Policia e Gjirokastrës ka ndaluar sot 4 autorët e dyshuar të cilët qëlluan me armë ndaj autobusit të linjës Tiranë-Athinë, 2 ditë më parë në Memaliaj. Nga ngjarja e rëndë mbeti i vdekur një 25-vjeçar, pasagjer i autobusit. Burime zyrtare nga policia rajonale bëjnë me dije se janë ndalur shtetasit Klajdi Tringa 20 vjeç, Besmir Ruçi 23 vjeç, Jurgen Lola 22 vjeç dhe Gentian Beqiraj 29 vjeç, që të katërt nga Memaliaj. 

Nga hetimet rezultoi se Klajdi Tringa, Besmir Ruçi e Jugen Lola të ndihmuar nga Gentian Beqiraj kanë thurur një plan një natë para ngjarjes, në lokalin e fshatit Vasjar. Plani ishte që të grabisnin me armë autobusin e linjës Tiranë-Athinë. Nga hetimet paraprake pas marrjes në pyetje të të rinjve mësohet se nën efektin e hashashit, ata kanë marrë armët dhe kanë tentuar të ndalojnë autobusin që vinte nga Greqia. Pasi kanë dështuar në ndalimin e autobusit, ata kanë qëlluar me breshëri armësh. 

Ndalohet në Rinas nje i ri i akuzuar për sulme me tritol

Sipas të dhënave të para nga policia, në pranga është vënë shtetasi Marjon Mitro nga Vlora, pas vendimit të gjykatës për arrestimin e tij. Mitro dyshohet të jetë autor për vendosjen e tritolit në makinën e prefektit të Vlorës, Besnik Dervishi dhe të kryekomunarit Qendër të Vlorës, Berberi. 

Dyshohet se Mitro po tentonte largimin drejt Italisë. Nga informacionet e mbledhura dhe hetimet, mësohet se mbi Mitro rëndon akuza për sulme terroriste me eksploziv.

Tiranë, operacion për lëndët eksplozive, policia zbulon bazën me 10 bomba me telekomandë

Policia e Shtetit ka organizuar një operacion për zbulimin e vendeve ku prodhohet tritoli. Operacioni i policisë është shtrirë ne Tiranë, Durrës, Vlorë dhe Shkodër. Në kuadër të këtij operacioni në zonën pranë rrugës së Kavajës në kryeqytet është zbuluar një banesë ku prodhoheshin eksploziv i telekomanduar si dhe municione të tjera luftarake. Ne banesë janë gjetur 10 bomba me telekomandë dhe automatik me silenciator. Nga të dhënat e para mësohet se në banesë jetonte një familje me qira por ata kanë deklaruar se materialet e bllokuara dhe lënda eksplozive i përkiste pronarit të banesës.  

Burime të policisë bëjnë me dije se operacioni vijon ende dhe po punohet për arrestimin e personave të përfshirë në këto ngjarje. Sakaq bëhet me dije se priten disa arrestime në Vlore dhe në Tiranë

Në orën 16:00 policia pritet të dalë në një deklaratë për shtyp ku do të japë detaje të plota lidhur me ecurinë e operacionin dhe lëndët eksplozive që janë sekuestruar.

472 Komente

Edhe nje tjeter i arrestuar per tritolin ne Vlore, ndaj kryetarit te komunes dhe Besnik Dervishit.

 

dmth1: shteti tutje?

dmth2: nuk paskish qen sulm politik ai ndaj kryetarit te komunes...

Po lere mos e ushqe me argument se ai qenka idiot i lndur.

Te kujt dolen keta trimat?

te sal hunderrit apo te ilir floririt?

Qyq!

smiley

Kater maloke te Memaliajt, te porositur nga Saliu!

Bravo Shishi. 

Miremengjes Goni.

Morning Sir smiley

Shish-Qebap smiley

Opa filloi bashkpunimi shishit me qeverine smiley

11 (njëmbëdhjetë) aparate telefonash celularë për 4 (katër) të dyshuar dmth më pak se 3 (tre) aparate për person, AKEP-i të rishqyrtojë propozimin për moslejim të personave (sic) me 5-6 (pesë-gjashtë) numra.

...gjatë kontrollit iu gjet një sasi e vogël kanabis sativa.  Katër të rinjtë bënë të ditur se armët e krimit i kanë hedhur në lumin Vjosë dhe aty po kërkohen nga polumbarët.

Kot e kanë polumbarët, aq sasi të vogël do ta kenë ngrënë peshqit.

Më vjen keq për humbjen e jetës dhe për pasigurinë që po shtohet, në raste të këtilla shtohet mbështetja për policinë, fillojnë reformat, shkarkimet, gjëra që efektet i japin vite më pas, ndërsa tash për tash ngelemi me retorikën e ministrit, që s'ngroh njeri përveç atyre që emrin Berisha e kanë në vend të rakisë. Në fakt i tiji ishte nga emërimet më të çuditshme për mua.

Na deve me mengjes tropizma!!!

Jo unë, Berisha (Berisha, Berisha, Berish, ish, ish, shshhh) smiley

e prisja te mbaronte natyrshem me ne shshhhh, aaa(h) smiley

Me aaa(h) unë mbaroj birrën, jo rakinë, nuk e di si e ke ti.

Per raki Berisha-n qe na solle them; po she qe paskesh edhe birre Berisha(h)... smiley

prape nga kto Beqiret strumbullar ncqq

ishalla kane kap ata qe duhet.

Armet neper dur te njerezve, kte sjellin.

Shqipria duhet te ç'armatoset se ndryshe ska derman

 

Prit kur te turren te tema muxhahidinet dhe te thone "mos u gezoni para kohe se akoma nuk i ka shpall gjykata fajtore" smiley

Spikin ov muxhahedins; a vihen n'kry t'shishit rob qe i perkasin nje partie qe prezantohet nga njerez qe thone se ne Shqiperi nuk ka radikalizim islamik, nderkoh qe big bradher, mes te tjerash, do te heq kryetarin aktual te shishit, edhe per mos parandalimin e radikalizimit te metejshem islamik.

Tani, ose ky qe do vihet nuk o ne sinkron me bazen, ose... vari lesht dmth...

He mer shtaze te keqija? 

Maraz tani e? 

Filloni ironite tani, qe ju maru hareja qe po vdesin rob nen hyqmin e socialistave! 

Llum! 

Nuk qenka aprovuar ende ne shtetin tuaj perdorimi i smiley per arsye mjeksore?

Per ca perdoret gjethja fikut ne shtetit tuj gjembo? smiley

Per te qeruar ngjalat Bame. smiley

Gjete fiku te duket ty? Mua me duket si gjethe terfili. E perdora ne pamundesi per te patur nje ikone gjethe Made in Lazarat.
 

Kane bo ndonje deal me policine dhe shtetin dhe po perpiqen me e nxerr sikur kane qenen nen efektin e kanabisit ??????

Ah mer popull sa ju di ajo rradke juve smiley

 

Keta nuk jane llum cfaredo . Keta jane Llum Gjirizesh !

Lexohen nga njehere edhe thirrje extreme . Ngrehu edhenjehere o enver !...? sikur enveri te ishte jashte ketij populli ??? Perkundrazi "enveri " ne kete rast eshte Simbol i Energjive te po ketij populli kur e mobilizon per te denuar te keqen , krimin e vllavrasjet qe sundonin prej shekujsh te nxitura nga kriminele bajraktare e bejlurcina ne ato troje .

Dhe me te vertete nje Program i gjere Vlerash si Punesimi , Edukimi Moral , normat e Bashkejeteses , ambiente Kulturore por edhe ndeshkimi e qerimi i Ferrave nga rruga qe ishin Nxitesit e ketyre Krimeve me fjale , vepra e organizime nen rrogoz .

Sot jane ringjallur sepse ne krye eshte nje e KEQE e madhe per ate Popull nje Kryepercares , krye Bandit e Bajraktar nga me Intrigantet Ngatrrestare , kriminel e vrases gjakftohte ...Berisha me Klanin e tij .

Qeroni ate Hale nga skena Politiko -Shoqerroe te bjere Rehat Shqiperia ..Dhe ky eshte Misioni Luldashkurbanit ose buzequmshtit te Berishes por edhe i PD-hit .

Te ngrihet mbi Krimin dhe Kriminelin qe kompromentoi dhe ate ne megavjedhje e megavrasje dhe te mos Lehe posht e Lart kunder Shqiperise e Shqiptareve !

Tiranë, policia zbulon një bazë me lëndë eksplozive

Policia e Shtetit ka organizuar një operacion për zbulimin e vendeve ku prodhohet tritoli. Operacioni i policisë është shtrirë ne Tiranë, Durrës, Vlorë dhe Shkodër. 

Gjatë këtij operacioni policia e shtetit ka zbuluar në Tiranë një bazë më lëndë eksplozive. Në banesë janë gjetur 10 bomba me telekomandë dhe disa municione luftarake. Baza është gjetur në rrugën e Kavajës. 

Burime të policisë bëjnë me dije se operacioni vijon ende dhe po punohet për arrestimin e personave të përfshirë në këto ngjarje. Sakaq bëhet me dije se priten disa arrestime në Vlore dhe në Tiranë

Policia do të japë detaje të këtij operacioni gjatë orëve të mbrëmjes nëpërmjet një deklarate për media. 

Balkanweb

Shyqyr me ne fund

c'paskan qene militantet socialiste, dhe bombat doni ti atashoni neper partira

 

 

Le ta digjoje leftKOPEJA se si zevendesohen melodite ....

dalengadal po vjen Behari

po na vjen , po na vjen .......................

        *********

dalngadal po vjen Tahiri

dalngadal po i vjen krimit ... smiley

 

lajm i mire apo lajm i keq? te cilit krah jane te dyshuarit e arrestuar, te PS apo PD..?smiley

Ne nje interviste te Tahirit,me beri pershtypje nje pergjigje e tij: po organizohet rrjeti i informatorve te policise tha,"spiunet" e deges nje here e nje kohe!!..." kanë thurur një plan një natë para ngjarjes, në lokalin e fshatit Vasjar"..mire.. te gjithe duhen!! 

"Spiunet" e deges nuk te linin te vidhje speca te mapoja apo te luaje kumar rehat poshte pallatit..jo po do vendosesh tritol me telekomande..

Aksion i gjerë i policisë. Zbulohen 10 bomba me celular në Tiranë, paralajmërohen arrestime edhe në Vlorë

cfare fjalie eshte kjo smileyaralajmerohen arrestime?!!!policia me sa di une arreston apo duhet te arrestoje pa paralajmeruar.

Vriten rob....politizzohet

Kapet vrasesi....politizohet

 

Kemi pjerdh.

Kur Mero Baze me idrizat e Peshkut thane qe krimet e koheve te fundit jane xhihad per Berishen, s'e besuat. Na tani, doli grupi politik-terrorist i hashashit; maloku paska infiltruar edhe Shqiperine e mesme dhe ate te jugut!

Faleminderit ministri Tahiri qe i kapi fajtoret edhe pse SHISH-i dhe dashnorja e kishin tradhetuar, duke i treguar keshtu popullit qe shteti s'do aq bythe sesa koke.

Rev 1 goxha me mire se Rev 0 gjibe... gjithsesi, ma shume presim nga Rev 2.

Sipas Rev 0, ne mos gaboj, keta po ja fusnin vetes me keto kapjet e krimineleve?

Sa per rakine mo u bo merak gjibe; po puno fort per te tregu qe nuk e ca trapin as per policine e as per popllin. smiley Po i bo teresisht te justifikushme, per mos te thene te detyrueshme, levizjet e ardhshme ne institucione.

Lere, se qe ju mjekrroshat jeni me Berishen deri ne jete a vdekje, jeni. Ndaj dhe merreni me dashnoret. Per ju vlen sharia. lol

Po o Xhibo, ty, nuk po te kihet fare mer daj.... tek ajo tema qe postove na thojshe qe krimi, aty, e krimi ketu... e ku o shteti, Tahiri dhe dashnorja e Tahirit... Nashi, kur dul, edhe Tahiri, bashke me dashnoren e vet, e kur krimi sikur ka mor ca grushte huneve, ti po isoj... Tashti si e ke hallin, e do me te nrofet, apo me te ftofet, na e kallxo, qe te mos morrim verejtje mo....

Artikulohu qarte bre, mos hidh kot nje vickel si Bama me lart, sic bejne kalamajte, tip memeci pisome qe flet me figura letrare lol

Tjeter gje shakaja ketu; ti me cilen pjese te shkrimit tim si s'ishe dakort?

Pisomen lene ne pune te vet ke shpia gjibe, mos hajt ta ndash ketu me shoket.

tip pisome=tip qe ben si cun i qut, dmth natyrisht s'ishte aspak me qellim sharje apo kuptim tjeter, nese s'ishte e qarte nga komenti me lart.

topi bam e Mucua tutje, o pra mo smiley

in reverse smiley

eh sa peshqer u ngarzellyen me ate editorial te felle. vec t'i shifshe, mu si konkat kur shohin ndonje gurabie smiley

patrioto, ky muhabet esht ktu, se mos kujto qe rastisi.

Shyqyri u ndihte ..Amen !

Bisede me Xhibolen  , qe fatmiresisht dhe bujarisht nga Admin e PPU nuk na lene pa gje ,  pas thyerjes se pllakes se gramafonit qe i ka bere LeftGopeja Poetit smiley per kete rast !

Si ke njeh o Pep

ja po mjell ca qep

Si ke gjindin e fmin

Nuk di ambin a nuk mbin se mu m'thojne dhe Gjib

Hajt te pjerdhsha ne veshe ...smiley

Seriozisht Xhib !

Edhe ti vete apo dhe kushdo qe te vlereson pa Bravo Gjib dhe smiley , me qe njeh mire dhe Arkivat e PPU smiley , bjer nje post qe ke thene nje Mendim jashte berihajit dhe sumzgjuarsise se fjalebashkimeve ku je Mbret ne Fronin tend . Kujdes se nuk mendoj qe je pa postin e Drejtoreshes se Derstiles , por jo per kete Rast !

Fundja dhe njecke po vetem njecke gje qe ke thene dhe qe ka njefare arsye dhe ka zene vend ne qindra mije komentet e memberve me Vite te tera pa le te jete dhe budallallek ! ......pervec Kofineve pas te vjelave  !

upssssss, i paska dhene  informacionet shish me ne fund. sic duket e donte me demaskim publikisht per mos-dhenie te dhenash. ka marre ndonje tel. edhe nga amerika sic duket dhe u be birinxhi. ja keshtu i do mushka drute ...

shume e ashper u tregove me ate perscribe. dore me nji qe puno ne pharma industry.

me iku tere mbremja me ate merzi... smiley

 

Dmth tani Amerika nuk do e shkarkoje Vishen?

Ne fakt dhe shume faj nuk i duhet vene Gjibit se edhe mund te keqmirkuptohet po per te miren tone perpiqet . Ja psh duket se e ka parashikuar rastin e Tahiri Bam e Berisha Tutje

"Në rast se ne nuk ngrihemi, do jetë protektorat krimi”....babsqapi ..mare nga "ne kemi feisin e Bukit or tie "smiley

 Mua me thene te drejten me kish marre malli per Poetin smiley ...po malli edhe Xhibi !

Natyrisht qe krimi nuk luftohet dot brenda dites apo muajit, aq me pak ne nje vend si Shqiperia ku strukturave te luftimit te krimit s'i mungon vetem nje derrase, po trecereku i dyshemese.

Xhibi (marangoz)

Çështja e krimit nuk është një çështje që trajtohet dhe zgjidhet vetëm në përplasjen me krimin, sepse aq sa ç’është e rëndësishme beteja ballë për ballë me krimin, është e rëndësishme beteja e përditshme me shkaqet e krimit.

 

Shqipërisë nuk i mungojnë 3 ligje për të hyrë në Europë, Shqipërisë i mungojnë 3 pushtete për të hyrë në Europë.

 

I mungon pushteti legjislativ që është peng i ekzekutivit.

 

I mungon pushteti ekzekutiv që është peng i korrupsionit.

 

I mungon pushteti gjyqësor që është peng i korrupsionit dhe i ekzekutivit. 

 

Dua t’ju siguroj se ne duam që të kemi në fund, përpara se sa të marrim votën për të krijuar kushtet për një Rilindje Shqiptare, një program ku të themi drejtpërdrejt se çfarë do të bëjmë për këtë çështje dhe ku të adresojmë drejtpërdrejtë luftën me shkaqet e krimit...

 

[Super-Rilindje-Man nje vit me pare]

Tashi shife dhe nje here veten n'pasqyren e koleges ke puna, ca je, socialist apo socngjalist? 

Sign, Terroristi smiley

Xhibo, leje c'thone keto. Ti mos u merzit, se me keq do bohet.

deklarata e ministrit nuk eshte paraqitur e plote ne shtyp por me shkurtime, se ai ka thene fajin e ka hashishi e jo shishi.

Xhibo car dreqin ke qe mundohesh te c'bindesh militantet qe jane .ara. Leji o vlla se me car do tallena ne ketu masnej. Mire dakort do kemi gjithmone deklaratat e Tahirit, po ate s'e qisim dot perdite se ngaqe e rref (prej verteti jo ne menyre figurative) Rama, mund te mos jete i paraqitshem ne publik cdo dite. Pranej Xhibo mos na merzit militantet dhe mos i freno ne deshiren e tyre per te pa grupe armiqesore (terroriste eshte versioni modern) pas cdo paaftesie te qeverise.

Dhe mos harro ore ua ka thene xhaxhi ketyre "C'ti bejme naftes qe e kemi nen toke, se grupet armiqsore ..." 

Sidoqofte une argetohem me shume me inotin qe kone me Tepron. Se keta inotin e kane me shume me ata qe u dalin nga rradhet e tyre, se ne dihet mo jemi grup armiqesor.

Edhe nje propozim kom une. Duke pare sukseset marramendese te ministrit me te suksesshem (ne ceshtje p...pune desha me thone), une them ta cojme Tahirin ne Gjermani per te ndihmu ne kapjen e grupit terrorist qe kish sinjalizu Fiqo.

 

ooops...

tina je mono? smiley

 

me e bukra osht qe partia ne te cilen aderon dhe ka post drejtues po bohet bythe e breke me pushtetin popullore. 

