To whom it may concern:

Payton Manning po e degjenero opozishën. Ka tosur nje mal me taçdaune po esht still çik si ërli I think.

What says you?

 

309 Komente

''ne''  says, LOL..smiley

sez nathing smiley

Deion has more insights on family secrets, dinner conversations, say, sept 15. 

Revenos a nos Gjino: Should a rookie QB be benched?  

Gjino, fiqte o Gjino smiley

 

Pse me gris o Mondaaa??

Word ne street eshte qe Archie ka ground lil bro qe big bro te fitoje te dyten ne menyre qe te re-establish mutual deterrence ne shtepi..

ka vdek kapitalizmi thoshte njoni te tema tjeter. Po ja qe sa me shume rritet kerkesa per majoneze aq me shume patritote kemi.

Me vje mire per Seahawks se e adhuroj ate qytet te bukur.

Ne themi-  iz boring . 3 sec dhe pushim. 3 sec loje dhe prape pushim . Te befsha tacdaun. smiley kesh qef me pa soccer. smiley 

Njato tre sekondtha ne 2007-en zgjaten gjasht vjet smiley

Ky Manningu esht martu me at modelen brazilione me duket...

Sorry, was that jashte teme? Well, ktu te gjithe flasin sikur vujne nga somnambulizmi smiley

m'fal po ke shkel kufirin me ket punen e modeles brazilione. Dhe minimumi duhet t'futesh n'burg. Ose duhet te shkrush B-R-A-D-Y me shkumes 100 here ne tabelen e zeze

Brady? As in anybrady?

Ne prison do shkoja por per sport polombaresh (tm Fiqiri) nuk ia vle.

modelet brazilione jane gjithmone mrena temes. smiley

fiqo, si u percoll lajmi per wilforkun ne trojet tona andej nga ju? e more vesh per seymor t'u bo si femer llastice, se gja nuk kthehet prap sikur ta kerkojne?
Nejse, gunen mund ta kemi te shqyer po jataganin te vajisur e mbajme. Playoffs jane te prenotume iher

Leje se ket vit ngelem sa ke Ceni sa ke Maqo Bleta smiley

plejofi eshte i saldum po dum home fild advantaxh se ashtu esh nji pun smiley

gruja vet ashtu do thot se i hyjne ne pune paret po thashethemet jane qe nuk bohet mo. Te pakten ai qe ka qene jo njiher smiley

Kshu e fillo vit per vit Pejtoni i Menningve dhe kur vje Play-offi harro shume shpejt ku e ka lidh gamorin dhe niset me bo ski para kohe. Vllai vet osht dyst tabon, xerrohet t'u prit atobuzin, dhe ka nji Super Bowl me teper se ai. I don't know if anybody can beat Seatle Seahawks this year.

Dhe ajo fraza osht : What say you !  Pay closer attention to Bill O'Reilly and Fixed Noise.smiley 

Seahawks.... smiley

Week 5back to top »
THU, OCT 3 HI PASSING HI RUSHING HI RECEIVING
Cleveland 37, Buffalo 24 Weeden 197  McGahee 72  Gordon 86 
SUN, OCT 6 TIME (ET) TV TICKETS LOCATION
New Orleans at Chicago 1:00 PM 
New England at Cincinnati 1:00 PM CBS 1,436
Detroit at Green Bay 1:00 PM FOX 24 
Kansas City at Tennessee 1:00 PM CBS 
Seattle at Indianapolis 1:00 PM 
Jacksonville at St. Louis 1:00 PM CBS 
Baltimore at Miami 1:00 PM CBS 
Philadelphia at NY Giants 1:00 PM FOX 
Carolina at Arizona 4:05 PM FOX 
Denver at Dallas 4:25 PM CBS 725 available from $66 AT&T Stadium
Houston at San Francisco 8:30 PM
San Diego at Oakland 11:35 PM NFL 
MON, OCT 7 TIME (ET) TV TICKETS LOCATION
NY Jets at Atlanta 8:30 PM 
·Bye: Minnesota, Pittsburgh, Tampa Bay, Washington
 

Madher nejçur let as daun dhis tajm smiley

Une jam i kenacur...

Wiiild guess: Dru Briiiz? smiley

Ou aj think ju nou uai... smiley dsj.

Vujtjen e sotme e leme per neser.

Ne front tjeter:

Word ne street eshte qe Archie ka ground lil bro qe big bro te fitoje te dyten ne menyre qe te re-establish mutual deterrence ne shtepi..

Fourth quarter confirmed llafet e pazarit. 

13:07 4 02:32 NYG 20 4 21 Intercepted Pass
10:26 4 00:24 NYG 20 3 0 Intercepted Pass
08:24 4 01:19 NYG 20 5 25 Intercepted Pass
04:15 4 01:42 NYG 20 6 -1 Punt

 

smiley

Fantastike Bronco- Dallas 41-41

River Plate Boca Juniors , cfare neshje , sapo maroi   0-1

U kthyn ne kategori te pare ata?

-----

48-41 Kaubojsat. 

Po me po rri e shih ata budallaenjte ti qe morin topin e bohen kapic me njoni tjetrin smiley

Po Santos 3-0 la nam... mos te bej dot nje gol te pakten aha smiley

po jo me se ajo Portuguesa ishte mire fare .

Brado thote Pjeri nai gjo per futbollin kaladibronce qe ka qejf Fiqua, Bredhi dhe Monda?

