Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së radhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mirë

40 Komente

e ke kap me ket rrugen Blendo! Nuk i shqitesh qe nuk i shqitesh! Ndigjo po te isha si ty, per zotin i kisha pagu paret (Nqs i ke) dhe i kisha shtru ato 5 metra vet, dhe ne fund kisha bo nji video ku shajsha nga motra pushtetin lokal (Lul Bashen) dhe pushtetin qendrore (Ed Ramen). 

Po e bone ket vej bast qe ke per te nis a cultural revolution of some sort. 100%

Rruciat qe kerkonin assfalt 

Rilindja vec me tritol s'vjen

Give me beton or give me Peshkdiciture 

What Would FaikKonica s'Do 

Kjo mund te ishte dicitura e baxhanakut tuaj 

 

 

Ky pellg duhet te lihet sic eshte per te prish synin e keq.smiley

O Blendo le koqen e nomit, bohesh per 10 metra rruge, ketu spo kena rruge kombetare. Qeni qe te haje, ishit mledhe si lagje dhe e kishit rregullu vet.

dicitura: Blendi eshte kokefort, nuk harron kollaj..smiley

ndersa Faiku me @.smiley, do thosh: Shqiperi te kam 10re, nuk te kuptova njehere..smiley

tesh 4 vjet ankohesh , ka dicka qe nuk shkon ne ty , ne ate lagje nqs do vazhdosh ta nxjerresh ne te ardhmnen kete problem smiley

"Ambiente te perbashketa" 

Na i nxoretzorret perjashta..

Mos kujto se te harrova 

Per ty asnje lek s'pagova. 

 

V.O. Aty qiraja e dy lokaleve ngjitur eshte 20-40 euro/m2.

Shume e drejte ti kerkosh llogari bashkise, qeverise, ujesjellesit, etj, por kjo ka te beje me kulturen e administrimit te ambienteve te perbashketa. (Kjo rrugica si edhe rugicat e tjera presin investime bashkiake/qeveritare, kur shume mire mund te financohen nga komuniteti edhe pastaj keto shpenzime ti kerkohen atij qe ka detyrimin te menjanoje situaten e rriskut) . 

kjo ka te beje me kulturen e administrimit te ambienteve te perbashketa

kaq. 'nuff said. 

Nje rruge normale ne Shqiperi.

Qenke interesant ti Blend. Tirana ka plot rruge me urgjente se keto kater metrat afer shtepise tende qe ju si lagje mazallah se ju ben dora te kapni pak dhe e ta mbushni, prej kaq shume vitesh tashme. Jam i sigurt qe bashkia do t'i kete shtruar e rrezik i keni hapur po vete, per te modifikuar tubat e ujit, e ndaj s'jua var njeri. Ik paguani nje dava kamioni me granit dhe hidheni siper. Jepini nje 30 mije leksh atyre me rrul, dhe ja ku u be.

S'jam aspak dakrod me ty. Jo per pune shpenzimesh, por qe ne koncepte.

cili eshte koncepti ketu , te rrish edhe 4 vjet te tjera ne ate gjendje ??

Ato qe sugjeron pro fili i kemi bere ne, nja 10 here. Kjo nuk eshte pune qe mbarohet me nje kamion dhe ca punetore. Sa per konceoptin e te berit vete, fet e fet, na kthen nja 3000 e ca vjet pas, para se te themelohej Agora. Une per vete e kam problem. 

Përse? Kur është Bashkia ajo që duhet ti rregullojë rrugët.

Nëse është rregulluar ndonjëhere kjo rrugë, me siguri është bërë shkelë e shko, siç bëhen gjithmonë për fushata. Tirana është e mbushur me rrugë të tilla. Kjo që bën Blendi është një protestë e tija, të paktën unë kështu e kuptoj. 

S'ka kuptim të futemi të gjithë e të rregullojmë rrugët e lagjeve me lekët tona e politikanët të vazhdojnë të vjedhin.

