Arjan Çanit, prezantuesit të njohur televiziv i është pezulluar leja e drejtimit të automjetit për shkak të shkeljes së rregullave të qarkullimit.

Gjithçka ka nisur me një mosrespektim semafori nga Çani, e duke përfunduar më pas në një përplasje mes tij dhe shefit të trafikut rrugor të kryeqytetit, Ervin Dervishi. 

Nga hetimet e kryera deri më tani ka rezultuar se Çani ka kaluar me shpejtësi të madhe semaforin me të kuqe në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në krah të Galerisë Kombëtare të Arteve, duke mos u ndalur dhe duke vënë në rrezik jetën e kalimtarëve tek vijat e bardha. 

Dhe pse i është kërkuar të ndalojë nga shefi i patrullës, Çani ka vazhduar të shijojë shpejtësinë maksimale, duke bërë që në ndjekje të tij të vihen edhe patrullat e rendit. 

Çani është ndjekur për disa minuta me radhë në rrugët e kryeqytetit, pasi ai i ka rënë kryq e tërthor bulevardit, duke sjellë vërdallë policët që i ishin vënë në ndjekje, të cilët kanë mundur ta ndalin diku në afërsi të Pallatit të Kulturës. 

Kaq ka mjaftuar që Çani të nisë të ofendojë policët, e më pas të mos pranojë shkeljen rrugore që kishte bërë. Arian Çani ka kërkuar që të mos ndëshkohet, duke telefonuar edhe ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri për të shmangur ndëshkimin e policisë. 

Por as telefonata me ministrin nuk e ka ndihmuar Çanin, që t’ia hedhë kësaj here. E ndërsa rrugorët i kanë bllokuar patentën dhe lejen e qarkullimit, bën të ditur "A1 Report". Por pavarësisht kësaj, Çani vazhdon të qarkullojë me automjetin e tij edhe pse nuk ka patentë dhe leje qarkullimi!

132 Komente

Dmth fluturoi kontrata e ketij me Klanin. 

Nje hale me pak ne tregun e medias.

Pse? C'lidhje ka kontrata me klanin?

Po emisioni i ketij  kap 6 % te shikuesve te se njejtes ore.

Edhe ata 6 do i ikin se ky do merret gjithe kohen me Tahirin dhe policet e qarkullimit. Frangaj nuk ka ndermend t`i shkoje mbrapa. smiley

Njelloj si Zheji tek 24 News. Filloi e perdori nje emision debat per interesat e tij personale e Irfani i tha rri si moot nashi dhe shkon tek Qim Peka si analizator. smiley

Ma thot dot njeri perse nuk e kane bo peshk ket bythen e zgjut dhe pse nuk o tu bo muhabet me Mziun ne ket moment?

Sepse eshte shtet qe nuk njef ligjet.

 

Nganjehere ligjeve thjesht s'i ngrihet, i nevojiten dy muaj dhe tre shishe Viagra nga ato qe ble kuazimondo ne internet: 

Nëpunësi Civil/Akti i qeverisë ende në fuqi, Kushtetuesja nuk shpall vendimin 

 

Pasojat e rrëzimit të Aktit normativ të qeverisë për Nëpunësin Civil nuk janë ato që u menduan para Gjykata Kushtetuesenjë muaji, kur Gjykata Kushtetuese e rrëzoi atë si të papajtueshëm me Kushtetutën. Arsyet janë mosshpallja e vendimit, mosbotimi në Fletoren Zyrtare dhe për pasojë mos-hyrja në fuqi.

 

 

Por pavarësisht kësaj, Çani vazhdon të qarkullojë me automjetin e tij edhe pse nuk ka patentë dhe leje qarkullim

!!!!! vend i qylit Shqiperia, dhe i te perkedhelureve! Me ja lumte Canit qe livadhis edhe i bere pis! 

Sa kot e? Si nuk e dinin policet qe cani eshte I vecante?

o vlora se te kapa. c'behet andej se ketej stoqet turke kane rene? si eshte gjendja?

shume mire ja kane bere!!

po kjo pastaj....

Por pavarësisht kësaj, Çani vazhdon të qarkullojë me automjetin e tij edhe pse nuk ka patentë dhe leje qarkullimi!