Me ka thone vetem se ka deshire me i taku koke me koke ,per Fiqon nuk me ka thone gjo , me thone te drejten smiley

Derr p..d..i nga surrati ajo nusja Toni Romos. T.D . Bronkos !!! Go Denver, go. I hate Jerry Jones; guts ( I don't know why) ...

E ngatarro me Hjuh Hefner mbase pranej smiley

Hugh Hefner osht dore mer plak .Vellai do vetem nocke. Ky tjetri oshte koqe kanari fare.

Forieit foriet.

i love how Wes W doesnt drop a ball smiley

HAHAHAHA , Tony freaking Romo did it again. Interception !!!

Yeah did it again. Ul koken hudh granaten. 

Broncos will have to uejt smtime for a meçap. 

I bo 48 pike e si rref dot, eeeehhhh 

Monday night football.  

Jet-pardy: Who has the worst Monday night record in anafele history? Atlanta Falcons.

Tani qe pulat gjigande kane marre dhene, do hame sorrat gangrene. Go J-E-T-S, Jets Jets Jets!!!

Pse me gris ooo (andallim, tm Deion.) Pse gricesh?

Me xhinkse Gjinon dhe Dee-n me dy llafe. Ç'i deshe smiley.

Lol Julio Jones better take a morning after pill after that Cromartie butthug smiley

Fiqte Gjinoooo Fiqte

Aaand that is all Folk-s!!!

Me zemren ne dore but In Folk We Trust!!!!

Isha i kput mrom, flejta heret. Po duhet provu edhe i her tjeter qe ta fiksojme ket rregullin e ri: kur fle Fiqo, Jeti bon kerdine smiley

Gjumin celik-top te dielen, pls?  Alarmin ne 4.  

To do list per te shtunen: 

Octoberfest of any kind (vetem jo Sam Adams)

Clean the grill

Fedex Lunesta to Fiqo.  

Per te djele jam ne pune smiley Vetem me radio. Kush mund ta dinte se do na duhej radio prap per sportsmiley

 

maj mend fillimet e emigracjonit kur blesha radio çip me vale te shkurtra per te nigju Tiranen smiley

aauu tani amanet nenese te dy qete e zese ne e-bay te mi shese. o pls.

Cfare s'na zuri e s'e hoqem Fiqo.  

Ja, kam gjet nje app per radio, TuneIn.  Nje dynja me stacione Shqiperie.  Tani psh Radio "Marimanga Danimarke" (e Tiranes) po jep kengen "Katile 2012".  Me t'keput shpirtin Safeti "nuk te du, nuk te du, o katile s'je per mu."  

Gjer me 27 i kena te fitume... 28 e mrapa te shofim...

A kemi naj tifoz te Xhajentsave qi tna spjegoje çeshte ne lajn sonte kondra chicagos?

 

Jena ne silencio stampa

smileyQyqja!

intersepshen ndor tpar 

FUCK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

Fiqo, e more zarfin me Lunesta?  

Deion, s'na e ke heq gag order qe nga intersepsheni me pika pika.  That's what we get for di-vi-aring grey's anatomy and looking for the undisclosed location of Giants defense? smiley

Gjino, fiqte sot.

 

Ate m** gjelle e hongrem javen e kalume ne. Sot kina omelsinen. Masandaj vjen kafeja smiley

Po ju sjeni per ket pun mi Monde, ju vini nshkolle sa per gallate. Ne skuqemi faqesh e vithesh per nji 9 smiley

Sot kina omelsinen.

Shen(detlli) me sherbet. 

Po ju sjeni per ket pun mi Monde, ju vini nshkolle sa per gallate. Ne skuqemi faqesh e vithesh per nji 9

O Deion, a ta marr nje xhiro ate silenzio stampa? 

Aaahi xona kuçe smiley

Grooonkiii pls!

Yes!

nate e gjate paska per tqen sonte. 

O yeah yes yes!

E pabesushme duket sot Fiqo. Po ma shtjello cik ket misterin per gronkowskin tlutem

e pabesueshme qe jeni tu fitu first half...?

me gjithe ato mungesa t'lush me saints...tani, nga ana tjeter, une e kuptoj se per patriots asigjo nuk duket e pabesushme 

Un(plead-the-5th)believable.

Bobobo si Xheki Çan i lidh kome e dur ne karrike i ka rraf sot Bredi.

 

-----

I love Briiz dont get me wrong

Hey, I need advice. Javen qe kaloji kisha 5 team parlay ( tenis, college football dhe NFL). Fitun 4 te parat dhe prisja fitoren e Atlantes kundra Jets 1 njesi kundra 3ose le te themi $100 per $300 . Nuk e kapa fitoren e Jets para neshjes $ 30 per $ 100 qe te nxirrja paret e mija se helbete, Jets SUCK !!! Well one Geno Smith later e hongra pataten. Jets won. E njejta gje sot. Kam Dallas 1.5 per 4. A t'i kap Redskins qe mos humb?smileysmileysmiley Du garanci 100%. Thank you.

Too late, e kapa Washington per siguri. S'ma majti suma, por tifozllik do boj per Dallas se ashtu fitoj, kurse po fitun Redskins nuk humb. Oh yeah and GO DETROIT TIGERS !!! I fcuking hate those Red Sux.

o Qemol, c'i ke kto komente mer daku?! ti sikur je dhe i dashurum mas t'kuqes...mos boj kshu gjynofesh se n'xhehnem ke per t'perfundu; shpirtin shejtonit ke per t'ja dhon. Dhe kur t'shof nga lart t'u u perpelit mes flakve, as nji gote uje nuk kam per ta pru, ja kshu!

