Masakër në fshatin Gjonomadh në Korçë. Çmenduria e Bashkim Lapollarit u ka marrë jetën katër personave. Që të gjithë personat janë vrarë me armë zjarri mbrëmjen e së martës. Burimet nga policia thonë se viktimat janë daja i autorit Rexhep Metollari dhe gruaja, së bashku me kushëririn e tij Belimon dhe bashkëshorten e tij, Daniela Meçollari.

Mësohet se autori ka vrarë fillimisht Rexhep dhe Valentina Metollarin dhe më pas ka ekzekutuar në banesën e tyre çiftin Belimon dhe Daniela Meçollari në sy të dy fëmijëve të tyre, 4 dhe 6 vjeç.

Policia prangosi autorin e vrasjes së katërfishtë, ndërkohë që vijojnë hetimet për zbardhjen e saj. Paraprakisht dyshohet se krimi është kryer për shkaqe xhelozie pasi autori mund të ketë patur lidhje intime me viktimën Daniela Meçollari

152 Komente

Mbyllini qepallat e syve viktimave, kryeni me respekt ceremonine mortore e pastaj investigoni lidhjet intime o njerez te mediave qe keni humbur humanizmin.

Kur une ju them se ky shekull do jete i krimeve te perbindeshme, nuk me besoni !
E kam ni kete kur nji krutan, shtypi nenen me makine dhe ....ja dha vrapit mos me kap policia !!!

Ka ca qindra vjet qe filozofet vetem Gloom & Doom kane parashikuar si mjellma te zeza...Po skam lexuar se fundi ndonje gje qe se kam lexuar me pare..... 

O grava po ka shtet mer ka shtet.... O kane ardhe cunat e Sajmirit mer plak, eeee car te bejne ata.... Shekulli mund te jete i perbindshave per te tjeret mer ti po jo per neve. Ne kemi rilind, i per cunat e sajmes vetem dje kishin vene mbi 1300 gjoba ne tirane. Ska ngel polic objektesh pa bllok ne dore, dhe ne garazhd ta vejne gjoben, po ci q.... temen, se ne vlore e korce vriten njerzit, dhe ne durres grabiten njerzit ne mes te dites.  Ti ke hallin se ky shekull do jete i krimeve, jo or ti, ndihet shteti plako.
 

Ne fakt ky tipi qe kishte pi dhe u kishte marre jeten ketyre te shkreteve e kish vene re se qekur u Tahiri minister i ishte hap rruga krimit dhe drejperdrejt si rrjedhim vendosi tu merrte jeten ketyre. Nuk jeni njerez ju mo vlla, jooooo

Rilindje.

Deshin ta perzene Berishen nga pushteti keta. Na tani, shife si kane katandisur, qeveria s'kujdeset qe ti vrase te kater ne nje dite dhe njerzit detyrohen te vrasen njeri-tjetrin. 

Dhe keshtu shtohen hasmerirat .

për shkaqe xhelozie

Sa popull i ndjeshem mer!!!

s,kuptoj si po kalon kronika e zeze ne rrjeten e ppu,sikur tham qe pas 23/6 te gjithe  te majtet te vinin me nga nje karafil ne goje...

ja pra e morrem vesh qe ekzistoka  fshati Gjonomadh  (jo Gjenomadh).   

gjynah, te gjithe njerez te rinj!  ngushellime!

Tani u be fshati Gjememadh

Bre bre c'paskemi qene per te vrare njeri tjetrin ..

nder egersira ke rene o gjykim

e njerzit e humben arsyen..

Pupu ska te sosur kjo pune...mir e nisem 2014 smiley

Zone e paster .me histori .E fomuar nga Rojet e nipit te Gj kastriotit ...Gjonit .Porta Hyrese e Voskopojes !

Ne gati 20 vjet ne ate krahine nuk kam ndigjuar ngjarje te tilla ne ate fshat .Pak te eger dhe te ftohte por jo agresive .

Me te vertete qe ka PLAS por shkaqet te jeni te Bindur nuk jane rastesore .Ate Popull Politika percarese , pa Vlera Morale e shpertheu dhe shkaterroi Gelasa Politike e kryepercaresit Berisha .I armatosi dhe i nxiti per Kurveri , u vuri perpara "se kanuja zotrie " dhe tani Guri rrokulliset larg Bythes se Tij . Ai futi ne Gjak Fiset e Tropjes qe ne Shekuj nuk i ka percare as Serbi ! Ai beri mal me kufoma ne Gerdec per nje Grusht para .

I dalte fantazme cdo i vrare vet dhe familjes se tij !

Ngushellime Miqve e te dashurve !

duhen ringritur kooperativat ne menyre qe katunaret ti bien shatit e mos tu veje menja per seks e xhelozi.keshtu te ngeshem e te papune ngelen me hu ne dore..

Harrove vjershen per Tahirin ne fund o idrizo. Dhe nje nga kto smiley

Nuk ishte per ty smiley Te pakten ti nuk i mcef gishtat smiley

Aha...fajin e paska Saliu.

Ne fakt ,ne ate temen tjeter fajin e kish mirditori,ne kete fajin e ka Saliu,pra veriori prape.

Me duket se u nis "mire" ky vit smiley

Pjer , me pak llafe mund te na shpjegosh pse jane shtuar keto fenomene ne 2014 kaq shume ? une e kam nje ide por desha te di me shume.

nese nje katunar luan nga mendja e vret 4 vete kete s'ka qeveri ne bote ta ndaloje..

Ketu Brado, me duket se ka çeshtje dashurie dhe jo ekonomie, dhe ti e di se ne fushen e pare ti je ekspert smiley siç jam une ekspert ne fushen e dyte smiley

Ok keshtu mendova dhe une qe jane pune dashurie smiley

Fajin e ka Lapollari.

Metollari dhe Mecollari nuk kane faj...

Llahtari thuaj, Llahtari..

ore,  po ky qe paska emrin Belimon...?   mos kane dashur tia vene Belmondo, per nder te aktorit te shquar francez, por e kane shkurtuar cik...

