Parlamenti u pushtua nga debate të ashpra për trafikun e drogës. Ish-kryeministri Berisha akuzoi kryeministrin Rama si baron të drogës, ndërkohë që Rama e ftoi Berishën dhe drejtuesit e tjerë të PD-së që të shkojnë në prokurori. Nëse provohet qofte edhe një akuzë, tha Rama, unë zhdukem nga jeta publike dhe i nënshtrohem ligjit. 

Sali Berisha: Shqipëria, në 8 muaj qeverisje, u shndërrua në Kolumbinë e Europës me lejen, miratimin, aprovimin e Edi Ramës, këtij baroni droge”, tha ish-kryeministri Berisha. 

Edi Rama: Ta mbyllim këtu këtë debat dhe të biem dakord që: unë i pari, Saliu i dyti, adjutanti te SHQUP-i i treti, dhe e gjithë gridëria e angazhuar në këtë shfaqje të neveritshme të shkojmë një e nga një përpara prokurorëve të çështjes dhe nëse ju do të provoni jo të gjitha, por 1, qoftë edhe një të vetme, nga të gjitha akuzat tuaja, unë nuk do të jap thjesht dorëheqjen, por do të zhdukem përgjithmonë nga ky mikrofon dhe çdo tjetër, dhe do t’i nënshtrohem çdo ndëshkimi. Ama të biem dakord që në rast të kundërt, nëse asnjë nga gjithë këto që ju keni ngritur në këtë valë llumi, dhe keni derdhur në veshët e të gjithë shqiptarëve, për lidhjet e mia me drogën nuk do të provohet, atëherë unë nuk kërkoj të njëjtën gjë që do bëja vet. Dua vetëm të bini dakord që Saliu dhe Jozefina të bashkohen me ekipin e Ministrisë së Shëndetësisë, 1 ditë si vullnetarë për të dizinfektuar Divjakën nga mushkonjat.

Artikulli i plotë

Opozita “rrethon” Parlamentin

Rreth dy orë e gjysmë pasi nisën protestën për dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, përpara sallës së Parlamentit, demokratët lajmëruan atë që e cilësuan fitore të parë të protestës, edhe pse askush nuk lajmëroi asnjë dorëheqje. 

“Nën presionin e zërit të qytetarëve të lirë të këtij vendi, Parlamenti nisi debatin e kërkuar nga opozita”, u shpreh Lulzim Basha.

Kryetari i Partisë Demokratike erdhi pranë protestuesve në mesditë, ndërsa për rreth dy orë, me një ekran të madh dhe një mikrofon në dorë, protestuesit, që ndiqnin edhe punimet e Parlamentit, dukej sikur ishin lënë pa një skenar të mirëfilltë dhe të organizuar dhe gjithkush mund ta merrte mikrofonin në dorë. Në përgjithësi, protesta, që përshëndetej herë pas here nga deputetë të Partisë Demokratike, ishte konceptuar si një mbështetje për deputetët e opozitës brenda sallës së Parlamentit, dhe si presion ndaj mazhorancës dhe kryeministrit Rama. Por, protesta ishte edhe një rast, që demokratët e rinj të prezantoheshin me militantët nga podiumi i protestës.

“Ky kryeministër duhet të japë dorëheqjen. Jepe dorëheqjen! Ik zotëri, ik dhe merr përgjegjësinë. Ata mendojnë se ne do lodhemi, po ju e mendoni këtë? Jemi këtu, rrofshim ne, rroftë Shqipëria”, tha Grida Duma.

Kjo nuk do të jetë protesta e vetme e demkratëve. Këtë ka të qartë edhe kryetari Lulzim Basha, i cili ka shpallur lëvizjen e protestës “Rama ik”.

“Por tani, ne nuk jemi vetëm opozita, por jemi shumica absolute e shqiptarëve dhe kemi detyrë dhe të drejtën t’i themi Edi Ramës tërhiqu dhe ik. E nisëm këtë betejë sot, për ta vazhduar nesër, javën tjetër, çdo ditë, javë dhe muaj, deri sa Edi Rama të marrë përgjegjësinë dhe të largohet”, përfundoi Basha. 

171 Komente

Sh mire I ka thene atij kafshes. Ke prova? Shko ne prokurori! Mjaft bere gam e ham o Sali, mushkonje gjigande.

Nuk zute mend me rastin e armeve kimike ju militantet me flamuj te huaj? Po mjaft na dhate mend. E di ti qe nga droga mund te na lene pa marre statusin? Akoma me mushkonjat ju? Nuk jeni as ne koherence me idhullin tuaj. Ju thoni mushkonjat ai betonon fushat e avioneve te ushtrise.

lol, ti droge ke 20 vjet qe trafikon sa andej ketej. Vetem tani po kapen kaq ne mase, se me Berishen kalonte e as nuk kapej. po s'u dha statusi, do te jete vetem prej sajesave e rremujave te berishes. Si tha, eshte thyer embargoja me Iranin? Deri ne qershor kur te jete statusi ka per t'ju nxjerre xha sala neper sheshe e neper rremuja vetem qe te mos e marrim ate status, dhe ju si morra te mire qe jeni do shkoni do hidheni pupthi.

o genius behet fjale per perkrahje te trafikanteve nga shteti dhe te gjithe e dime mire qe po perkrahen boll na shitet dengla. mund te mashtroni ndonje me flamur te huaj por ne qe jetojme ketu e dime mire si jane punet.

I vetmi anetar i shtetit qe ka vertetuar se perkrah trafikantet eshte zevendes kryetari i PD per rrethin e gjirokastres, dhe njekohesisht kryetar komune i Lazaratit, qe ka pranuar se ne Lazarat mbillet droge. Nuk ka as edhe nje prove te vetme per politikane te tjere. As edhe nje te vetme. Ka vetem dokrra te Berishes, por Berishen s'e merr njeri parasysh se ashtu ka folur qe kur i ka hyre politikes. S'ka ngelur Ambasador amerikan pa e share. Robt shohin provat. Morrat e Berishes shohin Berishen.

Po pse po i betonon pistat e avioneve pra o dele e partise. O te paste partia ty. tani askujt nuk i intereson nese pjese te shtetit po bashkpunojne me krimin nga paaftesia e qeverise apo e bejne vete kete.

Do punosh si vullnetar per partine kur te dizinfektohet divjaka?

qe te mos coje sala yt avione qe te krijoje rremuje para statusit. njeriu qe perdori kufomen e azem hajdarit per pushtet do te bente gjithcka

te thash dhe nje her, me keto budallalleqe genje ndonje nga keta me flamur te huaj qe sja ka idene se cfare ndodh ketu.

po mire mer ti bootha e zgjut - nese Rama bashkpunon me narkotrafiket - a s'mund tu coje fjale psh. qe hej mos beni me rruge tani se jane punet keq (na ka zbulu Sala) ... po duhet te shkoj e betonoj sipas teje???? 

kjo ska kuptim! 

