Një video të vitit '97, Partia Demokratike e shfaqi për të denoncuar, jo vetëm zëvendësimin e profesionistëve në polici me militantë të Partise Socialiste, por për të treguar me fakte, sipas saj, edhe zëvendësimin e profesionisteve me ish-anëtaret e bandave kriminale.  

"Ardian Lici, që është personi që shfaqet në video, që Zani Çaushi e urdhëronte të kontrollonte makinat në urën e Mifolit, ka qenë një nga ushtarët e tij dhe është vlerësuar sot nga Ministri i Brendshëm dhe nga drejtuesit e policisë si specialist i përshtatshëm për të luftuar trafiqet e drogës", tha deputeti demokrat Edi Paloka.

Për Partinë Demokratike, ky emerim i ri ne Policine e Shtetit eshte nje nga skandalet me te medha te Qeverise se Kryeministrit Rama. Sipas Partisë Demokratike, ky është shpërblimi i dytë qe socialistet i bejne ketij personi, pasi e futen ne polici ne 97-en dhe u detyruan ta shkarkojne pas nje ngjarjeje te rende ne vitin 2003. 

"Sepse gëzhojat e pistoletës së tij, që mbante prej detyrës, u gjetën në një vendngjarje, në një vend krimi. Tani, me Edi Ramën, erdhi koha që ushtari i Zanit të rilindë. Dhe rilindën në radhët e antidrogës në Vlorë", tha Paloka.

Sipas opozites perfshirja e njerezve te tille ne rardhet e policise eshte arsyeja e vertete, perse sasia e droges se trafikuar nga Shqiperia ka pesuar rritje këto muajt e fundit. 

"Sepse luftën e drogës në vendin tonë, Edi Rama dhe Saimir Tahiri ia kanë besuar ushtarëve të Zani Çaushit. Kjo është rilindje e vërtetë e policisë me Saimir Tahirin dhe me Edi Ramën", tha Paloka.

123 Komente

Per nje moment, duke lexuar titullin qe denoncimin e ka bere PD-ja per '97, kujtova se qe bere polic Auron Tare; shyqyr qe turizmi s'ka rene aq poshte dmth. Meqe ra fjala, sa mban nga Butrinti ne Lazarat?

... keta bashibozuket e 97' jane bo si veteranet e 44', dun poste ne qeveri sa here do vije PS-ja ne pushtet. smiley
 

ka qeveria per te gjithe kontributoret. nuk ka vend vetem per armiqt e popullit, o kapo. per bashkpuntoret e fashizmit. diversantet. reaksionaret e cdo ngjyre.

smiley

bashkepunetoret e fashizmit ..sikur the eee

“Jemi gati të mirëpresim sipërmarrësit Italiane duke u vënë në dispozicion struktura ekzistuese si kapanonë apo baza ushtarake, me qira një euro pavarësisht nga metrat katrorë me kontrata të përjetshme...deklaroj Rama.

..ky jepka ene bazat e ushtrise popullore.Po si nuk lane ni gjo pa shit o burre,per ma teper palloshi vete dhe u mer doren pipinove ne shtepine e tyne.Ofendim i rande eshte per veteranet e luftes ne fakt.smiley

 

 

te lutem, italianet aktuale kane bere kthese dhe nuk kane asnje pune me benito musolinin. as me berluskonin apo lega nordin. ata i kane dhene besen, sikurse populli shqiptar pas 23 qershorit, demokracise se vertete!

Jane te tjere keta Grande Kaka ...Keta jane ata qe Varen Musolinin dhe i q.nenen Berluscon Fashistit . Jane te A.Gramshit . Po do e thua .....qe te fshehesh ..Ke ?

Nuk shpetoni dot JU pa e kujtuar mengjes dreke darke dhe te flini me te .Ka vdeke ai Njente Kapo....rp . E nxorret nga varri , i shqyt arkivolin se kishte pengu Vucidolin per me "u shkerdhy burra e gra , frmije e adoleshente " neper Bote . Kishit MALL me u Hap Serbi nga brenda me hin ( tm Jozefpercka )  "derri e dosa " smiley

.Prap nuk je mire ose ta ka lene Mrene '44 dhe se heq dot ose te ka godite Ai  ke pjesa e dalme prapa kokes dhe teka kap semundja e Hardallosjes .Sherim te shpejte !

Vetem ekstremiste si ti, mund te pranojne qe ne krye te strukturave qe duhet te mbrojne nga krimi, te vendosen kriminele ordinere, sidomos te rangut te terroristave, siç ishin keta te bandave.

smiley

 Ti pevec qe je nje Kokrra e Naivit  , ty te duhet edhe titulli shpetoni Ushtarin e mire ....Rajan ! Ti ke mete ke Istikamet e ' 96 kur per here te Pare Shteti Saliut u etiketua Rregjimi Berisha ...dhe mbase ke ike pas katrahures se 97 ose Grushtit te Shtetit me Rrugace Hajdute e Kriminele te 98 , qe drejtuan Shtetin edhe me Nanon edhe tete vjet me Saliun si " qenie me integritet " dhe te  Afte per zhvillimin e Lendeve Plasese  ....Po rri o President i Ju dalloheni me KM larg pa hapgojen se cfare do thoni . Motamo  si Konet qe tunin bishtin kur u tregon copen e sallomit , ashtu u ka PD-hi  Jue ..

Se kush ua ka mush mendjen qe edhe mund te komentoni  kategoria jote jashte ....Komunist , Spiun , Miladino-sllavo-ortodoks .....ky eshte problemi me Ju .Pa te tjerat si naiv e kokdaulle bosh qe je ,do ti mesojme avash avash po te rrish tek PPU dhe po ti hapesh Partise ...