Belimon eshte bashkimi i fjaleve Bel-Limon ose Limon i bukur (per ata qe nuk e flasin gjuhen alla-frenga), ose njeri qe e ka belin ne formen e limonit....

ndonje nga Shqiptaret e shqipries te na sqaroje punene emrave

/Saramontiela Gjelosh Preng Nikolla

Saliu e ka qe derdellis edhe ti  me Mirditore e Gjonomadhas . Myqyryf Sa ta kuptoni qe u ka shtyre ne Lope Grazhdi qe beni vetem Muuuuuuu per mencurine e nje te Marri , me humor bajat "fain e ka Saliu " ..... nuk uroj tu vije neper familje ! Apo je dhe ti tani Larg Bythes time dhe Muallit smiley

Alba MIRE . Nuku keq . Nje rast "dyshimi " ne brazdat e arave te sektorit  Pojan u mbyll me "rend o rend " i thoshte te dashurit qe mos ta zinte i shoqi . Ne darke ishin te lodhur dhe nuk kishin nge te sqaronin njeri tjetrin .Para se te flinin bashke pyeten njeri tjetrin sa dite pune fute ...dhe ja ngopen gjumit smiley

Si thua ti ? Kush e nxorri nga Varri kete Perbindesh te Vrasjes dhe e futi ne Familjet Shqiptare si Revani e Bakllava pervec ketij Krimineli Gjaksor Berisha , qe Ju poftis ne Kohe te Rende varur si Gure ne Qafe ketij populli ?

E filloi me Prillin e 91 dhe prit sa do ti vazhdoje  tymi kesja Palo Demokracie te tij me Klanin Politik - Biologjik e Vuvuzeleri !

ka rrenje e arsye te thella qe shkojne pertej berishes  por kane nxjerre nje shejtan nga shishja qe ne shqiperi nuk futet dot me ...

Jo Sala e ka fajin ne fakt!

Kapter Idrizi qe jeton ne Ameriken kapitaliste ka te drejte.

Kush ishte ai idiot qe te dha vize ty,te jetosh ne kete vend te bekuar?

Duhet pushuar nga puna menjehere ai ose ajo qe i ka dhene vize nje te cmenduri.

Kapter Idrizin ne se je nga Korca duhet ta njohin dhe atat te fisit tat . Nuk hyn tek kjo prurje ketu . Hyn ke  prurja e kopshtares .

Ndersa per idiot them se nuk ke te krahasuar me asnje ketu tek PPU ...Ka Idiote ..Ka Poet smiley ...Ka poet Kombetar te PPU ....Ka nivel te Ulet .. , Ka te semure mendore ...Ka me te meta mendore ...dhe pastaj ne fund ,  ne fund fare vjen ti smiley

Thuje te pakten ... Shqip kam mesuar nga nje komshi i moshes 12 vjec , prandaj dukem ne kete nivel ...

Myqyryf eshte titull nderi ne anadollakisht !

duke lexuar kete lajm tani neper gazeta te ndryshme,  po lexoja edhe komentet  nga komentuesit anonim  per lajmin..      nje  insider smiley    jep te dhena  historike, interesante,  per fshatin Gjonomadh...

GJONI I madhi (ose fshati gjonomadh)ishte vertet femija me i madh …..ata ishin 4 femije gjoni, marjana(fshati marjan) gjergji(fshati gjergjevice ose si i thonin ne kohen e stefan dushanit gjergjeviqet)..dhe llazari(llazinja ose goreja si i thone lavdari…….qe kur u shprish gjaku gjonomadhasit mbajne kampjon ne rethin e korces per rahje dhe vrasje

Lajm i rende Belulo, smiley

Nuk ja vlen me be shume gallate per momentin

po nuk e vura per gallate Endryto..  me terhoqi emri i fshatit  dhe meqe jepte pak histori mendova  ta  ve edhe ketu..    tashi, nuk dmth  qe eshte e vertet ajo qe thuhet aty, por  mbase ketu  ka njohes te asaj zone qe mund te thone dicka me shume..

Keto vitet e fundit se cpo ndodh ne Korce!

 

nga vijne mo keta njerez te cmendur ?

 Cfare nacionaliteti race  eshte ky qe ka vrare keta te 4 ?,- keshtu do te ishte me korrekt! 

Nacionaliteti shqiptar puro.

Origjina-arberor.

Une po prisja te lexoja cfare mendonte ACDC per kete "Vromen"(ne thonjeza) ...

duhet hap nje rubrike "krimi" si "pa censure", se teme me vete sa here i mushet mendja me vra ndonjonit, u lodhem. se dihet edhe si perfundon, me llogore sali vs. rilindje. 

xhelozia na ka zene syte si popull. 

xhelozia na ka zene syte si popull. 

paskemi qene dhe sefdallinje te medhenj pale ...

Xhelozia? Cmenduria para se gjithash.Popull qe u qevris nga nje i cmendur. Per tete vite, ca mentaliteti kultivoi ? KETE!

epo si s'tha njeri nje gje gjysem te mencur per kete 

Sa I pashpirt paska qene! Si mund te vriten kater njerez!!! smiley

Pjer ne kete ," Fushen e dyte" ke bindjen se Flamur Noka duhet rikthyer ne postiqen ku ishte, ne menyre qe te eci si fushe ? Jo, se ky Saimiri porosit gjenomadhasit, per ta shkrepur drejt mbi kater e larte, ne menyre qe te rrise vlerat Rilindjes.!
Hajde llogjike mercenaresh hajde! Por nje gje e thone mire, padashur hic?Qe fajin e ka i cmenduri sali! Mjaftuan te marrret ta degjonin si pelliste dhe viruset e sterklave te tij muarren dhene.U turre te seres mendjes tij mbi shtylla tensioni, mbi njeri tjetrin, mbi te tjere...

