68 Komente

Na ftilloni dhe ne këtej për çfare bëhet fjalë,se helbete,nuk marim vesh.

eshte si puna e hallouinit, ju nou!

Keta murikanet quajne FOOTball nje loje ku njeri e hedh topin me dore, dhe tjetri e pret po me dore. Dhe as top nuk eshte. 

Si nje gud krishcen men qi osht, meni e ka m'xhep.
SB* me pak terheqes per mu.
*ncuk lloj rakie. smiley

Sa gjynof m'ka ardh per Patriotsat, prap deshtun ket vit. Qyshkur Brady mori per gru ate turikalin nga Brazili nuk e majn mo komet cunin.

Neutral sot.

Broncos sot ?!! Ok broncos it is. Ja futa kot po ka shume mundesi te dali plot. Se spara shoh football. Vetem sot nje cik! 

Ec aty Seattle!

o cdo kenaqen amerikanet e peshkut te kjo tema..smiley. e kemi thene: te gjitha "lojrat" qe luhen me dore, jane sporte te pista!.smiley

Legjendat thone dhe aliens ulen sot ( e bejne pushim) dhe shohin nga lart perplasjen e titaneve. smiley

hemmm... "perplasja e titaneve". ndersa une (qe sjam aliens) shoh burra qe perqafohen..smiley

Uniforma e Seahawks eshte shume futuriste.

Jo sot duhet me u pa patjeter!!! Keto neshjet e futbollit evropjan jane komplet te dalme boje, kom 6 vjet qe si shof mo. Me mire i here ne vit spektakel "amrikan".

Loj leshit 

As se honeps dot fare ket futbollin amerikan (e fus ne nje ketegori me cricket smiley )..."Real football is the footy" end of story

According to a Wall Street Journal study of four recent broadcasts, and similar estimates by researchers, the average amount of time the ball is in play on the field during an NFL game is about 11 minutes.

In other words, if you tally up everything that happens between the time the ball is snapped and the play is whistled dead by the officials, there's barely enough time to prepare a hard-boiled egg.

Sad News !!! Award-winning actor Philip Seymour Hoffman was found dead in his apartment in New York City today. ( apparent heroin overdose)...

Even sadder news : Justin Bieber today was found alive in his house ...

Denver fiton nuk ka diskutim ajo pun dihet po thuaj hajt ti fusim nja dy birra e te shofim koncertin dhe reklamat 

m'thoni kur t'fillojn reklamat per t'i pa online se kto legenat ktu i presin dhe fusin programin e vet

' Raku shife icik ate linkun qe vuna une se do dhitesh gazit.

smiley belichickun dhe boomer i kish qa legeni

Omaha, Omahahahahahaha ...

qemol, ti sikur ke thon n'fillim te sezonit qe ky eshte viti i seattle apo jo?
( e di mer e di...ndrrova kanal si pa dashje dhe jam tu e pa)

smileysmiley Po pra dhe njoni (nuk e maj men kush) filloji t'u qesh me te modhe sikur thashe qe e merr Zheljeznicari Sarajevos !!! Modesti me i one, por Qemolit i ra leshi me kete loje. Kom 20 e ca vjet, bile kom pas edhe season tickets per kete ekipin tone. Varja ...

njoni prej ktyne tifozave "objektive" te NY...agjent i mosadit

he mer mo se kane qene favorites qe ne fillin te vitit, sikur shpiku rroten tjetri...

nuk thashe gjo mer deion!
ti dhe une e kishim da menien per Pats, e kam t'qarte ate pune pranej nuk ja vum shume veshin qemolit

une i gjo di me te thon, yanks tashi qe a-rod ka shku ne ps e kane te sigurte WS. nga ana tjeter Strahan ne HoF eshte nje ogur i majr per things to come. 

s'keni faj, u lodhet t'u rrit talente ju yankeet. Sa here dalin sox kampione, ju errsohen syte dhe blini lojtaret tone per cadolloj shume. 
ej, po ai shoku jot, R. Cano iku mer, me ca do e fitoni WS ju? edhe ai Granderson ju boni naften te Mets m'duket. Jeter dhe Texeira te marum do ju cojne ne WS? rri mer deion se edhe ondrrat kane kohen e tyne... 

Ku Denver ? smiley

 

 

 

 

 

Ka moooo, Denver ! Ka shku me mor notat ne takim me prindrit ...

Go hawks!!!! Degjenrun Denverin fare smiley

Awwwww.. 

