Te bejme nje rifreskim te pergjithshem, kush loz kunder kujt, se u be kohe e gjate helbete.

 

18 Shkurt

Manchester City - Barcelona

Bayer Leverkusen - Paris Saint Germain

 

19 Shkurt

Milan - Atletico Madrid

Arsenal - Bayern Munich

 

25 Shkurt

Zenit - Borussia Dortmund

Olympiakos - Manchester United

 

26 Shkurt

Schalke 04 - Real Madrid

Galatasaray - Chelsea

194 Komente

Neser nuk di ke te zgjedhesh, javes tjeter, pushim.

ou paska dhe nje italiane

Belulo tungjatjeta!

Do e boj Levreku sot hatane ishalla. Nga ana tjeter te shofim Barcelonen sot me kete trajnerin e ri.

pershendetje Gono!

po eshte edhe 1 italjane, si kaposhi i  farës, tha..smiley    por deri ketu  ama.   per mendimin tim Atletiko.M  eshte  outsider-i  me serioz  per te arritur deri ne finale.

ndersa Barcelona,   jo keq  ne kampionatin spanjoll....   me City-n    mendoj qe ne baze te te dyja ndeshjeve  do kualifikohet..  do ta mposhtin City-n  me emer dhe eksperience..  City nuk eshte ngjizur akoma   dhe nuk eshte gati  per pune te medha.

per ndeshjen tjeter,  hemm...    pamvaresisht  si do ndahen sot, them  se do kualifikohet PSG .

Hmmm.... Villareal & Malaga ne gjysem-finale. Pellegrini eshte si Ancelotti, ekspert ne Evrope e cka brenda kampionatit. Nuk mund te theme qe do mundi Barcen, por qe nuk i dihet...

Manchester City - Barcelona   5-2

Bayer Leverkusen - Paris SG   1-2

Dolen formacionet:

                      Hart

Zabaleta Kompany Demichelis Clichy

          Garcia               Toure

                        Silva          

Navas               Negredo             Nasri

---------------------------------------------------------

 Pedro              Mesi                  Sanchez

Albitri         Iniesta          Xavi

                    Basquets

Alba  Mascherano        Pique         Dani Alves

                      Valdez

 

e boni PSG-ja, sa i me i hap pune vetes kot.

iku Levreku, rreshkiti shpejt

po thame o Gono,  PSG  kalon  turin..smiley

ndersa City- Barca..  ndeshje  konservative..  City , megjithse ne fushen e vet, nuk hapet , nuk sulmon por pret   per ndonje  shanc te mire me kundersulm.. ndersa Barca,   zoteron me shume topin,  por pa rezikuar kundershtarin..  mungon kreativiteti..   Messi,  i padukshem.

Iken te dyja fishek, pa rezistence, mgjithese e dhjesin edhe keto albitrat me kartona te kuq.

ke te drejte per kete kartonin e kuq, se gjynah, prishet loja kot....    po nuk e kane fajin  arbitrat sepse  ne fakt ata interpretojne rregullin.   por  per mendimin tim FIFA  duhet ta rishikojne kete rregullin e lojtarit te fundit qe ben faull ne zone.. dakord penallti dhe karton i verdhe, por jo  karton i kuq.    vetem ne rast se nderhyrja eshte e qellimshme   ndaj  sulemuesit  per ta penguar  ne cdo menyre ate...    por jo ne rast te nje faulli te zakonshem  sepse futbolli keshtu eshte,  lojtaret luajne per topin,  por njeri eshte me i shpejte,  keshtuqe ai  tjetri  kur skap dot topin  do kapi kemben.. faull dhe kaq!

ca eshte kjo bima mo tiku,  nga ato boçet e  heroines...   apapapa, me kete mesazhin e dyfishte, futboll= heroine..     dhe e paska bere   nje emer i njohur, Tomas..smiley

penallti per Messin..smiley   bile edhe karton i kuq per mbrojtesin..

Brenda tu duk?

nga kendveshtrimi qe e dha kamera, po!
 

3 Parisi.
Penallti Barcellona. Brenda ishte?

Pervec se kush luan neser, a ben me e dit pse duhet me dit se kush tjeter luan?

E paqarte pergjigja.  Mos deshe te thuash qe pjesa e pare e pyetjes ishte e tepert se dihet kush luan neser?  E mire, flm per pergjigjen atehere. 