Zhvillo biznesine DY M  me funizmi te shokeve antikomuniste te Kanadjes ...kaq eshte per ty smiley

Te premtoj qe nuk do sherbesh si megafon Mitingjesh te PD-hit po pate deshire dhe vullnet te bindesh qe njerzit MENDOJNE , nuk shtypin vetem tastieren as sherbejne si pistoleros te Palo.es ! 

Tani Idris, kur une them, qe ti ke qene spiun, nuk gaboj shume, sepse ti spiun ke qene, ndersa kur ti thua qe une jam naiv, ky eshte paksa ofendim, por megjithate une nuk e marr per keq sepse ti kaq mbush. Kur vjen puna tek partite, ti mundohesh te me "terheqesh" dhe mua ne vorbullen e militantit, per te me shnderruar ne "zhurmues", si puna jote, por ne krahun tjeter. Leri keto dhe na thuaj, si ka mundesi qe ketij terroristi, pushteti juaj ne daç me Tosin ne daç me Edon, i ofrojne pune ne struktrurat antikrim? 

Ti as naiv nuk qeke .Qeke LESHKO .Amen ...Po hajt mo ...

Tani qe te mesohesh te flasesh Shqip dhe me nivelin e nje te Tetvjecares duhet te kesh minimalen e aftesise per te thene nje dicka qe do ta mbrosh , duke patur qofte dhe njecke Fakt .Tani vetem nje FAKT me qe i njeh keta te Zanit , per kete Konkretisht ....

Thuaj perse eshte Kriminel ?...

Po thuaje ama , qofte edhe sikur ta kesh pas shok shkolle dhe ka bere shurren tek Oborri shkolles .Thuaje xhani mesueses smiley Pa rregullohem une me ushtarin Rajan . Nuk e kam problem . Kam pase ushtare edhe pa shkolle fare qe dinin vetem emrin e fshati  Vertop ose Qelpidhze .Amen !

Shndruar" zhurmues "  Vallaj qeke dhe me humor smiley Po kush eshte ai budall qe te merr ty ne krah oresmiley Per cfare te te doje ? Po deshe kemi nje Parti me te Tredhur mendore te tejap nje rekomandim per Kryetarin !

Dhe ik tani dhe Gje Dudine te llafosesh !

Ops, nuk je me ai I-driz-i "cool", u nxehe he? Mos u merzit, i ka jeta keto, por po u nxehe shume, te "ftoh" une me ca te shara nga lagjja Llonxhe e Vlores. Une i shkreti, nuk kam arsim sa çke ti: kapter, bema hallall dhe eshte e vertete, nuk plotesoj kriteret intelektuale per te qene anetar partie, por nje gje ama e kuptoj, qe topet si puna jote, duhen lene te ligjerojne ne diskutime si ky, se na behet diskutimi shume i rende per te kuptuar pastaj.  

PD 1 - PS 0

mir mer Vlonjat, mire, po sa pare bo ne neshje kthimi, kur e para ka maru 7:0...

O Emo, e kemi thene pra me mijera here. Mikrobi antishtet dhe tribal iku si byth..m. Tani keta cunkat me xhel dhe te hekurosur jane te justifikuar me kete qe po bejne?

shiko si e mendoj une: nqse kta tani jane "me mire" se ata dje, ky eshte zhvillim (tm genc rulua). nqse ata neser jane me mire se keta sot, ky eshte prap zhvillim. ne keta 20 vjet e kusur, me vjen shume shume shume mire qe po etablohet nje pervoje, qe ky popull dikur te shporr po e trashe zullumin. dhe shporrja po ndodh gjithnje e me me pak konflikt e perplasje. keta qe jane sot e ndjejne veten nje cike me pak te pazevendesueshem se sala e kompani dje. 

jo vetem kaq, po jane dhe nen lupe e nen trysni. Po tja lejojne vetes gafa te tilla me shumice do thyejne qafen shpejt e shpejt.

Kurse une e mendoj ndryshe Emo. Keta jane po aq te ndyre sa Skuthi krajl qe ja marshim te ligat. Ndryshimi midis tyre eshte se Skuthi krajl ta rraste dhe te thoshte s'ke cm ben. Keta ta rrasin dhe te thone po ti mos u merzit se ty ta ka rras Sala (te ky pervetesimi "ty" fus popullin sylesh dhe vetull trash shqiptar)

Ketu ka mundesi qe mos te kete shume faj Edi Rama o Vlonjat, por shpesh jane keto llumi, deputet e perfaqesues nivel lokal qe i cojne listat e emerimeve.

Nuk e perjashtoj Hunter. Ajo qe dua te di eshte: Pasi u mor vesh ky lajm a pati ndonje reagim? Dmth jo nuk eshte e vertete, ose ky eshte akuzuar po nuk eshte denuar nga gjykata apo apo larg tutje qofte na falni por personi ne fjale eshte larguar nga rradhet e policise.

Te pakten PS i ve sipas shembllt te Ali Pashait .Drogaxhijte i dine rruget e kalimit . Mos te tremben Palo..et se nuk i pshurr ky sic i pshurri Zan Caushi dhe i hodhi ne kacolle te qenve !

Po PD-hit si me ja ba ?

Nje Urdherdhenes  ( sipas analit Xhibole) te Z.Caushit , vete doren Imam Bajalldia e vuri Minister Mbrojtje!!! Per te mos thene nje sasi syresh Kriminele te te gjitha Hallkave te viteve 96-97 , me ne krye Kapo Banden e ish Regjimit ! Kok-Tru  te pare kane nje te Huazuar nga Banda e Krimineleve qe do u "thyente kafkat "

Sot ka kryetar Partie nje pjestar ne Vrasje dhe me proces Megavjedhje te pa mbyllur !!!! Cfare i ben te jargezohen Palo..et , dhe jo vetem ata ! ? Nje dhe vetem Nje 

Hajde hajde Tahiri

nga kabineti me i miri ...smiley

Te pakten PS i ve sipas shembllt te Ali Pashait .Drogaxhijte i dine rruget e kalimit . Mos te tremben Palo..et se nuk i pshurr ky sic i pshurri Zan Caushi dhe i hodhi ne kacolle te qenve

Atehere i bie qe kete vrasesin me pagese qe sapo kapen ta bejne drejtor te pergjithshem te policise si bene fatmir haklajn dikur shef te zhdukjes se krimeve pasi kishte grabitur banken e tropojes diten per diell ne sy te gjithe qytetit.