Edhe 1 gje - Merkeli i tha troc - riformo sistemin e drejtesise qe te hysh ne Evrope (besoj e kupton ca ka dash me thon me kete gje) 

Edhe me se fundi ka 1000 arsye per te mos e lene at shtet rrangalle ne EU, keshtu qe harro kete narkotrafikun e leshit. Pasi e shkerdhyt mir tani hapni dhe llapen botha juaj

te thash ska rendesi a bashkpuno apo eshte i paafte te ndaloje perdorimin e strukturave te shtetit per trafik droge. rendesi ka qe droga dhe shteti po bashkpunojne o bootha qe nuk shikoni kurr perfundimin por na beni si filozof.

merkeli i dha dosjen e metes heren e par. edhe ket rradh te njejten gje do bej sepse u tall me popullin e squt e nxori te vritej per meten dhe pastaj beri koalicion me te. po ju edhe sala po tu vij ne krye do filloni ta mbroni. e sigurt kjo gje.

i vetmi bashkepunim i vertetuar i shtetit deri tani eshte anetari i kryesise se PD dhe kryetar komune i Lazaratit. Po te kishte bashkepunim tjeter, e kishte cuar sala ne prokurori, se e ka prokurorine dhe gjykatesit ende te vetet. Por s'ka. S'ka asnje prove per kete qe thua. Vetem genjeshtra si embargoja me iranin.

Meqe ra fjala per bashkepunime, di gje c'behet me ate Gjiken?

lesh kush e merr vesh 

aaaah jo se nga nje thoni baron droge tani spaska rendesi ... 

po mire m'rregull - ndoshta s'eshte aq i afte - le ta shohim si do shkoje kjo pune. Ne kemi duruar shume me shume se kaq dhe ne fund te fundit populli vjet mendoj se kjo ishte zgjidhja me e mire, se ai vend ate prodhim ka. smiley Dhe ngule mire ne tru qe halli nr. 1 eshte varferia aty - jo trafiku i droges o kelysh i Sales

Po ju kerkoni doreheqje mer vlla! Kush "ju" do mbroj Salen? Ti po do te thuash qe ti ke shpirt opozitari pavaresisht kush eshte ne fuqi. hahahaha ik ere

ok dhe un jam ne rregull. nese eshte i paafte te perpiqet te permiresohet dhe jo te bej si ps tip ironiku e sikur po tallet me opoziten me mushkonja etj. pastaj kur del realiteti fillo e tallet me mbeshtetesit e vet. edhe i paafte (nuk po supozojm qe eshte i inkriminuar) edhe pordhac sikur nuk shkon apo jo?

Halli nr 1 eshte qe te marrim statusin e te perparojme jo te ngelim vend islamik dhe komunist mes europes o vemje azie.

dhe sa per kelysh i sales te kam .... ty e saliut. kur ziheni ngusht ju militantet e verber filloni e flisni kshu traplleqesh, jam altin goxhja tha njeri me pare. sa qesharak qe jeni.

Halli nr 1 eshte qe te marrim statusin e te perparojme jo te ngelim vend islamik dhe komunist mes europes o vemje azie.

Halli nr.1 i pd ne keto momente eshte te mos marrim statusin. Do te vazhdojne te ngrene avione, te vene tritole e te genjejne per embargo me iranin, e te bejme protesta per gjera pa lidhje pa pushim, deri diten e statusit. kur te merret statusi do te bien rehat per ca kohe, po s'u mor statusi do te gezohen pa mase sepse do te kene nje mundesi per protesta. PD do te jepte dhe nenat e veta tani vetem qe te mos merret statusi. jane gati te bejne 1997-en dhe 1998-en nga e para.

e kam thene kete o shqupi. ne nje koment kam thene qe sot do dalin ne proteste komunistet me ne krye djalin e enverit qe te mso merret statusi. por mos shko aq larg sa te behesh qesharak duke thene qe avionet i solli saliu. faji i saliut eshte qe ne nje moment kaq delikat per statusin denoncoi trafikun ajror te droges. fajin e ka dhe rama qe mundohet te tallet me saliun ne vend qe te thote po marrim masa per kete problem pasi kemi informacione me kohe por ju mos nderhyni te prishni pune. jo nga njeri krah thuaj jane mushkonja e nga krahu tjeter betonizo aeroporte. pse e pranoni nje lajthitje te tille?

s'me intereson kush je dhe sjemi ngusht per asgje. Edin se kemi evlat qe ta mbrojm detyrimisht po ti a e kupton cfare thote "opozita"? 

Dmth e gjith kjo mesele reduktohet ne faktin qe Edi u tregua pordhac. Ok. Por ama Sala po bertet si debil per "inkriminim" dhe do me rrezu qeverine. Ketu s'me del llogaria mua.

Halli nr. 1 mbetet varferia.  Ja u cheefsha ate mut statusi. Ca do besh me ate status mer? 

jps kam thene dhe dhjetra here qe opozita e nxjerr popullin ne protesta vetem qe ta qetesoje dhe ky eshte gabim. opozita thjehste duhet te tregoje qe qeveria po vepron gabim dhe te jape nje alternative tjeter. tani kur une nuk jam dakord me protesten e opozites ca pret ti te te pergjigjem per saliun? le te bertase sa te doje, por rama pse mundohet ta talle dhe del bllof pastaj duke degraduar deri aty sa po tallet dhe me militantet e vet. 

normale qe per ty statusi nje m eshte se ti ke ikur me kohe nga ky vend. prandaj mendoj qe ju me flamuj te huaj nuk duhet te na jepni mend se nuk i vuani vete pasojat e gabimeve dhe keni luksin te mbroni nje ide tuajen edhe po te jete gabim.

jo more te ishte se s'me rruhet per ate vend nuk caja derrasa ketu me juve - por statusi fatkeqesisht nuk e ka ate efekt imediat te rregullimit te gjerave. 

nese i do te miren shqiperise kritiko poziten jo opoziten. apo akoma fajin e ka saliu? as kryetar i pd-se nuk eshte tani.

haha ti po e kritikon se nxjerr palacolleqe tani ne prag te statusit qe kerkon ti smiley 

une kritikoj ramen qe ben si pordhac dhe vazhdon tia degjoj fjalet plakut mere. 

un kritikoj opoziten dhe poziten sepse kam bindjen qe jane nje. keshilla ishte per ty qe mendon qe jane te ndara dhe te duhet te mbash nje krah.

ramen duhet ta kritikosh sepse nuk degjoi fjalet e saliut dhe vazhdon e bertet mushkonja, mushkonja. te sillet si i pari i shtetit e jo si kalama fcb-ku duke u perpjekur te talle te tjeret.

O jps, e di qe eshte bindje ne shqiperi se me marrjen e statusit ne qeshor shqiperia perfiton miliarda,hajt se po themi  qindra miliona nga BE, e sheh shqiptari BE-ne si lope per tu mjelur,ne te njejten kohe kur i gjithe populli ne evrope e sheh BE-ne si Germania Hitleriane! 

o arab nuk e shohim statusin si miljarda euro por e shohim si etape pas se ciles do merren seriozisht reformat dhe rrjedhimisht do kete perparim.

kush kshu? posi..nga mengjesi ne darke per reformat qe do merren seriozisht flasin njerzia,na preke popullin e politiken ne seder po lere,po ik tani,mo me trego llumin ku noton shqiperia.Njerzit as nuk e kane idene per detyrimet e harxhimet qe kerkon ti afrohesh BE-se.Edhe sa per dijeni,ky statusi qe mer shqiperia nuk e kushtezon ate per asgje,eshte vetem nje shprehje vullneti,nje zotim e synim qe vendi i ve vetes,max eshte nje perkrahje morale nga BE e kaq,sic ka ndodhur gjithnje.Nuk eshte fare as piknisje e as etape,po do behu,po nuk do e nuk je i zoti noto ne llumin ku je,nuk i plas e nuk do vi njeri te te shpetoj.

tani qe po e shoh me holle paske te drejte. vk statusit. sna duhet asgje.

