeve.Ne te tjeret coku kemi dhe ndonje jete.smiley

Me bast qe do me quash karagjoz kot fare, bile rrezik ti vesh dhe pikecuditje nga pas. smiley

Karagjoz!

>> Hidhet nje indian (ky mbulon sektorin IT ke puna)

lol - ca me thon me par

 Paskan ngec ke pika G smiley

Faleminderit te gjitheve per sygjerimet dhe keshillat dashamirese qe me ofruan por nisur nga eksperienca ne christmas party qe companija organizon cdo fund viti te cilen per ket vite e organizum dje ne Hilton Hotel mendova qe nepermjet pytjes  se Cila eshte eksperienca juaj personale ne "Christmas Party"   te mund te ndanim ketu ne PPU mbresat dhe momentet me te vecanta te  ketyre mbremjeve. 

E vecanta tek party jone ishte  se pavaresisht qe te gjthe kishin ardhur me makinat e tyre ,ne fund te mbremjes zyra HR ishte gati qe te gjithe ata qe kishin  pire mjaftushem duhet te ktheheshin ne shtepi me Taxi free ose te zinin dhome ne hotel qe te gjithe te ktheheshin shendoshe e mire ne home .

Merry Christmas.

E vecanta tek party jone ishte  se pavaresisht qe te gjthe kishin ardhur me makinat e tyre ,ne fund te mbremjes zyra HR ishte gati qe te gjithe ata qe kishin  pire mjaftushem duhet te ktheheshin ne shtepi me Taxi free ose te zinin dhome ne hotel qe te gjithe te ktheheshin shendoshe e mire ne home .

E shikon o kapo qe socializmi eshte i mire. (Kanadaja vend socialist eshte.)

kjo s'eshte vec ne kanada por dhe ketu ne amerike. arsyeja eshte qe po bere ndonje aksident kompania eshte ne bela pasi duhet te paguaje qimet e kokes se ka ndodhur kur ishe ne orarin e punes.

kjo s'eshte vec ne kanada por dhe ketu ne amerike. arsyeja eshte qe po bere ndonje aksident kompania eshte ne bela pasi duhet te paguaje qimet e kokes se ka ndodhur kur ishe ne orarin e punes.

party eshte pas pune mi alba

s'ka rendesi. e organizon kompania dhe kompania eshte ne charge per cdo gje, deri sa ti te arrish ne shtepi shendoshe e mire. keshtu eshte ligji.

and a Happy New Year!smiley

Po shyqyr qe paska kaluar me sukses.

p.s mooos mos ta kishe thene ate te dhomave te hotelit se do plasin komentet tani.smiley

...ajo vera e nxehte ben te veten, pas ca gotash behesh qiqer....nje krevat duhet

Kaq? Ik se qenke boring. A thu se ju paskan cu ne Vegas. hape gjithe ket teme per hic gje. Lol 

100% e sigurte qe s'ka veshur as suspenders!

Po pra. Sa na beri me shpalos fetish suspenders qe kemi. E mbajte shenim ti?! smiley

~~Ik se qenke boring

Po ku te iki prape ne mbremje? smiley

o kapo, po pse ishte e vecante kte vit kjo puna e taxi chits? kjo eshte praktike e njoftme. taxi chit te jepet edhe kur rri puno pas orarit najhere, jo me per xmas party qe zgjidhet qesja

nuk eshte pune qesje per qejf por qe kompania te te mbroje ty nga ndonje aksident dhe veten e saj, gjithashtu.

no shit! un menojsha se na e jepnin per me bo xhiro ne 2 t'notes

po po, jo po  jane xhumerta te medhenj. frika frika i ben te bejne keto gjera.

Po presim pyetjet e radhes se nuk po shtyhet hic ..

Provoje ta terheqesh ...smiley

Cilen? smiley

ate ...smiley

Aha e kuptova..ta terheq e mos ta keput..smiley

Une e kam te premten qe vjen mbremjen, do doja te diskutoja pa fund per fustanin per canten etj etj por nuk e bej se meshkujt nuk ja thone per keto gjera, vetem per politike e kane mendjen....smiley

ose te zinin dhome ne hotel qe te gjithe te ktheheshin shendoshe e mire ne home .

Te kane genjyer shoket dhe shoqet e kolektivit o kapo se dhomat ne hotele pas partyt zihen per tjeter gje.

ka ka, per ata qe jetojne mjaft larg.

smiley . Mos mos. pas Xmas thuaja. 

Shume naiv bre ju anti-komunistet. Ne fakt historikisht ju kane genjyer: Enveri ne Mukje kurse Ramizi ne 91-shin. Gjynah!

sa t'hap nji profil fb, direkt do bej shoqe M-Ll

Follow me ne twitter. Je nje cik mbrapa me ket FB. ska gje t'falet. 

kto paskan pas leje nga HR per seksin me shoqet e punes

Mbremje kolektivi eshte edhe kjo smiley

nga i gjen keto? c'eshte kjo aman?

 smiley Pah sa te forte. Ulerimen rrezik nga shqiptaret e kane marr.A gjehet ne youtube?

Ej Art e more vesh cfare kishte ndodh ne kufi sot? 2 shqiptar dhe 1 grek i vrare. Gjynah!

s'ka gjynof per kriminelat. Une spara i honeps greket pergjithsisht speaking po nqse m'vjen gjynof ne ket rast, m'vjen per ate policin grek. Sinqerisht. 
Nuk ishin fatkeqe po hallexhinj - kishin thon ato robt e vet te atyre te dyve. Po armet ca i duheshin atyre fakirave? pse nuk e kalonin kufinin si njerez njiher?

 

Po kush e di si e kane pas hallin o Bredho. Gjynah per te gjithe, s'beme perjashtime.

Varferia me injorancen s'nxjerr gjithmone gjykime te drejta. Mua me erdhi keq shume, madje me keq do me vij kur greket tani ta bejne si bicim problemi kombtar.

E fshijne shpesh nga Yutube censura se me duket se ka ca gjenrale dhe politikane aty smiley

Sa per ata shqiptaret e vrare nuk me vjen keq fare te them te drejten se per ate pune ishin nisur..me keq me vjen per policin grek qe ra ne krye te detyres

E nejse Art,se s'eshte nisur asnje per te vdekur. Djeme nenash ishin dhe ata. Po nevoja genjen dhe perendite , thote populli.

Hajt mo s'kemi c'ti bejme. E trishte e gjithe gjeja!

Djemte e nenave "trimat" qe nisen per te vrare ate fat kane fatkeqesisht. Vendimet e gabuara ne jete te kushtojne jeten...Mua me vjen keq nq se do te ishin kalimtare te pafate por keta e paskan kerkuar vete vdekjen, nuk me vjen keq fare dhe e them qe dy kriminele me pak.

Si them dot Kapo sepse shumica jane tragjike sidomos e fundit fare , nderkohe qe pjatanca na erdhi nga guzhina e nxehur dhe nje shoqja jone u be gati te shtronte miellin per te shtruar petat teshtiu banakieri dhe pjata ngeli bosh smiley ne shikonim ne sy njeri tjetrin sikur donim te thonim : kush do ti jape fund jetes se banakierit ?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).