Po verejme nje reagim te papare prej kallezimit penal ndaj ish-ministrit Imami.  Jane perfolur nje rrukullime akuzash per korrupsion ndaj te gjithe qeverise qe iku. Ja ku vjen rasti i proves per pasterti apo e kunderta.

Pse pra ky agresivitet pa nisur akoma hetimi?

133 Komente

smiley interesante kjo pyetje

do vershojne komentet....

ja po e hap une me nje gur te pare ne lume: agresive pa nisur akoma hetimi,  sepse e duan si deshmimtar te bindur per neser smiley

Eshte nje kembane qe bie per te gjithe. ne te dy krahet ,ne nje menyre apo tjeter shumica  e kane ngjyer gishtin ne mut dhe kane bere mjaft sa per mos e bere gjumin rehat nese i hapen petet lakrorit te korrupsionit.

kembane qe bie per te gjithe

ky varianti yt qenka ekstremist fare smiley

askush  nuk po i shtyn keta qe jane ne pushtet per te vepruar keshtu ( ka  thirrje sporadike nga militante te thekur) por keto lloj iniciativash nuk jane shume domethenese ne luften kundra korrupsionit.

Grava gjuan larg, por ne shenje me kete pyetje: Gjyqesori eshte i politizuar, rrjedhimisht i korruptuar!!!

Ky reagim apo gjasme "entuziazem" edvinian do te dali shpejt si nje flluske sapuni sepse po e kapin problemin nga bishti e jo nga koka smiley

 

Grave, te penduarit e drejtesise kane perfitime.

Imami e ka kete shans. Mund ta beje pendesen ose me prokurorine ose me qeverine. 

Po ushtri te NATO-s, qe mbeshtet me mjetet e saj koncertet e Ciljetes zor se gjen ne dynja.

Personalisht prisja nje reagim pak me te forte ndaj nje gjuhe qe me se paku do ta quaja mafioze te reagimit te Imamit. T'i permendesh vija te kuqe shkelje etike morale e politike nje kryeministri ne detyre sepse shpuri nje dosje ne prokurori kur ti ke qene qeverisje e 'duarve te pastra' eshte te vesh duart ne koke. Keto jane kercenime puro dhe te stilit gangster. Me e keqja eshte se behen nga tribuna e partise me te madhe opozitare dhe diten me diell. Vetem kaq me mjafton mua per te kuptuar se nga cilet jane qeverisur shqiptaret. Mendoj se e gjithe shoqeria civile duhet te jete ne krah te kryeministrit dhe prokurorit (pavaresisht se kush jane keta te dy) per te zbardhur keto afera te dyshimta. Ndryshe Shqiperia eshte zyrtarisht e bashkeqeverisur nga mafia e pushtetareve te pacenueshem.

nje koc per mediat sepse nuk po i "del Buxheti 2014'' dhe u mbyll viti

Cen, kjo sigurisht qe eshte e vertete (cdo qeveri do e shfrytezonte kete per te bere zhurme ose sulmuar kundershtaret - ke mjeshtrin e bombave tymuese, deputetin e rreshtit te trete karrikja pese). Por pyetja mesa lexova une nuk ishte pse ky denoncim por pse ky reagim ndaj denoncimit? A ke nonji gje me thone per kete te fundit? Jo se po pres te thuash gje por thjesht per hir te pyetjes.

Ku e sheh ti : ''nje reagim te papare'' prej kallezimit penal ndaj ish-ministrit Imami ??

Po u prish pra pallati, s'ka nevoje per buxhet.

Veri-Jug Lindje-Perendim ka shume pallate per tu prish , te fusin ne buxhet 2014 vetem vleren e C4

Ceno, je i papame, kam mendim te njejte!

Po pse re, ku jemi ketu ne komunizem, qe te shkoje me qef ne Burg pasi t'kesh bo autokritike?

 

Ne parlament Imami Kodhelit : ke dashnor.

Qeshte Ilir Meta dhe Sali Vicidoli per cka fliste Imami.Gjusepina mungonte ne seance po do vije me vone te thote nja dy gjera per Kodhelin se e ka dhe nga fshati i vet, si origjine.

1. Asnjëri nuk ka besim tek prokuroria dhe gjyqësori. Që nga ky moment Imami po mendon për "kafen" që duhet të japë. Dhe si ish ministër kush e di se sa do shkojë.

2. U "prish" një marrëdhënie korrupsioni të vendosur e tipit "unë nuk të nxjerr të tuat, ti nuk më nxjerr të miat".

3. Është shumë e lehtë të dërgosh një dosje në prokurori dhe fatkeqësisht për masën e popullit kallëzimi është vendim.

4. Inatet personale ndaj Imamit të Kraeministrit rishtar dhe inatet e mbledhura për përgjimet sidomos, që me sa kam dëgjuar janë pak të "këqia".

5. Mendoj që e gjitha është një tymnajë dhe presion ndaj prokurorisë. Nëse prokuroria nuk gjen prova të mjaftueshme dhe mbyll çështjen, do të thuhet ja prokuroria e korruptuar. Rama vret dy zogj (a tri a katër) edhe KE ja mbyll gojën për luftën ndaj korrupsionit, edhe opozitën e godet, edhe prokurorisë i bën presion, edhe ca inate të hershme të rinisë i lan.