He si eshte puna o Edison. Hic asgje nuk di dhe ti. Kujton se di, por fakti eshte qe asgje nuk di. Apo ke bere dhe ti ndonje foto lately e ke prova gjithashtu?!! 

nicku qe ke ti justifikon keto qe thua. my bad. sorry llastice  smiley

Edison, fushat e aviacionit, nuk lejohen te betonohen, pra te rrethohen me beton, eshte rregull teknik. Rrotull tyre vihen plastike me uje, si ato qe vihen ne vendet e zhvilluara. 

ok e kam fjalen qe po merr masa. po keta tutkunet e partise e kam thene qe nuk genjehen por genjejne veten. rama merr masa per aeroportet keta mendojne qe po e ben qe mos te ul sala avionet. hahaha
ndoshta jane demokrate qe shtiren si socialiste ne nje menyre aq te neveritshme saqe do i vinte turp cdokujt te komentonte pas tyre. sic ben oidroso per komunizmin psh.

Fati i Divjakes, ka jo vetem mushkonje-piperin, po dhe Saliun e Xhozin per disifektim. Divjaka, ose Meka e turizmit Albanez. smiley

Atehere me rregull treshi ketij i bie te jete nje Joe Biden i vogel.smiley

ky numron 19 mije italiane te punesuar te ne, me qendrim te rregullt (qe te le te kuptosh se mund te kete dhe te tjere ilegale) dhe kte e thote si sukses. Me kte ecuri une them se gjithe italia do punesohet plotsisht, fale edhe panaireve te punes brenda 8 viteve qeverisje

vecse do icik kujdes se do na perlajne ato punet 1000 evroshe. Thone qe skafet e mallit nuk e bejne bosh rrugen e kthimit, bien pepino ilegale. 

PS. Vertet ka shume taljone, po nuk eshte se po prisnin rilindjen, ka kohe ky muhabet. 

 Thohiri dhe Thahiri bisedojne per detajet e transfertes se tre futbollistave italian te Interit per ekipin e Policise se Shtetit para neshjes se kthimit.

Kam degjuar qe Amelio se shpejti do beje filmin Lalbania

ketej ne perendim , nje test droge e mbyll gjithe muhabetin
 

Shqipet i zgjedhen politikanet qe te argetohen me humorin e tyre; edhe njehere, dominon sensi komod i shakave me kripe te Duces (nderkohe qe Rama me Berishen mushkonje-rrote-zohen).

Ilir Meta: Ju lutem se e kthyet në debat rrote

smiley

 

Berisha: Shko në spital, bëj testin e drogës. 

 

Rama: Shkoj unë e bëj testin, po pastaj do shkosh me Jozefinën në Divjakë për dezinfektim, s’po ju them merrni Kastriotin me vete se do e ngatërroni me mushkonja. [video | artikull]

Meta/LSI ka gjetur perseri pozicionin e te dukurit si parimore dhe mbi palet, prap duke i hedhur kunja Rames.

Nderkohe qe Rama insiston se hetimet jane te deshtuara ngaqe prokuroret i tremben gogolit Sali, LSI i ben thirrje autoriteve t'i shkojne deri ne fund hetimeve per mushkonje-ngjarjen, si dhe i kerkon Rames qe te mos beje "përshkrime, hartime apo qëndrime emocionale" por t'i pervishet punes.

Me retard se ky Lulzimi... me keto protesta njera pas tjetres qe ben, asnjehere skane per ta marre njerezit Seriozisht. I shton mandatet Rames.

Ndaj eshte gje e mire per PS qe e ka nisur me kaq shume yrysh qe tani. Deri per zgjedhje eshte bere gje e zakonshme e s'ia var njeri.

ca ideje fantastike duke e transmetu live parlamentin para popullit ne proteste, po ashtu ide fantastike ishte edhe heqja e korrentit, hahahaha

ky ka rreshqit. Lekure banane a gje tjeter nuk ka rendsi po qe ka rreshqit dhe ka rene me koke, kjo nuk ka diskutim:

Berisha: Rama baron i drogës në Europë. Pamë Edi Ramën të cilin me një shpejtësi të rrufeshme shndërroi Shqipërinë në vendin e narko trafikantëve. Pamë Edi Ramën që u serviri shqiptarëve aeroplanët e narko trfikut për mushkonja. Se si rriti mushkonjat në aeroplan dhe si ranë rrotat në rërën e Divjakës. Njëlloj siç është i lidhur bloza me tymin është i lidhur Rama me drogën. Që të gjithë vetëm drogë bëni. Do hetohesh ti por qytetarët shqiptarë do rrëzojnë qeverinë tënde. I ke bërë vendit dëmin më të llogaritshëm me narkotrafiqet dhe je shndërruar në rrezik të madh kombëtar. Lëvizja sot filloi do mbushë misionin e saj. Eshtë mirë të kuptosh se je i vetmi kryetar ekzekutivi në Evropë që shndërrove vendin tënd në Kolumbi. Me fjalimet e tua më kujtove fjalimin e lamtumirës së Enver Hoxhës

Jemi këtu, rrofshim ne, rroftë Shqipëria”, tha Grida Duma.

"Rrofshim ne" ishte shprehja e dites sot.

E forte kjo, rrofshim ne, mire qe s'tha rrofsha une. smiley

Veshtire do ta kete populli me zgjedhje midis kesaj dhe topsheqeres se LSI.

Pamvaresisht se une jam i majte, me erdhi me te vertete shume keq, kur vajta dhe pashe ate palo miting te sotem te PD dhe ate palo fjalim te Bashes.... ne te vertete me erdhi shume keqq, se,ku ka perfunduar PD-ja... nje parti qe me nje fishkellime mblidhte pa frike 10 mije veta ne shesh, sot ishte katandisur ne 500 veta dhe me nje skenar, apo platfforme shume mjerane... ne te vertete me erdhi shume keq, se ku ka perfunduar opozzita sot. me kete lloj opozite Rama jo 8 por do te mbreteroje ne kete vend dhe ky do te jete fundi yne... Nje vend demokratik pa opozite eshte i destinuar te rrreshkase drejjte autarkise...

Alidems, njerëzit nuk janë aq budallenj sa mendojnë politikanët tanë. Lulëzim Basha tingëllon shumë patetik me këto protesta, se e dinë shumë mirë shqiptarët, që ai ha e pi në shtëpitë e lazaratasve. Lëre më, që kishin marrë pjesë dhe ata në protestë. Bir nëne!

Vinë kultivuesit e drogës për të protestuar për trafikun e drogës.

pse ata qe votuan per ilir meten ca ishin, gjermane?

Alidemso, cuni Sheqeres po sndejti ne politike futet ne burg, me gjithe kelyshet e tjere te Sheqeres. Prandaj boju gati ta shofesh ne opozite per shume vite ish-pushtetaret vrastare e hajdut te PeDit.

Po na thuj te lutna sa diote kish arritur te mblidhte cuni Sheqeres, Lulushja e Altin Goxhaj me Galdinin. Buconte sheshi "Nano Ik" ???? 