...si ka mundesi qe ky qarkullon akoma pa patente...??!!   dmth, ky sfidon hapur  ligjin dhe shtetin  dhe me sukses.. nuk paska asnje vlere heqja e patentes  nga policia rrugore!      n'arrest,  n'arrest

ohuuu smiley

 

po si merr ministrin ne tel. ky, ku ja di numrin? e pse flet ministri me kete ne te.? vetem ne afrike ndodhin keto.

Do e kete ne tuiter ose ne fejsbuk. Pse, cudi te duket? 

Jo vetem qe e ka marre ne telefon, duke kryer nje akt safi kompromentues ne shkelje me ligjin, po nga ana tjeter me cpo informohemi te paskan rrjedhur ngjarjet, paskerka mar garanci nga ministri qe ai eshte i lire te qarkulloje pa patente.....ndryshe sdalin hesapet. Megjithese ja e paske shkrujt ti, vetem ne Afrike ndodhin keto ndodhi.

Pune e madhe. He will survive ne Tirana Fcity. smiley 

Amani mer, thashe se i kishin heq ndonje licence me dal ne televizor. Keto filma i ben vete Arjoni se ate tip Shaban Qosje ka. Zone e Lire me kete dava ka per t'u marre per gjashte-mujorin tjeter dmth. Bukur shume!

Çani vazhdon të qarkullojë me automjetin e tij edhe pse nuk ka patentë dhe leje qarkullim

Çani s'ka faj ketu se me gjithe ato paudhesi qe ka bere duhet te ishte ne burg ne keto moments qe flasim

por...

Tahiri me i miri dhe me te mire se Tahiri-policet e tij!!

Ne fakt le ti heqin cdo dokument te shkruar, Arjanka e ka nje patente qe dhe e pashkruar, kurre nuk mund t'i hiqet.
Vi i re kur ecen, kush i " leviz " shume !

siri i djathte, sigurish!! ( syri- nese nuk ma kupton kete punen e sirit )

Pfffff....thashe se i ka shku gruaja me vonese ne shpi .
 

thashe se i ka ardh heret gruja deshe me thone, se Arjani o birinxhi cun! E nxjerr me deshire. Ah, keta te emancipuarit! 

Kurse unë hëngra një supë avgolemono.

" .... Por pavarësisht kësaj, Çani vazhdon të qarkullojë me automjetin e tij edhe pse nuk ka patentë dhe leje qarkullimi!..." 

 Po te fuksionoje shteti, ne kete rast jo vetem qe i ve gjobe te majme, se ka shkelur ne menyre te rende ligjin, por edhe i sekuestron makinen per 6- muaj. 

Shqipnia ime e gjore! smiley

me cfare gajasen bijte e tu. 

Gajesen qe nje cope gangsterr qe nuk e rrun per jeten e te tjereve, ka ra me ne fund ne nje hunlesh qe i ka qi robt ne dru? 

E ka rras mrena? 

Jo! 

I ka heq patenten per 6 muj smiley

Dojshit dhe status kandidat juve? 

Ikni mer muter!

Mroklla, aman na trego ke kan zhdep se vec druni ben syqyt te tillet ?

Arjan Canit i hiqet patenta..

Hmmm... kujt i plasi?

Nje jave pushime ...te pagume!

Po ja ty do te kete plasur pakez fare.. ose do te kete krisur...

se ndryshe nuk do kishe marre mundimin te pyesje "kujt i plasi"...

hic fare per kete te siguroj.

Ku eshte 24 karaci ktu? Dhe cila eshte vlera edukative e ketij shkrimi?smiley  Me kujtoi detyrat e shpise qe bente Cufo dhe Tipi (problemat me dhelpren):
 

-Kush i hengri vezet?
-Dhelpra.
-Si duhet te sillemi me dhelpren?
-Te mos e kemi shoqe.
-Perserite dhe njehere, si do t'ia thuash mesueses?
-TE MOS E KEMI SHOQE!

 

24 karaçi duket fakti qe policia i ka hequr patenten nje personi te njohur me conections, le te themi..  bravo policia rrugore!     por karatet  e lajmit zvogelohen  sepse ky qarkullon akoma, pa leje qarkullimi tashme,  nen hunden e  policeve dhe oficereve tane syleshe...     kot ja hoqen patenen pastaj.

