Një avion i vogël tip “Piper” u gjet nga policia në bregdetin e Divjakës në orët e pasdrekës së të shtunës, në rrethana misterioze. 

Dyshimet e para ranë mbi dy pista, atë të defektit dhe atë të trafikut të drogës, pasi në të njëjtën ditë, por në një rrugë tjetër të Divjakës u kap edhe një makinë me një sasi të konsiderueshme kanabisi. 

Kërkimi për avionin nisi pas alarmit të dhënë nga Rinasi. Mjeti fluturues, sipas burimeve të para, i përkiste një shtetasi italian që kishte mbërritur në Shqipëri dy ditë më parë, në aeroportin e Rinasit, me leje të rregullt nga autoritetet e Aviacionit Civil, leje me numër 193, dhënë më datë 5 maj. 

Sipas burimeve jozyrtare, avioni kishte qëndruar në pistën e Rinasit për dy ditë, deri të shtunën në drekë, rreth orës 13:30 kur mori lejen për t’u ngritur në një udhëtim panoramik. 

Të njëjtat burime i thanë Top Channel se pas ngritjes në fluturim, pas orës 14, avioni humbi kontaktin me Kullën e Rinasit dhe prej këtej u dha alarmi, sipas protokollit të veprimit. 

Menjëherë u lajmëruan autoritetet përkatëse dhe policitë në qarqet e Fierit dhe Vlorës u vunë në kërkim të ndonjë vendi uljeje të mundshme të avionit, deri sa ai u pikas në bregdetin e Divjakës. 

Burime lokale të policisë thanë se avioni u gjetur me hundë në rërë, ndërkohë që alarmi për mundësinë e trafikut të drogës lindi sepse po në Divjake, po të shtunën, në një tjetër rrugë u kap edhe një makinë me rreth 460 kilogramë kanabis sativa. 

Policia pasi rrethoi vendngjarjen arrestoi drejtuesin e mjetit, i cili sipas policisë është shtetasi Saimir Bajrami, i cili u përpoq t’i shpëtonte rrethimit, por u arrestuar dhe gjithashtu iu konfiskuan 27 mijë euro. 

Ndërkohë, policia shoqëroi edhe pilotin Italian i cili u mor ne pyetje. Piloti nuk pranoi të ketë pasur lidhje me drogën por pretendoi vetëm për një avari teknike në avion. 

Megjithatë, policia bëri me dije se do ta mbajë të shoqëruar pilotin edhe në orët në vazhdim, ndërkohë që marrja në pyetje e Bajramit pritet të zbulojë nëse trafikanti dhe piloti kishin lidhje me njëri-tjetrin. 

Tahiri: Piloti, hera e parë në Shqipëri
“Hetimet do të tregojnë nëse ka një lidhje për trafik drog
e”

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka mbajtur pasditen e së shtunës një deklaratë për mediat, ku ka sqaruar rrethanat e gjetjes së avionit të drejtuar nga shtetasi italian në bregdetin e Divjakës. 

Gjatë fjalës së tij, Tahiri bëri të ditur se avioni ishte ulur për shkak të një defekti teknik dhe ka mohuar që të ketë pasur lidhje me një trafik eventual droge. 

“Në orë 14:40 një avion është ulur në Divjakë. Policia ndaloi drejtuesin e avionit, shtetasin italian Giorgio Riformato. Nga hetimet paraprake rezulton se avioni ishte nisur nga Rinasi në orën 13:26, kishte leje drejtimi të lëshuar nga Aviacioni Civil dhe kishte si destinacion Italinë”, deklaroi Tahiri. 

Ministri i Brendshëm saktësoi se, “është hera e parë që ky avion ulet në vendin tonë dhe se nga shtetasi italian është mësuar se avioni ka bërë ulje të detyruar për shkak të një defekti teknik”. 

Ndërkohë, sa i përket sasisë së drogës, Tahiri sqaroi se ajo u gjet në automjetin e një shtetasi shqiptar që sipas tij nuk kishte lidhje me avionin e që u arrestua. 

“Policia rrethoi zonën dhe identifikoi makinën tip “Mitsubishi”, me një ngarkesë prej 460 kg kanabis sativa në bord. Drejtuesi i mjetit është arrestuar. Ai quhet Sajmir Bajrami, 35 vjeç, të cilit i janë sekuestruar edhe 27 mijë euro”, shtoi Tahiri. 

Piloti italian me preçedentë penalë
Riformato është hetuar për mashtrime nga Guardia di FinanzaGiorgio Riformato, 57 vjeç, piloti i avionit të bllokuar në Divjakë, është një personazh i njohur në Itali. Në vitin 2013 ndaj tij nisi një hetim nga Guardia di Finanza për mashtrim. 

Nga hetimet e kryera nga prokuroria italiane rezulton se Riformato, i cili vetëquhej “komandant”, ishte drejtori i një shkolle fluturimi në Mezencana, në afërsi të qytetit Vareze, në veri të vendit fqinj. 

Riformato ka shkelur një sërë rregullash të fluturimit duke dhënë mësime për transportin ajëror, pa pasur më parë një leje të tillë. Leja që i ishte dhënë 57-vjeçarit, maksimumi mund t’i jepte atij mundësinë për të kryer fluturime turistike por jo fluturime përfitimi. 

Por nëpërmjet dy shoqërimve “Yacht Fly Company”, e regjistruar në emër të tij dhe “Fox Jet Airlines”, e regjistruar në emër të bashkëjetueses së tij, ai ka kryer një sërë fluturimesh taksi nga Vogera në Romë dhe në Puglia. 

Sipas hetimeve italiane, një udhëtim stërvitje nga Riformato kushtonte afërsisht 1.200 euro, një kosto e lartë sipas mediave italine që përkon me çmimin e një bilete nga Europa në Kinë, apo në Amerikën e Veriut. 

Avionet “Piper”, charter-a privatë
Arrijnë gjatësinë 8.5 metra, përshkojnë deri në 1.600 km

Avioni i vogël i gjetur në plazhin e Divjakës është model “Piper PA-32R” dhe i përket familjes së avionëve të vegjël “Piper” që prodhohen nga kompania amerikane “Paper Aircraft”. 

Këta tip avionësh, të cilët kanë vetëm 1 motor, janë gjashtë-vendëshe, nga të cilat 1 është për pilotin dhe 5 janë për pasagjerët. 

Avionët “Piper” përdoren për charter privat, taksi ajrore dhe për transport mallrash. Gjatësia e tij është 8.44 metra, hapja e krahëve është e gjatë 9.99 metra dhe lartësia 2.9. 

Sipas të dhënave, pesha e avionëve “Piper” të boshatisur është rreth 900 kg, ndërkohë që me ngarkesë pesha shkon në rreth 1.600 kg. Pra, ngarkesa më e madhe që mund të mbajë dhe të transportojë ky avion shkon deri në 500 kg. 

Shpejtësia maksimale e avionëve tip “Piper” është 306 km/h ndërkohë që me një depozitë të mbushur plot më karburant, ai mund të përshkojë 1.600 km. 

Foto: Besfort Kryeziu

343 Komente

Lajmi i tch ose tv-Rama, nuk eshte perditesuar. Tashme qe avioni ishte per trafik droge e pranoi qe nga i pari dhe deri te i fundit i qeverise.

Kjo eshte ceshtje e tejkaluar tashme.

PR i dobet i qeverrise tani eshte kthyer ne krah tjeter se ai me "nuk dime ne kishte lidhje me trafikun" ra qe mbreme, keshtu qe kot sillni kete lajm.

Eshte nje ngjarje e rende qe kerkon doreheqjen e qeverise (jo me te nje ministri), po nuk e beri populli te tejkaloje kushtetuten se nuk e kemi sosur te behemi qytetare te nje republike droge.

Nuk u ul me deshire jo por e detyruan policet e Sajmes te ulet ne nje aksion spektakolar .

 

Kjo qenka çqënka.

Fiqo, urdhero, se po e pi edhe une smiley

Gjatë fjalës së tij, Tahiri bëri të ditur se avioni ishte ulur për shkak të një defekti teknik dhe ka mohuar që të ketë pasur lidhje me një trafik eventual droge. 

Sot sikur pohoi qe ka patur lidhje me nje trafik eventual droge. smiley

po pres dritan hilen te deklaroje me garanci te plote se nuk behet trafik me avion te ketij tipi

Dritan hila e dinte se cdo avion i vogel eshte Cesna, keshtuqe per kete s'mban pergjegjesi smiley

Ja u pata thene m'u ketu ne peshk, shoket socialiste keshtu qeshen edhe kur doli vjedhja e thesarit te shtetit ne vitin 2000 dhe u denoncua nga opozita, por pastaj ja nisen te qajne. Edhe me drogen e avioneve u gajasen per nja dy ore a dy dite duke u tallur me mushkonja, ja tani avioni.

E kujt eshte pergjegjesia?

e shokeve socialiste? a e gjeta? ca fitoj?

Nga foto duket qarte qe ne avion nuk ka droge .

Edhe nga dritaret e avioneve duket qe nuk ka gje brenda.

Tamom , je ne linjen e Partise , kshu tha dhe LSI ja ne prononcimin e saj zyrtar , " nga dritaret nuk duket qe ka droge brenda "  smiley

Me vjen mire qe me bere partiake smiley me vjen keq qe dritaret nuk jane me xhama te zinj.

Qeveria Ra thote Basha (I ka ngel droga qe prodhum ne vjet); Rama ik therret shpellari, te vij une ne pushtet; kreshnik xheli kerkon te mos mblidhet mo Parlamenti.

Po ecen para ai vendm guxo e kap droge po deshe, Perpara Perpara ; dridhuni kamunista....Tic Tac.

 

Lajmet thone qe Avioni ka pasur brenda " Piper " i kuq apo i bardhe kete nuk e cilesojne.

O Ed Rama! O pallkari!

Ho mre, nuk doje me e ngrejt shum zonin ti kur plasi bumja e Gerdecit? Kishe frik se mos nuk na pranojshin m`NATO, e? S´du me e von m´rrezik pranimin e Shqipnis, the? Maloki ja hudhi bythes, baxhanakun e boni hasha, cuni vet shpetoi pa u fut n´hapsan, kurse ty mer palle, sot e ksaj dite t´thon: "ke dash me mos me u fut veni m`Natje". T´thone qe je hidhnu shum kur u pranu Shqipnija at´here, ene ke dash me i von hatlla n´rrotat e baces.

Vej men, mer pallkarino, se si bohet zhurma, kur je n´opozit. Ja kau nonen maloki shtetit, policis, ushtris ene kombit, vec ai me i hyp ene iher kalit. Per t´treten her rrjesht, qe ne pastaj ti qajm hallin njoni-tjetrit, se Namik Hoti e paska pas drejt.

I mut t´modh e ka pas drejt Namik Hoti. Maloki nuk zbret prej kalit hic, ene kur ja ke vra kalin e ja ke varros pergjys. Maloki zbret prej kalit, vetem kur vret malokin e jo kalin.

Kali osht si shpirt!

Kishe frik se mos nuk na pranojshin m`NATO, e?

Vertet mendon qe ajo ishte arsyeja?

Jo, s´e mendoj une, e mendon ai.

wishful thinking? a po folim per ket tipin qe ngriti problemin delikat te qarkut te fierit? i get it, we live in parallel universes

Ca faji ka Rama ne ket mes mer burr. Si ke lon fjal pa i thon.

Hahahah casaubono!!!!

nigjo, ed rama o' palle kari e shku' palles karit! 

Po nuk munesh me i vone faj per ket! 

Keta o vlla jane si ato qe e hudhin veten ne ere me dinamit! Ca me i bo polici atij vllajit qe ka vone dinamit n'bythe? 

T'veje 'ne polici dinamit n'mythe t'vet qe t'bohen baraz? 

Kta o vlla jane barbaret!

po u bone si kto, noshta fiton betejen, por hum njerzillikun dhe luften ne instance te funnit! 

Vetem me t'mire fiton qytetnimi! Se me hu' dhe me zjerrm, fiton ai qe hunin dhe zjerrmin ka pa sa ka le! smiley

happy mother's day y'all ! 

Kete avionin  ta marrin e ta cojme tek godina e SHQUP-t ti tregojme botes qe aeroplanit e gjetem.. apo ta kthejme ne atraksion turistik.. si ai aeroplani amerikan ne gjirokaster ..  smiley 

Te bejne foto dhe keta pallat.  

Po 400 e kusur kile u kapen merr burre...cdo jave kapet ndonje ton ne kufijte tokesor e detar nga greket e taljont. 

Rendesi ka qe Shpellari po bohet gati me morr frenat e venit ne dore e me shpetu atdheun prej Canabisit. Cer paskan qen kta gushkuqet, ene ne dimer rrisin Canabissmiley

Po nuk e rrezoji Lul Basha dyshen Rama-Meta kesaj rradhe, harrom besimin e Shpellarit. Na duhet nje Azem o sot o kurre, nuk shtyhet mo jeta me Canabis.

Ka dicka thelbsore qe eshte problem i madh. Kam vu re se PS eshte mjeshtre e propogandes, e injorimit, e manipulimit, e tjetersimit, e mohimit, me nje lehtesi te habitshme te bejne per budalla, ndersa populli i shkret ferkon syte a eshte ne enderr apo zgjuar! 

Perbes Gebelsi ka qene minor para ketyre gangove te Tiranes, pale te tjeret. Mjeshtra te tille mund te gjesh vetem ne fantazine me te cmendur, keta edhe ti zesh me brek neper kembe te thone: nuk eshte ashtu si duket smiley, gabon rende, nuk ka mundesi!

Pertej humorit, do jete problem i modh per ne shqiptaret qe te bejme marrveshjen e fjales njehere se cfare duhet te quhet:

1.  Krim dhe mafie 

2. Trafik dhe kontraband

3. Akte terroriste dhe shperthime me tritol

se mos kujtoni se ka qene me mire kur ishte PD? Jo mor jo, njesoj, me pike e me presje! thjesht keta jane mjeshtra te propogandes dhe manipulimit.

ti ke thon nji fjali te modhe aty ne fund. Une vec do i shtoja ate tjetren, qe me keqardhje nuk po msojme me perdor llogjiken tone po vazhdojme me ate te prijsave

Populli i thjeshte ka ndertu pallate me pare droge e i ka mbush burgjet me cuna droge ne Europe. Doni te luftoni Drogen? Beni verifikimin e pasurive te Gykatesve, Prokurorve, Policise kufitare, si dhe Plakave te emigranteve e vejushave te te ekzekutuarve ne rruget e Tirones e do ta kuptoni ku ka qene droga keto 23 vjet.

Ky Avioni mo i coji peshe cunat e Pedit, shohin drite tek fundi tynelit prape. Gebelsi eshte amator para Pedeistave.

E thash pra, eshte minor para ketyre gangove te PS, por vlen edhe per Pedeistat, nje mut jane te gjithe... ti nuk e beson, keta te vrasin jo naten, por diten per diell dhe nuk ka zot qe i len ne te. kane gurin dhe arren ne dore. 

Por pjesa me e bukur e kesaj historie eshte media, ajo eshte nje perversitet me vete. Pale analistat... mire qe nuk kemi prokuror dhe gjykates, por te pakten te kishim nje gazetar a shkrimtar qe i thote gjonat tamam. Se keto pune nuk duan ndonje zgjuarsi te madhe. Te gjithe i njohin listen e horrave dhe kriminelve qe jane ne parlament me kostumin e deputetit... E beson apo jo, por ai Juliani ka marr porosi edhe prej Parlamentit!

Eshte me e thelle se kaq, John. E thene troc Shqiperia ka vite qe eshte perfshire ne llumin e droges se i sherben funksionalisht tregut Europian. I duheshin vajza trotuari, i merrnin tek ne, u duheshin kallash, ja u conim ne, u duhej Canabis ja u rrisim ne. Po su futen institucionet nderkombetare te anti krim ne i rruajme bishtin. Do zoti futemi ne BE, dhe te kemi monitorim me te forte nga nderkombetaret se ne nuk kemi kellqe.

Po sikur ky avioni te jete distraksion dhe keto dite te vershojne tonelata droge nga portet e kufiri tokesor???? Praktike me se e zakonshme ne kufirin meksikano-amerikan.

Kush ben te habiturin per drogen me zbavit. Edhe dicka tjeter, ndoshta Droga eshte shume me e forte se elita politike, dhe do vije dita qe ene ndonje gjykates a politikan do denohet por jo kreret e droges.

Kujdes kur pini kafe tek blloku o Nacu, se ato biznese nuk justifikohen me te ardhurat nga biznesi juaj i birrave e kafeve.

une dyshoj qe ti je ramist i kamufluar. Ore ne situata te tilla nuk ka barazlargime artificiale, nuk ka vota te bardha, nuk ka sharje ne drejtim te pergjithshem, ka (duhet te kete) vetem nje gje: Llogari per qeverine qe e ka kthyer Shqiperine ne parajse droge, qe beri alibine e trafikut te droges me avione, qe u tall me opinion qytetar kur dolen informatat per trafik droge me avione.

