Mëngjesin e të enjtes, Andon Mëhillaj, më i kërkuari i policisë shqiptare u vetëdorëzua në Prokurorinë e Rrethit Vlorë. I fshehur nga momenti i shpalljes në kërkim si me akuzën e financimit të terrorizmit, ashtu edhe me atë të bashkëpunimit në vrasje, Andon Mëhillaj, njeriu që akuzohet se gjente klientët për vrasesin me pagesë Julian Sinanaj, ju dorëzua Prokurorise lokale, i shoqeruar nga nje miku i tij. 

Policia eshtë vënë në dijeni më vonë për këtë dorëzim. Te dhenat e para tregojne se nje miku i tij, pronar lokalesh ne Vlore u kontaktua dhe ju kerkua qe ta çoje ne prokruroi Andon Mehillajn. Vete Mëhillaj gjatë dorëzimit në Prokurori ka deklaruar se është i pafajshem për akuzat që i kane ngritur.
 
Mbrojtesi i tij deklaron se nuk ka patur lidhje me grupin e vrasësve, përvec rastit të një vrasjeje, atë të Sokol Veizit, por pa dhënë shumë detaje. Avokati pranon se, klienti i tij ka patur njohje me Sinanajn.Sipas avokatit, Mehillaj u dorezua pasi siguroi familjen e tij, si edhe per t'u mbrojtur nga akuzat gjatë hetimit. 

Ka pasur njohje por jo të asaj shkalle që ka pretenduar Julian Sinajaj nga ata që janë hedhur në shtyp. U vetëdorëzua për të qenë i pranishëm për t’u mbrojtur sa më mirë dhe për t’u përballur me ata që po ia përkeqësojnë pozitën e tij. Ekziston një lidhje por do t'i japim detajet gjatë hetimit. E vetmja përfshirje që pranon se ka lidhje, por që nuk është ashtu siç është shkruar në shtyp, është vrasja e Sokol Veizit. Në lidhje me vrasjen e Sokol Veizit, është i vetmi kontakt që ka pasur. Nuk ka pranuar asnjëherë që ka qenë personi që ka urdhëruar vrasjen dhe nuk ka lidhje me asnjë ngjarje të tjera siç është thënë nga shtyp. Ka pasur një periudhë kohë që janë zënë dhe Andoni ka qenë nën kërcënimin e Julianit. Bëhet fjalë për një ngjarje para dy vjetësh", thotë avokati mbrojtës, Edmond Demaj.

Mehillaj nuk u mor ne pyetje ne Vlore per shkak se çeshtja e tij eshtë transferuar ne Prokurorine e Krimeve te Renda ne Tirane. A u soll ne masa te zakonshme sigurie në Tiranë, rreth ores 11:40 minuta dhe qe prej kësaj kohe eshte duke u marre ne pyetje nga nje grup prokuroresh dhe oficeresh te Krimeve të Renda të Drejtorise se qarkut Tirane. 

Dy kusherinjte Andon dhe Genis Mehillaj u shpallen ne kerkim ne 29 janar pas rrefimit te Julian Sinanajt se ishin ata qe gjenin klientet qe kerkonin te benin vrasje. Nderkohe qe kusherinjte Mehillaj akuzohen direkt se kane porositur vrasjen e fqinjit te tyre Sokol Veizi. Pak dite me pare nje sasi tritoli u hodh ne shtepine e Andon Mehillajt dhe policia e cilesoi kete si nje paralajmerim.

87 Komente

Tani do te kujtone disa sikur gjerat do te zigjidhen nderkohe qe ato po behen akoma me te komplikuara besojne disa te tjere, ose anasjelltas smiley

 

Policia na tha qe kishte ik jashte shtetit, ca mashtrusash.

Jane ne kerkim nderkombetar nga interpoli thane, tjetri ne mes te Vlores si zotni smiley

ne Shqiperi ka nje "cike me mire"  se zotni  tamom si i forte fare smiley

 

Si nuk u knoqet i her mer?

jeni bo si ato femrat nimfomane! 

po ju mer sa shpejt kenoqeni me i te futme gishti smiley

Kjo historia eshte si puna e atij qe hudh gurin ne ajer me i ra tjetrit e guri i ra kokes vet !