E vetmja gje e sigurte eshte e sotmja. smiley 

asnje lojtar anglez nuk ka citi, dhe kendojn buajt ne stadium. i bojn hymn emrit te ekipit. me kafshe njerez nuk gjen ne dynja.

Fitoi Barcelona me Kozma Dushin trajner.

Milan - Atletiko Madrid 2-0 !!!

Arsenal -Bayern          0-2 !

Brado,s'ishte Riberi sonte,ben mire t'a shohesh dhe nje here skedinen. smiley

Aty jane mbi 12 Riberi , njoni ma i bukur se tjetri smiley

...kurse milani fiton, vetem po pati pi baloteli ilacet. smiley

Milani e shpartallon sonte Atletikon , u bo Atletiko .

Shih kur ta ngacmojne e te dal me te kuqe Balotelli sonte smiley

Sot lun Bajerni Modh sa i Modh qe je ti!

atehere,  Milan-  Atletiko  1-2  ose 0-2.

ndersa Arsenal- Bajern,  sa e veshtire eshte kjo per tu parashikuar..smiley   se ky Wenger,  nese los kunder  nje skuadre te dobet apo shume te forte  sic eshte Bajerni, e hedh ekipin gjithmone ne sulm o vlla..  pa kushte!   tani Arsenali   me kete taktike ka pak shance te ket sukses,  por ka shume shance  te haj 3, 4, apo 5 gola...

Kur lun Bajerni modh, nuk ka shume rendesi se kush kundershtar luan apo cfare taktike perdor kundershtari. Ajo qe e percakton ndeshjen eshte se me cfare kapaciteti luan Bajerni dhe pak a shume keshtu i ben llogarite Bajerni. Psh me Arsenalin e sivjetem po te luajne me 80% kapacitet llogarite jane qe ti fitoje te dyja ndeshjet, pastaj fillon rritet nga pak niveli i kapacitetit te nevojshem per te eleminu ekipet e tjera deri sa arrihet tek me te mirat ku mbase duhet te luajne me 100% kapacitet.Te rrime shtremet e te flasim drejte kur i thone.

Gono, fola  pare nga nga  kendveshtrimi si e njohim Arsenalin dhe Wenger..  dmth, ky eshte si ''trim i marre''.    po natyrisht qe Bajern per momentin  eshte  me lart se Arsenal  dhe  me lart se te gjithe ekipet e tjera te CL.

Para nje viti e rrahi Bayern brenda Arsenalin 3 me 0 me duket. Dicka duhet te kete mesuar Wenger.

mbase hunter, por puna eshte se nuk ndryshon kollaj tabjati..  dmth, kjo eshte natyra e lojes se Arsenal.. ata nuk luajne dot  te mbyllur ne mbrojtje dhe te presin per nje kundersulm...  eshte komplet jashte natyres se tyre..

Jo jo, ne fakt edhe Barcellona e pati shembur ne gola brenda, e mgjthate nuk ndryshuan stil.

Bast : Arsenal-Bayern 1X dopio shanc, Milan-Atletiko Over 2.5 !!

BREAKING NEWS: The entire Russian hockey team suffers a tragic "accident" today. All members found dead in a bathtub filled with an " unknown" liquid... ashtu ishte nji ceshtje ...

https://scontent-a-mia.xx.fbcdn.net/hpho...

...Vladimir said : I have an airtight alibi ...

Shyqyr qe i rrafem ne neshje grupi se do na kishte shku rruga bosh.

Milan - Atletico 1-1

Arsenal - Bayern 2-2

Oou fillo Champions Liga sot..

smiley

ore nga humbi ai  Gjekja (Gjergji) te bej ndonje parashikim per Bajernin..smiley

 

 

Do ket kalu nga lsi, se te ps nuk i gjeten vend pune

Pret Neuer...o ho ho penallti

kete  Ozilin e keni  djalin tuaj...smiley shpetuat mire!.smiley

Penallti  jashte

Fokusin e kam te ndeshja tjeter, por nga highlights duket sikur Milani luan mire...

ndeshje shume me e bukur kjo sot nga  City- Barca dje...      gjynah qe nxori portjerin  e Arsenalit me te kuqe..   e thame dje, me kete soj rregulli  prishin lojen kot fare!

E the dje ti, me thone te drejten. 

A ka ndonjeri ndonje link per c'i ka mbetur ketyre ndeshjeve?

Ja shendet Arsenali.

