Duket si ironike, por është e vërtetë. Në protestën e PD-së kundër trafikut të drogës, ka qenë i pranishëm edhe kreu i Komunës së Lazaratit, Dasho Aliko. Bashkë me të kanë qenë edhe demokratë nga Lazarati. Dhe protestonin pikërisht kundër drogës. Pjesmarrja e tyre madje në protest, është përshëndetur në Kuvend edhe nga ana e dputetit democrat, Gent Strazimiri.

Duke folur për Ora News, Aliko u shpreh:

"Unë jam në strukturat drejtuese të PD-së dhe bindjet e mia janë djathas. Mbështes çdo proces të PD-së dhe jam bërë pjesë e saj.Nuk mendoj se kultivimi i kanabisit bëhet me një urdhë të forcave politike. Sepse i bie që personi që kishte marrë drogën nga Fushë Kruja e ka urdhëruar PS.
Lazaratasit prodhojnë drogë në mënyrë të paligjshme jo për tu pasuruar, por për të mbijetuar. Qeveria t'u krijojë hapësira punësimi dhe një fason që të krijojnë punë. Unë nuk kërkoj legjitimitetin e të paligjshmes, por politikat sociale duhet të rregulloheshin" tha Aliko.

32 Komente

Xhibit i dalin me dhjetera mijera, te armatosur me snajpere qe te gjithe.

smiley Protesta e PD-se kunder trafikut te droges...!. smiley

sot ka qene dite perfekte me ul mushkonjat ne divjake, populli vigjilent eshte i gjithi te parlamenti.

po mire ca ka ketu.. ky e pranon qe eshte me PD.    

  Dashoja ne fakt e ka  mire me te gjithe.. para nja dy javesh pinte kafen e mengjesit me nje   funksionar te larte te policise, Sokol Bizhgen mos gaboj, apo loste futboll me eikpin ''Shqiponja''.smiley  te policise se shtetit...  por me e rendesishmja:   eshte  partner  i besuar  i qeverise dhe mbeshtet fuqishem  politiken shtetit  dhe  programet antidroge  per  Lazaratin.smiley

Dhe ai kryepolici sikur beri dhe be qe s'kishte pare rrenje ashtuje. smiley 

Iku Rama mo dhe a u ul cmimi i Canabisit tek Blloku???? 

Mbase policia i ka dëmtuar shumë së fundmi lazaratësit, ndaj kërkojnë ndihmën e opozitës 

 

me patjeter. Aq shume eshte ndjere roli i shteti sa edhe ndeshjen e futbollit policet nuk guxuan ta luajne ne lazarat por ne fushe asnjeanese...

Nëjse, unë dorën në zjarr nuk e vë, o jo, po mos e vër as ti.

S'kan lidhje fare keto protesta as me drogen as me Edi Ramen... Berishes po i dalin zullumet qe ka bere dhe do te tregoje se po me preket do kete trazira. Madje jam i bindur qe edhe skenarin e avionit te divjakes e ka projektuar zyra Shqupit ne bashkepunim me Shish-in e Vishos. Mjere ai popull ne dore te kujt ra 25 vjet.

Po ai tjetri te cepi fotografise me duket si Erzeni me
 

Bobooo.

Rrot Ka... krejt

smiley

Dmth i bie qe klani i droges ka cuar Alikon ne proteste dhe PD-ja s'i thoshte dot jo? 

Por ama, qasja opozitare dhe OJQ-iste e qeverise qe po mbush nje vit ne pushtet eshte nje "shaka" me e hidhur, se rendi dhe qeverisja s'jane pergjegjsi e opozites akoma-naltmadhniste.

I thote Rama Berishes sot ne Kuvend:

Po ai lumadhi i Lazaratit pse erdhi, në emër të kujt, të kultivuesve apo lazaratësve?

Kryemushkonjistri qe e uli policine ne nje tavoline me lumadhin Aliko si strategji antidroge duke i bere moral femijeve te kultivuesve, pastaj e coi prap policine ne Lazarat te luaje futboll (pasi deklaroi se aty s'ka droge) flet sot ne Kuvend si Erjon Veliaj ne vaft te Mjaftit kur gjuante me veze dhe me letra higjenike.

Une shoh dy rrathe te kuq. Mos kemi dy Desh-er, apo si eshte kjo pune?

Nejse, sa per pjesmarrjen ; dhe ai "popull" eshte. C'te keqe ka ? Ka te drejten e tij...

