Pagat e administratës shtetërore dhe pensionet ende nuk janë dhënë. Ministria e financave shpjegon se shkak për vonesat janë bërë ditët e pushimit dhe se aktualisht po kryhen procedurat. Dikasteri i financave vendos si afat për dhënien e pagave dhe pensioneve fundin e kësaj jave. 

Ndërsa data shënon sot 8 janar, punonjësit e administratës shtetërore nuk i kanë marrë ende pagat e dhjetorit, ndërkohë që nuk janë dhënë as pensionet. Burime zyrtare në Ministrinë e Financave konfirmojnë se shkak për vonesat janë bërë ditët e pushimit. Sipas këtyre burimeve, aktualisht po punohet me buxhetet e ministrive dhe janë dërguar në thesar listapagesat për disa institucione si Ministria e Arsimit, Ministria e Shëndetësisë, Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Ministria e Kulturës, Ministria e Jashtme, Kuvendi i Shqipërisë, Instituti i Statistikave etj. 

Ministria e financave shpjegon se në momentin që listapagesat dërgohen në thesar bëhet menjëherë çelja e fondeve dhe iu dërgohet bankave. Ndërkaq burimet e mësipërme bëjnë të ditur se është çelur fondi edhe për më shumë se gjysmën e pensioneve. Dikasteri i financave deklaron se të gjitha pagat dhe pensionet pritet të jepen brenda kësaj jave. 

57 Komente

Filloi renia e Shtetit .

yep. u bo shteti si kulla e pizes.

Tamom si kulla pizes o bo. Ja po bi sot ja po bi neser.

25 Euro bileta per te hyre aty. Me grupe nga 40 persona max. Shume 25 Euro, por mendimi qe ndoshta dikur mund te shembet e ti mund te thuash, - eh une e kam vizituar sa ishte ne kembe, - ja vlen smiley

E tha Nazarko ne Shqip qe, ik o ik se kjo qeveri eshte e mbaruar me 300 mije leke rroga.

Vonesat ne fillim viti, njihen, nuk eshte noi gjo e re. Nuk eshte per tu merakosur. 

Data 8 sot. E mire se dhe ne me 10 na e japin. Biles punojme dhe hard, you know. 

Epo kjo qenkerkare atehere , me vonesat e pagave dhe pensioneve Rama dashka me kopjuar Obamen  duke i dhene ato cdo dt 10, do thoshte xhibi .
 

hard as in...?

shkak për vonesat janë bërë ditët e pushimit dhe se aktualisht po kryhen procedurat

po cfare procedurash..?!    a nuk jane te njejtat cdo muaj, keto te shkreta procedura..?smiley

 edhe mund te ndodhin ndonjeher vonesa te pagave... por  pagen e dhjetorit, qeverite/punedhenesit  kujdesen, pikerisht, ta japin  te pakten 1 jave para dates se caktuar per dhuratat dhe shpenzimet  e festatave te fundvitit..

po tani atyne te  punesuarve te ri u duhet nja 6 muaj te mesojne punen dhe procedurat smiley

Ta marrin vesh tgjith se ky msusi dhe aj kryetari i kshillit ia kan ven syrin asaj kulls seme. Paj po thon per shkolle, por e dun per vete.

smiley 

nqs nuk jane 6 jane 16 smiley se dune me e shty deri per zgjedhjet lokale smiley

veshtiresi te rritjes, jo te nje kuadri ne renie.

mos jane duke ba pagesat ne baze te kalendarit pellazg smiley

ironi me idealin tone!

Ore, po pati bo namin ne dogana e tatime kjo qeveri, pse nuk ka leke per rrogat? Keta i bie te kene mush thaset para dates 31 dhjetor. Kaq shume dite u dashka me mush 5 letra? 

Na cane koken me keto vonesat. E bene rruge.Qeveria demokratike e kishte kete te mire te pakten, s'bente vaki te na vononte pagen, mundesisht e merrnin para ne raste festash e  pushimesh. Bla bla bla!