Shikohemi vitin tjeter. smiley

Trrafsh Bajernin e Modh sa i Modh qi je ti esht si tu ngjitesh shkalleve grasatume me nji kov te çpuarë boje ne dorë, pa harru majasëllin smiley

Dhe te mendosh qe ekipi eshte ndertuar nga lojtare te blere relativisht lire.

Ueeeee sa na lodhen per kete te dytin.

Oh my kros, perdesh.

Kshu esh kjo pune, komtarja jon stervitet ne turqi, bajerni qi ka içik me shum pare stervitet ne angli smiley

smiley

Na lodhen per kete te dytin se kishin harru kujt i kishte thone trajneri me e bo. 

Edhe qe po i thojsha Belulit, Bajerni varet ca makine ncjerr nga shpia me shku ne stadium, per kete tur nji makine me dy pistona. 

Kroosit shpejt kontraten e re, e ka meritu sikur vetem per kete ndeshje. 

Juppit ju desh nje sezon me e mesu, mbase dhe Pepit po ashtu, po Mulleri duhet te lozi pervecse ne rastet kur hy ne stadium me paterica. 

ca behet keshtu, 4 ndeshje dje dhe sot, te 4-ta i fituan ekipet udhetuese..

Milani smiley

Mia san mua

 Arsenal - Bayern,nje pjese e pare spektakolare.Arbitri neutralizoi njanen skuader dhe s'pati ma histori.

Fiqo, shife kete Neuer e Ozil femi smiley Prandaj ja priti penalltine Neuer... smiley

ca penalltie priti Berisha! kush e pa? desh me i'a ba si pirlo (ose mujo targaj smiley ) ra ne gjunje ne krah dhe u kthy dhe e kapi

Cish bohet kshu? 2 gola Borusia qe 5 minutat e para.

edhe sot do vazhdoj tradita e nje jave me pare... ekipet udhetuese do fitojne!

vazhdoi tradita e para nje viti thuaj, qe Borusia ben 4 gola per ndeshje.

edhe Manchesteri do fitoje  sot per te vazhduar traditen, ishalla Januzaj gol me thember. Olimpija e ka shit ate Mitralozin sivjet te Fulhami.

Jonuzi sikur sqenka fare Gono.. nejse, lozka Van Persie sot.

duket sikur po i bejne puc trajnerit te Machesteri

ka mundsi Gono...   shume ekip i cuditshem Mancesteri.U  dje...  dakord,  mund te kesh nje dite te keqe dhe te humbasesh nga Olmpiakosi..  po Mancesteri dje qe krunde fare   per 90 minuta  loje.. vetem nje sulm arriten te  bejne.. dmth sulm racional ku topi perfundoi te qendersulmuesi..   perndryshe,  gjate gjithe lojes pame nje ekip pa asnje lloj organizimi, asnje lloj  kreativiteti, asnje lloj nervi... çudi!

O Belulo, e shkerrmoqi Reali Shlcken, do kete shume tifoza te Juventusit dhe Barcelones qe do bohen me Realin per sivjet ketu te peshku, dihet pse.

po shikoj Gallaten.., Gono.  sapo barazoi 1-1.   me pas do shoh permbledhjen  e kesaj tjetres..

manchester united  skandaloz

ku jon gjermont...5-0 po i rrjep Reali

Me duket mua apo jane shtuar shume ndeshjet kohet e fundit ... nate per nate, na cmenden.

ndaje burrin. asnje nuk te pengon.

ca i ke keto zgjidhje si me qene Adhamudhi?

Flamurtari-Tirona(keshtu i thone sot) ora 17:00...shpresoj te pakten te mos humbin me tironsat,hajde e degjoi pastaj,me naltmadheri e terci verci..te padurueshem!!

ishalla ka naifare rezistence Arsenali sot, qe tna mbaje me sy hap e ti shofim kundershtaret e cerekfinaleve me objektivitet, perndryshe c'boni 1 kupe apo 2, 3 rresht

FC Bayern Stern des Sudens

prape dy gjermone ne finale

sikur ska  me ndeshje interesante kjo faze e CL, Gono.. se keta fituan te gjithe jashte javen qe shkoi..   Bajerni fitoi 2-0 ne Londer kunder Arsenalit, keshtuqe sot eshte  thjesht plotesimi i 90-minutesht,  pune e kryer!  

po edhe Atletiko Madrid  fitoi ne Milano 1-0..  nuk  me duket se  ka takat ky Milan  te  bej ndonje cudi sot ne Madrid..

nderkoh,   ndeshja e vetme interesante   mbetet    Manchester.U- Olimpiakos javen qe vjen.. te shohim,  a do mund Manchesteri ta permbys 2-0 qe pesoi ne Pire..?