Po pse cfare e di Shtetin ti me zamete ? Llogje Blogu ? Apo deklarata te Pal..qeve qe mbulon sektorin e Krimeve prapa shpine ne PD-hi smiley

Ti mire e ke me ate taten , se rehat je .Ngrohje ke ,buke po , pak qejf e bo etj me te tjera smiley Perderisa beje Kryetar Komiteti te Shpetimit Banditin Hajdari (rp) per Veriun dhe mobilizoje me Para struktura per te Shtypur " Jugun Komunist " me Gjeneral xhihadistin Gazidede ( rp ) perse te mos Luftohej me Bandite kunder Banditeve ? Apo se mba mend  qe dorezuat 0-0-0-0-0 Shtet e Komisariate dhe Banda Maskash ne cdo kthese rruge .Shyqyr qe shpetum dhe nga ndonje Plum Qorrr !

Presidenti firmes Dy M mundet te kete dijeni me teper per Kohen e M...Ka dhe dijeni te "brendeshme" e ushqejne panderprere ..

ashtu eshte po na menuam se keta do benin shtet burgjez e jo shtet kacakesh.

Keshtu Rilindin shteteme zamete.Nuk thua ndonje gje te re .Lexo Kadarene tek Nentori ...kur jep lajmin ne Radio aiPartizani ....

Se hiqesh dhe me Popull ne te kuptuar ..

Ne fillim pastrohet TOKA nga shpendrat hithrat persiperte kane rene ... ,pastaj punohet , pastaj mbillet , ruhet mos ta vjedhin kur piqet , korret , shihet ...smiley

Me vone kur e gjen Shtruar , si gjithmone ne Histori vijne te Djathtet oseLlapaqenet me Hajdutet ,  me Lugen ne Brez  duke sokellitur " se diktatura zotrie " 

Ishalla "ka cecua bicak " thuaj . Amen 

Pak e paskan ngrit ket dajoshin....ai ruante Vloren nga Ura e Mifolit. E kum thon Palloshi osht doreshtrenguar...ka lezet Saluku, BEN Strugen, kryerrebelin e Jugut e mori keshilltar personal ne Kryeministri e me pas e nderoji si MInister te Mbrojtjes. 

Po Paloka me Imamin e 97 ka ndonje problem?

ke fol dhe per mu. meriton me shume.

po mbase kane mendu per me vone, qe mos duket si katapultim ne detyre.

o miku im, me e lehte eshte te behet autokritike dhe te gjehet fajtori e ku cedoi procedura qe u mobilizuan ne Policine e Shtetit personazhe te dyshimte, sesa ti behet avokati ngjarjes.

A ka kjo qeveri nje program?

A ka kjo qeveri ndonje metodologji rekrutimi?

Kaq e thjeshte eshte, autokritika, marrja e masave qe mos te perseriten me situata te tilla, mos u merr me OOOOO Idrisoooo ooooo more oooooo se militantizmi qorr na ka lene ne kete derexhe.

Effkey, hajgare po boja.

Sa per Metologji, shakaja ime tregon se ne baze te Metologjise se rekrutimit ky Cerri i Zanit nuk perjashtohet nga rekrutimi se kur ishte adoleshent ndalonte makinat tek ura e Mifolit. Po u bo amnisti per te gjithe o burre, ne na u bo cuni Sheqeres, Kryeminister mbas 1997 qe e shkaktoi edhe ai gjithashtu. Cer keni me ket cerr mor jahu....dhe per Zanin, ta them une tye...u denua me shume se shume e shume te tjere. Po ti pate Kapon e Cezit, me kallash ne dore ne 1998 tek Kryeministria gjat grushtit te shtetit.

Aty ku kom merak une eshte sa profesional eshte ky Cerr dhe Drogen qe duhet te kapi do e dorezoje nshtet apo do e shesi per hesap te vete. Keto jane te gjitha hamendje e duhen fakte. Ura e Mifolit sme thot gjo mua a me kupton?

Sidomos kur PD merret vetem me policine e shtetit, kur krimin se solli Tahiri i cili po ben aq mundesi sa ka. 

lebetit mos me thuaj qe e ke marre seriozisht kete thuthucin e PD-s? smiley

THUTHUCI I Pedit ESHTE PER TU MARR SERIOZISHT: ESHTE RAST I PASTER 'WAG THE DOG'

1. Pse nuk kerkohet emri i politikanit nga pdsitat qe kerkoji bombe per Kollozin? (rrena e pare bombe paralajmeruese, gjoja bomba ndjek urdher)

2. Pse Pdistat nuk kerkojne kapjen sa me te shpejte te vellezerve mehilli?

3. Pse ka gjykates e prokuror e deputet njohes te ketyre figurave?

4. Pse nuk jan zbatuar vendimet e gjykatave kunder viktimes

4. Pse PD merret me cerrin e Zanit maj nje ure, kur ne 1997 pati amnisti dhe nuk merret me njeri me kryengritesit.

Ky eshte terheqje e vemendjes te opinionit publik me nje individ jo shume te njohur.

O Lebetit nuk ka qene cerri i Zanit ai dhe nuk eshte djal i tille... Nuk jam shume i sigurte por ky qe thote thuthuci ka qene police ne ate vit me ata te kriminales ne Vlore me duket ( ka qene polic i PD-s).. Aty ka dashur te negocjoj me Zanin se njihen, ja kaq eshte e gjitha dhe desh ka ngrene plumbin kokes. 

