Tani qe po kristalizohen 16 ekipet me te mira te Evropes, kush mendoni se ka shancet me te mira per te ecur me tej dhe te rrembeje ate qe Zana jone e quan Kupa e Kamionave?

49 Komente

Besoj se kupen do ta fitoj ose ekipi me i mire, ose ekipi me me shume fat.

- NN
 

ose ata qe kane me shume €€€ .

Kupen e merr ai ekip qe fiton finalen.

Ne finale do shkojne dy finaliste.

ti Gono po na ''intimidon''  me kete pyetje.. qe te themi (shumica dmth):  Bajerni eshte ekipi me i forte,  ''llogjikisht''  do ta fitoj  kete CL..?smiley

 

p.s   ky stili  jot i te pyeturit te rubrika e peshkut me duket i njohur..  grava p.sh..smiley

smiley

Belul, jane nxjerr tre te kuqe pjesen e pare, Baseli, Marseja, Milani po spo bojne pune akoma.

po te kuqet e pjeses se pare, ishin investim per pjesen e dyte.. te presim pra, sapo filloi..smiley

mire e ke ti, Schalke e boni nji.

Oooppaa edhe Dormundi smiley

Hahaha

vetem Ajaksi nuk e permbushi misionin..  o-o.gjynah!
 

Forza Milan!

me mir  te mos ta kish nxjerr me te kuqe ate mut Montolivon, se kunder 11 Ajaksi  luajti  shume me mire dhe krijoi goxha shance te mira...  gje qe nuk ndodhi  pjesen e dyte se  Milani u mbyll ne gjysfushen e vet  dhe e detyroi Ajaksin te lunate futboll  me topa te gjate dhe te larte se nuk i cante dot ndryshe.

 

ky Milani ekip kot fare!  zaten, edhe ne Amsterdam  kunder Ajaksit  morren nje barazim te pamerituar sekonden e fundit, ua fali arbitri 1 penallti, ashtu rroma pertoma.. tamam sic eshte edhe Milani vet, rroma pertoma..

edhe me 11 veta Milani prape ne mbrojtje do lute pjesen e dyte, keshu qe ajaksi skishte ca te bote mo shume. Me gjithate Ajaksi eshte ne rrugen e duhur per vitin tjeter. Po nanji ekip tjeter hollandez nuk po shofim me u be kohe?

po Ajaksi, nese mban fjalen edhe keshilli drejtues, eshte vertet ne rrugen e duhur.  idea eshte qe nuk do te bejne me blerje  te shtrenjta, (per buxhetin e Ajaksit)  impulsive per te forcuar ekipin, por  do te  synohet  nga Akademia e Ajaksit  plus talente te reja  verdalle,   te cilet ne moshe te re nuk jane te shtrenjte..    strategjia pra, Ajaksi duhet te jet  finnaciarisht  i shendetshem, dhe kesaj  ia kane arrtitur kete vitin e fundit.. nderkaq, trajneri De Boer  eshte dakord, por u ka vene nje kusht.  kete grup lojtaresh e do  ne dispozicion  edhe te pakten  dy vjet.   pra asnje shitje..   kryesia e klubit ka rene dakord, te shohim.

 

Vendet e para:

Bajerni Modh, Man U, Barcelona, Reali, Chelsea, PSG, Atletico, Borusia

Qe do ndeshen me vendet e dyta:

Juventusi (hahaha just joking), Napoli (ooops)

seriously now:

Milan, Arsenal, Leverusen, Schalke, Zeniti, Olimpiakos,Gallatasaraj, Man City.

FAQ from Ajax fans forum:

Unbelievable how dirty these guys are. Even the ballboys get in on it. Why would anyone want to support this club???

Sa me eshte bere qefi qe iku Juvja dhe ai Napoli qelbet .

Out on a limb,,, but City!!!