te shohim neser cili qytet e ka  radhen

Berisha ne vetvete ka shume gjynahe, por te ishte vetem ai problemi atehere do ishte e thjeshte fare zgjidhja . Problemi ma i madh i atij vendi jane ma shume se 30 universitete qe kane fabrikue ne shkalle industriale me qindra mijera "dok" , "prof" , "master" e njerez te mencem d.m.th "intelektual" e "akademik" te gjithfare kalibri . Apo qindra media te shkruara dhe ekektronike  qe punesojne me mijera te ashtuquajtun "gazetare" dhe "analista" qe perhapin injorace , arrogance dhe propotence ne shkalle industriale e . Qe ne te vertete te tan kta suma te zgjuta po tu konvertoshin ne elektercista , hidraulike ,infermier , e zanatcinj te tjetre ai vend do te kishte shum ma teper shanse ekonomike  dhe ma pak krime per motive te dobta  , qe ne te vertete jane krime per hic..., kurrgja... . Ky eshte problemi Shqipris vendi i trete ose i katert ka fundi per standarte jetese ne Evrope , por vendi ku po te hapesh numratorin telefonik per te gjet nje hidraulik ne cdo faqe te tij mund te gjesh shpejt e shpejt nja 5 "prof" , 10  "phd"  , 50 "master" nja 80 gazetare , opinioniste dhe intelektuale "mendje te ndritura" masandej mund te gjesh edhe nje hidraulik . Si ka mundesi qe na ndodhin ne kto gjana !?

Per universitetet qe hapi sala jam dakord, po mediat c'lidhje kane? Ke liri shtypi dhe je i lire te zgjedhesh se kush te duket budllallek e kush jo. perderisa ka njerez qe i ndjekin, jane ne rregull ata.

Po ai Bashkim Latollari, demokrat safi, qe vrau kater vete, e donte e donte shume Danielen .E vertetoi pardje! Daniela e martuar, por femijet kish deshire Latollari, qe ti bente jo me burrin, por me Latollarin.Dhe e vrau! Vrau dhe ciftin tjeter, safi vellain e mamakes tija,me gjithe gruan, se ai ja kish mbushur menen Danjeles, qe femijet te mos i bente me Bashkim Lakrallarin por me burrin...! Mund te durohej kollaj kjo nga nje ashik si Bashkimi , qe lahej kathe cdo Novruz?
Dhe per kete problem kaqe te madh kombetar Saimir Tahiri nuk cau ....ta xgjidhte! Turp per Rilindjen ! Saimir Tahiri... ne burg !

che non si muore per amore ...questa è un gran bella verità ...kendonte dikur Battisti....

Aman o Zana, keta tipa perverse jane pa kurrfare ndjenje.Ku di kjo moster ca eshte dashuria.Lexoje ca deklaron! " Doja te beja femije me Danjelen!E kish diktuar qe kishte ene te mire inoks, per ...kazan rakie ! ..."Bresherine e pare ne gjoks, Danielezeses ja zbrazi !KETU duhet te bjere murtaja e zeze !

ne fakt ashtu eshte ...nuk hyn fare dashuria....e tmerrshme...

Ej, po nuk u be ndonje gjeme kombetare me vrasjen e ketyre te kater te pafajshmeve o njerez.... Ka gjithmone te çmenduur qe vrasin ne te gjithe boten, si edhe tek ne, qe ne jete te jeteve kane vrare e kane prere... nuk eshte ndonje gjeme... Si ketu ne kete vend te botes se trete e po ashtu edhe ne ato te botes se pare ndodhin gjitmone gjema te tilla me njerez te ç'ekuilibruar... Thoni mos e paçim kismet edhe ne, ja kete thoni...

Right right. Ne NYC para ndonje jave njeri hodhi cunin 3 vjec prej katit 53. Ishte nda me gruan, over my dead body i tha gjyqit, vec gruaja mos ta gezoje .  Hodhi cunin dhe vete prapa. Ka me tmerr se kjo?!!! 

Sipas atyre qe kam lexuar dhe degjuar pothuajse ne 99.99% te rasteve te tilla jane shkaqet ekonomike ato qe e cojne individin ne nje lidhje dhe ne berjen e akteve te tilla sa tragjike aq dhe asociale !

Ky "trimi" si i forte qe i duket vetja pra si Pelesh Bjonde - Rilindas e ka bere kete vrasje pasi e ka ndjere veten jo te braktisur por te shfrytezuar ekonomikisht dhe shoqerisht!

Krime makaber te tilla kane ndodhur dhe do te ndodhin perseri vetem nje pyetje kam se kur do te ndergjegjezohet politika rilindase me pelesh velinj hollandez qe ti vijne ketyre shtresave te popullsise sadopak ne ndihme !?

 

Sa mire qe i paske psikologjisur edhe ti....???? Po Breviku, apo ato rastet ne Belgjike, apo Amerike, shkaqet ekonomike i kane sjelle.... Po ate rastin "tend" ne Austri me ate monstren qe kishte burgosur vajzat, ana ekonomike e kishte sjelle....

Po a ini ne vete o njerez, qe edhe tema te tilla kku duhet nje reflektim i gjere psiko-social, e politizoni kaq dhishem...???

Nuk diskutohet qe ai rasti ne Austri ka qene shume skandal sepse kishte persona qe e dinin se cndodhte ne shtepine e atij, midis tyre dhe nga policia e politika dhe benin sikur nuk kuptonin se cndodhte, sipas motos cme duhet mu me fut hundet kot ne punen e tjetrit !!!!!???

Po bo krahasime kot fare sepse ngjarja e shqiperise ka te beje me nje te forte dhe dashnore qe pasi bejne qef i morrin paret i thone udha mbare tani dhe ai i forti ka thene qarte se cka ndermend dhe politika dmth policia se ka gric fare sepse skapas ndonje lek me fitu!

 

Tmerr!

e c'na mbyten MALOKET, edhe Korcen e paskan zaptu!!!

Nje here e nje kohe, dikush shau njerin : O jevg !

Mirepo jevgu qelloi trim e iu kthye duke i futur nje shpulle surratit ketij qe e shau.

Ngeli ky robi fare. Po nje fjale ja tha ama : Ej mire mer mire per kete shpullen, po ti gjithsesi nuk u zbardhe, po jevg ngele.

