Së paku 52 ushtarë e oficerë irakianë kanë vdekur pas një sulmi vetëvrasës javën e fundit në veri të Bagdadit, në Irak, kurse meritat për këtë një organizatë islamike ia ka lënë Blerim Demirit nga Ferizaj, që besohet se është kosovari i parë që ka kryer një sulm vetëvrasës.

Lajmin e ka bërë të ditur organizata, pjesë e të cilit ishte edhe Demiri, “ISIF”, transmeton “Interaktiv” i KTV-së. Forumet myslimane në internet e kanë identifikuar këtë person si Blerim Demiri nga Ferizaj. Organizata, pjesë e të cilit ishte vetë ai, thotë se Demiri ishte nga Kosova dhe kishte pseudonimin “Abu Khabab Al Kosovo”. Kjo shënon herën e parë që një person nga Kosova kryen sulm vetëvrasës.

“Abu Khabab Al Kosovo ka rënë shehid në sulmin kundër ushtrisë irakiane, duke shkatërruar katër tanke dhe duke vrarë disa ushtarë. I lutemi Allahut që ta pranojë," ka shkruar një krah i organizatës në Twitter.

127 Komente

Ah mor funderrina se po ju jepni zemer serbeve dhe grekeve!

Shpirti ne ferr tu shkojne,kelyshat e Serbise!

 

Ne fakt jane kelysha Kosove dhe Shqiperie

ca do ne kete faqe ti? ky eshte blog kolektiv shqiptar. shqiptar je ti?

Jo, fatmiresisht nuk jam shqiptar,sepse nuk ka turp me te madh ne kete bote se sa te jesh ose te quhesh shqiptar. Shqiptar eshte nje emer permbledhes per te te gjithe te keqiat e kesaj bote te trupezuara ne kafshet bastarde qe vete-quhen shqiptar.

po pse vjen ketu atehere? smiley

ktu shqiptare ka. smiley

Mos shkruaj ne ppu pra, inferior I vogel!

jo per gjo, por do zevendesoje perkufizimin e debil-llikut, qe deri tani ka qene:

"debil eshte ai qe e vret corapja"

kurse tani po behet:

"debil eshte ustai"

Ai me te veten po lufton. Jane te lezecem luftetaret sypatrembur te internetit.Rrofte Servantes!

Usta, ju kam thene edhe tek tema tjeter, seriozisht, konsultoni nje psikoanalist sepse urrejtja juaj nuk eshte normale. Keto qe keni shkruar me lart jane puro injorance ngado qe ta keni origjinen. Nuk eshte per t'u mburrur...

kelysha qe ty ,fare e keqe ta shqyejne marmitem!

te tjereve ketu u bllokohen komentet per fyerje ordinere, ndersa ketij bastardit qe ofendon gjithe kombin shqiptar nuk i hyn gjemb ne kembe!   po ju adminat shqiptar jeni apo qytetare te marsit si lubonja!
 

Mirdita profesor!!!!

o Rono, mos eshte lajm per 1 Prillin ky, se sikur skemi degjuar per nje  sulm te tille ne Bagdat ku  jane vrare 52 ushtare irakiane..

dakord!   por  e vura ne dyshim se kishte shume lajme te tilla sot.

Blerimi i hekurt nuk ka pritur gjer me 1 prill, po i ka nda hesapet qe me 25 te marsit. tani do jet tu bo qejf me ato 52 virgjereshat e premtume. kushedi sa do ket palos deri tani. 

52 virgjereshat e premtume

Ore zoteri, mos shtrembero fjalen e Allahut ne Kuran!!!

Jane 72 virgjereshat e premtume e jo 52!!!

hmm pse e kom dit 52 une? qe na sjell tek tjetra, ku ka ven per 4 ka edhe per 5, pra pse nuk premtojn 92 ata? apo mas i numri te caktum fillo e tremet mashklli thuj.

Sikur i kemi bo iher keto llogari... 72 shtoi edhe 7 grate... plus sec ish edhe i sejfti marxhin, i delta qe spo e maj men...

shiko se kjo 52-shja eshte nje cike lemsh. 52 qytetare, thuhet ne trupin e lajmit gazetarisht te shkerdhyer shqiptar. jo 52 ushtare qe ka ne titull. dhe po 52 virgjeresha. meqe ra llafi, 52-she kan pas qen edhe buket ne shqiperine e vjeter moniste.

