Doja te dija me shume per bregdetin e Kroacise.  Behet fjale per muaj mjalti...

Faleminderit.

130 Komente

Ishulli i Brac-it..........smiley

flm shume...I VETMI KOMENT I VLEFSHEM

 

Ne krevat. smiley

Vetem ne krevat? smiley

Po here pas here, deri te frigoriferi. smiley

Jo per gje por ajri i paster i plazhit eshte i shendetshem. smiley

Klishete e zakonshme.smiley

Nuk e di nganjehere brenda klisheve qendrojne disa te verteta. Ne kete rast te pakten. smiley

Keto jane klishete e brezit te rritur me internet porn. Provoje njehere prej verteti kur te te mbushet vëra me rere e te te duket  sikur po e ben me gur zmeril, pastaj flasim. smiley

Nuk eshte e thene te ulesh direkt mbi rere. smiley

Te thashe mos u genje nga interneti se do e vuash.

Nga rera? ok! A nuk eshte internet porn qe ndrydh njerezit brenda shtepise? smiley

Ja kjo eshte e keqja jote Karrote. Qe po u hap muhabet seksi nuk te ndahesh me. Une thjesht nje keshille praktike kisha, te tipit " kur e shikoni se karkalecat e detit ne tigan kane marre nje ngjyre te kuqe, shuajini me gjysem gote vere te bardhe".

Kurse une te jap nje keshille edhe me praktike, pra ta ulesh tempin e arrogances... Mundohesh t'i ulesh tjeret (mua ne shume raste) por nuk ben gje tjeter veçse shemton pershtypjet qe kane tjeret per ty. 

 

Aaaa, mos bej sikur ofendohesh kur te thyhet veza ne dore Karrote. Thjesht shko laj duret dhe dil matane.

E kuptoj qe ke nevoje te ndihesh i zgjuar...

PF, se je zhgenjyer ti, nuk do te thote se jane zhgenjyer te gjithe...

Ja prape me muhabete adoleshentesh tip "te gjithe thone...". Emra, emra...ke emra? Ne mos, fol me shoqet poshte qe nje gje duan te ta thone me te qeshuren e tyre te pafajshme.

Paske krijuar urretje te thelle... Cfare te ka ndodhur ne plazh?

Paske krijuar urretje te thelle... Cfare te ka ndodhur ne plazh?

Gjera interesante jo, nje here. Kjo u mor vesh. 

Besoj qe eshte me e thelle se rera...

Mire, me vjen mire qe e kalove traumen e vogel te ofendimit dhe do prape muhabet, Njehere tjeter tani, Ciao.

Cfare prite? Te sulmosh dhe tjetri te rri urte e bute ? Heren tjeter kurseja vetes dhe mua shqetesimin...

O Zhardino, po ti prite sa ika une edhe fute nga nje koment te ri poshte cdo komenti tim? Peshkim me linje grepash e kena pas qujte ne kte. Ne mos njonit, tjetrit do i bije mo. smiley

si ju qeshet me ate imazh makaber... brrrr...

ketu zmerilimit i thone "sanding". ja psh.

po pse mer vlla, se na cudite,budallaqe kane qene gjyshet tona, qe kur skishin dale kto sfungjeret moderne, i krunin bythet e tenxhereve me rere dhe i bonin drite e ;smiley

as ato rrjetat e telit nuk jane zgjidhje. ndryshken.

po pra ska si rera smiley

bio bio

dhe eshte thjesht raw material qe nuk amortizohet kurre smiley

po tjer ron tha katnari kur e pyti ai turku. ene i njeli tiron masanej smiley

 

Ruzho c'lidhje kishte kjo e gjysheve me muhabetin e Zhardines ihere? 

pyt emin,

ai me tha qe zmerilim = rërëzim

edhe na mor rrjedha e muhabetit

pse u merzite ti qe devijum nga bytha ne rere ke bytha tenxheres e ?

po ashtu, kerkoj t'falur smiley

Jo, jo thashe se mos keni nigju moi muhabet se si bohet ajo gjoja e re. Se anej nga Shqipnia ca nuk nigjo. smiley

mah

sna ka rene rasti

ne jena ne fazen qe dhe dyshekun e dum ortopedik se na kane fillu problemet e shtylles kurrizore or vlla

cer hallesh kena ne, cer hallesh ka zhardinja

Edhe jastekun mundesisht ortopedik, se cervikalja ka fillu me bo te veten. 

tempur pedic. me kujtese suedeze smiley

Babababa, keto me kujtese jane problem. Vje gruja dhe gje kujtimet e nje bythe tjeter ne jastik... smiley

Normal. Si tha gruja "e pjekme"?