Nuk duhet te kete gje tjeter ndryshe ne po firmosim me duart tona, sundimin e krimit ne Shqiperi.

Krahasime qeverishe bejme sa te duash dhe nese do, jo nuk ka qene keshtu me para. S'ka pasur droge me avione e as kaq trafik te madh. Shiko sasine e kapur nga italianet dhe greket ne kete qeveri, eshte tmerr, skandal.

Dyshimin mbaje per vete se nuk jam Ramist as Ramizist, as Saliist. Kam prova per kete dhe nuk ia vlen ti sjell ketu tek ky debat. Thjesht me rezulton qe PS ka ne parlament vrases me kostum deputeti, jane disa. Po ashtu edhe PD! Nuk mund te them se kush nga keta kriminela qe jane ne parlament eshte me i rrezikshem, por per momentin kryeson PS, thjesht per tradite plus tani jane ne pushtet. 

nuk jam thjesht i barazlarguar, por une kam nje privilegj tjeter ne kete histori: mora fjalorin anglez, francez, gjerman, etj dhe mesova kuptimin e plote te fjaleve "krim, vrasje, kontrabande, shperthim tritoli, mashtrim, vjedhje vote, korrupsion, manipulim mediash, varferi, droge, prostitucion seksual dhe politik etj etj" dhe me rezultoj se te gjitha keto i bojne gangot e tiranes, dmth PARTIA SOCIALISTE dhe PARTIA DEMOKRATIKE, LEVIZJA SOCIALISTE PER INTEGRIM. 

Pike!

Pike!

Pikëçuditse do të kisha thënë unë. 

ti dukesh qe je ramist se kur te gjithe merren me qeverine, ti merresh si Sajmir Tahiri me opoziten. C'pune ka opozita ketu more ramist? Apo qe e denoncoi trafikun dhe ju hordhite ramiste vini ketu te humbisni gjurmet e ujkut me akuza ne "drejtim te pergjithshem".

Tutje more se ju jeni ata qe beni te mundur instalimin e diktaturave ideologjike e te krimit.

ti qeke ftof n'tajar... plasi syt e lexo: Rama eshte nje vemje dhe nje kriminel, se bashku me  Ilir Meten, per pare dhe pushtet shkerdhejn nonat e tyne, Rama dhe Meta po bonj 1000 te zeza, ndersa PD per momentin eshte pushim, dmth bon edhe ajo, por pak me e terhequr, kuptohet eshte ne opozite.

Tashi mos me thuj mo se kush jam une, se une e di me mire se ti... dhe mos fol kaq badiava! Please...

Per mendimin tim e ke gabim. Rama nuk eshte as vemje e as kriminel, as i etur per pushtet e as i etur per para. Nuk ka si qellim as te pasurohet. Rama e ka deklaruar. "Kam problem me vdekjen" Dmth do te lere gjurme. Qe kur ka bere kete deklarate duhet te ishte qeruar nga posti qe ka pasi qellimi primar i tij eshte te arrije sa me lart qe te ngelet ne histori dhe per kete do beje cfare te mundet. Kjo eshte me e rrezikshme se synimi per pushtet e pasurim personal. Rasti me i mire per ta kuptuar kete eshte rasti i lendeve kimike. Me vjen keq ta pranoj por po qeverisemi nga nje person qe ka qellime te cilat jane te rrezikshme indirekt per shqiptaret. Sa here ti rrezikohet pushteti do beje ndonje marrveshje me ndonje shtet te fuqishem qe te mos bjere. Marrveshja do jete ne demin tone.

edhe mundet, megjithat di qe i ka lujt fen korrupsionit qe kur erdhi ne politike. tashi per te mbijetuar eshte i detyruar te bojn loj te rand me kumbarin Ilir Meta & Company, me Koco Kokedhimin e shume te tjere qe i merrni vet ju me mend se kush jane. 

Cer te them mor zot, keta jane ku thrret qameti, pleha te veshur me pushtet dhe kostume firmato...

pupupuuuuu....

Definicioni i fjales 'loser' apo 'damlla': te vish te djelen, diten e qejfit dhe dita e nenes per me teper ne nje blog shqiptar dhe ne mungese te jetes aktive te akuzosh bobat qe bejne pare, nga pozitat e pabuksit. 

Shenomeni dhe mua te libri i pafund i loserave per 5 min. Ciao. 

prap me arropllanin do merreni mo? po lereni çunat te punojne pak, se pa miell nuk keni ça te hani !!!

nuk keni ça te hani

Kujt i flet. Kan mor t'gjith si pushka jevgut. Me ngadal ...

 

Po pse u tha Adriatiku, apo u be Himalaje kufiri me grekun. Keta modernet e krujne kot me ajrin, s'e nxefet dhe Natja, jo per gjo. Nje gje eshte te ta fusi Putini e tjeter Komandant pepinoja.  

ja futen prape piktorit, ça palle qe eshte i gjori! me ministra-çerre si tahiri kjo do ta gjente

ps po pa miell as buke nuk han dot, smiley)

gazetarja thote:  "Një avion i vogël tip “Piper” u gjet nga policia në bregdetin e Divjakës në orët e pasdrekës së të shtunës, në rrethana misterioze." dhe pastaj vazhdon se policia ishte njoftuar per kete avion dhe po e kerkonte ne Fier e Vlore. o policia e kerkonte ose nuk e dinte, moj zonja gazetare. nuk ka e gjeti ne menyre misterioze dhe e kerkonte. 

po ata banoret e zones, deshmitaret okulare, qe njoftuan policine kane ndonje merite, apo ishte nje makine policie qe po patrullonte aty dhe i ra ne sy avioni? 

merret vesh perpjeka e shtypit te majte me e kuruar pak imazhin po jo kaq trashe. nejse, viktima dhe krisma nuk ka patur, te gjallet kane folur, shteti ja ashtu ne gadishmeri, bota e mori vesh, nderkombetaret mbeshtesin luften kunder krimit te bere nga populli, fatura ditelindjes akoma pa paguar, vendi han pa porta si toke ashtu dhe ne ajer, perfundimi eshte: fajin e ka opozita qe ben zhurme. 

po mire,ky aeroporti i divjakes vetem me ''pipa'' do merret!!

ai qe do seriozisht qe qeveria rama te bjere ,duhet te luftoje per vdekje sali berishen!.  per sa kohe ai lloj robi merr fryme,rama dhe jo vetem ai,por edhe nard noka te jete,aty do qendrojne  shoke komuniste te pd-se.

"QESH e QAJ"       

Qesh me kta karagjoza qe e qujne sukses qe ishte hashash e jo "miell".

Qaj me kta qe bojne sikur kan ardh nga hici e jo nga 8 vjet qeverisje. 

drejtori i aviacionit civil, petrit sulaj, perfaqesues i lsi-se paska dhene doreheqjen e parevokueshme me 30 prill, dhe nenshkruar perfundimisht nga ministri me 5 maj. 

Te gjitha rruget atje te cojne...te lsi-a. Petriti ose "leshko", qe duhet ta njohin mire te diaspores se ka nisur me viza fallco qindra hallexhinj, ka 5 vjet ne krye te aviacionit civil. Kush e di sa gola do kete bere keto vite...kete te fundit them se e ka rras per pordhe, ose per t'ja lene kopilin Ps-se.

car nodhi mer se qeka nez fort diaspora

400 kile bar? ahahahaha....

Dihet se trafikantet perdorin te gjitha menyrat per te transportuar drogen.Eshte qesharake opozita me pretendimin se u be hataja se na hyri nje avion sportiv me droge sikur ne jemi te paret qe na ndodh kjo.Andej nga florida ndodh rendom kjo megjithate ushtri qe kane amerikanet.Po ashtu qesharake eshte dhe qeveria me pretendimin deri dje se "keto gjera nuk ndodhin ne atdheun tone socialist".Te dyja palet jane equally corrupt idiots .njerez te cileve nuk u duhet besuar as pastrimi i nje haleje e jo me drejtimi i shtetit.

Qeveria ka probeme me komunikimin me popullin.

Tahiri: Avioni tregon që policia po bën detyrën  

 

“Tentativa e djeshme e trafikimit nuk pati sukses pikërisht pasi policia po bën punën e saj”, shtoi ministri i Brendshëm. [Top Channel]

smiley smiley smiley

Dmth Policia e pa me sy te keq avionin dhe ja prishi rroten, pastaj e kapi ne rrere vetem disa ore pasi avioni kishte nderprere komunikimin me aviacinion ne Rinas dhe pasi banoret e kishin raportuar? 

Nderkohe qe Tahiri sot thoshte se droga nuk trafikohet me nga Shqiperia pasi Policia e Shqiperise (ndryshe nga koha e Berishes) ben punen e saj dhe e bllokon para se te trafikohet: 

Policia greke njoftoi sot dy raste të reja të bllokimit të mariuanës në zonën kufitare me Shqipërinë. [Zeri i Amerikes

Shume pa fat Rilindja me keto "koincidenca" droge dhe avionesh. Po dhe departamenti i PR-it rilindas eshte dobet ama. P.sh. do kishte me pak kosto publike sikur te kishin thene "400 kg hashash eshte pak a shume si te ishin 400 kg aspirina".

ore ku jane militantet e vjeter ,kane ikur? apo po afron paradagayrilindja?

Qeveria e venos nerin po t'i fusi tritolin kacatorrit ose ... t'i shpalle lufte tales, simbas kanunit dmth. 

Perkundrazi, pritet qe cdo parti e ronde te kete dhe aviacionin e vet. Bile do ndertohet dhe nje piste te blloku, se  ... do dalin jasht loje makinat me rrota te medha.

Epike kjo. Operacjoni qenka pas qen kodu : "Piper at the Gates of Dawn".

 

ke nutub permbledhjen e ndeshjes, fiqo. Policia kish lujt fair play, duhet me u pranu

E rrafen e rrafen, po ne policia i barazoi me kacatorrin. Mo mire ta kishin permajt vehten, me nei gol me pak po me nje dergese me shume. smiley 

Po sikur... Lazaratasit te kene bere ndeshjen per t'i larguar vemendjen (dhe efektivat) policise? smiley  Belul, me duket ka patur nje film me nje skenar te tille. Me ndihmo pak.

Edhe mbi nje lajm mbi drogen,diskutuesit ndahen ne te majte e te djathte.

Sa kam vene re zoti Rama ka probleme me komunimimin me popullin.

Nuk e di se kush ja ben PR por ai ose ata persona nuk jane per kete pune.

Nga komunimkimi i keq me popullin u krijua gjedhja jo fort e pelqyeshme me armet kimike.

Edhe ne kete punen e avionit,njeri i bie gizhdes dhe tjetri patkoit.

Po ate hankon 70 vjece qe e denuan per trafik droge e kane liruar keta?

Jo, po do filloje shkollen e fluturimit qe do hapi pepinoja aty brenda. Te pakten te dali me nje zanat. 

Papapapa si eshte ky tch, televizion me i flliqur zor te gjesh, media me dyfytyreshme, me manipulatore nuk prodhohet me! "Ulet" loool. Po kur dergoi skuadriljen e fiks fare per te gjurmuar ata dy fshataret qe thane kemi pare avion ne rruge, per t'i demaskuar se sben, per t'i bere per budallej. Kjo media e dhjere dhe qeveria t'i cojne qimet perpjete thjesht me faktin se e trajtojne publikur si bageti, sikur nuk kane sy, sikur nuk marrin vesh...Zot...

Kur opozitës i duket mushkonja avion 

 

Ne e dimë se ai hall mund të çojë deri në pikën, që jo vetëm mushkonjat t’i bësh avionë që ulen e ngrihen mbi Divjakë, por edhe avionët madje t’i bësh të ulen në rrugën Levan -Tepelenë, ku dhe mushka mund të thyejë këmbën, e jo më rrotat e avionëve, ‘për të marrë drogë e për të lënë para’. 

- Edi Rama në Kuvend, 17 prill 2014

Burime: PS.al | Edi Rama Facebook

smileysmileysmiley

Perpak e paska dekonspiru super-operacjonin.

po t'isha admin, ta kisha fshi ket koment o xhib

smiley Si e paskesh gjetur kete punen e rrotes i ziu? 

Me te tille te barazlarguar gjynah te vuaje Peshku.

Fini, ishte ceshtje kohe derisa te baraslarguarit e Peshkut te akuzoheshin per trafikun e droges me aviona ne Divjake.

Ne fakt faleminderit se fare mire mund te na kishin akuzuar per trafikun e droges me mjete aspak moderne, si p.sh. mushka. Une vete s'e kam problem, por Lubonja pat thene qe Bredharaku dhe Gjembi nuk i kane shume qef mushkat.

Braçe: Imami po luan film me avion, asnjë provë për trafik droge  

 

Ku vajti avioni, ku u ul, në Itali? I keni dëgjuar italianët të flasin për këtë gjë. Nuk kanë asnjë provë. Për këtë arsye nuk po fillon as çështje panele, sepse nuk ka prova. Nëse shteti do të fillojë të funksionojë mbi bazë të thashethemeve, kjo është histori krejt banale.

- News24

 

Tak Rilindas Ngjela: Do ta them dhe une nje batute per rroten meqe Rama s'me beri minister

sipas percaktimit te fundit te fjalorit peshk-shqip, i barazlargum quhet vec nji anti-berishist dhe mundsisht perqafues i teorise rilindase te rilindur rishtas

Reres i ngeli ne dore, po kush e lodhi thuj Takut, kandidat hije per ministerpresident. 

PS. Ti Xhib di t'i japesh araplanit? Kujdes se je under peshk oath. 

I barazlarguari eshte si pat'hatja: edhe buke, edhe gjelle.

Kurse i palarguari eshte thjesht leng prijsash lexhendare te zjere ne tenxhere me presion.

Deshmimtari tregon ne kamera perfshirjen e te baraslarguarve te Peshkut ne trafikun e droges.

Dëshmitari: Ja ç’më tha piloti. I dinte mire koordinatat, ndërsa e prisnin 3 makina

 

Ky avioni bëri 2-3 herë xhiro, u rrotullua, kaloi sipër makinës iku dhe u ul pastaj. Unë vajta për ta parë. Ky piloti ishte Italian, sa hapi derën vajta atje dhe i thashë: çfarë të ka ndodhur, të duhet ndihmë gjë?- Jo jo tha. Po i thashë unë si re? -Rashë tha se isha shumë ulët dhe më rrëzoi era. I thashë unë po nga je nisur? – Nga aeroporti i Tiranës. Po si udhëtoni vetëm ju se dhe ne të ikim në një rrugë marrim një shok, ti pse udhëton vetëm, je dhe turist? Epo kështu me pëlqën tha. Arritëm gjysëm ore muhabet me të, pastaj kur po iksha te avioni ishin dy fuoristrada dhe ca makina të tjera, si ra avioni ato ikën direkt.

- Artikulli i plote tek Ora News

Nderkohe, Policia--sic tha Kryeministri, Ministri i Mbrojtjes dhe i plotefuqishmi Brace--i kishte zene prite avionit dhe mbikqyrte gjithshka. 

Kurse sot plazhi i avion-droges qenka kthyer ne destinacion turistik

"më rrëzoi era" Po mire xhib nuk te lind pyetja, po eren kush e dergoi ne prite. smiley

 

Po si udhëtoni vetëm ju se dhe ne të ikim në një rrugë marrim një shok, ti pse udhëton vetëm, je dhe turist?  Epo kështu me pëlqën tha.

.smiley..smiley

 

xhib,  gadishmeria  dhe dyshimi  na ka mbetur qe nga koha e sh.Enver.. gjithmone vigjilente!  gjithe populli ushtar, tha..   jo per gje, po Divjaka eshte vend sinjifikativ.. prej aty na kane ardhur armiqte e popullit si Xhevdet Mustafa me shoke..smiley

Divjaka eshte vendi ku do te thyejne turinjte te tere armiqte e popullit - ka qene nje parrule e dikurshme.

Po dhe deputetin e ka bishe fare (ne kuptim lexhendar), prandaj.smiley 

Deputeti eshte edhe xhigant

bejne foto robt mer xhib se nuk i dihet, neser thone qe s'ka qene e vertete po ishte nji mushkonje gjigande

I barazlarguari dhe i palarguari nuk jane antonime.

P.s. Z. Oidris, Dita e Kjametit eshte edhe Dita e Gjykimit. S'duhet humbur shpresa.