Ti mire ke se per te justifkuar veten perdor lloj lloj mjeti, por kot me te pyete si ka mundesi se tek tema e qethjes se gruas se shkrete kishte komente nga me kafshoret persa i perket prejardhjes se autoreve dhe tek kjo teme thuhet e gjynahhh, si ndohid keshtu. 

P.S. Nuk eshte se me behet qejfi qe ndodhi edhe ne ate zone nje krim i pashembullt por thjesht po them se krimi eshte thelle tek shqiptaret dhe nga kendveshtrimi im spo behet asnje gje qe kjo gje te ndryshoje.

Po mal jane dhe ata ne Korce, ca kujton ti? Pse s'ka mbetur kembe robi andej, fshatra te boshatisur e rob te emigruar ne cdo cep te botes e te shqiperise. Ndryshimi eshte se ata keto gjera i bejne ne shtepine e vet, nuk shkojne t'i bejne tek shtepia e tjetrit, dhe shtepine e tjetrit nuk e zaptojne. Gjithe krimet qe kane ndodhur ne Durres kane dale se kane qene maloke.

Shqiperia eshte e gjitha maloke! Nje .... m .. Mend kane gjithe andej !

Asgje nuk ke kuptuar.

E perdor shenjen e barazimit se te vjen mire e ngataron krimin e pasionit me ate qe mekohet ne gji te nenes. 

Ta kuptoj hallin. 

dhe kur e menon qe ai "trapi im" smiley ,nuk ka rregull dhe gja,gjithe jeten do te jete mamqim tash e mrapa. smiley

E kupton qe perdor nje keqinformim ose nje paragjykim (se ku e sheh ti qe me vjen mire per nje rast te tille, nje zot e din) vetem e vetem qe te kesh te drejte!!!

Ca thu o njeri?! E kupton shqipen time ti apo jo?

TI thua qe mua me vjen mire te barazoj 2 krime te ndryshme, te kryera ne kohe t endrsyhme dhe nga njerez te ndryshem, vetem qe te me dali fjala ime qe ja edhe ju jeni "Maloke", te nxjerr "maloket" e vertete (sipas jush) te barabarte me te tjeret.

Tani une keshtu e kuptova, nese e kam kuptuar gabim mund te ma sqarosh?

Po mesa shof une ne kete teme , problemin malok e gre vetem ti. Prandaj them qe e perdor gabim shenjen e barazimit, ne nje rast te kesaj natyre.

C`te te them une ty ? Ti pret qe ne te bejme debat te dy per kete pike. Mire, por do presesh pak se do shkoj tek tetua se e kemi nje cike pa qef.

Te te pershendes nje here me grusht une ti si e do zakoni ne keto raste?

T'kalume tetos smiley

Te pershendesesh si ta doje zemra, prandaj e kemi sjelle lirine  e te shprehurit smiley

Debat me mua s'ke nevoje te besh. Ashtu sic ti i shpreh ato qe te bien ne sy apo i mendon, ashtu kam edhe une te drejten te komentoj ate qe me ben pershtypje. Mund te thuash ti pse s'thua dicka per krimin, etj. cfare te te htem une, se une per vete per raste te tilla dhe te ngjashme me kete lloj krimi jam thjesht, bukur dhe paster PER VARJE NE LITAR

ka shume meshkuj qe nuk dine te administrojne liloçkat e tyre...ky eshte nje prej tyre.Nuk i mjaftoi thjesht Daniela(qyqarja),donte edhe femije....kushedi a shihte shume telenovela ky...ngjan se ne nje pike storia nuk po shkonte sipas telenoveles e prandaj i ka hypyr terbimi smiley

lilo labja edhe ktu?

jo ,nuk e pata fjaeln aty...e pata fjalen te "kompleti"...qe shume meshkujve ju merr per se koti ....nejse me duket blasfemi me qesh ne kete shkrim...hata ' vertet...

well, jeta do vazhdoje edhe ne Miras. Mos harro se Korca eshte qender bereqeti. A s'jemi ketu ne Peshk me shume se gjysma e komunisteve te zones?

nuk e di se ciles zone iu referove..po mu si perqindje me duket shume me larte ketu edhe se ne Skrapar e Galikat....

te zinjte ata qe iken, te zinjte ata qe meten prapa... e pakonceptushme... per i cope...

cifti i pleqve i denum me pare per vrasje, vllai i ktij trapit i denuar per vrasje. Ky e paska ndjere veten te lene jashte kshuqe nuk duroi dot po vrau dhe ky...e vrava se e doja thote kllufi...mjere ato femijet e shkrete thuj

e vrava "se e doja thote kllufi..."

edhe shprehja e urte (por me shume justifikuese) popullore: "ai qe te rreh te do", ne Albanie tashme ka ndryshuar ne: ai qe te vret te do! tragjedite e Shekspirit duken komplet te 10ra pas ketyre gjemallareve tona..

p.s po veten pse se vrau ky trapi? si do jetoj pa te "dashuren"?

Maloke Vucidolas

smiley  tmerr

Dhimbja eshte e madhe per masakren dhe kater jete te pafajshme... pa fjale!

Por, mendoj se duhet te shohim pak me thelle, te kuptojm arsyet pse ne shqiptaret e shkrepim kaq kollaj carkun e pushkes, per te zgjidhur konfliktet emocionale, shoqerore, politike, ekonomike...

Mendoj se gjithcka vjen nga nje cikel intnsiv stresi, i akumuluar per dekada tek brezat, stress i cili pason nga prinderit tek femija. Shto edhe shume element te tjere; arsimimi minimal, modelet e suksesit, mungesa totale e perkrahjes nga shteti, per te siguruar nje jete normale per qytetaret e tij. Rezultati? Ngushllimi tek alkoli, droga, pastaj dhuna dhe se fundi vrasjet ne kujfijt e masakres!

Shume e thjeshte dhe komplekse njekohesisht!

 

Autori smiley´duroja dot ndarjen nga e dashura ndaj vrava 4 veta .

