Një operacion i madh antidroge është duke u zhvilluar në Divjakë, ku mësohet se është ndaluar një avion i vogël si dhe një mjet Mitsubishi i ngarkuar me kanabis sativa. Sipas burimeve të policisë në afërsi të avionit janë gjetur 300 kg hashash. Policia bën me dije se avioni është nisur nga aeroporti i Rinasit dhe ka ngecur në rërën e Divjakës. Burime të policisë i thanë News24 dhe BalkanWeb se është ndaluar një avion i vogël i drejtuar nga një shtetas italian, ku ndodhej edhe një shqiptar, i cili arriti t’i largohet policisë si dhe një mjet Mitsubishi i ngarkuar me kanabis sativa.

Konfirohet se shtetasi shqiptar është larguar me shpejtësi në momentin që policia ka mbërritur për të rrethuar avionin. Burime nga policia bëjnë me dije se, dyshohet se në zone po kryhej një trafik droge me avion.Forca të shumta policie janë përfshirë në këtë operacion, për të ndaluar një avion me drogë, siç raporton Ministria e Brendshme. Policia ndërkaq ka ngritur postblloqe në kufi me Divjakën si dhe në zonën e Spillesë dhe pranë urës së Mbrostarit.

Trafiku i drogës nëpërmjet avionëve në Divjakë u përmend nga SHISH, në informacionet që i përcillte Ministrisë së Mbrojtjes. Policia e Shtetit pohon se avioni i ndaluar në Divjakë të Lushjes fluturonte pa leje në hapësirën ajrore shqiptare

AVIACIONI CIVIL: AVIONI ME LEJE

Ndërkohë që Aviacioni Civil, në një reagim të menjëhershëm lidhur me ngjarjen hedh poshtë pretendimin e policisë për shkelje të paligjshme të hapësirës ajrore shqiptare, duke theksuar se avioni i bllokuar në Divjakë ka leje fluturimi në hapësirën shqiptare. Sipas këtij autoriteti, “Leja e fluturimit mban nr. 193 dhënë më 05.05. 2014”.

 

378 Komente

S'ka mundesi te jete avion. RaMeta thane qe ishin mushkonja kenete...si mushkonje duket, bile si mushkonje diversante hamitmatjanse.

Jo po thoshin kacatorri nuk eshte me leverdi per hashashin. Praktika  - kriter i se vertetes. Pjero na boj nei hesap per s'mari per kete pune ( te paster, po pat munci, megjith TVSH).

PS. Si tha ai qyqari i SHIK-ut i kap prej bishti, llafe pazari i kemi.  

Me duket se akuza ishte:ushtria organizon trafikun e droges.

Une them hesapet tona ketu ne peshk, a ia vle me hudh nei lek apo jo. Se ca bo ushtria, kane ngrit grup parlamentar. Po nje gje dihet, ushtria filloi te vendose blloqe betoni kunder mushkonjave. 

bravo opozita!smiley. epo nuk thone kot o jo.. "ku ka ze, nuk eshte pa gje!". ai i varfri doli aty me emer mbiemer e tha: or po na bllokuan ne rruge gjysem ore sa mbaroi pune avioni.. -keta thshin: po pse si bere nje foto me celular ti te te besojme..smiley

nejse, hajde dhe nje sulm ne Kardhiq tani te bllokojme ate linjen tjeter..

Po c'sulm, shteti me duket se ka 'sulmuar' aty pasi ngeci avioni...mgjths le te presem me shume te dhena nga media me e madhe shqiptare, Top Channel:

Dyshimet e para bien mbi dy pista, atë të defektit dhe atë të trafikut të drogës

Dmth avioni qe transporton droge s'mund te kete difekte; ose ishte avion droge ose ishte avion plazhi dhe beri difekt.

Kane harruar pisten e trete; Arben Imami e gjuajti me llastiqe si tek filmat qe luante qemoti.

e kane blloku burimin e hashashit, Belul.
Policia kish bo nji ndeshje futbolli me lazot. Nqse fitonin lazot, do asgjesonin hashashin. Dhe do ti qe fituan? Thuhet qe ka qene taktike e ministrit me te mire. I kish thon cunave: une e di qe ju fitoni edhe me lujt me Brazilin po kte ndeshje do ta humbni kastile

Ide fantastike. Tani Policia le te beje nje ndeshje kalceto dhe me mushkunjat, se ato pizevenget ngelen duke i hapur namin Shqiperise si vend qe eksporton droge, duke pickuar banoret te cilet nga halucinacionet thone se kane pare avione.

Bredho, keta avionet qe dhe bllokojne rruget nacionale si pa gje te keqe per te transportuar droge, mua me duket akoka me e rende se linja Gjader.. se Gjadri eshte nje aerodrom i menjanuar, apo i "abandonuar" qe shume shume keta kane korruptuar rojet aty... por qe te guxosh te mbyllesh rruge nacionale dhe policia lokale "gjoja sdi gje", hemmm kjo nuk haet! ne eshte burre ministri i rendit, duhet ta shkarkoje gjithe komisariatin perkates, bile duhet te hape hetim!

Me kenaq nganjehere me optimizmin tend ti Belul smiley ne kete rast me shpresen se te perlyer jane vetem ata te policise se zones dhe qe qeveria eshte e pafajshme.

Behet fjale per fitime miliarda dollare dhe transport te rreth 900 ton ne vit (Lazarat vetem); nuk behen aktivitete dhe trafiqe droge te asaj permase pa 'grasatuar' nje sere ingranazhezh qendrore te shtetit. Eshte thjesht e pamundur te qarkullojne 900 ton mall nese qeveria dhe shteti shqiptar nuk do deshte qe kjo te ndodhte; pike se pari nuk do shkonte puna deri tek vjelja dhe paketimi i 900 ton droge ne nje bythe fshat nese qeveria dhe shteti nuk do deshte qe kjo te behej.

Jam dakort me ate qe thua se bllokimi i rruges kombetare eshte akoma me hashiqare dhe me 4rderriste sesa perdorimi i supozuar i nje piste ushtarake aty ku s'e shesh mileti aq shume sa ne rruge.

Ama, nga ana tjeter, nderrimi i pushteteve shqiptare behet aq i ashper, deri dhe me vrasje (si 21 janari), po kur vjen puna tek kultivimi dhe trafikmi i droges s'ka asnje ferkim e problem; qeverite shkojne e vijne, droga la e me la. 

Gjadri eshte nje aerodrom i menjanuar, apo i "abandonuar"

Shoket specialiste me njohuri te brendshme thane me konfidence qe Gjadri eshte nen kontrollin dhe perdorimin e NAT-jes

Tjeterkund ishte llafi, tek argumenti i Belulit (me te cilin jam dakort) qe kur ulet avioni i droges ne rruge duke bllokuar trafikun do te thote qe atyre qe bejne kete trafik s'i plas trapi fare; dhe kjo do ndodhte ose ne nje vend ku shteti s'egizton, ose ne nje vend ku shteti s'i ngacmon, ne mos i ndihmon.

shend e ver je, hajde se rritet kimeti i detitsmiley

PS. Basti ishte ndryshe. Po te fitoshin Lazot, policet do benin vaditje gjate patrullimit. 

smiley Ndeshja ishte bere ne fushe asnjenese. Ndoshta sepse nuk ka mbetur me fushe ne Lazarat pa u mbjelle?

Kapet ne Divjake mushkonja e pare e miellit e Edi Rames! Avioni nuk eshte ndaluar nga Policia as dhe nga ndonje operacion antidroge por bie nga mbingarkesa. Zoti shpeton shtepine e nje fshatari pa i rene avioni mbi çati. Ky eshte sundimi i droges.

Sali Sheqere Berisha.

Kane nje ADN, mendojne njelloj.

nuk do habitesha sikur te jete ul pasi ka von bast me ndonjonin per te provu qe ulet aty ku "grupi" thosh qe gjatesia, gjersia, shpejtsia, zhavorri i rruges e bejne te pamundur uljen. Po nejse, mund te jete dhe lajm i stisur. Duhen prit keshilltaret e KM per naj sqarim, them une

Pra e humben bastin dhe "grupi" paska patur te drejte. Ja, ngeci karkaleci (ose mushkonja).

Sa keq qe i paska rene Tahirit te dera e shpis kjo mushkonja se per ndryshe nje moot do kishin kapur. "Operacion i madh antidroge" my ass.

