Forcat policore kanë arrestuar në kushtet e flagrancës një gjyqtar në qytetin e Korçës. Lajmi bëhet i ditur nga nga burime të Drejtorisë së Policisë së këtij qyteti. Sipas policisë gjyqtari Dhimitër Pojanaku 58 vjeç është vënë në pranga i akuzuar për korrupsion. Pojanaku sipas informacioneve të fundit është kapur në kushtet e flagrancës duke ushtruar korrupsion aktiv në një bar- kafe. Ai ka marrë shumën prej 500 mijë lekësh për të mos nisur gjykimin ndaj një personi. Arrestimi i tij është bërë pas një ankese të mbërritur në policinë e Korçës. 

Ndërkohë sipas policisë ndaj gjyqtarit nuk ka pasur akuza të mëparshme për korrupsion. Dhimitër Pojanaku ushtron prej disa vitesh detyrën e gjyqtarit në qytetin e Korçës ku merret me gjykimin e çështjeve penale. 

Burime nga policia bëjnë me dije se operacioni po vijon ende për kapjen edhe të personave të tjerë. Ndërkohë që ky është rasti i parë në 23 vitet e fundit ku flitet për arrestimin e një gjyqtari. 

44 Komente

Mire ja kane bere , por titullin e shkrimit jua paska derguar Sajmja .

nje here s'u gezove per sukseset e Rilindjes!

Ne kur u be tuneli i Elbasanit, kercyem gjithe diten nga gezimi...

she she  ,  po ju plaset nga inati mer  s'keni  LAN  llaf pa thane at'dite  t'u u munu me ja mush menjen vedit   smiley   se ky tunel ishte prej kuklle   , ja se vjen dhe Ruzhdija me perforcime

Kemben zvarre per te tjeret. smiley

Nuk eshte kurrgje kjo me ca i punuan e i punojne ketij populli lukunia e gjqtareve, prokuroreve , avokateve dhe se fundi edhe pernbaruesit dallkauke.Pa u vra nga 5-6 per seicilin grup e gjer ke ata te K.L te drejtesise nuk do kete derman ky popull

Gjyqtaret e pare qe duhen fut ne hapsane jane sipas meje :

Gjin Gjoni, Petrit Como, Fatmira Hajdari, Zerqine Sollaku.

plotesisht dakort, ndersa politikani i pare qe duhet cuar ne dhomen e perfundimit te jetes me injeksion eshte prof. doktor sali berisha. Dhe me kete rast na duhet nje licence eksporti pasi akti i perfundimit duhet te kryhet ne SHBA-te.

Ay eshte katandis si moot i thate ne shi. Tretet cdo dite e qelb dynjane me era qenef. Puna eshte te mberrije deri sa ta neverise dhe vete Lefti.

Emra gjyqtaresh mer : si e ka pas emrin ai gjyqtari i Apelit Durres qe vajza i punonte tek Mihal Delijorgji dhe jepte drejtesi per Gerdecin e qe pastaj u be antar i gjykates supreme me votat e Gjusepina Tupallit te fisit hajn te Qobajve, megjithese kishte qene per 10 vjet hetues ne kohe te Dulles?

Per keta te drejtesise flasin mire ata te FRD-se ose te TKD-se se atyre u ka bere akuze vete Grida Shqina per pune emrimesh te rendit 300 000 evro per kryetar gjykate. Apo ka qene usd monedha se ka rendesi kursi i kembimit?

Lind pyetja, pse gjate kohes qe ishte Ina Rama kryeprokurore nuk u arrestua asnje ne flagrance?

 

Pa u vra nga 5-6 per seicilin grup e gjer ke ata te K.L te drejtesise nuk do kete derman ky popull

....te vrasesh pse te kerkoj 5-10 mije dollaro ??? ...nuk jena popull qe te vret per padrejtesi  dhe dinjitet ne o grave joooo..... Na e vrasim vellane apo babane per nje gardh apo per nje gervishje te makines kurse kriminelet qe na perdhunun per 50 vite ne familje ne dinjitet e ne prona i lame te na shetisnin para hundes kur erdhi demokracia  derri sa vdiqen ne krevatin e spitalit te rrethuar me buketa te freskta lulesh te ardhura nga Hollanda . 
 

Mutin do i hani edhe Micos ju qe i arrestoni, sic ja keni ngrene plot te tjereve! 

Kur ti fusni ne hapsane, me vite burg, pas te gjithe apelimeve, atehere do gezohem. 

Se per te arrestuar, edhe ate katilin rapsodik e keni arrestuar ju, po pastaj mune i hengret, ja hengret dhe ngjyet edhe turinjte.

shume korrupsion qyteti i korces, edhe votat u blene me 20 mije leke copa

Well, jo tamam si gjirokastritet qe u korruptuan me cerek kile vaj ulliri, por ama as si skraparllinjte qe per cdo vote kerkuan nga nje korporate te vogel + nje dashnore nen 30 vjec; komplet e papranueshme, diskrimini moshor.

Mire e bejne, ja edhe nja dy-tre "te tmerrshem" si pune e ketij dhe mbase quhet e kryme puna. 

me ne fund, do zoti vazhdon ky aksion dhe kontrroll edhe me tej 

Po ne i kemi hajdutet n'kryesi me Pjero , bile hajdute me kollare e me shkolle (mind you!) pa i ofendu e ?