+1

keto jane vertet pyetjet qe duhet te shtrohen

''ushtari'' i Zanit, po ne athere u thoshim ''çerr'' e jo ushtar!

Shume shume shume naiv peshqit! 

Amerikanet ne Hene i coi Von Braun, i njejti Von Braun qe zhvilloi projektin e raketave V ne Penemunde ku puna e krahut kryhej nga rober lufte. 

 

Apapapa çfarë analogjie, impresionuese.

Rono, Von Braun ka qene SS (vetem jo nga ata te repartit te eugjenetikes).

 

Rono, mos e quj kshu Dolfin tina, he he he he he he ... 

ashtu eshte po nuk bene al kaponen shef te fbi.

Skandal.

Jo Skandal.. po SuperSkandal !! Pavrsisht se cmund te thote gjergji x dhe y qe i perket nje force politike te caktuar.

PS ka lindur ne '41 si parti terroriste dhe e ilegalitetit, keshtu do ta mbylle. Kjo parti e ka shume veshtire te reformohet, emerime te tilla, te anetareve te bandave terroriste e tregojne me se miri se cfare partie eshte PS dhe kush eshte Edi Rama. Keta nuk shqetesohen edhe per opinion publik me, kujtojne se me votat e hajdutit Meta e kane te garantuar pushtetin por kjo arrogance, duke e vene krimin ne krye te vendit nuk kalon pa u ndeshkuar. Qytetaret gjeresisht po rreshtohen me PD-ne qe tani, s'ka nevoje per shume mund nga opozita, kjo qeveri e krimit ja ben varrin vetes dhe ushtaret e Zanit jane vetem fillimi.

Ca do mo . Bandat ne pushtet.

Po ashtu, ai qe porosiste bombat mbeshtetes i PS. Ai qe porositi vrasjen e rivalit ne biznes, financues i fushates se PS. 

S'kane te marume skandalet. 

Legena me pushtet.

Kujdes Gono kur gju me gur se viktima e Porto Romanos ka lidhje me Fazllicin e familien e Salukut e se rrunte per vendime gjykate kunder tij, kurse porositesi ka ken financues i fushates se Olldashit thone gojet e liga. 

Akoma me keq. Tani bandat i kemi ne pushtet. Policise i kercen lepuri ne qerre, e hedh nga qerrja. Cer statusi do morin shqiptaret e shkrete, pushtetit nuk i intereson statusi, i interesojne bandat.

Po cfare diti mor pa byths llafazan , teper i shqetesuar per vijen e PSsmiley

Po me Zanin ishte gjithe Vlora dhe gjith Shqiperia si mentalitet kunder Kapo Mafies e Kriminelit Berisha dhe triumfoi . Ti me ke ishe ? Pa na thuj konkretishtcfare KRIMI ka bere ky hala ne sy i Palo..es dhe tendit qe i thu Skandal ..dhe pas kesaj  i fut dhe nji luge fasule mbrapa ...Super smiley!!!!... Ju jeni me tufa mer .Ku ka shoqni me tru qe u ben derman kategorise se Hipokriteve e llapaqenerise tuaj 

Po keshtu ka spekulluar , me tralala si JU , tere jeten  kryemashtruesi ...

"E pate Brahon ...kishte Cante " ...dhe vuuuuuu daullet ..."po zotrie , po ngjiste shkallet "

DPA i shtetit ne 96 nuk emroi Zan Caushin Regjim ..Perkundrazi Regjim etiketoi ate te Banditit Berisha qe pa ju dridhur Qerpiku i riktheu te gjithe Kriminelet me FAKTE qe vrane e i vune zjarrin Shqiperise 97 -98 . Dhe sikur te mosmjaftonin ata TRARE ne peqi tuajin , u ka leshuar dhe ju neper Bloqe nga  Memedhembja per te na bere me dije se po kerkoni Nje  Qime ne sy !

Nuk besoj se ka force Politike qe te te mbaje keto anetresi  jashte titullit Hipokrit e Tralala.

O  idris me sa mund te di une ti mund te haje dhe dreke me salen ne vitet 80 .. Ajo qe dua te di une dhe nuk e kam mare vesh eshte kjo : kush e  ringjalli salen e 97 ??? po ta dish kete dhe te me japesh nje pergjigje te argumentuar dhe bindese ok.. perndryshe vk se kush je ti e kush jam une se krushqi nuk kemi bere bashke.

O thuthuci i PD-s ushtar i Zanit ai e? smileysmileysmiley 

Fiksim e keni zanin edhe kur po ben burgun per rehatin e vete.. 

Mukja nji, dhe Zani dy, jane trauma qe nuk harrohen!

O Roni ai qe kane nxjerre ne ekran dhe qe tregon me dore thuthuci i PD-s ka qene pa arme ate dite tek ura e mifolit dhe desh ka ngrene plumbin ne koke nga Zani se refuzoi ti kontrrollohej makina.. shikoje minuta e 1:18 videon pa shkurtimet e thuthucit http://www.youtube.com/watch?v=G_BQSjx0U...

.. si i thone asaj " Qellove si kalama o Mane" .. smileysmiley 

 

 

Po lere Oidrisin ti dhe thuj pse eshte skandal ose makari dhe Super .smiley 

Une dhe ti kam nxire .Ti cfare di mor aman ?  Dhe si te te le kur ti vjen si perfaqesues i PD i prekur jashte mase nga skandalet e PS ?.Po ti nuk je i sotmi me kete Hipokrizi ! Qofte edhe sikurte jesh krahu i "xgjuar " i Nanove qe ricikloi Berishen , bashke me Hipokritet edhe per tete Vjet ,  dhe qe duhet ti  Rilexojme po prap tani ,kryekriminelet qe jane te shqetesuar per nje qe nje ZOT e kupton Palo..en pse eshte Kriminel ???? Apo se shfaqi ne Mur pamje nga YouTube ..A kupton cfare thua ?