Letra e Rames na erdhi ne kohe, leket s'po duken.

Mos genje, se edhe vjet u hodhen me shume vonese.

Per cfare po genjej ?

Qe kur ka filluar qeveria Rama, gjithmone me vonese e kemi marre, jo vetem ne janar.

Gjithmone kane pas justifikime te ndryshme; jo po behen zgjedhjet e prefekteve, jo s'ka kush ve vulen, oh, camon !

S'me interesojne fare justifikimet. Rroga ime mbaroi qe ne fillim te dhjetorit, pasi ishim mprehur per te marre shpreblimin qe s'na u dha. Tani, te na vonohet dhe rroga, eshte e tepert per ne buxhetoret.

the qe me PD i merrje para vitit te ri nderkohe qe vjet tch filmonte infermieret qe iknin te bankomati e ktheheshin bosh deri ne shkurt, ja per cfare genjen. sikur po flet me bathoren ketu.

Nuk flas per infermieret, flas per arsimtaret. Mete per vete smiley

Aha, ju jeni ata qe ju nxirrnin neper mitingje smiley. Pse, i moren ne kohe vjet ata? Mbase ata te tropojes ose bathores, se te tjeret s'i moren ne kohe, mesa di une. smiley

o Pro Fil, i leme budalliqet. Une jam e majte dhe s'me intereson te shaj te majten.smiley  Ama, ajo qe eshte, eshte, s'kemi pse e mohojme. Se cfare beri Bathorja e Kamza, s'di gje une, une di cfare bej une, dhe une, po ashtu si ty jetoj ne Shqiperi, s'i kam me te thene keto gjera. 

Kishim vonesa ? edhe kemi pasur, por asnjehere s'e kalonte dt 6-7 te cdo fillim muaji.(gjithmone flas per arsimtaret, per te tjeret s'di te them me siguri)

Mire, s'po ankohem me. pa lek e pa lek jam, po pres sa te hidhet rroga.

Ankohu ndaj qeverise, por mos thuaj kot qe hidheshin me Salen qe perpara kur s'eshte e vertete. Per kete po diskutojme.

epo s'kam faj une qe, cdo muaj po e marrim rrogen me vonese, jo vetem janarin.

 oh, camon !

Po he shyqyr !

Mire qe s'po akuzo edhe Adrian si Saliste smiley Ja prit se vjen tjetri t'i tregoje ADN-ne dhe Adrias

E pra, c'ne une saliste smiley

Sa per ADN, kam votuar per Rilindjen smiley

Une s'e ve ne dyshim fjalen tende, po prit se ka disa qe ta tregojne ty qe ne fakt ke votuar ndryshe smiley

E di qevrrija ket pune.

 

Po Emigrantet ne vendet e tyre respektive perse shqetesohen dhe ose marrin rolin e akuzuesit ndaj voneses se pagave ose te justifikuesit te mospagimit ne kohe? 

po kta emigrante shqetsoheshin edhe kur qeveria e vucidolsit vononte pagat. Pse jo tani?

Thjesht Pyeta, une sjam shqetesu as atehere Bredh, ti vete je shqetesu?

Per mua Shqiperia e falimentume ka qene atehere dhe eshte sot, prandaj vonohen rrogat.

Po logjika jote e perseritur ka nje rrezik te modh, se po bom pyetje ne dhe ATA, i Lebetitimi do pyese:

Ckeni more, a ka shperthy ndonje Gerdec i dyte? Jo...Atehere flasim prape ne 2020.

A me kupton, nuk eshte mire me u morr mo  me Ahmet Zogun e Enver Hoxhen a Ducen, Por me Salukun, Bishtukun se pari e pastaj me Edin, Liken edhe Qifin me Qimin. Ka rradhe kjo pune, shoku.

per mu pytja qe meriton me u bo ktu nuk ka shume lidhje me salukun apo me ramen po a je ti i afte me kuptu veten

Mundohem vella Mundohem edhe une.

