PD ka njoftuar sot mbajtjen e një marshimi mbarëpopullor me 20 shkurt, në 23 vjetorin e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës, si një protestë kundër paligjshmërisë së ngritur në sistem nga qeveria Rama. Kreu i opozitës, Lulzim Bashka, duke njoftuar këtë organizim të PD dhe opozitës ka deklaruar se kjo do të jetë njëherësh një mesazh paralajmërues për qeverinë Rama, e cila, sipas tij duhet të ktheje kursin e mënyrës së qeverisjes. 

"Do të jetë një protestë popullore, kundër pasigurisë, paligjshmërisë, që ka ngritur në sistem qeveria e sotme, do të jetë një marshim i thirrur nga PD dhe opozita, në të cilën janë të ftuar të marrin pjesë njerëz që kanë në mendje e zemër flakën e idealve demokratike" - tha Basha.

Ekonomia dhe rendi, sipas kreut të opozitës janë sot shqetësimet e shqiptarëve, përballë politikave pa kokë të qeverisë.

"Zhvilimet në ekonomi nuk po i përgënjeshtrojnë parashikimet tona, por po i provojnë me shpejtësi të madhe.  Po bëhet gjithnjë e më vështirë për sipërmarrjen, qytetarët, fshatin e qytetin" - tha Basha, në mbledhjen e grupit të PD-së.

Sipas tij, varfëria dhe papunësia po rritet, ndërkohë që perspektivat vetëm po mbyllen.  

"BSH konfirmoi se konsumi dhe investimet janë tulatur dhe kanë rënë në nivele që nuk garantojnë mbajtjen e rritjes ekononike" - tha ai, duke akuzuar qeverinë për asnjë mundësi për të injektuar stimuj fiskal. Sipas Bashës, qeveria duhet të përgjigjet se cfare bëri me borxhin e madh të marrë hua, kush përfitoi prej saj, c'po bëhet me rimbursimin e TVSH-së. 

"Në 4 muaj qeverisje shifra e të papunëve të regjistruar është rritur me 44 mijë vetë" -tha Basha. 

Fjala e plotë

251 Komente

lol

Sipas Bashës, qeveria duhet të përgjigjet se cfare bëri me borxhin e madh të marrë hua, kush përfitoi prej saj, c'po bëhet me rimbursimin e TVSH-së.

Pikerisht ashtu sic eshte pergjigjur PD-ja.

Shut the fuck up Basha! 

Sa bera, dergova - click taxat. do paguaj ca. Prandaj, 1cik e acarume. Po dhe ket Bashen as duroj dot ama. 

ma mori menja

Shto dhe na merziti, shpifi bora. 

te kam thene meso me ski. une u knoqa ket vit.

Ku shkon ti? Pocconos? smiley

camelback ne poconos dhe mountain creek jersey.

Camelback eshte nice. Si ne dimer po dhe ne summer. smiley

ose si ne winter, ashtu dhe ne vere

Bujar Nishani e kish konfirmu pjesmarrjen ne miting; kish thene "Qeverise nuk ka ci duhet se c'bej une ne jeten time private..."

Zhozi nga ana tjeter mesohet se do vuaje nga bajamet ate dite.

Dite e paharruar per popullin e Tiranes. E hoqem qelbesiren!

Shhhhh listen.......tik...tak

smiley Filluan keta...

Kujdes bash se te vrasin keta smiley

 

akoma s'kane bo kongresin te percaktojne kush jane shkaqet e humbjes, do fillojne me protesta. ju lumte, se gati sa nuk po dilnin ne greve furgonat e kamzes se ju ka rene puna, te pakten me protesta do e bojne noi rruge tirone

Lol, me thuj nji shqiptar qe e ka pas gabim. Nji!

Shyyyqyr! Me ne fund. Bravo Basha. Keshtu te duam.

Mblidh dhe ca sindikata edhe

Mblidh dhe ca sindikata edhe

O Fiqo, o humorist smiley.

Pritet mot me vranesira te ndryshueshme dhe reshje vende-vende. Era do te fryje e forte dhe mesatare nga lindja dhe verilindja ndersa temperaturat nuk do te kene ndryshim, pervec disa ndryshimeve te vogla. Nderkohe eshte hap llafi qe nje uragan po afrohet nga Ukraina.

(Parashikimi i motit per sot dhe per ca nga ditet e ardheshme.)

një marrshim ... në të cilën janë të ftuar të marrin pjesë njerëz që kanë në mendje e zemër flakën e idealeve ...

Ky mire qe i ngjan nga pamja mavrise, po dashka me fol edhe si ai.  

nuk me duket se eshte out of context, vetem para dy muajsh, qeveria valeviste sygjitheve portretin e qelbesires. po ashtu jemi akoma jashte Evropes, dhe kjo padyshim shkak i opozites se djeshme (cka u vu ne dukje nga Xhonatan Moore) dhe i qeverisjes skandaloze te sotme.

Pa dyshim nuk eshte out context. 

Pa dyshim ata pleqte jane pjese e qeverise. 

Pa dyshim qe jemi jashte.

Pa dyshim marshim per ideal te flakeve. 

(Pa dyshim we can play the game.)

Monda, me fal, por shprehja " padyshim " eshte nje "pervehtesim" i paster i kapitalit llafollogjik i Tritan Shehut.

Lulkeze Gazmore ne sheshin atje tej,

C'ti zbardhi qerpiket protesta e re,

 

 Poshte KriptoSllavoOrtodoksoKomunustat.

Poshte Edvin Kristaq Komunist Rama.

E duam Shqiperine si Vicidoli.

