Eksploziv shtyllës së tensionit të lartë të linjës së interkonjeksionit Tiranë-Podgoricë. 

Ministria e Brendshme vlerësoi sot se një akt terrorist është shënuar në rrethin e Kurbinit, ku është vendosur lëndë eksplozive në këmbën e një shtylle të tensionit të lartë, të linjës së interkonjeksionit Tiranë-Podgoricë. 

Me anë të një njoftimi për shtyp, Ministria e Brendshme bën të ditur se një nga këmbët e shtyllës është dëmtuar rëndë, kurse tek tjetra u gjetën 16 kallëpe tritoli. 

“Në datë 31.12.2013, rreth orës 18:00 në vendin e quajtur Nderlalaj, në Milot, rrethi Kurbin, është dëmtuar me eksploziv shtylla e linjes së interkonjeksionit Tiranë-Podgoricë. Nga shpërthimi me lëndë eksplozive është këputur njëra këmbë e shtyllës në lartesinë 10 metra nga toka. Ndërkohë në këmbën tjetër të kësaj shtylle, në lartësi 10 metra nga toka është gjetur një sasi prej 16 kallëpe tritoli me peshë prej 6.4 kilogramë, në të cilën ishte vendosur një kapsollë detonatore me fitil zjarrpërcjellës”. 

Më tej njoftimi bën me dije se pranë këmbëve të shtyllës janë gjetur dy kartona me mbishkrimin 'Nafta' e 'Taksat'. 

“Në njërën nga këmbët e shtyllës policia ka gjetur dy kartona, njëri me mbishkrimin NAFTA dhe tjetri me mbishkrimin TAKSAT, të cilat ishin të ngjitura me ngjjitese natriban në shtyllë. Shtylla objekt sulmi ndodhet në një faqe mali në afërsi të rrugës së vjetër Milot-Burrel pranë urës me harqe”. 
Sipas Ministrisë së Brendshme, ky është akti i parë terrorist në Republikën e Shqipërisë që shoqërohet me mesazhe të qarta të lëna në vendngjarje nga autorët e vetë aktit. 

Policia me të marrë njoftim ka mbërritur në vendngjarje dhe ekspertë të xhenierë kanë bërë çaktivizimin e eksplozivit të pashpërthyer. Po kështu mësohet se policia ka administruar të gjitha provat që janë gjetur në vendngjarje, të cilat janë dërguar për ekspertim në Drejtorinë e Policisë Shkencore. 

Policia po punon për zbardhjen e dinamikës së këtij akti terrorist si dhe identifikimin e kapjen e autorëve të saj. Materialet e çështjes i janë referuar Prokurorisë së Rrethit Kurbin për veprën penale “Shkatërrim prone me eksploziv”, parashikuar nga neni 152 i Kodit Penal. 

 

208 Komente

PD-hi po ringjallet!

"All war is based on deception" - sb

"All war is based on deception" - sb

luj venit, do thoshte berberi po te qe e shtune, ngaqe ndihet si tirons pas dushit.

This is a grand deception indeed. Who would have thought SB would resort to killing shtylla instead of people?

Tahiri vertet e ka shfuqizuar ujkun plak.

Po ku pyt i lagmi nga uji lumit o Ron. 

une te pyta per ujin, jo per te lagmin.

duhet te kete qene Altin Goxhaj i shoqates se mbrojtjes se konsumatoreve demokrate..

Diversanta apo sabotatore?

Ose kolaboracioniste. C'ka ilustron me se miri sugjerimin e Ben Andonin qe ligji i lustracionit duhet tja zbardhe petet e lakrorit dhe kolaboracionisteve e diversanteve, jo vetem ish shoqates te ish te persekutuarave, dmth Sigurimit.

Kurbini eshte laci? Nese po, amin. PeeDhi po e merr veten. Shyqyr se po na bote merak. 

Kulmi i cmimit te naftes me Salen ka qene 1998 leke te vjetra per liter. Pse s'u vune atehere tritolin keta maloket e sales? Tani po ta shtoje Rama 10 lekshin, vete nafta 1995.Sala po ia del me sulmet terroriste te mbjelle terror ne popull. Te gjithe po thone qe do te kete sulme ndaj qeverise me keq se ne 1998-en, por e genjen mendja malokun nese mendon se do te fitoje pike politikisht. Do t'ia marre LSI dhe veriun. 

 Do t'ia marre LSI dhe veriun. 

nje nga opcionet e pakta per nje zhvillim te shpejte te Veriut, ashtu si edhe pjeset e tjera te vendit. 

T'i buzeqeshe edhe nje here fati asaj pjese me probleme te vendit.

Ja per keto gjera na duhet qeveria, te na pastroje vendin nga kriminelet dhe jo per te vrare demostrues me duar ne xhepa ne bulevard. Vdekje krimineleve, rrofte paqja dhe dashuria.

une them qe pd duhet te nxirret jashte ligjit. Se te kto 2 kartonat une jam i sigurt qe kane per te gjet shenjat e gishtave te bashes dhe t'gjithe deputetve te opozites, kjo duket ashiqare qe eshte bo me bekimin dhe miratimin e berishes.

o bredho, ja te te them une nje te vertete fare fare. ne ato vitet e para te p.d. kur berisha dhe pashko kishin kontradikta, i thote roja personal ( s'po ja them emrin)  berishes, '' ta vras une pashkon''. jo jo i thote ai, ne asnje menyre. kjo e vertete fare nga njerez te brendshem. tani morali i kesaj eshte qe maloku berisha e dinte ke kishte rreth vetes, ca kriminele qe ishin gati ne cdo moment te vrisnin njerez. nuk po them qe ai i di te gjitha, por di qe ka mbajtur prane  dhe mbrojtur ca kriminele te lindur.

o bredho, ja te te them une nje te vertete fare fare. ne ato vitet e para te p.d. kur berisha dhe pashko kishin kontradikta, i thote roja personal ( s'po ja them emrin)  berishes, '' ta vras une pashkon''. 

Nse bahet fjale per N.L (meqe ky i ka pas nejt mrapa si pune bodyguardi),e njof mire  dhe as ka qan, as asht tipi qe mund te vrase njeri,pamvarsisht fizikut prej alamet zdapi.

Bredho, ta mylli gojen me kte "kjo e vertete fare nga njerez te brendshem". smiley

me ty deion as do merrja mundimin te bisedoja, por bredhi eshte aq i mencur dhe biles teper i mencur te ndaje shapin nga sheqeri dhe te besoje dhe mos besoje. ti je brume tjeter, fatkeqesisht.

Edhe kte punen e brumit nga ndonje burim i brendshem do ta kesh. 

ca t'i them une albes tani Deion? shif ca patronize te klasit t'larte qe m'boni. Dal keq nqse i them qe shtylla hudhshin edhe kur ishte sala n'pushtet; njesoj sic vidhnin shina e kapake pusetash. I vetmi ndryshim eshte qe atehere nuk linin trakte t'kodume si taksa e nafta. Athere i bonin se ishte populli fukara dhe saliu ishte kucedra qe kish blloku burimin. Po sot populli nuk i ka mo kto arsye, n'fakt.

Mpelqe kthimi ne identitet i pd. Burrit i kan hije mustaqet o lla jo qurravitjet me kostum armani ne parlament. Ja keshtu, si pa u kuptuar nisi levizja ludite dhe tea party. Meri popullore ndaj taksave. Taksa e xhelepe dka/ eshte poplli fukara. 

Ca ti bosh qe poplli peedhit esht katandis te 20%. (smiley:  

....sipas " expertit " " kanadez" !

Ja kesaj i them opozite une. Te tund shtyllat. Jam i sigurte se PD-hi ka fitu goxha pike me kete levizje per mbrojtjen e konsumatorit. Heren tjeter uroj ti bine hidrocentralit.

uroj ti bine hidrocentralit.

e cila na sjell tek hymni disident:

turbina, turbina, turbina tunjatjeta,

thyve thyve thyve shtylla, cave cave cave rrjeta...

o e o e o e, o e, o eeee... 