Te ishin vrare 52 ushtare per njehere do kishte bere buje ne lajme. Une s'kam pare gje.

Ndoshta eshte kjo: http://www.reuters.com/article/2014/02/2...

Si gjithmone gazetaret tane luajne telefon i prishur, se edhe organizata s'e ka ISIF por ISIL.

Ehhh, ç'ben indoktrinimi fetar, shplarja e trurit. Gjynah per kete kosovar budalla, qe Zoti/Allahu, e denoi. 

Sigurisht do te kete vullnet per ta fryre kete lajm, por duhet fokusuar tek ky detaj jo pak i vogel:

 Forumet myslimane në internet e kanë identifikuar këtë person si Blerim Demiri nga Ferizaj.

po 52 te vram tu bo pazar mo. ca do me e fry mo? vec ta frysh ne tajare.

se jon bo kto myslimont neper pazare si kokrra pop korni qe i plasin ne kinemo me i mor me koka kola...

Lajmi mbi vdekjet e ketyre njerezve nuk ka se si te fryhet. Sidoqofte, hipoteza qe ka qene kosovar ky qe ka i ka vrare dhe si rrjedhoje rreziku iminent i islamit radikal, po, mund te fryhen, madje edhe shume.

Thjeshte perjashtohet Ramazani. Pastaj, puna e tyre se heqin keq per nje muaj.  

e kisha se sa open-minded jane, pra. gati-gati libertine.

Varet pra, se edhe mund te jene. Psh libertines jane te interesuar(a) ne marredhenie te shendetshme...

Abstinence can also be seen as exerting a form of self-control and delayed gratification.

Ata qe kane shkruar Kuranin do kene inkorporuar ndonje teorie tantrike, se s'ka mundesi tjeter.

Ky eshte ai i asaj videos me furgon? Apo u bene dy? Sheh rrushi rrushin...

Dhe kush e mendonte qe shtypi shqipar-kosovar ishte aq i afte? Nxjerr lajme para agjencive telegrafike me reputacion si Reuters dhe AFP. Bera nje google search dhe çuditerisht, çuditerisht media serbe dhe ruse e kane kapur shpejt kete gje. Tani qe armiqte e shqiptareve nuk na duan dihej, por qe nuk e duam dhe veten, nuk e mendoja kurre.

Abu kabab kosovo! 

Jo po abu qebab suxhuk fli kosova! smiley

 

Un si kuptoj kto ?? Po ikni vrisni serbe ... Pse ikin vdesin ne irak e ne siri? Mos o zot ka per tu plas neinji edhe ne shqipri do gjejme belane me kto lloj mostrash.

I nderuar Sali! E jo a derbardhe se te tilket jane ca kokrra qe nuk kane asnje fare per...pasardhes!

Ahahahaha "abu kebbab" jo po abu biftek lol

smiley

E vure re qe e ka shkrujt me shqipe standarti? zemra mal!!!!

te tere kemi per te vdek nje dite. ku te pakten nuk ka ik kot, si shumica. 

Idiot!

qemal stafa per çfare e vrau veten ?

hajt (vllau) roni, bej nje koment me shume se nje rresht.

Qemal Stafa vrau veten (e drejt e tija) o idiot, nuk vrau 50 veta qe kishin dal per pazare!

te titulli thuhet ushtare irakiane dhe jo rob qe kane dal ne pazar. 

sa ushtare italiane vrau qemal stafa ? 

 

ps: dhe idioti satome bir kurve.

Hapi syte o te @ifte Qemal Stafa ishalla!

(Reuters) - At least 52 people were killed Wednesday as a motorcycle rigged with explosives detonated in Baghdad's Sadr City and militants targeted mostly Shi'ite neighborhoods around the country.

The motorcycle was parked in a second-hand bike market in the Shi'ite Muslim neighborhood that was filled with people, mostly young men

E dija qe ishe debil por jo i ketij niveli. Pra, eshte per t'u lavderuar dikush qe shkon ne Irak per te vrare njerez ne emer te islamit radikal? O dele truthare, pse s'shkon edhe ti per t'u bere hero?

 

ti ngaterron fjalen lavderon, me ate analizon

idiot eshte etiketim i lehte, na e thua dot zotrote, se pse e vrau veten ai, hajt te te degjojme. 

