Me duket se po rilindin kazinote, por cfare thuhet per aksionin Fundi i Marrezise?  Ku, si, qysh, tek?

Prape vari leshte mesa duket, lereni qeverine te punoje ...

16 Komente

qe kur ka fitu rama, je bo kurioz i modh ceno. smiley

Lypja faqja e zeze po ste le pa gje...smiley

smiley

 

Jo fundi i marrezise, fillimi i marrezise qeverisese duhet te thuhet. Bene nja nje jave show dhe tani kazinote dhe lojrat e fatit kane rilinduar te gjitha, pa njolla. Njollat ja u hoqi partia. Asnje nga keto nuk ndalet pa ndryshuar ligji dhe keta ne fakt nuk donin ti ndalonin, thjesht donin t'iu tregonin se kush eshte sherifi i ri ne qytet dhe te gjitha jane hapur tani.

Si i kane planet e biznesit aty afer Rames, mbetet te shihet.

PD nuk preferon te flase per kete teme dhe mire ben.

Hajt shyqyr e per hajer. Tani lereni qeverine te punoje...

 Ne presim lajme nga ty or Cen smiley dhe ti  na pyet neve smiley

on business as usual

leket, mekatet dhe kazinote nuk i tregohen kujt smiley
 

What happens in Tahirane stays in Tahirane.

Ja 1 e re psh:

"

Nderkohe ka qene ish-Ministri i Shendetesise, deputeti i LSI-së Petrit Vasili, që e cilesoi si te gabuar parashikimin se zerimi i TVSH-së per barnat sjell uljen e çmimit te tyre.
Pas largimit te Ministrit, diskutimi ne komisonin te ligjeve ka vijuar me drejtoreshen e buxhetit ne Ministrinë e Financave, Mimoza Dhembi. Ajo pranoi se ne krahasim me vitin 2013, ndonese qeveria e re i kishte shpallur prioritet, fondi per ish te perndjekurit parashikon 2 miliardë lekë më pak.
Dhembi tha se lenja e mandateve te deputetit nga ana e Ministrave, por dhe shtimi i Ministrive nuk eshte barre per administratën, pasi sipas saj kjo kompensohet fale reformes, ku parashikohet te ulet me 30 % numri i te punesuarve ne administrate.

Gjosha theksoi se buxheti për Ministrinë e Integrimit është modest krahasuar me ministritë e tjera, por ka rritje me 65 % krahasuar me 2013-ën. Ministrja tha se në muajin janar do të shtohet struktura me 15 veta. Pjesa më e madhe e buxhetit do të kalojë për strukturat dhe për vizitat e punës

12 bataliona me i nda per 7 kamiona ,  7 m’njishin nuk hy…zdrypim dyshin etj etj

se ndryshe nuk del ai -30% ne administrate smiley

 

Faleminderit ministrja Gjosha.

Asigjo Ceno , jo vetem qe su mbyllen por po hapen te reja , thone qe i vrane nje shok Tahirit dhe i hyni fryka....thone smiley

Si mer i hyka friga gjithe ketij shteti. Nuk u bejne pune 6000 police me rroga te rritura..mbi 30%

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).