3 fitore mrena dy javesh

5 -0 spurs, 3-2 munchen ene 6-3 me gunners

scoring for fun 

mos ket vit tjetrin 

progresioni m'duket bindes

Progresioni eshte i cik term i avancum ne matematike, City ka ngel akoma te aritmetika thjeshte. smiley

Ti t'thake n'matematike

smiley

"With his comments, it looks obvious to us now he's said it twice, that he wasn't aware of what got Man City through. At this level of football, it's astonishing."

Po masanej?

Leje mer t'i bi me Realin a Barcen, kushedi i qisim gjakun!

Tashi per tashi kemi dyshen sulmuese me t'mire ne evrope/ bote.

Por s'ka per maru ktuna. City sa do vi e do t'bohet mo i forte, t'shofim janarin nashi.

Hera pare ne 16 ene shif ca do bojne!!!

 

...be careful what you wish for smiley

Po qi t' duli llafi tyna, i rrezikshem qeke, tamon si Mystic Meg!

Manchester City FC (ENG) v FC Barcelona (ESP)
Olympiacos FC (GRE) v Manchester United FC (ENG)
AC Milan (ITA) v Club Atlético de Madrid (ESP)
Bayer 04 Leverkusen (GER) v Paris Saint-Germain (FRA)
Galatasaray AŞ (TUR) v Chelsea FC (ENG)
FC Schalke 04 (GER) v Real Madrid CF (ESP)
FC Zenit (RUS) v Borussia Dortmund (GER)
Arsenal FC (ENG) v FC Bayern München (GER)

nga te gjithe keta te tjeret, pervec favoriteve kryesor , ne fillim Bajern e me pas Realit, shoh Atletiko Madrid si outsider i forte qe mund te shkoje deri ne finale, pse jo, ta fitoje CL.

...ksi soj parandjenje kam dhe une qe kjo Athletico do jete ekip surprize dhe do eci shume mbase deri ne gjys finale....sepse subkoshienca ime e ka parcaktu prap Borusia Bajern ne finale smiley. Jo po thuj jo po deshe, Borusia doli ne cerekfinale.

Barecelona - Man City, ketu e ha Barcelona, dmth e ha City, dmth Barcelona e ha Cityn sepse kthehet Messi deri vitin tjeter.

Ne turqi kishin fillu qy tashti me bo bore artificiale.

mir mer Gono, se e ceke cik ti me Messin, ketu eshte gjithe pointi.. ndeshjet e CL  do vazhdojne vitin tjeter.  dhe deri atehere  ka shume faktore qe  eventualisht do kene ndikim, pozitiv apo negativ, te ekipet....   se ne po gjykojme me formen e ekipeve sot,  por pas 3 muajsh gjendja e ekipeve mund te jete ndryshe...smiley

pastaj kemi  problemet  me organiken..  (meqe kujtove Messin pra)   p.sh Bajerni  per momentin eshte ekipi me i forte dhe me futboll solid, por qe e zhvillon kete futboll me nje grup te caktuar lojtaresh qe jane te pazevendesueshem.. se bie llafi, mungon Robben e ndonje tjeter,  shume te rendesishem keta  ne lojen e Bajernit, taak,  humbet Bajerni  brenda nga City  me 3 pulla..  taak,  fillojne dhe bjerren edhe rekorded   Bajrenit 1 ga 1,  i cili eshte e natyrshme peson nje lloj shoku  ngaqe  i vjen papritur.  ja kaq e thjeshte eshte..smiley  

...ne fakt nuk eshte dhe kaq e thjeshtesmiley  se kemi edhe efektin e kundertet...  City i fut 3 gola Bajernit te pamposhtur, taak psikologjia ne maje..   i fut  6  gola pas 3 ditesh Arsenalit qe kryeson Premier leaguen.. ja keshtu keshtu, Gono.smiley

e drejte, po nuk e kam shume merak Arsenalin, eshte peshe e lehte per momentin. Zhvillojne shume loje kreative dhe kane shume opsione sulmuse me lojtare te rinj dhe shume teknike, po nuk krijojne dot fizikisht volumin e lojes per te mposht nje Bajern te modh. Bajerni te asfikson me atleticismin qe kane, me pasat e sakta dhe mbajtjen e topit. Plus qe taktikisht Bajerni mund ta ndrroje lojen disa here brenda ndeshjes duke mbajtur nje rendiment po aq te larte. Shkurt muhabeti, Bajerni do nji kundershtar qe te jete i kompletum fizikisht dhe taktikisht, dhe nga ky grup qe kane ngel, une vetem Realin shof ose Man U po te beje nja dy blerje te medhaja.