Me e frota eshte se as populli spo ja njef si sukses Tahirit se u msune me mashtirme te tilla politike !!!!

tashi, ky u dorezua  jo se e kerkonte policia,  por e kerkojne te tjere njerez... ska  pasur nga tja  mbaje sic duket..   para  nja 3- 4 ditesh  ketij i hodhen tritol  ne shtepi  edhe pse shtepia e tij  ishte ''nen  mbrojtje''  apo nen survejim  nga policia..

"ceshtje te policise sekrete, e dashur" smiley

smiley

.....po nen mbikqyrjen e policise sone te fshehte, sinjora Berttini..hm.smiley

 

detyra e tyre eshte ta na gjurmojne,  e jona te  humbasim gjurmet..smiley

kam frike se edhe puna e furgonave mori fund...

opo ca tu bej xhandareve te Tahirit une, se te qe per mua  i kisha hequr furgonat me kohe..smiley
 

smiley

 

Vetedorezimi i ketij ne fakt eshte vete-kapitullimi i policise. Ky ka qene gjithe kete kohe ne Shqiperi, s'ka levizur kembe jashte dhe policia nuk ka arritur ta kape. Ky eshte vetedorezuar se po e kerkojne ata te hijeve, qe jane prapa dhe mbi policine.

Prokuroria nese mundet te hetoje fort se keta jane bande kriminale me lidhje me politiken, me sakte me pushtetin.

Prej nga je si i sigurte sj ai ka qene gjate gjithe kohes ne Shqiperi o Lefty?

thoni shyqyr qe policia nuk qeka e forte (sic), se pale c'kishte per t'i bo opozites se inkriminume, po te ishte ne pozita te forta (sic)

Rilindje do te thote edhe bindje..ja si dorezohen te shumekerkuarit me deshire..besojne tek policia dhe tek drejtesia. smiley

Ky eshte Shtet !

 e ze lepurin me qere,

Era shtet.. Vetem me eren  e tije  e beri kete malukat te Dorzohet,

Ky shtet ti shtrengon Dadod  dale nga dale- (po vjen behari.)smiley

Po pra, ne lajme sot, nje qyqar shofer furgoni e kishin fut brenda e sekuestruar mjetin, sepse po conte robt e tij ne nje varrim. Shes nje vic ne vit, vetem per te paguar taksat, - thonte, - ndersa keto ma marrin e me heqin buken e gojes. I dridhej zeri kur fliste te shkretit. S'ka faj.

Hunter po flas per kete Mehillajn ..

Tek tema e fugoneve do te thosha qe e verteta qendron ne MES te pohimeve te ketij qe thote: se shet nje vic ne vit per te paguar taksat dhe nuk eshte cudi te kete Vila per shtepi.dhe nuk eshte cudi te jete tek lista e Mziut per ndihme ekonomike. dhe pohime te Policise :qe nuk ka license! 

Hidhe policine ne Gjyq! kaq e thjeshte eshte,

Te lutem Goni mos dizinformo!!!! Berisha vetem pak minuta me pare tha se ka pasur 2 vrasje, nje ne Lac dhe nje ne Pogradec. Ti qofsh qe i del kundra Berishes dhe i shet aksidentet rugore, jo si vrasje!!!

Keta djem jane djem te mire dhe te pafajshem. Te gjithe e dine se fajin e ka Saliu.

o te keqen e trimit qe dorezonet si lepuri, hajde tani se do kenaqesh atje mrena...

Cne u dorzua tani ai? Kam pershtypjen se I ka bere hesapet.

Thua ta kete 'bindur' tritoli tek shtepia, publikimi (pas kaq kohesh) i kerkimit te tyre nga Interpoli ( 1 & 2) para nja dy ditesh, apo ndonje gje tjeter?