~~Heren tjeter uroj ti bine hidrocentralit.

te keqen mos u fut idera ne koke , jo se nuk kane koke pjellore per prapesira por gjithsesi..

thuhet qe 11 shtatori nga "Matrix" eshte frymezu. vete na i keni dhon idete, thane.

Mundesisht te jete detashmenti i " distriktit lac- mamurras" dhe ta hedhen Fierzen ne hava, ti shofim ...duke notuar , ...ne lumturimin e salibanditit

Po pse je kaq dyshues Kryetar i Pratise te te Tredhurve Mendore ? Drejt e ne thela tek Deputetet ! Nuk te ben pershtypje qe para cdo ndodhie "te forte " nga PD-hi e thirrjeve nga "na kem Fejsin e Bukit or tie " Leftkopeja me pjellen e saj fatkeqe Poetin smiley pas "rrembeni armet .Shteti ra " zhduken per disa kohe ?

Mbi traktet e PD-hit lene ne shtylla , jane gjete gjurme gishtash dhe po kerkohet kompiuteri nga shtyp Poeti smiley . Ketu them se na intereson si PPU .

Per te tjerat ...dhe na fal qe mora guximin me ta thane nje mejtim personalisht vet YVE qe keni nje gjenialitet  ne kuptim e xeberthim te gjerave , , te shoqeruara me nje ironi "te holle" smiley Te trashen ja kemi lene Berishes .  

Heren tjeter uroj ti bine hidrocentralit.

..nuk ma ha menja te shkojne aq larg,por edhe po ta menonin mos ki fryke se tash qe kena Tahirin minister e kap lepurin me qerre  dhe vendos drejtesine ne vend smiley 

..tahiri shoke tahiri 

nga magjypet ma i miri ! smiley

Magjype ne laberi ! Na habite! Ke dash me thene Permeti

emo grava se ka ne laberi te perzier plot. pse c'beri turqiq500 vjet?

alba1, paska ndrru termi magjyp pra ! Kete nuk e dijsha

Pagesa ne kohe e fatures se energjise elektrike eshte nje detyrim
ligjor. Ne baze te kontrates se nenshkruar me kompanine CEZ Shperndarje, afati i fundit i pageses eshte dita e fundit e muajit pasardhes. Mospagimi i detyrimit mujor brenda afatit te percaktuar, shoqerohet me nje kamate- vonese, nderprerje te energjise elektrike apo edhe procedim penal.

Mos i bini ne qafe kot poetit!

Fajin e ka Komentuesi, ai ua ka fut ne koke ket ide te mbrapshte!

 

ka dal poplli demokrat me demonstru

Kjo squllja peedhit sme pelqete hic. Nuk i shkote mer jahu nuk i shkote. Nuk i shkote e folura ter sqime ne parlament. Tonet e brishta nga zeri tutuq i Pakokes me krijonin nje zbrazeti ne shpirt. Derri do plumb o lla. Pd sot me kujto veten time para ca vitesh. Fillova me dal te blloku me cunat e lagjes dhe ata fillun 'smund te dalesh te blloku me favoritet e trasha dhe baluket der te vetllat se ngjan si selits. Nji ti heq un dhe favoritet trekonc der te nofulla dhe baluket nji ti fut nje mohawk me xhel dhe xhaketen e zeze te lekures e zevendesova me nji diesel te holle te sjellme nga italia. Me pak pak parfum armani code (dhe ky nga italia jo nga tregu com si kuazi) dhe spo e njifja mo veten.as me fanatiksat nuk shkoja mo as te farie hoti pale me pa cunat kunder katnarve te korces. Po sisha mir perbrenda. Rrija ngushte. Derisa se mbajta dot me, u kapa i dit me i barist te canoni dhe pjesa tjeter o histori: per i jav u kthyn dhe favoritet, pak me me stil ksaj radhe, dhe baluket (jo der te vetllat). E kuptoj dhe pd me ket rast.  

he mo, e gjetet direkt autorin, urdheruesit, tritolvenesin... bravo!
ore, nga ajo historia e rrembimit te gruas "shtatzene" te kryetarit socialist, atij kingutsmiley, te bashkise se Kavajes, te cilen barbaret e PD pasi e "rrembyen i hoqen femijen nga barku e dhunuan etj", nuk keni nxjerre asnje mesim..?! se per gjysem ore bete nja 500 komente te indinjuara atje..

p.s. mbase ndimon hetimet e policise per ngjarjen.. njoh nje qytetar qe kohet e fundit bredh neper Shqiperi me tritol ne dore.. quhet S.T..smiley

..kjo puna e tritolit kishe ndodh edhe me pare,por e habitshme ket radhe eshte pse kane vune edhe nje leter ne vendin e krimit ,kjo duket si karshillek ndaj rendit ..

Ka ndodh gjithenje kur salihu ka qene pa pushtet dhe qe ztohej se me mamurrasin merret shtetin

Dmth vune 270 tonelata shperthyes dhe dy tabela kartoni per mesazh. Hmm 

si film me kartona duket smiley

qivrrin manë qater e kem hollivud smiley

Po ndonje foto e Bashes duke montu eksplozivin nuk ka dale akoma? smiley

jo, eksplozivi ka hyp ke shtylla dhe ka bo vetvrasje per shkak te takses progresive.

e kupton pse perceptimi mbi ty eshte se je mbrojtes i Sali Berishes? smiley

kjo qe sapo the, eshte tipike per nje mbrojtes shqeto (te Sales ne kete rast). eshte arma e fundit qe nje mbrojtes ka ne dore, pra "nuk mund te me thuash se e bera une, ndaj ata floke te pergjakur mos m'i tund ashtu". Nderkaq kjo eshte nje e drejta jote, e? Te mbrosh Salen dhe nuse lalen, po deshe. Nothing wrong with that. E kisha thjesht te perceptimi.

Hmmm, disa militante te verber te njerit kryetar merziten kur u shahet ai dhe akuzojne kedo qe e ben si mbrojtes i kryetarit tjeter? Cfare surprize. Nejse, nuk ka per tu cudit, se ju dhe Lubonjen e shani si mbrojtes te Berishes, ca jam une perpara atij ne fund te fundit. 

ti je cun me shkolle.

e ke pa si e bejne pestil enverin se s'ka diplome. smiley

boje lidhjen pra.

Cheers.

 

Nuk eshte gje e paarritshme me qene lobonje i vocerr !

Pse nuk te kane pelqy fotot e salihut duke cmontu ..shtetin a si ?

edhe kjo psh smiley

fute ne te njejtin kuader me komentin e fundit smiley

Jo mo endrity ate me arkivol deres pasme ....

te keqen mos u fut idera ne koke , jo se nuk kane koke pjellore per prapesira por gjithsesi..

Shiko se mund ta kete rrzu edhe era, si ate bredhin e Prizrenit.

"Gjate vitit 2014, era do te fryje e forte dhe mesatare nga zona veri lindore" kishte thone Petriti i Sinoptikes.

Po prefektit te Vlones a u gjet kush ja vuni?

Ala mrena e ka ai qyq?

Eshte e veshtire opozita o vellezer opozitare. U mundu Basha me Paloken me sjell risira ne luften opozitare (2000 lekshat ne salle te kuvendit), por me sa duket, shipirti i demokratit qenka shpirt fondamentalist... back to the foundamentals: tritol shtyllave.

Me ne fitojne te gjithe! 

smiley 

Kollaj Statusi, .....por duhet dhe paje Tritol shtyllave !

Planin B me thane mu e kishte pas Olldashi ne makine kur boni aksidentin. Hence...