Bajern 0 - Arsenal 3 , e tham pra mooo....smiley

po  edhe 0-3 ka  mundesi, pse jo...   -vetem  nese  Bajerni nxjerr ne fushe  formacionin  paraolimpik  sot..smiley

smiley

shih shih, antiberishistet marrin vesh edhe nga sporti. smiley

Pjesen e pare isha me Brazilin po pjesen e dyte u bera me Francen smiley Si te thuash pjesen e pare me komunistet pjesen e dyte me antikomunistet smiley

hahahahahahhaha u bë dhe sporti, laj, thaj, vish, komunizëm dhe anti.

keni ndonjë link ku të shoh ndeshjen, ju lutem? flm smiley

futu tek ronaldo7 aty do kesh plot linqe smiley ik lutu te fitoj arsenali tani se kemi vene bast he te keqen, te kam xhan smiley

jo jo, jam vetëm për bayern. po e shoh tek një link dhe shiko një nga komentet më poshtë "qysh pe kqyrni bre we spo ma qet mua" smileysmiley

hemmm, e krodhi golin  fët e fët Atletiko...1-0
 

Poli Kaka 1-1.  Filloi tu ardhe ere anej.

e krodhi dhe Milani.. sikur u lli Atletiko tani.

Yyyyy 7 veta atsajd... ku i con mushka kta gjermont mer yahoo smiley

I beri mut Chamberlaini i mori zvarre pese nga kta te bajernit po s'i dha penallti ai kerma i norvegjis... ca ti besh.

Respekt per Arsemalin, nuk na e kane shkel barin gjysmen e fushes.

Mansukic nga mullaret smiley

Mir qe e hoqi ate Ozilin se rrinte kot ne fushe si gomar

Kur do penallti Roben qe mezi e shikonte mbrojtesin dhe me dylbi smiley

Arbirter i njeanshem, duhej ti kish dhene direkt te kuqen ne ate rast.

Bayerni po luan me 30%, po dhe aq mjaftojne deri tani. Ku eshte Fiqo?

O 1oora e ke vene re qe Arsenali ka me shume gjerman se sa anglez ne ekip. Turp i modh vallaj. 

ec aty Bayern.

E bene Yjet e Jugut!!! Shpirti i ekipit dora vete smiley 

Hajde edhe dy na kan ngelur ...smiley Lahmit i kan humbur patericat smiley

e beri dhe djali plangprishes, Podolksi, 1-1.

Sna e dha penalltine... Prap! Ca plehr arbiter. Keshtu do fitoj prap bajerni vari lesht....

20 veta ne mbrojtje keta te bajernit na e shpifen futbollin...smiley

E mbyti Arsenali...

Mos u merzit, se ja terezit Bajerni i Modh sa i Modh qi je ti nji ne kohe shtese smiley

Eeee me arbiter dhe me 15 veta ne mbrojtje bajerni na e shpifi... smiley

He se me faull ja mori Podolski topin kur beri golin.

Milan mori kum te bova smiley

It's rolla Costa 

Ouu paska bere 4 Atletiko?

Kur ben dhe ky Roben si lojtar i madh. Ca plehre ... i dha penallti plehres ne vend ti jepte te kuqen. ptuuu plehre arbiter.

Booo sa gjynof, koscienly nji autograf po kerkonte

Edhe me arbiter qe ju jep penalltira e sfitojn dot... nuk e shoh me kete plehr skuader. Ai Roben e ka koken musi tas i shperdoruar!

Next please!

 

Reali next

Prit mer Fiqo se ka lezet me i mund vone ata, jo tua presim qe tani hovin. 

Hahaha Reali, sa na ka mor malli per i xhiro ne Spanje. Ca thu ti ndrrojme dashnoret me Dortmundin?

Shume qef kam me e pa nje Barca - BVB. Kam nje parandjenje se po te mos kete demtime Dortmundi, ua ben dhe me keq se Bayerni se ne kundersulm jane njeshi ne Europe. 

Me Borusian do i duket fusha katrore Barcelones, aq shpejt te vijne te porta ato bjondat.