 

 

Kur e keni lon cvarrosjen Deiono?

he mer bame, a deshet Ukranine? Egjipt do ju japim!!

Pa e bo sheriat, mos ta lini!! smiley

kto rob jan ftof n'tajare. Kshu eshte kur i terheq ala saliu per hunde

Dhe te menosh qe aty nuk eshte edhe ftofet! Ne ktu -29 sonte me wind chill.

-12 knej, pa wind-cill.

Gonin e paska genjy dielli; o plevitos... smiley

Ruj tajaren. smiley

mos ki merak se nuk eshte dhe aq i inkuadrum me #Rilindjen Bama smiley sa te arrije deri aty puna.

Për një çast m'u duk se Basha po kërkonte drejtësi për 21 janarin. Nga ana tjetër shoh që gjërat po shkojnë vërtetë fjollë në atdhe përderisa PPU-ja më në fund ka legalizuar opozitën e opozitës.

Për një çast m'u duk se Basha po kërkonte drejtësi për 21 janarin.

Tell me know, a nuk eshte ky nje nga ato castet qe ti do te doje ta vecoje nga te tjeret, ta fryje e ta fryje si nje flluske gjigande sapuni dhe pastaj te futeshe brenda tij e te jetoje atje pergjithmone hapily everafter?

Major Trop to Ground Control

One trope to rule them all

smiley

Leje se ky filmi i ri Gravity na e ka rrit goxha deshiren per fluturime planetare.

O po mire qe ngrihen neper mitingje, se ajo eshte puna e opozites po nje pyetje shtrohet :A e ka takatin kryetari i opozites per protesta?..se me nje cope miting gjate fushates i iku zeri fare te shkretit. smiley

Mos te flase fare.  Po i mblodhi 200 petrita lule per ideal, hallall. 

s'eshte cudi te kete idealiste, a ka vend me neper burgje per fjalen e lire eshte ceshtja

Te ajo foto pare, sipas rradhes nga e majta ne te djathte: cuni xhajes i shoferit, goca tezes, halla goces tezes, dhe daja i vogel i nuses. Nuk e ke keq, pervecse i kendshem mund te jete nje ambient komplet familjar.

Kaq Islami ne balle

Cere do bojne ne 20 Shkurt kta kamunistat e PeDes??? Me ne Krye Salukun e Kaq Islamin do na ngrejne prap Monumentin e qoftelargut?

Po se din kta qe popllit si ka ra akoma inati e ka mei kap me gelboqe aty ne shesh kur te grumbullohen bashke. Ka per tju nxjerr ene inoti per Edvinin tek Kaq e Saluku......

Mire qe dalin, po hajde merre vesh se per ca dreq kauze po dalin. 

Thuj ca ti bojne Berishes, se aty asnjoni nuk e ka mendjen me bo opozite para 2015. 

Po ne 2015 pse do bejne opozite?  Sikur eshte hedhur mundesia qe do bojkotojne zgjedhjet lokale. 

Po duhen nja dy vjet per tu harru ca kane bo keta ne pushtet qe te merren njerezit me ata qe pushtetin e kane tani. Ne zgjedhje si te hyne si te mos hyne, asgje nuk fitojne. Edhe po u be ky bashkimi i Tiranes se Madhe prap veshtire do e kene. 

Po duhen nja dy vjet per tu harru ca kane bo keta ne pushtet

Sa te jete Berisha epiqendra e opozites, jo dy vjet, por as 20 vjet nuk bejne pune. 

Yes! Yes!  

O edvin o qythbim, 

mu ma thone emrin lulzim. smiley

 

 

Kush e ka pa Lulzimin tu dal neper Tirone, me Kaq islamin si sejmen pas menereje, kur peruro ndonje rruge??? Me u knoq mo, ska len Ramizist pa fut nmesi. Prandaj kom frike se per ca vota, Lulzimi na bo ndonje momunment per Merhumin, e ja merr LSI nkthese, kauzen e modhe te rehabilitimit te Komandantit.

ca bo me, peruro rruge e? gabim e ka.

O i nderum kur ka Kaqin me vete...

Rrugica po peruro per at pun po si ve faj se ska lek. Ndoshta edhe gabohem Gono, e me gjith kto rrugica qe ka bo sipas teje i fito zgjedhjet nTiron e ska nevoje per votat e Lsi apo me vjedh apo ku di una tjeter.

Rrugica? Obobobobo akoma mo keq per ato rob.

E ka bo tironen Lulka bahce me Lule, e Kaqi eshte qershia mi Torte Gono.

M'u mendu njoni ktu qe s'po ia zej emrin. Hej bela, thashe, kshu esht kur t'i zejn ne fyt ato te shkreta euro... s'bo dot ca pushime te gjata robi, si njeri, se vje me vrap qoftlargu, hec ne protesta thot. smiley

Mbase pagun bedel.

sa do me von bast qe ne 20 shkurt ka me qene "me pune" ne Alemanie?

ne 20 shkurt ka me qene "me pune" ne Alemanie

Ne 19 shkurt bavarezet carmatosin arsenalin.  Ne 20 kthehen n'shpi.  Pune gjithandej. 

e shef, hic menja mu smiley

Hehehehe, 

"fjala e plote" me link poshte! smiley

qitnji mer peshku ketu te plote, ne kry te vendit siq keni qit edhe lajmin kryesor-almost breaking news- qe pd-ja do ja nisi protestave. 

Sometimes I wonder me yve adminat smiley

nuk u shu kjo fara keqe

Qazo M. 

ishalla e kon von ke axhenda mitingut!!!!

paska lidh besen burri i shqipnis!