E ke gabim Rono. Gjenerali Berisha thjesht po i pershtatet luftes, kaloi ne lufte guerrile duke synuar ta lodhe armikun me sulme te shpejta dhe efektive. Shpejt do jape rezultat. Populli yne nuk i duron dot cibanet e huaj si bijte e baballareve smiley

Dajoshi duhen pa se me duket se ka ngaterru tezat e mbrojtjes, pergatit rej gjeneral imamit.Sasite e tritolit deket se jane erfshi prej korripsionit.Nemos qofte pune e mirfillt armiqesore

Sala duhet ti terheqi veshin ktyne guerrilasve. Parrulla duhet te kishte qene "Taksat, nafta, Mziu". Me mend ne koke heren tjeter.

Po pse Tahirin e perjashtoni nga ky akt ?

Ulerin  PD-hi i shqetsuar 

Obobo po vjen Tahiri

Me tritole neper duar 

Te na nxjerre  sirin ...smiley

LeftKOPE e kam seriozisht . Shko dorezoje vet Poetin smiley dhe mos merr kot ne qafe te tjere .Ai vertet nuk ka thene "Rrembeni Tritolet", po vetem "Rrembeni Armet " . Por po qe se e perfshin ne fantazine e Gerdecit , nenkuptohet qe ka demontuar fisheke , ka marre barutin , ka hedhe ne ere grumbuj te tjere dhe ka rrembyer sasi te medhaja baruti .Ja tani si vjen Puna ....Dorezoje dhe mos e merr ne qafe .

 

Mu me pelqen turma burra e gra qe bertet

O Ilir

o shkerdhate...etj.

Jo po se thoshte Karrota qe s'ka liri seksuale ne Tropoje.

Pritet nje deklarate ne vazhdim prej atij . Dr,prof dr...kocekut, te ushtarakut( kryetari deges PD atje) Qe C4 eshte vendos ne shtylle prej vete Tahirit !

ore po shtylla u demtua, apo jo..? dmth, pervec njeres kembe. e kam fjalen per demtime me serioze, nderprerje tensioni elektriciteti etj..

Jo mor burre! Shtylla u be edhe me e forte.

Diversanti duke pasur si qellim rrezimin e pushtetit tone popullor,  ka planifikuar te hedhe ne ere shtyllen prej celiku te tensionit pa demtuar aspak parrullen armiqesore prej kartoni te ngjitur pas shtylle.

Nderkohe qe  populli i thjeshjte sypatrembur vazhdon punen e tij heroike me tre turne  ne piken e koalodimit te makinave.

Dmth e mbajtke Fjalorin e vjeter tek sirtari afer krevatit, si tip Bible ose VQ-je.

TERRORIZËM m.
1. Zbatimi i dhunës së egër e të pamëshirshme nga një regjim shtypës a nga një organizatë reaksionare e kundërrevolucionare ndaj popullit e ndaj kundërshtarëve të vet politikë, që arrin deri në asgjësimin fizik të tyre; masa terrori; politikë terrori. Terrorizim i hapur. 
2. Terror. Valë terrorizmi.

Eshte thirrje per turistet e huaj qe preferojne hanet e zonave te veriut. Rriten te ardhurat e bizneseve ne keto zona e rritet mireqenia rrjedhimisht.

Kush eshte i trashe qe ne lindje , pra ne ADN, nuk ka shans te permiresohet me vone. Te pakten me arritjet e derisotme te shkences. Plus qe trashegohet.

Ne qarkun durres thote policia e shtetit, ka patur vetem mje viktime gjate nates se nderrimit te viteve, por kjo sipas policise se shtetit eshte nje hicgje krahasuar me popullsine 400000 te qarkut.  Biles po ta fusesh ne pie chart as kompjuteri nuk ta mer persiper ta vizualizoje.

Po qe u ishte mbaru boja blu dhe i kishin shkrujt me te kuqe kartonat. 

Kolaboracionistet pula hanin thone, po me duket Merkeli s'e paska harru zakonin e paraardhesve. Pse kot na anulloi dhe statusin.

Boja e kuqe eshte simbolike. Kan dash me thone, mos na detyroni te perdorim metodat e juja...metoda guerrile partizane. 

...eshte vendos ne shtylle prej vete Tahirit !

 

..po te sillet qeveriu si bandit keshtu gjonash do presesh.Per te mire apo te keq populli shembullin nga qeveriu do mari or mik.Tahiri vajti ja shtiu ne mendje atyre banditeve, per tre muaj nuk la  ekranet e TV  pa  shantazhuar njerzit me dinamit ne dore .

bijt e eterve, sa shpejt e msun rajhshtagun.

pse mer burre gjithmone tendencen me vlersu njerez, ngjarje jashte Shqipnie? Po ne kemi rajshtagun tone...ambasaden sovjetike. 

E kujtoj mirë se në vitin 1951 ka ndodhur një ngjarje në Tiranë dhe konkretisht u fol se ishte hedhur një bombë në Ambasadën Sovjetike. Se çfarë masash represive u morën nga shteti në atë kohë, sa dhe cilët persona janë arrestuar unë nuk di gjë fare. Pas ca ditësh, të kësaj ngjarjeje, apo me kalimin e një jave, unë jam thirrur nga ish-kryetari i Gjykatës se Lartë Ushtarake Shuaip Panariti dhe bashkë me mua më ngjan se janë thirrur ose Nonda Papuli ose Hilmi Telegrafi, që ishin anëtarë të Gjykatës së Lartë Ushtarake. Kur na thirri në zyrë, Shuaipi na tha se për ngjarjen e hedhjes së bombës në Ambasadën Sovjetike, nga Ministria e Punëve të Brendshme janë pushkatuar 22 persona. Shuaipi na tha se neve duhet të bëjmë, përpilojmë një vendim gjyqësor penal vetëm formalisht në të cilin të deklarojmë fajtor dhe të dënojmë me vdekje personat e pushkatuar më parë. Pas kësaj kemi shkuar në kohë paradite në zyrat e Ministrisë së Punëve të Brendshme, shkova unë, Shuaipi dhe ose Nonda ose Hilmiu, tjetër njeri nuk më kujtohet. Hymë në Ministrinë e Brendshme nga dera kryesore, nga bulevardi dhe vajtëm në një zyrë të sigurimit në katin e dytë, ku unë mbaj mend se në këtë zyrë ka qenë Kadri Hazbiu, tjetër njeri nuk më kujtohet, por në këtë zyrë kam vënë re se hynte e dilte dhe Nevzat Haznedari (sot i vdekur). Nga drejtuesit e tjerë të ish-Ministrisë së Punëve të Brendshme nuk më kujtohet se kush ka ardhur në këtë zyrë…

..nuk o nga ata sojlli ky magjypi jo..,Ai o viktime qe mund te shkoje ene per dhjom qeni ,sepse sic tregojne fqinjet , ke shpija e ketij cuni qe u bo minister e "hajshin trahanan me cange"  ne kohen e kur.. 

po para kurvit, me ca e hanin, o kapo? smiley

 

 

..gjyshi me ka thone qe para se te mernin pushtetin te kuq-et,shuqyr zotit mire jetoshim. 3-4 deshe i boshim pasterma(per seson),trahana plot,fasule plot,dru per dimer po sa te dush ne pyll. Keq u bo kur erdhi ai kur..smiley

ke qen fshatar i pasur ose i mesem, kapo. 

plus qe per blegtorine ne vecanti, ke te drejte.

Ka dhe nje dicka Em. Fillim shekulli i XX prezantoi teknologjine ne jeten e fshatarit. Deri ne vitin 20, ekonomia fshatare ishte e vetmjaftueshme. Fshatari me kafshet dhe token qe kishte ishte i vetmjaftueshem per te vazhduar brez pas brezi ekzistencen, ashtu sic kishte qene per 5000 vjet rrjesht. Po masnej del punetori qe prodhon radion dhe i thote qe kjo "vegla" kushton sa tre dele dhe nje thes fasule. Fshatari nuk e pranoi kete deal. Shkoi ne shtepi dhe provoi ta bente vete radion, po nuk ia dilte dot. U deshperua. Per me teper qe neper krahine filloi te dilte llafi qe pa radio me vajgur ne paje, nuk ta merrte njeri vajzen! Aty e humbi fshatari... Pa dash te mbroj komunizmin ketu.

muhabet i gjate, PF. Dmth qe nuk mbaron me aq. politikat tona ekonomike, bujqesore perfshire big time, kane qene te cmendura. ajo e jashtmja eshte vetem pjesa qe dallohet lehte. ketu duhet t'i bijn me vare muhabetit kto kritizeret e pafund te komunizmes, mirepo meazallah.

mbase e bojm muhabet ndonjehere vertet ketu, se si u orientua e gjithe bujqesia neper shinat e gabume. Ca te besh. Dhe shiko, se nuk kom asgjo kunder reformes agrare, e? edhe kunder kooperativave si te tilla, por te kishin qene vertet vullnetare, kurresesi ne zona kodrinore apo malore...

nejse, me fal se mora kot. por kete nuk ua fal ne vecanti atyne te partise se punes. zhurmusin e italjonit edhe ua fal. kete jo.