Eh mor Profil. Ne radhe te pare ky lajm nuk pasqyron te verteten. Por edhe sikur ta bente, çdo njeri qe ia mbush mendjen vetes per te shkuar ne nje vend te huaj per te instaluar islamin radikal (ne Irak per te mbeshtetur sunet radikale) dhe vret njerez te pafajshem eshte i shperlare trush ose e ben per nevoje ekonomike. Ne te dyja rastet, nje njeri i tille me siguri vuan nga probleme mendore.

dmth dhe partizanet shqiptare qe vrisnin ushtare italine dhe me tej ata gjermane bashke me kolaboracionistet e tyre shqiptare, ishin rob te dale menç ? 

 

Ku i vrisnin?

ku te gjindeshin. por kryesisht neper ATENTATE, sepse force ushtarakisht nuk kishin t'u luftonin PERBALLE.

amerika sot t'i hedh bumjet nga mijera kilometra larg. nuk luftohet me me pushke. prandaj dhe ata qe marrin vendimin ta luftojne ameriken, duhet te perdorin forma te tjera, ndryshe nuk kane asnje shanc, te fitojne LIRINE. 

Kurro, lexo shkrimin qe solla une nga Reuters, nese di Anglisht. Me duket dikush tjeter e ka sjelle dhe ne Shqip. Nuk kane qene ushtare por njerez qe kane dale te blejne buke per kalamajte e tyre.

amerika sot t'i hedh bumjet nga mijera kilometra larg. nuk luftohet me me pushke. prandaj dhe ata qe marrin vendimin ta luftojne ameriken, duhet te perdorin forma te tjera

Nuk e di a e ke marre vesh qe Amerika eshte larguar nga Iraku.

ç'rendesi ka eshte larguar apo jo, une diskutoj NE PARIM (a e kupton per çfare e kam fjalen ?). se nuk me ha kari ne fakt, per cilindo partizon te botes. diskutimin ketu kam kombat apo loje, merre si ta duash. 

neqoftese ne titull thuhet ushtare dhe jo pazarxhij, une e kam fajin ? po idiot pse me etiketon ? apo se mund te jesh ti idioti ne fakt ?

Mire neper atentate... sikur mos te ishte per partizanet (gjyshat tone dmth) nuk do ta quanim veten shqiptare sot. Ka nje diference thelbesore mes atyre qe mbrojne veten e tyre nga pushtuesit dhe disa kokeboshesh qe shkojne per te luftuar ne nje vend te huaj per islamin radikal dhe njekohesisht vrasin njerez te pafajshem. 

kokeboshe i quanin edhe partizanet ne kohen e çlirimit te vendit ata, qe nuk donin luften por donin te jetonin NE PAQE (si puna jote sot)

Dhe si i ndihmojne Irakianet keta xhihadistet, a dihet gje? 

siç partizonet na ndihmuan neve. as me shume e as me pak. 

ata jane IDEALISTE. e luftojne per ideal. a e kupton fjalen ideal ? ti qe ke pas gjyshin partizon.

kur morren pushtetin komunistet, stadiumit te kryeqytetit te ndertuar nga italianet ja vune emrin Qemal Stafa. kur ta marrin atje pushtetin keta xhihadistet a si quhen, qe nuk eshte veçse çeshtje kohe, do ta ven emrin te stadiumt te tyre kete emrin e ketij shqiptarit.

kjo ishte esenca e postit tim te pare te kesaj teme. 

Po cfare idealizmit partizanet njehere? Luftonin per mbijetese dhe vetqeverisje, jo per idealizem. Xhihadistet ndihmojne vetem idealin e tyre, jo te Irakianeve. 

ideali i tyre ishte KOMUNIZMI. nje shoqeri komuniste pa ZOT dhe institucione fetare.

ndersa i ketyre eshte krejt e kunderta, nje shoqeri islamiste nen mesimet e zotit dhe jo te marksit.

hajt nashti njatjeta. 

Te ka mbetur ora mbrapa... Nejse, nuk eshte e njejta gje te luftosh per lirine dhe komunizmin ne vendin tend me kauzen islamiste ne nje vend tjeter dhe per nje popull shumica e te cilit nuk e mirepret nje regjim te tille.

kot te mer me te mira Roni ty...

kush eshte roni mer ?

çeta juj me te zgjutin ka emigrantin. ju te tjeret sa i beni fresk atij.

Ti besh fresk nje mendje te ndritur nuk eshte pak; po pate deshire, coc meson.