"Po te ishte me mire keshtu, edhe neper dhomat e bordellove vejshin lavaman, jo krevat dopjo."

kta te kanadase shume jan borgjezu. 

kujtoj ate prrallen me lopata e bela. ata qe s'e punonin token, ndryshk te gjithe. ata qe e punonin, vetetishin.

ps. pale, po kur te pysshin "cili eshte morali i prralles" ... na gjejshin kalamoj, pranej.

kujtoj ate prrallen me lopata e bela. ata qe s'e punonin token, ndryshk te gjithe. ata qe e punonin, vetetishin.

smiley Ja dhe nje perdorim i ri per fabulen e lopates. smiley

Me duket e paske pare shume shpesh Il bisbetico domato smiley

prane koshereve te bleteve..

Kur mjalti asht aty,muji kudo qe t'kalohet,muj mjalti quhet dhe mos me u hallakat shume,po me hanger sa ma shume mjalte,sa s'te ka hik oreksi.Kte m'duket po thote Ana,n'e paqa kuptu. smiley

smiley Ne raste te tilla, me kujtohet ajo barcaleta me qypin e mjaltit. 

Ne rastin e qypit,kerkimi eshte i mundimshem dhe fundi i embel,kurse ktu me sa thone, eshte e kunderta. smiley

eshte ajo me ate tipin qe e nisi duke ferku duart me "yyyy qypiii!" dhe e mbylli me "obobooo qypiii..."?

Pak a shume, po kishte 2 m... nje ne fillim dhe nje ne fund. 

Honey moon tha djali, une me tet eme ketu e hengrem tha I jati.

HAHAHAH

Aruba

Mjafton te jete jashte Shqiperise, se ku, s'ka rendesi.

Tani, qe te behemi pak serioze e te mos e trembim djalin per honey moonin qe e pret, sec eshte nje ishull Bled, diku nga Sllovenia qe me kane thene se eshte shume i bukur. 

Back to the bed, eh? smiley

O xhan, po s'kam faj une qe ti shikon "bed" nga te gjitha anet. 

smiley Ore, nuk i bojne syte drite tjetres...

Po ti moj e keshillove, jo une. Une fola per plazhin dhe natyren...jo per krevatin dhe frigoriferin. 

smiley

ketu ndahet romanticiteti nga prakticiteti, ose romanticiteti i zbatuar ne praktike. smiley

Pastaj, nje here e keshillova, ( a thua se s'e dinte vete ai, po ti o s'e ke pas, o t'ka humb sensi i humorit). heren e dyte lexoje edhe njihere. smiley

 

 

Je e sigurte qe aty ndahen? Mire... smiley

hah une e njof Bled per shkollen e manaxhimit, ku jane masterizu ne mase viplleku shqiptar

po qe qeka ene per hanimun se dijsha

masterizu per hanimun mos e ngatrro nashi smiley

Ruzhde, e ke te sigurte tina qe ato vipat shkoshin per me bo shkolle.
 

opo ruzhja si ka majt pishtarin bre

Po jo me se shko robi per muj mjalti dhe kthehet me master. Ana i ngatarro kto pune.
 

s'paska faj djali qe dashka me shku aty. mbrekulli.
 

ore te bejme nje pyetje  sqaruese  ty njeher para se te pergjigjemi...  per kur e ke planifikuar muajin e mjaltit, ne dimer apo behar..?

fund korriku fillim gushti

 

Bregdeti i Kroacise eshte vertet shume i bukur, por nuk do te sugjeroja detin apo stinen e veres. Liqeni, vjeshta/pranvera jane me romantike, pyjet, lumenjte qytetet e vogla me  peizazhe te larmishme dhe pasuri kulturore. Megjithate varet nga shijet personale, une flas keshtu mbase ngaqe bregdeti s'me tingellon shume "special" nga plazhi i tepert qe kam bere vete.

Ti neqoftese e ke nda per bregdetin Kroat dhe e ke per muaj mjalti, vend me simbolik se ky nuk ke ku gjen.