Ku i ke pare bythe e breke si Individe ? Si Parti eshte mire te afrohen se do lexojme nga te njejtet karagjoze karieriste avazin e Mukjes ... " Viktime thote Dosti vajta dhe Une / me zor minister vane e me vune "

Nga ky lloj Krapuliqi me mbylljen e Dajlaneve te Durrsit jalla se peshkohen njehere ne 80 vjet smiley

Po Qazim bej, una Moni jom.

Po ti cyre pate Qazim bej? Se ky tjetri dihej qe do kruhej po nji noshti do ja jap xhevapin pizevengut.

eheheheee... smiley

te dalin llafet e mija, po ho. Se une zbatoj ARIMAX models. Now and then.

rono si thelle e paske cuar kete hulumtimin deri poshte pantallonave te pushtetit

Ky nnnuk eshte gje hic! Hulumtim ka per te qene ai qe do bojme per luften kunder terrorizmit. 

E ka thënë ppopulli: Nuk e duam hashashin!  

Shikoni se çfarë po na bën liberalizmi i tepërt. Duam prap komunizmën. Nuk e duam hashashin. Poshtë Saliu që futi krimbin e kanabisit në Laxarat!!

O Sali o legen, me hashash po na ngërthen!

O Sali o plak o, Shqipëria kanabis nuk do!

Kur e mendon, ene Xhimi Karter gjonat me te mira i boni mbas presidences.

Nuk po di robi shkrete kujt me i besu Lizandrit apo Bamirit. Ma boj hallall paragjykimin Lizander por me duket se nuk e nigjoke hic fare Bamirin kur dilka me fol ne tv, po hic fare ama!

Besoi baba Obamit first, qe sikur na kishte nderu ne State of the Union Speech, nigjova.

ka shtate vjet qe na nero, edhe sa kane ngel

Ore pizeveng, ala nuk e ke kuptu ti qe nuk ka jo parti po as Pereni qe te me tregoje mu se si duhet te menoj. Jo mer Ron nuk du me ja dite une per keto kur them menimin tim.

Nese do opinionin tim per kreun aktual te SHISH shif debatet qe jane bo ketu kur eshte heq Bahri Shaqiri dhe eshte vone ai. Shif edhe komentin tim te tema po sot.

Bamiri po denoncon nje fakt shume shqetesues (te ngjashem me ate ndaj ish-kreut te SHIU-t nga socialistet), pergjimet politike. Personalisht kam tendencen t'i besoj kesaj sepse kete bindje kam pas qekur u vu Visho. Qe ai do perdorej nga Berisha per pergjime.

Per pjesen e dyte, qe nuk mbeshtet punen e policise, nuk gjykoj dot. E sigurte eshte qe nuk eshte fare ne detyrat e SHISH zbulimi i krimit ordiner, si vjedhje, vrasje per motive te dobta, etj. SHISH punon per ruajtjen e sigurise kombetare dhe nuk ka as njerez as mjete per te realizu mbikqyrje kaq te imet sa te parandaloje krimin ordiner. Te dali pra e te ankohet per SHISH, ministri i brendshem se nuk gje dot ca hajdute e kriminele ordinere, kjo s'eshte logjike. Sinqerisht as nje klluf si Mul Noka nuk ka fajesu naihere SHISH per rritjen e krimit ne vend. Eshte qartesisht detyra e policise ajo. Vetem paranojaku Birisha ka akuzu SHISH per puc (nja 24 ore se pastaj e drodhi edhe ai dhe u mjaftu me Presidentin dhe Kryeprokuroren)

Kurse klluflliku i disave ketu shkote der aty sa akuzojshin SHISH, PD-ne, etj se po benin krime terroriste per te shkarku Tahirin. Ti vete na sygjeroje te shifshim shembujt izraelite. Po rri o Ron se kur te fillojne te bohen gjonat ne Shqiperi me largpamesine dhe p..somllikun e stilit izraelit, do jete bo Shqiperia bahce me lule prej verteti. Per momentin jemi te niveli qe s'dime me bo nje ligj qe mos bjeri ndesh me ligje te tjera ne fuqi. Kshu qe boll pate seri me spiunazh e police dhe kujtoni se o realiteti.

 

kur te fillojne te bohen gjonat ne Shqiperi me largpamesine dhe p..somllikun e stilit izraelit, do jete bo Shqiperia bahce me lule prej verteti

ja, ca te bosh ty kur shkrun bukur si ktu me nolt psh?

 

Sa mire te njof! E dija qe do te pelqete kjo.

Bamiri po denoncon nje fakt shume shqetesues (te ngjashem me ate ndaj ish-kreut te SHIU-t nga socialistet)

Cimo, vreje si e ul zonin te kllapat. Hiqi mer kllapat hiqi! 

Bamiri po denoncon nje fakt shume shqetesues, te ngjashem me ate ndaj ish-kreut te SHIU-t nga socialistet

smiley

 

O Rono sa me pelqe ti mu kur bo si i kapshem! Qafshaperzotin me shkri fare!

O tyc kooperative po per car ta ul zonin une mer rrote? Po e di ti mer pizeveng se kur erdhi me "qa" ai burri huj ne Presidence, ja kom dhone une xhevapin? Ene i kom thone qe cuditesha se si opozita (PS ne ate kohe) po te akuzo kaq vone per pergjime se ne fakt kete i pari e ka thone Kryeministri kur deklaroi se SHIU e ka informu se opozita po pergatiste puc shteti. Une nuk di qe te kete dale ndonje grup armiqesor ne ushtri qe SHIU te kete pas informacion per puc. Pra ju pucin mund ta kishit zbulu vetem duke pergju opoziten. Sidoqofte per kete ju nuk keni informu kurre Presidentin ndaj une nuk di se cfarte informacionesh kishit ju per puc qe te gjykoj nese keni tejkalu kopetencat apo jo. Ama nje gje eshte e sigurte ne kete vorbull ju ka fut Kryeministri. 

Po si nuk po m'bi nai rruge Amerike mu qe te te edukoj pak ty se ai Cimi s'te maro pune. Plus qe e ka kap inoti me mu qekur mori vesh qe kom versionin me "dyqon" te "Sticky Fingers" te Stones-ave

E sigurte eshte qe nuk eshte fare ne detyrat e SHISH zbulimi i krimit ordiner, si vjedhje, vrasje per motive te dobta, etj.

Kujt po do me i tregue detyrat e SHISH ti mer jahu (TM Vlera)

shife, shife se cfare administrate na ka lone qeveria Berisha. Ky robi qe vete bombat me telefon na dul punonjes adminsitrate.

jon haperda cunat e PD-hit ne peshk, sikur zogjte kur i gju kaqoli

erdh brezi i Marjo Kempes tani. U rrit fmija, u dhi shpija.

ku o ai xhibi ku o????

kjo qeka si ajo barcaleta e atij oficerit qe perplaste cizmen para se me fjet

barcaleta tregonte Gzim Kruja, ne nuk tregojme barcaleta, ne jemi Socialist!

ska naigjo te keqe me qene socialist, vetem tocialist mos u bo smiley

O Gono po si mer ne administrate paskeni pas killera me pagese?

Gono ksaj rradhe jo 45 po 85!

Gono te djathes shqiptare historikish i ka mungu sensi i humorit. Ja se cfare shkruan nje ikone e te djathes shqiptare ne lidhje me komedine pallati 176.

S'ka parë bota llahtari estetike, ruse, kineze, koreane, kubane, komuniste, staliniste, maoiste, më të përbindëshme se "Hallati 176".
"Më lehtë j'a nxjerr sytë vetes me pirun, se të vete të shoh këtë pocaqi' kutërbuese, këtë fëlliqësirë të pashoqe, këtë turp të paparë, këtë gjoja çfaqje teatrale të quajtur "Hallati 176"."
"Të ma presin mishin me gërshërë e duroj duke qeshur, vetëm të mos shoh dy minuta nga ky Hallat i fëlliqur."
"Preferoj më mirë të më hedhin të gjallë në një gropë gëlqereje të pashuar, ose të më zvarrisin në mes të Tiranës lidhur me tel pas një traktori, se sa ta shoh këtë kolerë artistike, këtë fundërrinë estetike, këtë trutharje."

 

ne nuk tregojme barcaleta, ne jemi Socialist! 

Rono, nga nxitimi te ka rene ngj-ja rruges: Socngjialist!

P.S. Nuk e di sa e vertete eshte por flitet se suksesi i Policise ne aksionin antiBerishterrorist erdhi pas sugjerimit te Metes qe ta zevendesojne stemen e shtetit duke vene dy ngjala ne vend te shqiponjes dykrenare, dhe perkrenaren ta zevendesojne me foton e nje blloku, si hajmali.

hajde xhib, hajde!

fjalformimi eshte bastioni i funit para rrenimit total te filisteizmit, ka thene Seneka i Vjetri.

Rono, kujdes.. nese ky  eshte Marjon Mitro qe njoh une,  eshte i majte me PS.smiley    edhe puna qe ben ky, inspektoriati ndertimor ''vendor''.smiley   eshte nen hyqmin e bashkise dhe Gjikes..  keshtuqe tjeter  kund fle lepuri.. you know, bashkiaku   Gjika sec ka ca ''mosmarreveshje'' me prefektin e ri te Vlores , Dervishi..smiley

Po SHISH-i cben SHISH-i o Belul, fle gjume???

E pra e shikon qe win-win dalim

po mire mer Ron, ku e di ti qe  nuk e ka dhene SHISH-i infon per Marjonin..?

p.s  pata then nja 2-3 dite me pare  te nje teme tjeter..  te zbulojne 1 a 2 raste  me keto  eksplozivet,  dhe kane per ti zbuluar te gjitha.. sepse keta nje burim kane..

Vjet nga fundi i shtatorit filloi procedimi penal per disa inspektore te INUV-it.  Se c'u be me tej, nuk dihet.  Ne lajmet perkatese nuk jepen emrat e personave te akuzuar, per te pare nese Mitro ishte i implikuar. 

Por per ta vene ne nje kontekst me te gjere, s'u dashka te habitemi pra pse gjykata ne Vlore ia kaloi ceshtjen "Gjika" gjykates ne Tirane.  Dhe "shyqyr" Vlora ka dhe precedentin famekeq te Konomit, qe sot e kesaj dite s'eshte zbardhur asnje gje per ate krim. 

O Ronooooooooo po he o burre se bone nje akuze mo nolt. Mos ja kaj nonen tashi tu e dredh si kurvat!

Na thuj pra se si ky i punesumi i Gjikes, veka tritol te makina e prefektit! Dhe mbi te gjitha si shko ai i adhurumi prej teje me honger dreke me shokun e tij Gjiken tre jave mas tritolit qe u kap ne Kryeministri.

Po Ardian Kollozit PD-ja ja vuni tritolin? 

Prit Lizander te shofim se cfare do nxjerrin hetimet. 

Sa per Gjiken, mos ja kaj nonen o burr se Gjika eshte si "Nick the Greek" who had his fingers in all the pies. 

qeveri e rigonit

ky i punesumi i Gjikes, veka tritol te makina e prefektit! Dhe mbi te gjitha si shko ai i adhurumi prej teje me honger dreke me shokun e tij Gjiken tre jave mas tritolit qe u kap ne Kryeministri

e sqaroi kuazimondo kete pasi i beri nje ekspertize te thjeshte fotos; nuk qe bere ne 4 janar te ketij viti sic pretendonte Gjika, qe bere ne 29 shtator 1999.

ose per gjerat qe s'na vijne ne anen tone te ngjalekandarit nuk prononcohemi, presim hetimet; per keto te tjerat s'ka nevoje te presim, dihet qe tritolin e vene maloket e Berishes.

ose shif peshkngjalejustifikimin tjeter: miqesia miqesine, tritoli me shtetin shkojne e vijne, nga Vlora ne Janine, nje e zune nje e *ine, si vazhdon me tej di gje tine?

O gjibe,

E paskish von re ne ti ate qe ajo bizga mediatike e upuzites se ky paskerkish qen nje sulm politik, te cilin shteti jo vetem nuk po punote per ta zgjidh, por bile po e mbulote, ishte shume e qelbet?

Se nuk te shpeto gjo ty gjibe!!!!!!

po ik o xhib, se le kokrren e namit. tjetri ne mes te tiranes me tritol, arme e me lidhje greke, ti thua policia. shish o shish, e dinte dhe s'dha informacion,  e dha kur u demaskua publikisht.

.............inspektoriati ndertimor ''vendor''.  eshte nen hyqmin e bashkise ...............

Gaboni rende.... u themi ne..... inspektoriati ndertimor vendor, vetem emrin ka te tille, pasi eshte nomenklature e pushtetit qendror, dhe kete e beri Salibeu, qysh ne 2009, ku ne te gjitha qytetet fituan socialistet, dhe pothuaj te gjitha drejtorite Rajonale, i ktheu ne varesi te Ministrive te linjes.... 

po c'rendesi ka nen cilin hyqem ishte ai? ketu ka rendesi qe shish i ka te dhenat dhe s'i jep. ne mes te tiranes ata, me bomba, tritol, dhe arme, lidhje greke ... dhe shish asgje.

Jo me duket se gabohesh ti plako. INUK (kombetar) eshte nen hyqmin e qeverise. Ky punote per inspektoriati vendor, pra per bashkine e Vlores dhe sot ne media ke edhe justifikimin e Gjikes dhe faktin qe qeka njeri i afert me nje kandidat per deputet te PS-se ne Vlore. 

smiley

jon haperda cunat e PD-hit ne peshk, sikur zogjte kur i gju kaqoli..

Ju kemi dale borxhit qe ne Tetor ... Ma kadale , ma Kadal se nuk kini pa gjo akoma . Po nuk nigjun .menun se erdhi shpejt  Koha me Ulerit

O sali O sali ti je per Shqiperi ....

Ja sa te zbardhen dhe "udhezimet " nga Qendra per Tritolporsite dhe perdoruseve pa dashje te "hashashit "

O Shqiperi te ndihu FATI

Det Hashashi nga Lazarati

smiley Je i madh Idriz! smiley

Madheshtia ime nuk qendron tek mua . Ajo eshte merite e atyre qe kane aftesi ta dallojne ...N.Noka !

Huazuar  nga filmi "Njeriu me Topa "........... Mato i madh ! smiley .Mystekil per kopshtaren smiley 

 

Nji gjo s'po kuptoj une tani. A bone mire qe i kapen, apo jo?

Si nuk e nigjume nji "bravo" nga kto te PD-hit mer burre???

Bo bo bo, sa shpirt cingun qe paskan qene mer!

Po ene kto adminat, na myten tu na sjelle lajme me krime. E paten bo peshkun si kend lajmi nga beteja e Stalingradit. Tashti as edhe nji lajm nuk vje per suskeset e policise. "postoi admin" sikur do i thahet dora po ta vej ket lajm. 

Normal. Kan hall se iu rriten vesht!

Beteja e Stalingradit? Dmth prap do fitojne kamunistet? ncncnc

Bame vreje simboliken e ngjyres jeshile. Dikush mund ta interpretoj si simbolike ushtarake (ngjyra e palltos ushtarake mos gaboj me ket ngjyre ka qene). Dikush tjeter mund ta interpretoj si simbol shprese. 

Une gjithmone kom menu se cilsia e drunit te dyshemese trego kohezgjatjen e pritshme te rehatllikut... Laminatua e shtrume aty (bashke me ngjyren jeshile) trego se do te kete levizje, cizme me balte e uje, kapele, armatim e veshje ushtarake te hedhura sa anej kenej, pra ambjente llagar per nje shtab lufte...

Ore, kot nuk thote poeti qe prisni, prisni edhe njecik se do ju duket Kievi mall....

po pse mer na e sjell ne pamje halen, kur nuk osht absolutisht e domosdoshme. smiley

Bashkohem fuqimisht me vrejtjen tende. Shtoji dhe ate pamjen e kolltuqeve jeshil si ato vagonat ekspres kinez m'vaftit. smiley

Nuk besoj se ka thene njeri qe s'eshte bere mire qe s'u kapen. Cfare nuk po kuptoj une eshte si ta bejme lidhjen qe ta nxjerrim kete si krim politik (sic thane me vendosmeri shoket dje e pardje) dhe keta 4 Tepelenasit me origjine Vucidolase.

dhe ne njefare menyre ashtu eshte, krim politik,  po te kesh informacion dhe ta mbash ne sirtar, i ve minat shqiperise dhe mbron partine qe i mbeti goja te rrezojme qeverine. ja keshtu degjeneroi situata nga mos dhenia e informacionit.

Ron ne kete pike nuk jam me JU .Eshte i vetmi teren , Lefhania ,  ku shquhet e Djathit Shqiptare ...Plus qe u Plas Tritoli ne TRU po nuk paten pak se ku te shpenzohen me "Rrembeni armet .Shteti ka Rene " Cfare do lexojne nga "na kem feisin e Bukit or tie " smiley

Kjo qe thoni Ju ngjan pak "armiqesore " sepse ne perfundim dilet qe ne Shqiperi Pozita nuk pranon kritike me  mendim Poetik smiley

Jam kurioz te di a do te kerkoj Patozi ( ky eshte deputet i Vlores)  doreheqjen e ministrit tani qe mori veshe kush ja ka vene tritolin Adrian Kollozit ( njeriu nr 1 i PD-s ne Vlore) ne Vlore? 

 

Po Gjika sa hyn ne kete mesele?

Nuk eshte Gjika i tritolit.. nuk ka burre qe ma mbush mendjen! Jane levizuar gur te rende ne vlore., nje mish-mash i krimit te organizuar me fuqi shteterore vendase dhe krim te organizuar te huaj.

Uroj te jete ashtu, por ne bashki e ka patur, po per tedyshuar nuk ka pasur dyshime se jo per gjo po keta trimat hapen b....thesh

O tironci c'lexon ti vlla kete lizander sharlatanin apo xhib idiotin? Lexoje se ta ka thene shume qarte prefekti i Vlores se kush jane ata njerez qe u arrestuan.  Dale prit se ai Kollozi qe ja vune dinamitin eshte kriminel vete dhe shihje se ka per te plase ne Vlore. Do hane kokat e njeri-tjetrit si qente. 

 

Kollozi nuk eshte kriminel por bixhozxhi i pafat si Olldashi ndjese paste. Qe keta ligavecat qunin politik tritolin e Kollozit dhe atij te Pogradecit tregon budallikun e tyre dhe prandaj si voto mo njeri sikur Hiroshima me u bo.