Cjan kto arme te ndryshkme Bame, pse me kto sillet Salia nfuqi??

Ata u kapën pas një informacioni që dispononin strukturat antidrogë se merreshin me tregtimin e lëndëve narkotike. 

Kan plas spiunimet o Bame, njerzit jan bo pramatista. Poplli e ka kuptu qe ky pushtet nuk zbret per nja 55-60 vjet. 

PD ka njoftuar sot mbajtjen e nje mbareshtimi popullor me 20 shkurt...

U bene edhe keta si Edvin Rama, do na dalin lakuric si lavire bulevardi. Normale, nuk e donin shqiptaret ate fare burri me namuz. Mbani holandezin tani.

o ta honksha zemren

o demokracije

kena lulzim bashen

o kryetar bashkije

lol! Cfare ju ka bere Rama juve qe ka dale lakuriq ne nje plazh nudist, ne France??? Apo duhen porositur kryemnistrat nga Vatikani tani, sepse vetem prej atje dalin te mire?

 

Kavo, pres me ankth/makth pergjigjen. 

Po c'pergjigje t'i jap. Ata te Vatikanit bejne c'bejne me femijet, e bejne fshehurazi. Kurse keta po na e bejne si ne Hollande qe i bejne me mes te mexhlisit. Marre, pasha krytin.

C'keni me Hollanden ju ere. Hollanda na jep qumeshtin, thundrat dhe leshin.

Ne i kemi dhene hollandes belulin.ata kane dale te fituar ne kete mes smiley

smiley

Ne date 20 shoku Kavo, ne fushe te betejes!

Tek palma tek palma e keni vendin smiley

te sheshi ..te sheshi ...ta heqim qelbesiren 

te sheshi ...te sheshi ...ta varim ndyresiren 

Dhe nje lajm i ri do fillojne dhe ne Norvegji protestat e solidarizimit me popullin simoter shqiptar

Edhe po menojsha me vete dje, kjo qetesia e opozites mos valle eshte ajo qetesia para shtrengates? Hap peshkun sot, cte shof R.E.V.O.L.U.C.I.O.N. mbarepopullore!

P.s. O Deion o revolucionare!

a ka qene ndermjetes, jo, ca me e lone me ik.

Pa gjume Rono e? Nuk te vej faj jo...

ksaj rradhe nuk keni kauzen te forte o Deion...nuk keni funeral.

TAKSAT!!

NAFTA!!

Nuk kane funeral ?!  Ashtu thua ti . por ata te kryesise se PDh-it  u  ka hy lepri ne bark , kush do ta haje thone, dhe shikojne nga njeri tjetri,  Ke pare ti qe nuk po flet njeri kohet e fundit. E dine qe po te bien shume ne sy , Do ti beje Doktori MARTIRE. dhe me pas TOKMAK per te hapur Dyert e KM,

Kush do te jete thua "Martiri" i radhes, une kam nje dyshim te forte se Limja i permbush kushtet, kurse Muli eshte kanditat Ideal.

ej Deiono mgjithmen pse nuk ja organizoni nji funeral Kaq Islamit. Pak a shume eshte njeri pa nbjeri. Nuk e rru kush per te, PS-ja e ka bo lanet por dhe militantve te PD-se nuk i rruhet shume per te. Hudheni Kaqin me ndonji kanal, arkivolin me Kaqin mrena dhe o burra te Kryeministrija.  

smiley Prandaj se kam pa Kaqin kohet e funit.. Do kete vesh ndonje Fustan  per me u fshe nga Adhamudhi..

Kane kaluar 7 muaj, ben vaki dhe e kane harruar keqqeverisjen tone, mendoi Basha (Berisha)

Mbaje mend Emo, po nuk dolen socialistat me 20 shkurt duke kenduar:

Dita e enjte, dite e mallkuar

me thike ne zemer, na kane qelluar,

ty Lulzim Basha jo nuk ta faaal

se ne 20 shkurt, rame ne kanal.

 

Te varri i Komandantit, 

une do te shkoooj

dhe per Lulzimin

do t'i tregoj.

se ne 20 shkurt, rama ne kanal.

 

qeveria duhet të përgjigjet se cfare bëri me borxhin e madh të marrë hua, kush përfitoi prej saj, c'po bëhet me rimbursimin e TVSH-së. 

Ka 3 net Basha qe nuk ve sy gjyme. Hajde o Luli, i thote gruja, hajde flej. Ku te flej moj, cpo behet me borxhin, me rimbursimin e TVSH-se moj cpo behet???

ne fakt ne Shqiperi punet po vene birinxhi!   Muç Nano po pergatit terrenin per  evetualisht   nje  JO  te mundshme nga BE ne Qershor.   fajin  do ta kete....., Zvicra!.smiley

Jo-ne e kane te sigurte, nuk rrehet njeri me xhelal mziun, duhet minimumi minister, dhe sidoqofte tani eshte vone se nuk mbaron dot gjyqi per 4 muaj. Po nxituan me imamin, kapin nentorin te pakten smiley

Une pres qe Imami, per te miren e Shqiperise, te pendohet... populli e ka zemren e madhe...

