Miq te dashur di ndonjeri nga ju se cfare procedure duhet ndjekur per rimbursimin e lekeve te biletes se prere me kompanine Belle Air?

Faleminderit per pegjigjet.

16 Komente

Mos e caj koken zere se i dorovite ato leke per familjen e ish kryeministrit, ka nje tufe me niper e mbesa.

 smileysmileysmiley 

Do i njohe me duket AlItalia keto bileta. Pra duhet te besh udhetimin jo te rimbursohesh. Ky eshte haberi deri sot.

Nuk di te te them si ta rimbursosh dhe nese eshte e mundur apo jo...

Nje shoku im qe e kish blere muaj me pare per me lire, mori ne tel ata te kompanise Bluepanorama meqe u fol qe do i merrnin ata persiper pasagjeret e belleair qe kishin prere bilete me pare. 

Ne tel i thone qe duhet te paguaje 60 euro te tjera perndryshe nuk behej gje, meqe e kishte vajtje ardhje dhe kish paguar tek 200 euro me pare u detyrua te pranoje (nuk e di nese per kthimin do detyrohet te paguaje 60 te tjera lol). 

Si perfundim po te kontrollosh tek siti i tyre qe te linkova mesiper dhe te kerkosh per fluturimet biletat aq shkojne (varet nga dita).

Telefonova sot Bluepanoramen dhe me thane qe bileta kushton 60€ vajtje 60€ ardhje keshtu qe i bie te blesh nje bilete tjeter dhe nuk me intereson sepse nuk kam mundesi te paguaj 120€ te tjera per bileten.

Nga Belle Air ne Tirane me thane qe do me dergonin nje modul per te plotesuar me email por natyrisht nuk me erdhi asgje prandaj vendosa te pyes ketu, por edhe nga sa po me thoni ju po vazhdoj te bindem qe thjesht genjejne. smiley

Gjithsesi faleminderit per informacionet!

 

Uroj t'i marresh parate e biletes, megjithese per mendimin tim shanset qe te te rimbursojne jane pothuaj zero. Edhe Malevi kur falimentoi, s'u ktheu gje klienteve.

Nuk e njoh rastin e Malev por di qe kur nje kompani falimentoi ketu ne It "Club air" me kontaktuan dhe me thane qe kompania ka falimentuar por do te fluturoni me nje tjeter kompani dhe nuk shtova asnje qindarke me shume dhe per me teper muaj perpara se te shpallej zyrtarisht falimentimi kompania nuk priste me bileta per udhetaret.

Nuk kam mbaruar juridik ne Shqiperi dhe nuk i di procedurat qe ndiqen ne rast falimentimi atje por nuk besoj se duhet te kesh mbaruar juridik per te kuptuar qe falimentimi i Belle Air eshte nje vjedhje e paster dhe nuk ka lidhje me falimentime te sinqerta te kompanive neper boten perendimore!

 

lol me mire 72 euro me Alitalian se 60 me Bluepanoramen... 

nese 72 euro jane per vajtje-ardhje, me mire i bie..  apo e kishe per cilesine midis dy kompanive ti..?

Ne fakt e kisha per cilesine, ne kuptimin qe me sa degjova nga dikush qe kishte fluturuar me pare me keta te BluePanorama, ata perdornin avione te vegjel... por nje kontroll i shpejte thote qe psh neser nga Malpensa do perdorin Boeing 737, ndersa Alitalia (Airone) perdorka Airbus 320... Llafet verdalle ne net japin Boeing si me te mire se Airbus... boh...

20:30 BV3222 Tirana (TIA) Blue Panorama Airlines B737

12:55 AP500 Tirana (TIA) Air One A320

 

Boeing 737 = A320, pak a shume.

Se kuptoj kete mospelqim per avionet e vogla. Per mua nuk ka si Embraer 190... sedile te medhaja, 50% shanc qe do jeshe ne dritate, e ndjen me pak turbulencen sesa ne A320, dhe nuk ndihen zhurmen e B737.

 

 

Eh u harruan gomonet. 

Shih se mos të ndihmon kjo:

UDHËZIM
Nr. 1, datë 26.2.2013
PËR KOMPENSIMIN DHE ASISTENCËN E PASAGJERËVE NË RASTIN E MOSPRANIMIT NË BORD TË AVIONIT DHE ANULIMIT OSE VONESËS GJATË FLUTURIMEVE.

Gjithsesi lidhu dhe Altin Goxhajn (fb e ke) se me sa kam dëgjuar në media ai po e ndjek fuqishëm këtë çështje.

jo vetem biletat por edhe rezervimet e hoteleve,limuzinave dhe eventualisht escort girl smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).