Grande Kaka .Paska qene e vertete ajo e Partizaneve kur bujtshin ne fshat . Komisari u thonte " do flini ne baza te sigurta .Te varfer te varfer , por jane tanet .Keshtu i tregojme Popullitse nuk jemi me Kulaket Balliste "

Nigjoi Partizani Meke dhe tha nje llaf ..

O komisar .Te vemi tek Ballistet se na i shtrojne me Pasterma e fasule .U hame zairete e vitit dhe keshtu i dobesojme "

Jo . Meke Partia na ka porsitur  ....

E preu Mekja .." Ka porosit Partia , hem ,  po Ballisti ose Kapua i Fshatit nuk prishet me te dhene , po me te ngrene  " smiley

Ta ka thone Gjyshi kete Njente Kapo smiley

E qysh kur varferia paska qene turp ore i mencur ?

per nje trahana, ky shpirti me qa smiley

per nje raki, shpirti ma di. smiley

ose per fasule (pasul i thone ndryshe vellezerit tane), me turshi, djathe, pasterma dhe kulac te sapo pjek... turshi patllixhoni te mush. ik, se na u merzit jeta, o grave...

Emo per kete mesiper nuk kam ci them.Ashtu bejshim vertete.Gjyshi i vet ka thene te verteten.E vijshim pastermahun ne talere lisi me kryp dhe ca thela me fasule, ja tani ky i paudhi kapo me beri te me bjeri zali.Me kulac misri ose te thekur ne prush, me djathe , qepe, dhe ..Ku ma gjete kete more i paudhe !

edhe e bo ne ore dreke. meqe eshte i partise tjeter, se nuk shpjegohet ndryshe.

Imagjinoj Bamen, duke u lut "me lidhni pas krevatit" si Uliksi shokeve te vet. 

Djathin e terheq mbrapsht, per ta zvendsu me salc kosi te leshte, te kullum me shakuj bagtishe...

plas po deshe!

Ceveria e Birishes nuk o sjell kurre si bandit!! vetem ceverite socialiste.

Pastaj dhe si justifikim nuk ka kome te rrije, merru me banditin pse merresh me shtyllen, ca dune me thone keta qe vejne bumje shtyllave pervecse diskreditojne me teper rracen e tyne kacake, per me teper jane dhe perfaqesuesit e katolicizmit ne ato zona.

Taksat!! Nafta!!!

Fine Primo Tempo

Shendetesia!!! Borxhi!!!

 

Cimo, e ve re "Takijen" nder PD-ista? 

 

mashtrimi hyjnor? po si jo mer. e kan ne gjak. qe kur bonin sikur iu kput shpyrti per azem hajdarin.

ah cer jon kto mer Ron! imagjino qe edhe komunistat e regjur mezi po ia dalin.

Hiqeni TVSH-ne per ushqimet e shportes!!!

Parulla tjeter do jete me shkronja te imta fare "mirese erdhe ne kavaje"

Akti eshte i papreçedente dhe jashte llogjikes.  Mendoj qe partite politike kane dale secila me deklaratat e tyre, gje qe do ishte mire te vinin ketu, edhe per ti lexuar komentatoret qe flasin sipas oreksit. Po e perseris, ky akt eshte jashte llogjikes njerzore, jashte kuadrit partiak (te çdo partie) dhe i papreçedent. Dhe si i tille nuk mund te aludohet per ndonje parti, individe, apo grup njerzish.  

Nga hetimi, dhe gjetja e kafsheve (se njerez nuk mund ti quash) , varet serioziteti i Policise se Shtetit sot.  

Akti eshte i precedente per ate pune.

Te gjitha fijet e krimit te cojne ne PD, te orkestruara nga Sali Haleja.

Puna e shtetit eshte ti faktoje keto krime dhe te vere pas hekurave ate mafje te rrezikshme.

e kemi thone...si demat...avash, avash!

"build a better mousetrap...", mesohet t'i kete thene rama tahirit.

Rama anullon lenien e mandatit te deputetit nga ministri Tahiri 

Tahiri eshte terhequr nga lenia e mandatit te deputetit pas konsultimeve me Ramen.Se cilat jane arsyet keto nuk jane bere publike.Ritja e kriminalitet ka bere qe Rama te reflektoje per postin e ministrit te brendeshem ne 2014.

Tahiri shoke Tahiri

nga ministrat me i miri.smiley   

une e kam pa nje here duke fol ne parlament, o kapo. shum i zoti.

i tha sales me ke lon me 560$ per emergjenca. na ke myt ne borxhe, kur per ushtaret e gardes mas 21 janarit, amon c'i qite paret per shperblime nga fryka...

ku do gjeje rama te tille orator? ja me thuj ti muve. edhe ti te ishe, s'do e hiqshe. deri ktu u nigju "mek mek mek"-u i sales.

...orator si puna e ketij klouni duhet ti japesh kohen pa kufizim ne kuvend dhe ri e shif gallat masnaj,Oratoria osht sport i veshtire o burre,kerkon te shpenzosh nje pjese te mire te jetes duke lexu dhe jo D.J me PHD si puna e ketij lyrashit,dhe prap nuk e ke te garantume suxesin...pls vetem mos me kujto qe  "muli" yne eshte me keq se ky smiley

smiley

jo, jo. nqse e ke von re, nuk i njof ministrat. laj thaj, salen, edin, rulin, pollon, te ndjerin olldashi*, avokatin dhe dash shehin. kta njof une. smiley

*meqe ra fjala, a u mor vesh si qe ajo puna e Sokolit te shkrete? Se shume sikur po peshperitet anej knej. Meqe po flasim per tahirin gjithnji. a s'eshte detyre e tij t'u jape nje fund pandehmave?

O peshk, po ju nuk ju vjen turp qe nxirrni keto lajme ne faqe te pare? Jo se can kush koken, por po njollosni veten si nje blog personal i Sajmir Tahirit.

Po keto bizantinizma te ramisteve nuk i beson as ai vllehu me i fundit ne mal me dhen. Edhe diktatura komuniste, kur fuste arme ne kisha per te arrestuar prifterinjte, tregohej pak me e kujdesshme. E bente fabulen te dukej me e besueshme.

Por kjo tregon qe psikopati Rama me te vertete eshte ne pozicion te veshtire dhe ju eshte rikthyer akteve te tilla terroriste, te nxjerra nga manualet e diktatures per te kriminalizuar opoziten dhe per te terhequr vemendjen nga mjerimi qe po pllakos me shpejtesi Shqiperine.

Psikopati Rama, qe stis ngjarje te tilla, po me bind cdo dite e me teper se ka per ta cuar vendin drejt nje perplasje civile qe do ti rrafshoje me kuc e me mac brezin e dyte te diktatures.

Por kjo tregon qe psikopati Rama me te vertete eshte ne pozicion te veshtire dhe ju eshte rikthyer akteve te tilla terroriste

Deiono mos me thuj qe poeti nuk eshte ideatori i strategjise politike ne PD! 

E paska trash gjuhen ndaj kaurreve pedehi, po verej une.