Pendohet pendohet, po del per gjah masnej smiley

Gjahu eshte ndalu me ligj per 2 vjet!!!! Nuk jane nga ata qe i thyjne rregllat... smiley

Dakort, gjahu me qifte, po peshku me dinamit une e di qe jo. smiley

E di imami qe po te erdhi dita nga perendia bo aksident me pasoja edhe tu lujt shah, se ha ate tek smiley

dakord swedo.  duhen  bere te gjitha detyrat e shtepise, 1 me 1!smiley  se te thote ai pecogrosismiley  i Brukselit, bie llafi.. do te futesh ne Evrope mo..?   patjeter,  po ne Lazarat futesh dot..?smiley   

po edhe cik lobing  agresiv  duhet  bere nga  qeveria,  se  keshtu e kane keto pune, tha..

Per lazaratin do gjendet zgjidhje e qendrueshme tha ministri masnej do merren masa. Qeveria po punon qe te hapi nje fabrike te Audit dhe nje filial te Google ne Lazarat qe njerzit te kene alternativa te tjera punesimi, pastaj do nderhyje fuqishem smiley

Ky Palloshi e ka me tfutme kesaj rradhe: u ka heq taksen fare infermiereve dhe ja u ka rrit mjekve....kena per te pas miting e kundramiting nga njerezit e veshm me tbardha...si nje here e nje koh. 

Komplet e gabuar kjo.

Se pari, sepse njerzit ne Amerike jane ne sezon taksash; u pa direkt reagimi negativ i Moza Llastices. Pa permendur ketu skepticizmin e te Lebetitmit.

Se dyti, sepse eshte e vonuar. PD duhet ta kishte bere kete proteste qe javen e pare te qeverise se re, duke kontrastuar qeverine aktuale me alternativen Berisha-Topalli, si rushi vs hirit brenda nje mangalli. 

Se treti, sepse thirrjen e ka bere Basha dhe jo Berisha. Ne 20 shkurt komunizmin e mposhti komunisti me 20+ antaresi me teser Berisha, jo Basha.

Se katerti, sepse Selami sapo eshte fejuar.

Se pesti, sepse Peshku ka filluar ta perprahe PD-ne, ja qit lajmet e thirrjes per protesta ne krye te faqes.

P.S. Me ne fund doli dicka tjeter per te folur pervec skandalit tritolpolicor dhe serverit te tatimeve, tha mbikqyresi i propogandes rilindase per Peshkun. Speaking of tatimeve, FBI i ka ofruar ndihme Spartak Brahos per petet e lakrorit.

Xhibo, ti thu qe do plasi  nKucove.....e kena per te shpetu nga Komunizma pas 23 vjetesh???

Amon vec Kaqin mos ma boni kurban se osht shum simpatik nkrah tLulzimit.

Mos valle i erdhi rradha Doktorit Xhibo, me i bo nje fest.....mfal nje percjellme sic e ka meritu perhera por ne mosmirenjohesat ja kena kursy????

Pas ekspertizës së FBI-së, çështja i kalon për ekspertizë Beqirit.

Xhibo,  FBI-ja ua ka lene topin ne dere prokurorise, e cila nuk ka ditur si te lozi, dhe ka bere autogol, gje qe perkthehet ne nje minus te madhe per qeverine, Rilindjen. 

Po keta sikur duan te futen ne Europe. Cfare mesazhi jep nje proteste per varferi?

ate mesazh qe duan smiley

jane aq idiote sa harrojne qe s'te varferon dot tjetri per 2 muaj, nese s'ke qene moot qe perpara

nejse, per socialistet, keta me mire t'i konsumojne protestat qe tani qe s'kane arsye, mundesisht te dhunshme, qe kur te bejne prape te mos i marre me njeri parasysh smiley

nji parti e djathte qe proteston kunder varferise.

OK xhanem, po se si te vje, sikur makaronat kan pas dash edhe 2 minuta vlim per tu bo al dente.

E di si tha i Madhi njehere vakti:

Nuk mund te lejojme qe ca te lahen ne vaska floriri dhe ca te vuajne per kafshaten e gojes. Por jo mor zotri, politika jone eshte"politika e kafshates".

filantropia ne gjak eshte tipike e te djathtes aristokratike...

e mani men si tha berisha ne 22 janar, njerezit u vrane nga njerez brenda turmes. I ka vrare vet opozita. Dmth, mendja nuk eshte se nuk i punon per skenare te tille. E ka mire galile me duket se dikush (Muli mbase) nga udheheqesit e PD-hit do te bjer deshmor ne 20 Shkurt. 

Muli ja vle, po ciles rruge do ja veme emrin "MUL STREET" apo "NOK AVENUE"

Apo s'e hoqen edhe gardhin te Kryeministria tani... 

Po ti vesh re Muli ka shume ngjashmeri me Azemin. Nga pamja e jashtme ngjane shume, por edhe si stil debati ne parlament kan pothajse te njejtin stil. 100% qe Muli do u boka kurban me 20 Shkurt. madje gojet e liga sapo me njoftune se ne malsine e Kuksit eshte pagu nji rapsod i cili ka 2 dite qe ka fillu kompozimin per Mulin. 

Nqs peshkun e lexon ndonje familiar ose mik i Mulit, ju lutem ta njoftoni mos te dale ne proteste. 

Askush ne fakt nuk do te dale ne proteste...por..

 Ai zë vëngon nga lumi,
i  buçet, i zgjon nga gjumi,
Se mileti po gatitet,
Se tirani lebetitet,
Se pëlcet, kërcet furtuna,
Fryhet Lana, derdhet Fjolla,
Skuqet Bovilla dhe Farka,
Dridhet beu dhe zengjini,
Se pas vdekjes ndriti jeta
kudo gjëmon trumbeta:
Ngrehuni dhe bjeruni,
Korini dhe shtypini,
Katundar’ e punëtorë,
Që nga Shkoza gjer në Vorë!

