Marr shkak nga kronika e dy diteve te fundit. Gra te masakruara, njerez te pafajshem.  Tesh te gjithe ne jeten e tyre kane marre jo - ne familje, ne pune, ne studime, refuzime pune, shkolle, promovime te mohuara ne karriere - kemi marre jo e kemi dhene jo nga ata qe na pelqenin e atyre qe u pelqenim.  Si kemi reaguar? Me inat, me buzeqeshje, me ironi, me hakmarrje "te tregoj une ty, do shohesh" etj. 

Do te doja te dija.

187 Komente

Si më është tekur... smiley

 me krenari!smiley   tha jo,  mos e jep veten, nuk eshte fundi i botes!  ok. next..smiley

po edhe cik me inat,  te them te drejten.. por dhimbja kthehej ne force..   ske çben kur ske  kallash..smiley

Varet ca lloj Jo ka qene. smiley 

... vete pe ...

hahaha

Nje "Jo" e papritur eshte gjithnje nje doze helmi. Trupi/truri do pak kohe sa te vere ne pune mekanizmat vetpastrues. Efekti mund te jete i shkurter, ose i gjate, ne varesi te rendesise se Jo-se, gjithsesi jemi bere te tille qe te harrojme pas nje pike te caktuar. Vete perpiqem te mbaj mend qe ka dyer qe nuk hapen kurre sado te mundohesh. Pertej kesaj, jeta vazhdon te jete gjithnje e vetmja mrekulli.

... po te dush mi, mu me lusin ...

mbyllet nje dere me Jo dhe hapet nje me Po,te dyja te veshtira jane!

Si t'dush , mu m'lusin smiley

Ah qyqja e paska thone Qemoli para meje

le nom, tu kopju Qemolin.

lene mo, na ka ra tangerlluku fare smiley

Hahaha, Ruzhdije. Sot jeni bo te gjitha garipe, ketu dhe ne FB , po ne te shkretet e dijme c'a kena hek. Me 700 celsa e mashit . Telef i kena pas bo dyret e Gjimnazeve. 3 min. 45 sek e ka vllai im rekordin nga Partizoni ke Samiu me biciklete me kap te dy pushimet e gjata ... smiley

smiley

gjigande

Emigrant, do te tregoj edhe nji tjeter per ta mbyll. Ishte nji person ( ka mundesi ta kesh nigju) qe do ngelet anonim ( let's just say ishte nga nji lagje periferike e Tirones qe rimonte me shuplake ) . Shume hallcak dhe unpredicted dhe kishte lidhje me shofera eksporti, pra ishte i kap. I kishte premtu njones sapuna, cumcakiza e ku di une dhe e fut ke shpija i shokut, ke pallati njit me Ambasaden Kubane, ne kat te funit. Ajo, mbasi merr ato gjonat i thote JO. Si jo ? Po ato pse t'i dhashe ? Me ler te iki se do bertas, ia kthe filonia. - Do bertasesh ? - Hap deren e ballkonit vellai ( qe binte nga rruga Durrsit) dhe ia shlo nji AAAAAAAAA sa kishte ne koke. Hy brenda dhe i thote asaj : Me shume se kaq do bertasesh ?  Let's go, now ....

Vaska?
 

Close ... but no cigar !!! Good guess, though. smiley

Vaska e ka pas shpine te 6-katshet mas kinemo Partizonit.

 

Ose Tailande

e ka pas 28-ce, se me 26-ce i rrujshe bishtin per 3:45.

Ia fut pordhes, biciklete Ylli ka qene ... kom deshmitare.smiley

O jeni mire ju apo jo? Hej se ka jabonxhi verdalle qe do kujtojne se kushedi sa larg qekon Partizoni me Samiun. Per 3:45 ajo bohet me ecje te shpejte mer.

Ju thashe njerzve qe kishte fytyre skizofreni prandaj nuk na eci. Aman kush do e merrte vesh te verten? skish celular e facebook ne ate kohe.