 

Po soj i yt nuk eshte as kaurr e as mumamedan, as latin e as grek, ke pak nga te gjitha dhe asgje prej shqiptari.

mos i bi ne qafe kot, "nuk i beson as ai vllehu me i fundit ne mal me dhen" tha, nuk tha "kaurri"! 

"vllehu" dhe "komunisti" ne seren e ketyre, jane kamuflazh per kaurrin. 

 

Kaurre ishin edhe ata qe e shtrine perdhe ate priftin e Greqise ne Permet se fliste si puna jote.

Ti vazhdo e fol - duhesh paguar madje per kete - qe te kuptojne tamam kaurret sesi eshte puna me juve. Te gjitha keto maskaralleqe konfliktesh etnike i nxisni ju plehra, ashtu si i keni nxitur. 

 

 

Nuk e kuptoj sesi nje person i percudnuar si ti, qe vetem mundohet te percaje shqiptaret mbi baza fetare e krahinore lejohet te flase ketu ne nje blog shqiptaresh qe kane te pakten nje emerues te perbashket, pavaresisht bindjeve e ideve politike, e duan shtetin shqiptar dhe asnjeri nuk do ti vere kufirin ndares ketij shteti ne Shkumbin sic ka shkruar dora jote e ndyre.

Kaurret ti tregova, jane ata qe para te gjitheve ju kane vene rruspen ne jug andarteve greke dhe sherbetoreve te tyre qe vinin e thonin si puna jote se ortodokset shqiptare jane greke.

Po mjaft o derezi se ai tall prapanicen ! Eshte me shqiptar se ti une plot te tjere.Ku e njeh ti ? Nuk ja kupton hic finesen dhe ja valon.

Rri more shejtan rehat ! Nemesis ! Ri se do te them kauriderit degjove !Dhembet po ma mbajne ...qe sta them!

A nuk ke faj ti mo jooo! Ta ben si zogu ne sqep te bufit tranguj tane.Shij me nemesis,shij ! Talle ate fucken!

Pse er burre per cdo gjo t'dhunshme qe bo vaki n'veri t'shqipnise, pd-se ja veni fajin? smiley

 sabitimi, eshte nje kulture e vjeter e opozites qe eshte aplikuar ne vitet 90, nuk heqin dore te "djathtet" nga kjo kulture! Ftakeqsi e madhe kjo!

Kane avancuar shqiptaret oreee. smiley Tani i hedhin ne ere shtyllat tensionit me pankarta "Nafte dhe Taksa", deri para dy vitesh me "flamuj partish dhe flamuj kombetar"

1,6 kg tritol që ishin vendosur një në kapsollë të lidhur me fitilin zjarrpërcjellës, por që për fat nuk ka shpërthyer. Në këtë shtyllë, është gjetur i lidhur një flamur i Partisë Socialiste..... Edhe në këtë shtyllë është gjetur i lidhur një flamur, ai kombëtar”.

 

E pra.. e njejta skeme!! identike..vetem parullat ndryshojne!!e cuditshme eee??? Po qe lajmi ka dale 2 dite me vonese e kape??

Car thu o arb, po ky lajm ka nja dy vite e kusur. Keto jane arrestuar me kohe. Qe nuk eshte publikuar shume eshte tjeter pune, se ishte koha per beteja tjera... Nejse. Ti s'po kupton thelbin. Dikur hedhnin ne ere shtyllat tensionit per partine, tani sepse s'kane me leke per nafte Bencit apo leke per cigare. Jemi bere popull materialist i felliqur smiley

Ngaterohesh gabimisht,si me lajmin ashtu edhe me thelbin!! Po nejse..Bie ere kjo pune, nuk po ndihet njeri..paguani dritat e ujin sa jeni ne kohe,se me kalimin e dimrit do behet keq me faturat e papaguara,kaq di une!!

C'ke mo xhan qe trazohesh? U merzite ti, se keto trimat qe hodhen ne ere shtyllat tensionit para dy vitesh, kishin vene flamur te Partise Socialiste dhe kombetar? Ec mo, se nje llum jane smiley

hej xhani..si ishte ajo historia e socialisteve qe prishen zgjedhjet e 96'?po piramidat i beri FMN? po me 97-en qe e ben komunistat?po Nano qe vrau Azemin?po ajo me kuti, fakte e grup-faktesh?Po Rama?? po ai plaku kok bardhe qe vriste protestuesit nga afer? jane gallate,si kjo e socialistave qe hodhen shtyllat ne ere!!

Po tani kur i lene operacione te tilla Sajmir Tahirit kshu eshte. Harron i shkreti se dikur shtyllave te tensionit ja u vendosnin dinamitin me flamur te PS.

 

Ka dale ndonje ne fejsbuk ta denoje kete akt akoma, apo ja kane lene ketyre fatkeqeve ne peshk ta "demantojne" lajmin dhe organeve kompetente te perfundojne hetimet? 

P.S.

dojshit dhe status kandidat per bashkimin europian juve. 

Ikni mer muter

mroklla, nuk bon mire qe ne respekt te problemit, e sidomos te autoreve reale.... nuk ve parashtesen..." mender" !
Eshte nje thenie e Ser Henri Samner Mejnit, per kalimin nga " Statusi " ke " Kontrata " Per ate, nisur nga kendveshtri i si e shifte ai shoqerine e kohes " kontrata" ishte ne fakt nje " metafore " e shoqerise borgjeze te iluminuar dhe jo me nje utopi esenciale e cila vazhdimisht krijon barazpeshe ne cdo perpjekje oer ta konceptuar nga e para , nje rend te vertete institucinal
E rendesishme tek neve eshte fakti i ndryshimit te funksionit njeheresh edhe i kuptimit te " statusit" ne kuptimin politik mbizoterues te poerjudhes tone posttotalitare.Eshte termi me i pakonceptuar drejt, pasi vetem ne menyre te rrejshme, te ngaterruar " kuptohet" nga shoqeria

Fajin per kete e ka Komunizmi . Ai pergatiste Ushtaret me flete -zjarri , si deshmi aftesie per te perdorur Lendet Plasese . Nuk e kane te djathit . Ata njerzit i trashegun nga komunizmi .Vetem fitilin zjarrpercjelles u dhane dhe Poetin smiley , qe tu bente vjersha ,si akte trimerie e heroizmi qe nuk do harohen Kurre nga Populli patriotik , fitldashes , tritolperdorus e zjarrvenes i PD-hit !

 

Hehehe

"hedhnin" 

si gjipies e kane! S'kane nevoje as per teser as me dale me gerthit "o sale ta hongsha bythen" smiley

Po kalojme perjudhe kotesie shteti, mungesen e institucioneve te qendrushme Njelloj si dikur qe Pjoter Jakovljevic Cadajevi shpartalloi tere institucionet Ruse me letren e tij te famshme Lettres Philosophiques te vitit 1829.
Ndare ne dysh opinionet per shtetin dhe seicia pae shante tjetren...
Ecim drejt asaj qe eshte thene " Pafundesise se te keqes"
Tritoli nuk eshte shkak, eshte pasoje...

Policia e Shtetit: Asnjë incident i rëndë gjatë natës së ndërrimit të viteve. 

Policia e Shtetit: Akt terrorist me prapavije politike gjatë natës së ndërrimit të viteve

Burimet zyrtare te Ministrise se Brendshme ben te ditura per mediat se, ne 31 dhjetor, rreth ores 18:00...Ne vendin e shperthimit kane shkuar forca te shumta policiore...Prokuroria e Krimeve te Renda te Kurbinit ka nisur menjehere hetimet per vepren penale 

Mos ka bere ndonje akt tjeter terrorist Berisha dhe i ka futur ndonje agjent pedeist policise tek departamenti i deklaratave per shtyp? smiley

P.S. S'e kuptoj pse harxhoni kot komentet per autoret e eksplozivit, gjoja sikur s'e dini fajin e ka Saliu.

Eh c'na e ngece derrin mac edhe kesaj rradhe! Shpetoi edhe kete here Sala.

Shif si i kuptoj une ne detaj keto dy linqet qe ke sjelle ti.