Ose harrova. Shshshtt. Bredhi hala se di ça ka nodh smiley

E fiku tv mas intersepshënit smiley

me rob shpie e fika! 
dhe mo e llimja, sa here jepshin kto highlightset e nfl, e ndrrojsha stacionin. Po te fox ma kapi veshi fitoren e llaftarshme ne sek. e funit. Nji buzqeshje rrezellitse dhe nur i papam qe do kish bo per vete dhe miss universin ma mbuloi ftyren

Det 3-0 Sox

Feel better now?

ps: check that, 5-0!

ej, po ne kemi qene down edhe 3 neshje me 0 dhe kena bo mrekulline. Dmth ne njifemi per comeback

Normal qe njifeni, te fitosh WS mas 100 vjetesh eshte the biggest comeback of all time. 

fitoi ndonji prej 3 ekipeve te NY ket jave Deiono?
Kshu si e keni nis, di duhet me e zgjeru NY qe t'shifni naj fitore. Mgjse buffalo po lu jo keq, edhe mund t'fitojn naj neshje mas 2 mujsh, nuk i dihet

E tha mire Deioni qe kto skuadrat e Bostonit jane si feniksi, kto dhe bayerni i fiqos

He mer burr sikur fitut WS, nji loje te lodhme ne fushe tuj fitut. Thuj flm Leyland tocit qe shko e ndrro pitchers pa lidhje. 

O Deion, jena t'u prit urime o burr. S'ka problem se presim dhe ca dite

Lene mer ate shif neshjen se jeni duke u get Gjinowned!!

i perpikte si gjithmone. Sa ishit 21-10 nuk u bone i gjalle. Po nejse, neshje e gjate...si thote ai proverbi, never say kurre!

Kush me? Kisha i cik pune mer pranej nuk bona zo, ti e di qe une nuk i evitoj kurre argumentit!!!

Pse o shqipe?!!!!

Bravo deion! Vec kshu mund ta fitonit smiley

Flm. Here tjeter check the rules book!

Hajt moo .. smiley 

Po ju sjeni per ket pun mi Monde, ju vini nshkolle sa per gallate.

O c'beme nje dore gallate sot, c'beme smiley.

Ju dham i dor majonez tha, se sun e hashit gjithmon that smiley

E kishim per ta lone i humje, bom mire qi e lam ktu jam i sigurt.

 

Sic duall e sigurte qi Fiqriu me radio ska shonc smiley  

Me ate cheesy rule, who needs mayo smiley.

Lean and Folky!

Nejse ic a oll gud. Ky esht sezon me 4 humbje per ne, ka per te gjithe. 

Hihihihi .. U vran tgjith. Bradi ska mo as me çin me fol. Le qi edhe atij ja paska kafshu doren   qeni smileysmiley

Bo ça referish smiley

si ishte per comeback kjo e sotmja Fiqo?

Mir, mir po u bo rremuje tashi. Situate emergjente, kap robt neper tanells e futi ne fushe smiley

Edhe dojçi Vollmer out 4 die sizën.

Vallaj fiqo, kshu si e kane nis, po e mbarun sezonin me 2 lojtare te formacionit b aze kam per te qene shume i habit

Fotografija e fundit a per tu (zh)duk si ajo e themelimit te Partise smiley

I mean com'on: Billiçiku eshte i Modh, shuuume i Modh smiley

Booo ca i boni Detroit Dallasit

Kjo e sotmja s'u shtyka as me vere e as me uthull smiley.

E paskan pagu çik shtrenjt Jetsat javen e kalume smiley.

Popullesia e Mass 6 milion e ca

Kenerike 3 e ca

Mein 1 e ca

Nje jave voodoo, prajsy smiley.

Ue nomi po u bote ke ajo loja me shkopa-cingla mrom e parmrom.

Historike po thojshin, po mu mzu gjumi smiley

A ban nonji ma i nxane nkto pune me na spjegu importancen e momentit?

2 neshje qe i ka fitu ekipi kundershtar fiqo, kane qene prej gabimeve tona. Ke kjo e parmromshmja qe thu ti, boni vaki dicka qe nuk e shef gjate sezonit e jo mo ne playoff. 
Lojtari i skuadres qe gju me shkop, qe ka zon ven te nji prej atyne bazave, duhet t'boj kujdes qe nqse topi shkon te baza ku po rri, duhet ta ket te pakten nji kom aty perndryshe digjet.
Kshu edhe ket here: red sox arriten me "djeg" nji "t'keq" qe do shkelte home plate (dhe po t'shenonte maronte loja se ishte inning i funit). Me ta djeg, ket, ai catcheri jon, u bo cik tafmaqar dhe deshi me djeg lojtarin tjeter qe fugoi prej bazes 2te per te baza 3te. Po e hodhi cik keq topin, plus ky i keqi rreshkiti aty dhe ai lojtari jon te baza 3te nuk arriti me e kap topin qe kerceu mas ktyne te dyve. Kshuqe ai lojtari i ekipit kundershtar menoi qe sa ta kapshin topin soxat, ky mund t'fugonte per te home plate dhe te shenonte. Po kur boni me fugu (se ishte rrezu bashke me lojtarin tone te baza 3te), u pengu te ky lojtari tjeter dhe mgjse u dogj ne home plate, arbitrat moter**** ja qujten piken dhe aty maroi loja.
 