Bona nje llogari te shpejte , i bie diku tek 118 te vrare dhe 13 te plagosur smiley

 

O Brad nuk po e mor vesh se pse ti ke pas 29.5 dashnore. apo ke e 30 bo dy vrasje skonto?

sa do denohet ky  lloj kafshe ??

Varet nga trupi gjykues , po ishte Gjygjtare diku tek 8 vjetet po ishte Gjygjtar 18 vjet.

e pse jo ergastolo? ka vrare kater persona ,per motive te dobta,me renduesen para femijeve...e paramenduar....

..epo, pasken marr fund ''vuajtjet ''per te gjithe .

 

p.s,

deshta  te tregohem e pacipe dhe te shpreh nje kend tjeter te mendimit .

si anonim qe jemi, po ja lejojme vetes shkeljen  e etikes duke publiku foto personale dhe ky kafsha qenka ky ne mes me cizme.

C'surrat krimineli. Keta fisi i Llareve mos kane qene gje inbreds se tjeter shpjegim per keto lloj makabritetesh qenka e veshtite te gjehet? 

epo nje mizerabel si ky qe e ka te shkruar ne cullufe skizofrenine......aman o zot...

pse, me ato cizmet ngjan si marlon brando

ehe ,ne ate filmin e famshem te Elio Kazan....u ku ku...pse a nuk ka pamje prej skizoje....?

ndersa nga "shikimi" duket si i forti i fshatit.

te gjithe duhet ta kene respektuar. endrra e tere vajzerise.

cullufe-papreri...

epo edhe te ndryshkur krejt ta kish patur kjo qyqarja Daniela e me nje keshtu....rujna Zot..me rregull te treshit po i shoqi si do kete qene???

nese te perflasesh te gjallet, quhet thashethem, c'quhet perfolja e te vdekurve?

Ti kujton se zure ne seder me kete ? Po ajo eshte zonje 24 karat.

qofte me jete, por budallalleku ne trajte thashethemi nuk i ben mire askujt.

pse keta jane te fortet e fshatit?!!!!!

Dmth ajo qethja nga tema tjeter i shpetoi 1+2  jete njeriu ??

Kaq keq qeka bo per pasqyra matane pellgaces? Te zezat apenine c'mbajne nder breke.

Opinioniste, ky plehu eshte vellai i vogel i dy banditeve te tjere qe jane brenda per vrasje, njeri prej te cileve pati vra nje polic.Pra me i vogel e me djalli i dy djajve vrau kater njerez.Gjarperinj te nje familjeje pa bosht.

Me gji nene jane mekuar keta djaj a me cianur? U shofshin qe ne djep!

qe kur hyne xhinkset dhe adidasi ne fshat, filluan edhe kto prohi.

ah te keqen o 40 leksh per dite pune e! dhe ju o brigadiere, qe i mbaronit kto pune me paqe neper plevica e mullare...

s'jemi pjek ala ne per demokraci. mire thot Mrroku, doni evrop bytha juj!

pse re, bualla eshte kinezi qe thot pas 5000 vjetesh e jalla?

Vrasjet shqiptare; un art de vivre,e njohur neper shekuj,edhe sot.

Po te shohesh bota post komuniste shqiptare ka pjell skizoide ne seri.Mjafton te shikosh perversitetin e Komentuesve ketu ne blog.Nuk kane arme po aq sa kane e perdorin...pune ere e keqe ,e urine rrepash te kuqe....

rrepat e kuqe jane shume te ushqyshem oj Zane. po e vertet po hore "red beets" do urinosh kuq po ne krahasim me te mirat qe sjell ne organizem.

i verbuar nga xhelozia dhe pasioni

i ka prishur Rexhepi dhe Valentina, te cilet sapo kane dale nga burgu, per vrasje te djalit te xhaxhait te Rexhepit; do kene futur "fita" mes dy te dashuruarve. Bashkimi nuk ka duruar dhe ka marre hak.

Keshtu beri edhe Llojko Zobari, por ai vrau Raden dhe veten. Bashkimi nuk e vrau veten. Bashkimi nuk lejohet te vdese sepse tek ne nuk ka denim me vdekje, si aspirante te perjetshem te Evropes qe jemi.

Pra tek ne, po vrave, eshte shume e sigurte se NUK do vritesh - burgu eshte nder vendet me te sigurta te jetes, aty te ruajne se mos, Allahu na ruajt, i denuari don te vrase veten. Aty te jetosh, si qeni, dashke me vdek ti! Ku jemi ktu, ne Teksas?!

ne teksas? pyt bama ndersa  ngre kapellen me tyten e pisqolles.

Vallaj 2 opsione ka; ose nderto shtet (filloje me te perpjekme iher) ose lejo secilin ta maje ne brez. smiley

Mos ardhte kurre kjo e funit.

Mu kujtu artiklla sotme ke CNN:  http://www.cnn.com/2014/01/07/us/nebrask...

smiley  smiley

urdhno:

They're standing on the corner and they can't speak English. I can't even talk the way these people talk: Why you ain't, Where you is, What he drive, Where he stay, Where he work, Who you be... And I blamed the kid until I heard the mother talk. And then I heard the father talk. Everybody knows it's important to speak English except these knuckleheads. You can't be a doctor with that kind of crap coming out of your mouth. In fact you will never get any kind of job making a decent living. People marched and were hit in the face with rocks to get an Education, and now we've got these knuckleheads walking around. The lower economic people are not holding up their end in this deal. These people are not parenting. They are buying things for kids. $500 sneakers for what? And they won't spend $200 for Hooked on Phonics. I am talking about these people who cry when their son is standing there in an orange suit. Where were you when he was 2? Where were you when he was 12? Where were you when he was 18 and how come you didn't know that he had a pistol? And where is the father? Or who is his father? People putting their clothes on backward: Isn't that a sign of something gone wrong? People with their hats on backward, pants down around the crack, isn't that a sign of something? Isn't it a sign of something when she has her dress all the way up and got all type of needles [piercing] going through her body? What part of Africa did this come from?? We are not Africans. Those people are not Africans; they don't know a thing about Africa ..... 