Ti kishin heq telefonin, se me nji telefon e zgjidhi problemin robi.

ah, sa e thelle....po keto gjera ndodhin perdite me "te njohurit", thashe se ku ishte lajmi.

Ktij mire ja kan bo, se po e krrute shume keto kotefunit.

smiley arjan cani sfidon shtetin duke ngare makinen pa patente. Duhet ndaluar dhe plasur ne kaush pa asnje vonese. Besoj se edhe xhibi kete mendim ka.

Ta plasin ne kaush qe te paguash ti burgun e tij me taksat e tua o berber? Jo jo, le te merren ata cunat e Tahirit me te, me forcen e ligjit.

Eshte pak i zene Sajmja keto dite. Nuk e di nqs e ke degju te fundit, po rastesisht mund te shfaqen gjoba te papaguara ne llogari edhe ne ditet kur nuk e ke leviz fare makinen nga parkingu, biles te shfaqen edhe ne Fier, megjithese ke 1 vit pa ik andej. Cudi se dy drejtoreshat e reja ngelen tu u hap neper facebook se kane thy rekorde arketimesh, pse duhet te ishte ky vrull i madh per te mbush arken e shtetit me gjoba?

Speaking of arketimet, ti, Pjeri dhe komentuesi c'mendim profesionist keni per kete?

Nuk kam shume njohuri per zhvillimet e shifrave fiskale, po le dy ekspertet e tjere te flasin. 

Kaktus,

Ajo deklarata e Spiropalit, per tejkalim plani, ishte nje TURP dhe nje tallje pa kufi. Po me e forta eshte se ai vinte si lajm i dyte te "Klani i mas-zgjedhjeve = T.CH." A e di se car ishte lajmi i pare? Denoncimi i kompanive te naftes dhe cigareve me importe masive para ndryshimit te akcizes.

Pra na doli Elisa me arrogancen qe e karakterizon dhe na tha : "Jam ketu per te folur per gomeret qe s'marrin vesh, por mbi te gjitha jam ketu per te fol per super-gomeret qe marrin vesh po rrine si hunj ne vend qe te vijne e te na nxjerrin me shkelma nga zyrat. Ketyre te fundit u them mos kini merak se do tallim bythen me ju edhe per ca kohe."

Po ti kaktus duhet te kuptosh qe eshte shume me me interes te diskutohet patenta e Canit se sa probleme ne lidhje me taksat.

ajo ben deklarata per marshimin e saj triumfal nga fitorja ne fitorje , po cfare genjen konkretisht?

Personalisht nuk me cudit fare fakti se pse Spiropalen po e bejne hero publik te politikes shqiptare smiley

ps. Nje gje po ju a them tani  (10 vjet perpara) se Spiropalin po e pergatisin per ta bo dicka me te modhe qe rrezik kete se di as ajo vete...nuk do me cudise fare fakti kur SpiroP ta shofim nje dite kryeministre apo presidente !

 

 

Spiropalja for all!!!

Tamam ta cojme ne All apo me mire te them ne Mars tek ato kolonite e reja atje !

 

Lizander, a ke ndonje link per keto fjalet e Spiropalit. 

Nuk e ka fajin qeveria qe ti ke nje vit pa shkuar ne Fier. Cfare te ka bere Fieri qe e paragjykon?

rastesisht mund te shfaqen gjoba te papaguara ne llogari edhe ne ditet kur nuk e ke leviz fare makinen nga parkingu, biles te shfaqen edhe ne Fier, megjithese ke 1 vit pa ik andej

Endrity, me siguri do jene policet maloke vucidolas te Mulit qe ende kane mbetur ne trupen e policise. Ja pra dhe nje arsye me teper qe duhet te behet nje #rilindje e thelle nga Me i Miri (me ose pa dashnore) qe te mos kemi keshtu problemesh.

Detyra jote si qytetar eshte te ndihmosh shtetin dhe arken e shtetit ne keto dite te veshtira. Keshtu qe paguaj gjoben dhe madje ler dhe bakshish.

lol, une nuk jam nga Vlora xhibo, jom i bute. Preferoj te paguaj me shume taksa dhe ta edukoj canin ne institutin e riedukimit sesa ta palos perdhe aq me teper te pa armatosur. Se kam ket kurajo per te ekzekutuar persona me dur ne xhepa.

hore xhibole se anej nga llogjet e tjera bo si cun me seder. I nderuari Pis. E dime te gjithe cer haleje e barazlarguar je me keto insinuatat e tua. Ik e kruje menderen me SWAT anej ka nahija jote dhe shif po s'te bone kullojse makaronash. Le qe ke hor me goje dhe te ato temat e 11 janarit ti.

