Gjate nje bisede telefonike midis Milloshevicit dhe Karaxhixhit, zhvilluar me 24 tetor 1991, Milloshevici permend "punen e Berishes".

Se per cilin Berishe e ka fjalen nuk merret vesh. 

 

53 Komente

e para perkethejeni shqip.

e dyta nuk ka nevoje per keto qe te marrim vesh kush ishte miku i fazllicit.

e treta ,ne keto lloj ceshtjesh edhe keta te tjeret nuk jane me mire.  se po te ishin e kishin bere rezil berishen ne ceshtjet kombetare.    u djek kesula edhe erjonveliajve

lmao 

klyshat komuniste me propagande kane jetu gjithmone

Pse ju dogji ju antikomunisteve me???

Deioni 1 - 0 Conspiracy Theory

Take that, conspiracy theory!

conspiracy theory?? dont flatter yourself Rono smiley

Quje cfare te dush.

Rezultati nderkohe vazhdon te mbetet 1 me 0 per ty. 

Te sheshi ....te sheshi ...ta heqim qelbesiren..

kujtoj protestat ne Vlore, ku dilte njoni dhe bente vargje : 

o Liri o k....e m...it...

ku ja le paret hajdutit...

Hiiiiiiiii

Ron, Anila Basha e ka bo ket investigimin?

Jo e kom bo vet. 

gjynof! emri i Anila Bashes do i jepte me shume kredibilitet 

Kredibilitet per cfare?

Ron, pytja jote n'kry te faqes eshte: se per cin Berishe, nuk merret vesh.
Tani ti ket pytje ne hava nuk e ke hedh kot per naj berishe-hafije-shqiptar-kosove apo jo? se normal, milloshi nuk do merrej me gjona t'vogla si hafijet. Po prape pytja jote ne kufijte e misterit te thashethemit ngelet.
Pranej them se "Nila" me aftesite e veta investigative kish per t'i dhone kredibilitet historise qe e ke hudh per debat. 

Po pse nxitohesh o bredharak? 

Mbase Milloshi e ka pas per punen e krijimtarise artistike te Agron Berishes.

 

pak nga pak po i ngulni gozhdat e fundit ne arkivol berishes, rono. Salukut, ta kam llafin. 

Cer osht kjo Habi??? Pse se dini ju qe kelyshet e Shkijes i kena pas perhere ne krye e mes vedi?

Mos i bini ne qafe kot Ronit thjesht per faktin qe guxoji  tju kujtoji se Shkijet smund ta linin kojshiun e tyre Jugor me dal jashte kontrollit..se co ne destabilitet rajonal...

Ene Shkijet qiten NJERIUN E TYRE NE HAVANA...mfal  NTIRONE...SALUKUN E VICIDOLIT. po pse kush mund ta bonte me mire ket pune keto 23 vjet????

per Salen e ka pat, ta pret menia!

Se per cilin Berishe e ka fjalen nuk merret vesh

..nuk ke faj Rono jooo...se nuk e njeh Kosoven,Ne bisede asht permend nje rapsod Kosovar me emnin Rifat Berisha  qe kishte bo ne ate kohe nje kange per Ibrahim Rugoven.

..regarding Berisha's work  smiley
 

smiley 

Kjo duhet printu e duhet vone ne kornize florini!!!

Per te njof Kosoven, pyesni te afermit e te ndjereve Gervallave, ta kuotoni sa larte ka shku Shkija...deri tek Pacolli valle? Per ke njef Kosoven....percarja mes Shqipeve eshte akoma me keq. Veq per Janullen bin dakort.

hajt na shpjego nashti se per çfare e donte millosheviçi ne 91-shin sali berishen ? 

Po ndonje kafe me bisht kan pi se si tradhto Baca Kosovaret jo. Po ti er dreq gjithe gjonat gati i do?

pyesni te afermit e te ndjereve Gervallave,

...në një shkrim të Salih Kabashit, publikohen foto dhe video, në të cilat shihet Donika e bija e Jusuf Gervalles  në prehër të Enver Hoxhës.