Bame po ta menosh mire, kurbani i 20 Shkurtit i bi me qene gru. Dmth, duke qene gru niveli i tragjedise kap majat e legjendes. Nje lloj Rozafe moderne.

Mos u habit hic Bame. Berishes, frymezimi politik nga eposi i vjen!

 

E ku ta gjejne gruan, Zhosefina, Mesila, Albana po ti shofesh naten a miting tu fol  je i bindur qe jane burra....Mos  e ke prap per Tritanin ti mo, pse pak vuajti i shkreti?

Pranej e kane aktivizu Limen keto kohe...

Ndryshim plani, sipas nje sondazhi te fshehte doli qe per mulin s' bohen me shume se 20 protestus. Te tjeret e kujtojne si spiun qe eshte fut ne pd me diskretitu partine

"Rendi dhe Ekonomia" - mos ndoshta Lul Basha = Poet? 

Ou shif ca paska thone ky amerikoni sot:

"Opozita ka një rol të rëndësishëm për të luajtur në mënyrë që ta mbajë qeverinë në llogaridhënie kundrejt qytetarëve. Gjithashtu është e rëndësishme që opozita të jetë e gatshme të angazhohet në mënyrë që ta përmbush këtë rol".

hajde mos u bo aktiv  dhe mos u angazho pastaj

pozita ka një rol të rëndësishëm

Frojdian qy lapsusi i (o)pozites se PDIU?

coc ka bilbilos ai musteqja ne USA, se si shume afer Kerrit e kishin ul.
 

S'ka faj mrroklla kur thote duhej vene fjalimi i plote smiley

Ska faj as Turi per ate pune.

Rrofte 20 Shkurti! Nje nga shancet e pakta te pedeistit mesatar per te qene ne kontakt me femer (police). It will be a date baby! 

+1! Dream Date!

HITHRAT..

Me një fletë hithër,
na trembin në vogëli prindërit,

Me gjethet e hithërit,
amvisat bëjnë lakror të shijshëm...

Gjetheve të hithërit,
shumë sëmundje ja kanë frikën...

Mos duhen ca gjethe hithëri,
për të shëruar dhe politikën?

Hithrat shumë të djegin,
por të bëjnë mirë dhe për shëndetin.

Ka ardhur sot koha,
në gjethe të hithrës të shkruhet vota...

Me një fletë hithër,
na trembin në vogëli prindërit,

Shume katila paskan qene kto prinderit matjan o xhelga!

Po me vika keq per fmijet e Matit

Më vjen keq more RONI,

nuk e kam fjalën për jashtë-toksorët,

 

e tmerrshme me te rraf me hithra. jam i sigurt se vendet e qyteteruara nje gje te tille e kan te ndaluar me ligj. Danimarka per shembull e ka na kushtetute, neni 26 thote: ndalohet perdorimi i hithres per qellime edukative. 

Kjo po qe eshte edhe sinoptike, edhe poezi.  

Gon, merr shembull.  

someone just jumped on the wagon smiley, dhe e la origjinalitetin menjane.

Ne versionin tim origjinal hithrat i perdorte gjyshja. 

prandaj po thojshim, me mire origjinal

gjeti dhe moment berasha me bo proteste, fill pas shen Valit, kur jane dhe robte te shkrehur nga festimetsmiley

 Ne gjethe te hithres shkruaj!

Roni, ti nuk e ke provu ate degen e hithrit tuleve! Milekula silici qe ...pyet dhe Pjerin ca " kenaqesie " ...!
Sic ka per ta ndjere Rilindja pas ca ditesh ...!

Jam kurioz te shoh se sa njerez do dalin ne shesh. Ajo qe me habiti ne komentet e kesaj teme, ishte se shumica jane te paanshem, gje qe pak veta e verejne. Ka komentatore qe akuzohen sikur jane me PD, mirpo ketu u vu re qe i kishin ca thumba (me te drejte) ndaj Bashes, gje qe tregon se shumica e komentatorve ketu, nuk jane as me PD e as me PS, por me drejtesine dhe Shqiperine, dhe kjo gje me gezon. 

Nje ekip drejtues, siç eshte qeveria apo pushteti lokal, veshtrohet me vemendje nga njerzit, per punen qe ben, dhe kur punon mire, merr levdata, mirpo kur punon keq merr kritika, dhe ketu s'ka pse ti ngelet hatri asnjerit, as qeverise, bashkise, dhe as mbeshtetesve te tyre. 

Kjo qe ben ti Pjer ndaj Rilindjes nuk eshte kritike por bufonate!

Roni, m'duket se ketu nuk bera kritike por nje konstatim. Sot nuk mbushke mire. A je ne gjendje ti pergjigjesh ketij me poshte, qe ta kuptosh bufonizmin tend. 

 

" ....
[AL]  hunter - 10 Shkurt 2014 - 20:33 Permalink përgjigju

Kishte shkuar nje shok per rinovim leje qarkullimit makines. 3 ore radhe. I kishin nderruar gjysmen. Nje nuse e re, - tha, qe plotesonte modulin, vetem me gishtin tregues te dores se djathte shkruante ne tastiere. He, -i thashe, - a po ja merr doren punes se re? Bereqavers, - ishte pergjigjur.  [smiley] ....." 

 

 

Keto qe thote ky jane shpifje Pjer. Rilindja ka punesuar vetem profesioniste te zote. Por ti me sa duket paske rene ne nivelin e nje thashethemexhiu ordiner!