Po mor te bo shosh, dhe mire ta bo. 

Po nuk del ministri analfabet te thote "bravo cuna". Thote "fatkeqesisht policia duhet te vepronte sepse situatat ishin ekstreme". 

Mos u merr me ngjalistet qe kur i kap kriza vrapojne ta krahasojne Ramen me Obamen dhe Sajmir Tahirin me navy seals. 

Amerika vrau Binladenin me paramendim qe ishte terroristi nr 1 dhe kishte mijera jete amerikane ne duart e tij dhe kur vjen puna qeveria asnjehere s'e pranoi se e vrau me paramendim. Sajmir Tahiri dergon forcat speciale pas nje krimineli ordiner dhe me pas i falenderon per vrasjen e tij ne emer te ligjit. Rilindje i say, luj venit lol

O xhib o i laithitur i perendise po pse genjen veten? Se njeri me keto traplliqet qe shkruan nuk mashtron dot, pervecse ndonje tip fatazisti tjeter.. Si ore nuk e pranoi operacionin e vrasjes se Bin Ladenit Obama dhe qeveria amerikane? Ai operacion u ndoq live nga Obama dhe ata duartrokiten e hodhen ne ajer nga gezimi kur ja futen plumbin ne ball Bin Ladenit ( te cilin e kapen te gjalle by the way).. Doli ne konference live dhe i tha githe botes qe qelbesiren e hoqem qafe dhe publikisht falenderoi forcat speciale!!! 

I mban mende ata studentat qe bertisnin USA, USA! Edhe ne Londer dolen duke kerkuar PARTY. 

Ik ore pirdhu! 

Liqenke, ja ke futur si kau pelqes pasi ka pire 4 pako aspirina kontrabande. 

Nuk mund ta perdoresh analogjine time per efekt te kundert dhe ne favor te argumentit tend, se pervecse qe i bie se Tahiri eshte Obama, i bie dhe qe ai cuni qe u vra ne Durres te jete nga Arabia Saudite dhe pergjegjes per 11 shtatorin. Kurse ti i bie te jesh Gjergj Elez Alia.

E dhashe ate ilustrim ekstrem per te thene qe dhe ne nje rast si ai ku gjithe bota u gezua qe Binladeni u vra, administrata amerikane gjithsesi nuk e pranoi se shkoi me paramendim per ta egzekutuar, pavaresisht se Obama e kishe paralajmeruar qe ne fushate se synonte ta vriste. Kur erdhi puna per ta vrare, ai aksion u quajt kastile kill or capture, pra ne siperfaqe dhe formalisht gjithmone u quajt sikur kapja gjalle ishte alternativa e preferuar dhe vrasja do behej vetem nese ishte e nevojshme, dhe kjo pasi dhe nje superfuqi ushtarake si Amerika nuk do te pranoje me gojen e vet qe shkel ligjet dhe sillet si Sajmir Tahiri.

Hapi xixat per te lexuar dhe fjalet e homologut amerikan te Nasip Nacos per ta kuptuar se si Obama edhe pse eshte i gjate si Rama, eshte pakez ndryshe:

US Attorney General Eric Holder has led the case for the defence of the operation, which he said was a "kill or capture mission" and "obviously lawful". 

"If there was the possibility of a feasible surrender, that would have occurred," he told the BBC, adding that the protection of the Navy Seals was a priority.

adash, je i cik koqe ti....

s'te ka faj emri

per aq sa antipati kam per Sajme ****irin prap ketu i heq kapelen. Inkurajo forcat, mos harrojme se ne kohe te Mul fakirit u vra polici se e dekonspirune per nje ngjarje te 98', kishte vra ne aksion nje kriminel dhe familja e kriminelit e vrau se shefat maloke e shiten kolegun e tyre. 

Sa per temen ky Cani qelbashi duhet plase mrena po u pa qe qarkullo pa patente, se nuk e kuptoj pse u dashka toleru ky rrote ***ri.