Per tju kthy asaj qe thash me siper, kot te merr me te mira Roni ty.

te pyeta kush eshte ky roni ? 

Po une nuk punoj ke sherbimi per klientin ne klinike. Niku Roni ta kisha llafin.

e disha qe do tregohesh i meshirshem

e kam nis me gjethe dafine sot, e di ti.

Ps: Skender-beu, jo Gjergji.

ne fakt, nuk po me rruhet shume per te. pranej le te mos me marre me te mire, po te filloj luften po deshi.

fale Bame tregohu i meshirshem

sipas versionit tim, allahu nuk eshte i tille!!!!!

keta firaune jane haber i keq.ata pafillot qe i lejojne te ngrene xhami ne mes te tiranes po luajne me zjarrin.

Sqarim per Kryedebilet me Fjamur Froncez por me shume Embëlsi për smiley

Sot Lufta kunder Terrorizmit Nderkombetar apo bazave ideologjike dhe organizimeve te tij ka karakter te Ngjashem me Luften e Dyte Boterore .

Ndarja ne Boshtin e se Mires dhe te Boshtin e te Keqes .

Boshti i se Mires sot perfaqesohet nga Bashkimi i Popujve dhe Shteteve KUNDER Terrorizmit . Boshti i se keqes perfaqesohet nga Xhihadizmi Islamik terrorist !

Tani ky sumçja me Profil le te marre armet e te shkoje te vritet tek Boshti terrorist biles po ju keput rrypi pushkes ti thote gjibit " nem lesht te bej gershet me e lidh ne ball te Luftes  " 

Nuk ka snje Veshje as Fetare as Ideologjike as Patriotike per te Justifikuar Terorizmin dhe Terroristet .Kuptohet qe lejohet nga Kampi i tyre Terrorist te ngrejne Dertstilen ! Pra lani kembet pijuni Ujin Ram Berishes me shoke qe u Lidhen me Partizanet ne kulmin e Reaksionit Terrorist ne Veri !

E shndrut PPU ne vatër Debilësh smiley

Ndarja ne Boshtin e se Mires dhe te Boshtin e te Keqes .

smiley

Si me dale direkt nga goja e te madhit (G.W. Bush).

Problemi nuk eshte sepse filani apo fisteku eshte idjot, dhe te tjeret nuk jane, problemi eshte se te gjithe jane idjote ne forma te ndryshme, dmth diku ose per nje çeshtje jane idjote, ndersa per nje tjeter çeshtje nuk jane. Prandaj perfundon puna qe te gjithe i thone njeri tjetrit idjot.

 

Ky ish nje mendim teknik, e si i tille me vlere. Ndonje karikature per ket?

Gjithsesi, problemi nuk eshte fjala "idjot" por akti i te marrit te 50+ jeteve me nje bombe te improvizuar.  idjotet pastaj, e di ti mo, garnityre.

Per karikature prit pak, ndoshta te bije ndonje.

Ndersa per te shpetuar nga idjotsia, nuk duhen lexuar gazetat (ose vetem gazetat), por lexohet ndonje liber per teorine e terroristit, ose teorine e partizanit, qe zakonisht prek edhe problemin modern te terrorizmit (qe ne fakt nuk eshte modern, eshte i modes, shkakton emocione te forta hormonale ne sallonin e sinjora Bertines dhe metrone me algjeriane te Zhardines).

Qe ku e ke edhe karikaturen:

http://theeyescream.files.wordpress.com/...

 

ideologjia eshte bomba me e madhe. terroristet me te medhenj jane te gjithe njerez idealiste.

ata duan te bejne nje bote me te mire,  kjo dhe i ben vrasesit me te medhenj

smiley ktu m'pelqeve. profil-im ka dash te ngrej nivelin e debatit,por gabimisht e qujn apologjist te terroristeve.

ne nuk dime asgje prej gjeje, sa vete ishin kush ishin etj. 

nuk mund pra te diskutojme veç NE AJER. as e njohim irakun e as nuk jemi irakiene. nuk njohim as shqiptarin, e bile dhe ishte apo s'ishte ai vrasesi, njeri nuk di gje mesa lexohet ne artikull. 

dhe diçka, sa do qe te vrasin keta terroristet islamiste, nuk do vrasin me shume sesa vrane amerikanet (anglo-saksonet) indigjene nga te amerikes qe i shfarosen fare, apo sa dogjen po keta me napalm ne vietnam.

tipat si idrizi, i kritikonin nate e dite atehere per keto vrasje, ndersa sot nga qe hane supen e tyre, i perkrahin, se u duken te civilizuar. mos kish televizion (dmth mos ta shifte njeri), do i kish fshi nga faqja e dheut amerikani, irakianet. s'do kish lene asnje. 