6. ......

cer jane keto inatet e hershme te rinise?

Me sa di une, kur imamit ja demontun dhembet me grushta e shkelma, dhe i zbuten brinjet me leva truprojat e sales dhe azemit, dhe e lan per gjys te vdek, ish ed rama qe bente roje te 6 katshi i bardhe perball ATSH se llafja ish qe ata cunat me VW te kuq kishin marre urdher te maronin punen e lon pergjys...

ne radhe te pare une nuk shoh agresivitet. Imami normalisht nuk do te thote falmners shume me keni nderu..

nga ana tjeter kjo rilindja cdo gje po e ben per politike dmth per show dhe me e pakta qe meriton eshte mosbesim. Le ti pergjigjet Imamit Kodhelja cfare e pengon, kush jane ekspertet? Prit dhe prokurorine te marre ne dorezim padine dhe pastaj te ngrefet . Deri tani kush eshte arrestuar eshte liruar nga gjykata, perfshi dhe shoferet pa patente qe arrestohen me urdher te Saimirit

ahahahaha... loool!

rast i papam per marketing. Charmin. s'ka nevoje me pagu aktor hic. kap sekuencen 2:04 - 2:09, dhe ne fund: kjo nuk do ndodhte po te blinit charmin ultra strong. enjoy the go. smiley

Shume e rende kjo qe tha Imami per Mimin sot, por e verteta eshte se ministrat i ka vene gjithe dordoleca e servila te vet.

 

Cer ka thone? Na cmeni kulshedra, na e ka zan burimin, ujtubin!

imagjino, rama ne banjo dhe kjo zonja me penjuar neper ambjentet e tjera te mansionit, dhe edi duke i thirr: Mimi, mbaroi letra higjenike. nji skene qe edhe  marlon brando do e kishte zili.

tani ky derdimeni e thot ket ne kuvend, te gjithe e dime thot, at muhabet... duke ngrejt zerin ne fund, per t'i dhon rendesi qeshtjes se hales. po e ke parasysh vet, ajo ngrejtja e zonit esht fallco. se aktor koti ka qen gjithnji.

i bona bajpes ne e pash.

Dmth tahiri ka dashnore, po ka edhe Mimi dashnor?!!! (Po ky vet ke ka pas ose ka dashnore?)  Mos te ish per ate Fyllin qe tha dje se ish impresionu smiley nga lufta e deritanishme e qeverise kundra korrupsionit dhe se po priste qe edhe prokuroria dhe gjykata te ngjiteshin ne pjacen tashme te ngritme nolt, do thosha SHTETI RA!!!!!!!!

kujt nuk i esht mbaru letra higjenike, ta gjuj gurin i pari, tha JC.

asnji nuk gjujti.

I ka qellu edhe me te mirit prej nesh, vazhdoi ai i menduar.

topa letrash / hedhin shoket tane...

Cer letre perdorin ne hapsane? apo gjethe fiku?

Nuk e kupton Imami cfare beri sot me kete punen : E dine ne se kush eshte Mimi.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

emo...e. Ke thare! ...". dhe ky derdimeni i thote te gjitha ato ...ne Kuvend !" Dhe thone disa qe nuk eshte i tmerruar imami!

kontrolli esht i shnetshem, tha. smiley

gjak e dhjom, osht i shprehje.

...e vjom jo dhjom!

car KARnavalesh

 

smiley

ps. jon nxitu i cik them un. si edi, edhe beni. smiley

mah, se di

me ka sjelle rasti qe nga larg, ti shof kto njerez bashke, psh here e fundit mimi dhe beni ne te njejten tavoline madje. E dime te gjithe qe njifen ,qe jane shoqeruar,qe kane dhjetra fije miqesie apo pune qe mund ti lidhin bashke. Noshta dhe femijet, grate e burrat i kane shoke.

E tash i shef te degjenerojne njeri tjetrin me ket gjuhe.

Jo se eshte njeri me i mire se tjetri, I care less. E ne biruce perfundofte kush e ka bere hak, por ky zakoni i degjeneruar i injektuar nga Berisha qe hec te shajme me nene e moter ne balle te parlamentit, ne kete pike, as per te qeshur nuk te ben me.

ta shpif perfundimisht

 

Ky zakon muti (litralisht per rastin) I injektum nga ai rezil. Pthu!

dmth Ruzhe dhe ti andej afer atyne punkoe smiley

 

E dime te gjithe qe njifen ,qe jane shoqeruar,qe kane dhjetra fije miqesie apo pune qe mund ti lidhin bashke

Kjo eshte e keqja me e modhe ne ate vend kam pershtypjen !

Imam mos bo gabime kot duke ju nxjerr dashnoret e dashnoret te tjerve sepse do te padisin pastaj se i ke spiunu  bohu burr  njoni duhet ta haje ne kete mesele  koka e turkut tha !

enveristin pyetes e ka kapur hall i madh me opoziten dhe per kete ka hapur seksionin, Pyetje nga Populli. Ne fakt enveristi nuk pyet, pergjigjet po vetem i shton nje pikepyetje ne fund pergjigjes.