Njerezit e thjeshte thone me mire durojme tritolin se Salukun me kelyshat ne televizor. Por te shohim cdo thote Gjika me tutje.

Njerezit e thjeshte thone me mire durojme tritolin se Salukun me kelyshat ne televizor.

Shume mire e ke thone. Njerezit e thjeshte kan fillu me ec, nuk e morin mo makinen, sic ka thone Kryeministri. Pra nuk kane rrezik, tritolin ne xhep nuk ja kane fut njeriu... deri me sot.

BB te kujtohet nje katnare nga Berati qe u lebetiste dhe  lutej per mospercarje te socialistave e se sdonte tja dinte as per drita e as per uje?????

U tallen me katnaren e shkrete per vite me rradhe, po ajo kukumjacka kishte me teper mend se shumica e Shqipove, se 8 vjet me Salukun vec mungeses se dritave e ujit iu shtuan edhe Gerdeci, 21 janari, e fukaralliku i tejskajshem.

Kush eshte militanti ajo Socialistja apo edhe shpora e plehrave te Salukut qe ndotin cdo gjo qe prekin???? Perfundimi eshte qe nuk i voto mo njeri ketu do jemi. Hapin TV shofin te rrrjedhurin e PD ne Parlament e thone: e keqja ska fund......

Kam pershtypjen se e ke informacionin e gabum. Se per drita nuk eshte anku as Erjon Brace. Po ka mundsi ta dish ti ne US sa shpesh ikin dritat knej ka lagjja jone.

Kurse sa per pytjet, po e maj men dhe militante jane si ajo socialistja, si kto te tjeret, e si ca qe postojne ne internet!

Amon me bo i ner! mos ma permen mo emrin se nuk ka ilac halje qe e la gojen tuj prej sigurimsash!

Bravo Policia! 

Bomba dhe municione në banesën Sinanaj, policia zbardh zinxhirin e vrasjeve me pagesë

 

Si rrjedhim i një operacioni të gjerë policor, pas hetimeve intensive Drejtoria e Policisë Tiranë në bashkëpunim me Drejtorinë e Policisë së Qarkut Durrës, Departamentin për Krimin të Organizuar dhe Krimet e Rënda në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë dhe Prokurorinë për Krime të Rënda Tiranë e Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë bëri të mundur dokumentimin ligjor të aktivitetit kriminal të shtetasve: 

 

1. J.S., 31 vjeç, lindur në Elbasan dhe banues në Vlorë, i pa dënuar më parë. 
2. N.Gj, 30 vjeç, lindur dhe banues në Vlorë, i padënuar më parë. 
3. Genis  Mëhillaj, 43 vjeç, lindur dhe banues në Vlorë, i pa dënuar më parë. 
4. Andon (Erion) Mëhillaj, 39 vjeç, lindur dhe banues në Vlorë, i pa dënuar më parë. 
5. Marion Kostandin Mitro, 42 vjeç, lindur dhe banues në Vlorë, i pa dënuar më parë. 

 

Policia ka mundur të arrestojë shtetasit J.S, N.GJ dhe Marion Mitro dhe njëkohësisht të parandalojë vrasjen e një biznesmeni, e cila ishte porositur dhe ishte duke u realizuar nga personat e lartpërmendur. Ndërhyrja në kohë e policisë bëri të mundur që të dështonte plani i vrasësve dhe të shpëtohej jeta e biznesmenit. 

 

Nga veprimet hetimore proceduriale të kryera ka rezultuar se shtetasit e lartpërmendur në bashkëpunim me njëri-tjetrin janë autorët e dyshuar të një sërë ngjarjesh të rënda kriminale, ndër të cilat: 

 

1. Vrasja e shtetasit Sokol Veizi, më datë 26 gusht 2012 në Orikum të Vlorës; 
2. Vrasja e shtetasit Agron Çela, në datë 20 gusht 2013 në Vlorë. 
3. Vendosje e lëndës plasëse në banesën e shtetasit Ardian Kollozi, më datë 1 qershor 2013 në Vlorë. 
4. Vendosje e lëndës plasëse në automjetin e Prefektit të Vlorës Besnik Dervishi, në datë 13 dhjetor 2013 në Tiranë. 
5. Vendosje e lëndës eksplozive në motoçikletën e shtetasit E.B. në rrugën Transballkanike në Vlorë më datë 24 tetor 2013. 
6. Vendosje e lëndës eksplozive në automjetin e shtetasin E.B. në Vlorë në datë 31 gusht 2013. 

Per me shume, Balkanweb

Vlora njihet boterisht si bastion Vucidolas i Salukut! Krim politik, fajin e ka Saluku!

P.S. urime e bravo policise. Pa ironi.

I Lumte Pf !  I vetmi qe nuk u tut nga kjo mesymje ndaj Kalase se Strategut fatthenes Xhib Parashikoi qe Xhibi nuk duhet te mUrzitet . Me mire do behet tu keqen smiley

Ah u kapen me ne fund. Tashi ishalla u pelqen kompleksi Drenova keqberesave dhe nuk u shkon mendja te marrin leje largimi.

e pse jo..   patjeter qe do tu pelqej Drenova!   te pakten keshtu thone ata qa kane kaluar asaj ane..

thuaje nje fjale te mire per qeverine aktuale. per komisarin pive.

.smiley

kam qene konsistent ne qendrimet e mia per qeverine.. ai 1 vjecari, si tip bufer,  vlen akoma..smiley   nderkoh qe  nga disa te tjere eshte deklaruar.. pas 3 muajsh, nuk dua ta degjoj me fjalen Sali ,  si excuse..smiley

nderkoh, urime policise per suksesin!!   por as duhet te ngutemi dhe as te mbetemi ne vend.. dua te them  te permbahemi nga entuziazmi i tepert,  te presim edhe fazen e gjyqesorit   se  koha ka provuar qe  zhurma behet e madhe, po me pas  keta dalin te gjithe te pafajshem..smiley

po he mo se te gjithe per rruge jemi smiley

smiley

 

Po varet se tradita kulnare e Drenoves nuk permban gjelle Lazarati, gje per te cilen mund t'i marre malli here pas here cunat, dhe gardianet e dhembshur ne keto raste coku vene doren ne zemer per ndonje leje fundjave.

10% luck
20% skill
15% concentrated power of will
5% pleasure
50% pain
and 100% reason to remember the name

po ti shtoje dhe 2 -3 veze e  ca sheqer, do dilte nje alamt keku, tha..

Mos harro 2 lugë grasatim, 1 gjalpë + 1 margarinë

(nuk më ikën ngrënia e veshit pa vënë origjinalin ama)

Ne prag neshjesh si ajo e te dieles ai 100% bohet 200%.

Qenka arrestu dhe nje serialkiller me pagese dhe nje tritolvenes
Te gjithe ketu dovijne , tha, dhe arben imami dhe ridvani dhe sali berisha ketu do vije (skenen e fikjes se qiriut ne fuqine e ziftit qe vlon, e imagjinoni vete)smiley

O Rono, sapo me njoftun live nga atdheu, citoj:

lajm i bukur, ekonomia shqiptare filloi ngritjen,sapo njoftoi live guvernatori i bankes shqiptare, u rrit exporti 12 here dhe ra importi; borxhi nen kontroll

Falemnderit KOALICION! 

"u rrit exporti 12 here" me ne fun filloi te hyje neper regjistra kromi i pupacit te...

ta thashe qe mbreme:

Mbahuni o burra e beni gajret

nga e shenjta toke flet prijesi desaret

 

smiley

gjerdan margaritaresh e jo vargje! toka  e shenjte te eshte mirenjohese.

për të rivendosur sundimin e ligjit dhe drejtësinë në këtë vend, për të mbrojtur jetën dhe shëndetin e qytetarëve

te ka lindur nena per nje bote te re

lule Sajmir trimi  ti je per Atdhe

to serve and protect

nga populli, me popullin, per popullin

Greket vihen ne aksjon pas arrestimit te bujshem te Juljan Sinanit (i ashtuquajturi vrasesi me pagese). Nga pala greke dyshohet se ka lidhje me grupe terroriste greke si Celula e Zjarrit. Mendohet se Sinani ka kryer shume vrasje ne llogari te grupeve terroriste greke dhe eshte pergjegjes per sulmin me bombe ne 15 maj 2010 ne Gjykaten e Selanikut

Per te kuptuar se pse Shqiperia jone hecen rakapjekthi, shih disa komente ordinere ketu. Pak veta arrijne ne pergjigjesine per ta vene para pergjegjesise qeverine. Pak veta shohin se punesimi, puna, zbut dhe rregullon gjendjen. 

edhe ata pak, me hope dhe me mangesi.

e ka thene edhe  kolegu Charles Darwin (apo Marksi?), Pjero...    puna beri majmunin njeri..smiley

Veç ne Shqiperi, Belulo, politikanet tane kane ngelur ne stadin e majmunit. 

O Belul degjoje, degjoje sa i shkon uniformes policore labcja e Cipes! Ktej nga ne thuhet qe shkojne me njera tjetren tamam si peanut butter and jelly.  

Rono,  po pak i emocionuar ky Cipa mo..  harronte ti vinte ''pike''  fjalise ne fund..smiley    nejse, paraqitje dinjitoze e policise!

ah najs!

dmth policia mund t'vazhdoje punen pa prit per informacionin prej shish? dakort, po tahirit nuk ja kish thon njeri ket gjo

O bredho,

qe thu ti, njoni nga keta qe paska kry krime me shumice paskerkish qen lidh me grupe te listume terroriste ne Greqi ( smiley )... Dmth SHISHi noi fare pergjegjsie, apo shishi nonen?

Bame, hic mos e ki merak, zevendesimi i Vishos ka marr bekimin e Departamentit te Shtetit Amerikan. Nuk ka bere punen o Bame! He me thuaj ti, te fal Amerika po nuk bere punen?

Nuk e dime per privatin Rono, po ne departamentin tone, nuk te falim...

dhe thuhet grupe terroriste,  ndoshta as ai vete nuk e dinte se cilit grup tamam i sherbente atje, ne greqine fqinje. 

o plako, e kupto ti qe kjo i kthehet bumerang ne cdo moment? ja e hoqi vishen, e pastaj ca pret ti qe te ndodhe? do e boj krimi ne breke prej atij zvendsit te vishes?

nuk e heq njeri o jo. visha duhet te kete mesuar besoj qe duhet t'i sherbeje shtetit dhe jo partive, ti sherbeje shqiperise. jo po ma mban informacionin ne sirtar. nuk mbrohet dot dhe askush se mbron dot; ne mes te tiranes me bomba, tritol, arme, lidhje greke etc etc, dhe shish asgje. ja nxorren informacionin me ''pinca''.

Nigjo, se asihere nuk mungojne debilet qe kujtojne se zbuluan se dielli lind nga lindja e perendo nga perendimi. Kush i mesho asaj qe SHISH nuk ka per detyre te merret me vjedhjet e celulareve, apo te vareseve te qafes, eshte me se pakti debil.

Ne nje situate ku lende shperthyese perdoren per: sabotime veprash/objektesh te rendesise se pare, per atentate kundra titullarve te larte( te cilitdo niveli qeverrisjeje) per shperthime ne vende publike e mjete te transportit publik (paketa e kapur pa shperthyer ne furgon linje), SHISH eshte detyrimisht i perfshire.  Nuk po merrem ketu me a ka raportu, apo nuk ka raportu SHISH(Ministri thote jo, ish Presidenti thote jo, po shishi nonen), thjesht du te sqaroj disa se bejne mire te ndahen nga identifikimi me tufen e debileve qe vazhdojne ti meshojne asaj qe identifikimi dhe kapja e hajduteve te autobuzeve nuk eshte detyre e SHISH.

e thashe dhe une dje, po keta s'marrin vesh. o jane naive, per mos thene budallenj, o jane shejtane qe s'dine si te mbrojne berishen dhe bejne gjoja sikur ngaterrohen.

atehere ne nuk bijm dakort as per definicionin e debilve ne ket rast. Per mu jane ata qe besojne cdo fjale qe shkru ministri i partise pa u tha ala boja e deklarates per shtyp. Se me ket llogjike ti po thu, edhe sikur t'pranojme qe shish eshte i detyrum 100% me pas informacion per bombat me tritol, kjo le jashte vrasjet ordinere, pikerisht kto krime per te cilat pozita sot/ opozita e djeshme u ngjir duke fajsu strukturat e paafta te shtetit. Masanej pse shko larg mer? ti ke ate derr lazarati qe deri dje u bo subjekt gallate nga kto qe sot kane pushtetin. Po kto njerez sot thone qe duhet marrveshje politike per lazaratin. Kupto ti apo jo? mbeshtetje politike per me zbatu ligjin!

degjo, shish kish te drejten te pergenjeshtronte ndaj asaj qe e akuzoi tahiri, por se beri se ishte e vertete. e dyta, ekspertet amerikane nuk erdhen kot, se pas deklarates se tahirit dhe ardhjes se eksperteve, shish dha te dhenat. usa nuk do me nje shqiperi te destabilizuar dhe rrenjet e ketyre ''krimeve ordinere'' ja qe te cokan ne greqi, gjoja tek organizatat terroriste, po kush e merr vesh se ku me te vertete. nuk perjashtohen ketu krime pa lidhje. pastaj, mos na ngaterro me lazaratin, dege me dege. po flasim per rastin ne fjale.

po pse mi u ngatarrove ti m'raft pika mu! harrova un qe lazarati eshte n'tunizi dhe nuk i takon policise me u mor me ate.

alba, sido qe te jet e verteta..  kupto edhe ti nje gje:   nuk behen te tilla debate  midis institucioneve  te rendesishme,  publike.    dmth, hidh e prit  ne media  akuza e pergenjeshtrime..    eshte jashte cdo lloj serioziteti   minimal te nje shteti..

e imagjinon ti drejtorin e CIA  apo te nje  sherbimi tjeter  ne vendet perendimore te dale e te debatoj me ministrin si me qene ne pazar..?    leqe kam pershtypjen qe  drejtuesve kryesore te sherbimeve sekrete u eshte e ndaluar te dalin  publikisht ne media..  dhe  nese dalin keta,  jane ne shoqeri te presidentit  apo kryeministrit,   personat  keta nga te cilet dhe varen.. e jo ministrat!

belulo, sido qe te jete e verteta, qe e verteta eshte qe shish s'dha asgje me pare dhe dha pas akuzes dhe pas ardhjes se amerikaneve, shish s'ka nevoje te nxjerri askend ne tv a debat, por ben nje deklarate te shkurter per punen e mire qe ben dhe e con ne media. kaq! ka menyra plot. tani ju doni te mbroni te pambrojtshmit, po nje baze ne qender te tiranes mbushur me prova dhe ''terroriste'', kot e vura ne thonjza se terroriste jane, qe dihet nga shish dhe s'jepen te dhena eshte nje prove qe shish jo vetem qe eshte partiak po nga ana tjeter ne te ka dhe segmente te caktuara agjenturore.

pastaj ketyre u bashkohen thirrjet si te poetos; dilni ne shesh te hedhim qeverine, dhe kaq do shqiperia destabilizohet menjehere se agjentet jane jo vetem ne qender te tiranes po kudo. agjentura s'vjen te te thote qe jam agjent, ja ne keto forma vjen.

qe e verteta eshte qe shish s'dha asgje me pare dhe dha pas akuzes dhe pas ardhjes se amerikaneve

 

ke gjithe diten qe po e perserit dhe riperserit kete  citimin me siper  mu si nje kasete e prishur!     tashi, ku e di ti  se cfare ka dhene SHISH  e cfare ska dhene SHISH..?   dhe  ku e di ti qe keto arrestime jane rezultat i informatave te SHISH???    sepse:  ate te dyshuarin si killer   me pagese, kane disa dite qe e kane arrestuar...  kete  tjetrin, Marjon Mitro, qe arrestuan sot, policia kishte kohe qe kishte nen survejim, tha zedhenesi i policise, poooor, sot e arrestuan..   

mos u bej kokeforte alba,   dhe mos i ''krijo'' lajmet vete sipas deshires  per hir te shpirtit te kundershtimit!  ska arsye!      

dyta, ekspertet amerikane nuk erdhen kot

Dikush ketu soli nje lajm para 2 ditesh qe delegacioni Amerikan po ben turne ne disa vende te rajonit, ndermjet te cilave dhe Shqiperia.

ashtu eshte si thua ti. se ekspertet do vinin tellallin; ''shqiperia ne rrezik''.

Kush i ndaloi heret e tjera ta vene tellallin? Dmth paskan harxhuar dhe shume para te tjera e kohe per te shkuar ne vendet e tjera, qe te kamuflonin qellimin e vizites ne Shqiperi. smiley

i pe ti nga shkuan ata, apo llafe pazari.

Jane pare te dy ,  po njeri doli me kepuce bojkafe , ndryshe nga sa u kishte thene babasqapi  se jane me atlete .Plus qe pse ketu do vinin ata , pse nuk ka rruge te tjera ? Plus qe babsqapi nuk ishte lajmeruar , plus  pse pak gure ka per rrathet  e babasqapit ?  Plus qe pse muaji maj eshte ....Plus minus po ce o mos te vine ?  

alba, une s'i pashe nga shkuan, por tani keshtu thote Ambasada. Ne pacin genjyer ata, te kam genjyer dhe une.

Vete e ka fajin, nuk e beri kete pyetje ne Facebook qe t'ja thonin.

Te pakten nj gje pozitive solli kjo fushata e terrorit, organizoi pak a shume instancat dhe nxorri ne pah nyjet e dobeta te sistemit...Nje prej tyre eshte ai i drejtesise

ca llogjike eshte kjo me, te presim sa te vriten njerez per nja tre muj rresht per te nxjerre konkluzione qe te gjithe i dishin dhe i thoshin qysh para se me u vra i pari.

Nuk i dishim te gjithe Gono!!!!

Opozita nuk i dite pershemull!!!! Opozita tha mos e ngacmoni gjyqsorin se do prishni balancat (dmth gjyqsori o ne rregull). Mos e ngacmoni SHISH se gjithshka o ne rregull (turp qe vene keta te DASH e i thone qe gjonat ne shpi tuj nuk jane ne rregull) etj etj.