Kur flet dhe ti per loje te humbura nga gabimet mos ngelte njeri. Po dje si fitut mer? Tipik tifoz mistrec i Pipi Corapekuqve. Maje men keni per ta humb WS.

o Deion, mos boj kshu gabimesh qe nuk i falen as nju jorkezve!
Si fitun dje mer? ja mer si fitum
aaa, ti po thu si e dogji ate ne fun e? e pastaj? ne ishim 2 runs perpara mer plako. Ah, ti po thu qe shanset se beltran do bote homerun ishin mbi 100%? well, ket e pres prej nji yankee n'fakt, nuk m'habit

Rri o burr se qe me Tigers ju ka hec shonci. Managers tu bo ndrrime pa lidhje, base-running si me qen ne minor leagues. Nejse, une kaq di te them, skeni per te fitu gjo megjithese ju eshte dhone ne silver platter WS.

boo, sa t'hidhet jan kto yankeet! Te qush Leyland manager qe s'e ka haberin...nuk di, vec nji yankee i hidhnum mund ta thote. 
Po ne i kena dhon bukuri WS mer Deion, shif ca i bo ky basebollit mer burr. 
Askush nuk tha qe do ishte e lehte me Detroitin - ka startesat me t'mire te liges. Pikerisht pse i eleminum, e meritojme ket dreq WS me shume se cdo ekip tjeter. Me menien time thashe qe kush merr AL, e fiton WS, qofte Detroit apo Boston

 

Rrofsh Bredho.

te drejten e perenis jim nis sa her me e marr vesh si sport po hala nuk di as kur si and pse quhet loja e myllme merre me mend smiley

po se mos vetem kjo, edhe peskatç vetem dy e tre kate msova n'jet ( dy te tjerat i kam pa leje tna fale shteti smiley.

Nejse kshu si ma shpjegovr e mora vesh, se lexova sajtet po ishin hartime amerikonçe qe duhesh me qen bashkkohes i mark tuenit me i ra mte.

Dejono, ti i bje me qen me Yankee-t eee ? smiley

evil empire kto mer, e tha tamom ai

Dejono, ti i bje me qen me Yankee-t eee ?  [smiley]

 

smiley

Po kaq di un o Dejon, emra ttjer nuk njof smiley

3 run hr apo grandslam bo papi sot, deion? une anoj me shume ke gs po duhet  me qene dhe realist icik. S'ka per t'bo gs cdo 3 neshje...kshuqe po them 3 run hr (dhe n'fun ka per ta myll me nji solo)

Normal o burr, kto kalamojt e Cards as me shit hot-dogs nuk i kishim lon ne bronx.

o Deion, e boni 1 papi qy ne t'paren

Vallai Deiono kto tifozat e jankit qi njof verdalle, jon ca karaktere qi ska Zhan Baptist Pokëlen ti pershkruj smiley 

po jo o burr se e kemi cun t'mire Deionin. Ka per t'u konvertu, ka per t'u bo i joni Deioni

Vallai Deion keta tifozat corapekuq qe njoh verdalle, jane ca karaktere qe s'ka Quentin Tarantino qe t'i pulpfiksoje smiley.

Nigjoje Tessie, Deion se duhet ta msosh permendsh qe t'pranohet kerkesa jote me ju bashku red sox nation. Eshte kriteri #1 dhe nuk ka leshime per asnji, as per ato qe kane punu per Mossadin

sa fort e gjujti me smiley

po dhe ky rrypi ja dha qofte fare

U çmen zari fare smiley

U cmen mer rob zoti u cmen smiley
Para neshjes i premtova zotit se do bohem rob zoti, biles do perpiqem me u bo shok fb me xaken vec tfitojn red sox ket
PS. Sa m'erdhi me email kerkesa zyrtare e deionit me mor statusin e tifozit kandidat i red sox nation.
Duhet me u ul me verifiku ca kushtesh ka plotsu dhe ku duhet t'permirsohet ala

Fillovi pari anej po më thonë.

rri fiqo se po menoj per paraden dhe m'qan zemra qe nuk do jem

se po menoj per paraden dhe m'qan zemra qe nuk do jem

Mos qaj, ja gezohu per ket njeriun tjeter smiley.

Po sa rehat qenka robi kur heq dore nga ca gjera, si kjo loja me shkop psh. E thua pa teklif, e o mire, ta gzojne ket, se gjynaf smiley

yeah, kshu tha dhelpra. Hoqa dore prej rrushit se nuk eshte pjek

fyi, ky jam une smiley

Ziadi ti? smiley (Se c'me del nje foto djathtas, reklame e global mail m'duket)

Nuk rrej per Zotin, kam heq dore.  Ne shtator e bera nje xhiro nga stadiumi, sa per t'i bere adetin Sandman. Isha pak dhe si guide turistike me thene te drejten.  Por aq.  

Shume, po shume sincerisht, ta gzoni.  Sidomos ti tifozi i Kanadase, dhe ai Kenerikes smiley

Urime ekipit kampjon. Kur esht parada?

ps: me kenoqi kjo e kelthitmja e ktij japonezitsmiley

Fiqo, m'qafsh kur u bere tifoz bejzbolli?  smiley.  

Nuk jam dot jo smiley smund te rrej.