Lere Kroacine fare.Shko ne Karaibe.

karaibe, karavasta, karaburun, kartagjene, karachi, kane nji gje te perbashket qe e ben te papershtatshem muajin e mjaltit. Lageshtire e madhe!

po qe per ate pune, Kar City eshte me i pershtatshem

per ate pune Bredho, meqense  pyetesi qenka nga NY, ska pse shkon aq larg..      le te shkoj te ''wet and wild'',   (emer  sinjifikativ ky  me partneren e duhur.smiley), ne Orlando..

Kshu fotot te morin ne qafe, po kjo Wet and Wild osht bo si Shatervonat para pallatit te kultures ku lanin kepucet katunaret. 90% e atyne qe shkojn aty i ke ne forme zezakesh dhe gjysma tyne jone 350 lb e nolt. Nuk ia vle as me i kalu afer.

e di Qemolo,  e di.. por  na terhoqi emri meqense ''wet and wild''  duket sikur i shkon tamam muajit te mjaltit..smiley

KE HARRU ME TE FAMSHIMIN : PESKARA  smiley

jugu i shqiperise eshte me i bukuri ne bote. mos u lodh te harxhosh pare kot ne vende te tjera. 

e di por cuditerisht rendi dhe qetesia lene shume per te deshiruar......nuk rrihet ne plazh me antiplumb

 

 

Muaj Mjalti ne Kroaci

edhe nje premtim tjeter i mbajtur!

Faleminderit  Kryeministri Rama! 

Ron, te lodhet fryma duke numeru premtimet e mbajtura. une them me mire te merremi me ato qe ende nuk jane permbushur, si pasoje e sabotazheve. 100 dite lavdishme dhe me pas qe po ia ndryshojne faqen Shqiperise.

Po habiten te huajt, ku i paskeni pasur gjithe keto potenciale, po thone.

Te fshehura Emigranto, te fshehura, potenciale te fshehura dhe te paregjistruara gjekundi smiley 

ore, po ndonje vend  te mire per muajin e Ramazanit, dini..?.smiley

hahahahah smiley
 

antwerpen. Diten bo qejfin tat, pasdite le takim me Pjerin dhe diskuton per ekonomine dhe politiken e jashtme

Harrove qe ne mengjes pi kafen me konjak, ne dreke raki dhe ne darke verera te vjetra (po me Pjerin).

ose ne Durres.. ta planifikojne kur ka pushimet Pjeri, se ka ate gasonjeren e famshme atje...   se diskutimi mbi  (makro)ekonomine  pa  birra dhe qofte albaneze nuk shkon!

A ka gje me te bukur ne bote? Imagjinoj Pjerin tu njul pirunin ne mish te pjek nderkohe qe Bradi xhiro gomat neper rone. Roni me Emigrantin ke tavolina njit tu pi salep i bojn telefon Sajmir Tahirit per prishje te qetesise publike...

Edhe tani Deiono, po engledisem me ca kofsha te vogla pule (qe jane te gateshme ne pakete) me nje gote vere spanjolle te 1999. Ishte nje shishe (nga dy shishet) qe doja t'ia jepja Leonardit te Brukselit (qe futet rralle ketu) por ai morri vetem njonen, ate francezen te vitit 2000. 

dieon

o shejton smiley

Kroacia eshte e bukur, por e shtrenjte. Pyetja, nuk sakteson cilin muaj. Jashte korrikut dhe gushtit, eshte me qete dhe dhomat me te lira, kudo, ne Ballkan. 

ne fund te korrikut fillim gushti

 

po si gjith amrikont e kanadezt, ik merr nje jave all inclusive ne porto riko .....ahahaha

Vendi me i mire eshte nje dhome apo apartament i qete, nje krevat i mire, ushqim i bollshem ekzotik dhe vere te mire pa hesap. 

o kozi, çfare nenkupton me ushqim ekzotik..?

Ushqim te ndryshem nga ai qe normalisht konsumon. Ndryshimi i ushqimit shpesh here ndikon per mire ne riperteritjen e organizmit dhe te potences seksuale. 

Kjo me ngja pershkrimi "kryekepyt" i pushimeve me Pjerin!