Fiqo, a e ma men kur e kemi vu me u kariku, se Bajerni is still charging, me 35% kapacitet kane lujt sot.

Po Bajerni e kemi thon, eshte MeshirePlote, veti e Madheshtorit smiley

E vertete u duk te rastet dhe penalltia falme, jane planet tjeter. 

Jemi ne dyshime pas kaq kohesh , me Milanin apo me Milanin .

me lek a pa lek, moo smiley

Kor e meno te vje icik keq, se ca kane me shume spanjollet se italionet.

Spanjollet jane me te vuajtur , ky eshte konkluzioni im.

Po si ta merr mendja, pse e kushtezun parlamentin deputetet e PDs smiley

Menxi po gjeja temen sa me shkrujt qe me mire qe s'pata mundesi ta shifja ndeshjen se i vuaj keto ndeshjet e Bayernit meshireplot. S'te le Fiqoja: Bayerni eshte Mëshirëplotë, madhështorisht, thote.

Pa pishmanllek , Podolski e boni smiley , ene boll mo me " menxi " se do na filloje noj shi smiley

Hallin e shiut tuj kam une. O Fiqo pse qesh? Me menge te shkurtra sot, me corape leshi bore neser!

E o mire, ti s'e pe, une s'e pashe. S'paska humb meshireplotesisht penalltine Muller mnjf.

Mos u merzisni se s'keni humb gje, nje seance stervitje ishte

e mire se s'bo robi kshu per nje barazim , ne ( Milani ) u rrahem si gomari ne duhan dhe prape te qeshur jemi smiley

Ueee fajin e ka Fiqo prape! S'jam merzit per barazim-hajde dalim nje xhiro nga Allianz sot se s'shtyhet dita- ndeshjen. Pa figura letrare: sot vape e pranvere dynjaja, neser bore thone. Ndaj menxi-n ta mbani me shnet!

U rrafet ju? S'vuri Milani ate kengen per nxjemje, ndaj smiley.

Si gjithmone Fiqo e ka fajin , ate kongen e kam vene te Premten qe kaloi ne nje disko Hard Rock ne kulmin e saj ku te gjithe ngelen te shastisur smiley me kushtoi ca por qejfi s'ka te paguar smiley

As un se pashe. Po sbeoj tme pysi njeri ku ishe ti Fiqo kur xhiroi prap Arsenali smiley

Fiqo e do transkriptin e neshjes, po eshte printu Bajern-Zi se maroi karta.

Juve te amerikes se veriut qe doni me pa sport, ja linku www.tibousa.com Shifni ca neshje t'ju doje zemra per nje vit rresht me vetem 359 USD/vit smiley

Ca eshte kjo, dhome me internet falas ne karaibe?

m'fal po ktu ne shqipri eshte bo nji babiloni e vertete.
Shkoj ne nji librari (shyqyr qe mzune syte nji), dhe i them asaj qe kerkoj VQ-ne. M'pa njehere si e cuditme dhe gati me gjys injorimi. I huaj tha? jo, i thashe, P.TH. e ka. 
Nuk e kam tha po kam librin e madh te endrrave. Po ku eshte lidhja me VQ, e pyta?
Ngriti supet sikur do thosh po deshe, po s'deshe, ik e gris breket!

dhe une ika...

Eee...po ti thuaj o burre qe te duhet libri VQ , nje telefon dhe ta sjellin ne vend , qe ta dish dmth , VQ dhe Mein Kampf ne Shqiperi shiten vetem me autorizim smiley

Ket golin e dyte Arsenali e paska bo opsajt. 

Bredho icik mo me takt me librashitesen atje, se jo vetem qe do te ngeci librin e endrrave po do te boje me pagu edhe faturen e dritave

Hiç sja paskan lon 

http://youtu.be/RoI3lhXXIjE

Padolskjen po e rushin sikur sapo msote biçikleten smiley

Me i llaf e paska myt Arsenali smiley

O rusi i jutubit qi bo prapagand kontra inglizit smiley

This video contains content from UEFA, who has blocked it on copyright grounds.

Sorry about that.

nje lajm historik nga futbolli.. Besnik Hasi behet trajner i Anderlehtit.smiley   urime!  