Shtet e bereqet, shtet e bereqet ishalla.

 

Keshtu eshte katandisur opozita, ngre ne kauze per rrezim qeverie cdo gje qe i del perpara. Varferi idesh, mllef i pashuar, urrejtje, inat me popullin e vet qe e zbythi keq ne 23 qershor, vakum intelektualesh, ngutje irracionale per rimarrje pushteti, kjo eshte opozita e sotme.

mire mire, po kjo puna e avioneve me droge spaska qene dhe aq kot....   e  *betonizuan edhe nje  piste/aerodrom    ne Gjritokaster sot, thote Top-chanali...

 

*perfundimisht  fjala betonizim  ne Albanie  morri nje konotacion tjeter, sepse zakonisht perdorej  per qytet  ku ishin ndertuar pallate e ndertesa pa kriter..  gjithsesi  kuptimi i kesaj fjale mbetet negativ.smiley

E bejne qe te mos vere berisha avione e t'ia ngjeshe qeverise. blloqet hiqen per 1 ore, po qe nevoja

po jo or jo, se nuk eshte kaq kollaj... keto  pista qe po vendosin blloqe betoni, jane pikerisht pistat qe deshmitaret okulare kane pare avione te vegjel qe ulen e ngrihen qysh para 1 muaji....   Gjader, Kardhiq, Divjake, etj....

kush deshmitar? Sala?

po o Shefki po,Sala!.smiley

jo se kishte thene qe avioni i riformatos kishte pasur heroine brenda, por e kishte lene heroinen ne areoport dhe kishte shkuar te rrezikonte per hashash ne divjake. te kesh floririn e te shkosh pas barishteve i thone kesaj.

mire mire,  po une po flisja per ato cka  kane thene  deshmitaret ne keto zona,... p.sh shiko cik ato viedot e Top chanel  me deshmitaret  e ngjarjes se Divjakes, dhe do shohesh aty qe kur  gazetarja pyet njerin  (hotelxhi  ky me duket) : keni pare avione me pare ketu.. -po, tha deshmitari, kam pare  rreth 1 muaj para.

o Belulo mos u eksito shume, blloqet hiqen per nje ore dmth aq sa duhet per ngarkim shkarkim, edhe leja per ne bregdet per 1/2 ore jepet.

tashti po thone te gjithe qe rama nuk ka kapacitet me drejtu , po mire o milet po voten pse ja dhate Ilir metes kur e dishit qe ai ramen do bote kryeminister. apo kujt tjeter tja jepje thuj, .... ndakort ndakort.

Po ai Gezim Kalaja s`u pa gjekun fare sot ata 20 000 fugonat 8+1.

Grida si yll, ju kam thene ! smiley

Gjozi , nga fisi hajn i Qobajve hiq mire sot se kur ishte duke sha Divjaken , Braqe, kafsha me e eger e Muzeqese i tha qi Divjaka prodhon shume karrota.

Mbaroi dhe kjo kauze dhe nga gjithe ai debat asgjekundi nuk degjova te thuhej ndonje fjale per dashnoren e Tahirit. Nje zot e di pse e kane rrudh gojen me te keto kohe. Bile sot djali i Sheqeres falenderoi policine qe kap drogen. Ky eshte zhvillim pozitiv.

Zhozi dihet nga te gjithe qe preferon kastravecat. Nuk e di si perkthet kjo fjale te standartin genisht.

te forte keta te Rilindjes per propagande. Edhe Lazaratesit i bene ti vrase ndergjegja e te vijne deri ne Tiron me ju bashku popllit anticanabis

 

Prit, mos u bjer me qafe pambarimisht lazaratasve.

Drejtori i Policise tha sot mbas kapjes se asaj sasise ne Vlore qe ka dhe Lazarate te tjere. Nuk hezitoi fare ta thote.

Ky presion qe behet eshte i shendetshem.

Po ata Lazaratsit e tjere nuk vershuan ne krah te Josefines dhe cunit te Sheqeres te protestojne kunder Rilindasve qe ua tolerojne te korrat....Po si nuk kan turp keta rob...i pan gjithe poplli cfare legenash na kan qeveris 8 vjet....dhe dun me hyp prap ne pushtet legenat.

"zogu...zogu...ja zogu". keshtu i hutonte fotografi kalamajt.

o tu ja fut krejt PD luli me salen, o tu suporu nje pd tjeter aty, keshtu qe duhet pak zhurme. stili i vjeter. 

Kjo proteste me bindi se Shqiperia dhe populli ka ecur shume qe nga ngjarjet e armeve kimike qe donin ta na helmonin kalamaqte.. Nuk ka me opozite e Sali nastradin qe ti marre per hundesh. 

Sot 500 veta, andej nga java tjeter kur te vije ai ligji i martesave gej me 50 veta do hedhe qeverine Saliu. Me poshtrim se kaqe nuk do ta kisha besuar po mos ta kisha pare. 

 

Kam degjuar qe edhe per armet kimike Saliu ju mbushi mendjen Amerikaneve qe t'i benin kerkese Shqiperise, qe ta fuste ne kurth Ramen.

Ah, armet kimike. Casti me fantastik ishte kur protestuesit qelluan me shishe Berishen dhe Bashen, kur donin te shfrytezonin protesten e tyre. Rama i refuzoi, fitoi pike. Te ishte berisha kishin hyre dhe as qe do ta kishe marre vesh, si ne Gerdec. 

Ene asht cu aj trimi jem, ene ta ka kap aftomotikun, e brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, brrrrrrrrrrrrrrrrrr ma, i boni telef mickonjat...

Ata bojn qejf per qejf te vet, ene trafikun vet e bojn me ballona e aroplana, ene pallatet la e me la, ene paret ne bonka t'huja shume e ma shume, ene qejfi qejf...

Dhe ne shqipot e shkret zihemi e bohemi telef ketej nga gurbeti...

Kush ma gjen kongen e Merita Halilit "M'ko morr malli per nonen time"?!

 

"Dua vetëm të bini dakord që Saliu dhe Jozefina të bashkohen me ekipin e Ministrisë së Shëndetësisë, 1 ditë si vullnetarë për të dizinfektuar Divjakën nga mushkonjat."

Po ndonje grup me vullnetare nga Peshku, a pranohen?

Po tna pajtoje charterin ministrija, pse jo? smiley

ncuq. ju s'keni arritur akoma statusin e ish-president/kryeministrit dhe as ate te ish kryetares se parlamentit me detyre aktuale lidera te opozites ne parlament. nese ndonje dite e arrini ate status, ndoshta shkelqesia e tij, kryeministri ne pushtet ju ben nje ftese te posacme nga foltorja e parlamentit.

nese ju ka marre malli per divjaken, ministria e turizmit zyrtarisht i mirepret te gjithe turistet pa dallim prejardhjeje, persa kohe vijne me qellime paqesore. ndryshe i mirepret ministria e rendit. me raste edhe opozita.

nese - dhe kjo eshte seriozisht - ju ka marre malli per te dale shetitje me Jozefinen dhe Saliun ne Divjake, me apo pa mushkonja, ju lutem drejtohuni nga zyra e marrdhenieve me publikun prane partise se Jozefines dhe Saliut. kujdes se shefja e zyres ne fjale eshte e mbrujtur thellesisht me mesimet e kapitalizmit kontemporan dhe pranon vetem "indirekt" ndere. keshtu qe mos u mundoni t'a joshni me rryshfete te drejtperdrejta. ndonje kandidature per kryebashkiake new york-u e ofruar ne nje periudhe afatmesme edhe mund t'ju bente pune.

nese asnje prej ketyre me lart nuk eshte kompatibel me arsyen e pyetjes tuaj, lutemi te specifikoni me hollesisht arsyen e shtrimit te pyetjes.