Xhibolen e dime tashme ca langaraqi eshte, keshtu qe ti kthesh xhevap nuk ja vle, i ka hik dhe lezeti i fjaleformimeve osht bo si Robert Camacakizi dhe ky

Ta fusin menjehere, ate dhe te tjeret qe e bejne perdite shkeljen e semaforit. 

Jo jo, fajin s'e ka policia e Tahirit qe Cani e nget makinen pa patente, fajin e ka Saliu.

sot e keni bo me mire se cdo dite tjeter opoziten smiley

smiley

 

Vetem ne mendjen tende tropojani flet si elbasanas, le te te akuzojne per krahinorizma po deshen!

faleminderit xhib

Effo amon vetem per inkurajimin e atij mos fol. Paska qene jo palle, po super palle. Mire me tha njoni i dite para Sajmes, Mul Noka po me duket si anjshtajni
 

Larg duart nga Xhibolja ...Jo per meshire por ma era gjak ...Edhe krahasimin e gjeti me ere ....gjaku si trim Interneti  . Nuk duhet ngaterruar me skecin e ballisteve  Cfare ere ka gjaku ose Arian Cani ...." 

Ne se nuk eshte skup Gazetaresk ose nga ato qe perdoret faqja per te sulmuar ate qe kemi Inat ..ketij birboje pa Ju permendur emri Nevojtore , i duhet nje mesim shembullor 

Nja gjashte muaj Gjyq me telendisje hyr e dil negjykate si e ka numrat ne patente , ngjyrat , sa here hap ne dite , si hypen ne makine etj etj qe te jem vet smiley dhe ne fund nje gjobe te majme , si te gjithe Pordhamaneve me makina me Rrota te Mbedha , dhe ta ta denojne me nje 15 dite te fshije rruget para Pallatit te Kultures si Pune e Dobishme Shoqerore ku reflekton si njohes i Gabimit !

I ziu driteshkurteri Arjan - ka sulmuar kedo qe i ka dal perpara si e si mos humbe pike ne "deftesen e fundvitit " , dhe meqenese eshte tipike e tij  qe t'i jepen drute si mushkes,

duhet t'i rifreskojme memorjen se skena te tilla nuk shiten me tek Discovery

 

po pse eshte lajm ky aman, megjithe Canin qelbesiren aman, na leni rehat

Ne Shqiperi eshte nje zakon i lezetshem nga shoferat sa afrohen afer nje postblloku ose polici trafiku kalojne rripin e sigurimit gjysem ne krahun e majte, duke embajtur me gishtin e madh perpara dhe mbasi kalojne policin e leshojne! smiley

haha... burri qi osht burr, s’e ve rripin kurr

qr, sa e imitoka cani kete francezin, edhe ne rroba, edhe ne shprehje fytyre, edhe ne levizje duarsh... jam dakord me formatin qe kopjohet, po dhe karakterin. ca robi pa karakter. 

http://www.youtube.com/watch?v=14dk_RCCV...

lamash ajq!

Çani lamash??? shif se c'behet si fillim, pastaj fol (smileyhttp://youtu.be/Mo8ScfPejM0 )

Pune e madhe se e terhoqi zvarre makinen e shefit te polincise ...Gabim qe i falet! 

Edhe une po ta kisha hasur me pare kete perlen, s'do flisja si me lart: n'burg n'burg

 

God! smiley

Dear God! Why? smiley

lutju sa te duash, por a  te ka kthyer ndonjehere pergjigje Tahiri me i miri ? Vetem Çanit i pergjigjet Tahiri, o kureshtar!

Kjo do te thote qe policia po zbaton ligjet dhe eshte per tu pershendetur puna e saj.

Ore sec me pane syte me pare nje prurje ketu te peshku ndaj te ndjerit Olldashi . thashe ta lexoja me vone me nge, por verej qe nuk qenka me .smiley c'te kete ndodhur valle?

Edhe une e pashe por kur klikova tek tema ne fjale, me dilte nje mesazh qe me thoshte nuk ke te drejte te hysh. Nuk e mora vesh mire a ishte nje problem teknik apo ne disa tema duhet leje me hy.