Nderkohe para ca ditesh prokuroria hapi rubinetin ne media per faktin qe prefekti i Vlores, Besnik Dervishi, kishte marre nje sms nga Marjon Mitro diten kur u arrestua Sinanaj. Me heret Dervishi tha per mediat qe s'e njihte Mitron por qe njerzit e dinin se cilit klan i perket ai, ndryshe nga Mitro i cili u shpreh qe ne fillim (pasi u arrestua) se e njeh dhe e ka mik Dervishin.

Me nje llaf, lots more pete lakrori per tu hapur.

nuk e di si eshte procedura e dorezimit, po keshtu si eshte dhene lajmi duket sikur ky ka shmang policine dhe eshte dorezuar direkt ne prokurori.

Ai eshte detaj, s'ka rendesi. Panorama thote se dorezimi eshte ndermjetesuar nga familjaret me policine, sipas "burimeve zyrtare te Policise se Vlores", dmth te njejtes polici per te cilen prokuria tha qe i ndihmoi keta te largohen.

Shpresoj qe ato eurot e shperbilimit ti kete marre dikush tjeter dhe jo vete  Mehillaj lol

s'e ku luhen keto fije, s'merret vesh. filluan dorezimet nje nga nje ??????

Faleminderit Polici e Shtetit! 

qankan rregullu letrat. smiley

Uroj qe hetimet te kryen nga prokuror te zote, te panjollosur dhe apolitik. Biles po te shohin qe ndonje politikan apo qeveritar po nderhyn ne hetime, ta demaskojne direkt ne shtyp. 

Nuk kane asnje prove per kete, jane fjalet e julianit kunder ketij!! Po te jene te verteta ca thote juliani, i bie qe mhillajt kane provat e kycura. Dhe politikanet e implikuar duhet te mbyllin ceshtjen per keta. Burg ha vetem Sinaj si kriminel.

Perpara se te dorezohej pervec betimit qe i beri Kocos se nuk do nxirrte as edhe nje llaf per porositesit e atentateve  kerkoi dhe pag xhel flokesh.

smiley cfare xhentelmeni!

Ne se " mehillajt" qenkane familja " korrleone " e Vlores, pika... mu ne b... Mafjes, qe... perfaqesohet nga ky spurdhjak !

Grave nigjova qe Bamiri do kandidonte per Kryetar Bashkie ne Tirane dhe qe do mbeshtetej nga PS , di gjo ti ?
 

Po pse nuk ve nonji nga ato te PS mer burre, se ato te shkretet u shkelyn neper mitingje per kete dite?  Apo ka frike mos e ha kryetari i Bashkise sic hongri ai Nanon?

Se le le Likja mor shok , nuk e di ti si i thone simpatizanteve te vet keta te PS se kur shkojne me kerku pune ? " CV ta morem tani do presesh deri sa te gjejme ndonje vend qe se ka zone akoma LSI -ja "

smiley

brado, une nigjova se nje grup militatntesh kishin shku ke piktori per te kerku pune duke i tundur ca fleta te printuara; çjane ket mo? i pyti piktori, jane komentetet tona ke ppu kemi 8 vjet qe komentojm- u pergjigjen ata smiley))

smiley

Ronit i kishte premtu pastruse bore smiley

 

Ta kish lone Roni veten ne dore te Rames apo Berishes kish hap nje grop kish bo shurren dhe pastaj kish myt veten aty. 

gati paske qene , thashe se nuk ishe ketej rrotull smiley
 

Ti kujton se vec Pjeri ka satelit?

Papapa vampir, vampir paska qene! Nejse mo, une nuk e kisha llafin per keto ushtaret e thjeshte, po per ato robt me peshe qe ka, qe ti veje te pakten per oficer (kryetar bashkie). Po thuj, kshu jane msu. Me kujtohet Gramozi i shkrete se eshte bo per rafmet kur i tha Nanos m'at fillim demokracie; "Eh mer Fatos, ti e ke mire se i ke gjithe anetaret ushtare, po une qe i kam te gjithe gjenerale".  Megjithese i mlodhi Berisha...i mlodhi. smiley

Ne fakt pervec Mimit asnjonit nuk i ze bese smiley

Normal. Kujt ti zesh bese, Genc Rulit apo Ed Palokes qe osht bo si Pali Miska m'vaftit.