Po te ishte antonimi paradoks.

kta jane te forte mer ej. Tallen sumen per 1 jave, u shkrine me shakate plot kripe te Duces dhe tani qe eshte pjesa me e bukur, kur duhet me mor kthesen, te bejne moral pse komenton dhe si komenton dhe sa komenton. Po me robert shpie, kjo eshte estrade qe ja kalon cdo estrade, si mund ta lej une ket te me iki?!

ti je nje i ekuidistancuar Berishist i kamufluar i pandreqshem

ti je nje i ekuidistancuar smiley

Ymër paçi të nderuar admin .Maji po ecën mirë .Diell ua bëftë se nuk rreshtin smiley

Fin e nderuar .Të jesh e bindur që ditën e Gjykimit të madh do më çojnë në ferr ndryshe nga Here Tak -Tuk - Tiku që e ka të sigurt Parajsën smiley . Biles me që kam trashëgimi mazllëmse do më dënojnë në Zift .Deri atëhere e vetmja arsye që shpesh e hap këtë Faqe janë pikërisht këto perla Debilësh . Në kohën tonë kishim  në çdo Lagje  .Tani janë bërë aq shumë të ngjashëm ( më shumë se kunupet  e Divjakës ) sa që qëmtojmë e presim me padurim nga këto .

Atë që doja ti vërtetoja vetes për Tërsëinë e një Brezi të Çoroditur me dëngëla Berishiste , që zgjodhi me dëshirë e Pasion Kurvërinë e Mendimit  ,Hipokrizinë  , Shakatë dylekshe të katunit , Mërinë dhe Vrerin , Mllefin , Urrejtjen e Klithma kërcënimesh me "Rumani "  që mender të hanë ...jo vetëm unë por edhe një që sapo ka mbaruar tetëvjeçaren mund ti provojë . Ata janë të gjithë pjella dështake të mendimit Totalitar !

Mos u gënje me shpresën Njeriu u tundua së fundi dhe nuk duroi e Hapi KUTINË ..Dhe shpresa Fluturoi ... Për të vetmen gjë që nuk thuhet në Kuti ishte Dëfreu me buzëshpërvjelurit !

Shqetesimi i vetem i ketyre diteve eshte se niveli i humorit te Portokallise , ka ra nden nivelin e humoristeve, .. komplet derdimene, te basenit !

iiii, sidomos Apt XXl   a ca dreqin eshte , sa fillon, nderrim stacioni direkt , neveri smiley

A, "se mia nonna avesse le ruote", thua ti? Sarebbe una carrozza.

politikanet bejne sikur shajne njeri tjetrin, media ben sikur zbuloi te verteten, ju ktu beni si te  beni , ja ..iku dhe kjo dite e diele smiley

beni sikur diskutoni smiley

Ashtu tha dhe ai kur kaloi nga batalia ne Vietnam tek nderzimi artificial, mbasi i ngeli patatja e nxehte ne tigan. 

Mjere populli thuaj!

Z. Tirona-X-here, ideja eshte qe ne mezi sa po e marrim veten nga Vietnami. Cdo nderzim, qofte edhe artificial, kerkon deshmore te tjere.

Sorry une deri tek 4tra shkoj. Asaj me X mbase i del zot nei tjeter, xhibi psh (nga sa eshte mburrur). Mjaft i kemi deshmoret them, megjithse prijsat lexhendare mund te duan te tjere per te harxhuar potencialin e tyre te larte te nderimeve, si dhe per qef te palarguarve.  

Pare $$$$ e madhe luhet aty. Beni ham e gam gjithe diten ju. 

lerini historite me partizane te veshur si gjermane per te hutuar gjermanet...

Ngjarja eshte keshtu:

Ta marrim te mireqene, bashkeveprimin trafikant pilot (deri sa te dale e verteta nga hetimet) Piloti ka marre leje brenda te gjitha rregulllave per te hyre ne Shqiperi. (se si jane rregullat per kete hyrje, kete pakkush nga ne e di, ndaj te mos bejme kompetentin...) Avioni pasi ka marre leje per tu larguar, dhe me vone (sipas shtypit) ka marrre leje ti vije rrretheqark bregut te detit, ka shkeputur lidhjet me qendren e trafikut si e vetmi institucion qe pergjigjet per mbarevajtjen e kesaj pune. Qendra e trafikut ajror, sapo e ka kuptuar mosfunksionimin e komunikimit me avionin (me ose pa dashje) ka njoftuar organett perkatese sipas protokollit qe e kerkonte nje situate e tille. Menjehere organet shteterore kane reaguar dhe drejjte vendit te mundshem te rrezimit, uljes (verini emrin si te doni) u turren forcat pergjegjese per nje situate te tille te cilat evidentuan vendndodhjen e avionit, bene ndalimin e pilotit dhe ne rruge e siper, ndaluan edhe nje makine me nje person qe kish ardhur nga Italia per kete pune, e cila ishte e mbushur me droge. Deri ketu gjerat jane pjese e rastesise, dhe jo e ndonje operacioni tip..."valet e detit mi none". e rendesishme eshte qe institucionet e shtetit, me ose pa paramendim, u ndodhen ne krye te detyres dhe e zgjidhen situaten ne favor te rendit dhe te ligjit.

Tashti Saluket dhe skota e tij, po u bien borive se kete e ka bere Edi Rama dhe te vetet. Po pse ore kaqola, kaq trap e dini ju Ramen me shoke, ashtu si edhe ata tuajet me ne krye Saliun qe çfare nuk bene si gjate '97, '98, '09, '11, dhe nuk u hyri gjemb ne kembe...E pse?.. Sepse ata kishin edhe gurin edhe arren ne dore... Po te merren me kete pune ata qe jane te veshur me pushtet, ju hapen te gjitha rruget dyert, shtigjet si dhe traret e kufirit ...medemek "per çeshtje shteterore"

Dhe kete trafikun e droges me avion, e kane bere me pare po vete keta... dhe si gjithmone, kur ndryshojne kuajt e karroces, do te gjendet gjithmone nje grup njerezish te dyshimte qe do te arrijne te grasatojne rrotaat e kesaj karroce. Kjo eshte e perboteshme, pamvaresisht emriit qe i vene, ndaj mos beni si booth e qut ju saluket e vegjel ketu sikur zbuluat ameriken...

kot ua prish gezimin, leri te festojne, hareja sundofte ne zemrat e tyre te lodhura nga pritja per ta pare dhe nje here Bariun e tyre ti prije kopese.

Po jo mo Alidems, se kshu ja heq shkopin teorise se super-operacjonit smiley

Thashe une, paska qene mbledhje e gjate, konfuzohen perfundimet smiley

Ka nje avion te ulur ne Divjake. Ky eshte fakti. Hetimi do provoje si eshte puna se media persa kohe qe nuk ka qene lejuar te jete afer tij, pra avionit eshte relativisht e pasakte, pervec faktit qe japin pasaktesi si ai rasti i personit te dyte te vdekur ne aksidentin e Olldashit. Heton Prokuroria e Krimeve te Renda qe ne hetimet e saj njeh shume pak deshtime.

Qe nje avion ulet ne Shqiperi nuk eshte faji i policise. Qiellin e monitoron edhe autoriteti civil edhe ai ushtarak ( behet nga NATO ). Nga kjo pikpamje policia eshte jashte loje dhe kapja e atij Sajmirit duhet quajtur fatlume per imazhin e policise.  Nese gjerat kane funksionuar, pra institucionet kane njoftuar njeri tjetrin per kete, mire, nese jo, atehere ka nje gje qe nuk shkon: shteti nuk funksionon e kjo ose behet me dashje ( shume e rende kjo ) ose kemi shtet leshi ( shume e rende edhe kjo ). Nuk ka si perjashtohet asnjera prej tyre. Do ishte e paimagjinushme qe nje avion i vetem qe eshte ne fluturim ne ate cast te mos jete monitoruar. Aq fluturime ka ne dite ne Shqiperi sa mund ta shohesh dhe me sy.  E kunderta do jete katastrofe per institucionet dhe ata qe u rrine mbi koke, pa perjashtuar ketu bashkepunimin.

Si ka mbritur situata deri ketu eshte tjeter hesap.

Per mendimin tim, droga ka kohe qe nuk eshte me ne Lazarat si magazinim, por ne zona te tjera ku nga pikpamja e magazinimit vemendja eshte me e ulet. Nuk eshte cudi fare qe edhe emra te sapo marre ne polici te jene pjese e lojes sepse jane te skemes se vjeter kur behet trafik pa hesap heroine nga Turqia e me tutje akoma. Politikisht qeveriu eshte ne gracken e mirebesimit qe u ka dhene disa "te veteve" qe kane dhene rekomandime per emerimet apo moslevizjet e disa drejtuesve te policise nga vende pune qe kane per detyre te merren me kufirin apo disa drejtore policie qarqesh.

Ajo qe artikulon edhe vete PD-ja eshte : nuk ishte aksion spektakular i policise, por rastesi njelloj si ai rasti i C4-s.Mund te jete dhe rastesi, nuk e them, por nuk ka veqse thashetheme perqark keshtu qe duhet te flase hetimi.Ky eshte thelbi i tyre nga pikpamja policore.Nuk ka akuze nga PD-ja per policine ne kete rast.Cdo sukses edhe rastesor i policise shikohet si deshtim i tyre.Gabim.

Loja per policine eshte mediatike , sepse nje media A1 Report dha me titra per disa minuta : Aksion spektakulat anti droge, etj etj dhe pastaj botimi i fotove nga ata si TV i pari.

u rimekemb rilindja shokeni! po si mer e paskan bo vete kta me perpara? po pse nuk e lujti iher sumen bracja me kumandarin e te kishin qit naj resme meqe ju qenkeni te bind? po a nuk ishit ju mer qe u gafurrshit deri dje se nato kontrollon hapsiren tone, jo mushkonja, jo avioni nuk ulet dot n'ron etj etj? o dalipo, me ty e kom ere

Venia e dores ne zjarr nga qeveriu se kjo gje nuk ka mundesi te beje vaki ne shqiperi ishte dumb me D te madhe.

kta jane nga ai lloj gazepi qe durojn dhe pa drita e pa uje vec te kene te shendoshe udheheqjen. Tifozlliku i bo robt me bo dhe vetvrasje po shyqyr qe i japin dum vetes

Ajo ja ben muuu si lopa qe eshte trafik droge,dhe qe avioni kishte pikerisht kete qellim(shume lajm fantastik ne prag te vendimit per marjen e statusit,do te shtoja une)...per vete isha disi i habitur e nuk mendoja se mund te ndodhte dicka e tille ne shqiperi,por kur flisja me njerzit ne shqiperi shume pak habiteshin,cfare nuk ndodh ketu o njeri thoshin!! Kjo sa per ate muhabetin pse ka akoma njerez qe ndiejne nostalgji per komunizmin. Ne ate vend,c'do gje duhet ngritur nga zero..duke filluar nga shteti, e kjo ngjarje do te ishte nje nisje e mire, pyetja eshte: a do te bashkpunoje Saliu e PD me policine apo prokurorine per zbardhjen e ketij trafiku,si njerez qe kane patur dinjeni per dicka te tille?

me pak fjale, mero thote se saliu u paske shtene ne mend trafikanteve idene e transportit me avion nga divjaka. Dhe mgjse duket si tragji-komedi, kjo eshte e verteta ne thelb [citim].
Nqse dikush ngre pytjen se ku qendrojne provat e ksaj thenie te guximshme, pergjigjia eshte: ate e di Mero!
 

lliqe si kto duket sikur kane per qellim me i ngrejt imazhin berishes. N'vend qe me majt gojen myll per me reflektu, mero lets his bullshit go faster than homer simpson gets rid of a donut

Qafsha gurin nga ku ne te baraslarguarit kalibrojme busullen tone ekuidistancuese, qeveria e ka kthyer ne estrade reagimin ndaj mushkonjes qe u rilind si avion smiley

Manjani: Janar - shtator 2013, 96 leje për fluturime private - disa pa raportuar destinacionin

 

Zv/Ministri  i Transportit Ylli Manjani, në një deklaratë për mediat ka garantuar se hapësira ajrore është aktualisht e sigurtë dhe e monitoruar në mënyrë absolute. Sipas Manjanit, ngjarja e djeshme konfirmon me 120% se hapësira ajrore e Shqipërisë tani është e monitoruar.

 

...“Vetëm në periudhën janar - shtator 2013 janë dhënë rreth 96 leje për fluturime private, disa prej tyre edhe pa raportuar destinacionin. Shumë mirë që ndodhi kjo ngjarje, pasi duhen hetuar dhe do i shkojmë deri në fund kësaj çështjeje” - ka përfunduar deklaratën e tij zv/ministri i Transportit.

- Respublica

 

Po su Bo Lulushi kryeminister ket MONDAY, harrom besimi i doktorit per LOSERIN e Hollandes. 

Mo mir Grida veq Shpellari duhet me e porosit nje Avion te ulet Tek Korpusi. 

Mbas tritolit keni per tja ndi zhurmen avioneve sportiv se Shpellari ka hap llafin nje avion piper per 400 qillo Canabis. Ti morni tkeqen Mushkonjave se do ju pushtoj Italia e Jugut.

Kasetë dhe prova të reja që fundosin Sali Berishën në vrasjen e Azem Hajdarit, thirri në zyrë prokurorin që liroi vrasësit, i kurdisi atentat me Gazideden -

A thua Xhibolja të dijë Shqip ? Qafshapërkokën e Gjëmbit që them se do e ketë lënë në zyrat e equidistancave të barazlargimit ...smiley

Ne fakt ishte e sigurt deri ne 107% me Manjanin dhe Leshkon e Aviacionit Civil. 13% tjeter e solli Rilindja. 

Ca halabakesh kemi ne pushtet, mjere ai popull. 

Po Gono, mjer ne per gjth ate drog qe na fusin kta Pederat, Bushi obama ene Clintoni. 

Po sa sumezgjut ajo Kodheli, e boni beton Gjadrin e ka blloku ene aerodromet e korces me ushtri. Tahiri ti rrunte goglat Divjakes, ja uli Doktori Piperin per dite plazhi. Prit kur tja plasi Doktori nje Piper Rames mu ne Kryeministri. 

Nuk ju rre Shpellari juve ore jo, por ca ti bej Lulushit qe eshte FLACId

Tironco kujdes nga mushkonjat se sulmojne dyshe, njona ngre corcafin tjetra te picko smiley

 

Si ju ka bo Shpellari specialista carcafesh shoku, zaten Sigurimi e ka bo punen e vet.

Neser Gono tek shtepia e bardhe duhet me umbajt fryma se ka pas kacator medrog anej nga Florida. Na degjenerun o Gon me gjithe ket drog prej Meksike me mauna.

Po ketij edvinit si dilte kufiri detar e tokesor  por pikerisht nga Karavastaja do e ngrinte mushkonjen???

I forte Shpellari Gono, ka per ta zgjidh ceshtjen e jargon it e pleshtave amushkonjave!

Lahet me sapun Tironco, me sapun iken. E heq sapuni te pickumen e mushkonjes.

Uje me hi Gono, nuk e pranon sapunin Vicidolsi sidomos kur poshtrengohet nyja...ndoshta vazelina bopune. Kot flas une se Qeveria ra, ne Divjake ka Canabis. Hej cpo i bojn atij poplli canabisurryes. Bo vaki ezgjohem neser me Lulin Kryeminister..,, ti Gonoske pse mba inot.

Noten Tironco, sa te dali SMS-ja, aty e morim vesh si jane punet ne realitet.

Ose më saktë qafshapërkokën e Gjëmbit ,se equidistancatorja e barazlargimeve  xhibolja , mund të rekomandojë edhe artikUllukun  e Fevzi Uturakut tek Pështymorja panorama . Po i bën korte Sali Qenefit  që si gjithnjë " i di gjërat që do ndodhin " .Thotë se në Vitin 2000

Shtetarët u tallën me vjedhjen e Thesarit por pastaj ..."U Vërtetua se Berisha e kishte të Drejtë "smiley

Thotë se më vonë nuk u vërtetua se teza e të barazafruaruit tek të gjithë nevojtarët z. Fevzi Uturaku , Saliu nuk dorëzoi Flori që të mund të dyshohej për të !

Por mua më shqetëson fakti smiley ...përse shoqja Xhibole nuk ka mundur të Vërtetojë se Sali qenef Berisha nuk ishte në vëndin e rënies së avionit dhe biles pa çanta dhe as diku nëpër  autostradë ,as në pyllin e Divjakës ,  bile -bile as afër as larg Fuoristradës *111

rapadam dapa dipi dopa  Hopa rapadam rapadipi dipi dopa ! hahahahahaha

Hahaha o Xhibo ca thote ky km jone me .... Kape icik tek 1:13 si thote per perkthimin: "I am very disguised by the translation, sorry but I cannot hide it"

o ca qyfyre kjo kronika. Se kush permeni portokalline icik me lart.

Qafshapërkokën e Gjëmbit , e nderuara Xhibole si equidistancatorja e barazlargimit le ti drejtojë një këshillë prokurorit që është i shqetësuar për " precedentin " smileyAeroplan i Bardhë  ...

 Llallë moj lllalë / unë hidh ujë / ti prap si  avioni e Bardhë ...