 

kush e pjerdh opoziten anej, ne po thomi qe keto gjona  jane thone e sterthone te peshku.

Urime policise per kapjen e ketyre elementeve funderrina!

Turp per kedo qe mundohet ta politizoje kete aksion te policise!

nuk bi korrenti ne hale ose halja ne korrent etj... une rash mrena per here te dyte sot...

Paskan ardhe sheqerosja e Mootit . Nuk mjaftojne e nuk mbarojne keta topkapite  e Pd-hit por vijne dhe si Nutella qe u qan shala e shpirtit per pak "regull " e " qetesi publike "

 "Aman mos na hiqni Vishon  . Ruani Institucionet se na iku ceku me balancen .Po mir O dhe hiqeni po ku do gjeni tjeter O .Ce o keshtu punohet qe te dhjese Krimi O "

Po babasqapi Udheheqsi dhe Drejtuesi i krimit ne Shqiperi qe Ulerin " Ngrehuni ..Na mori krimi "

 A po  e ka thene i pari dhe nuk duhet harruar ajo  Dera e Mutit nuk behet dere Fisi . Nga kjo vuan Shqiperia nga Starzimiret e Blogjeve !

Nashti ju ristauru superego Tahos me triumfimin e shtetit dhe rendit, mbas arrestimit te te jatit vitin e kalum per farmaketsmiley.

Ke mo nonji NIK tjeter apo e mylle ktu smiley

Bravo policise,tani te shohim gjykates cdo beje. Aty eshte hallka me e dobet e ketij shteti.

Mos na i kapen çunat!!!!!

Presioni popullor e sillka kete qeveri ne terezi , mo lla, u provu qe ne fillim me armet kimike.  Deri para ca ditesh kjo ishte situate mese normale kriminaliteti per qeverine. Tani qe u rrit presioni, smund te rrihet mo me dure ne bythe, sdo as men as kalem.

Nejse edhe i presioni i Patozit qe ja tha ne sy ministrit qe je i paafte paska bo punen e vet.

tu thush politikaneve je i paafte eshte si me u be kompliment, se ata jo se nuk dine po thjesht nuk duan apo nuk munden, i kane durt e lidhme

Rono, a me dul fjala ca thashe per "banditet e Mogilave te Vasjarit" Sikur ta dija egzaktesisht.Cuba djemuri, pa koker kacidheje ne xhep.Memaljotet ja katandisur si " e zeza" ! ....

Tahiri, MB me rezultativ ne historine e Shqiperise!!!! mas M. Shehut, kuptohet

Prape shperthim mer yahoo ke rruge e kavajes smiley

jan fishekzjarre gezimi moj....

nuk e kuptoj dot kete pjesen kur eshte shperthim terrorist dhe policet i nxjerrin me foto. 

Kur mjerimi arrin përmasa shqetësuese, fjala "politikë" është e shkruar në fund të pjatës bosh, në fytyrat e zbehta e të trishtuara të atyre që sheh në rrugë, në pasigurinë që të rrethon, në idenë rrëqethëse se e ardhmja të shtie frikë.

Kur te fillojne te thone Qeveria Tahiri , ateher po . Dhe prite nga keta Tritolsit kur tu jape Sinjalin i Pari Tyre ..si dikur "qeveria e M.Shehit " Keta kane 20 e kusur vjet qe flejne me xhandar ne gji  dhe enverin ne Krevat !

Se shteti Policor zotrie .Se diktatura e Tahirit zotrie ...U kthye Diktatura zotrie smiley

Majeni  men po nuk kane per ta harru Ramen ! I harrut qe tre Vjet u moren me Gramoz Rucin . E harrun kriminelin "Alia " RP !

LefKopeeeeeeeeeeeeeee

Cfare ka ne koke Tahiri  

Nje kurore prej Ulliri  ... smiley

normal, meqe ne mengjes :

Një bazë e prodhimit të eksplozivit të telekomanduar u zbulua ditën e sotme nga policia e Tiranës në një banesë në zonën pranë rrugës së Kavajës. Në banesë u gjetën 10 bomba të telekomanduara si dhe një sasi municionesh luftarake mes të cilëve edhe automatik me silenciatorë.

Mos u shqetesoni! 

Jane grahmat e fundit te krimit!

Ku eshte nastradini (poeti), sot? smiley

se mos ka shkuar te vere ndonje tritol tjeter amani se do na mbetet sakat

1. J.S., 31 vjeç, lindur në Elbasan dhe banues në Vlorë, i pa dënuar më parë
2. N.Gj, 30 vjeç, lindur dhe banues në Vlorë, i padënuar më parë
3. Genis  Mëhillaj, 43 vjeç, lindur dhe banues në Vlorë, i pa dënuar më parë. 
4. Andon (Erion) Mëhillaj, 39 vjeç, lindur dhe banues në Vlorë, i pa dënuar më parë
5. Marion Kostandin Mitro, 42 vjeç, lindur dhe banues në Vlorë, i pa dënuar më parë.

 

 

kerdine kta prej vitesh, por ama te gjithe  'te pa denuar më parë" ??? 

smiley  smiley  smiley  smiley

po menoja shpari, kushedi sa do jet gezu Bradi nga sukseset e fundit.

Sigurisht qe u gezova por fatkeqesisht akoma levizin lirshem tritolet duke ju referuar kronikes se mesiperme.

Jeni bo si ato shtyllat ku ngjisin lajmerimet per vdekje mer Brad. Vec lajme te zeza!

ka shume pune akoma deri ne fitoren perfundimtare kunder krimit. Duhet pastru shkaku qe i gjeneron krimet. Shume pune te medha e presin qeverin, o Brad. Te gjithe duhet me ndihmu sa mundemi. Sidomos ju atje...

Kritika objektive eshte themeli i suksesit.

Pra, Bradi po e bo te veten! 

qetsia publike, si dhe bujqesia, eshte nje ceshtje e te gjithe popullit. pa dallim ideje, bindjeje politike, feje dhe krahine.

Ok , por lufte brenda llojit i thone kesaj , ai robi qe porosiste Bombat punonte ne Bashkine e Vlores smiley .

ktu ta kam. ne ceshtjen e krimit, te gjithe bashke, lsi dhe demokrate, si nje trup i vetem, dhe t'i themi jo kujtdo qe nxit sherret, qe bertet, qe krijon klime tensioni, me zanore te zgjatura. se bashku ne mundemi.

Bo...bo....duhet te fillosh urgjent cigaren smiley

se bashku ne mundemi.

dukesh, dukesh qe je simpatizant i LS. Te bashkpunimi e ke mendjen!

 

nuk e kuptojn ket gjuhe, ca te boj, fillo cinaren thon.

Meqe Bradi kalon kohe cilesore me gjermont e jugut, po i them qe lala ka pas pi golden smart, pas nji fillimi te shkurter me memphis. duhone lokale kto. 2 paketa ne dite.

kur u instalu demokracia pas 97-es, e lashe pastaj. smiley

nuk e kuptojne ashtu si nuk e kuptonin barabret e fillim shekullit te VI gjuhen e krishterimit ne lidhje me vllazerine njerzore, dashurine dhe respektin. 

do i mundim me dashamiresi dhe mirekuptim. me marreveshje. opozita eshte pike kyce e pushtetit, aset i pazevendesueshem. mezi e kemi.

ps. ika ika...

Ekspertët amerikanë të antiterrorit përjashtojnë SHISH dhe Visho Likën nga axhenda e takimeve -

Prandaj nuk i shikojn dylekshat e PD-hit  ku kane vajtur keta smiley

Turp edhe per Poziten qe nuk ndikon ta takojne dhe kete qe ka qene Dy vizita ne Emirate per te taku Ollgen !

Po per osman gazepin qe vetegradohet admiral do thone gje ata?smiley

Si perfundim si doli, qe keta "te padenuarit me pare":

1. J.S., 31 vjeç, lindur në Elbasan dhe banues në Vlorë, i pa dënuar më parë. 
2. N.Gj, 30 vjeç, lindur dhe banues në Vlorë, i padënuar më parë. 
3. Genis  Mëhillaj, 43 vjeç, lindur dhe banues në Vlorë, i pa dënuar më parë. 
4. Andon (Erion) Mëhillaj, 39 vjeç, lindur dhe banues në Vlorë, i pa dënuar më parë. 
5. Marion Kostandin Mitro, 42 vjeç, lindur dhe banues në Vlorë, i pa dënuar më parë.

i kishte paguar PD-ja?

Me siguri hetimet, do te çojne direkt dhe tek diktatori S.Berisha.

Po ate shtyllen e tensionit me parullen taksat-nafta ne malësi/Çeçeni, keta lebërit(qe me siguri do jene me origjine maloke) e kishin hedhur ne erë?

kete Geno Mehillin  dhe Marion Mitro  i njoh...  keta te dy, prej vitesh, jane shoke te ngushte.

1. J.S., 31 vjeç, lindur në Elbasan dhe banues në Vlorë, i pa dënuar më parë. 
2. N.Gj, 30 vjeç, lindur dhe banues në Vlorë, i padënuar më parë. 
3. Genis  Mëhillaj, 43 vjeç, lindur dhe banues në Vlorë, i pa dënuar më parë. 
4. Andon (Erion) Mëhillaj, 39 vjeç, lindur dhe banues në Vlorë, i pa dënuar më parë. 
5. Marion Kostandin Mitro, 42 vjeç, lindur dhe banues në Vlorë, i pa dënuar më parë. 

Te pa denuar me pare anjeri prej tyre...te pakapshem..eh eh

Keta Mehillaj e paskan tradite familjare, hajd ne rrjesht tani nje nga nje.....ka per ti rene ndonje infrakt Saliut para se ti vije rradha....ruaje o zot!

cfare kane ne tradite familjare Mehillajt..? e thua meqense rastesisht jane  keta 2 vellezerit te kjo lista, apo di dicka me shume  per ta..?

I njeh keta mo Belul?

po pra i njoh..  jane dore te fortesh keta dhe tipa enigmatike.. me shume nuk them me..smiley

qenkan vrasesit next door smiley

Belul mos me thuaj qe  je i Mehillajve, smiley

jo jo, nuk jam..  keta jane nga bregu.  por me nja 2 syresh  nga keta kam pasur shoqeri.. nder ta Erjon Mehilli qe ka pas qene futbollist i njohur i Flamurtarit..  ky p.sh  djale shume i mire, dhe  babai i tij burre i rrespektuar ne Vlore..  ka pas qene ushtarak.

por me nja 2 syresh  nga keta kam pasur shoqeri.

Kot nuk te thone shoket ty qe je i PD-se

pse gjembi i PD une,  me rregull treshi  ngaqe njoh keta..?smiley   po une njoh plot per ate pune, te majte e te djathte..  ndersa per keta  Mehillajt nuk e di se cfare jane, po per ate Marjonin e di qe familja e tij jane te majte..

Duhet ti kesh ngacmu Bomin me noj koment dhe gjemi s'ta harron smiley

mbase..   mbaj mend  te kem thene per Bomin, pas darkimit me Ramen, motoja e tij, ''heshtja eshte flori''  dha frytet e veta..smiley
 

keta rob qe merren me kesisoj krimesh nuk jane as te djathte e as te majte...jane me te dy...punojne per te dyja palet

me rregull treshi  ngaqe njoh keta..?

Pikerisht, Belul! Meqe keta jane automatikisht te PD-se qe vrasin biznesmena per te krijuar panik ne popull, edhe ti me rregull treshi je i PD-se.

Bradland: e gjete! Nuk e fsheh dot adhurimin tim per Bomin simpatik Tiranas me model flokesh te viteve 80-te.

Po si qenkan te PD -se kur ky Juliani ka qene mbeshtetes i fushates se Kokedhimes ?

Mire te thote Emigranti ty, duhet ta rifillosh perseri cigaren. Ose mos te futesh ne akuarium ne oret e vona pas pijes smiley

I thashe une atij qe te filloje cigaren por kshu je ti , kur ke qejf i lexon mbrapsht komentet smiley

Me falni qe s'i mbaj mend te gjitha detajet. Cigarja eshte e demshme per shendetin gjithsesi smiley

Ska gjo gjemo , mos rri gjithe naten ne peshk se ste bo mire smiley

Belul me duket se jane nga Dukati me origjine, dhe nqs jane ata qe mendoj une jane te lidhur direkt me trazirat e '97, me skender gjinushin qe shkonte e pinte kafe ne shtepi te zanit...zani u dorezua te tjeret u vrane dhe nje Mehillaj shpetoi ne nje imboskate qe i kane bere nje te forti tjeter qe ka pas qene ne burgun e greqise me zanin (ku deshmojne se zani i lante te mbathurat ketij ne burg), eshte i lidhur me ate kontigjent pra qe nxori greqia nga burgu per te bere trazirat e '97...keshtu deshmojne njerezit qe i kane pare e i kane degjuar.

njerezit qe i kane pare e i kane degjuar.

populli i quan thashetheme

ku ka ze s'eshte pa gje smiley

kerkoj ndjese, se i ke drejtuar belul gjenemadhit, dhe etika ne blog kerkon mos te nderhyhet, po nje pyetje: vertet beson se zani &co i beri trazirat? 

kerkoj ndjese edhe une, po ti i lexon ato qe un shkruaj?

zani ka qene nje kriminel i vogel ordiner, trazirat i kane bare politikanet shqiptare sikunderse permenda skender gjinushin, jane keta te fortet e vertete te popullit tone, qe nxjerrin kriminelet e vegjel nga burgu per ti ber kriminela te medhenj ne sherbim te tyre. kete mendoj personalisht.

i dija nga bregu ne fakt, po  nejse nuk i njoh te gjithe Mehillajt..  sic thashe njoh  disa prej tyre.. Erjonin qe thashe me siper, meqe kemi lozur futboll bashke deri te paraterinjte e Vlores..  por edhe kete Genon qe kane arrestuar sepse kemi qene ne nje shkolle  bashke..  tashi keto historite e 97 nuk i di mire.. por di qe ky Genua  dhe Marioni  bente pjese ne nje grup te fortesh (grupi  i Bokes gjyqi i vjeter)  te cilet ishin shume solid dhe benin  qete dhe  pa buje  ''punet'' e tyre,  pa u trazuar  me ato grupet e famshme qe ishin armiq me njeri  tjetrin, dmth Zani, Gaxhai etj.. dhe jo se kishin frike,  por  keta te famshmit  ua  kishin friken ketyre..  ''tjeter nuk di me''.smiley

eh Belul Belul, edhe boken e vlores e njihke....po keta pra jane...shume dakort per zanin dhe te zhurmshmit qe ishin ne varesi te ketyre te tjereve...s'del nami kot or jo...nuk jane thjesht thashetheme si thuhet me lart....lere tani mos te flasim me se do na hedhe ndonjeri ndonje tritol ketu ne peshk edhe...me zuri frika s'njihen rrenjet e piovres....rrezik njihemi ne te dy Belul...po te rruajme anonimatin se vallaj kohe te veshtira jane, kohe tritolare....smiley

po patjeter qe e njoh Boken dhe plot te tjere..smiley   nejse,  mire e the:  kohe te veshtira, kohe te medha!       po ti, a ndihesh pjese e kesaj kohe..?smiley

nejse, une po iki se u be  ca si vone ketu te ne..   naten!

Keta paskan vene c4 dhe kollozit. Ku ka shku sala, pse nuk del te shaje policine sic e ka zakon. Po ate kuliqin ku e ka? Apo tu i ra ciftelise me bashkepunetoret e krimit? Dava qelbesirash!

Saliu po te ishte politikan i qyteteruar, europian,  duhet  te kish falenderuar policine! smiley Ne asnje vend te Europes opozita nuk ben deklarime sic ben Berisha!  

Po ca lesh opozite or burre. Ajo qe bo ai eshte vetem shpifje, qelbesirellek, ndyresi .... Ska lidhje me opozitarizmin , amon sala.opozite, sala eshte mut vicidoli. Dogshit qe ngordh dhe pemet ....

smiley

cna kujtove re fiqo

Eh ishin kohe te tjera

tani sna e man me u sjell atyne rrugicave naten, se pasiguri e madhe smiley

Sa te dali njoni qe te beje kerdine tu shit nga ato "bip-bip"at e aeroporteve qe mbahen ne dore si vrasese mizash smiley

Shyqyr qe u kapen plerat. 

besoj se perpjekjet apo renja ne gjurmet e kesaj bande teroriste ka nisur qysh ne kohe te saliut , ndersa policia e sotme e Sajmirit vetem sa korr fitoret qe mbolli policia e atij malokut prej kukesi se ja harova emrin, ah po Flamur e qujshin.

smiley

 E Merkurë, 29 Janar , 2014, ora 22.05 
Tiranë, shpërthen me eksploziv një automjet te “Rruga e Kavajës

....akoma paska mbet nga keta te bombave, sikur thane qe Tahiri i kapi te gjithe keta te tritolitsmiley

 

Mua s'me duket gje per te qeshur apo per te nxjerre gjuhen jashte.

Faleminderit SHISH. 

Faleminderit Zoti Visho Ajazi per punen e shkelqyer. 

Deionooooo,

Tka vjedh pasoshin poeti, por cere Ajazi mer, visho osht per te spinunu kush kerceno Zenin 3 jo Shqiptaret. Mire e keni ...falemners Ajaz skllavi salukut po varja vendit.

SHISH eshte ne kembe!!

gezohen oIdrizat, por shume u zune e me shume shpetuan, edhe per nje vit dhe vjen amnistia e rradhes ... por me pelqen qe duan ti akuzojne per akte terroriste se keshtu u konfiskojne parat e shtepite, dhe i degdisin per nja 20 burgjeve, pervec nese prokuroria do te beje lojen e zakonshme me gjykatat

Po te gjithe na Vlora keta bandaxhinjte apapapapap, shume trima me gjoksin grope  (u bona dhe un targetuse lokalistash),nejse urime policia finally  smiley

Ta gezoje mandatin Ndoka i PS smiley

Si perfundim, Sala doli porositesi dhe zbatuesi i shperthimeve terroriste smiley

Omnipresent Sala , ti nuk ke per te vdekur kurre ne mendjen dhe zemren e PS

Nga te dhenat qe kane dale neper media deri tani (dhe disa komente interesante ne Peshk), po pervijohet nje skenar i zymte.