Kroacia nuk me duket e pershtatshme per muaj mjalti.Ke pare Karaburunin e Shqiperise,i ke pare te gjithe ishujt kroat :bukuri e eger me mundesi te kufizuara argetimi.U permend edhe Bledi,i cili,me qetesine absolute sherbente per trajtimin e te semureve nervore smiley

Degjoje mikun e "therrja " ne Las Vegas,sepse "girls just want to have fun".Nje dhome me shikim te bukur,nje shishe vere... dhe mos zbrit nga Ajo,si femija prej pemes se qershise smiley

Martesa eshte bereqet,prandaj u trashegofshi!

duhet te vij ne shqiperi se do bej dasmen ne behar dhe ne last vegas me kismet ndonjehere tjeter...tani per tani shkojme ndonje weekend ne atlantik city

 

sa per bregdetin e shqiperise ....KURRE....mamane e atij djalit 17 vjec qe u vra ne plazh vjet e kam pasur mesuese

 

Mos zbrit nga Ajo...smiley nje keshille nga nje mik qe te do te miren.. smiley

Te trashegoheni dhe gjithmone te lumtur! 

flm e ne koke te beqareve

por sa per info kemi vite qe bashkejtojme

 

si ka mundesi korcary-ny direkt regjistrohet te peshku ne 12 janar dhe hap temen  bam  smiley !!

s'me dukesh si prej fshati ti mu smiley

jam nga korca lule...duht te a shkruaj te gjithe poezine????thjesht nje pyetje bera sepse vertet jam i interesuar per kroacine

 

Dhome me qera ke comt ...

The best Exotic Marigold Hotel. Ta rekomandoj. I hodha nje dy dje, pashe me 1fjale e me pelqeu. Ja vlen me shku per hani mun ( location, India ) . You'll have the best experience ever ! 

Do shtoja check out ; Hawaii ! smiley 

no come on...if u really wana go in india duhet te shkosh me buke me vete se atje te ze barku nga maldigesstione dhe rri nja 2 jave ne spital...kunati im ishte me nusen dhe nuk i pelqeu

pastaj i hate india

 

....pranë hojeve të bletës....

Leonard, si ishte ajo vera qe t'dha Pjeri?! 

E lëngëshme dhe prej rrushi dukej...shesh i zi si për zili...

Nqs ju ka ngelur akoma mjalte brenda jush,mos e shperdoroni,kudo qe te shkoni e keni me vehte smiley

Mirë mo mirë thua ti, po, ç'të marim me vete më parë se, edhe krrypa çoç duhet, s'haet buka pa krryp thonë, e po duhen e ca qepë, e ca vaj e rigon, ndonje koqe ulliri, ja u mbush trasta... pastaj mjaltin s'kemi pse e mbartim kudo me vete, mjafon t'ket lule udhës dhe ëmbëlsirë të bënet jeta ...

ore do pergjigjet ndonjeri tamam,,,sa per info jetoj ne new york,kam jetuar dhe nja 12 vjet ne evrope,itali,belgjike....kam qene ne plazh ne bora-bora 13 mije usd 10 dite...nuk po permend atiguan dhe punta cana ...THJESH JU KERKOVA NJE MENDIM SE SI MUND TE JETE KROACIA SEPSE DO VIJ TE BEJ DASMEN NE SHQIPERI DHE NUK DUA TE HALLAKATEM SHUME LARG...PO VK PYET ROBI SE NUK KA SHUME INFO KETU BURRAT MBAJNE EMRA PEISAZHESH DHE GRATE EMRA ARMESH...ahh

 

.

Pse irritohesh kaq shume, xhanem, Peshku s'eshte agjensi turistike e s'te ndihmoi.

PS: mos ji kaq i hidhur, or derbardhe, do ikesh per muaj mjalti e s'te ben mire smiley

ku ndejte ne punta cana se kam plan me shku nga prilli per nje jave? ke ndonje sugjerim?

faleminderit.

kam qene vlla por ne majestic colonial

 

majestic colonial ...cmimet varen nga sezoni por eshte sh bukur

 

Une kam qene ne Dubrovnik dhe Split dhe me kane pelqyer. Nese do te besh plazh, kerko hotele ne nje nga ishujt e shumte ose ne Makarska Riviera. 

Nga Dubrovniku ose Split mund te besh dhe udhetime njeditore tek ishujt e shumte, duke marre tragetet. Ose mund te zgjedhesh cruise qe perfshijne Italine dhe Greqine. 

Hidh nje sy ketu: www.travelzoo.com dhe www.booking.com per hotele.

Te trashegohesh, jete te lumtur! smiley

 

 

 

per cruise e  kemi vendosur...flm per sygjerimin...smiley

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).