Mos mu drejto mua, po drejtohu atij qe sjell faktin. 

kendoi per zotin!

epik. art. sublimim. 

kur mendon gerthitjet e shemtuta te qoftlargut... them: si kemi jetu, vella, si?

heu Burri i Motit,

nipi i Kastriotit,

Hej mirsenaerdhe

ne keto ane...

ps. ne vargjet paraprirese, del qe malsori nuk u kish degjuar vesheve kur degjoi se do vinte Udhehqesi...

se tashti lind pytja, mire qe gjate diktatures i paskan kenduar nga frika, po sot prap nga frika i kendojne? Nuk qendron si llogjike aspak! E kane dashur dhe e duan! Pike!

Veriu le koken. Sepse Veriu ben komb. Jugu nje cike me ndryshe. Te gjithe po ti grricesh pak, iu del nje Enver...

me e fiksu rinine 

E pe se si e ktheu ne gegnishte? Se mos e beri se e detyronte kush? Jo or jo i doli nga zemra, gegnishtja i vinte natyrshem. 

Keqardhja e Tij per Kole Marashin do mbetet e stampuar ne guret e shkembinjte e Bajzes dhe me gjere.

S'ma kishte prit mendja, qi do lindte nji burre si ti, i tha malsori teksa pozonin per foton "Gju me gju me popullin". Kohet kur Komandanti nuk e kish lene akoma duhanin, te vetmin ves!!! E pinte duhan taraboshi! Kur duhan gjirokastre kishte me ton (i famshmi "Partizan Girokastre")... Rastesi? Sigurisht qe keshtu mund te besojne vetem naivet.

edhe zeri monumental i Anastas Kristoforit. Kush sy mbet pa u perlotur?

Lumja ti, o Lezhe lule,

i le pas shoqet e tua

per kengen e Atij u sule,

ta pacim perjete hua...

 

Jo, po thon pastaj qe i detyronin me e dasht..... Keta po e knojn n'korr, e aty ka jo me pak se 100 mije njerez...Ata qe nuk e kan dash me verte, kan qene te survejum qysh nji muj para... per te mos thone qe i kan pas mbledh ne nji mbledhje andej nga dega... se ashtu osht i muhabet....smiley

aha, filloi ajo faza me duket; "40 vjet do me kerkoni pas 20 vjet do me mohoni"smiley

o po lum si nee

A i di keto gjona shkinaksi?

Thone qe bucitja e zerit lezhjan ka vajtur deri ne matin e xhaelges. Xhalega qe mos ta degjonte bucitjen e kenges thone qe fuste koken ne nje kove me uje.

mire lezhionet, po edhe greket???

Beri 8 qytete te rinj.... Andej siper...!

jo se thone se e kishin frike dhe i drejtoheshin ne shumes !

- "a je mire ?"

- "mire jam mire"

Emo, po te tregoj ca me ndodhi dje ne 5 te mengjezit.Po ecja bulevardit " Zhan D'Ark " nga krahu i majte , ana e Parkut Rinia. Binte shi. Pashe ne kater raste femije, jo me shume se 5- 6 vjrcare te shtrire mbi karton dhe mbuluar me karton...! Ishin lypsa te sterlodhur, rene prane disa dhekareve , fitim prej " bujarise ".... te cave si une! U tmerrova ! Shqiperia jone eshte transformuar ne vrapin e zhdukjes se shtetit per njerezit, te zhdukjes se njerezillekut.! E pra ai qe iku nuk i linte kurre keta vocerrake qe ...kane mbushur rruget.Sida mbase eshte jo mallkimi , por ndeshkimi.Une ate mendova teksa po degjoja kembet e mia qe shputonin inatshem mbi rrugen pa krye...

grava

çbere per ndonje pune ? kaviri paska fillu ne ministri,ti akoma?

smiley

dream on.... smiley

Ja me... Mos u tall, me verte eeee?
Hahahah
Me nje fjale nuk jemi me rrote me rrote me gjermanine, por e paskerkemi kaluar!!!
Hahahah.
Leri te gezoje njerezia thuaj....

kjo proteste Pjer ka ndezur interseim te gjithanshem, gjykuar kjo dhe nga numri i komenteve qe ka kjo teme tek ppu

Megjithate Agrono te mos nxitohemi, te presim ate dite te shohim se sa do jene ne shesh. 

smiley

ketu as e ka qethur njeri

C'jane keto shprehje fshati? Me te qethurat e dhenve merreni ju.

Kishte shkuar nje shok per rinovim leje qarkullimit makines. 3 ore radhe. I kishin nderruar gjysmen. Nje nuse e re, - tha, qe plotesonte modulin, vetem me gishtin tregues te dores se djathte shkruante ne tastiere. He, -i thashe, - a po ja merr doren punes se re? Bereqavers, - ishte pergjigjur. smiley

e shef tu shkrujt me nje gisht dhe e pyt a po ja mer doren punes........only in Albania

Kjo shoqj do kete qene nga tepelena. Duket si ka rene kualiteti i administrates qekur iken tropojant. Ata e thanin kompiutrin jo me dhjete gishta por dhe me dhjete gishtat e komes. Spejs barit i binin me hune.

Me 21 shkurt proteste: Duam unazen e madhe te Tiranes!!

cdo lloj kryeministri ,qofte edhe d.v nard noka ,sa te jete berisha i pranishem ne politike,e ka karriken te sigurte.

llogjika eshte e thjeshte,me mire debilin sesa djallin

Thu ti, por del noi xhaknxehte dhe ja numeron nonji nga ktyne llapaqenve te apozites ne lule te ballit dhe qe ku e ke edvin kristaq ramen me fuston grash ne chaf-thone, oj lum nona ! smiley

apo nuk i ka qejf petkat grarishte ai pederi smiley

policia e shtëtit e kap ljepurin me qërre...