“shërbimet e Policisë së Shtetit u angazhuan maksimalisht për përmbushjen e detyrave të përcaktuara në kuadër të masave të posaçme të planifikuara për festat e fundvitit, për të garantuar rend e siguri maksimale për qytetarët në të gjithë territorin e vendit, si dhe për të garantuar mbarëvajtjen e të gjitha aktiviteteve festive, në Tiranë dhe në qytetet e tjera të Shqipërisë”

Me nje llaf nderkohe qe policia perpiqej te garantonte qytetaret per aktivitet festive te Vitit te Ri

ne vendin e quajtur Nderlalaj ne Milot, u demtua me eksploziv shtylla e linjes se interkonjeksionit.

Tani me c'kuptoj une nga komenti yt ketu ngrihen dy probleme kryesore per qeverine e re:

1. A eshte shtylla popull?

2. Ku jemi me aktivitetet festive te Vitit te ri ne zonen Nderlalaj te Milotit?

 

Apo e kam kuptu gabim!

PF a thu Amerika do te na ndihmoje ne luften tone kunder terrorizmit?

 

"Ore vec hap gojen" i tha Klintoni, Monikes " se ca pune te dush ne Shtepine e Bardhe e ke te garantume".

Sonte ne palester qe nje vajze qe dukej si jashte kesaj bote, si engjell, s'e kisha pare ndonjehere me pare. Duke kaluar afer peshperiti "Po sikur PF ti kuptoje ndryshe ne detaj ato dy linqet?". Kur ktheva koken une ishte zhdukur, s'e pashe me. Do ta kem fantazuar se s'ka sesi, mendova...

Vij ne shtepi, futem tek Peshku dhe ca te shof...paska qene pe verteti! smiley

Shif si i kuptoj une ne detaj keto dy linqet

Dobet...Nejse...S'ka gjo,s'ka gjo!

I know, I should have talked to her...

Nuk kish si te mungonte dhe humori i holle e xhibit!

 

Pervec te derguar nga Berisha, terroristet mund te kene qene me mjeker, ndaj mos u bej zemergjere para kohe.

P.S. Po sot Nderlalaj i Kurbinit pa m'thuej si je, porsi nje shtylle e terrorizuar por e parrezuar perdhe.

Shoke, po rrezikohet pushteti popullor! Keto jane bema e gjema te reaksionareve berishiste!

Te pregatitemi!

Vullnetaret e Edvinit jane gati!

Lumi fle, armiku nuk fle!

Shtyj gjelperen LeftGOPE ....

Filli te beje kanal . Gjynah se do e zbulojne menjehere si pjestar Grupi me tritol . Edhe xhibolja eshte "armike " e kamufluar brenda gjirit tuaj . Ja si ta kanalizoi Poetin smiley me nje tufe lesh te vargezuar ! Ruajuni prej saj .

Poeti smiley fle , xhibi nuk Gerhet , thote nje fjale e Urte e koheve te Tritolvenesve kurbinaras

xhelal mziu kur kish mor vesh lajmin e shtylles kish fillu me fishkelly melodine...

Mezi po pres te shpalle Planin rrgullues ai i Kavajes .Ti prese ato shemtite e Kryebanditit Berisha si simBole dhe t'ja cojne para Vathes se dhive ne Vucidol !  Do jem kurioz gjithashtu cfare mosgerhitjeje do sjelle Xhibi . Amen !

Lere xhibin se eshte i barazlarguar 

qekan mbledh gjithe poetet te kjo tema.

U kapen, u kapen te gjithe terroristet! Urra per policine!

Protestuesit e 21 janarit, tritol shtyllave të tensionit

Premte, Shkurt 17th, 2012

Gjashtë në pranga për shtyllat e tensionit të lartë. 9 të tjerë për grabitje.

Dyshimi: Donin të përhapnin panik e të linin vendin në terr.

Policia e Lezhës në bashkëpunim me atë të Shkodrës arrestuan dje 6 persona, të akuzuar si autorë të vendosjes së tritolit në dy shtylla të tensionit të lartë. Operacioni i koduar “Grabitqari” është shtrirë në të dyja rrethet, duke finalizuar kështu prangosjen e personave përgjegjës për ngjarjen që ndodhi më 30 dhjetor të vitit të kaluar në Kallmet të Lezhës. Të dyshuarit për veprën kriminale, e cila nëse do të finalizohej me shkatërrimin total të shtyllave do të cilësohej si një akt terrorist, janë banorë të Shkodrës e Lezhës. Në kuadër të të njëjtit operacion u arrestuan në Shkodër edhe 9 persona të tjerë për një sërë grabitjesh. Mësohet se aktivitetet e të dyja grupeve kriminale janë kryer në kufirin mes dy rretheve. Sipas drejtorit të Policisë së Lezhës, Muharrem Furriku, shtetasit Gazmir Dedaj, 22 vjeç, nga fshati Torovicë, Lezhë, Aleksandër Boka, 28 vjeç, banues në fshatin Balldren, Lezhë dhe Ernest Preçi, 47 vjeç, banues në fshatin Juban, Shkodër, në bashkëpunim me Besmir Luginën, 25 vjeç nga fshati Balldren, Xhevahir Luginën, 23 vjeç, banues po në Balldren si dhe Mhill (Nikollë) Thepi, 20 vjeç banues në fshatin Spathar, Shkodër është provuar se janë autorët e ngjarjes së rëndë të ndodhur në prag të ndërrimit të viteve me 30 dhjetor, ku kanë vendosur lëndë plasëse në dy shtylla të tensionit të lartë.

“Nga hetimet e Policisë, ka rezultuar se një pjesë e mirë e këtyre shtetasve kanë qenë pjesëtarë aktivë në veprimet e dhunshme të kryera më 21 janar të vitit 2011 pranë Kryeministrisë”, u shpreh kryepolici i Lezhës. Burime nga grupi i hetimit bënë të ditur se ka dyshime se plani për hedhjen në erë të këtyre dy shtyllave dhe nxjerrjen jashtë funksionit të tyre kishte si qëllim krijimin e një gjendjeje paniku dhe destabilizim të popullsisë, pasi do të lihej në errësirë një pjesë e konsiderueshme e vendit. Në vendin e ngjarjes policia gjeti asokohe edhe një flamur kombëtar dhe një tjetër të PS-së. Por për të evituar politizimin e çështjes, policia nuk dha deklarime pas ngjarjes...

"Shtazet maloke", jo vetem e kane vendosur tritolin(qe e kishin vjedhur nga ç'kishte tepruar nga shembja e fundit e ndertimeve... me leje), por u kujdesen jo vetem per "veteidentifikimin" e tyre (qe ishte fare i lehte per tu kuptuar nga ju), por qe dhe shenimin ne copa kartoni, te mos ta levizte nga vendi forca e shperthimit. Per kete gje, nga "burime te brenshme", thuhet qe u kujdes vete ideatori i aktit terrorist, qe siç kuptohet lehte eshte ai, Saliu, qe pagoi shuma te medha, qe ti dergonte mesazhin e duhur qeverise, qe ai eshte shume i nxehur qe qeveria rriti taksat eeedhe çmimin e naftes. Bile ca zera, duke pasur parasysh "kafsherine e malokeve", thone , qe ky eshte vetem fillimi i akteve terroriste, i malokeve qe jane verbuar nga inati, qe qeveria e re e ndali rrenimin berishian dhe i mbajti te gjitha premtimet elektorale, qe brenda 100 diteve te para te qeverisjes.

ky eshte vetem fillimi i akteve terroriste

Ki kujdes se c'cua o maksi. Kete mund te ta paraqesin nje dite si prove per nxitje dhune. Cfare nuk mund te presesh prej kesaj fare te felliqur komuniste!

Ashtu eshte Rono, por kane nje problem te madh, s'kane para per te kryer ektradimin tim, sepse ju ka lene Saliu nje shtet te rrenuar.