 

Oops, tahiri i paska hy ne pjese dades dhe gjinushit. smiley

Le te kapin avionet e vegjel sa per te prishur synin! smiley

Shht, po flet Kryeministri, Edi "jane mushkonja" Rama: Meditimi i perqendruar i Policise e ktheu mushkonjen ne avion. Faleminderit Buda dhe Tahiri! Ja keshtu behet shteti. Me jepni nje dajre ta festojme...

Operacioni i sotem antidroge prova e forte e radhes se shteti po ringrihet me shpejtesi e Policia e Shtetit eshte kthyer ne krye te detyres!

Tahiri ne konference per shtyp live ne kete çast po e pergenjeshtron tere historine..Tash gati 3 ore e gjeten alibine..

"Policia bën me dije se avioni i tipit 'Piper' është nisur nga aeroporti i Rinasit dhe ka pësuar defekt në ulje, i janë këputur rrotat duke mbetur në rërën e Divjakës. Kanë qënë banorët e Divjakës ata që sinjalizuan policinë, se një avion ka ngecur në rërë."

Vei mer rrota gjermone, c'do me mall kinez, te le ne rere. 

Merreni kadale  shoket antikomuniste ! Jo per gjo po dalloheni per i cike ..ue me rob zoti .ça gallate smiley As mos kini dyshimin me te vogel qe Imami me Saliun kane bere Trafik me Avione ....dhe jo vetem me Droge. Ishalla del pentito  Italiani

Kadale e kadale ...knote P.Simaku smiley

dalengadale po vjen Tahiri / nga Kabineti me i miri ...smiley

Sikur Lessi do ti kthehesh shtypit me ca te Verteta Tronditese .Dine gje shoket antikomuniste ( jo te oreve te para ) se ku eshte dhe pse nuk po ndihet .Nga Gjadri sikur filloi ?

Shyqyr thuaj qe avjoni ra bute ne rere dhe piloti shpetoi. Gjera qe ndodhin. Sa per te tjerat jane te gjitha pallavra ujqerish te uritur te sapo dale nga dimri. 

Berbero, ti nuk gezohesh qe policia ka kapur trafikantin por perseri lufton ashper qe te thuash s'ka patur krisma.

Gjembo une pres deklarate nga organet shteterore e pastaj komentoj. Deri me tani di qe nje avjon i vogel ka pesuar nje aksident dhe mrekullisht piloti ka shpetuar. Dhe ky fakt me gezon. Besoj se edhe ti ke kaq ndjeshmeri njerezore.

Ore je ne metro ti? Gjithe dynjaja e pa zullumin e ti te ura, ka rreth 3 ore e ca qe tv-te po japin gjithçka live dhe duhet ta dini se jo te gjitha keto mbeshtesin opoziten..sa i marr

Ate Mitsubishin qe thote artikulli, qe rrezik eshte me i madh se avioni?

Edhe mua me gezon shume fakti, berber, qe piloti paska shpetuar teksa ngecen rrotat ne reren e Divjakes ku kishte shkuar per plazh. Ka shume mundesi qe avionin ta kete sabotuar Vucidolsi, ose reren e Divjakes e ka bere me te shkrifet Vucidolsi. Ose Vucidolsi e ka paguar italjanin te ulet ne Divjake qe te provohej akuza e tij.

Ate them edhe une kuazi..shyqyr qe jane ca si puna jote qe nuk i besojne keto pallavra dhe qe mendojne per jete njerezish. smiley

Faleminderit opozites qe me kobstruktivitet ndergjegjesoi poziten, dhe faleminderit dyfish pozites per kryerjrn e detyres se saj ligjore ne ndjekjen dhe atrestimin e ketyre keqberesve. Besimi im ne shtet rritet nga ndodhi si kjo. 

Une them qe postulatin e Policise se Vlores "Akuza nuk vlen .Arbitri nuk ka Moter " duhet ta varin te gjithe policite e Botes ne pjesen me te dukshme te ambientit .

Po ka ndonje me te mire nga shoket antikomuniste me kete Rast , do ishte konkuruse them . Lesi dine gje pse nuk po cfaqet ? E kishin ne kabinet kur ishin ne Aleance me Partine neokomuniste te LSI !

Shtoje koko se edhe ai i "antikontrabandes " qe kishte kundershtuar Policine , nuk ishte fsheh nga K/ministri si Gardist , me duket pezulluar po se po , por edhe shkarkuar !

Ishalla del pentito Italiani se do ti lexojme prap keta ..." Ue me rob shpie .çar gallate smiley

 

Tifozeria e thekme e futbollit i ka keto efekte anesore.  Vjen italiani nga ana e anes per te pare nje ndeshje futbolli ne Lazarat.  

seems like at peshku kane ndodh ca organizational changes apo revolta personale, nuk di populli fukara. por your feedback is welcomed back my friend smiley

Perfundimisht, as ajri as deti (sorry Belulo), toka eshte e sigurte. Ne fund te fundit toka e ben. 

nizja mer me 50tce ballitsmiley

nuk e di po berberi ka ca kohe qe perdor fjale si njerezisht, njerezore, ndjeshmeri.
Ka nje ndryshim gati te frikshem nga periudha ante zgjdhje. Vetem kaq mjafton ta falenderoj perjete rilindjen

Bie era tradheti o burra... smiley Pa rene ende avjoni ne toke deklaron dhe "Oraklli i Delfit"

vk atij arto po ky thote operacion i madh antidroge nderkohe qe njoftimi i pare i policise eshte qe ka qene pa leje fluturimi 

Kjo eshte shfaqje tragjikomike qe tregon se nuk jemi te afte te bejme dot shtet..Pike!

Si duken bathet kete agjencine e kacatoreve qe  ngriti kabineti i Sules sot po vazhdon funksjonimin normalisht me Socjo-Integrimsat. Rrenja e problemit eshte Lazarati, Po filloi te mbizoteroje ligji ne Lazarat nderpret punet dhe "kjo" agjencia.

po me lazaratin, ca u be? apo e harruan

Nuk ka mundesi te jete droge, eshte helm per mushkonjat (cit.). Loool, sa qesharake eshte bere gjithcka, deri dje talleshin me Divjaken, bile dhe ata qe dolen e thane kemi pare avione ne rruge i gjurmoi Fiks Fare lart e poshte qe t'i demaskonte. Edhe TCH, media qe i di te gjitha, po mundohet ta mbuloje ngjarjen, po veshtire te mbulohet avioni me koken ne rere.

Top Channel eshte me ngjalist se Tahiri ne kete lajm drogmushkonjist.

Shiko ca thote Topi:

Gjatë fjalës së tij, Tahiri ka bërë të ditur se avioni ishte ulur për shkak të një defekti teknik dhe ka mohuar që të ketë pasur lidhje me një trafik eventual droge. 

Ne fakt Tahiri tha qe piloti italian ka pretenduar se u ul per arsye difekti por kjo pritet te verifikohet, dhe qe gjithashtu do vazhdojne hetimet per te pare nese avioni dhe makina me droge ishin duke bashkepunuar apo jo. S'ka ca te thote tjeter xhanem, se mushkonja u fotografua dhe filmua tani.

Kurse per Topin, shqiptari qe jetonte ne itali, qe u fut ne Shqiperi para dy ditesh dhe sot u kap me 27 mije euro ne xhep dhe nje qerre me droge ne makinen e tij, afer avionit me rrote te prishur, ishte aty per te bere plazh, ose per te koleksionuar mushkonjat e rralla divjakse.

anafele xhibo?

S'e di ca eshte anafele, po shiqo tashi: Hapet lajmi per nje mushkonje-avion dhe Ministri (jo Policia) thote brenda 3.7 minutave te para:

Nga të dhënat paraprake, kjo është hera e parë që ky avion ulet në vendin tonë.

Nder te paktat gjera qe tha, Ministri morri persiper pohimin qe nje avion i vogel italian ishte ulur per here te pare ne token shqiptare, + klauzolen standarte (nga te dhenat paraprake). 

Dmth Tahiri pyeti ata te aviacionit "a keni te dhena nese ky avion ka marre leje per transportim droge me pare"? Ata i thane "jo jo, hera e pare".