Jo-ja gjithmone ka vend per negotiation. Think positive. Lol

Do te doja te dija.

 te duash eshte me mire se te dish. smiley

e ka perkthy nga italishtja Zana,pranej del ashtusmiley

Thonë pleqtë e moçëm: të duash, të dashurit implikon mungesën e diçkaje. Dmth implikon dijeninë për një humbje, apo një mos-pasje. Kështu, të dashurit, rezulton në dijeninë e mos pasjes së diçkaje, nga ku pa dije nuk ka dashje. smiley

"pleqte e mocem" s'kane njohur vetveten sic do duhej. smiley "te kesh" duhet kufizuar nga nevojat elementare te trupit per te mbijetuar. c'mbetet, duhet te ishte "te jesh". nese "te kesh" e kalon kufirin, problemet mund te shkojne pafundesisht larg. (gur kokes, thike, kallash, arme kimike, biologjike, atomike,... etj. dijes s'po i veme kufij)
 

Une i kam fshehur trupat dhe te gjitha gjurmet per vete.

Si dhe nji e forte me nji te njohurin tone qe kishte zakonin e keq mos te te shifte me nai veshje te jashtme se i kerkote borxh. Nje dite te bukur shko kap njonen ke rruga Durrsit. Ishte i pajis me xhinse dhe atlete. Filonia e nigjote duke e pa me bisht te synit dhe mbas nja cerek ore i thote : Ik mer cun, shko kthe ato xhinse dhe atletet qe ke mor borxh. 

Ajo kishte qellu motra e shokut ku kishte mor borxh veshjet ate dite, vllai ...

Sikur grate qe merr si shembull zana , te kishin marre vetem nje " jo", emr Allah.Ato kane marre dru dhe plumba moj zana!
Na, te shkretet burra, nuk jemi merzitur nga " jo" -te se ka pasur dhe " po" Dhe s'na ka ardhur mire nga " jote" po dhe coc jemi " ormisur" me pote ! Pse prishen njerzit per nje rrokje ? Nuk perfundon priblemi tek keto rrokje.Nis aty.Kur me kan then Jo, jam silloisur, ku e kam pat te mangeten..E kam justifikuar si " toke te xanun". Se dhe coc kemi qene ne kete virane dynja.Por ca thone jo kur i ksne aty prane pote e ca thone po, kur i kane " meshtengur jote.Nje gje kam kerryer nga pervoja ime.Si poja si joja nuk dalin nga gufari, ....por nga syte. Gjith problemi eshte sa xhentil eshte mashkulli. Femrave tona ....u ka munguar " xhvillimi" per Pote.... edhe kur syri ja u ka ngrene .
Ama ,njera pervoje nuk i ngjan tjetres...

Grava, ckemi? smiley po pse per Po- te e Jo-te dashurore e kish llafin Zana? Thashe mos ish llafi kur te thone Jo ne banke per ndonje kredi apo kur kerkon pune me me shume pare? smiley

Gezuar smiley

Gezuar e mbaresi o Av, por sic edhe e di, gjuha vete ...ku i vihet! Se me punen e bankave i kemi lare duart! Ne keto qe cingrisi zana, coc kemi ca mangesira.... te koherave te shkuara.Pa nashti ,bodhek dynjaja, jo vetem per kete hena , por ...xhyrmetllek i madh ka plasur!Ja keshtu , ja!

smileysmiley po qesh me ze.. ok, ok, pajtohem.

Pse, nuku? Jo - te jane firapsur fare!

...wow,nuk e kisha kuptuar qe qenke edhe "latin lover",qe çoç paskeni qene..smileyAma nuk mund te shkoje uje gjithnje nga mulliri yt...mbase nuk i ke pelqyer,mabse nuk i kishe syte si det ,si liqen apo si lum ,mabse nuk ishe i gjate i shkurter,shpatullgjere apo ngushte...apo prite Zot ,e kishe biografine shume te mire....e ti thua nje "toke e xanun"...ka raste qe toka lirohet hahaha,miremengjez

pse habitesh o zane, pale si ja plas shqirtin taljanve anej me Jo-te e tua. smiley

Te gjthe Brad Pitt e Angelina Jolie  ketu smiley !!