Ju edhe kur shkruani jeni te cuditshem sa dyshon tjetri qe nuk eshte mision "hedhje benzine zjarrit " sepse vaj Hallit ne se Admin e nderuar do zgjidhnin nivele te tille Debilesh Gjembace !

Ose ne se eshte keshtu Hapju dhe ti Partise smiley

Nuk e di a lexohesh ti kur shkruan.. sa per partite, ato vdiqen nuk egzistojne me, thjesht jane shendruar ne sigla qe perfaqesojne interesa mafioze specifike. Kaq di te te them une. 

Shpëtim Gjika dhe Kokëdhima porositën atentatin ndaj deputetit demokrat

Rrëfehet me ne fund Sinanaj dhe Mitro.

I penduari i Prokurorisë së Krimeve të Rënda ka treguar në dëshminë e tij, se kishte marrë urdhër të prerë nga Andon Mëhillaj dhe Genis Mëhillaj, që ti vendoste tritol kandidatit për deputet, pasi një gjë të tillë e kërkonte Shpëtim Gjika dhe Koco Kokdhima. Urdhirin e kryetarit të Bashkisë e ka rikonfirmouar specialisti i Bashkisë Mitro i cili ka biseduar dy herë me Shpëtim Gjikën dhe Koco Kokdhimën.

Të paktën kështu i kanë deklaruar kushërinjtë Mëhilli por edhe Mitro, vrasësit me pagesë Julian Sinanaj, i cili ka marrë përsipër detyrën kundrejt shumës prej 7500 euro.smiley

..prandaj nderoj mendje Rama per te denur Gjiken.

 

Atehere qytetaret duhet te marrin ne dore fatet e demokracise. Kur pushteti eshte krimi dhe s'ka mundesi qe kjo te korrigjohet nepermjet sistemit, sovrani popull del dhe e kapercen sistemin.

O KAPO  na sill nje link kur i thua keto se jo per gje po je dhe antar i vjeter i ppu.. pak kredibilitet mos e dhit blogun 

Me ty pa ka lezet Grande ...e di venin ku je , sa ke dhe nuk lodhesh  shume. I fut i te shtypme butonit faqja 2 rreshti katert  ....nji citat tip Lin Biao ne fund ....dhe Hec  aty te cafsha ballin ...smiley flori je smiley

Po si tua bejme ketyre qe dun me u heq sikur kane men dhe dine me komentu Probleme te mBedHaja mer jahu 

Zani dhe Mukja dy qe qe mbartin kudo e kurdo   nje zogori te tere llapaqensh ...  Binjake qe Histori e Krimiti Lindi dhei rriti ...smiley Kur themi Zani nenkuptojme MUKJA dhe kur themi Mukja nenkuptojme Zani ....Amen 

Banda ne pushtet i ka ditet e numeruara, mbajeni mend. Keto skandale nuk kalojne lehte edhe me qytetaret shqiptare por edhe me Ameriken e madhe. Kjo e fundit i ka mbyllur hesapet me Ramen. Jonathan Moore e kishte tundur sot. Kishte thene qe duhet konsensus qeveri opozite, se qeveria e sotme kur ishte opozite ka punuar kunder integrimit, qe korrupsioni nuk luftohet duke akuzuar paraardhesin, qe zgjedhjet demokratike e te lira e rotacioni ishin model dhe qe ne ate kohe u humb shume energji duke u marre me perralla se do te vidheshin zgjedhjet.

Faleminderit Amerike!

Fillon pas ca ditesh ku Presidenti i Republikes , Kryetari i SHISH , Prokurori i Pergjithshem japin doreheqen nga postet e tyre smiley

Ai tha se qeveria e sotme, kur ishte në opozitë, jo gjithmonë i ka mbështetur hapat që duheshin marrë nga parlamenti.

“Opozita e sotme ka premtuar se do t’i mbështesë hapat e nevojshme në parlament. Kjo duhet të vazhdojë. Qeveria duhet të gjejë një mënyrë të bashkëpunojë me opozitën, të forcojë mesazhin, që të mos shihet si një parti ose koalicion kundër tjetrit. Dhe ka një farë kohe për ta bërë një gjë të tillë, por jo edhe aq. Pra duhet vepruar së më shpejt”.

SHBA kërkon bashkëpunim të PS me PD-në, ndërsa ai(palloshi) vazhdon me FRD-nësmiley

 

shba ngaterron gjerat : opozicionin FALLCO te demokracive te tyre (midis te djathtes e te majtes, t'gjitha shtetet perendimore kane sot te njejtin model) me opozicionin REAL te egove midis personave (Rame - Berishe, Iks - Ypsilon, etj) qe duan te bejne histori.

Ky blog ka nevoje dhe per krenarine e heronjve te 1 meljone shuplakave, thjeshte sa per tu kujtuar "deshtimin e turpshem" armiqve te partise dhe te popullit.

Sikur te arratiset Zani nga burgu per 1 ore Saliu dhe gjysma e opozites bejne valizhet gati si me 97 per azil...Ta kesh tjetrit frike edhe brenda ne burg, lere qe keta ende kane frike nga Enveri qe ka 30 vjet qe ka vdekur..   smiley smiley  

Ore  mos ta nxjerrin vetem te sajojne ndonje gje si puna ...U aratis ...Te cojne ndonjeGazetar dhe ti japin pUrgjigje ...Per momentin nuk dihet ne cilin Burg e kane transferuar....smileyt'ja japin Kacit te Myftarajve se di vet vllai pastaj smiley...E none e none ..