Nuk besoj se eshte nanji shok qe humbi Bajerni nga Mandhester City mbasi ja kishte var lojes vete, forcen e tregun ato me 2 gola qe 20 minutat e para. Po nje mesim besoj se edhe e kane nxjerre qe s'kane pse nenvlerseojne asnji lloj situate. Sa per pune rekordesh, po te fitojne kete Champions league Bajerni do kete thy cdo lloj rekordi se i bje 4 here ne finale ne 5 vjet. Pastaj po te fitoje sivjet Guardiola besoj qe ai eshte i zoti ta mbaje kete ekip te motivum per te pakten edhe nji vit tjeter.

Bajerni ska nevoje per fitore per te ngrejt moralin o Belul, Man City, Arsenali ndoshta po. Bajerni ka lojataret me te mire ne bote ne pothuajse cdo pozicion te fushes.

 

 

Manchester City FC (ENG) v FC Barcelona (ESP)
Olympiacos FC (GRE) v Manchester United FC (ENG)
AC Milan (ITA) v Club Atlético de Madrid (ESP)
Bayer 04 Leverkusen (GER) v Paris Saint-Germain (FRA)
Galatasaray AŞ (TUR) v Chelsea FC (ENG)
FC Schalke 04 (GER) v Real Madrid CF (ESP)
FC Zenit (RUS) v Borussia Dortmund (GER)
Arsenal FC (ENG) v FC Bayern München (GER)

 

surprizat do jene eleminimi i borusias sdo cu cuditesha sikur edhe olimpiakosi te avanconte

romaku, nuk e mora vesh kete "color-chart".  Kto me te zeza jane skuadrat qe cofin a si?  

romaku qenka, dukshem, gjermanofil..smiley   4 ekipe gjermane aty,  qe njeherazi  perbejne edhe 1/4 e  CL ne kete faze,    i skualifikoi, kshu,  fët e fët  romaku...smiley

Aha, kshu i paska bere llogarite romaku?  4 gjermano-dashni ne mendje, plus 12 pjestim per 2.

 

nuk po e kuptoj mire formulen  qe ka perdorur,  por  me duket se Maku  ne  finale njxerr nje ekip anglez me nje italjan..  dhe  gjithmone sipas perllogaritjve te tij,  fiton ekipi italjan..smiley

fiton ekipi italjan

Njecke ekip italian ka aty ... ueee, fshije shpejt se erdh Bradi dhe po ve kengen qe ka me Nishtullen sh.p.k. 

Cerekfinale e me tutje do jene super. 

Atehere :

Barcelona

Manchester United

Milan

PSG

Galatasaray

Real Madrid

Borussia Dortmund

FC Bayern

 

Atletico ka per ti fut rrulin Milanit, do cuditen ata qe nuk e kane pare sa ekip i mire jane. 

Ke 5 min kohe te redaktosh komentin smiley

Nuk bohet Brado, ene kaq ene mire eci Milani kete vit. Po ne prap BVB-FCB kemi ne finale. 

Prape po me pelqeka finalja .

E pe cfare tulle goli i rrasi Balotelli te shtunen?! 39 meter distance.

hidhni parashikimet per sot:

 

ManC-Barcelona

Leverkusen - PSG

nuk lun Aguero

 

Gono, te bejme nje rifreskim   te pergjithshem, kush los kunder kujt, se u be kohe e gjate helbete..smiley

 

http://static5.businessinsider.com/image/52af06f26da811004443dd64/heres-the-champions-league-round-of-16-draw.jpg

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).