Naaaa kokrra e lotit,sa per ate pune....smiley !!

 

po pra... se po na cudisin! 

Seicili ..." ne stan te vet " more arb" !

mire o mire secili ne stan te vet, s'jam kondra!!po mire e ndau mendjen e te tha  jo,por si behet kur nuk te thote gje hic? Pastaj ka dale nje "nuk e di" keto vitet e fundit.. Ajo eshte se c'eshte..

arb, nuk eshte e veshtire te kuptohe... gaxhirat, kudulisjet, ku "flasin...." pjese pa ze te trupit

pikerisht..aty plas kallashi..tek te kuptuarit smiley!!

Veshtire me u pergjigj; une kom thone pergjithsisht po...

Po c'do pergjigjesh me mo? Ti je me te se sotmes. Po dhe mbaron pune !

smiley Bame, the best answer so far

Jo eshte e dhimbshme . Po mbas Jo-se vjen nje bresheri me - pse pse pse pse pse pse pse. 

Mimoza, ata te pse-ve pa fund, jane mase budadhenjsh.Dy dhafe dajne davane! Ana tuaj, kur u bejne pse, pse ...tadhin laren me ta!

Kam 1 portokall. Do ma qerosh pak?!! 

Shife mire se mandarinat e sotme ...u ngjajne prtokadheve !

T'ka humb mendja, oops desha me thene ll-ja. 

ne cfare kuptimi eshte kjo Jo-ja?

Ne ate te nje nisjeje te nje marredhenjeje?

Po gjera qe ndodhin jane,ka raste kur nuk ecen me muhabeti dhe thuhet JO-ja me menyra te tjera.Nuk eshte fundi i botes.

 

ACDC1 , ne fakt me jo nuk nis asgje.Po - ja eshte nisja e dhenie- marrjeve.Nje gje e thoni shume sakte.Qe marredhenia eshte ...nje bote pa fund Nuk i ka gjetur njeri( nga ata qe njoh une) ....fundin

Ka pat raste por kur ka thene "Jo", e kam marre "mundet" smiley

kur mkane thene jo, kam then "Fali o Zot, nuk dine se c'thone"

" Nuk u merzita se me the jo , u merzita pse te thashe "

Never take no for an answer.

Dy pika lot, kur hop del nje xhentelmen qe te zgjat shamine e vet. É un sogno ricorrente. smiley

Doli njona me njonin. Kur u kthy e pyti shoqja "he mi, bete gje"? Jo jo, tha kjo, s'doja me shku qe sot se mos me merrte per kurve. Edhe shoket pyten ket cunin "ho mer, a bone gjo"? Jo me, tha ky tipi, s'ma dha kurva mutit. 

E kshuuu, kur s'na e jepshin ishin kurva shkurt hesapi smiley

- O goce, ndalo pak se dua te te them dicka. 

- He ca kishe?

- Fajin e ka Saliu! 

Pastaj kuazimondo vazhdoi rrugen per tek berbehana...

Jo-te ,mendoj se jane te hidhura.....cilatdo...Duan elaborim me pas...nese eshte elaborim objektiv mund te te ndihmoje te rritesh ,te permiresohesh ...Kjo varet edhe nese Jo-ka qene per aresye objektive....nejse Kjo qyqarja e Gjonomadhit kish dashe ta linte kete kriminelin...

+1

Zana rrofsh se bone qe te shpertheje humori ..." fin"

Ka ca "po" qe te dhembin me shume se "jo"-ja. Si tha kur bie nga kati i pare  ben "bum- aaaa". Po kur bie nga kati V ben "aaaa - bum!"