 

ktu ne perendim edhe mund te kundershtosh me bo testin e droges kur ta kerkojne, por patenten ta heqin gjithsesi

Ju pata the qe kauza" Droga " e iniciuar prej Salihut eshte synimi i vetem i tij qe te mbaje nje grusht militantesh gardh rreth vehtes, sepse po e ndjen qe laku i 21 janarit po mblidhet.Ama protesta me Lulin foles, as mish as merluc dhe Griden, me thirtjen " Rrofshim ne ...! U kthye ne karrnavale ..! Ndersa kur bertiste dhe grupi i Lazaratit " Rama baron i droges..!" njerzit duhet te ishin me fat vetem po te kishin ...dy prapanica ! I pameshirshem ky bandit, qe vetem per b...e vet kthen ne marioneta njerez me besim teknajo force politike e shkalafitur nga Sali Berisha dhe e bere dordolece misri nga Jozefine dhe ca kokrra.Luli kocka shtogu , rreket te beje protagonistin, por gjithenje ndersa flet i...shpeton ...uji holle ! laget dereziu i teri !
Do mbahet mend gjate kjo proteste , kunder droges, me folesa gjithe te droguar !
Shyqyr qe ishin ca lazaratas qe i dhane ner protestes se ndryshe.....!

Kur akuzojne edhe cubat e PD me bo testin e droges... 25 vjet sa here qe flasin duket sikur jane te bom. U cu Berisha ne foltore heren e pare i tha Rames je Edoscobar, u cu heren e dyte i tha je Enver, heren e trete spo i vinte ndonji emer ne koke i tha nda vendi "Duhet tbash testn e droges Edvin". smiley

Berisha i cadrave pistolet dhe nendetseve me droge kerkon Rames me bo testin e droges smiley 

Ore po ky cuni Sheqeres nuk e kupton se duke e glorifiku Edvin Mafishen si Escobarin e Europes apo Baroni e Droges ne Ballkan, jo qe shqiptaret kan per ta votu perjete por kan per ta bo mbret. Shyqyr ore qe e nxorem nje Baron me ne fund se veq refugjat kena prodhu.

Edit i rrujn tocin keto edhe vet e din, po dun ta mbajne situaten e tensionume se e shofin qe po i ngushtohet laku dita dites. Sales nuk i kan dal letrat per azil politik akoma prandaj do ti tregoj Rames se po me preke do kete trazira. Eshte steke e vjeter hunderri, e kap gurin me spond.

smiley smiley

Nje nga gjerat kryesore qe te hapte damaret e bythes nga sala ishte pikerisht kjo shprehja tipike "drejtoju gjykates a drejtoju prokurorise" Tani po qe se ky do me i kthy kusurin sales, popullit nuk besoj se i plas trapi shume, mund te dalin te rrifen tek e tek te liqeni sa t'ju plasin veshet. Po qe mos te na rruj k@@@n shume do beje mire te gjeje nje polici qe ndalon drogen dhe tritolin dhe ndonje gjyqesor qe nuk liron kriminelet dhe te korruptuarit se me llafe jemi ngop

ndryshimi eshte qe gjykatat kur e thoshte sala ate ishin te sales, tani jane prape te sales. kur te jene te ps, atehere bashkohem me ty

Ky komenti jot eshte koment fressh-ist dhe i vetmi koment qe kam eshte qe s'kam koment per komente fressh-iste

komenti im eshte vetem mbi fakte, byrazer. PD ka prokurorine, KLD, gjykaten e gjithcka. Jane gjithe gjykatesit e Berishes, qe nga gjykata me e ulet e deri ne kushtetuese. Po te kete fakte, e ben fertele Ramen, ndaj dhe eshte normale qe Rama ia thote. Por fakte ai s'ka, ka vec fjale.

ti ke te drejte po kur drejtsine merr persiper ta rregulloje dikush si tak braho qe propozoi shkarkimin e presidentit meqe nuk po "edukohet" ne emerimet e kompetencat e veta dhe se eshte bere pengese per riformimin e drejtsise, kjo bi ere. Po jo era shtet, bi cik ere e qelbet.

Ne kete derexhe ku eshte katandis ky vend une e pranoj dhe nje zgjidhje te problemeve ne menyre makiaveliste, dmth nese presidenti eshte pengese per reformen ne drejtesi le ta heqin dhe te bejne reformen. Ama ta bejne, jo te na ngopin 4 vjet me perralla "s'heqim dot gjin gjonin e tamara sashenken a si e ka ajo mut se s'na le presidenti" se na kane ardh zorret ne gryke me llafe boshe, me akuza per opoziten e me shume te tjera smiley

teknikisht dhe faktikisht nuk e bejne dot per efekt numrash. Po te shifje dhe videon pastaj ku koleget e ktij mezi mbanin gazin kur ky bente deklaraten, e kupton fare mire sa serioz ishte propozimi.
Po une nuk e kam te masa ekstreme ose jo; e kam te kush flet ne emer te drejtsise dhe zotohet se do luftoje ne emer te saj. Edhe deshira e mire perdhoset me kshu flamurtaresh

Ngrihej Saliu kryemnister ne kembe 100 here e bertiste si i cmendur e deputet e opozites te PS nuk e prishnin terezin hic, perkundrazi i zinin vendin ku fliste e rrethohej me gardistat Saliu... Nje here e ngriti zerin Edi ju shpetoi shurra te gjitheve me gjithe Sali qe rrinte si tutukun e as ne sy nuk e shihte dote... 

"Po ate lumadhain nga Lazaratin pse e sollet se nuk e mora vesh.. ai ca ishte.. Cohu Sali, cohu dhe kthe pergjigje lere Enverin me hysniun.. kur vdiq hysniu i ngeles Vitos ne dere nuk shkuleshe.. " - sot ka qene fantastik me plot kuptimin e fjales. smiley 

Shqiperia urgjentish duhet legalizuare DROGEN dhe PROSTITUCIONIN. Kjo do ishte zgjidhje me e mire. Kjo eshte njera nga kushtet e Bashkimit Evropian per te lehtsuare rrugen e Shqipris per ne BE.

 

Duhet legalizuar edhe pedofilia dhe zoofilia.

Keshtu i behet qefi edhe demokratit liberal perendimor Kokoleps dhe Art skandinavit qe ndryshon boten lindore obskurantiste injorante.

Edhe Kopshtijes, se harrova me kryesoren.

 

cfare gjuhe flet ore se nuk te kuptoje. cdo te thote " liberal" "kokoleps" "obskurantiste" "injorante" "kopshtijes" asnjera nuk eshte fjale shqipe smiley

me duhet nje perkthyes te flas me ty smiley

edhe KS e ka rrugen e hapur drejt Siris

jo e ka rugen e hapur drejt jugut te shqiperis dhe mitrovices veriore smiley

Aga, ke harruar te drejten per t'u martuar brenda gjinise. Kjo po qe eshte material gezimi per heretiket tone reaksionare.