Ne litar, ne litar te gjithe armiqte e pushtetit popullor. Kjo ishte porosia e fshataro-proletarit Gogo Nushi dhe prekurorit Aranit Cela. Ne litar, briti edhe Xakja nga fundi i salles.

O Roni a mund te ma shpjegosh se cfare kan me komunistat Talibanet tane?

Kryetarin e Partise e kan pas Sekretar Partie te PPSH, rojen e Shqupit e kan komunist te kapur keq edhe me Vefen, Kaq Islamin, presidentin e kuvendit popullor 1992 vdiqen me e sjell ne Parlament, po ashtu ene Kadelin e ish-ministrin e suksesshem Socialist Nanoist, Duken ....

Jam une i lebetitm apo vetem keta sduhet te na i kujtojne ne komunistat.

O Rono po ne mezi si po i mbajme kriminelet vendas ne kaush se keta te hujet na kon von kushte e standarte shume te larta e qe kerkojne para. Ti kerkon me na sjell edhe kriminele nga jashte. Jo mer vlla le te flase cfare te doje maksi, po nuk ka pune me na ardhe ketu. Ah po nese e sjell sali-u si diversant nga ajri eshte tjeter gjo; por edhe nese ndodh nuk ka gjasa te kapet i gjalle; neutralizohet ne terren pasi jane shtuar shume hardhite dhe fshataret vazhdojne ti bejne mbajteset me maje hekuri si ne kohen e socializmit.

ooooo milet,do ta hudhim n'tok kte dovletsmiley

Kryetari(Aranit Çela):- I pandehur Kadri Hazbiu (ne vend te emrit te Hazbiut mund te vendosni MaksMeton). Ti akuzohesh se ke bërë pjesë në një organizatë kundër revolucionare të kryesuar nga Mehmet Shehu (zevendesojeni me Sali Berisha) e cila kishte si pikësynim rrëzimin e pushtetit popullor me anë të puçit ushtarak dhe kryerjen e akteve të terrorit. Kjo organizatë kishte në planin e sajë likuidimin fizik të Sekretarit të Parë, Enver Hoxhës (kupto: Edvin Rama). Jep shpjegime rreth kësaj….

Vallahi po sikur te eci mbare kjo puna e tritolit, prap kamunistat Berisha, Kaqi e Duka do na vijne ne pushtet????? Nuk i rehabiliton Josefina e Mesila e Metes keta or tej....iku ...iku e djathta...

o maksmeto,kap coqet me dor,thuj tobestakfurulla ene beshty tre her,pty,pty,ptysmiley

Kane gjet fiks shtyllen e 400 kilovoltshit me MNE-ne, se edhe kriza energjitike afer eshte, ca nga borxhet e ca nga mungesa e reshjeve. Patjeter do jete dora e socialisteve ne kete mes, keta te pd-se nuk do e mendonin dot kaq komplekse, llogarite e tyre kufizohen te "shtylla - tritoli ... kaq". 

 

Paska ardhe Presidenti smiley i firmes Dy M

Nuk dhe as pershendetje per vit te ri , po direkt me thirrjen e " gjakut- era Tritol" ,  ku Poeti smiley alais fatakeqi LeftKOPESE , ka bere kanal me " Rrembeni Armet , Shteti Ra " , u cfaqe me vrull . Tani edhe pervoje mund te kesh per "shperthime te kontrolluara " se helbete Firma shpesh duhet te ndeshet me te tilla bllokime smiley

Gjithsesi mos te te genjej mendja qe LeftKopeja e ka leshuar postin e xhupkuqeve si antikomuniste e oreve te para dhe nuk po komenton ca kohe .Ka lene kete Fatakeqin Poetinsmiley se e di qe nuk i ze Ligji ata me te meta mendore , dhe ti mendon se te erdhi Ora  te dalesh ...ne krye te halleve qe ka Vatani .

 

 

Gojet e liga thone qe mrapa kti akti gjendet Tom Doshi, i cili si motiv ka pas dashurine e madhe qe ka per te deknat e Rames. Go figure..

po po tamam, partizani qe veshur si partizan qe ta merrnin per gjerman.

Sllobodanka Sllobodanka

Pa asnje dyshi , njeriu apo njerzit qe Kane kryer kete akt teper te rende, jane me nje lloj profili te percaktuar politik.Analizoni biseden e Sali Berishes per " reagimin Popullor" per taksat dhe qe aty merr rruge frymezimi, per militante pa formimin minimal qytetar.Ca me shume qe mundet te jete pjese e po atyre qe dikur kane kryer veper te tille.Sidoqofte ne tre raste te kryera, shtyllat dihet se ne cilat zona jane demtuar.Imagjinojme se te tillet kujtojne se demtojne Ramen e PS me aktin terrorist.Ne fakt opinioni ve gishtin ne te kunderten.
Gjenden apo nuk gjenden autoret, nuk e zbeh problemin kur frymezuesi eshte i gjetur

Mire e ke ti o grave po puna eshte se cthote Deioni se!

Gojeve te liga nga lagjia " Brrake", u thone gojehalete ! Keshtu qe pak njerez kane kenaqesite te rrine atyre ambjenteve.

Gojehale Hahaha kisha kohe pa e degjuar kete fjale. Hallall grava

Duket qarte qe eshte aksion i qeverise....pasi ne cdo objekt qe hodhen ne ere, u ngelte nga nje kembe pa rrezuar...prisja qe ne fund te lajmit te thoshte "shkoj sipas planit, tani do e marin ne dore me paisje mekanike rrezimin"

Vendosja e tritolit në shtyllën e tensionit akt terrorist, 

shembja e pallateve me tritol akt socialist....

Të dyja bashkë=Edi Ramë.....

Idiot apo bënë si i tillë? 

Godo, beje skip ket torollakun...se pasi ja futi Enveri me shoket si Saliu, (sipas tij gjithmone) eshte po kaq i dashuruar mbas Saliut... Kjo eshte ne te vertete tamam sindromi i Stokholmit... ndaj mos ja vur re, por beje skip me lezet....

Me Dinamit filloj Rilindja dhe me dinamit e mban qeverine. Prapaskena dhe Varferi per te gjithe Shqiptaret... Rilindje e Bandave te Socislidteve per te terhequr vemendjen nga. Rritja e Cmimeve dhe Taksave.
 Nje miljon Votusit e Rilindjes tani kane filluat te Qellojne Veten me Shuplake pasi e kuptuan me vonese Mashtrimi E Edi Rames,dhe pak do godasin veten me Grushta.
 Ky eshte akt terrorist thote Tahiri .bravo djema
 U thote policeve qe vrane ate djalin ne durres .
 Ndersa ata qe sulmuan kryeministrine me 21
 Janar Jane heronje  Me vrap drejt iranit po
 Shkojme
 
 
 

me qe ke komentuar poshte meje, a nuk me thua valle, po Saliu yt, ne 2005 me se e filloi...??? A nuk e filloi edhe ai me dinamit e me shkaterrime...??? A nuk shkaterroi ai mbikalimin per te cilin ishin harxhuar 5 milion euro, a nuk e filloi me shkaterrime ai, dhe u detyrua te terhiqet, se e ndeshkoi gjykata...??? Apo e harrove ti, pallatin e Behar Malajt, qe sot e ke spital Amerikan, apo pallatin e Dash Pezes... qe sot i ben marshallah ne mes te Tiranes...??' Po Lulezimen e e harrove qe e ktheu sheshin Skenderbej nga nje shesh per te gjithe qytetaret, ne nje grumbull dheu dhe pyll, qe tregon edhe nje here prejardhjen tuaj...... Ik e mos me hap barkun me keto komente idiote....

Zaten ta kam thene une ty.... kur je komunistizuar ti sot pas 25 vjet demokraci, dhe aqq me teper qe edhe jeton ne UK, vaj medet per te tjeret.... Kjo tregon se Enveri paska patur plotesisht te drejte qe ua ka qire nenen juve, se te tille paski qene....

