Kohet e fundit Facebooku eshte bere shume bajat dhe shumica e vipave, politikaneve e gazetareve tashme kane hequr dore nga FB-ja, dhe jane aktive ne Instagram.

Si social network addicted qe jam, dje vendosa dhe une te hap nje faqe ne Instagram dhe te ndjek politikanet dhe vipat e mi te preferuar. Tani jam ne dileme: A ka rendesi se sa followers ka nje person dhe ke ja vlen te ndjekesh?

Ju lutem, a me sygjeroni ndonje gazetar apo politikan qe jane aktive ne Instagram? Ju flm!

37 Komente

Mergimtarja s'te dalin gazetat dhe televizori me perralla politikanesh ?

apo kishe dhe ti nje llaf per te thane dhe e the

Po thashe dhe une te nderrojme pak teme meqe Social Networking are very popular now.....

Na plasi se kane heq dore dhipat  nga surratbuku.  Ca pyete ti dhe njehere?!! 

Po shpresoj se moderatori qe e ka postu ka qene ne "humor"

duke pasur parasysh sa tema te rendesishme kane shkuar ne kosh kohe me pare pa u postuar asnjeher   smiley

jo se ka ndonje rendesi gjithsesi

"Kohet e fundit Facebooku eshte bere shume bajat........."

kur tamam kohet e fundit: para 1 jave, para 1 muaji..?! dhe si arritet ne perfundimin e bajatllekut?.smiley

Nuk po poston me Ai nga aj-pedi Belul! smiley

me sa duket  do kete kaluar ne   uacap  ose  skajp..smiley

Bajat esht bo kohet e fundit se esht me interesant instagrami dhe ka marr vemendjen e shumices

Sa e bukur eshte natyra,jane mbush deget ngjyra-ngjyrasmiley

gjithe diten te pasqyra, kush rri e bo detyra

shyqyr qe s'na duket fytyra smiley

smiley sidomos kur shkru nga zyra

ne fb te mbyt zgjyra smiley

Po pse duhet t'i ndjekim, xhanëm ?!

 Edhe pastaj ankohemi ne që na mbinë në TV smiley

 

Une kam vetem nje keshille qe mbase s'te ka shkuar ne mendje, sepse eshte ide shume e rralle, por qe do te ishte jashtezakonisht e rendesishme ne rastin tend: ndiq vetem ata qe ke qef te ndjekesh dhe jo ata qe s'ke qef te ndjekesh.

panospictures

akqa

drewkelly

patrickbrownphoto

...edhe mu, sigurisht!

Nga tjeterkush e prisja kete pyetje!!!

Mesa duket s'do ketë fare instagram, ndaj s'ka si pyet

Ndiq sheikun e Skraparit se do vish n'forme te mire sportive duke ecur me shpejt.

*tm=Express

Instagram eshte per foto.. (zakonisht pjatat ne restorant). Po njesoj si ne FB eshte edhe Instagram kur vjen puna tek ata qe te ndjekin. Me pelqen instagram se e perdore si tip ditari me foto pa shume fjale..  plus qe nuk del kurre keq aty. Edhe gjibi me ate hair style te viteve 80 del bukur smiley

 

M'qafsh hallin Liqeno, une s'kam lesh, me ra sapo u bera antar Peshku. Po s'e kam pishman, hallall ta kete memedheu smiley

Po nuk mund te rrish ne punen tende rehat ne shpi pa ndjek njeri ?

Nuk mendoj se te ndjekesh nje njeri "te famshme" ne FB apo instagram eshte nderhyrje ne punet e te tjerve.

 

 

 

nuk u ndie me autorja e temes smiley

Mos u lodh me instagramin se tashi vendimet meren me SMS qe kane dale sheshit

Pervec selfies qe shkrepen aty ca tjeter do me ndjek kjo?! E trembem mergimtaren. U zhduk pa nam a nishan. Gone in 60 seconds! 

Une ketu kam qene gjithe kohes .....

 

Ju flm per "sygjerimet".....

Jam e sigurt qe te gjithe ju keni Instagram e FB dhe pergjoni  VIP at tuaj te preferuar....

Te na rroje Social Medias

mergimtare.kot per muhabet se s'ka asnje rendesi,nuk jam ne fb,e sa per vip,me rrofshin krahet e miasmiley

Paske qene tuj na pergjue lol. Shif, ti kerkon te shfajsohesh ne nje menyre me unin tend. Kerkon ti mbushesh mendjen qe - it's ok e gjithe bota pergjon. Po prit se ka nje ndryshim ne ate statement tend me lart ; ne ' te gjithet' nuk hapim kastile Instagram me idene me pergjue. Nuk jemi addicted si ty! You are addicted! ( vete e konfirmove). Jo te gjithe vuajne nga addiction me pergjue ' vipat'. 

ti hapke instagram per te te pergjuar te tjeret mesa shoh. qenke vip, te lumte. nje vip qe kalon gjithe diten ne ppu.

ne c'kuptim e perdor fjalen pergjoni dhe perse ne numrin shumes ?

 

Ne numrin shumes is called being polite,if that sound familiar to you.

 

Pastaj pse ju dogji ju?

 

 

#Peter Griffin

FLM smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).