A ka kërkesa pranë Imam Bajlldisë për "Liçenca " të Përdorimit të Helikopterëve dhe Ligjërimit të tereneve per Fusha private të tilla ?  Çfarë ka thënë Orakulli që parashikon në çdo Kohë se Çfarë do ndodhë dhe si ka ndodhur smiley vetë babi i Yshtjes për barazlargim të Xhiboles zoti Sali qenef Berisha , të paktën prej 2010 ?

rapadam dapa dipi dipi Dopa e Rrota aroplanit ra ke Gropa hahahahahahaha

Natën Xhibole !

Ke filluar te me kopjosh stilin 0-idris-0? S'ka gje, une s'merzitem - perkundrazi. Vec kam frike se pas ca ditesh do vish duke u ankuar: "Ah gjembi te dh... stilin / shoqja x vdiq, une theva b...in"

Opa, jalla, jallam dipidipidopa
Opa, jalla, jallam dipidipidopa

Eh, lujma-lujma belin
Lujma moj lujma belin
T'fal Lala Piperin
T'fal Lala Piperin

Naten zemer Naten .Qafshaperkokentende qe e kam me Xhibolen jo me ty smiley

Po dhe stilin me duket e ke nderruar .Ke filluar vjen pas mua ...Nuk po vjen me AI smileysi shpirtmadh  te thote "Jane femra mor b.ir "smiley  Osht urtesu i cike . Cfare s'te bejne Lengjet pas pirjes .Edhe ai me Viskozitetin e Rrepes se kuqe sikur ka ikur nga "turpi "smiley

Naten dhe pac perpjekje te kenaqeshme  me Stilin e O-O .Defrehu deri ne Limitet e Here Tak -Tuk -Tikut .. E driele eshte !

Alloprani me droge u kap ne saje te vigjilences te policise e jo sepse pesoi nje difekt teknik sikurse pretendojne dashakeqet.smiley

si u rrealizua air-plani ??

po qe po me zgjenjejne dhe mua rilindasit

droga ka plas sheshit .. sesi mundet te futet policia ne Lazarat dhe te thote nuk kemi pare droge dhe te zhvilloje mbledhje me popullin vetem me kete qeveri mund te ndodhe... minimalisht kur te futej duhet te futej per te arrestuar disa dhjetra persona te shpallur ne kerkim

atje kane shku me mush bagazhin secili per vete, ku si shkon menja lazove, se kan kerku takim vete nepermjet kryetarit 

eshte marr nje vendim nga qeveria mbrem vone

meqe me blloqe betoni,si ne lezhe, ka shum shpenzime, do ti bllokojne me shezlongje cdo lloj bregu, breg deti te "lire" jo e jo ,po as breg kanali nuk do kete me .

do hapet sezoni i plazhit gjith andej, edhe atje ku nuk ka uje 

ne fakt nuk eshte avion mo.. thjesht duket i till.. nqs do e shofesh ne kendin e duhur do ta kuptosh qe eshte mushkonje qe ka pesuar mutacion 

Obobo paska qene edhe me keq se kaq smiley

smiley

 

Qe nje pjese e plocise eshte e lidhur dhe merret me kete pune, kjo s'ka me pike dyshimi. 

Puna eshte se deri ku ka shku lidhja, dhe a do e justifikoje kupola apo do marri ndonje mase.

Po nuk zgjidhi problemin Lazaratit shteti nuk mund te kete asnje justifikim moral kundrejt qytetareve qe tju konfirmoje se ky eshte nje shtet ligjor dhe jo Rrepublike Bananesh(sic eshte ne te vertete). Thjesht eshte shtet i kapitulluar i cili nuk mund te siguroje dot ligjin ne territor te vet.... dhe kjo vlen dhe per ata "legenet demokrate" qe iken dhe kane vene kujen tani "sikur nuk e dinin se ne c'Shqiperi jetonin"..Ata e kishin 8 vjete dhe e lejuan te lulezonte Republiken e Lazaratit. Pa zgjidur Lazaratin avjonet e mushkonjave do ikin dhe vijne dhe mbase nuk do jene avjione por skafe apo tragete te linjes radhes tjeter.

Po ca lesh Lazarati,se na u be Lazarati si te ishte..do ti jepet zgjidhje edhe Lazaratit,e do te habiten njerzia sa e thjeshte paska qene,po pastaj? Te them une do dal ndonje "Lazarat" tjeter.Po qe Shqiperia eshte vend tranzit si do zgjidhet? Keto pune e jo vetem keto nuk zgjidhen duke u sjell si njeri me kafshet e duke u terhequr perball protestave "po vendoset shtet policor",te pakten jo ne shqiperi.Kontrollin e teritorit shteti e vendos me dhune,a kane me ndere ta bejne? populli do i mbeshtes..po nuk kane ta lene.

Ore kane nje vit e gjysem ne fuqi pse nuk i kane dhene zgjidhje? leri se "ca do behet" se retorika hidhet ne kosh nderkohe qe shteti ka ngritur duart lart....Lazarati eshte fakti me i mire i inekzistences se shtetit. Pra vazhdojme te jemi "Republike Bananesh" me kartele droge te paprekshem brenda shtetit si ne Kolumbi. Po behemi gazi botes, vjen bota dhe ben dokumentare ne plantacjonet e droges si ne fiset Zumba Zumba ne Afrike..kerkojme dhe imazh pastaj.  Lazarati dhe sistemi gjyqesor duhet te ishin gjerat e para qe duhet te benin keta....Mire ja po e kuptojme qe ne sistemin gjyqesor po i ve shkopin nen rrota Jar musteqja por me Lazaratin nuk justifikohen dot. Lazarati eshte burimi i problemit, ata qe se kuptojne kane futur koken si struci ne rere dhe thjesh i bien daulleve politike majtas apo djathtas.

Te shkoje ti fusin nje loje futboll .....

PO c'Jar leshi o!!! Le t'i nderrojne ato ligjet per KLD e per funksionimin e gjyqesorit se votat i kane, po nuk u do bitha, se po filloi me funksionu gjyqesori, i merr para me radhe pastaj, t'u fillu nga Meta. 

Keshtu qe keta jane njesoj. Lidhur me drogen, ceshtja eshte a jane kaq te felliqur keta te parise qe po organizojne trafikun vete, apo jane keta militantet qe rrihen e vjedhin vota gjate fushates, qe po mundohen me bo ndonje lek?

 

  

Po duket qarte qe nuk ekziston vullneti per te ndryshuar gjerat, gjithca qe eshte bere ka qene thjesht nje make up imazhi nderkohe kur duhet nje "operacjon total" duke filluar nga sistemi gjyqesor dhe vendosjen e  ligjit ne vend

hej..po nuk behet aq thjesht,se nga e thena ne te bere eshte ne mes nje det i tere thone,sa do vullnet te kesh. Kush do e bej? E kupton ti qe do ngritur c'do gje nga zero,apo te duken llafe? Po fakti qe ke nje opozite pale me krimin e qe kerkohet marrja e gjakut te polici si te duket? Do shkosh ti te zbatosh ligjin? apo do shkojne ata qe indinjohen per nje ndeshje futbolli? apo do e luftoj populli qe thyerjen e ligjit tashme e ka pjese perberse te tij e ka menyre jetese? u merr te keqen repubikave te bananave albania e sotme...

Ore kane nje vit e gjysem ne fuqi pse nuk i kane dhene zgjidhje?

Viti behet ne Shtator

Nji makine plot e perlot lefytas me droge te zeze qe vret i paska shpetu Operacjonit smiley

Ja cthote Rama sot per nje nga Gazetat me te medha ne Austri :

 

STANDARD: Sie meinen: Je totalitärer das Regime war, desto schwieriger ist es?

Rama: Nicht nur. Die totalitäreren Regime wurden dort errichtet, wo es weniger demokratische und staatliche Traditionen gab. Der Integrationsprozess wird immer unfairer, weil von uns Dinge verlangt werden, die von den Polen nicht verlangt wurden und die sogar von Rumänen und Bulgaren nicht verlangt wurden. 

STANDARD: Von den Rumänen wurde in den vergangenen Jahren nachdrücklich mehr Rechtsstaatlichkeit eingefordert. 

Rama: Ja, aber es wird immer schwieriger. Es ist verständlich, aber es ist nicht produktiv. Es braucht eine Kombination: Die Länder auf dem Balkan brauchen ihre Zeit. Aber gleichzeitig braucht der Balkan als Ganzes mehr Aufmerksamkeit. Wenn man nur sagt: Die Staaten müssen ihre Hausaufgaben machen, sonst ist kein Platz für sie in Europa, ist das für Europa selbst nicht gut, weil es keine Resultate, sondern Probleme bringt. 

 

Ehhh mer Rame mjekra ( qe te eshte zbardh pak) mjere ai popull qe te ka e lum ata antishqiptari qe te kane mik smiley

 

 

Nuk dime dojc te tere a derbardhe, na perkthe nanji fjale. 

 

Hakiu thote se regjimet me totalitare u instaluan pikeresht na ato vende qe kishin me pak experience me demokarcine dhe shtetin !!!!!

S'e marr vesh cfare nuk kupton ti tek "Die totalitäreren Regime wurden dort errichtet, wo es weniger demokratische und staatliche Traditionen gab."? smiley

Bravo cuna per kete superfreksion...superoperacion desha me thene.

Sapo ka tentuar të largohet, automjetit me të cilin lëvizte 35-vjeçari i është prishur freksioni

Makina tjeter eshte larguar ne drejtim te paditur ne nje nga autostradat qe lidh Divjaken me Lushnjen, pavaresisht se sic tha Bracja, policia kishte shume dite qe patrullonte zonen dhe priste ti kapte keta ne flagrance, e kur u dha lajmi shkoi ne vendngjarje per 4 minuta (megjithese ishte ne vendngjarje duke patrulluar).

Mire Rilindjen, por e polli belaja dhe Arvizun e shkrete me deklaraten se akuzat per trafik droge me avion jane politike. Gjynah vertet se ky ne fakt u perpoq te kunderbalancoje yryshin e PD-se me ate deklarate, sa i perket teorise se uljes se mushkonjave ne mes te dites tek aeroportet e Natos.

Ndersa Telegrafi shkruan per rritjen e vendeve te punes ne Shqiperi...per Blair & Co.

hahahahahhahaha  live.. sa e madhe!! rofsh ballkan web!! Ca po thoshe per republikat e bananeve ti art?

Me sa duket avjoni eshte nisur me droge nga Rinasi, pesoi avarine dhe beri ulje te detyruar ku u nisen dhe furgoni (furgonet) per ti hequr ngarkesen. Republika e bananeve me stemen e gjethes se marjuhanes prej "Lazarati"....

Shiat, deshmimtari dhe fotot kundershtojne variantin zyrtar qe dha Tahiri per ngjarjen.

Te shofim nese Rama do ta zbraze Tahirin nga detyra si cantat nga avioni apo do perpiqet te fluturoje me mbingarkese, sic u perpoq piloti italian.

Meqe ra fjala, shume amatore keta qe kane organizuar transportin e droges, tamaqare ne ngarkesen e avionit, plus qe s'kishin ndonje plan B se ca duhet te benin nese prishej ndonje makine dhe nese Policia s'i ndihmonte dot me shume se 1-2 ore vonese. Rilindja po ben pune me te dobet se qeveria Naltmadhniste sa i perket punesimit te nivelit te trete te transportit te droges.

He mer mos u beni merak se do dali ndonje gje tjeter te harrohet dhe komandant pepinoja me rrote te thyme. 

Ueeee...ah shqiperi mos vdeksh kurre!! Top chanel sapo trasmetoi pamjet video te uljes se avionit ne reren e plazhit te Divjakes..smiley!!

Qenkan trafikant amator. I bejne gjerat sheshit. Lol

Do kete menduar italiani : Ma che razza di paese e questo? Nessuno si fa i cazzi suoi !! smiley

Ueeeee me rob shpije, ça bohet kshu mer, mir qe bojn tregti me droge me aviona e me Mitsubishi, po kta shakan edhe Lencin, mer ti......ueee me rob shpije......ueeeee.

Jo, mer, po kjo qeveri e ka hak me e rrexu periher. Le qe ça them un, "kjo qeveri ka rene" tha Flower Power.

Tashi o burra, kush te turret tek televizioni, bini burra, se shteti ra!

Ka rene shteti. Pike. Eshte thene ketu te peshku qe diten kur u betua qeveria smiley

Belulo,

Ne te tilla raste thuhet "Gjylja e madhe plasi"!

Ore me duken mua apo jane pak si te dhjere ne breke si Sajme Kokeshpulla, keta peshqit "rilindas". Nejse s'kane faj se Mbretit (te shpelles) gjylja i plasi mas 3 vjetesh. Keta as vitin s'kone bo ala. Sidoqofte une i them mos e rruni se cudia mo e modhe 3 dite zgjat. 

Po ky muhabet osht nje gjo me tall trapin se nuk ka pas, nuk ka dhe nuk do kete budalla ne Shqiperi mos ta di qe nga Shqiperia del droge e qe kjo droge del fale lidhjeve me shtetin. Po kur te kapin gafil dhe mbi te gjitha pak dite masi ke perdhos Parlamentin duke u talle me shqiptaret tu permen "kininat" qe ka shpik qeveria me zhduk malarjen ne Myzeqe, bohesh me u tall rondshem.

Nashi robve me men ne kete faqe i boj nje sfide. A ka burre none me me gjet nje ven te botes ku robt pagujne sigurime shoqerore e shendetsore per rrogen e 13, bonuset, oret shtese dhe mo e forta fare, kompensimin gjate lejes se lindjes. (Shqiperia nuk quhet se me kete tufe .... ne qeveri ka kalu automatikisht pjese e nje galaktike tjeter).

mesa di une nuk paguhen sigurime shoqerore dhe shendetesore per bonuset dhe rrogen e 13. Besoj qe duhet te nderroni shefen e finances smiley

Paguhen plako. E ka vendos qeveria ne shkurt. Informohu ene do shofesh qe fatkeqesisht kam te drejte.

epo mire e paskan bo, qeveria mendon qe edhe kur te dalim ne pension te marrim pension te trembedhjete mesa duket smiley

Ju paska more molli per vucidolsin, me duket. smiley

Jo mer daje thjesht me vazhdo alergjia ndaj gomarllikut. Nuk du me u duk pesimist po si pak gjasa ka qe te me kaloje si alergji. Me thone te drejten, pavaresisht paragjykimit negativ ne pergjithesi per Ramen, nje shprese te vogel qe te pakten ca kohe te rrojsha pa alergji ne gjendje te ronde e kisha. Po nuk qe e thone. Keq e mo keq po bohem.

Me sa duket vetem rrogen tate e paska morr molli per shpellarin. smiley

Ho mer se vec tu u qa metet, aty parja sheshit, bo hesap po qisin voj per mushkonjave.smiley

A ka burre none me me gjet nje ven te botes ku robt pagujne sigurime shoqerore e shendetsore per rrogen e 13, bonuset, oret shtese dhe mo e forta fare, kompensimin gjate lejes se lindjes. (Shqiperia nuk quhet se me kete tufe .... ne qeveri ka kalu automatikisht pjese e nje galaktike tjeter).

Po, ka.

Gjermania!

Paguan ti sigurime shoqerore ne Gjermani per bonusin qe merr ne pune?

Kazono po ta precizoj jo taksa mbi te ardhurat, sigurime shoqerore.

Bonuset taksohen mevete vetem me taksen e te ardhurave, nuk zbritet gjo per sigurimet shoqerore dhe per sigurimet shendetsore.

Rroga e 13 trajtohet njesoj si 12 rrogat e tjera smiley , te zbresin % qe te takon per sigurimet shoqerore dhe shendetsore, ta taksojne njesoj me taksen mbi te ardhurat.

Oret shtese jane te ardhura qe paguhen me rrogen dhe i nenshtrohet te njejtit taksim dhe pagesa per sigurimet.

Rroga qe merret per lejen e lindjes dhe paslindjes paguhet nga kasa shendetsore dhe jo nga punedhenesi.

 

Prape me barre ti?! smiley

Guçe, po e korrigjoj.

Pashe edhe iher qitapin per siguri dhe me rezulton, qe edhe nga bonuset dhe premiot jane hequr nje % e caktuar per sigurimet shoqerore dhe sigurimet shendetsore.

Kta gjermont pasken qen t´poshter mer lal per te ta rremby lekun nga xhepi. smiley

Plako, une polla se kur je me barre vje m'pune pra nuk je me leje lindje. smiley
Po ti me lexo me vemendje te lutem. Une kam fol per kompensim qe merr gjate lejes se lindjes. Kompanite serioze i pagujne te punesuarve te tyre nje pjese apo tere diferencen e rroges me pagesen qe u japin Sigurimet Shoqerore. Keta kane vendos qe te te marrin sigurime shoqerore edhe gjate asaj faze. 