Sa per te bere adetin, Imami dhe opozita nuk ka reguar sic duhehej te reagonin, reagimi i duhur do te ishte qe te bllokohej parlamenti dhe te thirrej populli ne shesh per te nxjerre nga zyra te cmendurin Edvin Rama qe do te beje edhe kryeministrin, edhe auditin, edhe policin, edhe prokurorin, edhe gjykatesin duke ja kaluar edhe Qazim Mulletit qe i fuste njerezit ne burg vetem pse e shikonin ne rruge dhe kishte qejf t'iu jepte nja dy-tre kerbace me doren e tij.

Mrikat e Rames jane te pafajshme. Nuk pritet me shume prej tyre.

Behen akuza qesharake, pas gjithe atyre akuzave monstruoze qe i kane bere ish-qeverise se djathte dhe ministrit Imami. Ne presnim akuza te tjera, me fakte per tregti armesh e me the e te thashe, jo akuza per reklama qe i pari per to duhet futur ne burg Rama. Nuk dihet se kush e ka pergatitur kete padi kur kontrolli i shtetit i ka kaluar njehere keto dokumenta dhe s'ka gjetur gje.

Padi e kontrolle le te behen dhe te argumentohen, ne baze te ligjit dhe gjithe procedurave qe ka shteti, por jo akuza flluske sapuni qe behen sa per konsum dite per te thene enveristet qe po luftohet korrupsioni apo per te mashtruar nderkombetaret per statusin e kandidatit e pas pak kohe dalin te gjitha te kota dhe askush nuk penalizohet a vihet perpara pergjegjesise.

Sigurisht Imami del i humbur sidoqofte se edhe nese nuk ka fakte te bazuara dhe drejtesia do ti hedhe poshte, ketij i behet dem ne imazhin publik.

Kur vijne edhe shkarravitesit e pushtetit qe redaktojne librat e komandantit ketu e shkruajne brockulla, gjendja me te vertete eshte keq. Kane marre premtimin qe do i bejne personalitete te gjuhes e letrave me zor, megjithese nuk vlejne as per blogje.

poet pa dale nga tema pse ja fut pordh.... per Qazim Mulletin ?

po he pra se po flasim me pikturimin e tij qe i ka bere Besim Levonja te komedia prefekti per ta kuptuar me mire enveristet, por jo se i ka bere Qazimi te gjitha ato qe i ngjeshen aty.

kuptova ! sa per temen:

te them te drejten per imamin nuk me vjen keq sepse e pati bucen kodheli ne dore!

kur tani i nxjerrin se i ka cuar letren ne hale edvinit athere e dine shume mire edhe sa miliona ka numeruar apo shperndare neper konto ne bote kodheli per edvinin kur ishte kryetar bashkie dhe kur erdh pd ne fuqi nuk i bone klikes se edvin bashkise asnje gje dhe tani le te rrine e mcifen neper ishuj me ato pak pare qe u ngelen sepse vete e kane fajin e vete u tregun budallenj e nuk bone asgje tani le te marrin faturen per ato qe bene!

e per seris nuk me vjen keq fare !

 

Poet, Imami mesa kuptohet deri tani , po akuzohet per ca para te harxhuara ne favor te nje grupi mediatik e nga ato para ai vete nuk ka fut gje ne xhep. 

Ndaj i vjen inat atij nga kjo qyshtje.

Po keshtu do vazhdojne keta te majtet ne te gjithe ministrite qe komandojne vete, se ne ato te Likes do mjaftohen vetem me ndonje bature tek emisioni i Fevziut. Ja psh, emrin e atij minstrit qe ka 40 milione leke fatura dreka darkash pa pagu nuk e tregojne. duket ka fillu kthesen ai/ajo. smiley

Kte nuk e do Luli neper kembe, keshtu qe mire t`i behet.

Edhe auditimi per kuvendin po mbaron e do dalin me ndonje propozim dhe ketu se shume po e krun Gjusepina me Lulin. Llafen e kan hap per 960 000 usd bileta te blera ne nje agjensi. Une nuk e besoj ne fakt qe te jene te gjitha ne nje po hajde keshtu po i perhapin llafet per ta zhyt ne publik si hajdute ordinere. Kete e besoj ne fakt qe rrjedh nga fis hajnash. Bile thone qe po hetojne dhe per nje afere te dhendrit kur ka hapur nje ekspozite fotografie ne Paris ne nje ambient ,qiraja e te cilit ka qene disa here me e vogel se sa eshte faturu. smiley

E kam fjalen qe jane bere bashke te majte e te djathte. Kupto vete ti. Shife aty nga Janari kur ti japin Bashes ndonje grand per Tiranen qe te jete me  i madh se sa ai qe i ka dhene Berisha. smiley

pikerisht. Per reklama duhet futur ne burg i pari Rama qe gjithe reklamat e bashkise, ku lavderonte veten ja u jepte Vizion Plus dhe Kokedhimes.

70% te lejeve te ndertimit i kane marre tre firma arkitekturore, te Shkrelit, te Eftimit dhe atij tjetrit.

Gjithe tenderat e rrugeve dhe rikonstruksioneve te shkollave ne Tirane dhe qe binin tavanet nga puna e keqe, i kane marre kompanite e Kocos.