Dhe eshte plotesisht e Mundeshme kur ai KTHEU Gaziun ....per reciprocitet pa jo per gje .Si tahne Ganezet per Reprocitet , Kur u ankun Gjermonet se 

"Njerzit tuaj te rezervateve , na hongren Ambasadorin "

Nji pergjigjeLakonike , dy gisht Leter ..... "Hani dhe Ju tonin smiley

Mos, hatà e madhe ka per tu bere. Flamuri ne gjysem shtize. Shqiperia do kete tre kllufa me pak ne administrate.

Sa per ushtaret ( ne fakt mercenaret ) se mos PD i la jashte.E mbushi me xanest e Gazidedes..Ka dhe goje te flasi sot ...!

...mirpo dy te keqija nuk mund te bojne nje te mire o grave .
 

Sigurisht kapo, por kur ankohet njera ane e ... " Samarit" barra vais dhe gremis gomarin.Ketenuk di ky karabushi !

Poeti paska emigru ne Kanada? 

Po falimentoi kapitalizmi o endrit.. vetem Sala me edi ramen dhe l... qe jetojne ne shqiperi nuk e kane mare vesh.. poeti shkoi drejt vendeve socialesmiley

Social fare, i hapin dyert, i japin identitet te ri, dhe kompjuter te ri dhe ky fillon nga avazi i vjeter po me nofken "Anti" tani. I papam tjetri. 

Jo ky qeka ...i madh fare! Si u thone more Gjergji atyre qepeve te Bozhigradit qe nuk bejne koke....se ja kam harruar!

qepujka besoj

Jo more se do qe nur se billet per qepke ..qepujka, mu kujtua de, ...karabush- i !

sa te jete sali fazllici ne skene,pd-ja nuk ka per te pare me kurre dite te bardhe.  edhe nard noka te behet kryeminister.

kjo per faktin e thjeshte se besueshmeri a e salinjve ne opinion eshte me pak se zero.  kur ankohet saliu dhe kori i tij per spastrime ne administrate dhe korrupsion,qeveria e tanishme,sado e keqe qe te jete,fiton pike.  ky njeri qe i ka punuar qindin ketij populli nuk ka me te drejte morale te flase e te kritikoje.

shqiptaret mund te jene dhe do te jene te pakenaqur nga ps-ja ,por kur kthejne koken nga tjeter dhe shikojne salen me lulen perdore thone o sa mir me qene i pakenaqur

 

Kur ka vend per ushtaret e Zanit ne pushtetin qe erdhi nga krimi, pse nuk ka nje vend edhe per ish-suflerin e Rames Blendi Gonxhe?

Blendi Gonxhe, legjendar ne korrupsion, edhe kur e perdori Rama si leter higjienike nuk nxori ze, prandaj e meriton nje cope pushteti por Rama mesa duket nuk eshte se ka ndryshuar shume ne mosmirenjohje dhe te mos pasurit mik askend.

Gonxheja edhe tani nuk flet, por Rama nuk ndryshon mendim as nuk trembet prej tij se ja di mire punet.

Lavdi Zani Caushit, ketij Robin Hudi vlonjat qe na neroi te gjitheve, na neroi.

Poshte Tos Nanja, ky delenxhi qe na peshtyu te gjitheve!

Derrmo e shkatrro, armikun barbar

dhe ngrie kudo, flamurin fitimtar,

ne sulm perpara, brigad kreshnike

Viva la muerte!!!

Zani ishte Toc K..ri, i pandergjegjshem per aktet dhe famen e tij, por qe eshte ne burg.

Tos Qerosi,sic e kujtoj une,  eshte plehre racionale qe ka gisht bashke me Salukun, ne krimet ndaj Shqiptareve. Zani paska nje cerr, kurse Tosi me Salukun vetem tek peshku kane dhjetera ushtare...

Kush po vret sot? Sigurisht jo Legjenda Caushi, por biznesmenet dhe politikanet Shqiptare. A ka ndonje biznesmen te sukses-shem shqiptar te pakriminalizuar?

 Legjenda Caushi

eh sa bukur tingellon!  era e lirise, ozone drite pa fre e kufi...

Legjenden Zani Caushin keta te rinjte nuk e pranojne as me lujt tavull...ai osht me i respektum mrena.  Po vet Paloka se di pse e ka kaq frike... Gazi ndjese paste....Nehati.Nehat Kulla e ka rradhen me u fajesu ...rradhes tjeter. 

 

Nehati eshte llafi do behet zv minister  i brendshem.smiley

Jom psychic motra....

Poshte  legjenda marksiste Caushi dhe rroft anti-komunistet Tos Qerosit e cuni Sheqeres.

A krahasohet  legjendari CHE ne betejen e tij ne Santa Klara me Betejen e Tos Qerosit me Cunin E Sheqeres????? 

nqse quhet "beteje" perplasja e kermillit me murin e reklamave ku mileti benin shurren dikur, para se me shku te stacioni kombinatit, ok...

çeshte ky film , Legjenda,  gjembi..,  kopje e keqe e Boratit..?
 

Po

Volonté inoltre è stato iscritto al Partito Comunista Italiano, comparendo anche nelle liste elettorali del 1975.

Interesante, sex appeal dhe komunizmi sikur vine bashke!

Si shpjegohet mer qe nuk kane nje Qejfli ...te pakten me teshkrume pa le mo ke kto te klkumet .... I ka denuar perendia gjith jeten me Trut e Gellboqes Berisha  .Po me nji vrime u bi fyelli shokeve antikomuniste !

Gezojeni jeten mer Dallkauket e Saliut se nuk u jeper dy here .Vodhet sa Vodhet me "Olele Gjyshi " spekullut sa spekullut me Kufoma e tyre , te pakten vleresoni ....eshte 2014 ...Menojeni njehere pasi te shihni dhe keto  te Ronit dhe Emigrantit

Poshte Qeveria ....smiley...