Shiko me vemendje ligjin sepse kjo gjo ka dicka shume absurde. Sigurimet shoqerore kane nje tufe me zera po kryesoret me sa di une jane pensioni dhe asistenca nese humb punen. Te dyja keto llogariten mbi bazen  e rroges dhe kurresesi mbi bonuse apo ore shtese etj. Ndryshon vetem per rastet kur i punesuari ka ne kontrate qe paguhet me dy pjese, fiks dhe variabel. Per keto lloj punesh sigurisht qe "bonuset" nuk konsiderohen si te tilla por si pjese e rroges sepse ashtu jane ne fakt. Kurse bonuset e jashtezakonshme per performance apo pjesa e fitimit te kompanise qe i shperndahet punonjesve (Allianz dhe te gjitha firmat serioze e bejne kete) nuk mund te quhen pjese e rroges sepse nuk jane te garantuara. Dhe nese ti humb vendin e punes askush nuk te paguan duke u bazu te rroga+bonuset e paparashikuara, por vetem te rroga.

Te te jap nje shembull konkret. Qekur Sala hoqi mak per deputetet dhe poste te tjera qe kishin makina funksioni, ketyre njerzve i paguheshin 35.000 (te reja) si kompensim per shpenzimet. Kur keta njerez ikin nga puna, kane nje pagese kalimtare (kshu quhet) qe llogaritet si perqindje e mesatares se rroges se tyre baze gjate vitit te fundit. Pra nuk paguhen me perqindje te rroges+kompensim. Perse duhet te paguajne sigurime shoqerore edhe per kompensimin?

Vallahi frongu per keto gjona ja qit syte qeveriut. Nuk besoj qe gjermoni te jete aq budalla (se nje cike jane ata smiley sidomos tani qe afro boterori) sa t'ja fusi shteti. Pastaj si veshtire qe shteti gjermon ta coje nepermen me ja fut qytetarit te vet.

Une kam fol per kompensim qe merr gjate lejes se lindjes. Kompanite serioze i pagujne te punesuarve te tyre nje pjese apo tere diferencen e rroges me pagesen qe u japin Sigurimet Shoqerore. Keta kane vendos qe te te marrin sigurime shoqerore edhe gjate asaj faze.

sorry, nuk kam patur te beje me kete pjese. Ime shoqe nuk mori kompesim nga punedhenesi per diferencen e rroges (diferenca ishte me te hik petlla!), keshtu qe nuk e njihja si metode.

Kurse pjesa e bonusit dhe premiove qe merr nga punedhenesi ketu ne Gjermani i nenshtrohet taksimit te plote si nga taksa mbi te ardhurat ashtu edhe nga sigurimet shoqerore dhe shendetsore.

Tashti un nuk e di, nese gjermont jane budallenj apo shteti i tyre osht budalla, se un jom i ardhun ketu smiley Di vetem njigjo, qe kur na i heqin ato pare nga bruto, shteti na i merr sipas motos: "ne per t´miren tuj e kena" smiley

Do shifna ne kur t´vij prap m´Tiron n´fund t´mujit, apo do me m´cifesh prap neper Vjen e Europ? smiley

Varet kujt i thu fun muji ti plako se me verte i kom ca plane. Po nejse kesaj rradhe do e gjejme kohen pa dermon.

ty te ka plas gjylja ne koke.. Po shkruan si Saliu ..  smileysmiley 

Ti, bashke me Belul Tosumbacin,ferkojini ato gjylet fort,njelloj si Plaku Mere. smiley

Saja, si ai trimi i Ceco Topullit,i mbertheu gjylet me velenxhe duke u'a zene frymen ,e as mullaret tuaj nuk u dogjen. smiley

Po pra , punonjesit e policise kane shkarkuar drogen .

qellove si kalama o lame... tani qe tha Brace qe jane polica thua ti.. smiley 

Shume dobet prape PoRdha e qeverise. Nashi ky Bracja ne fillim na tha qe policia ishte ne ndjekje te avionit dhe i kapi me presh ne duar trafikantet. Tani na thote qe piloti nuk dyshohej per trafik se makina e dyte nuk ishte kap akoma. 

Po car lesh shteti po na boni mer njerez qe polici shkoka ne vendngjarje me makinen personale? 

Tani do filloje kjo faza e ndyre e prodhimit te kunderlajmeve qe te hapin barkun (jo se "lajmet" nuk ta hapin) dhe te vje me i rraf se eshte "fyrje e rande" e inteligjences.

me nje fjale o lizander news24 genjeu dhe "gjylja" paskish qene vetem ne koken tende.. 

ej, po sa mushkojna rreth kokes se atij deshmitarit? Paska pas te drejte kryeministri smiley

jo me vlla, e bote sala trafikun (sipas informatave te fundit shokeve, Partia e paska dit po pritet me u hap canta e zeze e tak Brahos). Po ky sala t'pakten avionet i kishte te hajrit o lla, nuk i degjum najher per avion te prish...kjo nuk eshte pune serioze. Pranej partneret menojn qe ne nuk jemi te afte me mor pjese ne projekte me rendsi. Ky trafiku i droges mund te jete dhe si tip testi per qeverine, mendoj une

Ore të fyesh "InteliDjencën " e këtyre të PD-hit ose shokëve antikomunistë është një problem I Modh mer jahu , se dëmtohet edhe InteliDjenca në shkallë Kombëtare .

Apo nuk është kjo një InteliDjencë që i qan shpirti për njëçikë llapaqenësi pas mullarëve të kashtës që i Ushqen Babasqapi smiley

Si nuk digjum Njonin nga këta të InteliDjencës së modhe  ,si Bajerni i modh sa i modh mer jahu , duke filluar nga kreu i InteliDjencës LuldashKurbaniBashkisë , minimalisht të Paktën ..

" Inkurajojmë Policinë dhe organet  në Luftën kundër të gjithë veprimtarive kriminale që përdorin e trajtojnë R.Shqipërisë ( demoktratike , apo jo )  si pjesë Integrale e Krimit Ndërkombëtar "

Kur nxorri akuzën e parë për , shfrytëzim strukturash e mjetesh Shtetërore e Gjum të Thellë mbi krimin të NAT-jes Sali qenef Trafikant  Berisha ( ka pas dhe një mik me këtë mbiemër smiley ) askush nuk dyshoi që paralajmëroi " Miqt e Miqve "

Largasnju burra se na Diktun .Nuk jam më unë qe e Organizoj . As Paloka .Shkoni Vritni Ramën me Tahirin . Ata janë pengesa !

Tahiri ka specialistë afër tij që  dinë " kur krijohen këto zhurma e furtuna në gotë UJI

KUJDES . Të tjera pregatit Krimi i Instaluar në Pushtet prej 25 Vjetësh nga Krye Intriganti e Kryematrapazi Sali qenefi  . E ke të vëstirë ti gjesh Këmbët por Ngushtoja dhe Shtrëngoja Lakun , sa ti vinë "Kolumbianët " apo " Ndragheta " që të dorëzojël veten apo ndonjë A.Hajdar që ka të fshehur si Palo..ja !

 

Bracja prononcohet nen tagrin e ....?

Tahiri ti mshoj karriges ose ta liroje ate. Nga ana tjeter akuzat se ushtria e policia paskish qen te lidhura gjer ne rangjet me te larta me drogen rezultuan aq serioze sa avionet prej letre te NN2?

Prit , mos u ngut. smiley

Bishtin e dardhes dum. smiley

Ka qereles ne mediat rivale.

News 24 vs A1 Report.

News boton foto dhe ai djali mundohet te argumentoje seavioni po shkarkohet nga persona me robe te zeza, theksoj te zeza, ndersa A1 Report jep foto te te njejtit moment ku uniforma te policise shoqerojne pilotin qe leviz cantat.

Nuk ka me qereles po t`i shohesh.

Secila pale, shikon lajmet qe i pelqen. Shifi ketu. Po prit, se jo cdo gje mund t`i bjere ne dore djalit te Sheqeres qe ta dekonspiroje. Prit. smiley

6 Mitsubishi thote News 24. smiley I moren me qafe ata qe jane pronare te ketyre mjeteve e qe jane ne mode shume ketej verdalle, mbi Vore. smiley

Une e kam nje emer qe me vjen ndermend. Ishalla flet ai Saimiri, do zoti e flet, qe te iken ca hale nga qarkullimi ne politike.

P.S. Bamiri i Partise Tahiri Ka Dashnore, do kerkoje zgjedhje te parakohshme me nje deklarate.

Eshte deputeti i venit mer. Nuk kishte asnji divjakas te natarrum, pervec reres, se era vinte nga deti tha.smiley

Un nuk kam mor vesh i gjo akoma; tamtamet perse gezohen?

Kush jane tamtamet?

PS. Sidoqofte, harene e filloi km-ja me histori mushkonjash.

ou? se ke marr vesh e? KA RENE SHTETI, sa here duhet me ta thone se nuk merrke vesh smiley edhe vete basha e tha kete rradhe "qeveria ka rene" smiley Keta gezohen se po presin ti therrasi populli qe te marrin ne dore shtetin dhe njehere, ne baze te motos "o sali o vella kthehu prape se beme shaka". Nuk e kane kuptuar akoma qe populli nuk eshte bejtexhi i gjithi smiley

Epo nese e ka thene Basha!!!! smiley I ardh funi kulshedres se kuce!!!!

Braçja prononcohet nen tagrin se eshte deputet i Divjakes...smiley    por tashi ne pergjithsi,  une  kam vene re se sa here futet Brace  ne debate  e prononcime, eshte  me shume   ne rolin e zhurmuesit,  pa ndonje peshe esenciale...

 

ndersa  per te thene qe rangjet e larta te ushtrise,  por sidomos te policise  ''nuk kane lidhje  me trafikun'' nuk jane serioze....?  hemmm, me duket e nxituar..   pamvaresiht se opozita  e fryn per  perfitimin e saj ne sy te opinionit,  jane ca fakte shume  te forta  Bama qe  detyrimisht  vene  segmente te  te policise lokale por edhe me lart ne digastersmiley   nen dyshime serioze!    se te kam rixha, avionet  po bllokojne rruget nacionale, apo plazhet ne mes te dites... nuk e di nese e pe reportazhin e top-channel....  por e konfirmon edhe deshmitari  ne interviste  qe para ndonje muaji  ka pare avion qe fluturonte aty rrotull..   he si thua ti,  rastesi te jet prape  dhe   policia  sdi fare, mor po fare fare gje..??

Edhe ti Belul kabim ben qe nxjerr dhembet. Situata eshte serioze, duhet shoqeru me ndone marsh luftarak. smiley 

funeber jo e? mund te bojm gallate vec kur morim sinjal nga lart, per naj mushkonje psh.
Tani ndryshon puna, me urdher nga lart duhet tna mbuloje nji vello serioziteti. Nji analize statistikore ku ta hudhim poshte gjithe ket histori te sajume dhe mundsisht ku fajin ta kete cuni i sheqeres, do na hynte shume ne pune

Une do te kilikos tha, po ti mos qesh. Aty duket forca e karakterit. smiley

Vucidolsi e ka fajin, thone u eshte shtu aksiomave te Euklidit. 

O belul,

Aludimi, per mos te thene akuza kryesore e opozites ish qe droga ish e Rames dhe e Sajmirit. Akuze te cilen Goni poshte e beson akoma ndonese ai qe Berisha i theu dhembet e bukes u terhoq ne prokurori duke thene se per gjadrin me tha nje "ISH shef policie". Pa qe ka pasur e qe ka elemente te shitur e te blere as qe diskutohet. Kete shtet na la monstra. Puna eshte a do ti shkojne gjer ne fund spastrimit ne rradhet e policise e me gjere? A do shohim nga keta ne dyert e gjykates dhe me vone pas hekrave?

Bama,  qe ti biem shkurt muhabetit tani duhet te bien koka..  shefa policie, drejtora antitrafiku deri ne ministri  e ku di une,  duhet  shkarkuar!  e nese bejne hetime serioze  ka per tu dale emri, duhen futur ne burg  bashke me trafikantet e tjere!  do te besh shtet apo jo..??  

eahte nje fakt i hidhur, por trafiku i droges nga Shqiperia ka ca muaj qe eshte rritur shume fare..  sa here kane kapur italjanet, (por edhe greket), maune  te ardhura nga portet e Shqiperise plot me mall..?    sa drejtora policie  te portit  apo polica/doganiere   jane shkarkuar nga puna  per kete fakt..??  

me ngadale more belul,me ngadale. te shoh shume te axhitume keto kohet e fundit smiley. jep direktiva si ai servili shef llanos - a more dritshkurter,kujtuat se me hoqet nje tulle dhe do me rrezoni,tha. smiley

po mire mer pjeter... mire mua qe me paske vene re keto kohet e fundit... po veten tende e ke vene re mo..?smiley   qe nga koha e  Gjadrit dhe  ''mushkonjave''  e deri  tani qe na doli muhabeti ndryshe e kam llafin?smiley

 

p.s. une nuk jap direktiva, thjesht  nje mendim them...  do shtet?  a kane premtuar shtet..?  e pra  duhet te japin  pergjigjesi   pergjegjesve  dhe te marrin pergjegjesi  gjithashtu!    ndryshe nuk  behet kurre shtet!!

Mos u ligeshto mor burre,gjithcka eshte nen kontroll.Shtet do ti,shtet do bejme ne. smiley

....nen tagrin e rrumpalles.

u bone 9 muj nuk kane te numrume skandalet dhe mashtrimet per te mbulu skandalet. keto te vejne ne pozite te veshtire. por ca do pritej kur te gjithe e dine qe qysh ne ngjizje ky pushtet e kishte krimin/korrupsionin/trafikun/arrogancen brenda.

Deshmia me foto e banorit te Divjakes;

Nga avjoni u shkarkuan 7 canta dhe u ngarkuan ne makina

PROVA TE REJA TE AVIONIT NE DIVJAKE

 

 

Kapo, ke bere copy-paste foton e gabuar me duket, se une e rrotullova monitorin ne te gjitha drejtimet dhe nuk i shof dot 7 canta aty smiley

swedo, lene punen e cantave se sna duhet mo.E mira na erdhi nga qielli nga vete perendija. Shyqyr zotit qe u bo sebeb ky avjoni dhe ai piloti gomar qe hapi pune  ene per na te opozites e  te fillojme me bo pak rremuja neper shesh tani se mbetem kafeneve dhe forumeve  smiley  
 

Nxitoni se po fiton teren Bamiri e do dilni parti e katert pastaj ne zgjedhjet lokale, mbas LSI-se e TKD-se. smiley

 Bamir pacja dekoroi me dhjetëra spiunë të Sigurimit të Shtetit dhe madje dhe prokurorin që qëlloi me plumb në kokë Xhelal Koprenckën,prandaj i ndjeri Bashkim Gazidede do të shprehej se: “Topi është nga Zerçani i Dibrës me origjinë dhe spiun i Sigurimit të Shtetit”.smiley

 

Vigjilent si gjithmone..Si ka ardh undhezimi nga byroja "Droga po ngarkohej apo shkarkohej?" smiley

Edhe po qaheshim per aeroport ne jug...Ja mer ti ulin charterat ne rere apo s'eshte dhe romantike

Ca jane keta 'deshmitare' trima kshu??!! Ka trima me sot? 

po ça trimerie beri deshmitari..?!  ai nuk eshte se tha emra te pervecem... ai tha ato qe jane te ditura  tashme.. pashe  nje avion  qe u rezua.. pashe dhe nje makine aty prane qe kaloi dhe kaq...  ku  rreziku ketu..?

U prishi planin medemek. U iku nga duart gjithe ajo $$$$. Ska nevoje per emra te pervecem. Ti psh e ben? Sma merr mendja se e ben! ( kur ska gje per ty aty)

Une them me qe eshte dhe sezoni turistik te bejne ndonje spot te ri turistik ku ne qender te jene prodhimet "bio" te Lazaratit smiley

me koqe kanari qe jane keta te pdhit... Ore ky aheroplani ka ardhe per te marre apo per te sjelle, se jane dy gjera komplet ndryshe... Sipas Ballkanit te Irfan birrraqoftes, ky paska ardh, qenka shkarku. po se ku mbine ato 6 mitsubishi e nja dy a tre golfe aty qe e moren ngarkesen nga nje aeroplan Me difekt,  ket vetem Lenci e di....dhe ketij Lencit, student (smiley nga Lushja smiley

Nga menyra e marrjes se filmimit, ky Lenci bashke me shoket e vet, duket sikur kane dale me prit Nalttmatedhhimin, e jo mo te bonin ca selfie per qef  te tyne.... nejse, keta jane te papame, ne vend te vejne vetlla, i qesin syte vetes....