He mer, ka ndonje lajm nga fllota e 6te? Eshte pare ne horizont ndonje nendetse me flamurin e Lazaratit? smiley

ik ore ti tutje. te gjitha njeheresh i dashke ti a? dale ore te zgjidhet njehere ceshtja e avionit. oj ky.

O hoo, mas Mitsubishit me droge eshte nje deputet i PD. 

Po mire mer, eshte thene me kohe, opozitare por ... partnere bxnezi. smiley

cili partner bxnesi te beri ti japesh X ne zgjedhje? dhe si e dallove qe ky partner e meritonte me shume se tjetri? jo se njoh disa qe X ua japin te gjitheve, pa dallim partneriteti dhe ca te tjere, qe nuk kane X per te dhene.

U rrezu gjo Baroni droges apo ka fillu party me Canabisin  qe solli Dashua me autobuz? Cpaskan qene per nje cigare gratis keta te Pedit. E harruan kauzen e rrezimit te diktatorit.

Sa vota merr kjo Pede ne zgjedhjet e ardhshme? 

aleanca kuq e zi do marri me shume

Une them qe Kristi Pinderi me LBGT, do marri me shume vota se PeDeja dhe Nik Xheli, bashke.

Place your bets guys....

Desh me bo salija rrolin e n/detses me Flamur Lazarati po ja diktoi Edisoni se kishte pamun qe jan Betonu Aeroportet smiley .

Ka lloj lloj te fandaksurish po si Ky ..alahu ekbar qofte me te .

Po maroni i here me nendetset qe vetem " ka nigju " nuk i ka pare babasqapi , pastaj vrojtuesit le te shpalosin dijet "perse betonohen aeroportet "smiley

Po swedi c' paska qe qeka idnue smiley Po a jem tu fol per shtet Dhjerokratik apo ..Hiqni Gjyqtaret !

Po nuk hiqen ata pa Reforme dhe Reformat behen me Fakte dhe pasi bindin edhe Nderkombetaret . Sot psh Nderkombetaret u binden qe PD-hi ,.gjynah mos paca , po ka MARU , dhe Urgjentisht duhet Reformu .PD-hi te merret me veten dhe te miratoje symbyllazi cdo Reforme te paraqitur nga Pozita e Rames .Jane OUT Fare .Jane ne dore te Palo..eve !

Si nuk kupton Lulash Dash Kurbani z.Mur .Ai ja tha cope edhe me variant shqiptar  .A asht Arapi zi atye ?

Dy here kena Vrapu / te treten Here mos ta gjejm ketu .

Dhe keshtu binden te Gjithe brenda e jashte vendit se me Shume Rendesi ka Reformimi i nje Partie Opozitare per Shqiperine se sa Pranimi ne BE si Monoprati ! Rama duhet ta marre seriozisht Kete !

LefTkopeja me Gjembin mo ku jane .U lagen ndopak sot ? Se mos na ftohen dhe mbetemi vetem me Xhibin dhe kete te riun e LefTKopese  . Me qe ka Nikun Edison kujton se ka shpike Llampen smiley

 

statusiiiii zotrieee

Idriz i nerum, nderkombetaret s'duan te dine fare per pd-ne, pd eshte njesoj sikur nuk egziston fare, edhe sikur te gdhihen e te ngrysen ne shesh nuk kane asnje lloj efekti as te nderkombetaret as te statusi dhe kete ta them me shume siguri. Ata presin nga qeveria ate qe presim te gjithe, te bejne ate per te cilen jane votuar dhe ne funksion te kesaj po i mbeshtesin pa asnje rezerve. Kaq. Kryeministri merret akoma me publicistike si ne vitet 95-96 ne vend te merret me pune, dhe ka vene neper karrige ministrash kastravece pa asnje lidhje me punen te cilen jane te presupozuar te bejne. Po vazhduan dhe ca do e humbin mbeshtetjen shume me shpejt sec e humbi berisha. Keto muhabetet dy-lekshe me opoziten qe nxit krimin e qe inskenon ulje avionesh ne divjake, e me mushkonja e kinine vetem i pakesojne mbeshtetjen qeverise. Duhen rezultate, i arrin ose jo, s'ka justifikime "s'me le opozita e s'me le presidenti", rrugen e ka te hapur, llafet te na i kurseje se me llafe jemi ngop ne dhe jane ngop dhe nderkombetaret.

Swed po aq i nerum dhe po aq i Respektum ! Flm qe e vleresove !

Me vje ke , me qe e ke seriozisht .Te gjitha mbase i ke drejt po Kryesoren e Kryesoreve me duket se e ke menjanuar .KONSENSUSIN .Dhe konsensusi eshte Fakt e Prove ., eshte NR1 qe Vleresojne Europa SOT ! Ndoshta Jo Pafundesisht e per probleme te Caktuara sic ishte Reforma Teritoriale qe Pordhen mu ne Bash e Sali se u treguan marifetcij e Karagjoze tekanjoze !

Tani o eshte Rama ekzekutiv i Kohes ( hiq Meten nja dy vjet ) o ne kete vend duam prape M.Shehun ( gje qe personalisht e mbaj si me te Madhin e Historise se Qverisjeve )  Dhe une me kete timen , te gjithe keta qe u Rrembyen me "cilimiqrit "kur emroi Qverine dhe sidomos ata te "Pritshmerise "smiley jane pak FLU . E gjith Rruga qe ka ndjekur Pozita deri TANEi me aq sa marrim vesh nga punet , eshte ne Rruge Mjaft te Mbare .

Tolerante, e Vendosur ,Jo Karagjoze , Lutarake , e Pergjegjeshme ..me pak fjale jo Halimer teSupes e sidomos Turp per Shqiptaret Flamur Nockash .

Shqiperia nuk Vuan per Dore te Forte " smiley .Kohet nuk jane te tilla .Nje rruge e tille si e Babasqapit eshte pa Krye .Pra pa u zgjatur dhe sejcili ne te tijen ( me shkurtesa smiley  nuk duhet Nxituar per hir te Nxitimit !

Pse Gjëmbo ku bëra kabim smiley

Edi Rama duhet ta kuptoje njehere e mire, qe kryeministrilliku nuk do bythe ,po sic do thoshte njani, do bole. 

Fut shtetin ne katun, vlla,veni flaken kulles se barit dhe tymi t'i shkoje deri ne nevjork ke mergata (jo e qyqes) smiley

Sipas Rames e gjithe kjo histori eshte nje puc kunder tije .

Po , edhe ?

Le breket tu flutru prej Njemce ne Tiron, zoterote, sa her qe beza cuni Sheqeres. Ti e sjell terslikun. Rri ne shtepi mitingun e rradhen e kur ta Shkelyj Grida me Goxhajn dyshen me rrezik nderkombetar, Rama-Meta.

Ca te bojme , ka shpreh deshiren me u bo dhe njehere Kryeminister 

Ore ty bravo te qofte per besnikerine po une te qaj hallin e lekeve te biletes. Ja nuk bi palloshi sot e 13 vjet cdo bohet me gjithe ato shpenzime. Te pakten mbill ca Canabis ne saksi nballkon se ndoshta kap ndonje cmim te mire prej palloshit.