Po pse per darka e dreka do i padisni ish-ministrat ju?

Une mendova qe ju keni gjetur ndonje gje te madhe nga ato akuzat qe benit, po per dreka e darka keto nuk ti beson as enveristi Grava dhe Kapterr Xakja.

Ej, si ishte puna me Patton Boggs? Brace e ka denoncuar ne prokurori, Rama takohet me ta?

duhet futur ne burg i pari Rama

eh, sa gjona duhen, mer poet. 

PS. je i sham po the si e ke zakon: "mos m'u drejto se me fyen" smiley  smiley

dhe prap s'e mora vesh, si rri kaq ne korrent te gjonave, deri ne detaje qe nga amerika e veriut? kjo nuk bo vaki as ne star wars me holograme. 

Nexhmija per kafe, Majlinda per dreka, Gjusepina per bileta, bile kjo bashke me dhendrin qe kendon tallava. Njelloj si djalin e Vekes.

Ate Koqon, ta kishit fut ne burg keto 8 vjet qe keni qene ne pushtet mire do kishit bere. Me te qete do ishit sot. smiley

Po ai Luli pse nuk po jep asnje leje?

Boggs: i dhane pushtetin Rames. Te ishin lobues te vertete do kishim ate bukuroshin e Vicidolit akoma. Berisha akoma nuk e ka marre vesh se kush ja ka fut e qahet nga Rama. smiley

Ata i solli Caci, qe njihet si negociator i klasit te pare. Ka hyre garant Caci qe Rama do mbaje fjalen , se ata e mbajten fjalen. smiley Ata erdhen per ate Taci Oil-in qe eshte bere ITOil. smiley

Po ai Luli pse nuk po jep asnje leje?

 

Nuk ka ku te shkoje me e vertete! "Na dhjeu,nuk po jep as edhe nje leje" me thone do shoke te mi qe e votuan lulushin me shpresen se "do jepte leje" smiley

Konia e ppu - se sa nje pule tru ka.Me bie ndermend mua kush eshte ne opozite e kush ne pushtet.Ata ne opozite or qyp kane rrjepur Shqiperine per tete vite.E po nuk shkuan ne hasane do vjedhin dhe keta po aqe.Po kaplloqja jote nuk nxe me shume se cerek drehemi gaz te rende!

Shikoni cfare behet dhe keta merren me "reagimin" e Imamit, kur po kapet shteti dhe njerezit ne zyra po sillen si bandite. E kuptoj qe edhe peshku hesht, nuk ka guximin as ta sjelle si lajm kete qe po ndodh:

Fshirja e serverit të biznesit, Braho u filmua në zyrën e drejtores së Tatimeve

http://www.panorama.com.al/2013/12/12/fs...

Si gjithmone Spartak Braho, gjindet ne pikat kyçe te ngjarjeve me te rendesishme, disa minuta apo ore perpara, gje qe tregon se ai di diçka (ose urdherohet te shkoje atje) per ngjarjen, para se te ndodhi ajo. Ndoshta ai mund te jete "valixhja" smiley e data-baze te shum te dhenave smiley

per ata qe mendojne se ky kallezim penal thyen tabune e "mbajtjes" se njeri-tjetrit ndermejt politikaneve, nxiton te entuziazmohet. kallezime penale ndaj ish funksionareve te larte ka patur gjithmone, madje dhe ndaj ministrash socialiste, mjafton te kujtojme proçeset e Lavatriçeve te korrupsionit te Nanos, duke filluar qe nga Naçi, Muçi dhe Baçi! 

ky kallezim penal ndaj Imamit eshte thjesht nje gjyeti shtrigash dhe nje proçes baltosjeje politike. Mrika e Rames, pasi mbaroi se beri punen nen tavoline, po nxiton te zbatoje urdherat luftarake te kumandarit! por nuk duhet te harroje mesimin universal te Xha Sulos mbi "Bishtperdredhurat"! kam frike se pas gjithe kesaj tymnaje, Mrika do behet kurban per mos realizim planismiley 

tablo permbledhese. 

Falmenderit, Lefti.

Motoja ne Politike eshte:

Po se le tjetrin te vedesi ai nuk te le me te jetosh smiley

NENI 248
Shperdorimi i Detyres

" Kryerja ose mos kryerja me dashje e veprimeve a e mosveprimeve ne kundershtim me ligjin, qe perben mospermbushje te rregullt te detyres,nga nje person qe ushtron funksione publike,kur i kane sjelle atij ose personave te tjere perfitime materiale ose jomateriale te padrejta a kane demtuar interesat e ligjeshme te shtetit,te shtetasve dhe te persoave te tjere jurdike,nese nuk perben veper tjeter penale,denoohet me burgim deri ne 7 vjet dhe gjobe nga treqind mije deri ne nje milian leke."