Sherlok Holmsi eshte duke plasur nga inati per aftesite marramendese te Tahirit, si dhe per idene brilante te verifikimit te te dhenave paraprake.

e vertete. Ket punen e sinkronizimit te njoftimeve qe qesin e kane cik problem. Po tek e fundit per t'miren e informacionit e bejne. Dun qe poplli te qetsohet i-minute-e-ma-par. Hence the konfliktualiteti ne njoftime. Ah Sali, o vucidols, e ule dhe avionin. (Per here te pare)

Mos e shaj o Art ...Është në fazën e marrje dhe efektit të Plotë të Ilaçeve antipllaka ..dhe këto janë fjalët më të mënçura që lëshon ai specie . Po ta shohësh me kujdes , ka lënë mënjanë tipin e avionit , peshën e Drogës që ka rrenXuar avionin , ka lënë mënjanë lloim e Drogës dhe kush e ka Ngarkuar , ka lënë mënjanë nga është Nisur etj etj që janë si zakonisht Informacione nga burime të sigurta si

Edi Rama punëson ish Gratë e shokëve smiley

Ç keni me ditëziun ? Ai është më keq se ky Politico ..s i PPU .Ky Pampersi i LefTKopesë ( pse po vonon ??? ) malli se flet si për Mitingje , po ai është dhe shkaxhi si shokët antikomunistë ndër na .Dmth ka Feisn e Bukit dhe përfytyrim dhe të bën me qesh smiley

Dmth prit se nuk janë deklaruar shakaxhijtë e PD-hit me Gridën !

smiley Ka hunde per keto ngjarje ai, i nuhat pa ndodhur ende....Ore ajo Lulja nga behet se nuk po behet i gjalle fare 

kuadro te partise -- shtypja na informon qe nje operacion i madh droge i ndermarre nga policia me fakte te paverifikuara qenka nje hic, sipas institucioneve te aviacionit shqiptar. kush e ka fajin? shtypi, policia, opozita apo qeveria?! hajde te lozim si per 20 e ca vjet kusur gjykatesi, hetusi, polici.. atij tjetrit ja harrova. 

Ben vaki e ka rrezuar Policia avionin me llastiqe pas superoperacionit antidroge, dhe pastaj Tahiri ja ka shkulur me dhembe rroten qe mos ike...nderkohe qe Tahiri ja kafshonte rroten italiani hodhi me gishtin e vogel 460 kg droge tek fuoristrada e shqiptarit. Do kishin kapur dy avione per njeri iku pasi operacionin e sabotoi Berisha ne Facebook.

Meqe s'ra vjala, c'u be me ato mushkonjat e bandes se tritolit?

me sa e di une, divjaka posedon arme toke ajer per luftime nga pushtuesit italian. por ndoshta kete dekaden e fundit jane carmatos ne kuadrin e integrimit europian si edhe ne besimin e madh tek institicionet shtetvenese. ne aspektin e pushtetit rajonal kemi klanin dade/gjinushi ne divjake, shume aktiv ne zhvillimin ekonomik te zones. tani ca i duhet tahirit te nderhyje ne politkat rajonale te zhvillimit?! 

Une mbetem te cilesia e dobet e rrotave. Kane kursy paret. 

nderkohe qe Tahiri ja kafshonte rroten

smiley  Xhibi, le te mos e kthejme ne bisede personale mbi Tahirin. Se pastaj vjen e di ti kush e te tregon ADN-en.

Avioni kishte qene i mbush me caj mali , genjeshtra eshte vetem se ne momentin qe avioni ka rene Policia e Sajmes ka kujtuar se eshte ne aksion.

Një avion i cili fluturonte në hapësirën ajrore shqiptare është ndaluar në Divjakë gjatë një aksioni të Policisë së Shtetit. Sipas informacioneve paraprake, forcat speciale kanë rrethuar avionin që ishte ulur në Divjakë, ndërsa aty pranë është gjetur një makinë me 460 kg hashash, e cila dyshohet se do të ngarkohej në avion. "A1 Report" siguron emrin e pilotit, Giorgio Riformato, i cili ishte me precedent të mëparshëm për mashtrim.

 

 http://www.shqiptarja.com/

smiley

Paska qene duke ec avash  kur polici i ka nxjerre tabelen per te ndaluar.

smiley

plako, pa e konfirmu kto keshilltaret e KM qe vijne ktu verdalle, une nuk besoj as CNN, jo me shqiptaren 

Giorgio qeka dhe riformato apo rilind, atij te shkretit gjeten t'i kputen rrotat. 

Ooooooo ca gallate..

Jalla opa rrabadibidibi dibidopa, o Mari Mariaaa faqet gurabiaa

A bone mire qe e kapen apo jo ket tajaren e taljonit kta kamunistat? 

puna eshte mrroklle se sipas te dhenave te  fundit, itajanin  nuk e kane kapur, por   u ul se ka pasur defekt.. tashi rastesisht  kane kapur edhe nje makine me hashash diku aty  prane, mirepo  nuk paskerka lidhje me italjanin.. dhe kjo nuk mund te provohet dot.  keshtuqe italani   eshte ne rregull me alibine e defektit dhe  ka per tu liruar shume shpejt!smiley

Shiko, keta te saliut duhet te kishin bere tre akuza: Kembesorine,Marinen, dhe Forcat Ajrore per trafik. Keshtu qe cdo here qe te kapej nje ngarkese droge, te kishin mundesi te gajaseshin duke thene ne gjermanisht: ich told you so! smiley

une prape kam shprese qe dikush do pergjigjet: a eshte mire qe u kap tajarja apo eshte keq? 

Une thashe se po tallnin menderen kur thonin se policia luan futboll me lazaratasit por qenka lajme i vertete.megjithese ka kohe qe s'habitem me haberet qe vijne nga vatani kjo e le te ziun njeri pa mend pa goje.me kujton historine e pablo escobarit ne kolumbi te cilin e futen ne burg qe e kishte projektuar vete me disko, me bar restorant, fushe futbolli ku lozte me rojet e burgut , femna, pizza orgji deri ne mengjes .,

Ku eshte ky burg, do futesha me qejf brenda smiley

Ne kolumbi kur escobari ishte ne kulmin e vet megjithate qeveria kolumbiane nuk u terhoq pavaresisht se escobari vrau e hodhi ne ere gjithe ata gjykates e prokurore per ti trembur , me ndihmen e amerikaneve e cuan luften tek trafikantet e droges ia vrane bashkepunetoret nje nga nje deri me ne fund edhe ate vete .shume punonjes te qeverise humben jeten por ligji e rendi nuk mbrohen pa sakrifica.

Shqiperia s'eshte Kolumbi. Ca me keq qe ne mes te Evropes vendi yne krahasohet me Kolumbi e Afganistan per turp te Zotit. Sigurisht qe ligji me sakrifica e perkushtim mbrohet por ketej me pare sakrifikojne per te bere para dhe si t'i mbrojne ato, ndryshe s'ka se si te jete qe politikanet tane per dhjete a njezet vite bene ate qe breza te tere ne vendin ku rrini ju etj e bene per shekuj brez pas brezi..Varja ky vend s'ka per t'u bere ndonjehere as per sterniperit tane..

eshte strategji e me t'mirit.
Nderkohe shoket ktu e muren kthesen si zakonisht. Nga "nuk ka avione qe ulen ne divjake se aty eshte plazh" ne, "kena shtet dhe polici qe nuk lejn kom krimineli me shkel". Najs a? kishte kshu fansash Escobari? vec atyne fakirave qe u hidhte naj 100 dallar. Po kto tonet e hudhin vallen pa pare o vlla, mu kjo mhabit

good news, small business.

smiley smiley

Nga ti presesh me pare lajmet e fundit, nga Policia, Ministri, Kryeministri, mediat, apo nga ish-kryeministri?

Thuhet se avioni është nisur nga Rinasi me drogëra të forta dhe në Divjakë ka marrë ngarkesën (mbingarkesën) tjetër, me të cilën u rrëzua. [Sali Berisha]

Thuhet? Ku thuhet mer? Ke ndonje organ shteteror apo ke shpia jote? 

Nuk ka ndonje ligj ne baze te te cilit ky duhet te merret ne pyetje nga Prokuroria per keto gjera specifike qe thote ne lidhje me nje operacion ne vazhdim e siper te Policise? Ky ose di informacione te rrjedhura ose po shpif; secili variant eshte goxha i rende ne keto prononcime publike te ketij dangalles qe ishte kryeministri i droges per gjithe ato vite.

Berisha beson edhe rrenat qe i shpik vete. come on sa kohe ke qe e njeh ate ?smiley

Tjeterkund eshte fjala; nje figure publike duhet te mbaje pergjegjsi per gjerat qe thote dhe nuk mund te thote publikisht ca ti doje palla pa patur asnje konsekuence, aq me teper nje ish-kryeminister.

Sa per rrena pastaj, s'i dihet; gjasat jane qe informacionet e rrjedhura tek 'opozita' te shkojne direkt tek ky, se ashtu e ka(ne) ndertuar Partine dhe gjithe shtetin, si Enver Hoxha, ku i pari i tribuse eshte gjithshka. Nuk eshte rastesi qe shteti shqiptar sot s'ka as edhe nje organ te pavarur per be.