Banda e vrasesve profesioniste jo vetem u kap nga policia, por edhe po 'zberthehet', ore pas ore, pa pike teklifi, a thua se mezi c'paskan pritur ti rrefejne boterisht krimet e shemtuara qe kane kryer!

I vetmi shpjegim logjik qe me vjen nder mend eshte se njeri prej anetareve te bandes eshte bindur nga policia te pranoje bashkepunimin dhe ti kallezoje 'koleget' e vet dhe krimet e tyre.

Kjo lloj sjelljeje, ky 'induktim drejt pendeses', nuk eshte tipike, as per krimin tone te organizuar, e as per forcat tona te rendit.   

Nderkaq, mesojme se anetaret e bandes jane bashkepunetore te aferm te Gjikes, kryetar i Bashkise se Vlores. Prefekti Dervishi, i kercenuar me tritol pak jave me pare, mesohet te kete thene ne kete drejtim: '...dihet se kujt klan i perkasin'.

Nisur nga sa me lart, interpretimi im eshte se:

banda kriminale ka lidhje te forta me segmente te pushtetit politik rajonal te majte;

keto segmente 'qendra' ka vendosur ti flijoje, pas perdorimit te tyre per marrjen e pushtetit, per shume arsye; 

segmente te tjera, te pushtetit qendror te te majteve, kane qene perhere ne dijeni te egzistences se grupit kriminal dhe kane vendosur ta dekonspirojne, pas vendimit per te 'flijuar' pushtetaret lokale, ne nje moment mjaft te volitshem, ne kulmin e shqetesimit te opinionit publik per shkak te prishjes se rendit;

ne permbledhje, kapja dhe 'rrefimet' pendestare te krimineleve, nga njera ane dobesojne dhe tmerrojne segmentin politik te lidhur me ta dhe nga ana tjeter i japin opinionit publik nje mesazh te forte politik qetesie, nga ana e qeverise.  

"segmente"..smiley

p.s. Tahiri per kete rast sikur beri nje deklarate te forte me duket, pak a shume: "........kushdo qofshin.smiley, jemi te vendosur ti godasim!"

si duket eksplozivi ne makinen e nenprefektit te Vlores, qe eshte njeriu i Rames, ishte gabim i rende, fatal, i kundershtareve..

Une ve bast, qe keto killer kane lidhje edhe me vrasjen para 3 viteve me eksploziv ne Vlore te gjykatesit Konomi.

p.s. Barometri Top Channel ne website e paska hequr fare nga titujt smiley

Ngjarja ka, sipas meje, te pakten tre permasa: nje mafioze, nje politike dhe nje mediatike. 

1.

Ne rrafshin e marrdhenieve mes klaneve mafioze jemi deshmitare te nje perballjeje te fuqishme, ne majat e kupoles. Ne veriun e vendit tone, populli perdor nje shprehje, qe thote: 'shteti eshte fis i madh'. 'Fisi/klani' qe ka kapur shtetin shqiptar, ka sot fuqine relative me te madhe, permes se ciles ju imponohet klaneve te tjera, qe nuk bien ne ujdi me te. Grupi kriminal qe eshte arrestuar e ka kercenuar haptazi klanin ne pushtet (kujtoni episodin e makines se Dervishit ne KM) dhe kjo eshte pergjigjja e pushtetit.

2.

Ne rrafshin politik, eksponenti kryesor i grupit te interesit, ku mesa duket benin pjese edhe keta kriminelet, si nje lloj krahu i armatosur, sipas te gjitha gjasava duket se eshte Gjika. Ky i fundit ka dale haptazi neper media, me deklarata kundra vendimeve te klanit ne pushtet, ne lidhje me ato godinat ne Vlore, etj. Per kete arsye qeveria nuk po kujdeset edhe aq ta fshehe lidhjen e tij me te arrestuarit, perkundrazi (Dervishi perkundrazi e ka thene cope...).

3.

Ne rrafshin mediatik ceshtja eshte pak me e komplikuar, pasi pushteti vertet fiton pike nga kapja e banditeve, por rrezikon edhe te humbase, dhe shume madje, nga zbulimi i metejshem i peteve te byrekut. Prandaj mendoj se do te kete nje fushate te fuqishme per ta mbajtur vemendjen e publikut te perqendruar tek sloganet e ngadhnjimit mbi krimin, shoqeruar me sa me shume tymnaje lidhur me keto te tjerat... . 

   

  

      

Partite shpesh mbeshteten te soj soj gangsteresh (vete ne parlament ke disa), tpash "te forte", por kjo eshte jashte cdo imagjinate. Vete Shpetim Gjikes i kane vene bombe. Nje gje shume e trishtueshme. Nuk mund te kete zhvillim ne nje vend te pasigurte e pa legalitet. Per shtet te se drejtes as po flasim fare.

"Te fortet" e Parlamentit, bomba e Shpetim Gjikes, etj., etj., me rradhe jane te gjitha elemente te tablose se pergjithshme, qe pasqyron nje shtet te tere te kontrolluar nga interesa te jashteligjshme.  

Mos harro ne analize edhe disa elemente strukturore, si pozita gjeografike strategjike, ne "autostraden" qe sjell ne tregun e pasur europjan heroinen nga Afganistani/Turqia, dobesine e trasheguar ekonomike dhe politike te shtetit, paaftesine e forcave tona te rendit te perballen me keto fenomene, etj., etj.

Po nuk u vune ne kandar edhe keto, qe s'kane asnje ngjyrim, as te kuq e as te zi, kot qe flasim. 

Ob, arsyetimi duhet plotesuar me akuzat qe i jane bere atij te penduarit per ca pune ne Greqi. Ne fakt flitet se jane dy te penduar.

Nejse. Nuk mund te shmanget asnje hipoteze, por theksimi qe policia eshte bere loje e vlen te argumentohet.

Disa do kuptojne vetem kete. Nuk kemi cfare te bejme per kete,sepse kete presin e aq e kane enen, por ama qe te mendosh keshtu duhet te kesh nje fakt. Vetem nje do me mjaftonte.

                                                  

Komentues si shpjegohet qe policia arreston cdo dite individe qe enden te lire kuir kaNE NE KURRIZ urdhera arresti nderkombetar per vrasje e trafik. Kush i la te lire keta individ pa-aftesia apo keq-dashesia e Qeverisjes Berishiste? Jo per gjo po PDistat thone qe sjemi mo ne pushtet e smbajme pergjegjesi per kto gjona tvogla....

Po lere Berishen kur flet per polici. Mileti me intuiten e vet e ndau kete pune. E degjeneroi gelbazen.

E degjova dhe cfare tha tani ne parlament per policine. Ai eshte llum njerezor. Por nuk jane me mendjen e Berishes te gjithe ata qe nuk kane votuar kete mazhorance. Mos u ngatarro me disa tipa ketu. Mua personalisht me intereson qe policia te jete e ndare nga politika, per fat te keq shume e veshtire... Dhe mbi te gjitha kjo , pra pavaresia, vjen nese ata rrisin shkallen e profesionalizmit. Keshtu, do i mbeshtese  mileti ne punen e tyre.

Pastaj qe Tahiri ka dashnore, apo qe ai polici tepelens i kish trash zerin atij gazetarit do kete per shume kohe. 

Une pres dhe te pakten goditjen nga policia e tre grupeve te tjera tritolvenese shume, po shume fare te rrezikshem. Dy ne Tirane e nje ne Shkoder, se keta te Vlores ma hengren te semes. smiley

Mos harro nje gje qe sigurimi i provave per keto lloj krimi eshte shume i veshtire. Shume. Pra mund te kesh bindje qe jane ata por nuk ke prova. Kjo e nderlikon situaten, pervec se duhet lujt me ndonje karte si ajo "Te mbajme Parisin e paster" nga ai komisari i famshem. Ah sikur te dilte ndonje e ta bente!

E ku gje garanci se nuk do te shesin, edhe po te dush "ta mbash Tiranen e me tej te paster?"

Ai komisari i qante vete keto pune, personalisht. Dhe shkonte vete i pari ne vendngjarje e nuk kapej kurre. Ja pyete Idrizin te te thote titullin e filmit. smiley

+ 1000 .

Eshte tipari i Tyre kryesor te pshurrin para dyerve te Teatrit te Operas e Baletit ! "Pasterti" per ta eshte kur Policia " pastron " rruget me sirena Alarmi se .....po kalon i pari Dhive Babsqap Don Vucidol Berisha !

O Tirons, a e ke te qarte se cfare eshte POLITIKA? Se koncepte si Ekonomia, Sporti, Turizmi, Gjuetia, etj. i kemi pak e shume te qarta qe te gjithe, kurse kur vjen puna tek Politika, verej se ka i cik si shume 'mjegull'. 

Sqaroje njehere, me nje kerkim te shpejte ne google, kuptimin e konceptit dhe pastaj vijojme diskutimin.

Obi, sic me keshillove e googla politiken po me mbeti ende nje pyetje: Si pranojne ushtaret e Salukut te jetojne per vite me rradhe prane krimineleve te kerkuar nga interpoli, si rrisin femijet dhe si ndertojne biznese mes nje ambienti te inkriminuar? E kuptoj qe Saluku ska cti boj vrasesve te paskeduar por NJerez te kerkuar nga interpoli te enden te lire per vite me rradhe eshte e paimagjinueshme e ska te boj me politiken fare.

Nuk e ke bere si duhet kerkimin ne google! smiley

Politika ndermjeteson interesat e pranishme brenda nje shoqerie dhe perpiqet vazhdimisht ti mbaje ne ekuiliber, duke evituar, mundesisht, perdorimin e dhunes.

Ne realitetin tone grupet me te fuqishme te interesit, fatkeqesisht, jane kriminale.

Keta kane akses te fuqishem tek politika dhe besoj se mund te pohojme pa frike se e dominojne ate thuajse teresisht.

Populli qe ka interesa te ndryshme, apo te kunderta me ato te kesaj kaste mafioze, deri me sot eshte trajtuar nga politika ne tre menyra, kryesisht: 

e para, manipulohet permes blerjes dhe klientelizmit;

e dyta, nxitet me cdo mjet te marre rrugen e kurbetit (dhe permasat e fenomenit jane te frikshme);

e treta, manipulohet ideologjikisht, permes mediave kryesisht.

Nga kjo situate dilet vetem kur nje mase kritike e konsiderueshme personash, te clirohen nga kthetrat manipulese te politikes se kontrolluar nga mafia dhe te vendosin ti dalin zot interesave te tyre, pa u larguar nga vendi, apo pa rene ne kompromis te detyruar me te KEQEN.

Nje shembull praktik dhe imediat te kesaj qe te shkruaj me lart e gjen te materializuar fare pak kohe me pare, ne rastin e protestave kunder armeve kimike, ku frika kolektive nga shfarosja, ja kaloi per disa dite frikes/topitjes se zakonshme te ushqyer nga politika.   

Aha, qeke Lubonist, ende pishman qe momenti i fames se armeve kimike iu tret ne uje.

Po neve qe ishim dakort te shperbeheshin lendet kimike ne Shqiperi sepse sbesonin qe ishin aq te rrezikshme ku na fut zotrote tek vrasesit apo trafikantet?????

Mbasi i trembet njerezit kot me armet tani po kerkoni te dalin ne rruge kunder qeverise per shkak te krimit...

Ju ndani qeverine nga populli i dashur sikur qeveria ka rene e keqe nga qielli. Ndergjegjesoni qytetaret te ndjekin menyra jetese te ndershme dhe jo kriminale me mire. Jane mbushur burgjet ne cdo vend fqinj me te rinj e te reja...spunojne po dun te bojne pare te lehte me vrasje me porosi ose trafik droge.

E di ti i dashur qe Maqedonia ka 23 vrasje ne vit kurse shqiperia 140-150????? 

Merr Lubonjen per dore e boni nje revolte kunder vetvetes se e keni hak me ato krime qe i keni toleruar njonji tjetrit. Nje analist me 12-15 gjoba te pa paguara makine rrezikun burgun ne oxident kurse ne Shqypni ankohet per rradha te gjata pritjeje. Nuk dini te boni shtet ju jo po sna e ka fajin bota.

Policia eshte vegel. Ceshtja qendron tek vullneti qe e manovron. Sot e ka ne dore klani qe qeveris vendin. Ky klan godet ata qe i leverdis te godase, ndersa me te tjere, po aq te rrezikshem, mos me shume, luan futboll. Ca te te them une me shume se kaq. Nuk jane shakara keto pune... .

 

E kuptova.

Po ndiqi lajmet gjithsesi se nuk qenka goditje klanesh por ndryshe ne dukje. Paska qene me fat nje biznesmen nafte. Jetegjati nuk behet jeteshkurter.                                            

Organizata kriminale eshte e ndare ne pjese. Ka kupole vendim-marrese, ndermjetes dhe ekzekutore materiale. Keta te fundit zakonisht, nga sa kemi pare e degjuar neper bote, jane si bicim freelance. Nuk eshte e thene qe vrasjen e ketij biznesmenit te ishin duke e pergatitur per llogari te te njejtit porosites. 

Gjithesesi, kur policia ta zbardhi teresisht operacionin, pra kur te shpjegoje sesi u arrit ne kapjen e ketyre mizerjeve, athere ndoshta do te sqarohen edhe me shume disa gjera. Nqs nuk e sqaron, dyshimet se keta jane kallzuar nga ndonje person 'i brendshem' apo 'i aferm' me pushtetin e majte rriten shume. 

Krim i organizuar po thua? Pohim i rende ta pranosh e ta mendosh qe nuk eshte zbuluar deri tani. Si i paska ik Kuliqit kjo deri tani? 

Nejse, ndiqi lajmet po te rekomandoj sepse ka te tjera fakte. Hamendja ngelet hamendje. 

 

Tek lajmet e degjova, e tha prefekti i Vlores smiley 

Po na ngaterroni fare o komentues. Deri dje po na thonit qe jane krime politike te kryera nga Vucidolasit per te destabilizuar qeverine e brishte te #rilindjes. Sot po kundershton kete e po thua jane ceshtje biznesi. smiley

Tani ti, si shoqja e gjibit, duhet te me tregosh mua kur kam thene qe keto krimi i ka kryer Sali Vicidoli apo jane krime politike. ( Mos redakto ate qe the se prishemi pastaj ) smiley

Mos kam thene ndryshe?

Psh mos kam thene qe duke sulmu policine po dekurajojne trupen policore e keshtu  behen nxites?

Se ka ndryshim apo jo?

Nese i ke kuptuar ato qe kam shkruar une per rendin keshtu ma jep shkakun vete te te them qe nuk i kupton dot ca gjera ti. Ama nese ti, me ngatarron me ndonje tjeter duhet te me kerkosh falje.

P.S. Opo nuk te shaj une ty, sikur nami te behet. smiley

E gjete me se fundi ke te sqarosh smiley Se ajo qe thua zotrote me siper rendon Gjembin me Poshte dhe nuk e vendos dot rendin smiley

Po nuk u ngope me keta qe Ulerijne me njemije forma po u preke xha Saliun smiley Jane po ata te serverit qe merreshin me aksiomat e te Marrit ..." po po zotrij .brah i ngjiti  shkallet " ...o kuje o kuje .... Lexove ndonje rresht nga Keta ...Na raportoni per Halene Financiare te Banditit Berisha ..

Edhe ketu pa medyshje  eshte Klani  Berisha , se nuk ka Krim pa financuar !

Dmth Sali Berisha kishte porositur Shpetim Gjiken qe te porosiste ca te tjere te cilet porositen shperthime makinash me tritol ne menyre qe mos kuptohej se keto ishin akte terrorizmi politik per te rrezuar pushtetin rilindas te 1 milion shuplakave?

Qenka sofistikuar elementi malok-kriminel me nje llaf, tani qe perdor Facebook-un. Po Tahiri c'pret, pse nuk leshon urdher qe te mbyllen llogarite e dyshimta te Facebook-ut?

P.S. Po Mezan Malaj ka bere ndonje koment ne Facebook keto dite per ceshtje petesh lakrori apo s'i ha brumerat ai se eshte duke bere dieten e Ilir Metes? 

Nuk te del shpirti pa njecik sal*!!!

Si i bi gjibe, qe per 8 vjet keta nuk kane leviz gisht kundra krimit te organizuar; nderkohe qe qeveria rigonit po i kopsit punet per pune mujsh? Per mos te thene dmth qe edhe mund ta ken perdor. Hunteri me lart nxitoi te thosh se keta mund te jene ata qe hodhen ne ere edhe ate gjyqtarin e shkrete. Si te dalin llogarite e pune-mardhenies se Sales kundra-me krimin?

Duhet te punosh me fort, te kompensosh dobesine e upupuzites gjibe. Po si tha edhe PF-ja, gjasat jane qe me keq do u boka.

* me s te vogel, apo nuk rimo edhe me ngjale. smiley

Ju jeni ftoh, une s'jam doktor keshtu qe s'ju bej dot derman, po e di qe ka dhe mjeke n'Peshk, kshu qe beni durim, duke me ditur qe radha tashme eshte e gjate smiley

smiley vec per sanitare dime ne gjibe, doktore akoma.

Ndihmo upupuziten gjibe se ne lushnje e kishin prit prap me presh Tritanin... smiley Shume shume te poshter!!!! Data 25, data e festivalit te prasit ne Lushnje...

Xhibi nuk eshte preshnjohese .Xhibi eshte ngjalpervoj shkulese .Tani edhe ngjala si preshi ngjajne ...Po xhibi eshte e specializuar vec per Ngjala . Nuk duhen ngateruar mendoj !

Mallkuar qoftë dita kur harrove ctë bënë shqiptarët në 23 qershor. Mallkuar qoftë dita kur harrove emrin e baxhanakut tënd, nuk dije ku ishte Gërdeci. Nuk dije që kishte një baxhanak që numëronte arkat për llogari të djalit tënd. Mallkuar qoftë ajo ditë kur nuk pate pikën e turpit për t’i kërkuar falje qytetarëve që zhvatje.
Mallkuar qoftë dita kur bodigardi i djalit tënd qëlloi me armë një kamerier se nuk i ndërroi tavllën. Ta dini mirë se deri ditën e fundit të detyrës sime askush nga ju që guxon të nxis kriminalitetin në këtë vend do e pësoj paq.
S’ke guxim të shohësh në sy. Nuk ke folur ishte pikënisja, tritoli te shtylla e tensionit të lartë. Ki kurajon të dalësh këtu e të flasësh për atë. Janë akte të pastra terroriste. Sot ata që nxisin dhe frymëzojnë krimin në këtë vend ndoshta edhe nën emrin tënd dje ishin në zyrat e pushtetit.
Ky shtet e ka hedhur një herë e mirë lidhjen e pushtetit me krimin, dhe lidhjen me qeverinë dhe në familjen tënde. Deri në atë ditë bëni durim dhe lini policinë të punojë.
Bekuar qoftë dita kur do e kuptosh që të ka ardhur fundi.