Iku,e hangri Imami,e rrasen mrena.Bani gati naj paqet cigareje e cojani te shkretit. smiley

Shalsi: Këta vjedhin hapur, ne do të vjedhim ndryshe....kjo është deklarata e Shalsit kur ishin në opozitë

"mrika"

Me sms e keni marre ket, apo e keni lexu ke fejsbuku ajpedit? smiley

mbreslenes eshte sinkroni.

tamam si ne kohet e arta te birojt, kur thoshin "kllasa" te gjithe. ose manin kasketa ala neruda, si xhaxhi.

kto gjona dun edhe 400 vjet me ndryshu, Bame.

dhe meqe jemi, a te kujtohet kush e ka kompozu i pari Mriken?

Vallahi,Mrike apo Drane vejani emrin si t'keni qef,nje gja asht esigurt,po e sigurt fare;eshte ZONJA me sharmante ne korridoret e politikes dhe jo vetem.

Jo, jo, si Nexhmija nuk vjen mesmiley

Ashtu eshte ashtu. Sharmante, sharmutah, dhe ca share te tjera.

Gjembi, nuk ka pas femer me simpatike se e ema..

pjeter , nuk do ja kesh njohur mamane, Lulzimen.Ka qene ylli Ministris Industris lehte.Kico Ngjela e kishte Drejtoreshe dhe po te mos e shifte tre here ne dite ...smurej!

Sigurisht qe s'e kam njohur,nga do e njihja smiley Zonja po i afrohet te 50ve dhe s'e kisha te bukuria,po ne menyren si mbahet e vishet,eshte shume e fisme.Nderhyrja ishte meqe dihet me c'konotacion perdoret "Mrika" dhe te pakten ne kte pike t'mos mundoheshin per ta denigru, se keshtu humbasin kredibilitetin dhe ne argumentet qe mund te qendrojne.

@gjembo,e kam sha me ate qe kam thene,se nuk te kuptova?

Albeu.com - Shalsi: Këta vjedhin hapur, ne do të vjedhim ndryshe ...

►►
www.albeu.com/.../shalsi...vjedhin...ne-......‎29 Sep 2012
Gafa e deputetit socialist, Eduart Shalsi në emisionin Top Storytë Sokol Ballës është bërë shkas për gallata ...

Pse gafe?

Kështu e quajtën në atë kohë, të vërtetën që tha Eduardi...

BREAKING NEWS!!!

Ish shefi i shtabit, akoma ne arrati!  

sa per kujtese :

keto me poshte , jane ma te randesishme se Imami apo Kodheli

Tatimi mbi pagat
30 mije leke 0 tatim
30-130 mije leke 13% tatim
Mbi 130 mije leke 23% tatim

Tatimi mbi fitimin
Biznesi i vogël ulet nga 10 ne 7.5%
Biznesi i madh rritet nga 10 ne 15%

Niveli i akcizave
Cigaret rritet nga 70 ne 90 leke/pakete
Duhani i dredhur rritet nga 1500 ne 3000 leke/kg
Pijet alkoolike rritet 30%
Kafja e pjekur rritet nga 60 ne 120 leke/kg

Taksa e qarkullimit
Nafta dhe benzina rritet nga 7 ne 17 leke/liter

 

 

shite maqinen Ceno,

blej Papaq smiley
 

49cm3 qe te mos kete as letra smiley

Pa Targa

asigjoooo mos te kete smiley

 

Nuk te terheqin . As me humor pa le me si karagjoz  qe kur i pari sqeperve ka ikur.. Kishte lezet kur urdheronte Babasqapi " Lere zhozefine lere te fjalose "smiley

Nje verejtje LefGOPE . Mos hajt me poshte fatakeqit qe ke prure alias Poetit  smiley  se nuk dallohet mire kush e perdor njeri tjetrin per "leter higjenike " Jam i bindur qe ti e perdor , po dhe te behesh si kembet e dhise , e ti miratosh percitjet si ne kete rast ? nuk e di posikur nuk shkon Ti me tre mastera ngarkuar / nje mbetur e dy te rrenxuar /....te mos dish kush jane " bukuroshet " e Babasqapit , syckat  ,bejkat dhe kaleshkat smiley " Majlinda edhe ti ke pas mbajt xhinse " ...Dhe kenga e famshme e Tik Tak Tik Tak  Tik Tak .,,,e Bulkut

E hengri Imamai LerfKOPE ...

Dang Dang troket dera / Tahiri trokellin hekura te tjera .... smiley

Dang eshte e barazvlefeshme per trokitjet ne dere Tak tak .Po ne kete rast trokitja ndodh ne dyer KULLASH !

kto lloj pytjesh naive qe bojn robt ktu ta kpusin zemberekun e zemres pa nji-pa dy.

Pse ca deshe ti te pyesen, Pse Spartak "kam 187 ore video te regjistruara" Braho shkoi tek zyra e bukuroshes se tatimeve kur u fshi serveri, dhe a e kishte me vete apo jo canten e famshme qe e coi tek Fevziu? Or is there more then one Spartak Braho n'ngjalindje?

me... ty... e... ka...xhibo...

Asnjeri nuk lodhet te pyesi ...Merhumet!

O Cimo, Hollanda, Hollanda, nuk lsho rruge, dune ti shofin burgjet plot me te korruptumit kishin thone, plus edhe dicka ne lidhje me Shqiperine si antare në Konferencën Islamike (Kte te fundit na e ka lon peshqesh Berisha ose Skenderbeu i dyte sic e quajne disa.)