Ne sensin 'c'pate qe me the po moj damlla'?

kur ma ka thy zemren gjembi, nuk dola prej shpie per 13 dite e gjys. Masanej, fola me xhibin ne tel dhe u sqarum

sec ka qene nje kenge:   nuk te them as po as jo, o more djalo...  (tjeter nuk di me por as kengetarja nuk me kujtohet)

Origjinale me duket eshte ose e Anita Takes ose e asaj nga anet tuja, Meliha Doda me duket e ka pas ...

faleminderit Qemolo!smiley    

u perpoqa ne youtube, por nuk e gjeta dot.. po origjinalin kush e kendonte,  Meliha Doda ndofta... por sme duket si kenge vlonjate kjo, megjithse e kendon Maya Alickaj..

ueee  eklips, origjinali qenka vertet nga Meliha Doda.. thanks!smiley

Jo-ja te cliron nga tensioni i pritjes te pakten. smiley Pastaj ndan mendjen, ke mundesi te permiresosh veten pasi reflekton mbi gabimet dhe ne varesi te rendesise qe ka per ty "sfida" mund te provosh perseri, "s'e kisha kismet" thone persona te tjere dhe heqin dore nga deshira e tyre e kshu kshu...
Sa i perket raporteve romantike, ka qenie qe jane vertet te cuditshme....pasi japin prova te qarta mungese besnikerie, kur i thuhet "jo" se kjo s'ka ku rri, pergjigjen embel e embel "Po ti mos guxo te ndahesh prej meje"....pikaaa, dhune psikologjike do thoshin ca...

And how did it make you feel kur guxove te guxosh? Ja dole vete apo did you get help? smiley

Sa i dobishem eshte nje qen ne keto raste. Shiko, ajo qe shkrova me siper s'eshte e thene te jete personale e imja, megjithate une vete shquhem per guxim aq sa ndonjehere harroj qe po bej dicka te guximshme, keshtu qe i jap drejtim kollaj, i besoj zemres dhe mendjes time dhe ndonje shprehje te urte qe degjoj aty-ketu "qeni qe leh nuk te ha". smiley

Po mbas nje Jo-je, dhe per ca kohe  te vjene nje Po, si mund te ndihesh ?! smiley

"Nen kembet e tyre shtrihej qyteti dhe koha kish rreshtur se egzistuari."

Remarque nga "Tre shoke"

ata ishin Pati dhe Robi.

Dmth sikur te kesh qytetin nen kembe-do ndiheshe kur mbas Jo-s, te vjen nje Po! smiley Ky eshte mesazhi jot?! 

mesazhi: ne dashuri as koha nuk egziston. smiley

Varja ka të tjera . Nuk është fundi botës smiley

Edhe une, si zonja doktoreshe Zana, dua te mesoj se cfare eshte jo-ja.

Po ca gjera me thane te drejten nuk mesohen ne pleqni.

A sikur ta kisha dhe une fatin te me kendoheshin kenge me qifteli ! smiley

sido qe ka qene pergjigjija,kallashin gjithnje me vete te karikuar; asnjera e vrare, te gjakosura disa smiley

Me duket se Zana iu drejtohet femrave ketu, nderko qe jane pergjigjur meshkujt smiley

Ka qene pyetje me te futme thu ti Pjero ?

Jo-jo Brado, pyetja ka qene mese e sinqerte, ajo ka qene e preukopuar per kete ngjarje makabre ndaj gjinise se saj. 

Zana ti do jesh eksperte per jo-te.......
Gjeja me e keqe tek jo nuk eshte jo per se, pasi kjo mund te ndodhe. por refuzimi per shkak te percmimit

eksperte nuk mendoj se çdo jo eshte e ndryshme ,ne te dhene e ne temarre .Po ç'eshte e verteta kam dhene JOte rendesishmesa kur i mendoj me buzeqeshje adoloshenciale bej film e them si do te kish qene sikur ,sikur sikursmiley...Mandej kam marre JO djegese...shkolle e pune...qe keto jane ku e ku me te rendesishme...qellimi im ketu eshtese si elaborohet JO-ja me kallash ,me refleksion,te sherben te permiresohesh si person apo te reduktohesh ne inatçi?

JO, psh, i kane thene intervistes se madhe te Pjerit. tani si duhet reaguar nuk e di. 