Tjeterkund eshte fjala; nje figure publike duhet te mbaje pergjegjsi per gjerat qe thote dhe nuk mund te thote publikisht ca ti doje palla pa patur asnje konsekuence, aq me teper nje ish-kryeminister

Po kur ka mbajtur pergjegjesi ai qe te mbaje tani.Nuk dua te perseris veten por ne shtator te 98 iu drejtua turmave:vrasesi eshte ne kryeministri.O burra ata iu drejtuan i vune flaken kryeministrise.pastaj u be bythe e breke me ate qe dikur e kishte akuzuar si vrases..

Me tha dy llafe qe me keputen shpyrtin, tha te barcaleta. 

nje figure publike duhet te mbaje pergjegjsi per gjerat qe thote

smiley  Ne guacke jeton ti xhibi?

mesa di une, Lefti ka qene me sherbim ne divjake kto ditet e fundit. Beje vete lidhjen

Sa shpejt e njef doren e Leftit mer, edhe kur filmon me doren e majte smiley

E ka pare gje njeri Elvis Roshin kohet e fundit? smiley

Bredho, ngjalizmi eshte fryme se pari, perkulja eshte vetem rrjedhoje. Shih pak reagimet e agjitpropit ngjalist Koth-Komentues dhe milingjaledeleve te tjera per kete teme, para eres se rilindjes se mushkonjes si avion. 

Trafiku i drogës, baza ushtarake e Gjadrit pas akuzës së PD ?

Forcat e Armatosura: Nuk ekziston asnjë fakt që të provojë hamendësitë për trafik droge

Si është kjo puna e avionëve?

Do 7 dite ta kuptosh se perse behet fjala ne ato qe shkruaj une,sepse je i trashe ( gjib dmth ) ta kam kam thene.

FA jane jashte loje dhe kete nuk ke si ta kuptosh. Ke kembengulje te habiteshme e duhet ta marresh seriozishtveten ose njerezit qe ke afer, nese te duan vertet.

Eshte problem ADN-je ta kam thene.

Mr. I know all - I just give you a hint for you to get the idea

o xhib, po ku mutin shkoi dhe ra ne divjake mer he? si mer nuk u prish me naj elbasan a durres a ne det me qene po tamom aty? fati i keq thuj. Anej perkthysja ja bo ters cdo gjo...
btw a e kape ca thote apo jo? ne nji anglishte te kulluar qe dhe xakja do e kish zili:
i'm very disguised by the translation but sorry, I got tight...cere osh kjo mer xhib? care ka dasht me thon?

https://www.youtube.com/watch?v=FX0h_XWX...

 

C'faj ka perkethyesja e shkrete kur ky flet shqipen me fjali 17 pjeseshe .Pastaj u duhet nje kurs" miresjellje 101 " ku te mesojne se nuk eshte mire te ofendojne njerezit publikisht .Kam fillu te menoj se Ilir meta eshte me i zgjut se keta.me ate prakticitetin e fshatarit ai nuk e shperdoron veten ne ekzibicione te kota por gets down to business ne kulisa aty ku luhet parja e vertete smiley

vetem fillimin ja di fjalive. Nuk kam per t'i kuptu najhere, ket, majkon, berishen...i zgjasin fjalite pa fund. Po ky dhe berisha thone vec gjona pa kuptim. Po ajo anglishtja e vet i vuni kapakun, e lliu fare

Me ofendimin qe i beri perkthyeses tregoi mungese monumentale klasi. ajo e gjora vazhdoi te perkthente edhe pas ofendimit .smiley

po ishte disguised mer dhe ti tani! kur robi eshte disguised, gets very tight

dhe u qajshim prej anglishtes se likes...ububu none!

Liken nuk e rre menja se eshte fillozof i madh prandaj nuk del jashte his comfort zone .e mban te thjeshte diskursin me fjali te thjeshta te shkurtra as mish as peshk sikur ka qene per specializim ne kinesmiley

I can't hide it - thote, Jo tight. Hapi veshet mire. 

po mir mi zemra vogel, ja e nigjova un ashtu po ate disguised pse nuk ma thu?

OPERACIONI ISHTE PER TA NIS MALLIN JO PER TA KAP, PO KUR TE ZE, TE ZE... DO TA MBASH CA DO BESH. se di ku esht mcef ai oidrisi

Ti kur vjen merr edhe fshesaxhi me vete smiley Megjithse je stonaturë e Gjallë më thuj po deshe çfarë zëri bën në Korin e koroboçkave

O ta lumsha moj parti /për  currubabet që  na le ti ...

Problemi nuk eshte kur te genjejne por kur edhe pse e di te verteten genjen veten dhe bindesh qe kjo genjeshter eshte e verteta. ne kete moment behesh qesharak me lajme te tilla si psh: superoperacioni i droges kap me dy ore vonese avionin qe u rrezua vete.

Eshte nisur nga Rinasi avioni.. Ke udhetuar ngonjeher me avion ti? Apo mendon si xhibat e gjembrat qe para disa diteve thonin qe fik ushtria radaret qe te hyjne avionet e droges?  Avionet nuk jane mushkonja qe nuk ndiqen, po u nise nga nje aeroport je i lidhur me GPS e radio-lidhje. Avioni ka humbur kontakt dhe Rinasi ka dhene alarlmin dhe koha prej 2 oresh qe policia e ka gjet nje avion kaq te vogel eshte rekord... Superoperacion quhet sepse ka nje procedure te vecante per kesilloj rastesh.. lere qe kot zgjatem me duket.. 

 

 

ja nje rast tipik. flm per konkretizimin

hahah you defy all logic... 

ti je i frymezuar nga postimet ne FB: avioni mbush me droge ne Rinas, ndan parate me Ramen aviatori, ushtria ka fik radaret te futet avioni, avioni desh ra mbi catine e nje fshatari, ra nga mbingarkesa.. linja tjeter eshte Skrapar-Kolumbi.. smiley

 

Lehqenesi, gjeje ku e paskam thene une ate dhe sille ketu, po qe burre. Perndryshe mos ha... alga liqeni kot.

une shkruatja *gjembrat jo per ty njejes... Pse mendon qe vetem ti ke gjemb? smiley

 

o liqen, po difektet raportohen ne radio, ke udhetuar ndonjehere ti me charter? apo futja nga liqeni!!!

Jo me charter nuk kam udhetuar, po nuk e kuptoj cfare lidhje ka kjo sepse ai nuk eshte avion charter (charter jane 10 here me te medhenj se ky qe ka rene ne Divjake)  e para dhe e dyta pikerisht sepse nuk ka raportuar ne radio por zhdukur nga radari eshte dhene alarmi nga Rinasi. Apo do me thuash dhe ti faleminderit tani si Edison? smiley

Po sqaroi o Liqen ! Një Charter thuaj për Itali bën 7000 dollaro ....të 48 ...të 68 të 84 ...

Këta janë  të gjithë të mbledhjes së Birotit se mos është njëri epo hajde .Në fund të mbledhjes mbajti një fjaëim të rëndësishëm për të gjithë shokët edhe Sh.sali Qenef Berisha smiley

Si kush të të thotë flm ....Po pse nuk e di ti ku kullosin këta ,  " na kem feisin e Bukit or tie "smiley

Po deshe ruaji Linjat i nderuar Liqen smiley

kaq te deshperuar jeni valle sa jetoni ne vende te tjera dhe gjithe kohes militoni per nje kah politik. get a f... life idrizo. ktu militantet jane vetem ata qe punojne me qeverine. edhe ata me zor e shkruajne ndonje servilosje por ju qe jetoni jashte e beni me gjith zemer. 500 komente ne nje teme qe dhe militanti me i thekur duhet te pakten te heshte ose te kritikonte.

Po mire me njeriu i barazlarguar te pakten pranoje qe ne lazarat ka vite qe mbillet hashash dhe sa droge eshte kap ne keto 6 muaj ajo qeveria e meparshme se ka kap ne 8 vjet. E thjeshte fare, kishin prioritet te ruanin bizneset e tyre psh Gerdecin dhe si plaste fare cfare behej andej nga Lazarati.