... I say this all of the time. It would be like white people saying they are European-American. That is totally stupid. I was born here, and so were my parents and grand parents and, very likely my great grandparents. I don't have any connection to Africa, no more than white Americans have to Germany , Scotland , England , Ireland , or the Netherlands . The same applies to 99 percent of all the black Americans as regards to Africa . So stop, already! ! ! With names like Shaniqua, Taliqua and Mohammed and all of that crap ......... And all of them are in jail. Brown or black versus the Board of Education is no longer the white person's problem. We have got to take the neighborhood back. People used to be ashamed. Today a woman has eight children with eight different 'husbands' -- or men or whatever you call them now. We have millionaire football players who cannot read. We have million-dollar basketball players who can't write two paragraphs. We, as black folks have to do a better job. Someone working at Wal-Mart with seven kids, you are hurting us. We have to start holding each other to a higher standard.. We cannot blame the white people any longer.' ~Dr.. William Henry 'Bill' Cosby, Jr., Ed..D.

se harrova: so much per multikultin e shkerdhyer qe ne ngjizje si koncept!

"mendja ben hatane,mendja ben kalane" po ndodhin shpesh edhe ne itali keto gjera,shkak depresioni qe vjen nga hidherimi,moment i turbullt, te duket se s'ka zgjidhje dhe gjen me te keqensmiley

Po te shohesh bota post komuniste shqiptare ka pjell skizoide ne seri...

Shkafja  thae Zane ??? Turp e faqja e zeze . Kjo don me thane  se kur i Mbarste Koha e Enverit nuk lindnin kesi te marresh .Tesh e tutje me Mbarsjet e Kohes se Saliut ...pillen sizoide si A...ta marsha kjo asht kunder rrepave te kuq .Kaq hapur nuk kishe dale ndonjehere !

Shoke antikomuniste Zana tradhetoi Idealet !

e ke kuptu si te don qejfi ty Iriz..Pra ne postkomunizem dalin skizoide si shkak i periudhes komuniste

Po te jete keshtu pas periudhes se Majmunerise do dilnin super Majmune .Po e verteta qendron nrysh .Ka ardhe sendi gjaja e robi tu u persose ... deri sa na pruri nji shtojzovalle me lesh leshuar plot finese e dhimshtuni , me dashuri e lezet ne zemer e shprehje smiley

Mos ban ma kesi Gabimesh dhe mendoi fjalet para se me i shpreh . Nrysh i bana thirrje antikomunsiteve te te gjithe Oreve me te vleresu NRYSH !

Nuk ka kuptim krahasimi yt.Kemi te bejme me diktature ç'njerezore(jo kafshore per repket per kafshet)qe kerkoi te ç'njerezoje njeriun apo llahtarine tjeter te krijoje njeriun e ri...ketu ta kisha llafne smiley

Jane pasojat e kamunizmit thuaji. Si puna e qenit, po e mbajte shume te lidh me zinxhire egersohet pastaj. smiley

Po c'pasoja komunizmi, ai robi ka qene 6 vjec kur ka rene komunizmi e 2 vjec kur ka vdekur enveri. Keni 24 vjet me kete komunizmin si shfajesim edhe per krime ordinere. Si te thoshin gjermanet ne vitin 1968 se filan vrasje ishte pasoje e Hitlerit. Futja kot, dmth. Edhe sa vjet do vazhdohet me kete? 

Edhe 25 vjet te tjera besoj. Deri atehere, tha nastradini, njeri nga ne te tre, o mushka, o une, o emiri do i kemi kthy patkonjte nga dielli, dhe atehere i lumte atij qe do vendosi kush nga ne te tre eshte me i zoti ne teologji. smiley

Qe te jemi te drejte, duhet te fajesojme edhe zogun tani per keto, jo vetem enverin.

Po eshte ambjenti, njerezit ku u rrit, mentaliteti. Ka shume faktore qe komunizmi ua nguliti fort ne koke. Jo 23 vjet po duhen dhe nja 50 vjet t'u c'rrenjosen komplet. Terapia qe u beri Enveri, ehu ka rrenje te thella, atje ne malet me debore. Ka pas qene dhe film ky. Dhe ne malet me bore ka jete. lol 

komunizmi eshte alibia me e mire per te heq cdo lloj pergjegjesie prej vetes. jemi mjeshtra per ket. edhe enveri vete, deri nga fundi nuk ia dau kohes se zogut dhe grupeve armiqsore fajesine per cdo gjo qe nuk shkonte.

kam pi kafe nje here me njerin qe e njifte nga brenda regjimin e enver hoxhes - nuk du me permen emra. i them, po mire mer, si qe puna e gjithe atyre grupeve qe u denun ashtu pa pushim. po shiko tha, sistemi ishte i deshtum (ekonomikisht po them), nderkaq ti (dmth Enveri) ngul kembe qe je e Drejta mbi dhe, atehere ca del si perfundim? Duhet nji shkak qe te shpjegoje mos-hecjen. Edhe vu gjej shkaqe: jo rrethimi nga perjasht, bllokada, sabotazhi nga mrena, grupet.

nuk me duket hic shpjegim i keq per aq sa i tako.

meqe ra llafi, ate bllokaden nuk kom per ta kuptu kurre. kush na bllokote mer? kush pordhi per ne qe te na bllokonte. OK ajo puna me grurin e Krushovit, por me teper? ku? apo termociftet e Fahri Balliut? smiley

 

Na kishin hale ne sy. Se kishim ne 1 dore kazmen, ne tjatren pushken. Jo shaka. smiley

apo termociftet e Fahri Balliut?