Tashi njeriu duhet te dije te jape dhe te marre JO aty kur duhet,

s'me behet vone shume per asnje gje ne bote perpara shendetit te femijes dhe anetareve te familjes, te tjerat probleme si t'a kene qefin smiley

shendeti kryesori smiley

Zana, te imagjinoj , me nje rini shum simpatike.... !
Dhe ne perfundim te temes se mrekullushme qe solle,i lejoj vehtes nje pytje miqesore; Ndihesh je e drejte, ne ndonje.." JO" ne rrembim ? Ne nje " Rilindje", do beje krejt ndryshe ?

si thoni ju :te behesha edhe nje here nuse ,pa di une te nuseroj....smiley

Jo tamam kete, por ne kuadrin e kursimit te jo- ve ...

Dite te kendshme...smiley

kam masturbuar duke e perfytyruar.

Kam kam thene jo kam qeshur, kur me kane thene jo kam qare nje cike pse te genjej..smiley

O goce a ma jep i her?

Ore maskara ca kujto ti se jom un, goce rrugesh?...po hajde meqe po insisto...

shum tema te renda hapni. ktu kuptohen menjehere ata qe nuk jane plagosur nga dashuria. nga e pamundura. dhe iluzionet. me u tall kollaj esht.

mu kujtuan kenge te trishta te vjetra.

Oooo Anxhela,

Oo Anxhela-a,

Oooo Anxhela,

O-o-o-o-o, An-xhela-a.

Rruges Brakes s'kaloj dot

Se del jevga qan me lot.

Ik mi jevge s'do mo me t'*,

Se kom gjet nje poc te ri.

 

Du s'du du s'du,

Hiq kemishen goce qe te kom ble, qe te kom ble,

Hiqi breket goce, du me te *  

etj etjera. 

smiley

 

Kaloooj cdo dit rruges,

nga barrakat e tua - he-e-e hej hej

jam shum, shum i lumtur

kur degjoj

fjalen "te dua".

Kenge gabelash smiley

jo, jo, jane kenge adoleshence, underground, kendoheshin shume nga kodrat jugperendimore te kryeqytetit, kur shikoje yjet me shpresen qe te njejtet yje po shikon edhe ajo...

Sa shume keni "vuajtur"  ju te kryeqytetit! smiley

Lene ketline! Mungese e hatashme O, prej perqendrimit te larte te CO2 !

Lek Pleqi ne dukagjin ka pas nja 6 dashnore para se te mergonte ne Itali.

" arapke moj
Ezmerke moj
Sa fort te dashurooooj! "
I djegm ishte i shkreti! Po paska len pas!

Ndalu vash te them dy fjale,

se un ty te dashuroj-oj-oj

capkene vogel ti me je...

te rashe pas por ti me ike

Ti nje dite me qendrove,

Dhe cilter mua me besove.

Syte ti i ule poshte,

Dhe kjo do te thote se ti pranove.

 

Ti e dije mire se sa fort te doja,

Dhe me asnje tjeter une s’te krahasoja.

Zambakun e bardhe kurre une se braktisa,

Vete i hidhja uje, vete ate e rrisnja

e putha marjanen mu ne buz

i vinte era sapun venus

merak me la, merak me mbeti

si kallup sapuni me treti

E putha Zanen mu ne faqe

I vinte era manushaqe

O mij taksi me co ne shpi

Se une jam bere tape.

Ta kisha cezmen o me raki,

Te pinja dit` e nate eee

O moj taksiii, me shpjer ne shpi

Se jemi bereee, taape...

Ky eshte origjinali. smiley Mos e prish teksin me zonjen Zane mer se i iken lezeti kanges... smiley

O zana o zana

endra ime e fundit je ti

O zana, o zana, 

me sill ti pak lumturi.

 

Per zanen di konge sa te duash. Mjafton qe zana te hapi gojen. 

kuaz, amon vargun e 4-t te ksaj se e kom harru me ter men:

kam pas njoft nji grua 30 vjece

e doja dhe me donte si e marre

kish ne zen e saj nuanca feminore

.... (ktu njec)

megjithse ishte e martuar dhe kish nje vajze

lol

smiley

smiley

maroi, je gradu gjeneral! 

nen urdhnat tuja, zotni!!!

...jo-jo.... Refrenin , kujdes refrenin !