Hasi  ka qene nje nga futbollistet me te mire, (per mendimin tim me i miri), me  serioz,  dhe me profesionist te Kombetares shqiptare te ketyre  20 vjeteve te fundit!  

mendoj qe pas De Biassi, Hasi duhet te behet trajner i Kombetares shqiptare..

o Fiqo, po qysh ja futen Ulit  mor vlla... 3 vjet e gjysem burg tha..smiley          po  tentojne  te thyejne Bajernin e modh, terthorazi,  me metoda   te pista...

Ishte e vetmja gje e piset qe kishte ngel tek Bayerni.

Gjys miljoni gjob per nji parrull me Kosoven dhe nji me mato gruden i kishin vu.

smiley

Dmth ky dilka kur te kthehet Sala dhe Barcelona ne podjum smiley

Chelsea-Gallatasaray 2-2. 

Real-Schalke 2-1.

min 25.  Man.United -Olimipakos 1-0   (1-2)

Penallti nuk ishte.

belul ,brad ndonje link per kete ndeshje ne internet

me vjen keq , nuk po e gjej ne internet .

provo ketu.. te une funksionon.. megjithse une po e ndjek nga TV..smiley

thx belul. smiley. u lidha ne momentin e golit te dyte 

100% penallti ishte. 

o galile, shih te rojadirecta se i ke te gjitha aty

thx Hunter.. po e shoh tek linku qe me kaloi beluli.

Penallti...

ueee, V.Persie, cop 3!

Ndeshje e bukur. 

Ruset po i rrahin gjermanet me thuper andej nga ndeshja tjeter..

bukur manchester, po mbrojtje jane cope cope.

nga 16 qe ishin ne 8  qe  na  ngelen sot, ndryshuan goxha ballancat...   spanjollet  dolen me te fortet..  te 3-ja ekipet u kualifikuan.   ndersa anglezet dhe gjermanet  pesuan reduktim drastik 50%.smiley.  nga 4 ekipe  qe kishin, ngelen me 2.. 

thua te fitoj kete CL  nje ekip spanjoll..?    mbase.  une vazhdoj te them qe Atletiko Madrid do arrij ne finale.
 

FC Barcelona-Atletico Madrid Real Madrid-Borussia Dortmund Paris Saint-Germain-Chelsea Manchester United-Bayern München

Asgje per tu shqetesuar.

ashtu them dhe une.. Bajerni i modh konsiderohet i kualifikuar already! i ra me ekipin me te telendisur te mundshme...smiley

mirepo me pas kur: "te mblidhemi ta bejme nji katershe".smiley, eshte puna.... kemi Realin, (Barcen ose Atletiko) dhe PSG. me pak fjale, kesaj radhe e fiton nje ekip spanjoll CL.smiley

Po prit o i uruar smiley Bajerni edhe ket vit i ka mundesit te shpallet kampjon i EPL-s smiley

po cte pres o Fiqo.. vizionari aq e ka: erdhi, pa, foli dhe iku... se kemi edhe punera te tjera neper duar per te bere, qe thua ti..smiley

p.s. ca eshte kjo EPL... -si cthemi nje nga ato konferencat e shumta te boksit tip WWF...smiley. apo ndonje cmim special per futbollin e bukur dhe korrekt!.smiley

Bukur. Une mendoj se ne katershe do te dalin dy skuadra Spanjolle, nje Angleze dhe nje Gjermane. Dhe konkretisht mendoj per Barcelonen, Realin, Celsin dhe Bayernin. Nese ne gjysem finale nuk puqen bashke dy spanjollet, atehere sigurisht qe do te puqen ne finale. 

si kishte thone Ben Blushi, do i shofim me qef keto neshjet e kthimit

 smiley po per ndonje parashikim afatshkurt si i behet? Mundesisht perpara 100 viteve te fundit.

Ja vlen! Ai spanjolli i Bajernit ankohesh dje se kishte vetëm 14 lojtarë Haha  i ka hyrë frika dhe ka filluar të shpjegohet.

Formacion i cuditshem Dortmundi, qenka dorezu qe pa fillu mire loja me duket Kloppi. 

Borusia eshte ekip i pjeses se dyte, prandaj edhe ato te shpejtet fare i ka rujt per pjesen e dyte, per pjesen e pare do mjaftohen me 1-0

eh mer Mëkatar-ian, ca bo mer dreq.

e boniiiiiii Rolls Rojsi e boni

e boniiiiiiiiiiiiiii prap Rolls Reusi 2-0

Eh mer Mëkatar-yian

Hajde Bajerni Modh

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).