 

megjithse  isha relativisht i vogel kur ka dale ky filmi,  nuk e kuptoja dot: si ka mundesi qe gjithe ai kombinat  varej (dmth mund te shperthente)  nga  termociftet, te cilat ishin thjesht 2 rezistenca  me ruaza si ato te plitkës se kafese..smiley     

le pastaj Gjon Fusha qe djersinte kur i hiqte... sikur çoç po bente,  zhvidhoste  termoçiftet, 1 minute pune..smiley

Po eshte ambjenti, njerezit ku u rrit, mentaliteti. Ka shume faktore qe komunizmi ua nguliti fort ne koke. Jo 23 vjet po duhen dhe nja 50 vjet t'u c'rrenjosen komplet. Terapia qe u beri Enveri, ehu ka rrenje te thella, atje ne malet me debore. Ka pas qene dhe film ky. Dhe ne malet me bore ka jete. lol 

Po ne perendim ca mentaliteti kane vrasesit ne seri apo ata qe vrasin edhe te pafajshem neper shkolla? Ca njerez thjesht jane psikopate, s'ka lidhje. Po qe per te pyetur, enveri s'i linte keta te lire qe me krimin e pare, se ky tipi kishte denime te meparshme, dhe ate ciftin e moshuar qe vrau ky, qe sapo kishin dale te dy nga burgu per vrasje, i kishte vrare qe ne 1992-shin kur kishin kryer vrasjen.

Ndersa me siper fole me sinqeritet se kishte nje kohe qe e donte Njeriun dhe nuk lejonte e nuk mbarste te tilla specie sizoide si te Kohes se Saliut ....

Kjo ishte Zana nga Shpirti i Thelle e pa perpunuar e vetvetishme .Zana e virgjer e Mrizave  smiley*.

Te tjerat tesh e mrapa jane  per te mos te te perjashtuar nga rradhet e Antikomunisteve qe nuk i kane shperbly Keq me paret tona me Blegeri gjith diten "posht kamunizmi "

Une te mirkuptoj shtojzovalle sepse para mue e ty e kane thene ma te mencur

"Gliuha vete ku dham dhambi "

Tesh Moza bani gabimin tjeter me te krahsu Kohen tende me QEJ zinxhiresh smiley

E keqja me e madhe e ketyre ngjarjeve ne realitetin shqiptar,rahmet ata qe iken(ftoj ti hidhni nje sy shtepive e fytyrave te ketyre njerzve per ta pare me mire cili eshte realiteti qe mbizotron,se kam pershtypjen se ata qe bejne krahasime me boten,kujtojne se shqiperia eshte ajo qe tregon Klan e Topchanel) eshte se prodhojne kriminel te tjere,fati i jetimve te lene pas tashme eshte i vulosur,keshtu shkon perher,vec nje mrekulli ose largimi drejt nje realiteti tjeter mund ti shpetoj!!

Pse ai kalamani I poshter qe qethi t'jemen, do bej kthese kujton ti? Numero dhe ate. 

Zhvendose nga ai realitet ku jeton,e ndryshon qe c'ke me te!! 17 vjec ai, 10 vjet ne nje ambient tjeter,mesoji abc.. e 27 vjec nuk ka per ta njohur  me as i ati!! Ne shqiperi po krijohet ajo shtrese popullsie si  ajo qe emigrant e pershkruan mire me siper, e qe  si  altrenative apo shembull per permirsim ka "anti-vlerat" qe copy\paste si pa te keq elita e sotme milionare ne tv e gazeta pa pike lidhje me vendin e realitetin,shembull e alternativa qe kjo shtrese popullsie copy\paste ne menyren e tyre kur u shkrepet!!

I nxorret fundin me psikologji amon.

Njerez qe ju ik truni ka pas, ka , dhe do kete.

Puna eshte se ky tipi qe i groposi 4 njerez, sipas gazetave gjithnje, qenkesh njohur si 'tip problematik' ne fshat.  Pra shenja te keqija ka patur. Por askush ska tentuar ndonje derman.

Mire shteti qe smerr kurr fryme, por tek ne dhe reagimi komunitar eshte mizerje. Shume per te ardhur keq

Ngjarje te tilla nuk i kan ne dore askush nga Robt e zotiti qe formojne dhe qeveri per Robt .Por ne duhet me cdo Kusht te kthehemi tek NJERIU qe patem .Se si ?

Eshte gjithe Bota e tille dhe ka arritur ashtu sic ishim ne .Me Pune dhe LIGJ , Edukim dhe Dashuri . Kjo ka sjelle qe dhe ngjarje me te renda ne Bote te interpetohen njerezisht , te trajtohen Mjeksisht e Ligjerisht me shume Kujdes .

Ne pas thirrjes se barbareve te Saliut "Se kanuni zotrie " vershuam rrugeve e mbime me teori Bajate si Plepat ne Mut per te shpikur Rroten , vecse JO kot . Ato Paguhen dhe me shumefishe te jetes te dhjetra te vrareve nga emisionet e Canit dhe Fevzi Uturakut  .

Ne e kemi zhendosur prkatiken tek thirrjet e plehrave  " se komunizmi zotrie " dhe fantazma Hajdutesh qe i thirrin OJU Q Nenen Sali Berisha me Altin Goxhajn .Ne nuk lame me shoqata pajtim gjaqesh e shoqata SEKS Free , emisione Canerish e Uturakesh te Fevziut me Nena Mbretereshe pa mbushe Edukimin e njjerzve .

Dhe kush i kushtoi vemendje REALE jete se njerzve ATJE ku eshte Jeta ?

Vetem kryqelbesira Mashtruese antishqiptare Bajraktari i Ndyre Babasqap me Dylqinjen e Grave Jozefpercke " Se fermeri yne Zoterie "

Ne se nuk kuptohet se Shoqeria Shqiptare deri me sot ne cdo qelize eshte shtyre drejt Anormales dhe Kafsherise nuk do mbetet tjeter vecse Olelelete dhe Ngushellimet neper Blogje . Duhet NDALUR dhe ndalja e Pare fillon ga Normalja .

Perzini lehesit nga Ekranet e Mediat , sic perzute sqapin e Ndyre nga jeta Politiko - Shoqerore !

Nderkohe qe shqiptaret vriten si berret per shkak te paaftesise dhe mos ekzistences se shtetit, Sajmir Tahiri eshte ngarkuar me detyren te fallsifikoje te dhenat per krimin ne Shqiperi.

Pse njerezit humbasin jeten ne vrasje ose aksidente s'ka ndonje problem, problemi eshte te jemi ne rregull me shifrat e manipuluara.