Ti s'ke perse te dish Profil freng smiley Ty te mjaftyon si zakonisht

"Lufta eshte vend ku vriten njerez dhe ne nuk mund te dime pse u vrane . Po qe vriten vriten "smiley

Pastaj se kush te ngatrron ty me Francez e Spanjolle , Angleze e Europiane qe vrane  Indigjene , me Babilonine dhe Filistinet nje zot e di qe te ngaterron edhe me Irakun e Vietnamin .Pse mungojne Korete xhanem ?

smiley Vjen kur duhet dhe ikën kur duhet . Ja ky është Here Tak -Tuk -Tiku i vërtetë !

Erdha pashë fitova .... tha Çezari kur Pushtoi Malësitë e qaf Krrabës smiley

Hmm po te me pyeste dikush ti hiqja nje paralele ketij djaloshit nga Kosova, kurre s'do me kishte shkuar mendja te Qemal Stafa. 

Eshte e vertete qe e vetmja gje qe i bashkon eshte vetflijimi per nja kauze. Ndersa dallimi me i madh eshte kauza vete.

Komunizem apo jo-komunizem, lufta ne Shqiperi lidhej drejtperdrejt me fatin e shqiptareve dhe te ketij vendi. Ishte nje lufte prezente ne jeten e perditshme te nje shoqerie qe e perjetonin kete veshtiresi dhe jo nje kauze e imagjinuar e nje vendi te larget, pa pike lidhje me jeten e perditshme te ketij djaloshi. E ne kete pike, Profil, abu kebapi i Kosoves eshte shume larg Qemal Stafes. Dhe Qemali iu leshu tankut gjerman e jo me shku ne Siri e me plas nje motorciklete ne mes civilesh. Kjo e fundit kerkon kryesisht budallek jo trimeri. 

Ndersa dallimi me i madh eshte kauza vete.

Ajo mire, por ti shiko pasojat e veteflijimit. Qemal Stafa vrau veten, Kebabi percelloi veten dhe dhjetra te tjere te pafajshem.

ok pra e gjitha eshte pjese e kauzes

Dhe Qemali iu leshu tankut gjerman ... 

Haha, ishte tank turk.

 

ishte vojo kushi ai i tankut. qemolin ne fakt e tradhetoi hoxha qe e spiunoi te italianet qe ta kish rrugen e lire per "t'u zgjedh" sekretar i pare i partise komuniste. 

qemoli ishte intelektuali (ideologu) me i zgjuar ne ate kohe.

Lash nam! ke te drejte! 

Tani spo e kuptoj fare krahasimin me Qemal Stafen. 

Qemal Stafa vrau veten ...

haha! Sa kenaqsi te jesh idjot midis idjoteve. Jam shume i kenaqur me Peshkun. Eshte ambjenti im.

 

Po njësoj është Gjëmbaç si të dish përse ndërhyn,   si t ' ja fusësh produktit të groshit qorr " kam dhe unë mejtim "

Ku e lamë ?

Te pasojat...

Aktin e vetflijimit të Krishtit , baba Saliu - Stalini e ka krahasuar me te Matrazovit duke bërë një dallim në vetflijimet  ..Heroin nga i Marri nuk i dallojnë Pasojat e vetflijimit !

Ti Gjëmbaç për kë e keshe Llafnë ?

Eshte e vertete qe e vetmja gje qe i bashkon eshte vetflijimi per nja kauze

..dmth qe komunizmi oshte njesoj si xhihadismi ,asnjo ndryshim nuk kane fare per nga kauza  por per koicidence  qe te dyve u pelqenkan tanket smiley
 

ca po mundohesh te thuash se spo ben sens

ai po thote se komunizmi po dhe islamizmi shteteror, jane te dyja sisteme TOTALITARE. pra jo demokratike. ata qe nuk sillen siç keto sisteme rekomandojne, shpallen armiq dhe denohen me vrasje ne mur ose litar.