Kush e ka thene kete? Veli Rada?

Zeneli

Kush Zenel? Ai ushtari qe shkrunte : Te puth lart et t'percafoj posht i dashmi yt Zeneli.

Haha, I'll spare you this time bro.

:-D

Pse nuk u cune me 21 Janar opozita?!smiley

fillun prap kto...

Nuk shkeputen dot nga  tespiet e plakut ` Mere` shqiptaret !

E vune re se ca ka shkrujt Kapo me 10:58AM???? Doli agjent i dyfishte!!!!

Kapo eshte me LSI-ne, s'di sa here duhet me e thon qe te bohet common knowledge.

O Ron,

Me gjith keta diversante te kapur, me duket se do ti bejme rruget e hekurudhat falas...

e tundi Radioloja, kur mos kem njeri!!!

More fund Gjon Fusha dhe Soll Lili!

Edhe Tahiri po hyn ne histori me germa florini.

Poshte diversantet dhe padronet e tyre social-imperialiste!

po me thua se do fitoje qytetaria ne ate vend?

mos je hije a fantazem qe vjen te genjesh nje emigrant te mjere, nje ikanak te vrerosur?

fole, fole, mos me mundo...

thuaj qe jeta eshte varr

por mos me thuaj qe qytetaria u shua

erdhi dite e arbrit. Kryetaret tane do mbajne fjalime me Bajze dhe Lezhe: qytetarine nuk ua prume ne, ate e gjetem midis jush! 

Lum kush te rronje, o Ron, ta shohe Zonje!

ta kish marr mendja ndonjehere se Kolaicioni per 6 muaj do te ringjallte shpresen???

kur do, do. eshte e shkruar. kete popull do e nxjerre ne drite nje piktor dhe nje ngrites peshash

(ne krahe, hallet e popullit si hamej binin)

Bijte meritojne fatin e eterve te tyre barbare

Sali Berisha 

smiley

P.s. O Deion o Berishist!

Hithrat shumë të djegin,
por të bëjnë mirë dhe për shëndetin.

Shof se poema e Deles Leshgjate po ka ndikime te medha ne letersine e re shqipe te ketij mijevjecari.

Proteste, Proteste, Proteste!

20 shkurti, fillimi i sezonit te protestave me te fuqishme ne historine e vendit!
20 shkurti, dita e permbysjes se shtatores te diktatorit barbar dhe busteve te gjalla te bllokmeneve hoxhist, fillimi i protestave per fundin e regjimit te neobllokmeneve qe erdhen ne pushtet duke premtuar krijimin e 300 mije vende pune dhe shkaterruan e po shkaterrojne dhjetera mijera vende pune, premtuan sherbim shendetesor falas, legalizime falas por mashtruan dhe vetem mashtruan. Premtuan ulje te taksave per 97 % te shqiptareve, ulje te cmimeve per te gjithe qytetaret dhe rriten taksat dhe çmimet per te gjithe shqiptaret, premtuan heqje te TVSH-se per ushqimet dhe energjine dhe vendosen faturen aforfe duke detyruar qindra mijera familje te paguajne 2.5 here me shume per energjine sesa kryeministri dhe ministrat e vendit. 

Protesta, ngadhenjimi i qytetareve te mashtruar, qytetareve qe çdo dite varferohen dhe humbasin vendet e punes. Bijte meritojne fatin e eterve te tyre barbare! Miq, te gjithe ne proteste!! sb

Tani do merremi me te 20-tat e cdo muaji.

Protesta do jete paqesore dhe qytetare, sic eshte ne traditen e Partise Demokratike. 

paqesore dhe qytetare, ...

smiley sec me kujtove ate Republiken Popullore & Socialiste te Shqiperise. I marrshin te keqen PD ato qe thone se protestat i kane pase violente dhe katunare. 

smiley Askush nuk ben protesta si PD-ja... Megjithate, ky i riu nuk ka ate gjallerine e S-hit...nuk eshte aq dinamik... kam frike se ka per t'u dorezuar shpejt... mundesisht pa filluar protesta...

Rama-Meta ka maru, ka maru, ka maru!

Rama-Meta ka maru, ka maru, ka maru!

Rono keni me i qit prape ato gocat e bukra ke trotuari?

ciento por ciento!

ka me u bo si beauty and the beast ne mes te bulevardit.

Nuk e di se si ka me u bo, por di me thone qe me 21 Shkurt komunistat prap ne pushtet do jene

I nxorri sala ne.rruge , te.shkretet....... Shko protesto kot, deri.para.6 muajsh ishe vete ne pushtet
si u prishen keta njerez mer aman.....

O Bame, shife, shife, revolucionin me ze e figure!

Te kall daten!!!

Po qe per te gerthit, nji sal ka bo nona. Para lulit duket xhind edhe laq grillo.

O sa i durum paska qen ai Popull.....

Cojuni nkom me 20 Shkurt e peshtyni nsurrat ata qe ju vodhen, ju vrane ju poshtrun keto 8 vjet...i keni te gjithe bashke, Salukun e Bishtukun, ish-Ministrat e PdHit qe ju trajtun si skrap e faren e tyre te grabitsve .

Dilni e lajini ngelboqe plehrat e PdHit se sua jep Zoti dy here ket rast.

 

Rama kishte inspektu sot tynelet e Kryeminstrise. Nuk i dihet, kish thene, armiku mund te hyje andej nga s'e pret!

Sajmiri ishte pa duke ble xhel ndersa Erioni kish ble nje kreher. Kush e di ç'u bluan mendja.