Sajmir Tahiri (drejtuar sales)

smiley 

Bekuar qoftë dita kur do e kuptosh që të ka ardhur fundi.

Dies Irae!

zakonisht ketu bohet edhe sperdredhja e funit, para se te japesh shpirt...

Emo, te me ndjesh, por Ministri nuk mund te flase ne kete menyre.  Pa m'ra ne qafe kopshtija, por me nje perpunim ala Belul: mallkimet jane per grate, gjemat jane per burrat.  

Parlamenti sot ne renie te lire.  Kryetari i Parlamentit (ymer do theshte Roni) s'e ka hic mire qe e ka vendos me "rregullore" qe ish-kryeministri ka leje te flase sa te doje e kur te doje.  Piskamat e ish-kryeministrit pa mbarim.  Nje situate e helmatisur me vrer qe nje gje e hajrit nuk niset e bitiset.  Me c'lexova neper shtyp te vjen ndot.  Ta degjosh/shikosh live, ajo dhune verbale eshte percudnim.  

Berisha ministrave: "Mesazh tejet i rëndësishëm zotrinj ministra dhe titullarë të institucionit në varësi duhet të rifreskoni porositë për administratën tuaj nëpërmjet koordinatorëve në Tiranë për: 1-Dërgoni deri pasnesër në darkë(bëhet fjalë para 23 qershorit) votat e sigurta të çdo punonjësi tuaji.
2-Tju kërkoni të votojnë bashkë me familjarët dhe personat që ata kanë marrë përsipër deri në orën 11:00.
3-Cdo vëzhgues në qendër votimi të pajiset me listën e administratës votues, koordinatorët që nuk janë komisionerë vëzhgues të jenë prezent tek shtabi i zonës gjatë ditës së votimit. Përshëndetje, Kryeministri Sali Berisha."

Po pergjigjen e lexove?  

“Në qoftë se e kam shkruar unë, bravo i qoftë Sali Berishës. Po nuk e di a e kam shkruar apo jo. Unë kam zhvilluar konceptin që administrata duhet të shprehë bindjet publike pa asnjë rezervë. Unë nuk i konsideroj punonjësit e administratës si qenie apolitike."

Po pervec se ky nuk eshte mire nga mendja, presioni mbi administraten eshte i paligjshem.  T'ia gjejne anen!

Monda kush e ka thene keqe qe citove me siper per administraten qe u dashka shprehur per bindjet politike te lutem?

Ish-Kryeministri.

Cili prej tyre? 

Saliu? 

 

Ad verbatim, Sali Berisha thote: "Bravo i qofte Sali Berishes".

Hahaha, 

edhe thone pastaj pse i ka ky fajet per te gjitha? smiley

ky monster jep perdite prova me gojen e vet se pse eshte fajtor per cdo te keqe ne ate vend, direkt apo indirekt!

i pabesueshem. Shiko c'mendon ky qe mban era pishe dhe bredh akoma per ata mijera arsimtare ne gjithe Shqiperine! 

Kete bari dhishe e do gjysma e popullit shqiptar si pejgamer! 

Imagjino! 

Donin te hynin edhe ne Evrope. 

Ikni mer muter! 

P.s.

nese e ka me firme ky ate me lart me kerkesa, ai ed rama harram e ka qe mos t'ja filloje nje proces penal sa me ja shpupurit puplat ketij dhe malsise se milotit e skurajt. Aq sa me e hup pak qetsine e me dale ne shesh me bazookat qe i kane mchef neper oborre e bashtina

koha e jashtezakonshme, maniera te jashtezakonshme.

vendi, kuvendi.

per mu jan shume te bute.

ed rama i pari e ka gati nji "me c'i ma pragu" per butesine e tregume (deri tani).

Akoma me bute duhet Emigrant .Sidomos ndaj atij te Marrit . Ashtu i diskretiton te tere Familjen Politike te tij Te shohin e te mesojne te Gjithe cfare Mostre kane pas e kane ne Krye . Ta prekin jashte Podiumeve edhe Bathorasit . Dava Lulashdashkurbanesh ....pffffffff ...i ka si kakerdhi stani !

Une do isha me Monden sikur Tahiri mos ti pergjigjej FARE  jo per permbajtjen emocionale . Askush ne nivelin Ministror nuk duhet te merret me ate psikopat ! NUK DUHET ...E mira e te mirave te specializojne vetem nje qe here pas here pas fjales se sqapit te dale ne foltore dhe te blegerije ...e degjuat ...Foli sqapi per meeeeeeeeeeee Jozefperckat smiley

ed rama i pari e ka gati nji "me c'i ma pragu" per butesine e tregume (deri tani).

Emagjinoje veten sikur kontraten e punes te kesh me rinovim pas cdo 4 vjetesh. Dmth pas 4 vjetesh kontrata mund te nderpritet ne menyre unilaterale nga punedhenesi. Jam i sigurte se qe diten e pare te rinovimit mendja do te te shkoj si ta kesh te siguruar rinovimin edhe pas 4 vjetesh. Kshu dhe puna e Rames me Saliun. Per Ramen, nje Sali qe del e flet nga 45 minuta eshte siguria me e mire se kontrata e punes do ti rinovohet pas 4 vjetesh.  

Jo, i dashur.  Ajo taktike mund te funksionoje per pune muajsh, jo gjate apo mbas kater vjetesh.  Njerezit kane halle e presin zgjidhje dhe as mos te mendohet qe ish-kryministri qe flet 45 minuta do jete alibi per "rinovim kontrate" pa bere qeveria punen per te cilen eshte zgjedhur.

po pse o Monda e thjeshtezon muhabetin ne nivel kopshti? Nuk po them qe Rama e rinovon kontraten ne menyre ekskluzive me Berisha ne parlament. Po them qe dalja e Berishes ne publik ja rrit shanset rinovimit te kontrates. Kaq! 

 

te mesojme nga rasti i kopukut Nano. edhe ai edepsez i thoshte sales qe sa te jesh ti, s'e kom problem. pastaj thone qe ia shiti per 200 milione euro. kshu thuhet. smiley

tani do thush ti qe pas 8 vjetesh edhe edi mund te doje 200 milione per te jetu ne paris (meqe viena osht e zonme). nuk them gjo, dmth per edin do ishte a deal of his life. por per popullin, o Ron, per popullin, c'do te thoshte kjo? a ia bejme vetes kete pyetje? apo, o burra, ku rafsha mos u vrafsha...

tashme jemi futur ne nje politike te nivelit te larte tha Avokati. Po kush e degjoi? Berishes nuk "i bihet" 6 muaj mas zgjedhjeve. Por i bihet 6 muaj para zgjedhjeve. 

PR-i, PR-i

kush se ben

i futet trari

Po flisnim per daljen e Berishes ne parlament. Ashtu e thjeshtezove ti, dhe une "thjesht" vijova smiley.

Mund te te jap te drejte ne nje pike, qe ne teresi ne kater vitet e ardhshme, nqs ish-kryeministri mbizoteron ne gjithe spektrin e opozites, atehere po, Rama e ka te garantuar rinovimin e kontrates.  Mgjth edhe kesaj s'i dihet, se kur u rizgjodh pas 97-tes ... 

Gjithesesi, po mundohesha ta sillja ne nje aspekt tjeter diskutimin, pa u preokupuar vecanerisht per kontraten e karrieres te Rames apo te kujtdo qofte.  Por per kontraten sociale qe populli ka me perfaqesuesit qe ka zgjedhur. 

Ti mendon se shoqeria shqiptare "formosi" kontraten me Ramen se i pelqeu kontrata Rama? 

E firmosi kontraten me Ramen se i pat ardh ne maje te hundes Berisha. Sa kohe qe Berisha te jete verdalle kontrata Rama e ka te garantuar firmen e sovranit.

kshu thane edhe ne kohe te Tos Nanes po do ti qe Sala eshte nga ata qe e qet nga dera e te hyn nga oxhaku.

Po pra kshu thane dhe ne kohe te Sulltan Muratit, po do ti qe Skenderbeu nuk rrite fare ne keshtjelle.

Cdo gjo ka kontekstin e vet mer effkey.

kush osht Skenderbe e kus Sullton, o Rono?

Filozofi modern me i modh amerikon Christopher George Latore Wallace a.k.a Biggie Smalls a.k.a Notorious B.I.G. thote: 

The sex was great but the headaches I can't take
I think I made a very big mistake

Kshu dhe puna e shqiptareve me Saliun, too many headaches.

Jo, nuk mendoj qe shqiptaret nje dite para votimit i hyjne diskutimit gjere e gjate per Hobbes vs Locke vs Rousseau vs etj dhe te nesermen, bazuar ne konsensusin e arritur nje nate me pare, votojne perkatesisht.  Ama populli yne i dashur e pragmatist i ben llogarite nje aty, e dy ketu, e tre ne mendje dhe voton.  Kerkesat mund t'i kete mininale, ama i ka.  Pune e shpi.  Do thuash ti qe ato halle i zgjidh LSI-ja.  Dakort, edhe mund te kesh te drejte.  

Por di te them nje gje.  Kam njerez te aferm e te njohur qe votuan per here te pare per PS-ne vjet per shkak te Berishes.  Ne 2016 mund te mos votojne per opoziten nqs Berisha eshte akoma "front e center".  Ama s'do votojne fare.  

Kam njerez te aferm e te njohur qe votuan per here te pare per PS-ne vjet per shkak te Berishes. Ne 2016 mund te mos votojne per opoziten nqs Berisha eshte akoma "front e center".  Ama s'do votojne fare. 

Dmth e majta duke i mundesuar Berishes perceptimin si "front e center" prap me qylin del: votues te djathte qe nuk votojne fare.

Po flasim akoma per rinovimin e kontrates se Rames, jo per te majten dhe te djathten apo per te majtet dhe te djathtet.  Ose me fjale te tjera, le te biem dakort te mos permendim terminologji teorike. 

koha e jashtezakonshme, maniera te jashtezakonshme.

Injorim.  Ose sa te merret fjala pas piskames:

- Degjuam ca fjale.  Vazhdojme me ... (cfare te jete e planifikuar ne rendin e dites.)

Tjetri/tjetra pas piskames:

-Degjuam ca fjale.  Vazhdojme me etj etj.  

Nqs nuk jane te zotet, te zonjat t'a cojne ne prokurori per cfare akuzohet, atehere le ta injorojne.  Ish-kryeministri nuk mund dhe nuk duhet te lejohet te mbaje peng parlamentin. 

kastile e le me fol aq gjate, se e di qe nxjerr xhevahire kur flet gjate nen presion. Osht pisome kokmadhi

Sajmir Tahiri (drejtuar sales)

Kjo "(drejtuar sales)" eshte e tepruar, mendoj une. Dmth sa njerez kane harruar emrin e baxhanakut te tyre ne Gerdec? Sa njerezve baxhanaku i numeronte arkat e djalit? Sa njrezve bodigardi i djalit i ka qelluar me me arme kamarierit sepse nuk i ndeeroi tavllen? Sa njerez e kane familjen te lidhur me qeverine dhe krimin? Prandaj po them!

P.s. Ndonjehere zotat te ngrene shume larte qe te kene mundesine te te perplasin poshte shume forte. Pak a shume si puna e topit te tenisit kur hidhet per serv.  

Ja paska marre funksionin Xhiboles ky me Min van .Ja kaloka e dhe Falkones dhe Di Pietros ne percaktimin e Organizatave kriminale ..me te majte ......e freelance smiley Urime admin kur psonisni nga keta ksehasesit !

Mbaje kalin si shqiptar per aq sa ke mend e mso u shpernda ne dengla .Digjoi MIRE nxitesit , perkrahesit e organizatoret e krimit ne Parlament .Digjoi si turfullon babasqapi ..dhe nje fjale prej TYRE te pakten " jemi per Goditjen e Krimit  nga do qe te cfaqet , qofte majtas qofte djathtas "  jovetem nuk e digjon po je i detyruar tu lexosh dhe ju te xgjuarve se i kini zbuluar rrenjet krimit , me pak "ndrojteje " se te le per te dyshuar si i majte , pa jo per gje smiley

Me fal Komentues se ndoshta une nuk te kuptova por cfare i 'kuptove " ketij me Mini van ?

Policia eshte vegel. Ceshtja qendron tek vullneti qe e manovron. Sot e ka ne dore klani qe qeveris vendin. Ky klan godet ata qe i leverdis te godase, ndersa me te tjere, po aq te rrezikshem, mos me shume, luan futboll...

Kete i kuptove ? Manovron ....smiley Ky e di se po flet per ndonje manovrator mjetesh !

Dhe per aq sa do te shquhet " si llafmodh mer jahu " , mund te thoshte PERDORET Politikisht sic ka pervoje babasqapore .

Po hajt mo .. .Tahiri ka dashnore  = skaneri i ketyre llojeve dhe Llaf Dyzet Derhemsh !

 

Me fal Komentues se ndoshta une nuk te kuptova por cfare i 'kuptove "

Dmth e kuptova cfare do te thote, por jo se rashe dakort. I kam thene qe le te ndjeke rrjedhen e deshmive se po dalin fakte te reja.Insistoj bile per kete.

Aksioni i heq alibine qeverise se nuk ka faj per kriminalitetin apo se fajin e kane strukturat e tjera te sigurise si SHISH. Ja pra qe policia kur punon, paska edhe rezultate. Kur policia nuk punon, nga paaftesia, c'organizimi apo me dashje, krimi ben kerdine dhe po vazhdon ta beje sic e pranoi edhe ministri kot Tahiri situaten e krimit, qe qenka sipas tij e panatyrshme. Alibira ska me. Policia te beje punen se ky aksion eshte zero nese nuk punohet vazhdimisht, me profesionalitet dhe me vullnet e te paperzier me krimin, pasi bombat me telekomande vazhdojne te plasin dhe npasiguria eshte ne shkalle te larte. A bejne dot kete tahiret e qeverise? Jo, as mos pritni.

Ja pra qe policia kur punon, paska edhe rezultate. 

Vetem nqs besojme qe policia shqiptare beka mrekulli, dhe brenda nates vendosi te punonte, te bente planin, t'i kapte te nesermen.  Ndryshe, nqs s'ben mrekulli, i bie qe policia po punonte gjithe kesaj kohe per te cilen eshte akuzuar se nuk punonte, dhe rezultatet u pane, po shihen, e me shprese qe do vazhdojne te shihen. 

Nuk ka thene kot ai tjetri qe qeveria (kur do) e ze lepurin me qerre.

i bie qe policia po punonte gjithe kesaj kohe per te cilen eshte akuzuar se nuk punonte

kush e akuzoi policine qe nuk punonte? smiley

shakate menjane, gjithmone do kete politizime, fatkeqsisht dhe me krimet (kete desha te thosha midis te tjerash me ate shkrimin qe sillte citatet e te njejteve njerez po ne kahe te ndryshme, para disa vitesh)

keshtu qe opozita le te mbaje fajet e saj per politizimin e situates. POR AMA, nuk mund te mbaje opozita, apo Peshku, fajin e gomarlleqeve te qeverise, apo dhe Policise...

Del nr 1 i policise dhe thote: 

- situata eshte normale burra, mos e rruani fare (20+ tritol per 4 muaj, si ne ndonje vend lindjemesmor)

- fajin e kane policet e ngelur nga administrata e kaluar (duke ditur qe Policia qe e para qe beri lavazho  masive kur u nderrua sistemi) 

Del Ministri i Puneve te Brendshme dhe thote:

- fajin e ka Saliu qe nxit krime terror-politike (pervec si kau peles, con uje dhe ke dasirat tip demokratet jane maloke terroriste qe sabotojne pushtetin e te #kulturuarve; tani doli qe s'ishin maloke, oops, nejse, fajin prap Saliu, kuptohet)

- fajin e ka SHISH qe nuk ben punen e Policise 

Justifikimet kane nje gje te keqe; te bejne te dukesh qaraman, dhe ne rastin e shtetit perballe krimit, te bejne te dukesh impotent (no pun intended per impotentet e Peshkut lol). Pra ketu qeveria ka dhe nje problem siperfaqsor, ate te PR; nese ka ndonje qe e keshillon qeverine per PR, jarebi te mos jete duke u paguar me taksat e kuazimondo-berberit te Peshkut se po ben pune shume te dobet.

- Dhe sa vjet do e kete fajin Saliu atqu? - kete pyetjen mazalla se ja ben ndonje vlonjat Rames kur ai (s')shkon tek zyra e deputetit n'qyet para se te beje fotografi qafe me qafe me Gjiken lol

Kesaj i thone ti vesh shpatllen punes!!!! Se del Ristani, Noka, dhe vete kryetari i PD-se, ai de-shurro, jo ai de-kakto, ene thone qe keto dinamitet ishin dinamite politike, kundra eksponenteve te larte te PD-se, dhe qe policia dhe shteti jo vetem qe nuk po i zbardhnin por edhe po i mbulonin.

Per ti gjetur e per ti sjelle nuk besoj se do kesh problem e?

Shiko se keta jane profane kur nxjerrin argument SHISH. Jane te trashe se dhe e shkruajne dhe e besojne. Po nuk e kuptojne se bien me kembet e tyre brenda.

SHISH ka nje njesi te vecante per antiterrorin. E ka detyre funksionale kete pune, bile edhe mund te nderhyje ne kushte flagrance.

Shembulli me i mire i bashkepunimit eshte ndalimi i Albino Prudentinos i Sacra Corona Unita, po ne Vlore, mbikqyrjen dhe ndjekje e te cilit e ben SHISH dhe jo policia. Sepse informacionet e rezervuara nga sherbimet analoge nuk i shkojne policise, por SHISH e Bahri Shaqiri ishte drejtor shume i besuar per sherbimet partnere. Arrestimi ishte per llogari te prokurorise se Leces me duket dhe SHISH ka marre falenderime publike nga italianet.