O ju vajza te lumtura ne doni te jetoni

fjaleve te djemve mos u besoni

me fjale te embla me vu ne gjume

c'me ndodhi mua, mos i ndodht kujt

se kur i thashe qe jam keshtu

ai me tha, s'ke pun me mu...

Ti me floke te verdha,

Floke ngjyre ari.

Ne reze te diellit

arome portokall

Ka pas qene nje konge qe me ka pas pelqy shume:

Ja sot eshte dite e diel,

Gjumi heret na del.

Prane liqenit ne po kendojme........

rrakatak a tak me taka t'gjata

kur me del nga kinemaja

ti moj goc qe del kaq shume

a e di babi dhe mamaja

per ty mendova un kaq vjet,

s'ka gje e dashur, pa deshir

ta pash un zemren si te rrihte

ike me le, ike me le, ike s'me the as lamtumir

pra merre thiken

ngule ne zemer

dhe ik, moj e pabese

s'paska lindur nena

jo nje vajz si ti

vajz qe s'di c'do t'thote

fjala dashuri

Vajzat e Tirones ne oret e vona,

Dalin e shetisin N'broduej.

Vajzat e Spanjes ne oret e vona 

dalin e shetisin ne Madrit...

Ha hahhahahhahahha lalalalalallalalalalal

me fustan te ngushte, me pika ne gushe...

(s'e maj mo men. smiley   kena maru krejt kur mos kem njeri!)

jooo, prit, ka shprese... vazhdon kshu:

"me syckat e mbushura me lot"

se sot jam ushtar, por neser do vij perseri,

te puth te perqafoj me da-a-shuri...

 

a i ma men kto kuaz?

 

ose:

Dona, Dona mi Dona,

dil mi ne dritare

se do te boj un

serenate me kitare...

keto te dyja jo. Mbase nuk kan qene kenduar ne brezin tim 

gabimi im, kto jane me shume kenge lokale qe knoheshin nga klasat e ulta ne autobuzin e NISH Tulles, ku kom bo stazhin mas gjimnazi. nuk esht faji jot dmth.

Improvizimi i Malaguena salesrosas, nen intepretimin e shokut tone, te pavdekshmit RB (ne rast se lexo PPU-ne)

O ju zogj qe fluturoni

permbi qiell e permbi dhe

Marion tim po ta takoni

i thoni qe une po vdes

Mario tiiiiiiiiiiii.....iii (ketu RB shenonte rekorde te reja ne zgjatje te rreshtit)....

Jo s'esht e mundur...

Po kete e keni pas kenu ju?

 

Ti mulate je e imjaaaaaaa

E imja je perderisa me dashuron

 

 

Le te me thone shoket mos u ngatero

ti me mulaten je i bardhe...... lol

po natyrisht. smiley  

ku do shkoje pa mulaten.

 

"se un nga ty nuk ndahem jo, jo,

le te jesh ti vajz mulateeee"

mulatja ishte ne nji pakete me "miopen".

Po kete e keni pas kenu ju:

Bregut te liqenit

Se c'po ecja une

Dhe fytyra jote 

me dilte ne shkume.

 

Dhe atehere une e kuptova

Se ne ender isha une

Hapa syte dhe s'te pashe

Perseri isha ne gjume. Po po ne gjume.

Do kalojne shume vite

Ndoshta s;do takohemi,

Por gjithmone ne zemren time

Do mbetesh ti gjithmone ti!!

Alba perse dhe ne rruge ti foli shokut mos harro

Alba, shoqerin e klases ti kujto ...

hehehe... e prune koken, e? 

smiley

 

Respekte!

Te gjithe ne brezi i atehershem kemi kujtime qe kane qene shume te bukura. Thanks per videon, po me shijon qe tek kenga e pare.

po i nigjoj.... jam te anxhela.

"por thjesht nje sherbetor ne shtepine e saj"

o Qemolo, po pse, mer, pse? 

Nuk e di a ke pas fatin te ndigjoje Bacin( Abaz Zusi). Ze fantastik. Kapte nota te parritshme nga asnji. Ka nji histori shume te trishtushme ( vrau veten). Ka qe ne nji konge qe nuk e gjej dot sot e ksaj dite. E kendonte me Ben Duron. I kushtohej Mireles. 