Po desh likja, si thu nuk fito?

E moret vesh, Saluku boni thirrje te dilni ne shesh se do i mbaj ai te gjitha premtimet e pambajtura te Rames..U betu per zot, tha me sillni edhe nje here ne pushtet se edhe Gardistet qe qelluan ne 21 Janar kam per ti rras mrenasmiley

Sala ne miting  do te vdes, e ka qef te madh, pasion  sheshin dhe mitingjet, cliron energjine e keqe ate djallit nga brenda! smiley

Mitingu me i modh ne historine e Shqiperise tha.....mduket se o tu pa ondrra me burg e me psikiater ....ai keshtu qe po kelthit fort si i marros....zaten me sa kan vjedh e vra familjarisht ilace te forta merr. 

Vallaj kur e menoj qe Bradi la pushimet pergjys per ket miting, ja kom fryken!

Cer fryke o Ron...une smorr vesh si do ja bojne keta germuqit plak..nuk u shqitet prej anej. Kush ka per te votu per keta 2015 une ende vras menjen me e kuptu. 

Ja shif semuret Florion Mima e se gje gjo zombin.

Mima kish sharru per buk mer burre! 

Sot Berisha kish fol nja 4-5 ore, dhe kur flet ai e kan me detyrim gjith deputetet e PD me nejt ne salle. Zakonisht pergatiten dhe morin buke me vete, por siduket Mima shkrete nuk ka qen i pergatit.

 Burime nga PD thanë se tensioni i ulët dhe uria kanë shkaktuar dobësi në shëndetin e Mimës. 

Tensioni i larte dhe te uleririat e zombit, Rono. Shif si jan mbledh rreth komandantit...e kan si ujet e paket...se do iktheje npushtet shume shpejt.

se do iktheje npushtet shume shpejt.

ja erdhi 20 shkurti!

Po mire, as buke me vete nuk i le me marre ai kadosh. Ashtu nga nji cape, sa per ta honger mceftas poshte tavolines?

Zombi vec Rreshtore njef o burri i dheut...mu ma ndjeu zemra kur po u ankonte para ca ditesh tek Grupi i PeDit, pse me lini vetem nbudallekun tim u thoshte...si sa shume e dun Edvinin te vetet. Eshte edhe shume ziliqar frruthi.

PF mos e egzagjero! 

Buke me vete lejohen te marrin, por Mima qelloi sot qe nuk kish! 

kam fut mik te PS-ja qe tme japin nji leje te hap nji byrektore afer parlamentit. Milioner do bohem!

Gega me kausha me hile tu kalu rresht per rresht m'parlament. smiley

ahahaha... hajde kikirika! piprra te omla. molle sheqeri...

nuk eshte per te qesh!

ai ke pa deputetet e PD-hit? Shumica jane barkderra! Milioner po te them!

P.s. Vec Limja mer me vete sallate

Limja eshte shume self-conscious se ca fut ne organizem, nuk perballohet ndryshe stresi i komisioneve hetimore ku nje e dy e fut zombie. 

germuqit plak

kto te kqit s'shkulen kurre. ashtu si i film i keq qe s'maro kurr.

mos te rafshin ne lagje, jo. 

Film i keq per Lulin e Pedeistat, se ne sna kercet shume. Ta mbajne se u duket sikur eshte diamont...

Zombi di me i luftu bijte eterve.....Cer filmi horror thuj

@grava, mhillajt nuk jane corleone po oferta e tyne per zgjidhje problemesh ka joshe shume burra, si ky shoku jot Karcini smiley
Ja nje pasazh nga Jackie Brown, pse duhen heq qafe mhillajt:

Louis: Who's that?
Ordell Robbie: That's Beaumont.
Louis: Who's Beaumont?
Ordell Robbie: An employee I had to let go.
Louis: What'd he do?
Ordell Robbie: He put himself in a position where he was going to have to do ten years in prison, that's what he did. And if you know Beaumont, you know ain't no god damn way he can do ten years. And if you know that, then you know Beaumont's gonna do anything Beaumont can to keep from doing them ten years, including telling the federal government any and every motherfucking thing about my black ass. Now that my friend is a clear cut case of him or me. And you best believe it ain't gonna be me.

