Ka pasur dy libra per femije ne Shqiperi

Njemije zbulime ne nje vere 

Ne cirkun e kafsheve. 

Ku mund te mesoj dicka me shume? Faleminderit

7 Komente

Kam pas lexuar te parin (me kujtohen sot emrat e vetem dy nga te tre shoket, Kristofori dhe Stefania smiley ). Besoj titulli eshte Njemije zbulime gjate nje vere. Dy gjera qe mund te them ne lidhje me te jane mbresa shume e bukur si nje tregim i vecante, si dhe fakti qe nuk gjeta dot dike tjeter qe ta kish lexuar-sa here pyesja, me pergjigjeshin duke ngritur supet. Kam dash ta lexoj perseri por nuk e kam gjet dot.
Per t'iu kthyer pyetjes, jo, per shkrimtarin nuk di te them gje.

Faleminderit

Libra të autores: http://www.worldcat.org/search?q=au%3Aan.... Disa nga librat duhet të kenë informacion bazë biografik. Në lidhje me autoren nuk gjeta dot asgjë në baza të dhënash për letërsinë, as në baza të dhënash me artikuj gazetash.

Faleminderit shume. smiley

librarite publike zakonisht ofrojne mundesira per te kerkuar ne katalogun e tyre online..pra e mira do ishte qe ta  nisje kerkimin per librat e An-Mari Dalme nga katalogu online i biblotekave qe ke afer.

Amazon ofron 2 mundesi blerje per nje liber te saj te botuar ne serbisht..http://www.amazon.com/gp/aw/d/B00CEANFF6... uroj te gjesh info qe kerkon!

Ndoshta i gjindet njeriu kapaku i "Njemije zbulimeve gjate nje vere" ? 

sh. pak biografi & bibliografi (anne-marie dalmais)

Per "Njemije zbulime gjate nje vere", googling ne shqip  e gjeta librin ketu (expand (+) per info.) dhe ketu (scroll down tek Autore te huaj, under D)

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).