Nuk behen lidhjet ashtu siç i ben ti vetem duke u bazuar tek nje karakteristike qeveresise. Te bej pyetje, ne kohen e komunizmit, a lejoheshin martesat me femije?

sa vjet ke ne france ti ? apo nuk banon fare ne france ?

Ore, doja te te beja edhe une kete pyetje. Sa vjet ke ne France ti? Se me keto ide qe paske, edhe Khomeini duket i moderuar ne krahasim me ty.

a e di pse te pyeta, se kam pershtypjen qe nuk di frengjisht. te gjitha lidhjet qe sjell ketu, i ke ne anglisht.

Shumica ketu kuptojne anglishten, jo frengjishten, i ndriçuar.  Ja ku e ke dhe gezoju se po te plotesohet endrra islamiste.

ti je kaure keshtu ?

Shiko tani mos te krahasojme patatet me qershite. Jane c'jane ne vetvete, ato jane kauza. 
Dallimi qe doja te theksoja eshte se pavaresisht se cfare predikon ideologjia, ne rastin e Qemalit qe permende ti (akoma se di pse Qemali) ishte ne vendin e tij, ne popullin e tij per te luftuar nje realitet qe kishte pllakosur ne jeten e tij te perditshme. Ky eshte dallim shume i madh kur e krahason me perrallat qe degjon nje i ri, per nje vend te larget dhe niset te luftoje. 

jo per çfaredo kauze vret veten ose te tjeret njeriu.  a e kupton se çfare po them ?

kauzat jane te shumllojshme, mbrojta e pyjeve, e lepujve, e bimeve, e ajrit, etj. 

duhen kauza totalitare qe robi qe shkoje ne ekstrem. te veje veten ne rrezik, e duke e vene kete, as te mos pyese fare per rrezikun qe u shkakton te tjereve.

Po te pakten me i qarte se nje me bla bla bla qe ka prure lefTKopeja eshte . dallohet si Kaposh qe ben kikikirikiki ! Cfare do me shume smiley

asnjo ..

Grande kaka ...shpesh ben gabime ne shkrim si kesaj Rradhe ,qe mund te vleresohen si gabim Shtypjeje .Por ajo o ne vend te e ne fund tregon qe je pe malesive te Homeshit ne Pogradec qe Dielli bie vetem tre ore ne Dite smiley . Mos thuaj Jo ....lalalalala  smiley

 

Kush nga keta soi i debileve qe shtjellojne ngjashmerit mund te na jape nje xeberthim ...me sekretare Partish dhe Diktatura

Perse ne takimin me Alenet vetem dy a tre filma jane qe "bejme dashuri ' dhe qindra te tjere jane qe na sakrifikohemi per Kauzen e Tokes smiley ku me se shumti dallojne karagjoze Franceze me Lui de Filen !

Mundesisht ndonj i fandaksur me Fjamur Frong , qe di te xebertheje ngjashmerite e Kohes se Vetflijimit te popullsise se Faraoneve , Krishterimit ,  Kryqetareve , Jenicereve  etj etj me Sot dhe parasheh te Ardhmen !

po vjen koha e hibridizimit te heronjve, ky proces ka ndodhur edhe me mitologjine e grekeve, ku nje perendi bente disa gjera njeheresh, me pelqen shume shkrirja e qemalit me vojon, sa per nje fillim, pas pak kohe do ngjizet edhe figura e manush alimanit ne nje threesome madheshtor, pra heroi i ri, voqema do quhet, do jete shume inteligjent, qe ne moshen 15 vjecare do shkruaje hartime te thella, do perktheje manifestin komunist qysh 17 vjec, pastaj do rrethohet nga dushmani, do hipi mbi tankun armik, duke ia perkulur  fillimisht tyten (vini re perzjerjen e mic sokolit dhe selam musait ketu, perendia e re do quhet voqemamimu), pastaj do i vrasi me bombe ata qe jane brenda, do e marri tankun e do niset drejt pallatit te mbretit, rruges do e qellojne ne zinxhire, do e kapin, do e nxjerrin jashte te gjysme alivanosur, do e torturojne, do e lene pa uje, (uje kerkuan, uje s'ju dhane - hopa, edhe keshilltaret shume-emerore te Hekalit), aty voqemamimuja yne do e peshtyje majorin gjerman duke i thene: une di vetem nje fjale gjermanisht: Nein, e me pas para se ta varin tek sheshi i te varurve, do thote: rinia shqiptare eshte si bari i livadheve qe i kositun len ma i gjalle... me jepni nje kreher... nje plak do flase me vete, kush e mendonte, gjithe ai voqemamimuhekal...  