O effekey! Kupton gje nga fjalet e futura ne thonjeza mo xhan? Ne vijim po te them se , nuk eshte dhe s'mund te ishte shok me mua karcini por sa duket ti nuk lexon vemendshem.Ai ka qene shok e vella me Pirro Bare... Corrleonen.Jane qe te dy vlleh dhe te lidhur me njeri tjetrin gjer diten qe Pirro u lidh me Zenin dhe zuri mbi 80 per qind te tregut edhe se kishte koncesionin e Porto Romanos.Dhe jo vetem Karcinit por kur e pyeten hetuesit se " te kush dyshon qe ka dash vrasjen tende..." Pirrua yt, renditi plot 18 burra! Seose akoma nuk kish dale emri i killerit.I habiti oficeret gjyqsore me tere ata armiq qe paskej bere i dhemshuri jot Pirro.Gje qe une pikerisht kete kam thene qysh diten e pare
Besoj se ke arritur te marresh vesh " gjekafshe" Qe ky bandit i ndihmuar nga " Autoriteti Konkurences dhe Zeni, falimentoi tere ato firma.Psh, mare olil gaz i beri sms Berishes dhe ate sms Pirro " burri" ja tregoi se ja kish percjelle po pirros Sali Berisha .Keshtu qe ne mos njeri tjetri nga te tetembedhjetet, do ta hiqte qafe Pirron.Kuptoje kush a qene e kush eshte kafsha i pangopur Pirro Bare!

I nderuar Grava ,

Shume falemnderit per qartesine , per te cilen nuk kam dyshuar asnjehere  , mbi problemin e Tokes ne Artikullin e botuar tek gazeta "Shekulli ". Vecse mendoj po aq i Ashper duhet te ishe dhe me hapat e ngadalte te tanishem .Eshte e vetmja gje qe ndan Shapin nga Sheqeri te cilen zhurmemedhejte ose Kriminelet e pas 92 qe thirren te Tredhurit Mendore alias PD-hi i Palo..eve , mundohen ta mbytin me zhurmen e Mehillajve dhe Grevave te shofereve te Mini Vanerve .... Nga  Mijra te Vrare prej 92 e me sot do ishte e arsyeshme te kishe prure dhe shifren e te vrareve dhe me pasoja fshatra e fise te tera te ngujuara e ne armiqesi me njera tjetren  , per ceshtje pronesie mbi 80% ...per TOKEN !

Nje shkrim shume Dinjitoz qe i ben ndere inteliGjences se vertet dhe besoj "pezmon " thashethemexhijte e InteliDjences , qe ka plase si tubacionet e ujrave te zeza ne Memdhembje ! Minimalisht te mesojne edhe debilet e Certifikuar se Cfare eshte KRIM .. kush e mbolli dhe ushqeu ate ...

Edhe njehere Flm dhe mos u harxho me egoizma verc perce . Pirrua dihet se ku i ka Lidhjet !

Xake , flm!

lajm i vjeter ky bb, kane ik keta aksioneret me kohe, eshte vetem pirro bare dhe nje grek tani me duket

dmth pirro bare qenka dead man walking! paska vetem nje rruge per te shpetuar veten, te ankohet tek autoriteti i konkurrences qe koncensioni qe ka marre vet e vendos ne pozite monopol dhe duhet zhbere smiley

Nje e nga nje do te vine te vetedorrezohen te gjithe kriminelet. 

Normal mo. Edhe hajdutet i ka marre malli per shtet.

smiley "Shyqyr qe erdhi shteti ta provojme dhe ate burg njehere"

Edhe ky me status te penduari?! Do kene degjuar se ia hedhin me nje Ave Maria....