E kom thone edhe me lart... siikur te doje nje qeverri te merret me pisllliqe, e bo, pa ja bo syri terr, dhe nuk e rru hiç, por i ve te vetet ne rrresht dhe e mulo si t'ja doje palla e k....Siç kan bo qe te gjithe.... Sala hodhi ne ere 26 veta, shkaterroi nje zone te tere, dhe faji na doli i Rames qe i paskerkesh dhene Delijorgjit ca leje ndertimi dhe ai nuk kishte faj fare..... e po ashtu vrau 4 veta ne bulevard diiten per diell dhe tha pa piken e turpit se i vrane me çadra pistolete dhe nga afer fare.... A e kuptoni se sa kot qe jeni o njerez.... ????Sa qenie me inteligjence te ulet qe jeni...????? Jo per te mbrojt Ramen, jooo, por per te mbrojt integritetin tuaj.... per gjithe kete gjullurdi qe po beni ketu, e sidomos nga "armiqte" e Rames, duke ferkuar duart nga kenaqesia se shyqyr qe i ndodhi ketij palloshit... se mbase na vjen prape Sala ne pushtet, tregon edhe nje here verberine intelektuale te shume prej jush, qe medoemos doni ta nxirrni Ramen patjeter te lidhur me trafiqe, me pislliqe apo edhe me gomarllleqe te ndryshme. Po si nuk e kuptoni, po ata te "jashtmit" qe i kane te vetet ketu brenda, mos valle i quani ju syleshe...??? Ata po e presin Ramen kudo dhe ngado.... A nuk e mbani mend Saliun tuaj qe pas 21 Janarit nuk e priti dhe nuk i erdhi askush??? Kaq budallenj i dini ju keta dhe na dolet ju bythe e qute duke i kap gjonat ne ajer me fendçurine tuaj.... Po pse, i prishet pune  Rames nga gjithe keto traplliqe qe numeroni ju ketu... Po jo mer jo, ketu vetem ne dalim te humbur, vetem Shqiperia humbet...Dhe kjo vetem nga nje skote e qelbur njerezish qe per arrivizmin e tyre  xhelozite, cmiren apo patoologjite e ndryshme qe i karakterizon flasin me nje urrejtje te semure TURP

me kaq pak do e justifikosh mbrojtjen mo? duhet text me 2 faqe minimumi,mundesisht texti te jete disi poetik, jo vetem rama,saliu ,ps pd ....

Alidemso mos u nxef se Gomeret e Pedit i ke ne rruge te enjten. Qeveria duhet te japi doreheqjen se droga nuk arriti ne destinacion. Te shofim sa trapa do kene rreth vedit. Po bohen gati per te morr pushtetin se u bo shume, plot 9 muj. Po pate bythen ta morrin ca te themi ti dhe une, nuk eshte as e para asa e fundit. Por me te bo Luli si Garib mo i ka ardhur fundi atij vendi. hajt per hajer mo se edhe me keta taliban ne opozite nuk shtyhet mo. erdhi dita te pastrohet halja nje here e mire.

Bracja po thote qe superoperacioni konsistoka tek fshehja e droges nga policet me rroba dhe makina civile para se te mberrinin aty oficeret me uniforme dhe makina policie?

Komplet ndryshe nga varianti qe dha dje Bracja, sipas te cilit superaksioni i Policise u arrit ne sajte ne dy elementeve kyce: avaria e avionit + prishja e njeres nga makinat e droges.

Nuk e prisja qe Brace ta tradhetonte Rilindjen ne kete dite kaq te mushkonje-veshtire. Shpresoj te mos jete duke e bere kete nga inati qe Erjon Veliaj i gjen tak-fak pune njerzve me 1 mije euro.

P.S. Te pakten cantat nuk rezultuan te ishin me trahana ose veze lol

Keto deklaratat ndryshe shpjegohen me mekaniken kuantike, dmth macja mund te jete gjalle dhe kaput njekohesisht. 

o bama, po ku i ke shoket e partise, te kane lene vetem ?! smiley
dite te veshtira ju presin, u ngelu dopio 6 ne dore (keshtu e ka industria e thashethemeve)

"stefing" sipas nevojave. smiley Me ksi nivel upuzite do shofesh se qivriu do leje vetem nje roje ke dera kryesore per tju pergjigj nevojave dhe pytjeve te tyre, per te pakten 16 vitet e ardhshme. smiley Bracja me duket se po del vullnetar. smiley

nje pilot gjerman kerkoi, 30.000€ me ul nje avion sportiv afer gjadrit, pastaj doli pipinua me 15 mij e ul une ku te doni tha
e duam ne divjak
aty do ta ule smiley

Këta do bëjnë mirë të digjojnë e të mësojnë pak nga vetpërmbajtja e Arvizusë që besoj është  përfaqësue i Amerikës edhe për Lulashdashkurbanin e Bashkisë. Siç duket Njerzit NORMAL duhet të edukohen Jo me Ulërima por me Deklarime Publike të Organeve kopetente të një shteti demokratik .

 PD-hi duhet të jetë më e matur dhe të Kuptojë vitin në të cilin Jemi . Ti rishohë deklaratat Revolucionare të këtij Buzëqumshtit të PD-hit Lulashit .Kjo pjellë e Kohës së mentalitetit Kundër Imperializmit Amerikan , duhet edukuar të mos pijë Cicën e babasqapit se sqepërit nuk kanë Qumësht .

Ishte Skandali më i madh i ndonjë Deklarate Politike të dhënë ndonjëherë në Historinë 25 vjeçare të Shqipërisë përfshi vitet PIK , si 91-92 dhe 97 -98 nga çcdo lloj Udhëheqsi apo niveli Politik brënda Partive . po të përjahtojmë deklaratën e Kalalkullës në Parlament ! Thirrjet revolucionare nga Udheheqës Partie janë të tejkaluara me Vite edhe nga Shqipëria përveç " na kem feisin e Bukit or tie " dhe nga  përfaqësues atavikë të zorës së verbër të PP si mender Politico..s !

Duhet të kuptojnë se Shqipëria nuk është Pre e Karieristëve të çdo Lloi që u ka rënë rradha të jenë në Politikë  . Dalin e teprojnë InteliDjentët e "ofenum rëndë " nëpër BLoqe !

Çfarë teatri absurd kur mendon se pas disa Vjetëve Lulashi mund të jetë në Krye të Shtetit tashmë Jo Formalisht si e vetmja kandidaturë e Bandës PD-hi smiley

vt, qenka nxef dalipi. Mu nuk m'luhet mo me letra. A bojm i dore tavell?

o bredho paska edhe Tao cante si e Takut. do e hapi thote. ky e ka edhe Louis Vuitton edhe Hermes si ka dosido, kemi shpresa.

Taku e ka me kod o lla. Vec Obama, Putin dhe Taku kan canta si ato. Po t'ishte dosido, Taku e kish hap dhe atehere kur i tha Rames, e ma men kur u llin cik kto sallaksit? po nuk e hapi, se ashtu eshte nji pune...

Le te shpresojme qe kjo s'eshte e vertete...

Trafiku i drogës, Bajrami: Zgjodhëm Divjakën se pista e Gjadrit u betonua

 

Sipas dëshmisë dhënë në prokurori, Saimir Bajrami, plani fillestar për të kryer lëvizje e drogës nga Shqipëria drejt Italisë ka qënë pikërisht baza në afërsi të qytetit të Lezhës.

- Ora News

xhib,  keta qenkan reshtuar  me mall ne Divjak per te pritur avionin  e italjanit, sikur ishin normal ne stacion dhe po prisnin furgonin apo autobuzin e linjes..smiley

Por Sajmir Bajrami ka vazhduar me dëshminë e tij me atë çka ka ndodhur në kohën kur do të dorëzonte drogë.

Ai ka parë që nuk ka qënë i vetmi person, i cili kishte për të çuar porosi, duke aluduar se edhe persona të tjerë do të trasportonin lëndë narkotike me avionin e pilotuar nga Riformato.

Po pra, keta amatoret e bene avionin e droges si fshataret qe mbushin furgonat me trasta me qepe dhe patate.

Rama kishte ngelur komplet i zhgenjyer nga inkompetenca e ketyre; I'm very disgusted i kishte thene atij kapos ne Itali qe kishte organizuar kete skenarin e transportit. Tahiri pastaj kishte ngelur disgusted me Ramen qe kishte folur vete ne anglisht me italianin, nderkohe qe Tahiri e flet italishten shume mire:

Lazarati para së gjithash nuk duhet luftuar, por duhet shpëtuar. Një aksion policor nuk mjafton sepse problemi është cfarë do të ndodhë një ditë më pas. E rëndësishme është shfrytëzimi i instrumenteve të zhvillimit ekonomik e social.

Po mer lal, edhe autobuzi Vlore-Fier ke axhensia nuk nisej po mos mushej plot. Le te pritshin robt ne mes te vapes. Del llafi shpejt. Hajd, kush ka nai gjo per n'Itali se ka ardh nji avion.

Me kujto kur erdha per here te pare ne atdhe '93. Solla nji porosi qe knej ke nji familje dhe m'u luten qe kur te iki, kemi nji abetare dhe i gjys kile raki per USA. Po mire mer C'ar te keni, s'ka problem ( dmth keto qe po me thoni) . Keto shkojn lajmrojne gjysmen e Tirones : Hajd se ka ardh njoni dhe do na mori C'fare do qe te kemi !!! Nji note, para se te ikja, ndermjet te tjerave gjej ke shpija edhe nji TV Samsung '19... 

smiley  ...pa rrena...! 

Shi se nje gje eshte Divjaka e Braces, po ne ushtri mos na prekni, se eshte dhe neri i Natjes ne valle. 

Thone qe qeveriu do shtoje dhe nje takse tjeter, ate te gallates. Ku eshte pa mos te paguhen sherbimet e shtetit. smiley 

Qeveria Ra, Talibanet te bashkuar si grusht i vetem kunder Canabisit do sjellin perseri ne krye te vendit Mullah Omaret dhe Haxhi Qamilet e Pedhit.

Morali i Talibaneve eshte i paperputhshem me Canabisin, dum Baben...

"Baba" Mullah saliomar, ore i lebetit ka vajt ku tha xhozi ...nje here e mire !

Sipas Mero Bazes,nje shqiptare dhe nje italian pasi degjuan Saliun per kete punen e avioneve,thane a ta provojme njehere a behet.

Moren ,nje avion,ca makina pakot me droge dhe o burra...

Fajin e ka Saliu!

Ky gjarperi servil Mero Baze vertet ka ikur per lesh.

kjo po qe hahet, se Rama ska perkthyse te mire, si do e merte vesh italioni qe hapsira ajrore e Shqiperise monitorohet 120%?

o ca tipi, "I am disguised by translation" thote.

Rama ti boje nje lutje Ambasades Amerika per trajnime stafi ne lidhje me korpusin e perkthysve. Dmth te marre borxh ata te ambasades.

Me vjen keq,por nga menyra se si flet Rama nuk ka faj perkethyesja.

Rama flet me fjali te gjata dhe te ngaterruara dhe pret perkthim perfekt,gje qe eshte e veshtire per kedo perkthyes.

Pastaj pakenaqesia qe shprehu per perkethyesen,nuk tregon edukate,por arrogance.

ha mer ha,se dhe perkthyesja asht socialiste si rama,c'ke qe i del per zot. smiley

Nuk me duhet se cfare eshte perkethyesja.

Thjesht mendoj qe nuk ka faj perkethyesja.

fajin e ka rama.

dhe ne kshu thonim dikur;fajin e ka saliu. smiley

Pse doli i pafajshem Saliu? smiley

c'rendesi ka? s'merremi me kufoma ne. per fajet qe kishte, i rrasem nja njemiljon shpulla dhe e hodhem ne hale t'gomerve. smiley  

Ia ke gjet tamom parlamentit. Shpullat qene te Likes, ju vec imitoshit te kellcitmen me ze.smiley

PS. Te pyta dhe nje here, po s'u nive, ke kap gjo apo ne rruge e siper ...smiley

ja kam kap,ja kam dal huq,ti pse po je kaq kurioz?

Per tifozlliksmiley

PS. Po ti besoj se do kesh kap, dhe me bohet qefi sinqerisht. Se ca rilindas qe njof une, e qe u ngeli thate, s'u flitet me goje.smiley 

PS1. Megjithate po te bezdisi, e marr mrapsht pytjen, e s'e boj me, te kerkoj dhe pardon. 

Asnje qefmetje smiley 

smiley LSI safi. Perndryshe e kishte morre me shpulla kryetari. smiley

po pra pjeter, socialiste perkthyesja se  i hoqet perkthyesit e zote, ata te PD  dhe keni vene aty njerzit tuaj  te paafte... ska pse ankohet Rama!smiley.smiley

Bame, me sa dukej nga theksi perkthysja ishte kontigjent ambasada Anglia, po sic e thu ne ti duhet me u lidh me ambasada Amerika o lla, nuk mund te dali pata nga rreshti kshu ne kete fare feje.

pastaj pergjigja diplomatike dhe anglishtja perfekte e Rames i la me goje hap edhe ato qe e mbajne gojen mbyll nga frika se mos iu hyjne mushkonjat.
 

Po ta pyesin MIRË atë të " Ora news " apo "News 24 " çoç edhe del .Që nga koha kur ishim njëherë në Çanak -Kala , si  Përfaqësues ....në fushën e Aviacionit në Rinas të ngarkuar nga sh Zhulali (rp ) që " merrte një pjesë " (deri 3000 dollarë dita )  por pjesën më të madhe Ndante me Babasqapin kanë lindur dhe vergjet ...

çoç ka ngjarë e është parë / por jo për Kuaj e Gomarë !

Musteqe dordolec i presidencës " nxitoi për " precedentin " smiley dhe thirri Llallën . Prandaj kaplloqet e Hunjve nuk shohin më lag se sa hunda e Meros apo të revoltuarve Revolucionarë që kanë harrit kulmin e InteliDjencës me

...Goma u Ça apo e çanë smiley

Shqipëria si Trampolin e Krimit Ndërkombëtar është e Arkitektit të kioskave dhe piramidave , për kapitalizmin e shqyer Shqiptar të dytin pas Gjermanisë me të ardhura alias Sali Qenef Berisha ! U bëhet me dije  InteliDjentëve se Tranzit nuk ka kuptim pa e shoqëruar me Magazinim . Dhe padashje ky Italiani tha se Qendra e Grumbullim magazinimit është Midids Kukësit dhe Kosovës sepse e dinte çfarë ndryshimi ka midis Trampolinit dhe Tranzitit !

Urojmë një hetim të THELLË pa Mëshirë të paktën argumentues e Informues për Njerzit . InteliDjencës i dalin dhe i teprojnë Bloqet e Frymëzuara nga " na kem feisn e Bukjit or tie " ..edhe Flamur Noka nga Kukësi !

Fol Bamir -Tritani të lumtë Goja / Fol e mbro të Ndrejtat tona !

Komandant pepinoja i qendron variantit qe po sperkaste per mushkonja. Do nxjerr shahit km-ne, paska thene. 

M.I është një 42 vjeçar nga Fieri. Në botën gri të narko-trafikut ai njihet me disa nofka, si “Specialisti”, “Veterani”, “Kimiku” etj. Mban namin e një lojtari inteligjent dhe tepër të zhdërvjelltë ndër operatorët e narkotrafikut, një njohës në deje i biznesit.

Karakteristikat e tij, janë gjerësisht të njohura mes lojtarëve kryesorë të narko-trafikut. E thënë ndryshe, është një nga ‘autoritetet e sektorit’, ndaj dhe përtej çdo paragjykimi, konsulta me një të tillë, për ngjarjen e Divjakës, ka një rëndësi të padiskutueshme, në përpjekjen për të shpjeguar situatën e stuhishme që shkaktoi në 48 orët e fundit, kapja e avionit dhe dy arrestimet.

E kush më tepër se një narkotrafikant profesionist mund të analizojë ‘teknikisht’ atë që ndodhi në Divjakë. Kurth e quan M.I të gjithë ngjarjen e inskenuar në Divjakë ndërsa ofron dhe një detaj që sipas tij e dekonspiron skemën e kurthit dhe që lidhet me të arrestuarin Saimir Bajrami.

Në një intervistë nën anonimat, M.I ofron dhe të dhëna dhe detaje pikante, nga mënyra se si funksionojnë hesapet dhe kalkulimet e eksportit të kanabisit me avionë të vegjël, ndërsa njëherësh ai zbulon se Shqipëria nuk ka ditur të prodhojë dhe të eksportojë vetëm kanabis. Jo shumë kohë më parë, edhe Extasy por edhe kokaina kanë kaluar në cikle të plota dhe të pjesshme prodhimi në Shqipëri, duke e bërë vendin tonë eksportues të tyre për disa vende të rajonit e më gjerë….

http://gazetadita.al/divjaka-sipas-nje-n...

"Hollanda e humbi rolin si eksportues kryesor mbi vendet e rajonit tonë për “Extasy”. E kapëm ne tregun."

I doli tymi dhe inotit te Hollandes. 

Megjithate  M.I. ka te drejte, ky komandant pepinoja dhe Bajrami me shoke paskan qeke budallenj kalibri, shkojne ne Divjake kur pikerisht ajo po lakohet. 

