Pershendetje!

A ka dikush informacion mbi shitjen/blerjen, tregun e bimeve mjekesore ne Shqiperi?
Si funksionon? A eshte e veshtire shitja e sasive te medha tek bleres te huaj? A ia vlen rreziku i perfshirjes ne nje biznes te tille?

Faleminderit.

7 Komente

Rrezik ka por ja vlen thone , cmimin nuk e di por me sa po degjojme Lazaratasit jane te kenaqur.

Po kam informacion, per tregun, kompanite grumbulluese dhe tregetuese, rjetin dhe pikat e grumbullimit, te selesionimit dhe paketimit etj. Sa paguan?

I do cash apo ne llogari? smiley

Kuazo, mos pyet; Sa paguan,   por  Per ç'bime je i interesuar. 

Vite me pare mbaj mend qe ka qene nje kompani gjermane me baze ne Durres e Tirane qe quhej "Albducros". Ajo mblidhte bime medicinale dhe i transportonte per ne Gjermani. Nuk e di ne se tani e vazhdon kete biznes. Nje shok i imi kishte fituar kontraten per ti transportuar keto ne Gjermani me kamiona, prandaj e mbaj mend. Ja ku eshte...

http://www.yellowpagesalbania.com/bime-mjekesore/alb-ducros/tirana/

 

Ka falimentuar.

Por qe te besh kete biznes duhet te jesh specialist. Nese nuk ke njohje te bimeve as mos e co nepermend.

flm

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).