Ehhhh... ti qan hallin e asj qe nuk qahet smiley

Sa i bini ne qafe anatomise dhe ju, mor aman! smiley 

Ne anatoomi ne biologjine e klases tete,te pasmeve i thuhej " muskuli i madh i ndenjes". smiley

Ulu n'muskul medemek.

Nejse, ndoshta e teprova me Fjalorin,po i perdora me dashje ato llafet. Ti je perduruse e gjuhes shqipe ne nivel profesional dhe s'duhet me pas tabu gjuhsore,apo jo? Tupja psh, mund te flase gjithe diten llafe te pista, pa ra ne vulgaritet. Une me ket stature qe kam, t'u u kujdes me fol me politese, bi ne vulgaritet. smiley

Sinqerisht para nje Opozite Serioze per mua ka shume pak Rendesi Statusi .Ne se merret pa U reformuar  nje OPOZITE , pa Babasqap e Dylqinjen e tij Jozefpecken , pa futur ne Fund te Rreshtit keta "Revolucionaret BLU " te LefTKopese ,dava Palo..esh  ua jap me Kallme .

PD-hi do shkaterohet dhe do mbetet Aleatja NR Nje , (sic u cfaq , strukturua dhe ngjiz nje  PK e Reformuar ) me Partine e M.Dajtitt ., 

Te kuptohemi nuk kam asgje kunder .Edhe strukturat per aksione Guerile i kane te ngritura , edhe Tritol zoterojne edhe Ballistet i kane nen Hyqem si vjega kutruvje !

Perpara Partia e re e Berishes !

edhe une jam me ty qe duhet reformuar opozita pasi vetem dorheqja e saliut nuk mjafton por mos harro qe opozita ka me pak rendesi nga pozita.  pozita nuk eshte reformuar akoma. mos harro meten. pra nje m jane te dy krahet dhe nese presim qe te reformmohen keta kemi ngel pa marr status asnjehere. 

Je dy thundrake mor te Keqn .Ne te gjithe Boten nuk ka te dyja M..Edhe tek PPU vetem nje president kemi te Firmes Dy M.

Me qe je me kulture e pretendon se ja di dhe Rradhen Punes .Te Keqijat si dhe te Mirat jane PERJETESISHT dhe nuk kane qene Kurre prone Intelektualee te "Barazlarguarve " Nuk ka snje shembell ne Histori .Pervec Opinioneve  inteliDjente te Fevzi .Uturakut dhe mos na lente zoti pa te , Perpjekjeve te Lubnojes .smiley 

Ama duhet te ta kape Radakja qe ne te gjithe Boten ka masa qe Parandalojne te KEQEN me te Madhe .Dhe kjo eshte PD- i Matrapazit , Mashtrusit ,Drogaxhiut e Tritolistit , Kryepercaresit , Banditi e Hajdutit Berisha qe ka 25 Vjet qe Injekton Humbje Kolosale energjish Intelektuale te Inteligjences me bajgelleqe Mediatike "Berisha pOrdhon Politike " mendyre me keq se te gjithe Thashethemexhijte Intrigante qe njihen ne Letersi ne Boterore ku eshte Shembull i Vetem e i pa Shoq , dhe nxit nje Vjedhje te Papare nepermjet propogandes se apollogjeteve tetij si "kultura e mosndeshkimit"

Kjo e ka sjelle kete Popull ne aksiomen Vidh , Vrit dhe Trafiko si te vetmet Burime Pasurimi e Ekzistence .

Po te lexosh Bari Fallun patjeter qe e ke ndryshe !

oidriso po paraardhesit tane, iliret, saliu e kishte fajin qe kishin piraterine si burim pasurimi dhe ekzistence?
ne temen e antropologjise juridike mora piket maksimale pasi bera nje lidhje ne kohe per drejtesine e ketyre trojeve. ajo qe me impresionin eshte qe pse vazhdon akoma ajo menyre edhe pse kto troje u mbushen me te ardhur te cilet edhe pse kishin ne dore diktatura ekstreme si ajo islamike apo me vone komuniste perseri degraduan ne menyren ilir-iane te te mbijetuarit dhe pasuruari?

I dashur ..Mbase do kontrolluar pak se mos te kane bërë dëm studimet smiley

Po na jem tu Fol për të Keqen dhe dy të këqijat or tie , jo për Lidhjet e Kostandinit me Sali babasqapin as të Hasan Ulqinakut me Vezirët e Sulltanit , as për rrolin e Gjëmbit dhe LefTkopesë në Luftën kundër drogës smiley

dhe mos bën shumë pëjetje as vetes as të tjerëve si këto këtu në fund smiley

Futi një të studiuar Të çekuilibrurve psikikë që erdhën pas 92 me " se diktatura zotrie  " , por pa ja bo me Hile Vetes , dhe do shohësh se procesi që do të vërtetosh ti , dhe të bën të vuash sa të pëjesësh mejtimin e mëndjes, është rikthyer edhe si Ekzistencë ..ha e dhit e mos u rrit , ose siç e ke bërë në shkollë ti prodhimi thjeshtë . Dhe një shëmbëll të vogël me që na fute se sa prodhon krimbi Mëndafshit .

Vuri të punojnë të marrin Jo 400kv domate për hektar si merte parcela më e varfër e ish Diktaturës por të paktën 250 kv Domate për Hektar dhe të sqarohet vetvetiu pse je ngatërruar me Mbijetesën .

Apo je nga ky lloi " se tallonat zotie " Jo për gjo po kështu i bëni dhe shkollat kam bindjen smiley

Herë tjetër ,  po të vish kështu ,  pa të rejt mendja se ke Nikun Edisonsmiley se kështu e nisi dhe Xhibi shkurtoi Xhiblaxhiun po perfundoi në Xhibole !  

oidriso ma kthe nje pergjigje tjeter por pa emocione komunistash ne te. 

Kur të mësosh të lexosh .

E lexon që të kam shkrujt herë tjetër se e di që je nga këta " se tallonat zotrie " Të isha unë nuk do ta kisha dhënë Provimin , se vjen pak  pak si eksiq smiley Ose do të kisha mëshiruar po të më hynte mik Xhibi smiley

Do doja qe PPU te ishte si Twitter. Only 140 Characters.

Mo po uro veten të kesh vetëm NJË !

mashtrimi ne gen te neokomunisteve

kjo qeveri me Ramen rrugac ne krye eshte shembulli tipik

po mire ua beni Shqiptareve qe ju votuan ne shumice ne 23 Qershor. Sic ka thene Rama, prisni se nuk keni pare asgje akoma

 

mireseerdhe! komandant lefkon qysh e kemi? 

Me kujtohen kohet e arta kur NM KM i drejtohej me gjuhe "te forte" nga karrikja e larte deputeteve te PS-se. PDisteve ne pellg ju shkonte buza vesh me vesh e talleshin "sa mire ju pervesh Sala. O Sali, marrç nga ditet tona se ja dh...ve shume bukur. Eh c'paska qene ky doktori, hakut ju vjen ju socialisteve. Je xhigant!"

Sot po lexoj te njejtat fjali. Vec emrat ndryshojne.

P.S. fajin e ka shoqata e te ekuidistancuarve qe duhet cuar me pune te detyruar te sperkase per mushkonja!

Po te jene mushkoja nga ato te km-se, dmth me trasta pepinoje, ia vlen "sperkatja." Po kam hall se duhet certifikate rilindje. Dhe a do na e japin nje te tille (fallco dmth) koleget perkates te blogut, kjo eshte dilema.