Me e bukura eshte se ky Bajrami dmth, ne rrefimet e tij ne komisariat ka deklaruar se e ka marre vesh nepermjet tv-se dhe politikaneve ne parlament punen e Divjakes dhe paskesh vendosur..smiley

Nuk thone kot qe c'do permendje, per mira a keq, eshte reklame. Ja ku i doli shonci dhe Divjakes... Mos kane hudh nei lek ato divjakasit e Braces per kete pune? smiley

andri, e din sa djem, burra, prinder femijesh, nena me femije, edhe vet femije, qe perllogaritet se merren me trjtimin dhe manipulimin e drogave ne shkalle Republike? Ne gati 100 mije vete..! Ka shtepi, plevicea e hangare qe mbjellin e mirerrisin Kerpin e eger.Kush eshte prej Lezhe, le ta pohoje! Po me thosh dje zv.drejtori policise Ne mal disa djem kishin mbjelle 3 ha me Kanabis dhe kishin bere nje kryeveper artistike se nga dy kilometra.. kishin mbledh ujra dhe cuar cdo rrenje.Ruanin nate e dit duke sakrifikuar miliona dhe energji! Nje fshatar i spiunoi dhe " U detyruam e vajtem e ja u preme e dogjem... Qe nga larg na qelluan me mitraloz te rende..." Mua mu dhimsen se kishin sakrifikuar shume, kishin bere ...nje kryeveper ne faqe mali..." !

Po mor e di qe ka shume qe merren dhe madje sakrifikojne. Edhe policine e di qe s'ka c'te beje po te korre ato 200 rrenjet e cepit per kameren. Mua personalisht, me vjen mire qe shqiperia ka te pakten kete industri prodhuese.

Gjith keta qe flasin e bejne gjoja humore , nuk po din te thone : " kush eshte problemi real dhe kush mund te jete zgjidhja.Llomotisin duke kujtuar se do bjeri qeverria.As nje qime ...nga vendi i lig nuk i shkulet qeverrisesit te cdo krahu .Te qeverrisurit e mjere po e pesojne ! As kaq gje nuk po kuptojne
...Ore mik keta nuk e dine qe vendi mbrohet nga i vjen..." e keqja" jo nga i iken! Opozita mbron ...ke mbron...? Kush eshte sot zgjidhja sipas saj dhe tellalleve te saj ...? Zgjidhja kush eshte? Une ate dua te degjoj jo tellallet e saliqafthyerit !

Po ate Bled Trafikantin pse nuk po e pyt njeri? Ka fillu te mbrojtja e bregdetit, si Leo te catchmeifyoucan. Pranej edhe kto detyrohen te perdorin avione. Sugjeroj qe policia te rekrutoje Alket Islamin.

Opozita e " virgjer ", eshte cenuar shume shume rende ne " moral" , nga qe droga ka marr dhene.Dhe eshte qep si ai "per kupuce " pas Droges, ...per ta xerru qeverrine ....!
Alienet habiten si ka bo vaki qe ketu kan ardh gjat vitit 2013 plot 94 here avione te vegjel te tonazhit gjer 700 qillo! ( raport i A.Transp.Civil) Kush i din mire lidhjet dhe fijet e kalimeve , te rinjte apo rugjot qe ankohen se i hoqen si shefa ? ...
Neise, nje dit ka per tu dal droga dhe do zen ndonje havale tjeter.Qeverise, me kete punen e droges nuk i shkulin as edhe nje qime .....!
Se edhe alienet e dine ku bie Lazaratin.....!

 shoku idriz. ka dal komunikate e mceft vetem per ne te trotuarit te majt. duhet me e majt nji sy ne sahan e tjetrin ne tavan se mundet me na ra naj avion ne kaptine. 

I kujt je zotrote i news 24 apo asaj me Ora shoku z . ylirian me ca numra mrapa ? Po flet Muli !

Si i tha atij  trafikantit Bodes ,  pasi e thirri Hatuesi me nam ndërkombëtare F .Noka  InteliDjent i cilësisë së lartë , për me pvetë për magazinimin e Drogës

Sa të thush ti rrush O ushtar i Bodes ,  unë kam hëngër një kosh ?

majr .I tha Trafikanti ..Po sikur të them   ... ( jo kak babasqapi , se ato nuk hyjnë në arkën e Shtetit )

pse nuk e provoni me shku nje here te kisha e lacit or vlla se kaq ters sa po ju hecen....

 

Gjer sot mbasdite numuri i djemve te arrestuar arriti ne dhjete, por gjasat jane te rriten numuri i pjesmarresave nga Kruja gjer ne Fier, Berat dhe Mallakaster.Prej ketyre....As edhe njeri nuk mund te shpetoje pa 15 vite burg, si pjesmarres ne krim, ne bashkepunim per tregtim nderkombetar te narkotikeve.
Si qytetar qe e di shum mire se politikaneve nuk u shkulet asnje qime nga loja e tyre e felliqur,mbi gjasme drogen, per karrige qe u jep mundesine per te vjedhur dhe aspak per idealizem a atdhetari , brengosem qe do ta pesojne gjith keta djem nenash.
Problemi ne se nuk kapet nga rrenjet , me gjethet qe korren do merren djemte hallexhinj te kesaj mavrie Shqiperi! Zgjidhja,kush eshte zgjidhja, eliminimi i ketij problemi ku syte mbi tokat shofin Kerpin e eger( Kanabis Sativa) si te vetemen bime dobiprurese edhe pse u kushton 15 vite burg? Ketij problemi asnje nuk i qaset.Te gjith po beni humore me fatin e zi te te mjereve djemve tane!
..Kruani mor kokat !

S'e kuptoj pse duhet rrahur uje ne havan? Te gjithe e pane ngjarjen e paralajmeruar nga opozita, te gjithe jane te ndergjegjshem se kjo qeveri eshte qeveri e narko-krimit, tashti komentet nga qe jane thene te gjitha ka nente muaj e ketej duken gjithnje e me shume grimca humoristike, madje po te veresh me vemendje, dhe socialistet vete e personat afer tyre e kane kuptuar gafen e kesaj qeverie te paafte, mediokre e nepotike. S'behet qeveri me xhuxhmaxhuxhe te tipit Tahiri, mashe ne duart e kryetar -ministrit bredharak e endacak ne rruget e Evropes. S'ka s'e si te behet nje qeveri me ministre mbrojtje nje personazh si Kodheli ndonese e hijshme por me hire qe te vret me helmin e bardhe. Nuk mund te kete qeveri me nje drejtoreshe doganash qe taton dhe gjilperen e fundit te zejtarise por zhdoganon me hyrje - dalje qeveritare dhjetra tone marihuane e kokaine duke helmuar vendin, gadishullin e mbare perendimin. Po si mund te behet qeveri ku brenda saje vulos e legjitimon vjedhjen e korrupsionin spikeri 1'58 cm i parlamentit. Kjo qeveri mundet ta mbylle mandatin e marre me mashtrime populiste por kjo qeveri s'eshte me qeveria e shqiptareve punetore qe nepermjet punes se ndershme mbajne familjet e tyre me djerse e mund!

...qente gjithheret kane bere " duva", qe te bjeri mish pa kocka prej qielli, por sic dihet ...nuk ndryshohen dekretet e Perendive ....me duvara e lutje...
...e jo me nga ..trupeshqit

Ju ku e fusni veten i nderuar?

Jo ne nje rresht me trupeshqit ...Vite drit larg tyre , me qe me pyte

Ahh, paskeni qene bisnesmen..smiley

Un nuk kisha asgje me Ju, personalisht.Un e shof krejt ndryshe problemin ...Si e shifni Ju, ....puna Juaj

Ok grave, ok..Respekte

Per ta sqaruar konfuzionin e cantave, pse s'e pyesen specialistin keta, Kosta Barjaben? Ose te pakten te ishin konsultuar me cante-arshivuesin & lakrorhapesin Braho.

Cantat nga avioni duhet ti leviznin policet civile sa me shpejt, apo duhet te shkonte hetuesi me pare aty per ti administruar si prova (plush shenjat e gishtave etj)? C'ne kjo urgjence per te levizur cantat "me sendet personale te pilotit" (sipas shefit te antidroges) nga avioni? Apo kishte ndonje lakror me veze qe rrezikonte te prishej?

Si dhe, ku konkretisht e kishte fjalen Tahiri kur tha ne konference per shtyp "një skenar të tillë e prisnim, jo në atë vendodhje, por disa km më larg"? Apo e kishte fjalen per avionin qe do sperkaste mushkonjat?

 

P.S. Mushkonja Airlines smiley

Një çudi thonë se vetëm tri ditë zgjat ndër vise shqiptare. Megjithatë dy çudi në 6 ditë, avioni i drogës së Mushkonja Airlines dhe ministrat, deputetët apo predispozita hoxhiste e kësaj maxhorance, janë shumë si çudi dhe janë majmur në vetëm 8 muaj qeverisje të majtë.

Po su kthy Saluku me Bishtukun n'Qeveri diten e Xhumo, kena per tu habit e idhnu shume.

Nuk jetohet ne boten e Canabisit mo, na e kan bo Shqypnin keta gushekuqat bash si Hollanda. Kujt guxojne kta italjont me na ble Canabisin me Euro nje hjere ta morin vesh. Popull dele qe lejoni tua blejne te korrat e Lazazaratit, se skeni goje e fryme vete ju me tymos. ah mor enver hoxha, jan tu ta tymos tan barin kta tsotmit.

Ej,  hare qe paskan psu qunat e Saliut ktu ne Peshk, kisha kohe pa pa! 

I paskan qi robt, as ne pune nuk paskan shku.

Iku Luli per lesh me duket!

Koha therriti ne skene, vecse Njonin, qe i qi robt me t'bukrit nga Klani i Zemunit, i qi! smiley

Dikur thuhej 'kenetizim' apo 'mocalizim' kur qelbej situata. Sot i thone 'xhibolezim' kur niveli bie ne -150 iq.

tallin trapin kot se ska munci te kete trafik, meqene do kishte dal nai katnar me bo i resme me S5, duhet icik evidence, na u bo si film me ate flokgjatin...

hajt ishalla i zbulojne

...oh wait...

 

 

Më kujtohet ajo e Xh Mustafës që njerzit rrinin "syçelët" se po zbarkon një Bandë . Biles tregonin dhe Fotografitë nji muj para . .Shefi Policisë lushnjës hongri piu mirë me peshkatarët e Divjakës gjithë natën e vigjilencës dhe pastaj kur u përmen pa se kishte ardhë Xhoda me do shokë .

Dhe Xhoda kishte nji me Barjam mrenë smiley

Sa lexon dhe kjo Xhibolja o...Allah Allah ... GjiF këndim është . I ka mush raftet e zyrës plot Gazeta smiley

shoket i ka kap nji nur i rende serioziteti pas javes se mushkonje-estrades.
Nuku eshte mire ky ndryshim i menjehershem humori, them u.

Ne fakt fushata mushkonje-gallate e Rames ishte teper e sukseshme; kete e verteton kerkimi ne Google Images me fjalet mushkonja divjake, sidomos po te kemi parasysh qe kundersulmi RaMushkonja filloi vetem ne 17 prill.

xhib, Jozefina qenka pref keq. Po kerkon dorheqje t'qeverriut. Une sidoqofte besoj se Likes i duhet kjo periudhe ne krye te parlamentit per t'u konsolidu ne detyren e ardhshme qe e pret, ate te presidentit. Jozit i duhet gjet nji pune tjeter mundsisht se kto koka mezi i kemi, apo jo? ke naj sugjerim per momentin?

Qeveria ndryshon mendim, dezinsektimi i mushkonjave jo më nga ajri

ndërsa banorët e Divjakës presin avionët për spërkatjen e mushkonjave, pritja e tyre me gjasë do të zgjasë, pasi Ministria e Shëndetësisë do ta nisë fushatën nga Butrinti

smiley

Kurse Berisha me Jozin duhet ta konkretizojne kerkesen per rrezimin e qeverise, p.sh. te thone "Ne kohen tone trafiku i droges behej pa shqetesuar banoret ne rruge dhe plazh" dhe "Qeveria e Rames ka zhgenjyer partneret tane nderkombetare duke ja derguar drogen me vonese, kurse ne i kryenim porosite ne kohe rekorde".

P.S. Nderkohe, kryeartikulli i "Zeri i Popullit": Lufta Antifashiste shembull i bashkimit te perpjekjeve per Shqiperine Europiane

Ne tere temen i vetemi qe perben humor , si thote miku im ..anglo sakson ! Te tjeret te shplara ! Mirepo keni per ta degjuar avazin se kush ka per ta pesuar shume rende .Djemte e shkrete qe vun koken ne rrisk nga halli !

Tamam djemte e shkrete, grava. Si djali i shkrete Pablo Escobar, apo ai fiktivi qe e duan shume Shqiptaret, Tony Montana.

Gjembi , e ke me te vertete se keta djemte edhe te ketij aksioni jane Pablo e Toni ? Mos se do besoj qe ...je me zahuret te madh!
Jane fakire moj fakire! Lane leshte dhe tani edhe lekuret ! Pablot dhe Tonerit i keni andej Ju rruashin femijet !

Gjithashtu edhe te tute

P.S. Nderkohe, kryeartikulli i "Zeri i Popullit":  Lufta Antifashiste shembull i bashkimit te perpjekjeve per Shqiperine Europiane

 

nuk di ty po mu struci m'duket inteligjent, xhib. Edhe ai instikti i futjes se kokes ne rere, do e ket naj gjo. Thjesht shkenca nuk ka arrit me e kuptu, them un

Hapesira ajrore e Shqypenis eshte e sigurte çentoventiperçento tha ay tjatri. 

Mesazh i kodum dhe transparent njeherazi, kapish? smiley

I them mikut tim avokat: Dil jep.....zgjidhjen! Dhe te marrish cmimin Albanez " Shpetimtari " Ke ?
"Nuk ka zgjidhje...! " ....Pergjigjet
" vetem ligjerimi , lejimi i kanabisit ...por ..kerkon disa gjera qe ..nuk mund te behen ne keto situata.."
Jep kush zgjidhjen...? Apo llapa llapa ?

Gjëmbi ku është ?

Xhibolja foli .Nuk foli zarathustra por pak rëndësi ka .Pleqt e PD-hit kishin orën e Edukimit Xhibolja u lexoi gazetat ,dhe shokët nxorën mjaft probleme .. Shokët patën dhe pëjetje që nuk arritën ti bënin , por kërkuan leje se nuk e mbanin dot më .Të tjera probleme i presin smiley

Gjëmb mos u tremb . Xhibolja thotë që ka Fakte . I ka mush raftet GjiF gazeta smiley

I gjo nuk u mor vesh. Si u xerroka avioni nga " mbingarkesa " me bar te thate. Do kene bo nai film Mitsubishat. Me bast qe kon fut gjysma tulle ne mes te dingjeve me sallate. Kush ka pas shit letra i here e i kohe me 16 leke kilja ? 

Giorgio Reformato ( c'a zanoti ka pas para se te reformohej ky shllupi ?) : Bo ner, gjej qeder.

Gjithe ky lajm u tund gjithe vendi ... Sa inat i vjen PD-s qe asnje media e huaj nuk e dha.. se kta vdesin per nje cik CNN, BBC dhe Corriere della Sera..  smiley

Edhe mos te harrojme kete punen e mushkonjave e ka thene Meta jo Rama.. Po se c'kane keta te PD-s qe ju iken zeri ndaj Metes dhe i jane sul Rames..  

 

e kane thene te dy, e ne mes te Parlamentit po ti degjon ate qe te intereson

ah zogu zogu, sa i deshperum jam kur t'shof t'u u perpelit kshu. Me shkakton nji dhimbje shpirtore qe ti nuk e imagjinon dot. A ka ardh guglli apo jutubi aty ku rri ti apo jo? po ashtu, futi nji te kerkume

 

Rama: …Doktorit i shkojnë sms-të çdo natë se janë avionë që ulen në Divjakë, nuk janë avionë, janë mushkonjat. Janë mushkonja që nuk i gjëmon më njeri prej 20 vitesh. Dhe kështu që janë kthyer si avionë të droguar që pickojnë vazhdimësisht opozitën sot dhe opozita me drogën që merr nga mushkonjat, vjen këtu e pickuar dhe përpiqet të pickojë opinionin publik.

 

O Left, me Meten pse ju iken zeri? Ket muhabet e ka thene Meta, lere se c'ka perserit Rama.. Meqe mban mende parlamentit kush ju drejtua Saliut per mushkonjat, nderpreu dhe fjalin e Rames? Meta ore shoke Meta.. se kuptoj pse e keni kaq frike? Kam degjuar se do ju vendos ne rrjesht si opozite per festimet e 70 vjetorit si kendej nga Britania e madhe qe mbledhen qeveri dhe opozite bashke te denojne fundin e nazismit  smiley 

 

ah vasil laci jr., u rrite, u bere burre. Po i del zot halleve te vatanit, o jeto!

Rama bën shopping në Vjenë

VJENE- Duke qenë larg debateve të fundit në lidhje me avionin e bllokuar në Divjakë, kryeministri i vendit, Edi Rama ka shfrytëzuar kohën duke bërë pazar në një nga dyqanet e Vjenës. 