 

Nuk jam dakort. Kam një shok të pakorruptuar që ka parë nja 10 ndeshje të Bajernit me rrogë Shqipërie (dhe nja 50 koncerte).

Ajo që është skandal është që palla (të më falin pallat e tjera që mund të ndihen të ofenduar nga futja në të njëjtën kategori) flet për këto debilitete duke qenë në forcën qeverisëse, duke qenë deputet, me lloj lloj mandatesh për të hapur hetime, me burime të gjithanshme informacioni serioz mbi korrupsionin në drejtësi. Nuk arrij dot më të dalloj në ç'masë këta janë vërtetë debila e në ç'masë bëjnë si debila sipas dijenisë se publiku është debil.

Thiatro ne ekran, dhe mileti eshte debil derisa i duartroket, me fal i voton. 

Mos u dakordeso me Pandon jo me mua Trop smiley

Çdo shqiptar pa dallim karriere eshte i mirepritur ne shtepine e Bajernit te Modh sa i Modh qi je Ti smiley

 

Sa per temën, Pojanaku ishte poet, fitues i Pendes se Ergjëntë. Qeverija e etërve dhe të bijve ta vari ne litar.

Ja psh gjermanet futen presidentin e Bajernit ne burg per evazion fiskal, direkte filluan te rriten deklarimet e taskave. Se gjermanet marrin vesh nga "shembulli". Po jam kurioze ta shoh sa efekt do kete ky "shembulli" i ketij gjykatesit tek gjyqesori jone.

Heren tjeter gjykatsit do i thone Pandit, po shkojme per nje qoke vdekje. smiley

Sa për temën, ky njëckë arrestim është tallje më e madhe se hiç arrestimi.

...

Drejtësia zë laraska në Pogradec

Nga Kolec TRABOINI  ....

/SOT

Duket si keqkuptim. Do lesh ca pare nder kolege, te ra bixha, s'ke c'i bo. 

Hahah ministri do leke . Inspektoret do ua marrin gjyqtareve, qe tja japin ministrit. Do mbajne dhe ca vete. Gjyqtaret do ja marrin paleve ne gjykim. Po pastaj u hyn ne qejf leku. Dhe fillojne dhe e dhjesin doren fare. Dhit e.dhit dhe ja ku jemi.

Hera e pare ne 23 vjet qe arrestohet nje gjyqtar? Po sikur jo me larg se Dhjetor u arrestua nje tjeter.

Nuk vjen behari me nje lule!

Nuk me kuptove

Majko : " ..ishim duke shkuar ne Mynih, me ne ishin edhe gjykates qe kishin prer bileta per te pare Bajernin e Mynihut! "

Elite e korruptuar.

 

E di ky Majko qe : O Bajern i modh ai, sa i modh qe je ti ...? 

Mos amon, mos tia hapin petet lakrorit deri sa te maroje champions liga se qekan shonc.

O Bajerni i modh sa i modh qe je ti this wednesday can't come soon enough kur te na shplodhesh syte me spektaklin tat.

Bajerni eshte Lux i modh, prandaj ja boni me dije atyne gjykatsave, ku i gjejne gjith kto pare kto, blejn bileta avioni dhe biletat e sportit ? Jo per gjo po kane lon gjermonet pa bileta, Vendi i dyte ne Europ ne, , te thyjme koken me pare! 

"Prandaj o do e bejme, o do i themi shko per lesh, te gjith sa jemi.." smileysmileysmiley

Mos vdeksh Pando, je valute, i love you.

Po ajo tjetra: ligjit vetem "L" I ka mbetur...

Burgu per burrat eshte.Keshtu e kapen edhe Arben Ristanin dikur ne flagrance beri ca kohe ne hapsane pastaj i ngjiti shkallet e karrieres nje nga nje ..

65 vendime gjyqsore ne dore te Nishanit kreut te Shtetit e te Keshillit te Larte te Drejtesise! 

Ku i mban dot Jari 65 vendime me nje dore mor burre , mbase ja ka dhene Keshilltarit.

Ne dore, eshte fjala per nje leter.Keshilltaret e vete duhet tja kene lexuar ne fakt ai s prek agje me dore ja bejne te tjetert. Te pakten gojen e ka te sakt" Te flas ne Keshillin e Lart. Se punet e Shtetit varen edhe nga disa vendime qe merr Presidenti! 

Aaaa....po pra.....keshtu mendova dhe une smiley

Brad ti punon ne Gjykat? Se tshof qe ben shume rrugen e Gjermanise me siguri ke shku per te pare Bajern -Madrit! smiley

Partija duhet ti rimendoje gjerat me themel jo kshu ne siperfaqe.

Pyetja e pare qe duhet ta shqetesije Partine duhet te jetë: A ka nevoje Shqiperija per gjykatës?

I lumtë policisë korçare, por këto publikime emrash në Shqipëri s'më pëlqejnë hiç fare. Ku mbeti anonimiteti? Nëse kjo do të ndodhte në Zvicër apo kudoqoftë këtej, emri i personit asnjëherë s'do ishte publikuar. Kjo duhet të ndryshojë në Shqipëri.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).