Po e kisha tv nez dhe urraaAaaA e piçerit japonez ma tremi gjumin smiley

Plus per hater te shoqnis moo smiley

po kush ishte o lla? kshu u bom te gjithe. Une jam bo ne 2003 kur u eleminum prej mallkimit ne game 7 nga ky ekipi qe s'ja them dot emrin

Une jam bo ne 2003 

Aaaeroni c'i boone. 

mallku qofte! me ja permen emrin atij, si me ja permen qoft-largut

Celtics suck!

smileysmiley

Bruins o Bruins deshe me thon smiley

Deion, nise dhe iher ate kerkesen se kishe bo nja 2 gabime t'vogla ne drejtshkrim.

Celtics jane ne mision qe te dalin skuadra me e keqe simjet o lla qe te shtijne ne dore ate wiggins

Po mer po vazhdoni misionin ju. Ne nderkohe kena me e bo Majemin pistil ne eastern finals, mark my words.

Majemin...ehuuu, sa pengesa keni per t'pas derisa me pas ate shons...boni iher llogarite me brooklyn nets se kot nuk i dhame KG & Paul Pierce.

Sa shum harabela! Eh mer Mao Ce Dun! Vec ti u vijshe hakut !

Hej, siç ju thashe e nuk rrejta mrom mu mzu gjumi ke ini i peste. Nuk di sa fjeta po pash i onderr llaftar fare. Pash Edin sikur po late duret ke i lavaman i vjeter me ato çesmat e verdha perciper. I kishte gjith gjak! Mrapa shpine u dukte Likja i lidh bondazh me i karrike ftyren e koken gjith gjak qe kullote trashe trashe. O tmerr thash me vete, e paska vra e paska rrjep qyqarin. Po pastaj e vuna re dhe mu bo e qarte qi vetem i kishte pre njonin vesh..

Kur shof Edin me i kavanoz ne dore. Ju afru e i vite rrotull. I shef kto? I thote. Jane gjinkalla!

Uf ça sikleti po e majta veten dhe i pashe ato te shkretat me kurjozitet. Jam i sigurte qi ishin ne fakt karkaleca jeshil dhe desha me i thon, po nuk mund te kundershtosh ne enderr se te del gjumi ke pjesa me e bukur. E kshu kshu ia vuni kavanozin afer karriges aty ku ve veglat dentisti, dhe sa ça shkoi me marr. Kur sesi shof Liken qe e qiti doren poshte litarit dhe e noku nji insekt. Pup e futi ne goje. Sa desha me thirr une e rrujti dhe i tjeter. Thirra me sa munda O Edi ta mori, po si ndodh rendom ne endrra thirrja nuk u materjalizu. 

Kur u kthy Edi shkoi drejt e ke kavanozi pothujse bosh. Vetem nji kishte ngel, per ideal vetem nji. E ngrinte lart edhe bertiste: Gjinkallat, gjinkallat e mija, çar i bone gjinkallat e mija, ishin gjinkalla Shqipnie o pusht!

ça ondrre surreale mo ej smiley

Aty me sa duket u çova prej atij piçerit japonez te Soksave qi kthithte urraaaAaaAa prej gzimit. Shyqyr thashe, fitun. Se isha gjith ankth smiley

 

wtf smiley

Mu me kujtoi kte me thone te drejten. 

Megjithmen. WTF menova dhe un smiley

ka nja 1 muj e ca qe ky kanali amc jep horror non-stop po kjo qe ke pa ti fiqo ja fut me jason, krugger etj. Na dalt per hajer fiqo se kto endrrat me politike dalin thone.

ai filmi hostel (i pari) ka qene i llim. Nuk di ca meno Stalker per nivelin artistik po mu m'la nja 2 dite pa gjum iher

 

p.s. po salen me daret e dentistit nuk e pe fiqo? se ai thoshte ca kohe qe kish me ja shkul dhembet mafias t'kuqe

Shyqyr e kam nji tmir qi endrrat kur i tregoj nuk dalin.

Me bejn syte mua apo Jets ..

O brother Rob where art thou! 

Fiqo, heretiku te ka nje fjale.  

Heretik, faleminderit i dashur.  Megjithese kjo duket si qershi mbi bakllava, jo dhe aq qershi mbi torte, vleresohet perpjekja dhe qellimi i mire smiley.

Anafele-sisht, e brenda temes, e meqe fare mire mund te qendroje qershia, sot zyrtarisht NY Jets iu dha kartela: Bipolar disorder. And happy day.

Auuuu smiley

S'ka enderr ala Fiqiriu qe shpjegon kete skuader smiley.  

kane ambicie me siguru wild card jets mesa shof. Kshu eshte kur i nenvleftosjne

ky gronkowski eshte unreal fiqo. Merre me men t'mos kish qellu karabush ai Hernandez

Ca ke Aaronin mer, i kane rene ne qaf te shkretit, self-defense

Ashtu eshte po ec e mushja menien ktyre

We shall raid them!

Na kishte kput malli ..

To the left. To the left. Slaaaajd to the right. Reverse reverse.

cha-cha yo. 

Oo sa qejf..sa qejf. 

Minkia, tkishim pas 3/4 e rosterit mgjthse Picburgu kal i ngordh sdqft.

 

veintiocho-diez!!!

Si tja vejm emrin ksaj fiqo, rilindje?

Qyshkur filloi reklamen e shampusë ky Pallamadhi ka shku per lesh.