P.S. Keta i redaktojne ato qe thone se dalin idiote 24 karat, keshtu qe eshte e kote me fol me ta. Ti ke replikuar 7 minuta para se ai ta shkruaje komentin. smiley 

Sipas llogjikes tende Tahiri ne pak muaj beri ate qe Nuli me Salen nuk e bene ne 8 vjet.

Aksioni i heq alibine qeverise se nuk ka faj per kriminalitetin apo se fajin e kane strukturat e tjera te sigurise si SHISH. Ja pra qe policia kur punon, paska edhe rezultate. Kur policia nuk punon, nga paaftesia, c'organizimi apo me dashje, krimi ben kerdine dhe po vazhdon ta beje sic e pranoi edhe ministri kot Tahiri situaten e krimit, qe qenka sipas tij e panatyrshme. Alibira ska me. Policia te beje punen se ky aksion eshte zero nese nuk punohet vazhdimisht, me profesionalitet dhe me vullnet e te paperzier me krimin, pasi bombat me telekomande vazhdojne te plasin dhe npasiguria eshte ne shkalle te larte. A bejne dot kete tahiret e qeverise? Jo, as mos pritni.

Po tete vjet PD, ca beri? Pse s'e gjeti kete tipin te Rruga e Kavajes? Duhet te vinte PS e ta gjente per kater muaj?

Kur Rama kandidoi ne Vlore lindi pyetja "Cfare e lidh zotin Rama me Vloren heroike?" - Ja te nderuar anetare te peckupahuj cfare e lidh, kjo bande terroriste e financuar dhe mbrojtur nga kupola e bijeve te eterve. 

Bravo - tha. Aty ma lidh gamorin. smiley

Lene se u bo keq puna....RD po na e nxjerr edhe Bamirin spiun te Sigurimit. Na mbeti Saluku ne dore edhe kesaj rradhe.

Byroja e te bijeve i ka ditet e numeruara. Nuk e ha shqiptari te njejten patate dy here.

Normal. Une bile nuk arrij ta kuptoj se si pasi ti ta kesh ngrene njehere pataten, te pretendosh qe ta hash per here te dyte te njejten patate. Megjithate bone si bone dhe Saliun e hongren dy here.

well, salen e hengren nje here si buke, nje here si gjelle.

smiley OMG. Sa do doja ta kishe thone ket batute nja 10 vjet perpara smiley

lol. poet?

Hehe, Deiono, sikur kto kukllat ne pushtet te ishin sa 10% e "eterve" tashi ti do ishe duke shkrujt ke nej mur burgu n'Bulqize "Ktu ka qene Deioni". smiley S'kan lidhje me eterit kta, kot i sulmoni aty. Me ket lloj sulmi e shtyjne rehat pushtetin nja 10 vjet kta. Duhet mo shum tritol, njesite guerrile dhe terror po kujdes mo vrisni njoni tjetrin pa dashje shoku vecanerisht kujdes nga rrikosheta kur gjuni ne ajer smiley

- Dhe sa vjet do e kete fajin Saliu atqu?...smiley

Gjibolja me pejetje labe smiley Nuk eshte bere VITI xhibole .Kur te jete bere viti , ca nga te babasqapit pregatitu tu cosh Biskota dhe Cigare .Kurse ca para qe tani se do vije Viti !

Saliu nuk matet me vjet .Saliu eshte Mentalitet eshte Labirint magazinash tritoli ,qe sic e lexon veten nja kallep ta pask fut dhe ty  ! Po nuk ke faj .Ka njezet e kusur vjet qe te shpelajne Trute me lloj lloj dokrash dhe te marresh ...pse mos te besh dhe ti Pejetje te xgjuara me Mejtim te Mnedjes .

harron qe je xhupkuqe e teorise , te  Pakten e te Paktave prej viti 85 , dmth 30 Vjet qe u zuri Goja Lesh ...se Enveri zotrie ... qe u shkerdheu cu mbante pragu i shtepise Krimit e Krimineleve ! Tani na dashke per nje Vit te largohet fabrika e magazinat e Tritolit  te Babasqap Sali Vucidol Berishes !

Oferta promocionale: 50 mije euro vrasja, 10 mije euro per eksploziv.  

Ky lloj kontraktimi per krime te tilla sipas fjalorit te qeverise Rilindase quhet terrorizem politik opozitar me qellim rrezimin e pushtetit 1milionshuplakor.

Prefekti i Vlores, Besnk Dervishi: Marjon Mitron e njohin ne Vlore dhe te gjithe e dine cilit klan i perket.

Shqyr qe erdhi Departamenti i Shtetit amerikan se SHISH-i do e kishte lene popullin ne meshire te terroristave malokislamfondamentaliste.

P.S. Prokuroria thote se do procedoje penalisht ata qe kane bere rrjedhje te emrave ne media ne lidhje me hetimet ne fjale. Kujt i intereson te nxjere info per ke? - lind pa dashje pyetja ne mendjen e Belulit...

Qeka ngrejt pazari. Ne 98, per 500 dallare kisha nja dy-tre vete qe ishin shenu ne liste po te kisha "ndonje hall". Me garanci, me thoshte njoni. Pa ia pa emrin ne shtylle, nuk du kokerr leku.

E mer Xhib nuk hoqe dore nga keto Ping - Ponget pa adrese  ose me shume adresa dhe shume barazlargime ! Nuk e the njehere vete se cfare mendon po gjithnje e "e mira e te mirave kur flet Gjibolja eshte te mos mendoni asgje "

Te pakten edhe kur bie nga keto thuaj " marre nga metoda e sh.Enver qe problemet jane te lidhura me njemije fije te dikshme e te padukshme " Apo te vjen zorr se e ke sha nga Nona smiley

I aferm me Enverin ka qene dhe Saliu dhe te Gjithe Antikomunsitet qe Ulerijne sot !..Ja te iku Dervishi

Sikur tu thoje ketyre sqeperve se perse erdhi Antiterrori i USA me qe kishe paqartesi ngjalore qe Shish nuk merret me kete pune . Ja iku dhe misioni

Folu dhive se Braho ato po kerkonte ne tatimet , financimet e babasqapit ,nuk ishte puna qe ty te ngaterroi saliu se kush qe treguar me i shkathti per kamera smiley ja iku dhe porosia e eurove nga babasqapi .

Per kete te Prokurorise pyet Obin me Mini van se ai ishte i ketye masshtabeve me kutpu "pse " i nxjerr prokuroria keto te dhena . I jep sinjal sqeperve ..largasniu burra se u q ...nenen
...apo ...Do levizni edhe Ju qe ini prapa ketyre .

ja mer Xhib shume thjeshte pa metoden e ngjalpervojes !

Booo, cfare tmerri!

Cfare tmerri per gjithcka sot deklarohet, por qe dihej me kohe!

Cfare tmerri sepse keta vrases sipas atyre qe deklarohen ne media jane zbuluar rastesisht! Vetem ky fakt eshte nje paradoks me vete! 

Cfare tmerri, sepse permenden disa nga "porositesit", qe ne fakt i bie te jene nderlidhesit, ose ata qe kishin lidhje me porositesit ose urdheruesit e vertete mes urdheruesve dhe vrasesit! 

Cfare tmerri, sepse hetimi qe ne kete faze ka ikur per lesh, sepse te arrestuarit mund te "vrasin" veten, ose te vriten nga te tjere vrases me pagese! Cfare ironie me te gjitha ato qe diheshin prej kohesh! 

Cfare tmerri sepse keta vrases sipas atyre qe deklarohen ne media jane zbuluar rastesisht! 

what? smiley

Na qitet rakine e Skraparit nga hunda vallai. Ju lutem, na leni te pakten 24 ore te kenaqemi me idene qe qeveria vertet e ze leprin, dac me qerre dac me breshke, dhe qe s'ka terci-verci kur ta ve shenjestren shteti.

Po crastesi o mik , Julian Sinanaj pas nje debati me njeriun qe e furnizonte me tritol  e kercenon me jete kete te fundit , ky nga frika e denoncon ne Polici dhe Policia e kapi .

Pra ti po thua qe:

1 - Policia e kapi, sepse:

2 - Frika ruan vreshtin! 

Ca me shume prisni nga shteti juve demokratet pervec rend + rush nga vreshti qe ruhet nga frika? smiley

Apo s'e ha rrushin ti rrusho? smiley

Jo me une rrushin e ha por desha te them qe shteti dhe strukturat pergjegjese per sigurine dhe rendin per ceshtjetn ne fjale nuk bene asgje dmth qe po te mos kishin pasur ( shyqyr qe paten ) keqkuptime kriminelet me njeri tjetrin tritoli do te vazhdonte.

Shqyrtoje dhe nje here verdiktin bre se ne i dhame nje bravo te madhe Policise dje. Plus qe dhe vete ministri Tahiri i dha nje bravo ne Facebook policise; imagjino gjithe ata polica qe e ndjeken Tahirin ne Facebook moren ate status update te ministrit...

Dihej me kohe- ka kuptimin se kur ishte kjo opozita ne pozite, asgje nuk mund te behej! Krimi eshte i akumuluar nder vite, perdorej nga politika e korruptuar, ku ajo nxirrte perfitime te medha dhe kishte mbeshtetje financiare, kur vinte puna fjala vjen, per te "prer ndonje shirit inagurimi " per show ose per ndonje fushate elektorale! smiley 

Tani qe Policia po organizohet  po godet krimin qe dihej po s`kishe cti beje, se mbrohej nga korrupsioni politik! 

Kur Rama kandidoi ne Vlore lindi pyetja "Cfare e lidh zotin Rama me Vloren heroike?" - Ja te nderuar anetare te peckupahuj cfare e lidh, kjo bande terroriste e financuar dhe mbrojtur nga kupola e bijeve te eterve. 

Vetem per percarje kombetare ju punon mendja.

Pse more gjakprishur, edhe Ismail Qemali terroris ka qene?

Po Ceta Plake e Vlores, bande terroriste ka qene?

Po Brigada  e Peste Sulmuese qe luftoi  krah per krah Aleateve, terrorista kane qene?

Edhe Rames i marrsh pleshat ti dhe gjithe pleshtat si puna jote.

 

cin ke citu ktu, amon?

Demonin! Apo Deionin, se njesoj eshte.

Tani qe po shan Vloren besoj se do jete dore e Berluskonit ky, se keta axhentat e italianeve keshtu i kane pseudonimet zakonisht.

aaaa, ndrysho puna aty. smiley

Deioni eshte "the zone of no jokes". 

Neeext!

smiley

 

Te jem me gjakftohte thua ti?

Po na shau o! 

vetem Deioni qe nuk ka shans ta shaj Vloren!

Pse?

Nuk i them dot te gjitha!

Nuk e di Rono, por per ju te "deges se jashtme" po krijohen pakenaqesi ne qender. Jo vetem nuk keni neutralizuar ca tipa si Deioni, por po na kundervihen edhe njerezit tane. Qe nga Monda e para.

degjo Kavir, piksepari gjithsekushi duhet te kryej me perpikmeri detyret qe i takojne. Ne dega e jashtme e dime se ckemi hequr per te justifikuar qendren ne syte e partnereve strategjike ne lidhje me pakenaqesite qe ata kane per luften ineficente kunder terrorit. Ishim ne dega e jashtme ata qe identifikuan problemin "Visho Ajazi" si problem kryesore.

Piksedyti, ne nuk punojme me parimin e "neutralizimit" per tipat si Deioni. Ne punojme me ta, i afrojme afer nesh, argumentojme, diskutojme, sepse ne fund te fundit nuk eshte faji i tyre qe jane ne rruge te gabuar.   

duke shtuar edhe nje aspirate konvertimi.

e guximshme, po a nuk eshte me mire t'ia fillojme nga endrrat, shoke?

Mikun mbaje prane, po armikun edhe me prane dhe rri gjithmone gati qe ta shtysh kur te jeni tek ura, ka thone i vjetri.

sepse nen ure ujet eshte shume i thelle dhe perfund ndodhet nje sendyq plot me florinj

Per ti ra shkurt, per komentin tend me njoftoi pseudonimi poeti, me tha shoket e qendres po ju vene ne shenjester per perfitime personale...

 

Berisha po flet per Cehovin

eh moj Vlora heroike...e pavaresise,e Brigades se peste,e kureveleshit e hysniut .e piramdiva ,e gomoneve ,e trafiqeve...Nje Belul ka Vlora...

 

Shiko ca thote Monda kush e ka vra Marko Boçarin, o Zane:
US Monda - 30 Janar 2014 - 20:28 Permalink përgjigju
Eshte vrare vertet nga forcat osmane
Me sakte nga trupat e Mustafa Bushatit, te pashallekut te Shkodres.

Po te lutem, nuk ka perse ngaterrohen kontekstet smiley.  Apo gjete kontekste te ngaterruara ti, dhe ... e mire smiley.   

Gjithmone reaksionare keta shkodranet. Si perseritet historia.

Kavo, ti i ngaterrove kontekstet qe ne krye?

Hane shan hane bagdad...trimat e radhes ishin vlonjate....

Po ci merr seriozisht keta @ole . Ketyre Ju duket se po flasin ne mbledhje te ngushte me Saliun dhe i raportojne per Gjendjen Moral Politike te Popullit smiley

Po keta jane te gjithe pa Dysheme pa asnje Vlere , jane komplet miza qe glojne rreth te  Vjellave te  Babasqapit . Keta nje avaz kane .Rrnoft babasqapi , Poshte Blloku smileyAmen .Sikur Vetem njeri prej tyre , qofte dhe shkarazi apo neper te minimalja e minimaleve te linte te nenkuptohej...

denojme Krimin e Kriminelet nga cdo Krah qe te cfaqet ..

elehyqmylyla ja vlen te kembesh ndonji fjale .Keta i genjen gjithe diten duke i sugjestionuar me shprehje.... Brahua po ngjit shkallet zotrie ... dhe po beri ndonjeri sikur kupton , frap shtyp Poetinsmiley  e saj leftGopeja U hap dosjet e baldushkut per Lopet

Ai moster edhe gazeten e Partis e ka si Pistoleros .Grupim  qe pjell krim e kriminele ne cdo Konceptim shoqeror ...por mos ti hame hakun edhe krimineluce e barkuliqe ne co prurje te ketij Blogu te Nderuar !

Po ai paska marre fund dhe nga veshet smiley Hera e pare qe beri kete shenjen ..Pirdh me Fort smiley

Pranej vazhdon Krimi bam e berisha tutje .. Puna mar o PEP smiley

Mjere keta fatakeqet qe e digjojne e i vene pas !

arsyeja qe sherrit i ve kapak,

flori i themi e prape eshte shume pak

bo booo,  tashme  edhe nga ''shqiptarja.com''  qe njihet si mbeshtetese e pozites dhe Ed Rames.. i  jane vene keq  Gjikes..  keq puna!

Keq puna per ke?

po per  punedhenesin e atentatorit qe ja kane nxjerr emrin bash ne titull, pa harruar te  permendin edhe  atentatin ndaj prefektit,  merr vesht..    mua me duket nje titull kuptimplot!

Atehere ne na takon te themi "Mire puna" o Belul.  Apo ke ndonje damar nga Terbaci ti dhe te dhembi smiley.

me paske keqkuptuar Monda..  ''keq puna per Gjiken'',  natyrisht.. jo per ne..smiley 

jo, nuk kam damar nga  Terbaçi pervec ca miq familjare me mbiemrin Nano..smiley

Me fal, me komentin tim e kishe?

(Kam pak overload ketu dhe po me hapen faqet kur e si te dune)

Jo

ishte nje shaka nga ana e alidemsit,  gjembo.smiley

 

p.s  Ronin e paralajmerova ne  castin e duhur  per rastin ne fjale, ''se si e qysh jane lidhjet''.. Roni e kuptoi gjithashtu  shume shpejt  dhe u terhoq me takt!.smiley

po ju thate se dicka e tille duhej, zoti Belul.

dicka e tille,  dicka e tille... e shikon qe u keqkuptuam..

Belulo, me sa duket nuk e paske pa "lock stock and two smoking barrels" dhe rrjedhimisht nuk ke pas mundesi ta kuptosh lidhjen qe une bera me Gjiken dhe "Nick the Greek"*. Nejse, Gjika ka punu me te gjithe, besoj se rasti i ndertimit te pallatit te Bashes te uji i ftohte flet sa per 1000 komente peshkiste.

* Ma boj hallall, ja paskam thone Lizandrit 

shiko se 1000 komente peshku nuk jane aq shume sa duken kshu nga jashte. nja dy tema te mira duhen, dhe i ke hazer before you know it.

ja, guxo e nxirr ndonje teme si "e zgjuar apo sexy - dhe a jane ne kundershtim?" ... edhe gjysma e mijes do e shohesh qe eshte 500 smiley

 

"e zgjuar apo sexy - dhe a jane ne kundershtim?"

smiley

Ta lexoje Zhardini kete provokim qe u ke bere femrave, 500 komente t'i qendis vete fet e fet. Madje edhe me vargje leshatare.

Rono, se eshte permendur kaq e kaq here kjo batuta keto kohet e fundit:  ''pse se dinim ne se kush ishte Gjika, etj etj..smiley

pra  bemat e Gjikes i dinim me kohe,  asgje e re ketu!   por ajo cfare eshte e  re, apo duket si e tille te pakten,  sepse duhet te vertetohet edhe shkencerisht  natyrisht, eshte  tritoli..   pra praktikat mafioze , kercenime deri ne zhdukje fizike   ndaj  zyrtareve te larte te shtetit.    tashme jemi ne nje ''nivel''  tjeter Rono.smiley

"ky eshte nje zhvillim".  smiley

kryeminsitri e tha o Belul, askush nuk fshihet dot pas statusit politik. Dhe per Gjiken e kish fjalen. Kurse keta te tjeret, per pak sa nuk nisen revolucion per Dr. Xhelal Mziun.

Kur kallepi i pare u gjet poshte makines, te kryeministria, Berisha/Basha/Flamuri (BBF, tallavaja politike dmth) thane se e kish vendos vet kryeministri. Gjibi besoj eshte i gatshem per verifikime.

Kur ja vune ke shpia, BBF-ja tha se e kish vene vet shteti, dhe per te 20 here ne ket teme, jo vetem qe nuk po e zbulote, por po e mcifte krimin.