"Nje, 'Jo tani dhe hajde me vone', me vjen keq ta them se Shqiperia ka bere ate çfare i eshte kerkuar.Por, po i kthehem asaj qe thashe me pare, qendrimi im para Keshillit eshte se une se bashku me disa vende te tjera do te themi: ne kete moment nuk mund ta japim statusin e vendit kandidat. Kete do e merrni ne 2014, ne momentin e caktuar pra, nese vazhdoni te hidhni hapat qe keni paralajmeruar, nese vazhdoni te vini ne jete ato qe i keni shpallur, sepse deri tani Qeveria e re e Shqiperise nuk eshte aspak zhgenjyese. Perkundrazi, mendoj se me gjithe problemet qe ka ndeshur, po merr masa e hedh hapat e duhur”, tha Timmermans...Ndërsa ekstremistët e djathte përmendën anëtarësimin e Shqipërisë në Konferencën Islamike, si dhe raportet e 'Transparency International' se "korrupsioni shqiptar ua kalon dhe vendeve afrikane..." 

 

 

futboll total, bro. jo pickime pleshti.

do hosten bualli (sic i thote ai qe ke inot ti).

po c'paskan qene mer???

kane nxjerre edhe artiste te medhenj. komb i respektum.

Kane edukuar edhe Lulzim Bashen.

Oh wait. Nevermind.

Grave , vetem per ty nje purgjigje , pak a shume te shquhesh ne Tavolina me kuadro kur flitet per kete Rastsmiley

Ishte nje URDHER nga Lart ..ose Europian ose Amerikan ose te dyja Bashke .

Lidhjet me Lobin e korruptuar e kriminal te Fazllicerise  e Berishajve te Armatimeve ... te Nderpriten ! Shqiperia jo me Trampolin e pakontrolluar ku te livadhisin gjithfare Imam Bajlldish , Pordhamane e Megallomane !! Kaq !... Klani dhembe zbardhurve nga ky LOB nuk i ka nxjerre capojt akoma . Si fillim beri ekspertizen e Trebickes ! Po nuk mundi ta mbante Babasqapin ne Pushtet .

LefGOPE ndonje sinjal per Mejdiun ?

 

Xake ca thone ata spurdhjaket andej ? Se keta te cetes kusarit per lesh ja u taksi te shkojne njera!
Atje ke " guri me vere
Nje nga nje do shkojne ...Te tere.
Prit se ke me i lexu konet si kane per te bere!

Grava, i paskeni ndare sinoret... qofsha gabim, por ata Spurdhjaket e perendimit, sikur i kane dale pak prej duarsh xakes...sikur te kembeheshit me njeri-tjatrin per ca kohe, s'do ishte keq smiley

Edhe njecike dhe po e perafron nje Nick te ri . Kryeari sikur dha nje sinjal nga te sinorit qe mbulon .Jo fort te rrumbullakte por me pamje zgjatore .. Po  munohem me gjet variantin e ' shkumes "  si dicka qe boshim pyetje ato vakte " A i ke durt e lara " smiley .

Dicka te perbashket  me variantin e Xhibngjalosjes dhe te pakshmeve qe rreshqisnin ! Maje dhe ca Etnik !

kur nuk e bere deri tani, nuk ke per ta bere me oidriso smiley

te fala smiley

  Ushtar Struga,behu gati te kapesh sapunin

  smiley

Mu duk mu apo Imami ishte cfry goxha?

E maj men kur doli mas 21 janarit dhe tha hajdeni provojeni prap mer kokpalare. Bubuja none naaaaa shtate te gjithve. Kur nuk flete gjume cuni dajes sim, e joma i thoshte flej se te erdhi Beni. U bote fmija shkrete dyll i verdhe, dhe e joma vet tu pa nga penxherja bertiste hik Beni hik se djali do i mbylli syte, do flej gjume. 

Rono, dhe i tha i llaf te madh" Ke dashnor! "
Mund te veje dem, ...ne burg, nji burre i tille me namuz? Kuvendi u
La dinga, me namuz nga salikusari ! Kjo me dashnor dhe deng imamit !

Mirë do ishte që Imami to take the deal: pentito dhe dhëmbët e reja ia paguan shteti. Nuk është rrugë që s'e ka bërë apo nuk e njeh. 

 

Me thirre?

erdha

njeri tjetrit po i dalim perpara

kemi shume kaltersira qiellore 

qe me duar dashurishe 

duhet ti afrojme prane vetes

dhe shume fjale pergjysem 

qe dot nuk i thame 

kemi per t'ja thene njeri tjetrit 

smiley

Dashuri si marsh ushtarak  smiley

O Cimo amon mer a di gjo se kush i ka bo poezite e kti filmi? 

 

 

 mbi kapoten e ushtarit me lesh te serte

do te shtri moj qenie, do te bej terbiet

xhaelga-i vjetri smiley

 

edhe fjalet e tua na ishin mangut 

film i madh!!! smiley

smiley  Efkaristo Rilindje!