Shume mire qe eshte kapur. bravo qeverise per kete gje. problemi eshte qe na mashtroi kur tha qe ne divjake ka mushkonja dhe jo avione droge. tani mos me thuaj qe nuk e dinte rama qe kjo gje ndodhte. duke e ditur qe po ndodh dhe duke u perpjekur te mashtroje masat kjo eshte e papranueshme. shqiptaret i durojne te gjitha por jo deri ketu te kjo tallje trapi kaq bajate. Nje here thot ka mushkonja pastaj kur i rrezohet ndonje avion e paraqet si sukses te qeverise. ne fakt kam pare militante qe mbronin dhe sjelljen e lendeve kimike dhe ky rast nuk po me ben pershtypje dhe aq. po hajt sa per bisede thuaj.  : )

E morra vesh sa i barazlarguar qenke. Edhe kur dikush punon ne ja gjejme dicka, ja fiks si ti. Nuk meresh fare me thelbin e muhabet se e kemi luftuar ne kete trafik per 8 vjet dhe sa droge eshte kapur per keto 6muaj. Ne fakt te ngeli vetem te thuash qe koka e trafikut eshte vetem ambasadori Arvizu dhe Edvin rama, po hajt sa per bisede thuaj : )

Trafik droge ka patur ka dhe do kete, si ne cdo vend te botes. ajo cka kerkoj une eshte qe shteti te mos behet pale dhe ta mbroje sic beri rama kur tha qe jane mushkonja jo avione sepse kjo i shumezon me 0 te gjitha kapjet e droges pasi po perdoret fuqia e shtetit per konkurence. Kaq e veshtire eshte ta kuptosh?

Trafik droge ka patur ka dhe do kete, si ne cdo vend te botes. ajo cka kerkoj une eshte qe shteti te mos behet pale dhe ta mbroje sic beri rama kur tha qe jane mushkonja jo avione sepse kjo i shumezon me 0 te gjitha kapjet e droges pasi po perdoret fuqia e shtetit per konkurence. Kaq e veshtire eshte ta kuptosh?

ajo cka kerkoj une ... smiley

Diell ua bëftë të nderuar admin . Edhe Majin nuk e latë pa gjë .Dritë ua bëftë nga i peshkoni !

E morra vesh sa i barazlarguar qenke. Edhe kur dikush punon ne ja gjejme dicka, ja fiks si ti. Nuk meresh fare me thelbin e muhabet se e kemi luftuar ne kete trafik per 8 vjet dhe sa droge eshte kapur per keto 6muaj. Ne fakt te ngeli vetem te thuash qe koka e trafikut eshte vetem ambasadori Arvizu dhe Edvin rama, po hajt sa per bisede thuaj : )

O ca qyfyre, keto qekan plera fare. 

E mira eshte te mos politizohen keto gjera.droga ka lulezuar ne keto 23 vjet nen te gjitha qeverite te majta e te djathta.

Pas droges eshte Edi Rama.

Opozita e denoncoi, e faktoi, e beri debat ne publik, Rama u tall me publikun, u tall me opinionin e pergjegjshem qytetar qe kerkonte pergjigje duke u bere qesharak me mushkonja, ja sot mushkonja me figure e ze qe e kane pare te gjithe shqiptaret nga Vermoshi ne Konispol.

Kush mban pergjegjesi tani? Aq me keq kur duan te fshehin avionin me shoshe tani qe eshte kapur jo po me operacione jo po me s'ka lidhje.

Qeveria duhet te dorehiqet ose do ta "doreheqin" qytetaret.

Nuk pranon pjesa e shendoshe e shoqerise shqiptare te behet shoqeri droge.

Haahhahaha me verte e ke ti apo bo vet. Ketu Salistani sdha doreheqjen kur vdiqen 26 vete ne gerdec dhe ke fytyre kerkon dorheqje kur policia arreston trafikantet. Sa per hashashin besoj e di burim, vjen nga Lazarati atje ku ju per 8 vjet nuk hyte njehere. 

po sikur te jete ndonjeri qe ka kerkuar dhe dorheqjen e saliut ne rastin e gerdecit? apo as qe e mendoni qe mund te kete njerez te papolitizuar. flas ne pergjithesi jo per rastin konkret.

Opo leri keto se jeni kujtuar me vonese. Nuk ju organizoi dot Vilajeti ne kohe.

Droga me avione u be publike nga opozita, nuk besuat por u tallet, ja tani ku e keni.

Kush mban pergjegjesi? Sigurisht se qeveria e cila eshte edhe pas droges se po te mos kishte mbeshtetje qeveritare avioni nuk vinte ne Shqiperi per ngarkese edhe pas zhurmes qe po bente opozita.

Ka ardhur se ka qene i sigurte nga boset ne qeveri, i doli keq se pesoi difekt dhe jo se e kapi policia e Tahirit.

Pse nuk i kapi me pare avionet e droges?

Ore ti mik nga vjen hashashi=Lazarat.

A keni hyre ju ndonjehere atje ose luftuar ju kete problem ne 8 vite, as dhe nje here te vetme. 

E pra ik e beji demagogji dhe hipokrizi tek cerdha e Lapakres se bebat mund ta han.smiley

he, si po shkon avionadasmiley!?

ore,sala kot nuk e shkriu aviacionin ushtarak!

Po radaret e NATO-s cfare thane?

superaksion,si i kapin keta avionet qe ngecin ne rere, bravo quna bravo
nderkoh pista nr 2 eshte operacionale...

Per ate zot nuk mund te rri pa thon ene une dy llafe, se plasa. Per punen e avionit e kom llafin. Dy gjona e ndajn kete muhabet: 

Tashi ose jemi populli mo i rrenum ne bote, ose keta garipat qe kena ne qeveri duhet ti xhglyjm ne dajak! Nuk bohet keshtu me rob shpie, se na nxin faqen o njerez!

kush ka noj mendje se nga duhet fillu? 

keta te bojn ene qorr, ene budall mor zot!

pse ta nxine faqen ty... apo patrioti modh ti, ndihesh fajtor per cdo pordhe qe behet ne Shqiperi.

pordh e vogel ne fakt, drog me avion, drog me anije, vrases me pagese, vrases pa pagese, vetem xhamajka e kolumbia jane para nesh... jena ba vrima e fundit e kavallit, ma keq se jevgjit! 

harrova ene tritolin, te qeveris dhe te korporatave me kontrata per te vra rob...

qeka ndez diaspora....

ka ndonje nga Kolorado ktu te na thote si shkon biznesi legal i barit? Se kto me eskperience ne Kolombi kan fol te gjithe.

kur "vdiq" njoni ne korce tu bo "gjueti" me kujtohet qe doli nji drejtor i madh policie dhe bonte be kalamojt qe nuk ishte vrasje.

dhe kta mavite bojshin be kalamojt qe nuk bohet llaf per aviona ne menyr kategorike..

po thuj mo vlla"sedi, s'kena pa gjo akoma" ose "po punojme" ose "ndoshta" dhe pastaj vazhdo punen rehat, se dhe pa pune nuk rrihet 

ca ndoshta thua ti? E pe si ulen avionet ne Divjake - kamikaze si japonezet!  Edhe pilot me eksperience ai miku (edhe mesues) me nje avione 2 byth vendsh desh hengri koken dhe e kapen policat e Tahirit brenda 2 oresh.. Ndonje avione ushtarake, ndonje kamione ushtrie nuk na doli.. apo nuk i dihet heren tjeter ne malet e skraparit kur te ulet avioni tjeter.. 

e kapen policat e Tahirit brenda 2 oresh.

Vertet po mburresh me kete shpejtesine rrufe marramendese 2 ore?!

Ore une me keta te qeverrise se droges nuk humbas kohen, po pres prononcimin e pensionistit Arvizu.

A do dale tani qe si militant pensionist i PS te mbroje rrenat e qeverise apo kjo eshte e tepert edhe per te?

Këllirat.

Nji porosi skryjn dot.

Ministrja Dade e shoqeroi ngultas me sy, derisa e detyroi te ulej smiley

hahaha i madh

smiley megjithese chameria sikur nuk ndodhet ne NYC.

dolen prap kto ...mo keq se portorikanet

albanian pride my azz...roje ene supera punoj  te gjith hahahahahaha

Ej,kot me pyt, po sikur me ket pune te jete marre shteti perhere dhe ky (saliu)e dekonspiron per interesat e veta? Jo se dhe punen e embargos me iranin deshi me e perdor dhe e kishte ba vete si ma i Miri.  smiley

Avioni ngeci ne te njetin vend ku zbarkoi xhevdet mustafa.kjo divjaka i bon komunistet me dhimbje kuke smiley

Ore une me keta te qeverrise se droges nuk humbas kohen,...

Te sheshi PO ! Rrembeni armet PO ! Shtetira Po ! Tua Rruajme si ne Rumani Po !