Kemi edhe nji neshje per tçu dem, shpresoj ke Karolajna.

kap pak komentet e belichickut per red sox etj gjate ndeshjes, fiqo

Si makina qi numro paret esht Billiçiku smiley Get his ass!! Ça mkujtoi,

Ka pas qen nji e forte me foto modelesh me tanga me emra QB jo Brady, Romo, Vick e kshu mo

ke cepi ishte njona qe i kishte ra Rothlisberger me brekushe L2B smiley

o fiqo, ka per ta zberthy Billi mbrojtjen e carolines sot apo ca? 

Neser me se na treme smiley

sot kemi Kazanin me Bronshitin. ket besoj se ka me e xeberethy sonte Billichiku smiley me lapsin kopjativ te syve ne vesh.

oh monday night...nuk e dijsha. kto per dit djele vec buffalon japin ne tv

Sdel nga fusha pa paterica neser. Ti thot Xhizelit te boj gati legenin me uje te nrofet.

eshte se cna eshte, nji ekip i NY qe po fiton, cna eshte?

ndihme: nuk jane jets

 

Jo per gjo po se si po me vje nje ndjenje deja vu...

gjithe analistet e futbollit kane per te krujt kokat dhe do pysin veten se si ka mundsi qe Pats & Bill edhe ket here permbysen llogjiken e sportit dhe rezultatin e pritshem 

Ska gjo, fitoni on paper sa te keni qef.

Bipolar disorder full force smiley.

Deion, mire e? 

Majr shyqyr majr. 

4 fiq Gjinua sot...e keni bere dhendur pak heret.

28-10 mbaron. Ku t'firmos?

Oh Big Gronk, he just pooped Carolina's party pile

po atij xaxit, i ka thon njeri qe eshte qb apo jo? ca ka ai qe vrapon ashtu o vlla? smiley

Mu mka ardhe qorri te syte plus qe jom per rruge neser,  po ky Cam  Newton qeka one man show, hajt se i ngel edhe nji run Brady-t

ca t'i thush tytes. Shkon 3rd + 2 e hedh topin kot n'vend qe me e run. Ik e boja bahces tashti, t'rroft 3 pikshi

Kjo esht e treta. Kater drop games kemi thon. E fundit me Miamin.

we good, we good

Did Gronk get the memo you think?

hajt mo, i rrafem ne hockey sot t'pakten

Hajt mo e boni e boni dhe referi gabimin ne fund. He said yes before he said no.

INT - PI?  Who cares, great game to the very last seconds. 

Suedi - Portugali 2 me 3

smiley

Hajde neshje hajde

smiley

fiqo, taf skedjell ehed man. Si do e kalojm ket jave, me dhimbje apo ca? welker iher ka per te lon shpirtin aty nfushe ket jave. ta shajm iher nga fisi paraprakisht?

kjo e ny me baltimore duhet t'shpallet ndeshja me e merzitshme e sezonit. 

Çere ftofti jasht.. spo na bo fajde as leshi

çarapeve

...nga ato corapet kshu...te bera me 6 shtiza ?
 

 

 

Ato ku mi gje po sna i zejne atletet smiley

as getat e burrave deshmth smiley

Filloi dhe ketu ftohti.

Alamet neshje sot, po tashi ndimer sterhiqet hiç birra smiley

A shifet neshja tu pi çaj kamomili e?!

...jo, por mund te besh centro (me gize) pa pbm smiley

mos e tradhto traditen shqiptare fiqo! nji tas gjize, ca ullinj, nji kokerr qepe per te shoqeru groshet dhe shifet neshja perbukuri

Will oupsy Romo do it again?

Romo e maroji muhabetin e vet, po qaj hallin e Tammy Bredes qe do ta haj qafen e pates sone.

Majt ez uell uoç AMAn smiley

Tomi po shkoka si kove pusi sot. Me duket se do e kaloj noten ne Spital Ushtarak ... Good luck spotting 14 points to Manning. 

Ju qekan tha duret sot. At this point dorzoje me nder.

Ps. Po qiskan inotin e Welkerit mduket. E kane me Majonezen.

Kape icik Belexhikun qe kendonte vendshe. Osht meshtjell me keq se Gzim Kulufi ne dimer. Apo nuk i shkoka edhe kapuci ... Nice ass whooping.

Qemolo sa i sigurt je qi voza djathit nuk rrotullohet ne ane te komes pjesn e dyte? smiley

Ehe plako, mur fun ky muhabet. Koha mire duket qy me mjes. Me kujto i here ne stadium. Lute Tirona Kupe Republike me i ekip rrethi. Ishin 5-0 per Tironen dhe bojne i gol ato tjeret. Dhe cohet i karagjoz ne bertet me te modhe : Hajde " Korabi" se edhe 4 gola iu kon ngel dhe i barazoni. Kshu ne kjo pune, 24-0 !!!

Uf uf mo smiley

iku kjo. me mire po shof liam neeson tu masakru i vetem nji bande tropojanesh sesa ket

Ca stacioni osht Marko from Tropozha ?

kanal kanadez plako, chch. Nuk e kisha pa asiher (si n'shenje proteste medemek). Aty kur tha sheqr n'ven qy me thon sheqer, e lliu nfakt

Jon te gjithe francez me origjine shqiptare: Arben Bajraktaraj, Rubens Hyka, Valentin Kalaj, Tommy Spahija. Rrezik nuk kane dit shqip fare. 

Runi komet runi komet, po rrutullohet smiley

fuk fiqo, tani po e shof. Dije qe po nuk fitun, ka per t'ngel ty faji qe e the se u kthy loja. Se gjithmon, sa here qe ndrroj kanalin un, fitojne

Rocket!

ja kapi per zotin mer ej!