Shfrytzimi maksimal i një rruge njëkahshe pa kanalizim për ujrat.

Mbss Cirqies dhe Posejdonit, rruga e Blendit per ne Shtepi kalon nga Ngushtica e Ujrave te Zeza smiley. ( insert dramatik mjuzik; insert rreklamen e pates se dhembeve)

Dmth per kepuce kamoshi italione te punume me dore as qe bohet fjale ???

Qitni mer lajmin se na ka vdek Skener Sallaku sot!!!

Blendo ne morrem vesh qe as bashkia as qeveria nuk duan ta bejn kete rruge. Ti qe insiston kaq shume ku e ke hallin? Mos ndoshta keshtu larg e larg po na kerkon neve peshqeve te hedhim ndonje dore leke per ta rregullu? Fol drejtperdrejt mor burr, mos i bi nga Kina!

spo kupton dhe ti , ja ta tha me siper : S'jam aspak dakrod me ty. Jo per pune shpenzimesh, por qe ne koncepte.

Po ti pret tani Blendin te thote : Çuna nxirrni leket dhe hidhuni?
Nuk e ben ate Blendi, ceshtje koncepti smiley . Ne duhet te lexojme pertej imazheve.

Hec tashina, kollituni. Ju te Shqipnise po s'patet pare kontriboni me pune vullnetare, neve knejta po japim shellot, se s'ma mo uje pilafi.

I keni qit lezetin. 

Prit edhe pak , se vitin tjeter ka zgjedhje lokale , shifni mire kujt ja jepni voten si lagje , e merri ndonje premtim se mos ua rregullojne.

vendosi pak asfalt ne kete rruge

Une mendoj qe dicitura me e pershtatshme eshte: "O Luli te kam dhjere me qindra here ty dhe saliun e mjere".

Rruga aty, tregon mjerimin e madh ne shekullin e 21, turp per pushtetin lokal. 

Vazhdo, çfar ke ndigjuar. 

rrugicat qe kerkonin asfalt.

Vlonjato, Pjeri ka probleme me anglishten, ndaj ndjek vetem bursen e Amsterdamit dhe e injoron rondeshem bursen me gjuhe barbare te Nju Jorkut dhe North Jorkut..

Lere lere PF po dhe keta adminet nuk po lene njerezine te edukohet po nje e dy me gershere ne dore per te prere komentet. Ne shyqyr qe po bejme njeçike muhabet ekonomie se na mbyti politika.

Plus qe kur behen me paternalist seç duhet.... mesa di une ketu e kemi bere vaksinen te gjithe nuk ka nevoje te bej dikush rolin e komisarit te Partise.

Sikur e bejne per inat edhe ata te bashkise! 

ja, ky eshte nje mendim me vlere qe duhet thellu me tej. smiley

smiley

I thoni lamtumire Evropes smiley

keto lloj rrugicash e bejne vendin tone unik ekzotik turistik rustic.

Pse  e hoqet keshillen per te blere obligacione te firmave qe merren me nxjerrjen dhe perpunimin e hekurit? Nuk doni qe peshqit te pasurohen? Po normal, komunisa jeni ju adminet e peshkut!

gozhda nastradinit

Lene se dhom me dhom po pufto opozita.... smiley

Nigjo tani, shko njoni e ble nje ndertim pa leje, shpine e komshise se vet mo ekgzaktsisht (e ble per ta shkaterru). Ene e prish, e bo kopsht, nga ata me lule e peme qe duken bukur e kenaqin ter dynjane qe kalo aty pari.

Shkojne keta te Bashes, keta qe duhet ta kishin ndalu ket ndertimin qe lindi e u rrit gjate zgjedhjeve, keta qe gjithashtu duhet ta kishin prish, dhe i vejne gjobe ketij, per ndotje akustike gjate shembjes. smiley Klecken e di ti mo... Te degjenerum!!!!

po e jep robi i kafe para se te shembi or burre

se ka zot ky vend smiley

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).