... ata qe rinin  ne prehrin e krimineleit Hoxha patjeter duhet ti kene sherbyer atij ne poshtersi dhe spiunlliqe  dhe detyrimisht do kishin shume armiqe nga do qe te shkonin. 
 

me dat 20 do rregullohet cdo padrejtesi. sala direkt kryeminister, kapo, apo do beni naj pal zgjedhje sa per sy e faqe smiley

Kapo, mos bej kto marrina me te vdekmit...Gervalla ishte atehere marksist, kur Saluku ishte sekretar partie ntirone, e i puthte doren merhumit. Qe i shemtut, se ene preher te Hoxhes u ulte po tja lypte. 

Nuk e njifke Kosoven Kapo.

.. Rama Ik  !.....kryeminister tjeter nga e majta deri ne zgjedhjet e tjera te parakohshme smiley
 

Asgjo ska per te ndodh ne 20, vec ndonje dyqani tthym a makine te grabitme per tu kthy mbrapsh malci. Saluku eshte i nginjur nprona e pasuri deri nfyt e sja mba me bo gjo se , ka shume qe ate presin.

...shume e veshtire do jete nga PD te permbaj  ata te largumit nga puna se fundmi nga Rama,Vertete nje sfide per organizatoret sepse ato do jene te papermbajtshem . Ishalla nuk vene perseri ato gocat e reja police si gardh  ke  KM smiley  
 

Kjo eshte nje sfide e vjeter tek PD-ja Kapo. Shume e ngjashme me variantin e terrorristve islamike qe si permban dot hyqymeti. Pranej duhet me dale nga ajo konferenca islamike, se kena more ca vese te kqia. smiley Nejse, jam i sigurte qe edhe po nuk i ndaluat dot ne shesh ato huliganet, ne mbledhjen e ardheshme  te Partise, zor se do i shpetojne kollaj kritikave te kolektivit te shendoshe te PD.

 

Lol, ca tpushumit nga puna ka bo Rama.?? Zyrat jan tumllas me PDeista, qe rrine urte. Vec largimeve npolici ska bo gjonRama, e sidomos nkrahasim me Salukun e 2005. 

Osht luft per kontrollin ekonomik tevendit eSaluku ska per tja dal dot. Ai ka leke kta jan te rinj. Kapo boll lexove militantet se bohesh militant.

kshu tha edhe ed rama para 21 janarit. s'un i permaj dot, tha.

eh, mer kapo, sillu sillu bot e vjeter, tha elbasonlliu.

m'duket po i vje radha edit me u cilsu burr shteti tashi.

Mesa di une vetem nje pjese e trupit eshte qe nuk i bindet robit. I ma men mromjet e vallzimit ne gjimnaz? smiley Eh sa kena pas vujt.

Bulatovic (krahu i djathte i Millos me vejushen e Shqeshelit dhe Millon) 

.

Bulatovic koke per koke me Berishen (ndekohe kur shqiptaret masakroheshin dhe persekutoheshin ne Kosove)

Kujt ti interesoje !

Ikim ..tha ish ministri .Lufta ne Permet eshte ashtu sic e parashikoi Serbi .." Shkendije qe ndez Zjarr pa fund ne Shqiperi ..Dikush e desheron kete "

Helikopteri i ndez dhe u ngrit ne ajer . Ne nxituam pas tij !

Ndigjohet ne Radio :

 01 .Ku eshte Ministri ? Perse nuk pergjigjet ne Radio .Me urdher te...smiley.Te filloi sulmi 

 02 Ministri  IKU . Nuk pranoi te jepte urdherin per Sulm .Tani helikopteri po fluturon drejt Tiranes .

01 Pse nuk e vrave qenin .!!!!!!

Pjese nga komunikimi i komandantit te Pergjithshem te Operacionit te 97 te emruar nga Strategu Berisha ,  , zbardhur nga regjistrimi bisedes prej shoqeruesit te ish Ministrit te Mbrojtjes ...Kapedin Kapo Kakaj dhe dorezuar per tu ruajtur ne Arkuv ....

Uau! E fort kjo.

Dmth kta te dy paskan çu njonin per te vra Berishen ne '91?

Apo se kam kuptu mire?!

Kapo thote Rifat Berishen; po mund te jete edhe gabim, mbase kane dash me likuidu Fadil Berishen. smiley 

Ka mundesi te ket qen Fadili se ka pas shume miq arti gay vec femnave tbukra

  Ministri IKU .