 Braktise Kohen tuaj te Vyer ne sherbim te PPU ? Edhe kete ethe smiley

E paskan leshuar ne afoglio shoket antikomuniste .Futini marshin se eshte disheze e Gjate Keni pengesa me Gjembec , pastaj Kodra me Xhibole ..Ka dava Janina .Do rrini gjate ne Opozite .Mos u shpenzoni kaq shume ! .Kursehuni per te miren e Partise smiley

dhe e kapen policat e Tahirit brenda 2 oresh....

Roni do thoshte " jane Niperit e atyre qe asgjesonin Bandat per 12 ore " smiley

Me timon, pa timon                                                                                                                Avioni jon osht kampion                                                                                                       Edhe breshka ia kalon                                                                                                         Piloti jon do akullore                                                                                                             qe te eci ne ranore ...

Pse ishte ne dyshim se bohej tregti droge n'at ven ? Ku i cojne katunaret e Lazaratit te mirat materiale? Ia hudhin lopve ? 

Pashe nji emision me kenge ke Klani me duket. Nji me zhuri, s'ia maj men emrin. Me boni pershtypje, gati tre ore program - 0 reklama. Nga vijne ato dollaro se aty nuk prodhohet i mut.... pervec Mary Jane ne Lazarat .

Pra znj. Dade ka genjyer Partine smiley

 

Po me cfare e ka mbajte Klanin PD-hi i Berishes per Tete Vjet te pakten ? Pervec Pastrimit te Parve te Krimit Nderkombetar Droga dhe Trafiku jane Burime te Pallogaritshme per PD-hin .e Berishes .Tani po permjer ne Teqe ..po ishalla pendohet Piloti ....se do digjojme " car gallate "...hahahahahaha 

Hajde Llalla ...

Te ka ardhe zogu ne dore .Ose bene te Kendoje ose ik pi dhalle me Saliun tek " Na kem Feisin e Bukit or tie "... Ke kohen te cosh prapa Hekurave nje Klase te Tere te Korruptuar deri ne GENE qe Lemerisi per 25 Vjet nje Popull , nje Rajon e Nje Bote te Tere me Krime !. Po je Burre , beji te mecerijne sallave te Gjyqit per Qeset e Kafeve ....

Ose ......

Behu BURRE !

ketu ndoshta ke te drejte.reklama miliona dollareshe si me qene klani NBC apo ai tullaci qe fiton me shume se barbara walters bie nje cike era  ashtusmiley

Thuj ishalla o i nderum i japin padronet edhe i shanc ktij zavallit tone smiley

Se u bon disa raste inkompetence.

operacion i modh,,, ne divjake ndalohet nje vaion,,,,dhe 300kg hashash, po ce ore per 300 kile kasht do mundonim gjithe ate aeropllane ne mo?po ce ore ka ngritur rilindja aeroporte ne divjake?
kush eshte me sherbim-admin sot, pf?

U ngrit dhe sherbimi Vigjilences smiley E rrofsh Gramoz ! Ate qe u paske bere ...keta e dine  kujt do ja tregojne smiley

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në një deklartë për mediat tha se avioni i kapur sot në plazhin e Divjakës nuk ka pasur ngarkesë drogë në të. Avioni eshte nisur sot ne oren 13.00 nga Rinasi dhe ka bere ulje te detyruar ne plazhin e Divjakes si pasoje e nje avarie.Droga e kapur nga policia është gjetur në një makinë aty pranë në pyllin e Divjakës dhe sipas ministrit po punohet për të vërtetuar nëse avioni dhe makina e kapur me hashash kanë lidhje me një trafik droge me anë të avionëve.smiley smiley ( Thanks, Einstein. Kujdes mos thysh shatin . shen im smiley )

Ndërkohë Tahiri bëri me dije se është arrestuar edhe drejtuesi i mjetit Saimir Bajrami, i cili s'kishte shume qe kishte ardhur nga Italia, të cilit i janë kapur dhe një vlerë monetare prej 27 mijë eurosh.

Ministri nuk pranoi pyetje nga gazetarët.

A Saimir, Saimir, sa te keq qe jeni juve ...

Qemol, je shume i keq

 Policia bën me dije se avioni është nisur nga aeroporti i Rinasit dhe ka ngecur në rërën e Divjakës. Burime të policisë i thanë News24 dhe BalkanWeb se është ndaluar një avion i vogël i drejtuar nga një shtetas italian, ku ndodhej edhe një shqiptar, i cili arriti t’i largohet policisë si dhe një mjet Mitsubishi i ngarkuar me kanabis sativa.

Eshte ndaluar nga policia apo nga rera ku ngeci...

 

Policia e kap leprin me rere ...

Policia kishte vendosur reren aty qe te ngecte avioni pra... smiley

Pietja nje milion $$$ eshte: nese transportojne droge me avione sportive pse nuk perdorin hydroplanes qe ulen ne det por nisen nga rinasi?

Mos ua shti ndermend, se do quhesh bashkpunetore e trafkut edhe ti smiley

Per prapesira kane mendje pjellore vete ata nuk kane nevoje per mendte e mia smiley

shoket e partise te dalin e te japin nje koknkliuzion, se divjaka do behet me aeroporte,dmth do rilindi smiley)

Qeverija komuniste e Tiranes e boni te veten. I largoi ndertimet deri te vija rërës.

C'a te bojne edhe keto fakiret, nga halli e kon. Vetem ajri iu ka ngel. Sazani dhe Karaburuni i ka kthier dilberi i Hanese ne hekur e beton, qe kur. Nga toka na mbron nje Kosove kreshnike... Me poste nuk shperndahet ajo.

 + klauzolen standarte (nga te dhenat paraprake). 

Po ve re se Xhibolen e paskam kualifikuar si te gjykoje ...Hallall Xhibole .Do te mesoj dhe me shume smiley

Nje shoqe antilomuniste si ty me ngjalepervoj te Trasheguar por jo te kualifikuar , ka nevoje te Ngrihet ne lartesine e nje Liderje .Ky qe nje Hap premtues qe del jashte Derstiles .Gjembi me duket e kalcifikuar dhe e shenjteruar ne mbreterine e saj me ta " ngul "  Nuk premton ..dicka i llokocitet brenda kafkes  Si thu ti ka nevoje te Ngrehet dhe Ajo  per nivel Liderje 

O sa te degjenerum, me targa fallco dhe me avione me droge

Ka plas hareja ke opozitaret e peshkut. T'u u shty kush e kush me ba komentin e vet, si qerosat e filmit para ekonomat Stavrit . smiley

po pra, jo se lajmi nuk eshte i mire, po dhe per tu gezuar kaq shume nuk eshte. E kallen peshkun krejt smiley

Opadap dapa dipi dipidopa ..smiley

Eshte ndaluar nga policia apo nga rera ku ngeci.....Pyetje njemilioneshe smiley

dhe poshte saj dy pergjigje Filosofike  Opadap dapa dipi dipidopa .. e topi ra ke Gropa ...smiley

E mos vdekshi! Kurre o Admina .Drite ua befte ngado qe te shkelni .Diell e paci 

I arrestuari deklaron: droga do ngarkohej ne avion.

Te na rroje Edi Rama dhe partia e Punes, me sakte e Droges.

Eh sa do gezohej shoku Shpati.

Tani Divjaken e zbuluat, ka mbetur vetem  Gjadri te kapet! me drogen e Edvin Rames  smiley

Nishani takim urgjent me kryeprokurorin Llalla per punen e avionit te droges.

Na kenaqen keta opozitaret e merzit se helbete eshte e veshtire te rrishe 4 vjet pa asnje lek dhe perfitim. Ama vetem ju mos folni se i late ata ne lazarat te prodhonin gjithe keto vite mija ton hashash dhe as qe e permendit si problem. Ndresa keta sot ska dite qe mos ndalojne nje ngarkese hashashi. Hipokrizia ne piedestal, ama veten tuaj genjeni. smileysmileysmileysmiley

 

Spekullim i madh me keto avionet "ushtarak" te opozites! Por avioni paska qene italian, ah ky pepino duhet te jete punesuar ne Ministrine e Mbrojtjes Mimi na paska genjyer! smiley

Musteqe Dordoleci kishte Rast të bënte Termet qe kur doli INFO ...tani do dhjesë Gjak kur ta cojne Gjurmët ..Jo te Gjurma por te Ujku  i Vuçidollit  ... Lerja Llallës Dordolec . Mos fut Hundlt se ti preu Musteqet smiley

Filloi Berluskoni me duket punen per tek azili Pleqve .Këtë tonin do e rrahin Pleqtë po e dënuan me punë në azile smiley

Fiqo nuk ta njoh kapacitetin Shtetëror , por shkarkimi i atij të Trafikut pranë tij Është më se Signjal Europe . Ai nuk merr vesh nga Partia edhe po të dojë të mësojë nuk ka KOHË .Por pas Metës 98 -2000 dhe me qënien në Bashki Vërtetoi se është e Vetmja Kandidaturë për të pastruar MUTIN e Berishës dhe Nanos që kanë Hedhur mbi këtë Vend e mbi Njerzit për 25 Vjet .