Dini gje pse po e shkarkojne nga puna ate te PD-se? Apo ashtu eshte nje muhabet?

mire mo mire, Benin niseni ku te doni, por kujdes  kur beni ca gjera ,si kjo puna e Bollanos.  sepse duhet te mbani   mire parasysh qe fyeni  rende nje pjese te mire te popullsise atje, te majte dhe te djathte.. 

nese kane dicka qe nuk e durojne dot vlonjatet, eshte   kur  mendojne se po i tallin apo nuk i marrin seriozisht..  aq me teper arrogancen..   dhe  po u mbush kupa, arrogancen ta kthejne, prapa, surratit.  e garantuar kjo!!

Po cfare arrogance o Belul, marveshja me Bollanon eshte qe do shkosh dhe nuk do hash mut! 

Ki parasysh se burimi është gazeta Panorama.

po lere ça thote ky loqa o gjembi...  ky  shyqyr qe ka nje kompjuter aty dhe  nganjeher i duket  vetja sikur ben poltike,  ndonjeher  letersismiley,  ose i duket vetja si analistsmiley a   vizionar e  thote te tilla gomarrlleqe pastaj ..  po shyqyr qe  ndihet vet mire te pakten.  

po si tha or si tha:  ''Nëse kjo punë zvarritet kështu, për të katër vitet e ardhshme, e majta hyn në zgjedhjet e rradhës me një kauzë morale për të bërë drejtësi ndër këta kopukët e akuzuar.''

e majta  e Ilir Metes  me ''kauze morale'' per te bere drejtesi.....smiley..smiley     po keta skane as cipe, as  lyre, e as kripe mor vlla.

Belulo,e admiroj lirin se ishte holluar qamet.a sduhet marre per shembullsmiley

si duket nuk ha me  nga ushqimet e gruas se tij  ky ,xheni..   thone qe ajo gatuan miresmiley,.  eshte  vleresuar nga politikane te ndryshem, te majte dhe te djathte  kuzhina e zonjes Kryemadhi..smiley,   por sic duket  gatimi i saj  eshte shume  fat..

 

nejse, edhe une e admiroj Liron, se sido qe te jete e cfardo qe te bej, eshte fucktor ne poltike dhe mik i te gjitheve, majtas e djathtas.. ky eshte kualitet!smiley

smiley sigurisht,nga skrapari,7 dyer me nje shul i mbyll, trendy tjetri s'ke çi thusmiley

Tema citon si burim Panoramën. 

Aty tek komentet by the way, është dhe behluli i Temës (raimond vlonjati), shumë interesant dhe ay në lidhje me Bollanon. Ky i fundit është behlul i Progonatit. Behlul-pëdëistët e Vlorës po na dalkan më patriotët se gjith' tjerët. Në fakt Panorama, pikërisht këtyre u drejtohet - behlulëve. 

 

o loqe,  mos me ngaterro me veten qe ske ca ben  dhe  rri tere diten neper gazeta, tema, dita, respublika , apo blogje xhaxhai e dreq e shejtan  e ben komente  te zgjuara letraro-polititkesmiley .  nuk jam as raimondi e as ndonje  tjeter  sepse une vetem te peshku komentoj  se me mungon nje dore muhabet shqip..  kaq,  peshku me del e tepron.

po pse e thjeshton kshu mo vlla..  nese behet , Bollano  merr nje post te rendesishem  zyrtar, shteteror  dhe u duhet vlonjateve pastaj, qe e kane zët kete njeri, te perballen  me kete  fytyr kuqin,  mu si pica margarita  e ka surratin..   kjo  dmth tamam, sikuar  ua ben per inat!

po pse mos te marre revansh Bollano...pasi i numeroi koke me koke te tijet ( nemesis 3x se levizte shume lart e poshte) pop greke doli 5 fish me shume nga numerimi i fundit ( nga perlligaritjet e reja te sensusit personal te bollanos, pop greke ne Shqiperi shkon mbi 1 milion)

Etnik, Bollano " progonatasi na rrofte....per dimer! Nga diku ke 35.000 te regjistruar sakte para 10 vitesh na i kerreu grekerit gjysmen tone!
Do thoshja nje llaf po nuk dua te me merzitet ky evlati i mire nemesis

arsyeja perse kafshojme buzen, apo se nen buze bejme pak humor e paska shpjeguar shume mire Beluli "na merr malli te kuvendojme shqip"!!! 

Prentendimet per post te PBDNJ jane te drejta,-kushdo e kupton kete! Edhe nese Bollano vendoset Kryetar i Qarkut te Vlores,-ky fakt nuk do cudiste askend!

Belul, miqesisht do sugjeroja mos t'i prije trendafilat e bahces me titullin e pare te lajmit.  Jo per gje, po mediat e kane vdekur e ringjallur dy here Vacen.  

Te shohim, e themi.  Vlonjatce. 

kam  vene 2 pikepyetje te titulli une Monda,  nuk e kam marre si te mireqene se edhe gazeta eshte ''kanditat'' po thote.

Sugjerimi im ishte thjesht per lulet e bahces, jo per shenjat e pikesimit smiley.

mire o Monda dakord, do ta kem parasysh  ne komente te tjera.   mu thafte dora po vura me lule te peshku!

Jo, s'e kisha aty fjalen, por zere se s'u tha gje.  Ndjese per nderhyrjen dhe keqkuptimin ne vijim.  