Po Lulezimen e e harrove qe e ktheu sheshin Skenderbej nga nje shesh per te gjithe qytetaret, ne nje grumbull dheu dhe pyll, qe tregon edhe nje here prejardhjen tuaj......

smiley

~~ "Kjo tregon se Enveri paska patur plotesisht te drejte qe ua ka qire nenen juve, se te tille paski qene"

Kjo eshte kultura qe ke ti...oh sa mjeran qe je mor alidems-turpi, e kam ditur se je djal me kulture pavaresisht bindjeve komuniste qe ke, nuk di pse te mbajne keta adimat te peshku por duhet nga nje injorant si ti sa per moster...

Po çar te them une i ngrati ty, me ket menije qe me ke, or i mjere... qe ti edhe nga mosha edhe nga edukimi, edhe nga menyra e re e jeteses, atje ne Uk, ende nuk e ke marrre vesh se perse behet fjale... Ti je akoma si ai ushtari japonez qe ka jetuar per 15 vjet pas luftes se IIB dhe akoma nuk e kishte marre vesh se lufta kishte mbaruar... Ja i tille je ti, edhe sot pas 25 vjetesh qe eshte rrezuar komunizmi, dhe ty akoma aty te ka mbetur ora... tek Enveri, e tek Komunizmi.... ne vend qe te mos i kujtosh dhe te jetosh ato dy diite te bardha qe te kane mbetur ti akoma shikon endrra me komuniste e me komunizem..... Une vet, qe sipas teje jam komunist, e nuk i kujtoj dhe i kritikoj, e ti akoma aty te paska mbetur ora o qyqar....

Nejse, me fal qe te kam nderhyre, se kisha vendosur qe te mos te te komentoja ato budallalleqet e tua, por siç duket edhe indiferenca e paska nje kufi.... Ta kam thene edhe dikur, nje artist, nje shkrimtar, e aq me teper nje poet eshte gjithmone opozitar ...... Por siç duket ti nuk je i tille, por nje shkarashkronjes.... me te mira dhe pleqeri te bardhe....

"Po çar te them une i ngrati ty,"

Unë personalisht ty nuk të zura emër as nuk të ofendova mor alidems, ti u irritove se fola për Saimirin dhe Edvinin dhe fillove të më bësh mua biografinë, i erdhe në ndihmë dhe ati GODOS që më duket se dhe ai vuan nga sëmundja e injorancës...shajeni more Saliun mos pushoni, nuk irritohem sepse është mendimi juaj, mësohu të kuvendoshë me kulturë njerzore, të keshë bindje të kundërta politike nuk do të thotë të bëhesh armik me bashkë-biseduesin, vetëm komunistët thonin të tilla budallëqe...mos vallë ju ka zënë dhe ju sëmundja psiqike e Ramës?

Ti Godos..Godo, "beje skip ket torollakun..bëje me lezet",,,metodat e sigurimit janë këto...mos je pasardhës i atyre merimangave dhe ti???

 

do e gjeni gjuhen e miqesise. jam i sigurte. ka plot gjera qe mund t'ju bashkojne. vetem nje cike po te kerkoni... s'eshte cdo gje politike.

"Kjo tregon se Enveri paska patur plotesisht te drejte qe ua ka qire nenen juve, se te tille paski qene"

 shume shume keq ...sa po bohesha gati te sillja nje elegji nga ato te Ypit  per K.K por e lashe ket rradhe me dhimbje..smiley 

ho tani, majeni edhe ket llaf gjaknxehtesie si naj sure kurani. ose si ato makaronat e edit.

 

eshte per gjynaf ai, po lere

duket qarte qe kjo ish vetem nje fushate sensibilizimi dhe jo destabilizimi si po perpiqet ta shesin nipat e gjysherve... Po te donin mund ti kishin hudh te katra kembet e shtylles, ose 2 shtylla njera pas tjetres... kush do ti ndalonte?

Duket qarte qe ky stant publicistik, i popullit, per popullin kish te bente me rritjen e cmimit te naftes dhe me uljen e taksave.

Emo, 

Trahana me copa bacon siper, (kernackat skemi ku i gjejme) dhe me djath te bardhe Sem-klabi!!!!

djathit te bardhe i kam dhene dum me "Vigo" tani per tani. Not bad at all.

Ske faj ti o Bame jo, pasi i armatose mire e mire, tashti vjen e na jep men se si duhet honger trahanaja. 

Ti kapi Sajmja e te na diftoje se si qysh osh puna

Sjamiri, qeveria kerkon ndihmen tuaj, edhe tenden. 

Po pe dicka, thuaj dicka!

Sajmen kane fillu me e thirr Koçi Xoxe keta veterantet e LANÇ-it  smiley 

Shoket antikomuniste me te permbajtur  .Ruajini revoltat dhe krahasimet kur te trokase  tek dera e Kulles

vete dora zoti Tahiri

Nga kabineti  me i miri smiley

Njekohesisht i keshillojme te mos pshurrin ne breke qe tani nga frika e Kocit . Kocit i kendun kengen vete Kamunistet . Ndersa Babasqapit qe eshte Kamunist do ja kendojne Demokratet Ruajeni dhe frymezimin per elegji . Mos i shpenzoni Poetet Kombetar me vogelsira !

Ku bre facebooku? 

A ndihet kush bre n'at social network gjithqysh? 

Bela sot e kane diten e "log off and go hike" ? smiley

 

Jam gati i sigurt qe jane votues te PD. S'ka kriminel qe te mos kete adhurim per mungesen e shtetit dhe Salen.

Pa dyshiiim

Pas " bombes " smiley (gojet e liga thone se ishte sapun i mbledhur me varak ) qe ju gjet Prefektit te Vlores poshte makines,Tahiri goditi serish .
 

Diten qe shqiptaret do vejne bomba per taksa dhe cmim nafte, ne do jemi ne krize per politikane se do ja kene madh vrapit te gjithe nga fryka.

Historikisht shtyllat jane rrezu nga ata qe kane biznese per t'i ndertu. Ne kete menyre ata i "hapnin" pune vetes. Kesaj rradhe per kamuflim mund t'i kene fut ca kartona per te mcef gjurmet. Po kjo duket shume pak e mundur pasi ata tashme kane eksperience ne rrezim shtyllash dhe zorr se u "shpeton" me nje "gervishje"

Por po te kemi parasysh stilin berishian te 94-95 (diku ne ate periudhe te kopjimit te idhullit te tij duhet te jete Rama), bombat fallco i bi te jene ne mode. Pastaj frika e Rames eshte e qarte. Ai e di se pas protestave per lendet kimike, protestat i ka marre ne dore pjesa me e shendoshe e shoqerise. Eshte pikerisht kjo pjese qe ai zhvat me taksat si shoku Cimit. Po t'i dali ne proteste kjo shtrese dhe te zbythet si ne rastin e lendeve kimike, i bi te iki me vrap nga politika. Duke bere kete akt ai i asocion ata qe kundershtojne taksat me njerez qe hedhin ne ere shtyllat e i lene shqiptaret pa drita.

Kshu qe bij te dashur te partise, keq me vjen po besoj se jua ka bere "shoku Cimit" vete kete procke. Hajd mos e rruni se vetem fillimi eshte. Akoma s'keni pa asgjo me sy.

arsyetim pjeserisht i sakte... ato bombat fallco te berishes mund te mos kene qene te berishes... ky me ngjan me stilin e berishes te viteve 1998-2000...

O Bame, sa tritol furnizove, vlla, qe ta dime sa do vazhdoje ky muabet.

Sa per 4 legjislatura... shume?

smiley

smiley

no mercy. pu pu pu

Ke qen noihere rruges per anej nga caloi kulla elektrikut? Ca jane vendas nuk dune tja shofin bojen kerrmes. Kush e ka bo ket, ne heshtje duhet lidh me i thes me gure e duhet hedh atje ku vet hedhin dinamitin per peshk, atje ke diga (kalojme iher "tunelin" ene nigjojme i bum. Thote guida, cer ti bosh, shoke te ngushte te drejtorit smiley). Te njejtat kafshe te egra jane.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).