Ooooouuuu

ca s'bo vaki po nqse ja japin topin seattle ket here, maroi perfundimisht, myllet ktu

nvm, i dhane dhe nji shons

Neshje shitme, spo levizin nga veni keta bronkosat!!!!

Hajse vitin tjeter nuk e bojm mo kabimin me hap krahun .

 

----

Wes welker tersi i SuperBerishes .. dreq se na mort ment, SuperBollit smiley

jo keq ky bruno mars me ate 20 sek nbateri po phil collins prap nuk bohet dot 

Shyyyqyr.. Dolem nga vitet 50 smiley

giverrrrrrrrrrruej

Kush e pa flamirin Shqiptar ne ballore, ec atyyyyy.

kanadezin ma zune syte.
Ec fal me shnet se jom Fizi, iku ne ky superbowl. Per ca po folshim para ktij?

Agrono pes me hiç doli ai muhabet sot smiley

 

Ehhh fiqo, Bajerni i modh sa i modh qe je ti eshte bo si SuperNanny, Manxhon pershemull qe e vuni ne time-out, erdhi boni nomin sot. Now cuni bukur Kroosi eshte grounded. 

Go for two, vec per kunj...

Game Over!!

Not so happy Chinese New Year of the horse.

Wtf, e paskan mallin me te mire keto ne Seattle. 

sa shof ket erin andrews, m'kujtohet world series...sinqerisht

Vllai vogel dyst tabon, qe natarrohet me komet e veta t'u prit autobuzin, akoma ka nji me teper se ky patatja qe ma majn si pereni. Shko mer trumcak, ik futi i free pizza me ate karn e lales, Papa John's.

Ahhhha pa pike aksioni, fillut ne ju jankit me i shit neshjet!!!  smiley spo dime ca te shofim mo

They dropping them balls now, gjoja s'ka c'bo Manning.

Pa kuptim. Nji zhgenjim per hapesit e temes smiley

 

#wedontforget smiley

U bone dy flamura Shqiptar ne ballore, hallall shqipe qe na neroni.

njerin e njof se kam punuar te kompania e tij dhe ai eshte i semure per kete loje leshi..luan cdo jave nga 20 000 $ ne skedina

 

Gjithatogjymtyrepulash.

In vain.

No go.

E bone nji touchdown pa maru Al Pacino hot dogun akoma. 

Neshje e dhime. Te mjerat pula, qe lane lesht lokaleve per hicasigjo.

Plus qe nuk nigjova as ate cunin Bruno Mars a si quhej se dolem me pi nga nji puro perjashta kur po kendonte. Po njeri nga bashekepiresit tha se Mandi i Nish tulles ia dhjet dore per dore, keshtuqe nuk kishte pse te na ngelej pishman. Thua ketu te jete katandisur Amerika!!!

mandi nishtulles kno vec jasht shtetit. Tha me nji interviste qe kishte shume fansa dhe anej ka egjipti dhe algjeria.
Po ki parasysh se kto knojn me balerina profesioniste, PF, jo si bruno mars

dhe i gjo tjeter. Tani Lies ja dhi Bruno Marsit dor x dor!

Futbolli Amerikan eshte loje proletare!

Ndeshja ndiqej me lezet edhe nga njerez si une qe nuk e njohin mire kete sport, RHCP ishin ne forme, Juvja mundi Interin smiley

O Tepro Juvja nuk e mundi Interin, por e zgerdhiu!

Interistave as trashegimia e Laver Bariut nuk i bote dermon mas atij dajaku. M'cote mesazhe percart njoni nga Amerika. Kishte ik per lesh cuni i shkrete.

 

Ringritja do te vije shume shpejt, ju shyqyyyr qe e moret pak veten smiley se gjynaf 

Si shpjegojhet qe harroj gjithmone me ta qa hallin me mom te veshtira une ty? smiley

smiley shpjegohet shume kollaj

“Do të kisha dëshirë të merrja me vete në peshkim Di Maggion e Madh” - thotë plaku -thonë që babai i tij ka qenë peshkatar. Ndoshta ai qe aq i varfër sa ç’jemi ne, dhe do të kuptonte”.

Ernest Heminguej, “Plaku dhe deti”.

Plaku shihte ne enderr luane.

                  Fund

hiz feith nuk paskish qen aq e forte sa duhej...

Kur esht kjo loj 

 

 

loje leshi vertet me ta shpif...si cdo gje ne usa shume e komercalizuar....loje jevgjish

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).