Une ste kuptoj ty ndonjehere qe bo per mue e trapllikun tim edhe apologji kolektive tek peshku, edhe ashtu si mbas kurrizi. Une ste mbaj inot e mundohem te respektoj tu u pergjigj sipas radakes teme.

Pyetja ishte pse sbohet revolt per rrogat si dje ndaj Sales? Sun u bo as dje revolt per rrrogat e admionistrates, mos e ngaterro me firmat piramidale qe rrujten shtepi e katandi.

Mos perhapni panik.

Mbreme kane kalu ca rroga adminsitrate. A i kane kalu te gjtiheve se di, por disave po.

Gjithesesi  isha ne nje restorant me ca rob ministrish dhe nje ministre. Bukuri dukesh, hengren e pine. Rrezik kane qene tu festu rrogen lol

rriji konsistente qendrimeve tuja, se s'dim ku te klasifikojm, a "me ne", a "me ata". Shif Cenin, ka lezet smiley

smiley

Revolt, Revolt, Revolt...Tha Paloqja. Thagme eshte te mos jesh ne pushtet.

po at pun kan o burr i dheut. 4 vjet, 8 vjet, 12... po nji histori do jet.

ti bashkohemi ortekut tha smiley

 

4 legjislacione te lutem shume.  kete mund ta konfirmonte shume lehte ravi.

Do e ken marr romstekun me listë.

Ram-stekun?

aaa jo mer daku

ca romsteku

osh vend me ushqim pri deti

nuk bohet llaf per mish, as djathe nuk mbajne.

pervec embelsirave, pijeve, vajit te ullirit dhe bukes kulac, cdo gje tejter eshte me peshk

ca u bo qeveria jone, legena e, me hong romstek si shoferet e furgonave e

E mora vesh se ku. Po ai ka qen veni i ministrave te LSI (zoti mos na lonte pa te).

Ja paskan pikas smiley

jo jo e ngatrron smiley

Por qe jokes apart, pagat megjithmen kane kalu mbreme smiley

Shyqyr o Zot se vetem lajme te mira dum te nigjojm. 

ishin duke festu dietat , se asht hape rubineti smileysmiley

,,shyqyr qe ia arriten kesaj dite!!! smiley

Po na numrojne smiley

Ok. Tashi naj gjo e mir mund te dali prej ksaj mezeleje; psh Ky mund te leshoje naj qarkore qi i ndalon ministrat me u pa ne restorant ne grupe me më shum se dy veta dhe me duar ne xhep. 

"Qeveria demokratike" smileysmileysmileysmiley

Nga ana tjeter, po nuk menaxhun dot ket... sa per pensionet pastaj... 

 

edhe vjet ne mos gaboj kane dale me vonese, dhe tallshin trapin me salen se nuk ka leke gjindje shteti..

Cdo vit te njejtat llogje kavaje

Meqe ra fjala, sot fesotjme daten e lindjeve te Dave Mathews ne atij kokeleshit te zepelinsave.

Me Salen kane talle dhe Duhet te tallin Trapin ne cdo Kohe per cdo sikar te tij ne qeverisje .Behet fjale per Shqiperine jo per Partite ! Se doli si kardash dhe jepte shpjegime per Vonesen smiley .Nuk i mjaftonte Bideja por , sic thote edhe mentorja e tij Gjembi ( kur mungon LeftKopeja ) ...Saliu eshte Gjitholog .

Dhe vaj hallit te hyje dhe Kryetari me krahasime se si dermohen keta SOT ! Kryetari partise te te Tredhurve Mendore vete i Tredhuri , nje dallim ben nder Vite dhe personalitete si nje fare Obama ..dhe tronditi Qeverine .Vaj halli ti Bashkohet edhe zerave te fuqishem te Palo..es "Revolte ,Revolte" ..oj nene oj nene  smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).