Qarkullokan 3 foto te Olldashit privatisht me e mail  pas aksidentit.Foto horror thuhet ktu

 

Po Pjeter, e pash dhe une. Me beri pak pershtypje se s'para besoj ne keto teorite konspirative.

as une,biles keta me bezdisin se me duken o tipa te semure, o njerez te keqinj qe s'i besojne lekures se tyre.

BRAVO Rilindja!

Po vjen era shtet .... lexoj ne shume komente ne web smiley

Ju hoq patenta dobicit Can dhe shpetoj shteti nga korupsioni dhe dhemokraicia e vertete po lulzon Rrofsh Edvin sa malet qe na solle kete lulezim qe po e nxjerr dhe udheheq popullin nga kjo sketerre drejt drites  se perjetshme te universit smiley

 

Neni 291 i Kodit Penal

Drejtimi i automjeteve apo mjeteve të tjera të motorizuara ne gjendje të dehur apo pa dëshminë përkatëse të aftësisë, përbën kundërvajtje penale dhe dënohet me gjobë ose me burgim gjer në gjashtë muaj.

Prej kesaj dispozites se mesiperme, keto dite kam pa burra zoterinj t'u nejt si qen ne komisariate policie. Cani nuk o burre me i mire. 

me burgim gjer në gjashtë muaj.

 

Shpresoj qe mos te jete e vertete sepse do te ishte gjeja me koti fare ne legjistaturen shqiptare !

E ka Kodi Penal, mos shpreso kot 

Athere dhe nje arsye me teper se pse gjykata shqiptare eshte katandisur ne ate derexhe dhe qe eshte bere faktori numer 1 ne deasocializimin urban dhe civil te shqiptarve smiley

 

Tironso nje kolegen time, nene me femije te vogel, e kane majte 2 dite ne rajon dhe biles nje kafshe edhe i ka fut duart (bravo cuna do thote ai kllufi!). Kjo per vetem 2 gota vere. Se e bukra or ti ne kete mes eshte qe keta i quajne njesoj te dehur si nje rob qe del e pi nje gote e qe eshte totalisht i kthjellet, edhe nje qe ka pi nje shishe alkol bodrumi ne disko te fortesh. Sepse nuk kane asnje lloj matesi qe te nxjerr perqindjen e alkoolit ne gjak. Thjesht ate tubin me bojna. Kjo puna e alkoolit mire eshte te kontrollohet po edhe abuzimi i katunarve me nje gomarllik te ligjit nuk eshte e drejte. Se tere bota te heq pike nga patenta dhe te ve gjobe per tejkalim te vogel te perqindjes se alkoolit, po nuk te fut brenda. Arrestimi behet ne rast se ti paraqet nje rrezik publik. 

Pervec kesaj te jesh i bind qe ne komisariate do shofesh vetem burra e gra zotni. Atyne po qe i bi kjo qeveri. Sa per lacat qe futen ne bulevard me te kuqe me makina te medha apo te shtrenjta, te jesh i sigurte qe as guxo kush me i nalu. Njoni qe tu me ra dhe jo me larg se 20 metra ishin 4 police nder te cilet 2 me motore. Vazhdune muhabetin plako. Nalova fillova t'i uleras dhe me thane "car te duhet ty se ke ndalojme ne?'

Pra tere keto jane me zhvat robt me te nershem (ose me sakte qe abuzojne me pak) e jo me bo shtet.

Perfytyroni  sikur polici te kishte humbur kontrollin e t`i kishte futur nje dacke surratit ketij pedes qe ka ngja nga e jema.

Tv Klan, me Canin, nxit mosbindje ndaj ligjit. Ky eshte mesazhi qe jep kjo ngjarje per hesapin tim.

Tani ngelet qe Rama te shkoje e te flase per zbatimin ca pjeseve te ligjit edhe ne emisionin Zone e Lire, se per ca zbatime do flase neser po ne TV Klan, tek Fevziu.

He se harrova, duhet te shkoje te flase edhe tek  ai Furxhiu i Kumbaros Ministre Kulture, tek TV Albanian S. qe financohet nga Rezart Taqi qe kerkohet nga tatim taksat, debitoret, azeret dhe bankat njekohesisht. smiley

Apo jemi tek faza qe qeveria e ze ljepurin me qerre?