Sot qe krimi zbardhet nga keta qe sipas upupuzites po e nxinin e mbulonin si i bi dhe njehere?

Ja pra qe i bi qe qekemi ne nivel tjeter. Se PS-se i vrane deputetit te dera e shpise dhe shteti i qelbesires nuk beri azgje per te zbardh ngjarjen, se ne vlore vrane gjykatesin me te njejten metode dhe shteti i qelbesires as ate rradhe nuk beri as edhe nje gje per te zbardh ngjarjen (bile mund te dali qe policia e Tahirit sic e quan kryeqelbesira nga foltorja e parlamentit te zgjidhe edhe ate ceshtjen e nxire prej tij te gjyqtarit).

Kshu me duket mu, po mbase jam gabim.

Kjo gazete "maskarejsh " e "maskareshash " pjese e krimit smiley

Xhib arkiva pse vonon ? ja mori Gjembi ...me i shkathi me i shpejti ...duket qe ka qene pionier i dalluar ose makari edhe fatos !

Joooo.. Gjith kjo histori e bukur me kthesa kthesa dhe asnji femer në telajo.. Ça bohet kshu?

Kryeredaktori i Panorama po thote ne Opinion, qe arrestimi i ketij grupi vrasesih me pagese vjen nga denoncimi para disa ditesh i nje bashkpunetori te brendshem dhe jo hetimit profesional te policise. Biles kete bashkpunetorin e e paskan tallur e kthyer prapa kur ka vajtur per te denoncuar ne policine e Tiranes. Kur ky ka kercenuar, qe do te shkonte te denonconte historine ne nje televizion, atehere paska ndryshuar qendrim edhe policia.

Lajm i fundit: Mblidhet ne Bronks grupi i punes per shpetimin e kombit. Te pranishem ishin edhe dy kontakte nga sherbime qe na duan te miren. Disidenca ne veprim!

Deiono, sapo dola nga mbledhja. Kot gezohesh, kto loqet knej akoma kujtojne se ka ardh fatos Nano ne pushtet. "Na e vum, na do ta hekum" thoshte nji eksponent ne mledhje sot. Keq lale, keq.

Ou! Mu me thane qe ne fund te mbledhjes ja kishin nis nji zeri: Nano-Majko ka maru, ka maru, ka maru!

Nuk di Rono, kjo qe thu ti mund te kete qene celula e Ridgewood se duket si dialekt jo verior. Paria e Bronxit flet vetem dialektin e Vucidolit.

celula e Ridgewood

smileysmiley

smiley

po ca do atje ti mer daje smiley

Ridgewoodi o zone kamuniste. Prej aty nis beteja jone disidente.

tesh pa shaka ,histori mizerablesh,te droguarish e te pa din e iman,te pa Zot.Mjere djaloshi i shkrete ,rrezikziu qe u gjend per fatin e tij te keq ne vend te gabuar ne moment te gabuar.U prehte ne paqe,Zoti iu dhente force familjes...çmenduri...Krimi nuk ka asnje lloj nacionaliteti e qytetari .Krimi e ben krimineli i çdo vendi.Keta mizerabla nuk mund ta vene aspak ne diskutim ,dashurine ,miresine ,bujarine ,ndershmerine e vlonjateve e te vLORES

Tahiri, Ministri i permrenshem qe ven rendin me powerpoint e excel...

O Zot, na ndihmo...

Ti thuj si te dush, po Tahiri vetem me t'pa me inot mrapa bythes kavanozit te bon te dridhen leqet e komve.Ka lind per minister t'permrenshem.

smiley Prof.Doc Sali Berisha pritet ne ditet ne vijim te marre ne dore fatet e kombit duke marre dhe njehere ndoshta per here te fundit zyrtarisht udheheqen e Partise Demokratike drejt fitores. Lulzim Basha qe deri tani ishte Kryetar i PD dhe njekohesisht Kryetar i Bashkise se Tiranes pritet te terhiqet per nje angazhim me te madh dhe njekohesisht te shpalle Kandidaturen per here te dyte per drejtimin e Tiranes.

Gjeni vrime e futuni o Komuniste , Per para Doktorr smiley

Per para Doktorr 

po per pare ($) doktori, o Brad, per ca tjeter? smiley

hej, po kaq ishte loja me i llaf, 3 muj e gjys? smiley

 

Sondazhi i IPR/ Rama dhe Tahiri kryesojnë nga qeveria, Meta rikuperim total, Basha kalon Berishën

 

Sa besim keni tek…

Edi Rama- 48.1 përqind smiley

Bujar Nishani- 37.8 përqind smiley

smiley  Ilir Meta- 44.9 përqind  smiley

Sali Berisha- 31.3 përqind smiley

Lulzim Basha- 33.4 përqind smiley

Meta rikuperim total

C'rikuperim thua o Ron!!! 80%, 90% meriton.  100%.

 

e ka thene gazeta mor miku im jo une! 

 

Do me ta nxjerr Sali Berishen tek BW me 98,99 % besueshmeri tek Shqiptaret ?

Zana, Shqiperia eshte " nje cope" me shtrirje nga" Kepi i Stillos" gjer ne " Vermosh"!Gjith problemi, sipas meje, eshte fakti qe e gjith vemendja i gjith sulmi e mbrojtja opozite - pozite, vertitet per nje situate dramatike Sherrnaje per pushtetin e humbur dhe ate te fituarin.Filtet sikur te behet fjale prr nje shtet multietnik, shume milionesh, ku rendi shpreh paqendrushmerine e politikberjes nga ndarjet e nacionaliteteve.Ku ky vend i vogel ka probleme te varferise, te. Vjedhjes edhe atyre pake mundesive, te korripsionit te mohimit te dhenies se drejtesise e plot te tjera. Besoj na duhet te mund te kontribojme me nje fjale te mire se te keqiat, ndarjet; Laberi, Kurvelesh, Brigadae peste ( duhet ta thoshje, heroike) jane thene e sterthene sa here ja kane dashur te keqen ketij vendi.E duke shpresuar se nuk mund te jeshe pjese e atyre kalandereve, te perfunduar ne koshin e plehrave te historise, dhe ne se nuk e thoni te miren , kursejeni te keqen, dreqi e mori!

Duhet ta themi me plot gojen: Bravo Policise ! Ka arritur nje rezultat te mahnitshem me kapjen banditeve dhe sidomos te minavenesave!Nuk erresohet ky rezultat, pervecse te jeshe kunder vendit tend gjer ...ne vdekje!

Si ore zviceriane do punoj SHISH-i 

Së shpejti në parlament do të vijë për shqyrtim një reformë ligjore për rendin publik, po ashtu do të ngrihet Byroja Kombëtare e Hetimit, për të cilat po punojmë ngushtësisht dhe jemi në përfundim me partnerët tanë. Ky është një fakt më shumë po ashtu për të kuptuar se niveli i shërbimeve inteligjente shqiptare jo vetëm i SHISH-it që ngrihet në një ligj të vitit 1998, që nuk përmbush më nevojat për të përballur sfidat e kohës, duhet ngritur në një shkallë tjetër. Edhe këtu lipset një reformë tërësore, ligjore dhe organizative e cila ka filluar sic ka filluar edhe strategjia e re e sigurimit kombëtar”, tha Rama. 

me ne fund nje shprese reale per shrrenjosjen e komunizmit!

LSI heq kompjuterat e "padobishem " .....lajm i ri nga parlamenti . Keta qekan c'qekan .baballaret vetem sekuestroni , bijt i hedhin ne Plehra takemet e isherve dallakauke

 

Sigurisht, që sonte të gjithë po irritohemi me debatin e Fevziut, tek Tv Klan!
-----------------------------------------------------------------------------------
Politika shqiptare dhe mediat janë bërë të neveritshme!...
Ka ardhur Koha, që vetëm populli duhet t'a zgjidh këtë ngërrç tashmë të krijuar prej politikës 24 vjeçare dhe mediave, që janë në të njëjtën garë si politika: Garë për pushtet dhe për pasuri!
Çfarë duket mes tre palëve në debat?
1 .Sajmir Tahiri - në siklet të madh për të fituar me llafollogji mbi gazetarët dhe me merak për t'u perceptuar i sukseshëm!
2. Gazetarët të vetëquajtur analistë e opinionistë, përpiqen të shiten sa më shtrenjtë në sytë e padronëve të tyre, por dhe të politikës, për të zënë radhën për kandidatura pushteti!
3. Bledi Fevziu - i kujdeshëm për të mbajtur peshoren gjithnjë në anën e pushtetit të urryer të Berishës! (A.K)

 

Po pregatiten gjera te medha Ron . Ne fund te muajit Qershor aty nga dt 25 Qershor me rastin e emrimit te S.Tahirit M.B del Libri "Dhjete Goditje te Saimirit " ...none none c'do lexojme !

Eshte turp i madh qe kemi nje minister si puna e ketij, shkolla nuk eshte gjithcka ne jete, po nje lloj filtri apo indikatori i ca aftesive bazike intelektuale eshte. Dhe jo rastesisht ky tipi per 10 vjet as provimet e nje cope 3-vjecari ne sistemin italian nuk ka dhene dot. Komplet debil. I lumte vetem per dashnoren, aty po qe i jap doren. 

E mer Gjembac e smiley Nuku keq me besim fetar , po kemi Halle te mBedHaja smiley

Ka ardhe Shefqeti me shkolla  Nuk e di akoma qe Pushteti eshte Vullnet Politik .

U ca ne shkolla Saliu , nje cop idiot , sa u ka hedhur dhe trute e  Gomarit InteliDjences . U ka mushe mendjen se po bere analiza per krizat Boterore , qe nuk i lexon as Koder Kamza e Meziut , je me shkolle  smiley

E bathore e . Drejtove nje Shtet te tere nga 92 deri ne 97 e hodhe Themelet e Universiteteve nga kane dale e gjithe kjo skote shkollaresh .." Eelagu se lagu " qe e ben fertele demokracine e GjiF Botes . Nuk le me PLEP pa shkolluar sa qe i nxorre rrenjet Drejtesise  mbi 20 Vjet !!!

Ti Gjemb sa shkolle ke ? Se shkolle ka edhe Uturaku Fevziu ..Amen ! Shkolle ka me duket edhe ky ish agjenti sigurimit A.Hoxha  ...Amen !

Tunde kemboren z.Tahiri

Nga kabineti me i miri ...smiley

Thoni yjet s'jane zjarr, thoni Tahiri s'eshte *ar, po mos thoni qe Policia nuk hetoi dhe demontoi pucin politikoterrorist.

Hmm, nuk rimoka, do dhe pak pune...will someone pass shishen e Skraparit please?

Sa sume, me falni doja me thene shume, hapet bythesh ky Qemal Stafa i ri !
Ty ta sollen pako ne dore po na shet si rezultat i nje pune operative ezauruese.
Ncq ncq ncq nuk ka gje ne vije keshtu kjo qeveri virtuale.

a propos raki skrapari: kur e piu miu, tha ku osht ai daci mer ta shkelyj ta boj copa.

Mos i lini minjte te pine raki se do na bejne ndonje dëm. Aq me teper raki Skrapari.

Kemi Ilirin tani. Na korrigjon per cdo shkarje nga vija e ledhi. I mblodhi Perendia te tera tek nje njeri, nuk u kursye hic.

Ai vend ka shume Ilira. Ne lashtesi quhej Iliri dhe banoret ilirë. Per e keni llafin ju zoti Emigrant.

ne lashtesi zona qe flas popullohej nga fisi ilir i Desareteve. kryeqendra e tyre, mbi te cilen ngrihet Corovoda e sotme, quhej Zelencke. Prijesi i sotem Ilir Meta, per te cilin po flas, ka trasheguar vetite me te mira te prijesave legjendare desaretas.

Do ta marresh ne sysh!

Me mbushe me optimizem, fjalet e tua sikur te mi kete kenduar Perendia ne vesh.
Nje gje nuk kuptova gjithesesi. Vetem ata qe kane emrin Ilir i trashegojne keto veti te admirueshme apo duhet me deomos te jete e lidhur dhe me vendin qe i ka nxjerre.
Ja nje dopio raki Vlore me fund per shendetin tend po e kthej ne kete moment. Me eks.

Mos i ul vlerat Zones se Skraparit  emigrant .Nga ajo zone rrjedh emri DAVID-h qe ka mbetur tani si Mbiemer . Kjo ka tronditur edhe vete Hebrejte qe po fillojne studimet mbi prejardhjen e vertet ,Nuk thone kot Greket e lashte per Baba-Tomorin..... Froni i Perendise ..smiley.

 

Ajo i perket periudhes para desaretase, kur u ndertua edhe piramida e fshehte qe ndodhet nen Tomor, cuka jugore.

Ajo qe thote Roni qendron: ne shkrimet e vjetra romake, kam degjuar, eshte shkruar se Iliret kane sy. te hane me sy dmth.

Francezi francez dhe francezi kanadez i thote rakise Eau de vie. Eshte per burra luftetare ajo pije o i uruar.

Komplet debil. I lumte vetem per dashnoren, aty po qe i jap

..te dyja nuk o bon dot thote populli.Zgjidh e mer o debilllekun o dashnoren ,kuptohet ene ajo debile.smiley
 

Ndersa merremi me Tahirin, kush pati kohe te ndiqte shtazen ne Parlament sot dhe te mos te turperohej per ate fare Kryeminstri qe kemi pas per 8 vjet,..

Ne fund te fjales Saluku u gafurr qe do bonte gjullurdi ....gojet e liga thone qe Lul b.si do zbythet e do hap korsine per Skanderbegun e gjalle.....a do kete  fuqi palloshi ta daj ket muhabete njehere e mire....?

Shife si i thot bosit "pallosh", gjoja une jom too cool for school.. smiley

amon mer vejeni Berishen prap kryetare dhe bini rehat dhe ju dhe ai. 

P.s. Kushedi si i ka hik petlla kur ka pa qe Basha i kish dal perpara ne ate sondazhin. 

po pra, si ia kish dhi edhe basha ashtu!

Basha thone kur ka pa rezultatin ish bo dhè. Bo bo kish thone cme gjeti!

Po jo mer Deion se skan lind te gjith te ken bos ne krye, mos na ngaterro me PDistat. Do dani menjen kush do drejtoje PDen, Saluku apo bishtuku, se gjynof ajo Grida, ka bo gati valixhen me u fut tek PDeja si DYSHsmiley

I qenkan prish pazaret ketyre vrasesve dhe denoncojne njeri-tjetrin. Biles kete "te penduarin" i cili eshte zanafilla e ketij arrestimi te bujshem, nuk e paskan besuar kur ka shkuar heren e pare ne polici. 27 vrasje me pagese tjetri ncncnc. Shpresoj ti shkojne deri ne fund kesaj ceshtje, se jane te implikuar me dhjetra te tjere si porosites.

Nese prokuroria deshiron te hetoje me themel, e vetmja menyre eshte ti jape statusin e deshmitarit te mbrojtur ketyre vraseve me kushte te rrepta, qe te tregojne te gjithe krimet dhe porositesit e vrasjeve, bombave dhe kercenimeve. Nuk ka tjeter menyre, metodat e zakonshme te hetimeve nuk japin shume rezultate. Cosa Nostra ne Itali, u luftua pikerisht me denoncimet e ish-mafiozeve qe moren status te penduarit (ndryshim emri, pension, mbrojtje) te cilet rrefyen krimet e tyre dhe te shefave.

Cosa Nostra luftohet po nuk e di se sa efikase jane keta deshmitare....Fakt eshte qe Cosa Nostra eshte aty .....ka ndrruar forme ,mbase strategji..eshte shume me e pranishme ne parlament ,gjykate e ekzekutiv...sono tutti cosa nostra ora.Eshte terribile te mendosh se pasi vrane e prene ne kete menyre kafshore,tashti me paret tona duhet tu japim mbrojtje ,pensione rehati e ku di une...nje politike e mire investiguese,gjuqtare te zot...te pakorruptuar e profesioniste...kjo eshte alternativa me e mire mendoj

Ti e di qe dy heronjte e luftes ndaj mafias Falcone dhe Borsellino, gjithe gjyqin ndaj Cosa Nostra e kane ndertuar mbi rrefimet e nje te penduari te famshem (kriminel edhe ai) Tommaso Buscetta.

http://www.balkanweb.com/kryesore/1/band...

N.Gj ditën që trokiti në derën tonë kishte shkuar në Policinë e Durrësit për të bërë një denoncim ndaj një personi shumë të rrezikshëm, i cili e kërcënonte prej disa kohësh se do e vriste. Por, paradoksali i kësaj historie është fakti se askush nuk e kishte marrë në konsideratë denoncimin e bërë nga i penduari N.Gj, duke e konsideruar si të çmendur. Mbase policia po ta kishte marrë seriozisht atë ditë denoncimin, mund të ishte parandaluar edhe vrasja e biznesmenit Xhemal Çela, i cili u hodh në erë në 23 janar, 6 ditë pas denoncimit që N.Gj kishte bërë në Policinë e Durrësit. Por, sipas "të penduarit", në Policinë e Durrësit askush nuk e kishte marrë seriozisht këtë person, i cili i ndodhur përballë kësaj situate vendosi që të tregojë historinë e tij në "Gazetën Shqiptare" dhe "News 24", si e vetmja mundësi për të jetuar.

..........................

cfare policie mor aman, shkon tjetri te beje denoncim e perzene dhe e han tjetri kot , bo bo

 

 

 

Ky J. S. -ja paska thene se ka marre nje apartament si shperblim per nje vrasje, dhe 150 000 euro per nje tjeter, dhe pastaj ka marre edhe pagesa te tjera.

Do te ishte shume interesante te merrej vesh kush ia ka dhene kete apartament dhe ato eurot? Pa dyshim ai i ka sqaruar emrat, dhe ato do merren vesh nje dite, por vallaj duhet te jene patjeter shume te pasur ata qe bejne pagesa te tilla. Dhe sigurisht mjaft interesante per tu ditur 

Po mir tani, keta qe shpetuan nga bomba do e marin vesh kush donte ti vriste..uppss.

"Japim tynele me qera per porosites vrasjesh" 50% ulje cmimi

Bilanc Lufte. Vetem sot dhjete te vdekur dhe tre te plagosur . smiley

Rilesh.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).