Prej vitesh, nxënësit e dy fshatrave Dams dhe Kallëmb kalojnë Vjosën për të shkuar në shkollë në Memaliaj me një mjet që vetëm teorikisht mund të quhet teleferik. Ndryshe do t'u duhej të bënin katër orë rrugë në këmbë.  Bileta e transportit "ku rrafsha u lagsha e mos u vrafsha" kushton 1000 lekë dita.  

21 Komente

Qysh tha Ai miku ... Vetem Gjermania ja 10-ste. 

Shtet mor Shtet ndertoi.smiley

 

Ai miku, smiley shte ne pushtet 8 vjet, i beri paret byth, rrush e kumbulla .. dhe tani kerkon protest me 20 shkurt te rezoj "Qeverine komuniste Rama" - kjo ska byth ku te rrije! smiley

biznesmen tjetri more biznesmen

jo, shteti do vere dore, e garantuar...  por po  pret  mbase  ndodh   diçka  e pastaj patjeter  qe do marrin masa te mos perseritet..

Ca shteti bohet fjale, se atje eshte rrumpalle komplet, ...sot thuhet deklarata neser del sqarimi, pasneser del pergenjeshtrimi, pasipasneser shahet saliu, and then repeat. Apo e ke llafin per ate shtetin qe hedh lepurin nga qerrja?

Belul  Ura nuk ndertohet ne nje dite as ne dy as ne nje muaj as ne dy ,tre,kater,

Shteti smiley qe na la "AI"smiley - kjo eshte Dicitura e kesaj kronike., 

Ate qe e shkaterroi Rrumpalla per 8+8 vjete nuk mund te ndertohet per 8 dite as per 8 muaj.

Njerzit po flasin smiley, Po rilinden smiley

 

 

Kjo duhet te kishte qene dita e pare e punes e qeverise, jo e lymja e kryeministrise. Eshte turp per ke i ka lene keshtu ne meshire te fatit. TURP!

Prit se po diskutojme per intervisten e kadarese dhe lezbiket e prishtines smiley

Ndryshe do t'u duhej të bënin katër orë rrugë në këmbë.

....ky eshte  mashtrim i trashe propogandistik qe te hargalisen njerzia,sepse ata qe jane nga ajo ane e dine se ka nje ure  1 km me tutje qe mund te hedhesh lumin e Vjoses.
 

pra ti po thua se keta femije kane qejf vete te rezikojne jeten? Po keshtu ndodh kur flet nga maja e minares. Njerzit te duken miza dhe saliu mbret. 

Ura eshte qe nga koha e Ali Pashes, dhe avash avash do te bjere dhe ajo. Per te arritur deri atje duhet te besh nja 1 ore rruge me kembe dhe del ne tepelene. Nga aty pastaj duhet te vene ne memaliaj...nw mos 4, 2-3 ore duhen...

Nuk ka mundesi. Nuk eshte e mundur. Nuk ka keshtu gjerash ne eren e re te rilindjes.

Kjo eshte propagande e poshter e armiqve.

Si nuk doli dikush "tja dhjesi qeverise dhe politikes/politikaneve" duke bere nje pune vullnetare ne berjen e projektit dhe ekzekutimin vullnetar. Jam e sigurt qe edhe keta banor te papune do dilnin te punonin falas per ta permirsuar kete situate.

 

donte ai i shkreti me ndertu rruge e ura po s'e lan...po e kerkojne

Keta femij kur te rriten do te shkruajne tregime, novela, per jeten e lumtur dhe kushtet e merekullueshmme qe u krijoi qeveria demokratike ne 8 vjet pushtet! 

Mjerim, si ky teleferiku i improvizum, po ashtu edhe ajo ura qe kish sjell nje komentator. Ajo ura mendoj se mund te rindertohet me aksion, ne 2-3 muajt e veres ku dhe ujrat e lumit ulen. 

Shikoni more ça u ndertoiPashai para 200vjetesh ura

kures pake me heret dmth para 220 cjetesh viadukt qe te vinte uji i fresket ne TP

po sot?

i ka rene ndokujt ne mendje qe seksioni i arsmit te rrethit te pajiset me school buses apo furgona te transportoje femijet ne shkolle?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).