O Paloqe, 

Cer do thush per ate ushtarin e Berishes qe u arratis bashke me Mehillt? Ububu sa afer me familjen qe qeka... Ububu sa i poshter paskesh qen ky Tahiri...

Na thuj ndonji llaf me teper per ket ushtarin e familjes o Bame.

Nuk e kuptoj se pse zihen shqiptaret e mij per figurat dhe nuk zihen per idete, programet, projektet. Si nuk pyet njeri, se; çfar po ben qeveria e Palloshit per hapjen e vendeve te punes. Se; çfar po ben Palloshi dhe qeveria e tij per hedhjen ne treg te obligacioneve te ndryshme. Si nuk pyet njeri per shum e shum pikpyetje qe na kane dale perpara. 

Akuzat e Palokës, reagon Liçaj:
Politike, do ta padis për dëm moral - See more at: http://www.shqiptarja.com/Aktualitet/273...

Prape ju shkoi huq.. nuk besuat kur jua thashe mbreme! O thuthuc i PD-s Za-za-za niiiii ...  smiley  smiley 

Fakte të reja e tronditëse, të bëra prezent sot në media, po e nxjerrin Policinë e Shtetit të implikuar në serialin e krimeve të rënda që kanë ndodhur kohët e fundit. Shefi i komisariatit të Durrësit, rezulton se për 8 vite, ka qenë shoferi i biznesmenit të arrestuar si i dyshuar për porositje të vrasjes së rivalit të tij. Drejtori i Policisë i qarkut të Durrësit, është mik i ngushtë i po këtij biznesmeni.prandaj kur anëtari i bandës së vrasjeve me pagesë, tentoi të bënte denoncim në Policinë e Durrësit për krimet e kryera dhe krimet që do të kryheshin,policia e Durrësit, nuk e mori parasysh denoncimin e tij, dhe anëtari i bandës që bëri të mundur zbardhjen e rrjetit kriminal që vriste me pagesë, u detyrua të vinte në Tiranë e të shkonte në redaksitë e medias. smiley

..paska ken me fat.Nuk i ka lene kohe qe te heqin qafe edhe kete deshmimtare okulare.

 

Kapo, mir keta te tjeret, po dhe Ju nuk e njifni Piro Baren? Sa biznesmeneve u ka ra ne qafe? Me sa prej tyre sot eshte ne konflikte gjyqsore?Sa te tilleve u ka prere " udhen" per ti falimentuar?Lereni ore se ku ka djale si Iliri!Piro eshte nje mafioz i terei!Nuk e vrau ai por ka plot te tjere qe ja u ka nxire jeten ky dallkauk!

Dhe ne llogjiken komuniste alla grava, meqe Pirro u ka prere rrugen shume biznesmenve te tjere duhet te gjej drejtesi alla komuniste, ndersa Iliri eshte cun flori keshtu qe ska gje nese sillet si mafioz...rilindje jo shaka!!????

Vallahi per nje si ty " antikomunist " e can....ky vend!
Degjoje o i memcuri mercenar, se po flet ne TV sapo ai " ushtari i xanit", qe tha gagaci paloka! Mashtrime !

Grave, je ti qe nuk ke turp te shprehesh mencurine haptaz dhe qe je nje mercenar gati per te mbrojtur cdo lloj gazi dhe fekale qe del nga Rama dhe PS...gagaci te thoje cte doje, por nganjeher njeriu mban disa qendrime parimore...lere qe kot flas per parime, pasi ne ideologjine komuniste parimet nuk ekzistojne...rilindje!!!!!

tani u be mafioz ky iliri se kur e ndanit krevatin me skraparlliun ju erdhi rehat...pyet nje cik se me cfare ishte e ngarkuar IFA  e gardes qe ju be dhurate ilirit nga shpellari kur u takuan para zgjedhjeve ne voloreke....

epo ska me ifa me para dhe maloke koktrashe neper administrata..na e kishit mbushur dhe jugun me malok analfabete...rrini si shit tashi

 

Vallahi skraparlliu sme ka ardh rehat as atehere as sot...atehere shume shume kam pasur qendrimin qe ishte nje e keqe e domosdoshme, por jo ta mbroj te keqen dhe felliqesiren sic bejne shumica tani pasi u bashkuan te gjithe felliqesirat per...rilindje!!!

Kujt ti besoj versionit te Palok kokeboshit apo "ushtarit te Zanit" qe deklaron sefundmi qe jo vetem nuk ka qene pjese e bandes por perkundrazi ka nderhyre per te lejuar kalimin e gazetareve ku gjendej dhe i famshmi Frok Cupi? Sigurisht qe te parit as qe ja degjoj fjalen sepse ja fut vetem pordhes. 

Kuaz, e degjove si foli burrerisht ai djali i botes nga Vlora, qe gagaci e beri ushtar te Xanit? Ai polic , ne krye te detyres ahere kur kryepolic qe gjenerali i Salihut Agim Shehu, gagaci ja faturoi Xanit ...

pamje te renda qe s'i shikon dot pertej minutes se pare .si enderr e keqe ishte ai vit.

Akoma nuk e keni marre vesh se Banditi Berisha do veje ne kaushin e Zan Caushi !!! ...

Me e ndershmja ishte te nxirej Zani nga Burgu ,te kandidonte liirisht dhe te fitonte Deputet  , dhe ti shihnim si do perballeshin  ne Parlamentin e krimit ku drejtonte Jozefpercka !Sepse perderisa Berisha ose Qeni Pshurrrur nga Zan Caushi dhe me bekimin e USA dhe Nderkombetareve u flak si Lecke ,...por jo vetem qe u zgjodh Deputet por edhe K/.minister ,Perse Zani JO ? 

Perse Zani te jete ne Burg dhe ai te vazhdoje te hedhe Tritole , pas Vrasjeve ne mase ne Gerdec e selktivevev ne 21 Janar ?