 Ohoj Mirel e dashuro, a thua valle ti mua po me degjon

Ohoj Mirel e dashuroj ne qiell jam ngjitur vetem ty te veshtroj ....

 Nji dite, dy polica qe ishin me sherbim, duke degju kete, erdhen, hoqen kapelet dhe u ulen me nigju ( detyra e tyre ishte kryesisht mos lejonin kengetare endacake nga liqeni )...

Jo, nuk e kom nigju live. smiley

a mban mend kur ishim fmi

loznim qeshnim un dhe ti

vrap e vrap neper oborre

luanim me topa bore

beng beng qellove ti (muzika e nensi sinatres)

shume i modh. Kam pershtypjen se kjo kenge do jete kenduar ne vitet 80-te, pra pak me vone se kisha mbaruar gjimnazin, pasi ne shkolle te mesme ket kenge ne nuk e kendonim.

adhuronte celentanon

ca ca ca dhe rokenroll

dinte vjersha te prevertit

vajza ishte mendje holle

Ej, po ku ka shkume ke bregu i liqenit, me? 

Liqeni i Pogradecit, Ana smiley
 

E kishim llafin ke ky yni, artificiali. Po dhe ate te Pogradecit s'e kam pare ndonjehere te kete shkume, me thene te drejten. 

Dhe ne vajzat, vajzat na urrejne,

Asnjera prej tyre nuk na do.

Por ato se njohin shpirtin tone

qe.............. e vec vajton.

 

Kur ja kenojshim ket konge gocave ato u prekshin dhe na afroheshin por vetem per pak kohe. lol 

Lemza mua me ndjek pas gjumin me harbon

ndoshta mua ne kete cast ajo me kujton

umba umba umba ba, kjo lemza ... hahaha...

Rruga qe të shpije për në shkollë,

Është e mbjellur anës plot me mollë, me aromë,

Rruges këtej kaloja shpesh,

Ku shkollarja e vogël qesh,

Sepse fjalën e mësueses mbante vesh.

Uo , ooooooooo ,ooooooo

Sot kam ditelindjen dhe nuk pranoj asnje Jo. 

Ne pervjetor te ditelindjes time,

kam shume dhurata tek kjo teme,

e midis tyre nje Po te vogel

peshqit ma kane sjelle...

Urime Ketty,edhe njeqind.Edhe ime moter sot e ka ditelindjen...

Flm Zana. Me behet shume qejfi qe e ka sot. Edhe 100 motres. smiley

Ti dhe RPSSH-ja sot, gezuar datelindjen! smiley

Jam pak e privilegjuar me thene te drejten smiley. Flm Ana! smiley

Ket, me vjen mire qe te shoh ne humor, per vete perpiqem ta harroj sa me shume datelindjen time. 

Une behem keq po te mos marr vemendjen e te gjitheve. Keshtu kam qene edhe e vogel, por edhe tani duke u plakur shoh qe "semundja" po avancon akoma me shume smiley

Gezuar ditelindjen moj vajze e Republikes smiley

ne Shkoder ka qene vertet nje vajze oficeri qe quhej Republika...

Do kete lindur dhe ajo me 11 Janar

 Edhe 100 ditlindje,  ketlina smiley 

kushedi se si do te te kene llastuar burrat e shpise sot smiley

smiley Lere lere se jam ngrite qe ne pike te sabahut se kam njerez sot dhe me pret nje liste e gjate menuje ne guzhine qe do gatuahet vec nga dockat e mia smiley

Edhe 100 Ketline smiley

Flm! smiley

urime moj bricjapesmiley

smiley thnx xheni.

Gezuar. Ketlin! Bricjapet I kam qejfsmiley

vlora,taksirat e ke t'me kesh qejf edhe musmiley

N'ven smiley tjeter ka?

Sa shume bricjape paska ketu ne peshk! smiley thnx vajza ne ditet tuaja ishalla. smiley

A shkon bricjapi me luanin?smiley

Next one please .....  smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).