A ju gjet naj kanoçe B52 ne sedilje?

c'pret nga nje arrogant vulgar injorant , te vjen keq  qe monstra te tilla po infektojne shoqerine shqiptare , sidomos te rinjte , po i bejne si vetja ..........ajo qe trishton eshte humbja e normes e te qenit njeri me vlera humane

;

Ngatrrova temen,na fal. smiley

e pra thashe une qe i gjo nuk shkonte ketu smiley

Nje fytyre e shemtuar ky Cani. Shume pordh kane ca morracak. Me nje stupid show a thu se e gjithe bota eshte e tij! Injorance pordhacesh. Shut the hell up dhe respekto rregullat kur I hipen makines. 

Ore jane te sigurte qe kishte patente, qe ia paskerkan kane bllokuar?smiley

Nje shofer i pire ne timon duhet denuar njesoj si nje Kriminel . Ne njoftimet e Policise rrugore duhet te ndryshoje dicka ne lajmerim .Ne cdo rast mund te thuhet " U ndalua nje indivivid qe paraqiste rrezikshmeri shoqerore per Vrasje "...Qofte edhe sikur te mos jete" i dehur " .Tani kjo i " dehur " ka shume talente qe me  inteliDjence  e gjejne se kush e ka kaluar masen dhe kush nuk e ka kaluar  dhe tregojne rrefenja klubesh nga ta qe hane Bathe ,  " kot mer jahu e nalun " 

Mirpo ajo qe tregon ne se je i dehur apo jo , ke kalu masen apo jo eshte Rrasja e tubit ne Goje makari edhe Cfryrja ose kuterbimi nga era e pijes .

Per kete "morrron " si thone pe Korce , qe ka shkele rregullat e ka reaguar me " me njifni Ju une Muve " as qe duhet bere fjale si Cani . Nje qytetar i zakonshem , dhe te isha Polic ne interviste me TV Klan per kete rast do theksoja " As nuk e di kush eshte por me thane   se  jep nje emision tralala ne nje Tv "    Ne se ka marre ne Telefon edhe Tahirin per kete duhet ti shtohet edhe nje akuze , per Korrupsion pasiv te Shtetarit , ndersa  Tahiri ne se i eshte pergjigjur me "ta shohim " duhet denoncuar si " tentative per te korruptur ligjin " dhe nuk duhet ta kaloje pa nje Verejtje ne KM dhe te prorsitet te NDALOJE urgjentisht te tilla komunikime ne telefon .Ne rast perseritje te shkarkohet !

Le te rikthehemi te Shteti ! Ne cdo Ngjarje ne cdo ndodhi !Ne te gjitha Hallkat !

Gazetari nuk e raporton si duhet lajmin. Polici qe e naloi filloi tu nigju te shajtmet e Canit dhei tha te fliste me shefin ne telefon, e Cani nuk pranoi. Me pas e merr Tenente Tahiri dora vete Canin ne telefon. Si perfundim patenten ja nalun, dhe Cani qe po shkojte ne emision ra dakord qe mos ta bojte pjese te emisionit ket. Po ska faj gazetari qe raporton kshtu, se funja nji cope gazetar eshte, dhe patenta i duhet. 

Tenente Tahiri le te shpjegoje edhe pse e transferoi ket policin qe hongri edhe dajak nga Rilindasi Veqilaharxhi 

Leri thashethemet dhe bjeri drejt pa Gazetare ...Cfare e si ta ndeshkojne kete Qytetar qe rastesisht ka nje mbiemer te papelqyeshem per njerzit Normale ne Shqiperi ,qe thyen ne menyre Flagrante Rregullat ,  por qe nuk ka rendesi fare si CANI

....jo po ta beje pjese emisioni jo mos ta beje smiley

E kujt JU rujt se ben Emison Cani ? Le te shpife po ja mbajti . Jeni mesu me shtetin e Sqeperve te Berishes " ngjat e ngjit " e me " emisione " qe mender te hane Mune si te Canit apo uturak Fevziut .

Shtet Magjypesh perfaqeson gjithmone mentalitet Magjypesh dhe olele e vrau neper Blogje !

Thone qe ne shenje proteste Gjykata Kushtetuese kishte refuzu te zbardhte ate vendimin e administratessmiley. O t'i jepet nje shofere pershtatshme Canit o s'ka. Si do shkoje ne pune ai, me autobus?