Dhe duke parë se këtu dominojnë karieristë të" vegjël " të Xgjuar e kritikë nën Flamurin e barazlargimit ose të Tredhur Mendorë , duhet të ishte Simboli i Vetëm për JU që nuk doni me qenë pjesë e " na kem feisin e Bukit or tie " ose zgjatimit të zorrës së verbër të ish Komunistëve në Mentalitet ....mender Politico...s që vërvit LefTKopeja si Pampers !

Është një RAST Brilant .Të shohëm Mullahët Anadollakë të Llallës deri ku do e shpien !

Hej ca gallate.

1.Pse NISHANI takon LLALLEN per nje avion sportiv dhe jo per  kamionet e anijet qe dalin plot nga Shqiperia?

2. Canabis eshte mbjelle gjate kohes se Salukut e Bishtukut vitet e meparshme. Sa me shume kapet aq me e rrepte dhe e rende duhet te jete akuza per drejtuesat e Pedhit qe na e transformuan atdheun tone te dashur ne plantacionin e droges ne Europes. A mund te akuzohet Rama se droga mbillej vjet ne kohe te Pedit?

3. Bishtuku kerceu sot dhe tha qe QEVERIA RA.... Sikur te bjere nje qeveri per cdo avion sportiv qe bo lek, sdo kish qeveri ne kome ne bote.

4. Saluku e Bishtuku nuk mund te rrine dot ne opozite dhe cdo lajm te kronikes se zeze e trumbetojne si nje hap te tyre per nej pushtetit. Por kemi nje problem qe per Pedin nuk voton me njeri keshtu qe ndonje lufte eshte zgjidhja e vetme.

5. Po ushtria ku hyn ketu?

6. Sa IDIOT  e kan pas shiptaret Kryeministrin e tyre, Cunin e Sheqeres qe u hudh pernjehere e deklaroji se avioni ra nga super ngarkesa e droges kur avioni nuk ishte ngarkuar ende para plazhistave?

Jo. Bujari e takon Llallen per te mesuar detaje te hetimit qe t`i dekonspiroje ai tjetri sepse ja raportojne keshilltaret e Jarit. Llallen po e thirri Presidenti eshte i detyruar te shkoje.

Nuk ka shkru policia per 2 ore sepse kur nje njeri shikon qe avioni ka ngec ne rere e nuk grihet dot iken nga vendi dhe nuk rri e pret qe te vije policia ta kape. Per dy ore robi me makine largohet jo pak por 200 km nga vendi i ngjarjes. Mos lexo budallenj e copa mishi ketu.

Ka nje gje qe duhet sqaruar, perse personat ne fjale nuk jane larguar nga vendi i ngjarjes? Shume cudi eshte kjo.

Tani puna eshte qe duhet te flase ai trimi qe eshte kap ne vend ngjarje, ky shqiptari dmth.

A e kupton njeri se sa me shume droge kapet tregon se sa shume eshte prodhuar ne kohen e Haxhi Qamilit te Vicidolit?

Kur i kap Policia e akuzojne se na e kan bo vendin ne Kolumbi, cfare duhet me bo Policia mos i kapi qe te mos kthehemi ne Kolumbi? Po Sheqerja me kelyshin e vet qe mbolli per CEJF gjithe keto vjet ka ndonje mekat?

Sa per faktin qe ai italioni ngeci per dite plazhi ndersa po priste drogen qe vinte me makine te prishme, une si futem fare se prandaj e kemi Visho Ajazin. Ja servir Salukut ai si e do, por problemin e kam me te ekzaltuarit e Pedit qe gelltisin cdo gje thjesht qe Shpellari te mos dali bllof.

Ra avioni nga mbingarkesa e droges tha Shpellari dhe Lulka u bo gati per Kryeminister. Si eshte ky Luli mo, e dinim per kopilin e Argites por mbeti kopili i Sales. Nuk e durojme dot ket qeveri tha....e shqiptaret me vrap do e bojn te PARE.

po Mimi Kodheli ku ishte sot ...ne avion apo tek Mitsubishi????? Ra qeveria, Mimi me Tahirin nuk po bin dakort.

Do  e qani Shpellarin qe nuke eshte ne pushtet do e qani, Ai as prishte ndertime pa leje, as Droge nuk kapte..ishte Shpellar Shteti.

Eee s'paska super operacion e? Policia s'ka shkuar per dy ore e?

Po ata nuk kane ikur se i kane pasur krahet e ngrohte, pas droges eshte Rama. Kane qendruar aty per te pergatitur drogen per ngarkese dhe per ta levizur avionin qe ishte bllokuar ne rere.

Nuk ja ka marre mendja qe do vije policia se keta nuk e kane pasur per here te pare. Shqiperia qe kur erdh Rama ne pushtet u be me linje ajrore droge.

Policia ka shkuar pasi lajmi per avionin e ngecur ka marre dhene sepse qe kur e denoncoi opozita njerezit ishin edhe me te vemendshem.

Skuquni more pak dhe kerkojni pergjegjesi qeverise se droges se late nam.

Ja keni kaluar edhe Mehmet Shehut e Kadri Hazbiut qe vriteshin e arrestoheshin me partine ne goje.

Cer thu mer Toc, Genc Rruli, Rusmaijli e Kaqi me cunin e Sheqeres, na e mbajten Shehun, Azbiun E Kapon gjalle keto 24 vjet. Kush eshte opozite Luli i Argites apo Jamarberi i Argites? Ju keni per te shku ne grope per Pinjollet e Sheqeres se Demokracise ja keni knu kengen prej dites qe Ramizi te vuni aty ku e di TI, o komandant.

Komentusi,

Nuk kane faje nga njera ane se ai qe poston ne facebook per trafik droge eshte rrit mes maleve dhe jo anes detit. Pra, ti leme fantazistet me lakuric, lakuric, avioni, avioni..divjaka, divjaka...

Nuk ulet nje avion i tille ne rere plazhi te Divjakes e jo me te ngreje 400kg hashash...Ta pret mendja qe i eshte fundosur goma ne rere.. Pesha e avionit eshte mbi 1 ton!! Vetem nese ka qene vertet idiot ai italiani, sepse keto gjera edhe nje pilot i thjeshte i di. Plus qe eshte nisur nga Rinasi, nuk ka mbire si mushkonjat..Ka rendesi ky fakt, prandaj u nxitua i marri e shkruajti qe avioni eshte furnizuar ne Rinas e ra nga mbingarkesa e me pas deputet e PD-s i bejne thirrje policise te mos fsheh provat.. Shoferi i makines eshte arrestuar ne pylle dhe ky eshte me vete rast i pazakonte, pasi media thote qe po pergatitej te hidhte ne aeroplan ngarkesen. Sikur te behej fjale per 1kg apo 2 edhe mundet por 400kg dhe do i zbriste ne aeroportin e Barit apo te Korfuzit? Policia shqiptare raportohet qe ka kerkuar info nga keto dy kullat. 

Jo po ju donit  fakte foto ect .. qe avionet ushtarak shqiptar  jane ulur ne Divjak dhe Gjader per taransport droge! Ja ku i kini! smiley Sa  i gezuar do te jete Plaku Mere!

Divjakë, bllokohet avioni dhe 460 kg drogë,.....

 

Alo alo alo, zogu qe u nis me barkun plot nga rinasi ka ra ne reren e divjakes ....

..ka zbuluar sekretin nje polic i forcave speciale smileysmileysmiley

                         pesha bosh e avjonit PIPER  PA18  eshte ;

Empty weight 1520,9 lbs ose 689 Kg ,kur pesha e droges ngarkuar ishte 460 kg smiley

 

Po mundohesh te mbulosh Idiotesine e Kapos se Vicidolit, Kapo. Narko trafikantet jane budallenj, jo si Cuni Sheqeres, e ngarkojne mushken me teper se nga mban.

Vallahi po ja hudhi kesaj rradhe Rama mos u bofte kurre Lulushi Kryeminister...I ka ardh Zogu tek dora, Poshte Canabis....usheton gjithe Laberia....ene Scuttari

hajde rilindje hajde

ku do ta fuse koken mushkonji $Meta?