Iu mbyten femijet era canabis...nuk jetohet ne ato kushte.

prania e berishes vetem sa i zgjat jeten qeverise!

berishen nuk e do 80% e shqiptareve,te te gjitha rrymave dhe ideologjive,keshtu qe rama del i fituar nga kjo mesele.

basha i shkrete nuk ka c'ben dhe rri menjane me shpresen se koston politike per keto karagjozlleqe do ta marre sali fazllici
 

http://opozita.com/#1

Ristani: Jemi ketu ne kembe bashke me popullin per te mos lejuar qe Shqiperia mos kthehet ne Kolumbi...

Dy Mohore bejne nje Pohore  (dhe tre gojo...smiley).

D.m.th. Ristani eshte ne proteste qe te lejoje Shqiperine te kthehet ne Kolumbi...

Ku i gjejne keta analfabete xhanem?

Interesant ! Mos u bejne gje provim gjuhe perpara se ti marrin deputete, pastaj zgjedhin me te dobtit ?

tani qe paska vajtur dhe Dashi, kaq e pat qeverrrrriuuu

Tallu ti tallu.

Lazarati e kalon GPD e Shqiperise me nje sezon korrjesh ...

Aliko, iu kerkon politika sociali, dhe kujt ?!!! kapitalisteve te qeverise qe mendojne per xhepin e tyre. 

Pjer, cilin " kapitalist " njeh nga antaret e qeverise ?

smiley

nuk kish si ndodhte ndryshe! 

Me pelqeu bubi kacurrel smiley Shume kendeshme smiley .Po nuk eshte shaka .Ne fshat tene nje familje Ju mesua Lopa me Canabis dhe nuk donte me tjeter Haje .Dhane moren ..ta therin apo ta mbane ...

Fitoi Kryetari PD-hit fashatit .qe ua Bleu 

Do ta kemi si sprove ne Patlament tua tregojme Shqiptareve se dhe Lopet jane Droguar nen Qeverine Rama ...smiley Muuuuuuuuu Opozita e merhumit Babasqap ..

LefTkope eeeeee cu bere moj ? Vervitna ndonje te hajrit se nga keta me "mend " si ai me Edison , nuk na duhen ! Ne kemi te kualifikuar si Xhibolen e Gjembin .Te lutem mos na i shto Rradhet me te tjere si Politico...s ..pa simbol !

Megjithse me dashje qejfi eshte smiley

Po nuk protestoi Dash Aliko kush do protestoi ? ata  qe nuk marrin vesh nga droga ?

Ne gjithe boten fermeret protestojne per mbrojtjen e prodhimit bujqesor. 

Ndihet mungesa e ekuidistancimit ne kete teme.

Në pritje për të lexuar hologramet e reja ose kinezëritë e  xhibit mbi mardhëniet PD-hi Dash me këmborë i Lazaratit , zbulohet se Berisha i tha Ramës dhe Rama Berishës smiley Gjithashtu bëjnë ne dije se

Torkiti përsëri Tahiri

Nga kabineti më i miri ...smiley

Dhe kësaj rrdhe i jepet mundësia Xhiboles të kuvendojë me Gjëmbin pse Llalla më së fundi paska deklaruar

Dera do hapet .Çelësi  është gjetur .E kemi fut në vrimë dhe e kemi rrotulluar .Mbetet Ulja e Dorezës për të çfaqur aktorët Brënda !

Dhe kjo do vërtetojë edhe thirrjen e herëpasherëshme të Gjëmbit " KishteShtet or tie  "...duke e shkëputur nga fantashkenca e vathës Berisha me Kulturën e mosndëshkimit .Me këtë rast na lind me të drejtë një pëjetje e mejtimit të mëndjes .

Kur të hapet Dera a ka mundësi të Çfaqet LefTKopeja duke pregatit Pampersat e Saliut për ti vërvitur tek PPU  smiley

Muhabet të këndshëm me Xhibin dhe Gjëmbin dhe gjiF kallam kusurin e InteliDjencës së PD-hit ........Rapadam Rapadipi dipi dopa /e avionit i ra Rrota !

Aliko paska kerkuar te nderpritet prodhimi i droges dhe te orientohet indrustria drejt integrimit qi'tash.

fale Dash alikos, çdo vit behen ca milionere te rinje ne gjirokaster e verdalla, verdalla themi deri ...ne amsterdam ku mmalli 'made by aliko' shifrohet deri ne +80.000.000€/vit smiley

Elefanti 3 ton droge ne vit Made in Lazarat, thote, kapeni `mushkonjen` me droge ne Divjak! smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).