Cani e kishte dorezu vete, se deshte me zbatu porosine e Kryeministrit, me ec pak me teper ne kome. 

Rast i mire te pajtohen me i xhiro ne kome, dhe me nje Papillon Rouge. 

gabim keni bere,

jepjani patenten, merini makinen

svret njeri me patente, me makine po

ose mereni futeni ne burg, lirojeni klanin nga 5 ore emision idiot

+100

edhe nje dru te mire per sjellje arroganti

A i moret rrogat e dhjetorit o shoke? Po pensionet?

po na i kursen qeveria, qe ne shkurt te marrim nje dore te mire

ahhah,ne shkurt do merni me pak

pune e modhe fort

Ai e ka hak me e fut edhe ne burg: per fyerje,perbuzje, shpifje, akte te pahijshme etj etj nje felliqesire me pak do ishte.

 

 

Imagjino tja kishin heq Lubonjes smiley

imagjino t'ja heqin kujtdo qe e meriton, qofte ky edhe kryeministri

Imagjino sikur te punojshin semaforat smiley

imagjino mos te kishte me qytetare qe ecin duke peshtyre rruges dhe share me vete per jeten mizerje qe ka perreth

imagjino qytetare te veshur mire qe nxitojne per ne pune

imagjino te paster, te bukur, te edukuar smiley duke respektu driten e semaforit

Qytetare te veshur mire, te paster e te bukur ne Kanada? hahahaha  Per ato ninxhat arabe e ke fjalen, qe vishen si ne mesjete, apo robt qe ne te pesedhjetat jane pa dhembe, i rrofte shendetesia falas? DHe te gjitha keto ne ato dy muaj te qelbur qe i le moti te dalin rrugeve ne kembe? Kur u bene keta qurravecat e depresionuar te na tregojne edukaten, mos ngelte njeri. hahaha 

imagjino kembanat mos bien me ne vesh te shurdhet smiley

Po ik o rob, na tregoni pikerisht ju per veshjen dhe edukaten. Te ishte ndonje tjeter, hajt me. Ik, aman...

smiley  U bene keta te North York-ut te shesin mend

imagjino natyra  te te kete mohuar aftesine e orientimit dhe mos t'a kuptosh smiley

 

 

lol, e paske kuptuar ti dmth? Kush ta tha ty kete qe shqiptaret na shfrykan kur ecin rruges nga mllefi i mizerjes qe kane rrotull? Apo ke nisur ta besosh ngaqe ua kes perseritur shpesh kanadezeve qe t'u vije gjynaf per ty dhe je mesuar tashme? Drama queen, funksionon ende si metode per te kapur ndonje perfitim? Nderkohe qe jam i sigurt qe me shume shqiptare te depresionuar ti ke pare aty ku je, se ketu. Le qe se mos ke dale kur ke qene ketu ti. Dukesh qe ke qene e myllme si tip. smiley

" Kur u bene keta qurravecat e depresionuar te na tregojne edukaten, mos ngelte njeri."

Eehh smiley

imagjino njerez te pastresuar qe nuk kane nevoje per polici, ushtri, qeveri, gjykata, droge e te tjera budallalleqe si keto. smiley

Semaforet s'kane qene problem per keto gjera ne Tirane. Mosfunksionimet kane qene te perkohshme.

imagjino nje dite jo per konfort, por per nevoje..........te shikonim faktet ne sy

e veshtire e?

E ke te veshtire ngaqe i sheh me bythe. Kur t'i shohesh me sy, do ta kesh te lehte.

imagjino kjo te mos ishte hic e veshtire. madje as nje jete e tere keshtu. smiley

imagjino perpjekje te reja dhe dalje ne konkluzione te njejta, c'rezultat sjell

imagjino te kursehej sado pak neuroni i djegur kot

imagjino njerez qe lene vepren te flase smiley

smiley imagjino !!

paskeni nigju t'gjithe lennon qy npik te sabahut

imagjino lennon te na kete degjuar ne kur shkrojti "imagjino" smiley

imagjino albert einstein te na kete lexuar ne kur thoshte: imagjinata eshte me e rendesishme se dija. smiley

Imagjinoni te na cani .......rin
hahahahahaa

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).