Keshtu eshte kur cuni ben proteste ne diten e shembjes se bustit te atit. Thone qe bijte ilegjitime kane nje raport dashuri - urrejtje me eterit.

Gjeni vrima, fshihuni si miu
Ne shesh ka dal Saliu

shpraze njihere o Bashe se nuk ka ngel kush pa e shpraze ne kete Shqipnine tone.

Mire qe u kujtove t'iu biem demokratikisht ketyre teneqexhinjeve se nuk shkon me kjo pune. Qeveri pa asnje pune dhe bilanc. Revolta po vlon ne fejsbukera e kafene, duhet te derdhet shesheve.

Kane lezet keta amerikanet pasi lene postin merren me jeten e tyre private si psh G Bushi qe merret merret  zografisje .me pelqen jeta private tha njenazaj.8 vjet ne spotlight ishin mjaft.Sala ka per te lehur derisa ti dale frima.ndonje qe eshte i ngeshem e kam rixha te beje nje faqe :www.bollsalisenacavebythen.com.

Do zoti nuk bie shi diten e protestes. Jo per ndonje gje po çadrat i mbush dhe dreqi.

smiley 

"The devil wears çadra" 

P.S. Peshku ben mire te riktheje rubriken e citateve; qy komenti i vlonjatit eshte ilustrim perfekt per qiket argument smiley

Te sheshi, te sheshi…..të shporrim barbarët  smiley

Në përvjetorin e rrëzimit të bustit të diktatorit, PD protestë kundër varfërisë dhe rrënimit ekonomik

Tik Tak, Tik Tak...

Punon ora mbi oxhak..smiley

 

Cimo ti je i sigurte qe kapo eshte me LSI?

...na e kishim problem sa te bindnim Lulin me dale ne shesh ,po tash qe thone se ka mare nje  ok  edhe nga Arvizu  ....o boy o boy ....në datën 20 shkurt me rastin e 23 vjetorin e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës, të mbahet një protestë kundër qeverisë, kundër përkeqësimit të situatës ekonomike dhe varfërisë.      
 

...nuk na impresionon fare ...e kena dit prej kohesh qe ke ken armik o gjemo smiley
 

..si tha ajo pinjollja e Spiro Kolekes , nuk do i njofim vendimet e gjykates kushtetuse ....duhet te paguajne edhe per krimet dhe mekatet e etereve keta zagare kesaj radhe  qe te mos tallen ma me popullin fukara. 
 

Me bind Lul Shegertin ...thote Kapo....po Luli zari i majte i Salukut ishte...,. ai me i rrudhmi....ai i bindur eshte perjetesisht...

Hej cer gallate do bojn proteste per varferine qe shkaktun  vet deri para 6 mujsh.

Ju thane gelboqet atij poplli valle?

Me ty jam Kapo, tek sheshi do i kesh Barbaret...te ardhur nga Vicidoli, me parate e Komunizmit ben shkollen, me kujdesin e Hysniut ndertuan karieren, me doren e Ramiz it kristalizun pushtetin....do zoti njerrufe per Barbaret, te shpetoj ai vend nga Barbaret njehere e mire

Me ate oren tik tak e keni prish fare...atomic clock time agedude. 

...prandaj i thone me mire nje mik se sa nje ciflik   ...vizita e fundit e Presidentit të Republikës, Bujar Nishani në SHBA  është një sinjal i mirë për marrëdhëniet mes dy vendeve tona. “Marrëdhëniet mes dy vendeve kishin nevojë për këtë vizitë të Presidentit të Shqipërisë. smiley
 

Po pra a do na ndihmoje Amerika me e rras mrena vrasesin e Gerdecit.....valle Presidenti do e mundesoje?????

....20 shkurti, dita e permbysjes se shtatores te diktatorit barbar dhe busteve te gjalla te bllokmeneve hoxhist.... Bijte meritojne fatin e eterve te tyre barbare! Miq, te gjithe ne proteste!! shkrun komandanti ne fb smiley

 

O Deiono, eight years is pleanty po thot ky. Ndonji shonc me ja tregu burrit te malsise ket video?

Ne si popull jemi injorant (na kan len injorant pirekisht per te na perdorur neper miningje). Kjo injorance reflektohet tek media. Pash nje pjes te programit opinion, dy palo gazetare mundoheshin te kritikonin nje akt qe vete ato e dinin qe duhet ndermarr. Kritikat me e madhe ishte qe do lihen pa pune shoferet qe nuk kan te drejt per te qen shofer poe qe kan infestuar ne blerjen e furgonit. 
Pra nje varferi ne logjike! thjeshte sepse ne ate orar ishte pronotuar koha per programin e opinionit, dhe si pasoj ishin te ishin te detyruar qe te gjenin disa kritika komplet banale (pra pa pik logjike).
Ne te njejten premis, do behet dhe protesta, thjeshte me iden (e sakte) qe ka sa te duash njerez te pa afte qe nuk ka te drejt ti plotesohen pretendimet. Kjo proteste eshte platforma e tyre - e njerezve qe duan te punojne ku tju teket. 

Dhe normalisht, impakti i protestes nuk do zjas me shume se 3 dite. Ama fale madias pa karakter, kesaj proteste do i njishen (njishen) dimenzione te cilat ajo nuk i meriton, dhe kjo nuk behet per hatrin e bashes por thjeshte sepse mediat tona nuk kan pasur para qe ta mbulonin 24-orshin me telenovela turke! Si pasoj media i jep ze injorances. Duke e justifikuar si paanshmeri

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).