fajin e ka amerika. 

siç ka faj guardiola per prishjen e futbollit, (apo federeri per prishjen e tenisit, apo pikaso per prishjen e piktures, etj, etj) po ashtu ka faj amerika per krijimin e ketyre herojve te pamposhtur moderne. 

eshte bo si kuçeder qe leshon flake prej gojes prej mijera kilometra larg. duhet me i lene edhe kundershtarit mundesi reagimi NJEREZOR. te kete edhe ai shans te shprehet, te reagoje. se duke u shnderruar ne maqine, po ne maqine te pa zemert do e shnderrosh edhe kundershtarin perballe teje. 

smiley

armiku yne numer 1, megjithe shfytyrimet e panderprera ne fushe te moralit, mbetet thirrja emocionale.

armiku numer nje dhe jo vetem toni, eshte mungesa e zgjuarsise me kuptu boten.

 

pash nje dokumentar per luften ne afganistan. me satelit i ndiqnin katunaret me gamor si te karikatures tende. kur dy vete u futen me nje kanal anash rruges, menjehere u çuan nje patrulle me makine si ajo e karikatures tende.

lajmeron patrulla qendren : jane duke dhi. 

mnjf, as me dhi rehat NE VEND TE TYRE, nuk po i lene katunaret e atyre zonave. dhe kur keta shperthejne si bomba levizese pastaj, i quajne terrorista. 

kush eshte terroristi sipas teje ?

Oh perendi (imagjinare), gjjithe keta armiq! Meshire!

Zoti im eshte leku. My God is money $$$

nuk je shqiptar siduket.

Eshte problemi yt nese ti mendon qe Kosovaret nuk jane Shqiptare smiley

une mendoj qe ata qe duan lekun nuk jane shqiptare. dhe pse ?

sepse ne kohe te tij, nje poet, Lord Bajroni (nuk di a e njeh) i cili filloi t'i njihte shqiptaret e atyre viteve, ka shkruar : i pelqej shqiptaret se i nençmojne lekun dhe grate. (ne ate kohe neper sallonet e europes ishin keto dy gjerat me te dashura te kohes dhe qe e shkaterruan gjithçka positive te asaj kohe, sidomos ARTIN. akoma sot leku dhe grate jane gjerat me te dashura te shoqerise sotme)

nuk di sa kupton ti.

e kuptoje mirpo nuk jetojm ne kohen e Lord Bajronitsmiley Shqiptaret kane kuptuare tani rendesin dhe fuqine e Lekut smiley

Me fal, nje pyetje kam: Ku e ke mesuar shqipen? Se e shtoke dhe e hiqke e-ne me kacurrela ke balli, mu si kalamajt e klases se dyte. Alamet patrioti kur e shkruan gjuhen tende gjysma-gjysma.

po ti ke emrin e vertet Ana se nuk me duket emer Shqiptare smiley e dija si emer ruse smiley pak shakasmiley

une mundohem te flas si Tosk mirpo flas Geg dhe ne kohen e pushtimit Serb ishte veshtire te mesonim shkrim leximsmiley

 

ne kohen e pushtimit Serb ishte veshtire te mesonim shkrim lexim

ehhhhh ka dit serbi si me ju shkatarru si njerez. 

Te ky ke 1000 budallalleqe qe nxjerr nga goja , ku mund te kapesh per ta ngacmu po per gjuhen ske ci thu se shkruan shume mire/paster.

Artin? 

Le tani profil mos ja fut kot. 

Europes per art si afrohet njeri. 

dhe e fundit ... per mendimin tim femra 1 dhe leku 2 jane kauza qe ja vlejn

Oops lajmi( 1,2) qenka me i vertet se ç'mendoja..smiley

mos lexo shtypin gru se ke per tu çmen, lexo ndonje roman. 

Rrofte mentaliteti kanuno-islamist eh? 

nuk ka bere mire, thote, kokrra e anadollakut radikal! sikur ka pi naj teke me teper. le qe c'ne, te pinte nje teke do ishte shpall haram ne vend! ose te kish bo seks gojor. Po qe ka vra aq njerez, s'ka ba mire djali, jo...

Yeah... Vetem sa u shfajesua rrota e debilit.

nji ferizar, shum ferizara??

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).