Goditet një rrjeti i trafikimi të klandestinëve nga Shqipëria për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

15 persona mesohet se janë vënë në pranga, mes tyre në biznesmen. Sipas informacioneve nga organi i akuzës, këta persona në bashkëpunim me njëri tjetrin kanë trafikuar mbi 50 persona në mënyra klandestine për në SHBA gjatë vitit të fundit.

Mësohet se secili prej personave që ka kaluar në mënyrë klandestine ka paguar nga 20 mijë euro tek trafikantët. Prokuroria pritet të bëjë publik emrat e personave të përfshirë në kete trafik në orët në vijim.

11 Komente

Po ç'jane keta gomere, qe posedojne 20 mij euro dhe ia japin tjetrit per ti çuar ne fund te botes, kur fare mire mund te ngrejne nje biznes te vogel me ato leke. 

Më thuaj ç'komunist je, të të them se ç'trafik bën! 

 

KAVIRO, po ç'eshte kjo shprehje mbrapsh, duhet thene ndryshe; Me thuaj se ç'trafik ben, te te them se ç'lloj komunisti je smiley

Po te reformuar zoti Kavir ?  Psh LefTKopeja me ate te rrezikshmin e InteliDjences PD-hit rapadam rapadipi dipi dopa / o avioni i ka Rrotat , a jane kap ?  Se duken dhe nga Fotot qe nuk jane avione qe u "keputet ' Rrota

o rapadam rapadam dapa dipi opa / avionit ju KEPUT Rrota ..

Ka nonje konfirmim  nga News 24 ?

Po pse kot  tha NANUA  " Sali Qenef Berisha eshte PUS KRIMI "smiley

Zoti Idris.

E kapur është qeveria neobllokmene e Obamës nga klani i Zemun Zapatës.

smiley adminit per foton ilustruese smiley

Keto ka lezet t'i mushesh me mall, jo ate kacatorrin shtremaluq.smiley 

smiley eshte per tiu njoft si akt disidence smiley

Edhe kete Vucidolasi e ka organizuar dhe kete grup qe te prishi imazhin e Shqiperise e mos ta pranojne ne BE!

Gezim Tafaj, 44 vjeç, lindur n¸ Viçidol dhe banues n¸ Tiran¸

Gjysmat do jene nga kto te peshkut qe nuk fitojne llotarine amerikane!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).