Sakaaa smiley

o me robert shpie, 28 unanswered points mer ej! kunder peytonit himself!

Kaq ftofet boka anej sa jone meshtjell me jorgona.
Eh si te rrujn te Gillette. Te mulojne ihere me shkume te ngrofet dhe pastaj fap fap fap nji brisk te holle.

U bo 28 Bredho anej? Hajt gzuar Thanksgiving!

ore u bo 31 po lame pike se duhet te ishte bo td

Aufull desizhensmiley o plak Beleçiku smiley

Varja smiley

per ate 4th and 1 e kishe fiqo? duhet ta kishin bo po ky eshte djeg iher prej qullit dhe i fry kosti tashti

 

Jo jo e kam qi zgjodhi eren e jo topin smiley

hajt ate motren pra! nuk lan penallti pa i dhon denverit, edhe kur i prekshin pak fare dhe nuk ja japin patsave tani. Nuk ka faj brady qe bo si nevrik

Ho me cuna si po shko.... a do thote Po a Jo?

vallaj, si po shko kjo, as vq-ja nuk e ka parashiku

Une e dijsha, tani e merrni vesh dhe ju: Patrotsat fitun smiley

leje mo fituan Patriotsat, fituan Bookies, qe ja u mblodhen leket popullit me keto kurvlliqe. Lojtari profesionist, beka gabime te tilla amatoresh. I gjithi filem, e gjitha eshte fallco, se rezultati i ndeshjes ishte vendosur ne Las Vegas 3 ore para se te niste ndeshja. Nuk ka me sport, te asnje niveli, te gjitha jane biznese kumaresh te shitura, shif se sa i ke 'spreads" per cdo ndeshje, e cuditerisht 1 a 2 pike difference ke gjithmone. Varet se cili rezultat favorizon Vegasin. Eshte qelb cdo gje e bie era mut, po populli dele vazhdon

ti je prej atyne qe thone se alienet kontrollojne qeverite ne gjithe boten

qe aljeni i pare, qe aljeni i dyte, e nuk po sjell me, se e kupton vete se ku dua te dal. Por po deshe me shume fut football match fixing ne google, e mund te harxhosh gjithe javen me skandalet. Nuk po flasim per kampionate kombetare (qe as behet fjale- kujto Kampjonatin Italjan me Juven para njady vitesh) po edhe Champions League eshte mbytur ne fekale halesh.

 

Ne Amerike eshte me e organizuar e te dilte ne shesh i ngriti te gjithe ne revolte si me ardh Anglezi, po po ti sjell njady fakte dhe per ketu qe mos jemi bosh: qe edhe aljeni i baskebollit ketu ene ketu.

Tani ne mund ta futim koken ne rere e ti themi vetes qe cdo gje eshte ne rregull, po ajo eshte ceshtje shijeje personale. S'ka asgje te keqe ta dish qe jane te gjitha fixed e prape ti ndjekesh per qef pa pasion apo pa u bere tifoz. Po eshte humbje energjie te besh tifozllek ne kumar.

Mendimi im normalisht.

 

po mire mer, ne mendimin tone po themi, dihet. Po kto qe ti citon si fakte jane dyshime. Njesoj si ajo puna e alieneve qe permenda une

e sakrifikum gjumin po nuk na iku kot. Flm fiqo qe the se kisha per ta hum
Fiqo, kerkoji t'falme belicikut per ate qe the me lart se ka per t'i ngel menia aty

Uiked osam smiley

Falemnderit Wess!

 

Fuçia djathit Qemolo smiley

zbulohet identiteti i fiqos (me t'kuqe. Shqiptar mo...)

Ftohte dje, shume ftohte.  Akull dita, acar nata.  

heres tjeter, kur te nigjosh Bradyn tu thirr Linda me t'modhe, prit td fiqo.

Runi faturat e harxheve te pijeve e patatinave qi konsumoni tu pa Jetsat. Thon se mund ti klejmni ke taksat smiley

wtf...

What the fiqo smiley

Another amayonazing comeback

what the fajitas - thote ai ke reklama.
Prap me pshtoi kjo mu o fiqo. Nuk vej qe nuk vej men me e pa deri ne t'dhiten e funit te sekondes s'funit.

o Deiono, Celtics t'pershendesin gjithashtu

 

 

E ja kshu: Tani e kemi fatin tone ne doren tone dhe doren tone ne fatin e te tjervet. Vamonos.

Bredho, kemi nji spektakolare sot. Mos thuj qe nuk te lajmrova smiley

Hudhi cigaren ktij muhabeti. 

Cinci home, Pejton tuç, Superboll.

fiqo, e pe rex ryan te entuziasmum apo jo? belichickun s'e kam pa aq te gzum as kur ka fitu superbowl. e cuditshme...

Woooow ça neshje Indi!! Emajzing.

Tshofim ket tjetren tashi.

Andrew Luck got luck on his side. KC duhet ta kish myll neshjen. 

me mire colts, fiqo. Edhe tek-per-tek me i krahasu, kur lujten heren e funit me bengals, humen keq.  

Fiqo, shife cik ket

edhe 4 ore. Na kjoft e hajrit!

New England Patriots welcomes San Diego Chargers

Broncos at home ftw!

it's how we play, not where we play!