Gjatë një vizite në Austri, Rama, ndoshta dhe për të kaluar kohën, sot ka zgjedhur të bëjë shopping. 

Kryeministri ka zgjedhur të bëjë pazar në dyqanin Phillipp Maly, ku shitësja është shqiptare. Shitësja me emrin Marisa Nakolli, nuk ka nguruar të bëjë një foto me kreun e ekzekutivit shqiptar, duke e hedhur më pas në Instagram. 

“Një nga klientët tanë më të mirë. Fresh made”- shkruan shitësja shqiptare. 

Fshati digjet, shalegjati krihet

Po pse o Lefti, ti dhe fshati jot u dogjen nga kapja e kesaj droge apo mos-arritja e Canabisit ne Destinacionsmiley

Pa te na e racionalizojne shoket e Pedes, pse duhet te bjere Qeveriu? Do rritet cmimi i Lazaratsis per popullin e varfer nga Tahiri dhe dashnorja e tij???

Po mitingu i Pedit per dit te Xhumo, do ja rrisi cmimin e Canabisit popllit gjithashtu????? Gjera te padegjuara po ndodhin ne ate vend....

Testimi, per ..." nje vere ne uje ..."!

popull qorr, mushkonja o popull mushkonja jane, ato sulmojne dyshe po qeveria mbrohet grup.

 

 

Nuk po krifet. Ka shku me ble ca aviona me rrota te mira ...

Ti blej ti blej Avionat palloshi por ka per ti gezu Zeni...Ka ardh SMS prej Amerike thone....Diten e Xhumo hap rrugen palloshi e Shpellari do na pershendes nga frengjia e Kryeministrise serish. Apo sa bukur pershnet Shpellarismiley

Meta e la një Postulat për rahmet ..

"Mirë shoqja Jozefinë .Shokun Enver do ta shajmë , po një llaf të mirë për sh  Hysni ( rp  do ta themi ..."

Me këtë Frazë duhen hapur çdo seancë parlamentre për të kujtuar PD-hin si P.Komuniste e Reformuar ...Peshqit pranë saj ... dmth Pleqtë e PD-hit që u bën orën e Edukimit vetë Drejtoresha e Dërstilës duke u lexuar gazeta smiley

Çar Gallate , ... rapadam rapadam dapa dipi dipi dopa , e aroplanit i ra rrota smiley

Ka plasë InteliDjenca  Modhe ..... si Bajerni Modh sa i modh mer jahu smiley

Grava i nderuar ! Po ty ç' të gjeti që do zgjidhje . Mire keta te  PD-hit dun zgjedhje se po u Trokasin kolumbianet si toni Montanes dhe ua gjeti zgjidhjen i pari tyre qe mori zemr dhe Lulashdashkurbani

"Jo une zotrie Rama-Meta u pengon " ...

Me fal po ti pse do zgjidhje smiley dhe nga kush e Do ? Nga ata qe kane mbi 20 vjet qe kerkojne fara te Zgjedhura ?

O te mart' Lumi LefTKope qe me ruan e vjen fshehurazi te mos te te shoh UNE . Me fal qe nuk e theksova kete problemin Madhor per Partine se Cfare ben Rama smiley . Vete shoqja Xhibole tha problemet Dolen .Gazetat u cituan .Ja paskeni me hile Ju pleqte Rinise se PD-hit smiley

Lefti, lexo raportine Agjencise Botrore per embargon ndaj Iranit dale sot dhe krahesoje me sa raportoi Salihu duke sokellitur ne Kuvend, se Shqiperia ka thyer embargon me Iranin...
Lexo keshillen e tyre per ..,Salihun !
" Ta fusi ..nga e nxorri ..." !

po fiks fare, dmth kane qene mushkonja.

 

duhet hapur teme tjeter Grava per ate pune, tani jemi fokusuar tek papergjegjshmeria e qeverise se Shalgjatit...minimumi Tahiri dhe Kodheli duhej te jepnin doreheqjen, bashke me ata te Aviacionit Civil qe kane favorizuar Riformaton

Jam dakort me ju por pa ta shofim pake problemin me qete dhe si shqiptare ! Sipas meje ne ket rast jemi para nje organizimi ku nuk jane nje dy e dhjete vete por disa dhjetra njerez te angazhuar qe kane marre tere kete rrisk para sysh! Pytja shtrohet ; Jane ata te gjithe kriminele apo me te shumtet hallexhinj? Kush eshte ne rrisk fati i tyre apo i sajmireve dhe i qeverisesave ? Kush mendoni, Ju personalisht ore Lefti xhani, se do ta pesoje shum shum keq? E ca e gjen pionier Saimirin se iku nga minister ? Ca i ka gjet qeverisesit gjithe heret ne prapsira, vjedhje acik e mungesa zgjidhjesh ? Asnje gje Ketu e kam une

te mirkoptoj kur thua se po behet me shume problem social se sa problem personash te vecante qe ne deshperim kerkojne te bejne "ekonomi" me hashash, por nuk e kuptoj se per ca duhet me e vra menjen kaq shume kur zgjidhja s'eshte kaq e veshtire: duhej fut sala, bodja e luli mrena qysh ne krye te heres dhe besoj se sot do ishim tu fol ndryshe. nuk vehet as rregull as rend as ligj veten me intonacion. kam pershtypjen se keta qe erdhen po e perjetojne me shume sikur populli i zgjodhi per t'i shperbly (kush e di se per car) sesa si nje pune qe ta ngarkojne pasi e KERKON.

ajo qe me ka surprizuar (tmerruar) me teper eshte ajo qe po kostatoj cdo dite se e moren pushtetin pa anje plan edhe pse kjo eshte detyra primare e cdo opozite normale ne bote.   

Nuk besoj kurre se zgjidhej gje duke fut ata ne burg ashtu sic nuk besoj hic fare se behet gje duke vra Ramen...me tere ekipin.Prap droga do valoje edhe me shume ..as duke bere humore me raste ku jane, .... nen giotine fate te varferish !

nuk besoj se kemi ketu ndonje iluzion se nga  keta qe na qeverisin(sipas radhes) ka ndonje fukara, nqs e ke fjalen per fukarenjte, fukarenjte, mos mbaj shume merak se tek biznesi i hashashit(drogerave) nuk bejne pjese fukarenjte, nuk eshte pune per fukarenj  sa per burgun une them se keta(te gjithe) vetem nje gje kane frike, BURGUN, Venia e  administratorit para drjetesise eshte krejt normale. si ne shtepi, eshte e thjeshte. te kerkosh tia falin,nderkohe qe ata vete vazhdojne bejne ironi me inteligjencen tende(dhe timen)...!! KLASA JONE POLITIKE KA ARRIT NE NJE PIKE QE..."nuk kane nerva me bo as gjasme"sepse jemi ne qe i bejme avokatine. ATA i lexojne shkrimet tona  

kane marre tere kete rrisk para sysh!

grava, e di c'do te thote rrisk? Kur ben dicka ku mund te fitosh ose te humbesh. Bixhos me nje fjale. Disa here fiton, por ka raste edhe kur humb.

Gjembi lere abetaren me mua, por pyet ca domethene te humbesh paret e marra borxh dhe 15 vite burg ...
Eshte baras me varje , po se po , ..por te kete dhe puckatim nga mbrapa - tha partizani, kur vajti te degjonte gjyqin per nje ballist se thuhej qe ai i kishte vra vellain ...partizan

Mire grava, rendesi ka te zhvillohet bujqesia dhe kanalet vaditese rrenje me rrenje.

Zoti shenet gjembi !

Gjithashtu grava !

...kjo shoke, na erdhi ne moment shume te keq, sa po benim ate kapercimin nga sociallizma....drejt rendit te kllases se bleteve punetore.

 

 

Mur fun, te xhumane qeveria do bjeri ...Gjume... rehat rehat !

une them qe ky problem duhet pare nga kendveshtrimi i bujqesise. Te pikon ne shpirt dmth ky rendiment i ulet. E c'eshte nje avion i vogel? as-nje-gje nuk eshte! Ne duhet te jemi ne gjendje te furnizojme mbare europen me lende te pare! transporti hekurudhor do na bente shume pune psh. Duhet pyt Pjeri se ku behen ato kompanite belge

bredho ke hudh 5 batuta sot. apo kater? jo se nja dy ishin veshtire tu kuptoshin a i kishe me te qeshme apo me te njeshme.

Gonce, bujqsia eshte ceshtje e te gjitheve!
Nuk mund te bejme shaka me kte ceshtje. Te ftoj dhe ty te marresh pjese aktive ne diskutim per te gjetur rruget e daljes nga situata komplekse

prisja ndonje zhvillim te tipit : Trafikanti eshte i njohur apo kusheri i filan rilindasi apo edhe antar i rilindjes..ose te pakten ndonje polic rilindas te perfshire..hic deri tani, por kam besim qe dicka e tille do dal shpejt a vone ne kete ngjarje! p.s sa kam qesh..dua te shoh fytyren e pilotit neser ne gjyq!!

jo ne fakt ne prisnim qe te na hapte syte qeveria prape dhe te na e thoshte qe e kemi gabim se ato qe shofin njerezit jane mirazhe mushkonjash. nejse ka kohe akoma, qeveria punon pa pushim me tre turne mos harrojme.
 

po ik me gjithe avion-mushkonja e trafikant leshi...thua vetem dje i kishin me vete celularet turistat? E imagjinon dot situaten me te cilen eshte perballur italiani? nje avion e dy makina mbushur me qindra kile droge..e robte qe ne fillim e filmojne kur ulet e pastaj shkojne e bejne foto me pilotin ne pritje te policise smiley...Thuaj shyqyr se edhe ajo i duhet shqiperise,te behej vend i merzitshem!

po pra po, hajde mos u merzit se jena mledh per qef sot, mos tja prishim te zotit te shpise....

jalla opa dabadibidibidopa

o me morsh te ligat o mu bosfh kurban e

e jarames isha e jarames jam eeee

jalla opa rrabadibidibidibi dibi dopa

 

 

 

Un ndoqa me vemendje ate djalin shqiptar.Shtysen e tij per te marre rriskun ne sy.
" Nuk bera prokopi ne emigracion..ndaj...!" Shife. Do te dhimset a do ta urreshe ?
Dhe vendimin e denimit per te ja, ku ta them une; plot 15 vite burg!

Ehuha, po tallesh o Grava apo e ke me ter men????? Pedit i duhet me dale ne rruge me rrezu Ramen me cdo kusht.

Javen tjeter kemi martesat Gay, me Nik Xhelin qe do kthehen ne Boomerang per qeverine Rama. Sigurisht po i mbijetoji tragjedise Canabis. Keta jane kanarina te doktorit, i quajne te gjithe Escobar, ani ai qe bosi kokaines e jo Canabisit. Po do ket protesta per  paret e fakirave te persekutu e pastaj per ata te shpronesu nga 7501. Edvini me Talibanet e Pedit duhet ta daj menjen:

1. O ti provokoje e ti shtypi si morra te kuq qe jane.

2. O tja ler pushtetin si Nano Madhi.

3. O te vere ndonje tjeter qe di ta bej me mire ket pune.

Kamunistat e Pedit te kryengritja bolshevike u rref sahati, keshtu qe mos i merr aq shume parasysh daullet e Talibaneve. Pse mer me te keqinj se ne ishin Afganistanasit e shkrete qe shkune ne gremine? Ne vitet  70  kan qen shume me mire se kopshti yne i lulezum.

Nderkohe mos u trishto por tallu pak me keta qe po bohen gati me u ngjit prape npushtet.smiley

Grava, vertete te vjen keq per ate djalin ty...??? jo, miku im, jo, nuk eshte per te ardhur keq.. si per ate ashtu dhe shume te tjere qe merren me ate pune, jo per moral, po per perdorje... Ky miku qe ty te vjen keq, kishte pas nje sipermarrje te veten (sipas shtypit gjithmone)... kishte deshtuar, fati i keq i tij, dhe me ne fund donte te fitonte perseri... dhe se nga gjeti kete Xhiuzepen ( se si me ngjan ky emer me nje tjeter por femeror) qe i kishte harrruar dhe mbiemrin... e ky Xhuzepinua, i panjohur, i jep ketij "fakirit" 400.000 euro, per te blere kanabis, se kkishte degjuar se kendej kanabisi shitej te tregu i fruta perimeve nga kalamaj dhe pleqte, dhe ja ashtu pa pritur, i gjejne edhe krejtt rastesisht kete pilotin, (...burre me te ndershen nuk gjen ne tere kazane) dhe ja fup e kishin bere llogari qe ta ngarkonin ne Gjader, por kur e pane betonimin e nderruan fushen e stervitjes per ne Divjake, pasi e kishin me te nigjume... pra shalqi pa prove... Pra magazinat dhe makinat e Lezhes, papritur na u transferuan ne Lushnje...

A nuk e kuptoni dot se sa pa baze dhe te stisura qe jane keto infformacione qe shperndan i perndershmi shtypi yne... legen... Dhe me e keqqja eshte se keta te pddhit, i marrin te mireqena keto... jo erdhi policia pas 2 ore e gjysem, jo po policia nuk e lejoi prokurorin qe te futej ne valle per 1  ore e gjysem, jo po aeroplani doli jashte kontrollit dhe per 2 ore nuk u njoftua apo nuk u lajmeruan instanncat... qe kur i degjon dhe i lexon tere keto... do te duhet qe te ikesh nje dite e me pare dhe te mbylllesh ne nje shpelle, se.... o sa mire me qene shpellar....

Eh te mjeret ne se me çfare demagogjie dhe plehu ushqehemi ne 24 ore te dites dhe ne 7 dite te javes....

Mu ne esfel pushteti qe nuk i duhet as vete dreqit kur jane kokolepsur e bere hallet e miletit , sa duhen .....gershere..

drejtori i antikorrupsionit ne kryeministri qarkullon me targa fallco, dhe kercenon punonjesit e rendit per shkak te detyres. drejtori i antikorrupsionit. pupu pupu pupu pupu antikorrupsion me jovan bregun pupu pupu pupu pupu

nuk behet stan me lepura

as Rendi nuk mbahet me çiliminj

bravoooo, sa i gjetshem qe je, po si nuk u kujtove ti i perndershmi dhe i virtytshmi, kur Mul Noka qarkulllonte me makine te vjedhur...???

opozita e atehereshme kaq arrinte te zbulonte, kurse keta te sotmit pon i lene avionet me droge ne dere Qeverise se Rilindjes se Droges dhe Tritolit

Mundohu e ngrije pjacen e muhabetit ...te humorit...!

Mua me duket histori e parapergatitur... Tregojne se si u kapen kriminele e trafikante, do pushojne nga puna ca koka dhe do thone qe shteti funksionon kunder krimit. Presim qershorin me shprese...

Nuk behet stan me Lepura ...smiley

Po jo moj lefTKope .Ne zonen qe eshte kap tajarja i thone Ljepuri ne shumes  ose Tiransshe Ljepra . Edhe Dostojevski  thonte "Ljepuj " smiley

Lepura nuk i thone as ne thellesite e Kurveleshit .As ne Burgajet as ne Orosh as ne Han te Hotit . Ben sikur nuk e di dhe ngaterron llafin  A cfare LehTKopeje je ti ..Po gjith ato Ulerima kercenuese qe ke leshuar ketu  smiley

Poshte Neobllokmenet .Ikni vete ose u shqeu ljepuri ..Palo..a

E ca lefTKopeje qe je tismiley

Po behem merak, ai dalipi nga u zhduk? smiley

Edhe berberi qe u be merak qe shyqyr shpetoi piloti hic koment ne kete teme. eja berber, thuaje dhe ti nje fjale. Thuaje qe keto jane grahmat e fundit te kucedres plake djalit te Sheqeres.

mjeksia e njef me emrin sindroma e dalipit. Eshte shume e zakonshme. Robit i fiksohet se eshte agjent i dyfishte. Emrin e ka marr prej Dalip Dapit, nji agjent i famshem i ish-sigurimit famkeq

Keshtu?

Mua s'me bie ndermend ky agjenti i famshem. Por mbaj mend qe Lefter Lefteri s'e pati fundin te lumtur.

Nje shqiperi ne krize te pergjitheshme ekonomike , nje politike e gjitha e droguar dhe ne krize, qe flet vetem per drogen dhe hic per hallet e populli, nje medie qe vertitet e pecare ne sherbim te droguarve politikane, nje mizeri mercenaresh qe politika e droguar u ka mpire truriin, dhe nje popull fakir, qe degjon i shushatur brockullat e gjithfare horrash te droguar ...! Asnje gje qe te preke hallet e tij ...!
Panorama reale e Shqiperise si vend " demokratik " dhe anatar i NATOS !

Nese megjithemend idene per tu ulur ne plazhin e Divjakes e kane marre nga seancat e parlamentit shqiptar atehere duhet ti nxjerrin ne ate emisionin : Dumb crooks smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).