Eshte ngritur Ministria e te Vertetes.

“Në dhjetor, sipas burimeve zyrtare, kanë ndodhur dy ngjarje të rënda në Tiranë, një vendosje tritoli në një biznes në zonën e Pallatit me Shigjeta dhe një grabitje me armë në zonën e Yzberishtit, të dyja këto ngjarje që nuk janë pasqyruar në buletinet e policisë, ndërkohë informacioni nuk i është dhënë as medias.
Gazetarët e kronikës së zezë të gazetave dhe televizioneve po kalojnë periudhën më të vështirë të punës së tyre, pasi deviza e Ministrit dhe e qeverisë është të mos konfirmohet informacioni, të mos flitet me mediat, në mënyrë që lajmet të mos botohen”.

Aman o burre dhe sot qe na ka prure goxha teme zana ti po me saimirin !?

hajt mos u merzit o daje, se do ta zgjidhin qytetaret kete pune. Kemi per ti nxjerre lakuriq pa gjethe fiku nga zyrat qe i pushtuan me ngjala.

Opo mu ne te s..,te vene !

kur do flet mire ti grave.

Po kuptoje o burre, teater luhet nga te gjitha krahet! Ne, ....si mizat rreth qirinjve ! Dhe jeta ...vate !

por tek ne dhe reagimi komunitar eshte mizerje. Shume per te ardhur keq

...keto jane simptomat e  semundjes se pa sherushme qe vuajne shqiptaret sot ;"Post-communist distress disorder" per te cilen fatkeqesisht nuk ilac per tu kuru .
 

mbas 200 vjetesh edhe jalla, o kapo.

shellshock!

Mos prap një temë për thashethemexhijtë;

Një ekspertisë mjeksore nuk i bëhet këtij trapit po drejpërdrejt tek fajsimi i viktimave sipas fjalëve të ktij psikopati e impotenti seksual që 40 vjeç e si ka dhën kush gru e jo të kishte dashnore një grua me fëmij e burrë 10 vjet më të ri se ky impotenti psikopat.

Vijeni mendjen në "punë " para se të fajsoni dreqin e të birin e për kte trapin impotent të mos gjeni asnjë faj se sipas shumë postimesh ky është viktima i komunizmit, saliut, varfërisë,Sajmirit, policisë, universiteteve, PPU,Velisë etj etj.

Ky ësht viktimë e sëmundjes së tij dhe familjes së tij që se ka kuptuar se është i sëmurë të vrarët janë viktima të pafajshme të ktij trapi.

U llodhët duke fajsuar e ndotur viktimat me fjalët e kriminelve.

Ashtu si tek tema tjetër për disa këtu ësht fajtor ai që vret  "kot më kot" kurse ky e ka një arsye, që e zgjedh vetë, ndërsa viktimat dalin me faj që s'kanë pranuar deliret e ktij çekuilibrumi impotent.

Hej nga fshati dhe 20 vjet s'ka gjet grua tjetri lene ma dashnore që as në ëndërr nuk ka parë se nuk i ngrifej.

Burimi (Lajmi)

Shkaku parak: burri i Danjeles luante kumar, lidhjen jashtemartesore te Danjeles e dinte gjithe fshati, etj etj (lexo lajmin).

Konkluzja: Burra, mos luni kumar apo mos boni varesi te tjera, se do ju kerkoj gruja shok masanej. Dhe per dreq, qello edhe shok i keq...

jo emo, dale  se ka edhe me...    dje  lexova edhe une gjere e gjate  mbi kete lajm... çna rezultoi,  ata dy te vraret, dajua dhe dajesha (ata dy Llaret e tjere dmthsmiley)   na paskeshin qene kriminela te dy..  ne 98 pakeshin vrare nipin e tyre per ta vjedhur  dhe e kishin hedhur te rezervuari i fshatit..   nejse, u zbuluan dhe per kete ishin denuar  me nga 15 vjet burg.

perfundimi,   vrasja e katerfisht, ne pamje te pare e tmershme, filloi te cmitizohet,  ndersa une po filloj ta simpatizoj  kriminelin...smiley   fundja paska qerruar 2 kriminela te tjere,  bonus kumarxhiu se rronte kot. Danjela gjynah!smiley

Gjynah Danjela! 

PS. Bashke kuptohemi pa pas nevoje per me teper...

emo , dhe mua mu dhimb's Daniela , dukej produktive ..

Degjenerim total .

 

Nje nuk e kam te qarte ,te keqen ?

Nje mikeshe e imja kur me tregonte per formen e te jetuarit te vendeve  ne ish bllokun sovjetik ,degjenerimin e tyre me arsyetonte ne kete forme , te vetmen argetim ne jete kishim ( dashurine ) seksin dhe alkoholin . e para ishte gratis e dyta kushtonte shume lire , zere se falas .

Tani qe  nderlidhi trajektore mes dy kulturave e mentaliteveve si rasti ne fjale ,nuk e kuptoj pse duhet te vrasesh e presesh per gjerat qe ke falas e me bellek ?

 

 

Në 23 vjet ka 6259 persona të vrarë...

Shhqiperia keshtu ???? Ne Shqiperi vetem . Shqiptari te vrase Shqiptarin ? Shtoi dhe mjrat e vrare ne Dhe te huaj dhe te pa evidentuar ,shtoi dhe Mljon e gjysem e me te ikur nga syte kembet pas dyndjes se barbareve te pas 90 !!!

Kryetari i nderuar i partise time te te Tredhurve Mendore i mbuluar  me shume Nike nga Foragjere e Omgj deri tek i Tredhur , nen Flamujt qe valvit ane e mbane shteteve , do te vije besoj te beje nje analize  te Thelle per Krimin e Vrasjeve !

Jam pendaur per ate qe kam bere. Une e doja Danjelën, por ajo u nda prej meje ndaj dhe unë arrita deri këtu”, ka thënë Bashkim Latollari. Ai ka kërkuar mëshirë dhe ka thënë se është penduar për atë që ka bërë. 

Shiko, tjetri thot qe jam penduar. Ca kerko kjo gjykate me teper?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).