                                  - Tom Brady - 

Vllai i modh qeka toc kuklle. Po Vince Lombardin mer tyc e harrove, e nji qerre me coaches te tjere? Archie ben mire te beje gati rrypin.

Mire mire, po duhet me i majt komet ne legen me uje te ngrofet keto dy dite, se gjona te mdhoja na presin

po pra, ku shkon dhe smuret 2 dite para neshjes ai!
Ku di une, me ate ekip te pergjysmum, ca te jete ky belichicku o lla. 

Lojna psikologjike para neshjes jane bredho. I rrafen ne Nentor do i rrafin edhe kete te djele. 

To whom it may concern:

Payton Manning po e degjenero opozishën. Ka tosur nje mal me taçdaune, and ...

What says you?

Omaha, Omaha ...

I say na hapni temen perkatese dhe dyert e stadiumit perkates smiley

Manning's answer on Omaha was more humble than that! And he kept a straight face throughtout the ordeal!

Ktu leni te myten Monda. Ska teme..hic..naaa beheni dhembin!!

ate them dhe une, na lini ktu se red sox e nisen me kembe te mbare. Vazhdojne pats, e myllin bruins. Celtics vitin tjeter me kismet!

Kete vit e fito SanFran gjithsesi 

Asgjo. Billiçiku do izolojë Deckerin. Po fitun edhe ashtu hallall.

Ne skemi gje per te hum. Pejton ka. 

Ai Vortexi Polar qe  sapo kaloi do kthehet prap dhe ka shume mundesi qe te vi per Superbowl. Ku eshte lajmi ketu? Sbje grip dy here dhe Brady sapo e kaloi. 

3. Players asked about legalized marijuana in Colorado: Running back LeGarrette Blount was asked about marijuana being legal in Colorado and if he was worried about teammates partaking in it. He responded by saying it’s a business trip and that coach Bill Belichick told the team about it. “He basically said, ‘Don’t bother, it’d be stupid.” When Brady was told this is the first time he’ll be visiting an NFL city where recreational marijuana use is legal, he responded, “Are you excited about that?” 

Haj ta bajm me bismila i her smiley

I don't always lose, but when I do, I make sure I lose to Brady!
                                                              - Peyton Manning - 

A do beje gje ky Belichik apo jo se me dy pasime shkoi per 50 yard Manning? O Bredho, fol mer burre...

e mbrojne mire manning dhe ka kohe me e hudh topin. Dhe po i le kohe atij me u mendu, eshte pune dreqi...
Kur del prej loje dhe aqibi pastaj, hapi deren t'kqijave

varja, po shof kercim n'akull. Kushedi sa u vra ajo kostner e italise. Pale qe do jet ftof ne vend ters se akull hesapi...
(t'lutem mos e fshi se ne teme sporti jemi)

smiley.

Ps: aman shife ndeshjen. Heren e fundit qe e le n'gjys fitoi Gisele.

Ke fol tamam si tifoze Jetsash smiley

 

 

Fiqo, was that supposed to be breaking news?

Po mir se Denveri ishte favorit para neshjes mqms Patsat kan 1/2 me te mire te ekipit ne Kemp.

E rensishme eshte ta majm two score game edhe pak. 

Thjesht nuk kemi mo lojtare neper reparte, kshu ka qen gjith vitin. Sot shkoi u vra dhe Talibi. 

Terhiq e mos e kput ishalla, sa tgjejme i rrugedalje.

 

Prap per mua San Fran e fito kete vit. Shume te fuqishem ata, nuk te falin asnje yard. 

Sack Bradyt ne 4th and 2, game over then. 

Over.

Qekur u vra Talibi.

E dyta here mizerja, kshu na e boni edhe me Baltimoren qysh1st qt. smiley

Une kam qene tifoz i madh i Ravens, kshuqe vjet kam gezu shume smiley Po sidomos kur fituan ne Denver. 

Ja u jep zoti cave..

Bullshit. Stopping the game at every play.

Still, nothing changes. Brady lexhend.

 

Payton Kristaq Manning

Tom Dosh Brady

To whom it may concern:

Payton Manning po e degjenero opozishën. Ka tosur nje mal me taçdaune.

And that's all there is to say about that.

E de mire.

Kaq ishte ok per ne duke pas parasysh masakren e madhe qi po lejm pas. Viti tjeter bjen prosperitetin.

Superbolla kemi plot, supermodele gjynof me u qa.

Duhesh per Manning kjo, Brady su ni si xhentellmen and a skollar qi osh.

Tgjejm faturen e bluzave tashi smiley

---

Po ju Xhajxhetsa pse kuturisni? 

 

O Fiqo, m'duket se duhet me hap teme te re se u bene pothuajse 300 komente.

Ose boje si une. Mu sa here me vret ndergjegja i fus nji tas akullore smiley  300

Te punon frigoriferi fiqo? smiley

smiley Te vdesesh per nje lavatrice.

per nja 1 muj, nuk shof mo emisione sporti se me ket pune do merren. Kane per ta permen 100 here. Nejse, sic tha dhe fiqo, ky manning i modh eshte cun i mire. U bo ai i vogli te kete 2 unaza dhe ky nji...ku eshte pa kjo?

Ju lutem administratoreve te hapin teme te re. Flm.

You want your team to go to the Super Bowl ??? Legalize "Hippy Letuce" NOW !!! 

Washington State & Colorado just did ... boom, Seahawks and Broncos Super Bowl bound. Coincidence ? ... I don't think so ...

smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).