Vetem ne Shiqperi ndodh qe lepuri terheq qerren e qeverise smiley

Faleminderit shtetit

 Vini mend  trimat e babasqapit

Po  shkoni si dhite te kasapi .

Ky me kujton ate Harillan e Kulles se Hirt ne Korce qe pasi vodhi "magazen e veres" poshte pallateve ne bodrume u "zhduk"  ca kohe . Pastaj doli nga kati trete i nje pallati dhe  bertiste " Nuk me gjeni dot "

Sikur Xhibolja kishte dhe nje histori me qere dhe lepuj me duket ?

oooo idriso oooo more ooo

kot per muhabet, si meno ti per ca do denohet ky andoni? nqs nuk ka xhiruar para ne banke i bie te jene vetem akuzat e killerit!!! Killeri ka vrare ndersa ky supozohet se ka ndermjetesuar!!! Ne kete mes i djegur eshte vete killeri, ndihemsi, ai Mitro dhe Karcini qe u kapen me preshe ne duar.Pastaj jo me tha ky, jo me urdheruan Mehillajt jane perralla.

Keshtu po ... effekey !

Po mire dikush i thoshte atij killerit apo jo? 

I thoshte engjelli ne enderr!! Kjo ceshtje keshtu do perfundoje. Si puna e ati Dajtit qe vrau nje skuader policie diten per diell dhe pale si do mbaroje ajo histori.

Ne te ardhmen forca e shtetit nuk do demonstrohet duke kapur keqberesit por duke i bindur ata te dorezohen vete, sic po i dorezohen nje nga nje Tahirit te gjithe antaret e bandes se tritolit. 

Policia e tradicionale te godet trupin por ama Policia rilindase te *i mendjen o t'u mbyllte!

P.S. Qka eshte klubiSelanikut?

Juve s'keni pse na i merrni, ne jua japim vete. Te mbledhim familjen dhe... - do te thonte Beluli.

effkey i nderuar . Me eshte ngjitur Xhibi me Gjembacen ( oh sa diference qe kane me te Tredhurin )   sa here kujtoj nje sums ( gay )   me nik anonim kakavija alias Olsi qe i thonin dhe Profesor smiley . Zasllon i thonin ne Volibol smiley

Jam i detyruar te pranoj cdo lloj denimi me kushtin e atij qe u denua 500 leke gjobe se i tha njonit   JEVG

Sa bo ...i tha Gjyqtarit

500 leke

Na dhe 500 ..dhe ju kthy jevgut .. . As nje denim nuk te shpeton nga soi i Jevgut

Tani ka tingellime "raciste "  por permbajtja eshte e njete . Asnjehere nuk i kam kuptuar perse jane "mrekulluar" te nderuarit admin pas ketij dhe nje qurrashi qe vinte si " i pakapshem " , nje alucinant  qe te vjen keq per familjen e tij dhe habitesh perse nuk e mjekojne menderisht . Hall i ka zene !

Keshtu qe do me falesh ne se nuk "harxhohem " ne komentin tuaj duke te ftuar te kuptosh se edhe nje verejtje qe i bera XhiBOLES per "kastrim " e Racizem seksesh , ...ma ka FSHIRE smiley dhe e ka postuar me vete me shenimin " lash nje koment per sh Valentinin ne  Prishtine  " smiley

Edhe kete do ma Fshijne ,  sidoqe te te isha pergjigjur qofte edhe per problemin .Jam ne pritje sa tu iki Alergjia nga " olele Oidrisi " smiley

E sa personazhe jane trete ketu ne ket pellg ooo idrisoooo.
Ku mi kujtove, Olsi arqitekti qe mrekullohej me rrugen e kombit(varrezen e kombit), ipakapshmi (antikomunisti i persekutum nga stergjyshja), Hurbineku famshem, kurreshtari (kurroja heroik), po LEFTY legjendare. R.I.P. agjitatorve te paharruar te PPU

Jo, jo, ketu i ke.... si ka thene i pari, ujku qimen e nderron por zanatin nuk e harron.... ketu i ke... vetem me qime te ndryshme.... 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).