Dite te mbare. 

eshte mbremje ketu ne fakt, por ty te faleminderit!  urimi vlen njesoj.
 

me duket natasha lako. litaret e shiut binin t gjate, sikur do masnin durimin tim. vjersha si kto pelqehen shum te peshku, sidomos nga kto qe markojn letersine.

Nejse, burgu per burrat eshte, se e provon dhe Imami, nuk behet hataja, por me vjen keq, per edukaten qe kane, te pakten ndaj grave, e sidomos ndaj atyre qe qysh ne krye te heres, kane demonstruar edukate dhe nje sharm femeror, te tilla, si Kodheli, Leskaj, Pernaska,  e ndonje tjeter... Nje turp i madh per Imamin, medemek si qytetar, artist, apo edhe tironc i vjeter, qe nuk ka rrespekt per femrat dhe jo per nje femer dosido. Ja ky eshte fjalori qe fitojne keta gjelucer, kur fshihen poshte brekeve te Saliut... Bravo Kodhelit, e cila megjithe fyerjet e vulgare, (e me ton si i forti i lagjes) te Imamit, tregoi dinjitet dhe nuk e leshoi gojen, por e talli thjeshte politikisht dhe jo personalisht si e beri ky plehra....

qe thu ti Alidems, kam qellu i here tuj e nigju ket Pernasken qe shante nga robt hahaah, oiii  nane thashe, te kam lli ne vipllek, ne feminisitllek, e ne deputetllek, e ne doktorrllek.

mah, me keq se jevgat e lagjes.

vallai e kam hup krejt besimin ke kto qe merren me politike ke ne

 

mbase ke te drejte, por edhe ne ate goje te shthurur te Pernaskes, meqe ra llafi, ka me shume feminitet se sa "urtesia" e Zhozit

Shpresojm te jete po i njejti grup specjalistsash qi vuni me shpatulla ne mur Shpitim Gjiken smiley

Jane shkolla e Babasqapit qe kur u vjen Fundi i japin Llapes si me qene ne Kuplara .

" Po motra jote cfare do behet ?...thenie e famshme e Babasqapit ne Tempull smiley eshte Arritja me e larte ne Kulturen e PD-hit . I ke dhe ketu prej tyre si qyrret e Babasqaqpit ,qearsat me shumice . Ca nga Nona ,ca nga Motrat , ca nga Kalamojt , ca nga Grate  ..........

ca nga Bollanot smiley

 Po tani ka ardhe puna me i thone Imamit ...." Imamo te ra capuni "

E vertete eshte kjo puna e "ti ke dashnor", se une nuk e nigjova te fjalimi i Imamit.

Kurse ai komenti per letren higjenike qe i turpshem. Kshu si po shkojn kto rrezik Aleanca Kuq e Zi ka per te mor me shume vota se PD ne zgjedhjet e ardheshme. 

RIP PD smiley

....mos kujtoni se ka frikë nga prokuroria dikush, sikurse ti që ke ikur për 24 orë nga posta shqiptare për të mos u ballafaquar me vendin, mos kujto se e di ti dhe nuke dimë ne se si ke ikur nga Banka Amerikane, të gjithë e dimë që ju bërtiste që nga WC: Mimi mbaroi letra higjenike”- tha Imami. smiley  ....se paskemi dit qe ky Imami  qonka ene trim i modh 

Kapo, harove qe vuri spaleta ...xhenerali? Ky shan mimin, se ka dashnor, po pe degjovi Mamaja e Benit....namin ka per t'i bo....ku dheks ajo pune moraliteti...!

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka urdhëruar shkarkimin nga detyra të drejtoreshës së Auditit të Brendshëm të Ministrisë që ajo drejton, Bardha Kolën. Bëhet e ditur se, largimi i saj nga detyra është bërë për arsye se ajo nuk ka firmosur padinë ndaj ish-ministrit Arben Imami. Padia në Prokurori ka shkuar pa firmën  e saj.
Në fakt, dosja që është çuar në Prokurori është përgatitur nga njerëz ekspertë anonimë brenda selisë së Kryeministrit Edi Rama  smiley

Dhe ju besoni se ata eksperte prodhojne prova ? Ca rendesi ka emri i babes e nenes ekspertit ndersa jane provat shkresore ato qe vertetojne fajsine apo pafajsine? Rendja pas fjaeve te imansezeve kusare i c'vlereson opinionet!

Nuk ngjizin me ofendimet personale Kapo se njerzit cfare skane degjuar nga Sala (kurve bulevrdi, hor buleveradi sillni nenat dhe motrat etj). Pikersiht keto ju heqin pike po ju kuptoni,,,,Imamit te mbahet si burre dhe mos kap sapunin ne banjon e burgut.

korenaet e veriut i bien shkurt . te henen e shkarkoi, te enjten kimi e palosi burrin e halles...

Me mire nje halle " pa burre", se qindra halle, ardhur nga ...nje burre halle.... A baxhanak , i cili nuk njihet fare kur ta heq perendia nga pika ku mbilleshin gjema!

ashtu eshte po Aranit Cela paska shkuar me pune ne korene e veriutsmiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).