" O rrote Avioni " 

smileysmiley

Haha e madhe ajo, Sala ne stilin e Edit, ma i madh se Edi.

Thone qe ka dale shprehje, te thyj rroten e avionitsmiley

Aty aty qene sot, rrotë më rrotë smiley

thua kane qene apo do jene ndonjehere ndryshe?
 

As vete se di smiley

Pese Mushkojna njera pas tjetres ..dhe duan edhe Cetifikate te njihen .smiley 

Kocifos do hedhe  Rama Kocifos smiley

Basha: Beteja vijon, derisa Rama dhe karteli i drogës të ikin në shtëpi

smiley  smiley

me lot ! pra jo ne burg, por ne shtepi !

Kjo eshte kauz ! smiley

 

Kshu e kane lone , te bojne ca te duan , vrasje ,vjedhje , droge , s'ka burg.

lum si populli qe i mban.

kush hum pagu birrat dmth

pse? hum njeri?

smiley

kshu tha dhe Rama, po u vertetu lidhja ime me drogen tha, jo vetem qe jap doreheqjen po nuk e kap me mikrofonin e politikes me dore

Sec ndjej ca nota pesimizmi ne zerin e shokeve demokrat. Ishin te bindur qe populli  dashuron ende cunin e Sheqeres dhe si kan hum zgjedhjet pe verteti. Si tha Lulushi ne perfaqesojme maxhorancen popullore....

LGBT me Pinderin hudhin me shume njerez ne shesh se Lul Basha, zaten  Ce do te rremin kur ke te vertetin thua. Ene Gita me Zenin e Jam-Arber mjedisorin ishin zhduk per ca probleme personale. Kur u bo Kaq Islami die-hardi i PeDit mo ka ardhur kiameti.

Shif kur te fillojne e te shajn popllin nen ze qe si ndoqi kunder Baronit te droges. Po si nuk kishin ndryshu fare keta merr kur i pash si flisnin ne Parlament. Me fal Jozi ishte bo me idiote, Cuni Sheqeres kishte shku per lesh fare e fliste ondrra te keqija e te coroditurit e Pedes ne parlament mblidheshin si CERRA rreth te rrjedhuri lexhendar per te marre drejtim. Me te humbur se sot nuk i kisha pa ndonjehere. Keshtu eshte kur merr direktiva nga i leshti i Vicidolit qe eshte bo me i mba uturakun. 

po meta ka ndryshu naj cik o la-leee?

Meta eshte ai qe eshte,  shume i ndergjegjshem te mos nxjerri problemet e veta ne tavoline, kurse keta bojne gare kush del me budalli i fshatit. Pse? Per te fitu zemren e udheheqesit lexhendar?

Meta duket xhom fare para ketyre, sigurisht po pate aftesi shikuese e jo thjesht nuhatese qe duhet me ndjek busullen ala Vicidol.

tamom la-leee.

Tamom Saluks qeke, shfni Edvinin Laskuriq e Monen me Meten e nuk shifni Gerdecin e 21 Janarin dhe Krye-idiotin qe kujton se frymezo turmat.

Rregullo PeDin tat e boll u morre si xhingije sa tkiqnj jane kundershtaret, ate e vendos poplli me vote. Po ju jeni Kamunista e rinj te Pedit te famshem per fleterrufe e gjyqe popullore. Merruni me te tuajt se palloshi fitoji zgjedhjet e do flasi me ju pas 3 vjetesh. A mkuptove????

21 janarin ta shohe rama apo se le meta o la-le? sikur ua premtoi. un drejtsi du e te futen sa me shum politikan ne burg qe mos te guzoj kush te vjedh pastaj por spo shoh gjo me la-le. meta ne qeveri.

Lexo cte thashe me siper daku....Meten e lau dhe shplau Saluku me gjykatat e veta...e boni drite.

Si tha Grida ...rrofshim NE. shpresoj qe te fusi Grida edhe ty e Te tjeret tek ne. 

Edison kur la Hoxha ndonje fjalim lamtumire ...ai jetonte mes nesh...lexhendar si Cuni Sheqeres. Keni pune ju te Pedit Edison....rruge e gjate...dhe e dhimshme...

e para sme plas shum trapi per griden e as per salen.
e dyta cne qe rama po i beso gjykatave te korruptuara te saliut. them kshu meqe e pranoi meten pasi e lau gjykata e saliut. le nam o militant i verber. ju tentoni ti beni militant dhe ata qe ju kundershtojn mer jahuuuu.

Edi ka frike te beje testin e droges se del sero pozitiv

Po me mir siero pozitiv se idiot si Muli, Ristani, Kaqi, e cuni Sheqeres. Pozitiv mund e dhe te lindesh jo per faj tat po keta te Pedit jan bo idiote e maskarenj prej parase se lehte te droges e krimeve. Me sa men bon miting kunder Canabisit goglat Talibane kur fushata e tyre ka pas gjithmone donatore me te kaluar droge, nga malesia e modhe, peqin, shijak, kavaje, vlore e Lazarat.  Po keta qeken te roitur fare o miku im i dashur Lefti. A i din familjaret se sa budallenj jan bo apo e di vetem poplli qe shef parlamentin.

smiley po left po ti ke ene masterasmiley, kaq shum qeke çorodit?smiley

C'u knaqa t'u nigju Tedi Papvramin. T'kishim pak ma shume njerez si ai,nuk kishim me ba muhabete droge.

shkove tek te dy koncertet ? smiley

Akoma vazhdon ky muhabet? llonxhe made in EU... futen edhe budallenjte e pedes te fitojne pike... kurse shteti dhe qeveria shqipatre si gjithmone e tredhur. 

Larg Duart nga LefTKopeja .

Erdhi ..Ajo është prap midis nesh .E pa lagur , e pa ftohur , e pa ngjirur . Më vjen keq për pretendimin që ka z.Alke ..E do dhe me mënd ? Po pse nuk Ju mjafton Ju që mba me shpirt në dhëmbë një Master Ngarkuar ? Kush ka Master tjetër tek PD-hi ? Përveç Flamur Nokës që bën aeroplana dhe Shabon Tapisë ?

Ma kujdes Ju Lutmi .

Nderkohe pas kercenimeve ndaj gazetarit nga Gjirokastra per denoncimin e trafikut me avion ne Kardhiq, pas kercenimeve te deshmitarit te Bedatit, tani kercenohet me jete edhe familja e deshmitarit te Divjakes, pikerisht sepse kishte deklaruar se njihte shume mire personat qe i kishin kerkuar me harte ne dore ate dite se ku ndodhej plazhi i Divjakes.

Shteti jo se nuk eshte ne gjendje te mbroje deshmitaret, po i braktis ata ne duart e Mafies sepse mund te jete i lidhur me to

hehe, s'ka pushim PD deri per statusin, e? do ta beni cdo qime tra vetem qe te mos merret.

Sigurisht qe pa u zgjidhur ceshtja e Fierit nuk ka status.

Lefto paske ardh Shqipri? Me siguri per ndonje mision kamikazi, psh transporton droge dhe kapesh ne flagrance mbas nje telefonate policise qe e ke bere vete. Nejse, po u rase mrena, me co ndonje llaf se xheku njoh ca drejtues ne administraten e burgjeve dhe ta lehtesoj sadpo pak qendrimin atje. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).