Zani u denua sepse ka vrare per aq sa ju Vertetua , po Berisha perse mos te denohet si Vrases, por duhet edhe ta digjojme akoma  megafonet e tij ...se Zan Caushi zotrie ...se ushtarete Zan Caushit zotrie .....

Zani aq pati ne dore ..Nje makine me veze qe ua mori Hajduteve  e coi ne Spital ...dhe aq fitoi . Ndaloi dhe kriminelet e Berishes me cdo lloj sebepi te kalonin Uren e Mifolit .

Berisha pati ne dore Pasurine 50 vjecare te shqipetareve , beri rrush e kumbulla e shperndau si i deshi qejfi tek  Krimi i Organizuar ne Bote  e shndrroi Shqiperine ne Lavatrice te Parave te Krimit Nderkombetar , , shiti Grate dhe Femrat per Kurva , beri familjen dhe krushqite si dhe sejmenet e zagaret e tij Milioere me ato Para , dhe leh akoma ......

Virini ne Ballance tani te dy !

Dje, PD denoncoj përfshirjen në policinë e Vlorës të ushtarit të Zani Çaushit, dhe i kërkuan qeverisë të reagojë e të japë shpjegime. Një ditë më pas, reagon ushtari i Zani Çaushit, tashmë polic i antidrogës në Policinë e Vlorës, dhe kërcënon opozitën. Partia Demokratike nuk pret përgjigje nga banditët, por nga shefat e tyre politikë. Fakti që nuk reagon qeveria, por banditi i Zani Çaushit, tregon se eprorët e tij, Tahiri dhe Rama janë bërë njësh me krimin, dhe zëri i ushtarit të Zanit, është zëri i Tahirit dhe Ramës.”

 

E gjithe PD-a mbledhe pjesen me te pabese, me te shthurur dhe me skuthe te shoqerise shqiptare.. Shesin dhe njerezit e tyre qe deri dje dhane gjak per ta.. Thiuthucit qe nuk i vjen me zeri ka nxjerre kete plehren tjeter qe ne nje shtet normal ky duhet te ishte ne burg per vjedhje votash! Ju vjen cudi perse PD-n urren nje Vlore e gjithe edhe nuk ju sheh dot me sy.

Ky ministri i rendit per keto gjera duhet te dale ne televizor dhe te mbroje shefin e anti-droges ne Vlore jo te hesht. Nuk behet shtet me byth pambukesh; thuthuqeve llafazane dhe intrigant ju duhet treguar vendi. Ne asnje vende Evropian ( qe kta e kane fiksim te permendin standartet evropiane)  nuk ndodh te sulmohet publikisht dhe ti behet santazh te hapur nje shef policie qe ka ne dore kontrrollin e arteries kryesore te trafikut te droges ne ballkan. Keta jane plehra luajne me jete njerezish! 

O Adminet e peshkut mire qe rate viktime e njerezve imorale por te pakten tregoni pak dinjitet dhe vendosni edhe pergjigjen e atij policit. Na mbyten analistet e xhibit dhe kompania e tij fantaziste. 

 

Ne kohen e PDs Zani ishte mbret, si gjithe gangsteret e tjere. Erdhi PS pa u plasen ne burg.

PD s'ka pse kerkon sqarime hic, por ta padite ne prokurori nese ka shkelje. 

ky polici qe ne video merrte urdhra nga Zani Caushi vetem polic nuk mund te quhet, e dyta eshte shkarkuar njehere nga detyra pasi arma i ishte gjetur ne nje vend krimi

se fundi, nuk eshte cudi pse e kane ri-futur ne polici, kur ne parlament kane futur njerez te dyshuar si vrases, trafikante etj etj

Te njejtit qe kujtojne me nostalgji Enverin ne kete faqe glorifikojne Zanin. Nuk mund te rrine pa nje kamzhik te koka. "Cfare ka beu qe nuk me rref me mor amani. Mos eshte zemeruar me mua..." Nuk prish pune se Zani conte ne Itali motrat e tyre per prostituta (e jo tropojanet e Saliut). Fare sklleverish qe nuk e do lirine. Pse qenka kriminel ushtari i Zanit thote ish sigurimsi. Pupupu ku arrin mazohizmi

kur ne parlament kane futur njerez te dyshuar si vrases, trafikante etj etj..

ja ky eshte nje ze qe meriton te vleresohet . Ze i ndrojtur por  e ka te qarte se ne Parlament eshte kryebanditi dhe Kryevrasesi Shqiptareve z.Berisha .E pse te mos ishte dhe Z.Caushi ne nje parlament me te dyshuar esi vrase , trafikante etj , kur aty eshte pa nje e dy Kryevrasesi ?Dhe me te drejte ky ze mund te hyje ke Opozitaret e vertete qe kane kuptua se ku eshte e keqja e ketij vendi .

Ky tjetri me kujton ate kengen e tralalave te zhanrit tallava !

ehe me ka shku menja me u fejue ..per me mare o nje ulqinak ...Aman Ulqinakun

dmth kete tallavallsin tone , e do vetem Hason Ulqinaku ( pirati qe vidhte " Huan floririn " smiley ose sot babai i Hajduteve e Krimineleve Berisha !

Pupupu ku arrin mazohizmi smiley...pak por je keq per Shkurtin . Flm te nderuar admin .Peshkim te mbare !

Paloqja paska qen garipi me plehre i politikes pas Salukut sigurisht...Por cfare ushtar i Zanit, News 24 dha videon e plot, e ky cerri Licaj kish qen polic, ketij duhet me i dhon shperblim per veshtiresi pune...... Me keto kafshet si Palloqja do boni opozite ju???? Jo por doni edhe pushtet.... cer opozite a pushteti ....ju jeni per kopsht zoologjik si PD. Si skeni turp e genjeni o plehra.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).