..kush ishte i lodhur nga detyra nuk mund ta mbanim me zore por aman komandanti ka qendru e detyre vetem me 12 petrita dhe banditet nuk guxuan ti afroheshin se e kish menjej per te  plackitur e djegur vendin.
 

Kot per kuriozitet o kapo, komandanti kaq frike e ka ilir floririn? smiley Ky i vuni byrzylyqet; vite me vone komandanti do bente cmos tja hiqte byrzylyqet...

... pushtetin sikur e ka pakkk qejf komandanti,prandaj i shkoj per darke ke shpija Ilirit nje dite para dites se gjyqit.Ene une habitem si e haroj ate punen e byzylukeve por sic duket eshte bo politikan tani qe si hyn shume ne pune smiley
 

Nje shpirt i madh   Poeti nuk merret me vogelsira . Per Poetet nuk kane rendesi datat smiley rendesi ka qe ngjarja te kete "buke " per krijimtari .Pastaj pune kalemi ...Ja Grande Kaka psh nuk e di qe Gervalla ka shkruar  atij se ..

Kemi tradheti .Dikush i aferm i Lidhjeve tona ..O une o ti ...ose 1 , ose 2 , ose ...Ky i fundit nuk lexohet mire se letra u u pru nga Liqeni Ohrit dhe ra padashje nga Varka . ! Letra ishte lagur ne ujrat e Volorekut dhe emri fundit ka mbetur pak si pezull per masat Punonjese smiley 

Prandaj merzitet Qosja nga keta llurbat e Mutit kur dalin si "antikomuniste " te terbuar dhe te oreve te Para .Harrojne qe nuk ka me Kapo ..Ka Njente Kapo tani dhe shyqyri na ndihu qe  qka mbeteur ..  Grande Kaka smiley

 

Ju erdhi fundi o kamunista!!

Tik Tak bitches!!

Ja leshtu te jene antikomunistet si Ju i nderuarDeion !

Ka lezet . Parashikojne fundin dhe pastaj ..mirpo ne mes   u del ndonje Zan Caush dhe i permjer. Dhe u drejtohen komunisteve .." .Na vduq ere .Na mori jeten ere .Do na mbroni Jue apo do bani sehir " .

Pastaj dalin prape dhe avazin . "U erdhi fundi o komuniste ..smiley

Ka lezet mer vlla me Deion antikomunistin , nuk bo ojna tjetri ..I bi drejt smiley

Zan Qaushit ja rregullojme te deknat na!!

ja rregulloni ja rregulloni, por pasi aplikuat per pasaporte ne Lushnje.. Dhe insistuat te ishte VENDLINDJA  Lushnje.. smiley Nuk kishte gje me te 10-re kur mundoheshit te flisnit me Dialeket lushnjar..smiley

 Per mos te harruar edhe galloshet qe late shkurreve smiley

Erdhet si Gjela dhe iket si pula te lagura smiley

Ja corren dhe masken Berishes! smiley po biri yt eshte o popull! 

Shteti ra....turra vrap  nTiron me honger tort me legen..

eh ca xhevahirash qe paska te kto bisedad e pergjume. 

Nuk kam ci boj, nuk do Peshku ti nxjerri te gjitha.

 Brad - 18 Janar 2011 - 21:15 

Kur Sala e futi Fatos Nanon ne burg,kryesia e PS-se ne ate kohe beri darke,me 22 Janar kur te fusi Edi Ramen mrena ne qeli,dy ore me pas ka me plas sherri kush me u bo Kryetar.

Eh mer Brad, ca gafe bote qe nuk e futet Ed Ramen mrena ne 22 janar. Shife tashti si erdhi dita, i ruheni ju burgut! smiley

 

 

Pune e paqme, i ke hedhur mediat tradicionale n'tuc me kete investigim.

Propozoj qe Roni te behet editor in chief i Peshkut, per dy jave si fillim, se pastaj e kerkoni vete juve te jete editor rezident me Bamen konsulent. All in favor say Hail Roni! 

He pra me, ca prisni, kur do e arrestoni tani qe dolen ne skene dhe keto provat e reja?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).