 

Mos mbroni trafikantet, te korruptuarit, policine, ministrat. Kerkoni qe e verteta te dali ne drite dhe cdo gje te behet transparente per popullin.

bravo ketlina. kjo eshte fryma qe duhet te percillni ju qe jetoni jashte. te mbrosh ramen ne kete rast eshte sikur te mbrosh berishen kur thonte qe demostruesit e 21-janarit u vrane nga demostrues me pistolete brenda turmes.

Te "koruptuarit" Rama Tahiri,  kane kapur avionin me droge! smiley

E kane "kapur" Ilir. Fli i qete se kryetarit nuk ka per ti ndodhur gje. Ai vend ka "nevoje" per maskarenj, sepse nga maskarenjte eshte udhehequr.

Mos u beni qesharake duke mbrojtur Edi Ramen,Tahirin apo Mahirin. Boll u tallet me ate popull!

Po une nuk ve doren ne zjarr per Ramen  si Arvizu, se me digjen te dyja duart!- keshtu tha para disa oresh Zoti Berisha smiley per vertetesine e avionit me droge te komanduar nga Edi Rama! smiley

Ketu nuk eshte ceshtja tek mbrojtja e Rames apo Tahirit, por tek spekullimi politik qe i behet nje aksioni te policise se shtetit mbi bazen "e fakteve!" smiley

 Mirpo ti mbushesh mendjen berishisteve, eshte nje aventure e madhe sepse ai vend udhehiqet pikerisht nga politikant spekullues, abuzues,  karieriste te paskrupull dhe shpirt liq

Bravo askush sduhet te mbrohet, po keta te pakten perdite po arrestojne persona qe merren me trafik, ndersa deri dje as qe egzistonte si problem. Keta te pakten po e evidentojne, megjithese jane larg pritshmerise se njerzve qe kerkojne qe policia te hy nje ore e me pare ne lazarat. 

Tahiri dhe brace ishin si te dhjere ne breke kur benin deklaratat per "suksesin e policise" ne kapjen e avionit qe do kapej se s'ben se nuk ngrihej dot. Cer koqesh smiley

Swed ke kaluar me LSI-n? smiley

Pse kshu, ke degju gje qe me kane perzene nga Partia Komuniste a si? smiley

Jo te kam pare duke nderuar me grusht para fotografise se EH smiley

ore une jam i shqetsum se nuk po lexoj mo keshilltarin e KM qe vinte doren ne zjarr qe ishin mashtrime te salihut. Prita gjith diten per naj lajm taze, te mrenshem po nji m*t!
Dhe mos m'keqkuptoni po keq m'vjen edhe qe sales i erdh zoni 

Boooo sa rende qenkan peshqit.... Avioni Avioni... Lakuric Lakuric.....
Boooo boooo i mbaruan te tera..

Po ikni o njerez se avione te tille ka plot, gjithandej......e para nuk dihet a eshte trafik apo aksident se mbetem pas berihajit te te marrit berishe avion avion.....se dyti trafik me avion e anije e njerez e gamilje... behet ne banje USA , europe e kudo...trafikantet ate pune kane ........te bejne trafik me ca.do lloj mjeti e menyre.. nuk ka Skandal deri ketu...., e treta hajde ta provojme qe po qe.se.eshte trafik , qenka i qeverise.....pastaj pse habiteni per mushkonjat se shtet leshi jemi... Ama rrot me rrote me gjermanine.... Sipas saliut....
Po ikni o njerez.se fantazoni dite e nate, ju ka semurur i marri sali.... Merrni kot si karroce evgjiti Avioni...Avioni... Lakuric Lakuric....

Dmth mos te reagojme fare e? Po per faktin qe deri dje rama e mohoi te kete avione me droge por na genjeu qe jane mushkonja etj si tja bejme? Meqe paska qene e vertete qe ne divjake avionet ngarkohen me droge atehere pse genjeu rama? Deri dje si kapte dot policia por u desh te prishej nje e te behej buje qe ta kapte? Apo tja falim rames se eshte cun trendy mo la-le. ok la-le, po ja falim rames la-le vetem te dukena trendy. fajin e ka berisha

. Akuza e  berishisteve  ka qene per perdorimin e avioneve te ushtrise ne trafik droge! Kupton gje ti apo vuan edhe ti nga influenca e Mavrise !

E di mire qe ato jane akuzat e Berishisteve? Mund te sjellesh ndonje shembull? Une deri tani kam lexuar qe jane bere akuza (qe s'kane sjelle prova) qe eshte perdorur aeroporti ushtarak i Gjadrit nga avione private, e jo qe jane perdorur avionet e ushtrise. Tek ky komenti i xhibit ke shkrimet e mund t'i lexosh.

 Sali Berisha deklaroi në kuvend se ka prova dhe mesazhe që tregojnë për avionë të mbushur me drogë që ulen në Divjakë e Gjadër që tregon sipas tij implikimin e ushtrisë në këtë trafik.

Shtypi

 

Dmth "implikimi i ushtrise" ti e perkthen si perdorim te avioneve te ushtrise, megjithse ta shpjegova qarte me siper qe nese eshte perdorur aeroporti ushtarak i Gjadrit (pa lidhje me Divjaken - nese e ke parasysh gjeografine e Shqiperise - ajo ishte akuze tjeter), dikush nga ushtria, qofte dhe nje roje, i bie te jete i implikuar. Qe Berisha pastaj e hiperbolizon dhe fut tere ushtrine nen akuze eshte dicka qe s'duhet te na befasoje me. Te pakten jo njerezit me 2 grame mase gri brenda kafkes.

Moj gjembi, Berisha genjen te vdekurit dhe jo te gjallet, e kupton ti qe opozita ben akuza direkte, qe Edi Rama eshte trafikant droge, akuzon pra direkt Kryeministrin, tani jo ush po gomar, jane lojra fjalesh.

Me kete `zhurme` ne media (dhe parlament) ideja e Berishes nuk eshte te luftoj drogen dhe korrupsionin, se keto lulezuan me shume ne kohen e tij kur ishte 8 vjet ne pushtet,(Lazarati)  por te marr pushtetin dhe te krijoj trazira me idene se Rama mashtroi elktoratin dhe votuesit, shqiptar! Qellimi i tij eshte konflikti, nepermjet denigrimit dhe intrigave, Kjo eshte kryesorja! Po nuk e njohet akoma Berishen ?!! Edhe sa vite do ta kuptoni?!! Se u be shume gati 25 vjet  vjet me duket! Cerek shekulli me konfliktet  dhe mashtrimet e Berishes, muzike e vjeter!

thuj 50 vjet se e ben me te ndjeshme

Habitem me ju. Pastaj nuk habitem dhe aq kur mendon qe 500 vite turku ktu do ket ber seks ndonjehere. Hajt pra vlla trendy, allahu akbar, zgjohu enver. Fuck europen, rroft droga dhe tritoli. Fajin e ka berisha.

smileyPo kjo tregon impiikimin e Qeverise dhe Rames ne trafikun e droges ?!!!!!

Me ate me xham apo ate pa xham e lexove qe une kam akuzuar ndonjehere qe Qeveria ose  te jene implikuar ne trafikun e droges?!!!! Mos kerce si karkalec dege me dege. Dalipi me siper ishte indinjuar shume nga akuzat e bera ketu qe avioni ishte per droge. Une solla lajmin ku vete Shqiptari ka deklaruar qe droga do ngarkohej ne avion.

Sinqerisht tani duhet te fillojme te kerkojme para per mesime leximi qe ju japim njerezve ketu tek peshku.

ne po flasim per Berishen jo per gjembin! Umorem vesh! smiley

Ty edhe të të mësosh është humbje Kohe .Po hajt mo . Raste të tilla janë Pëllitje të Politikës kryesisht Opozitës dhe nuk janë Përgjegjësia e Qeverisë , as e një Ministri as e një shefi Komisariati të Divjakës .

Në se do ishte vepruar në të Kundërt me masa mashtruese për ta Mbuluar Faktin nga Ministri apo Kushdo dhe qeveria nuk do reagonte atëhere do të vinte dhe ty Rradha të reagoje .

Të reagosh në bazë të pëllitjeve të Babait të Korrupsionit , strategut të Mbjelljes Korrjes dhe Shitjes me çdo mënyrë e mjet ( përfshi dhe këtë rast me avion ) të Sali qenef Berishës me Klanin e tij bandit ,  tregon se  ke probleme mendore . Në rastin më të tolerueshëm një zell i tillë për të bërë Qimen Tra e për të Ulëritur Bloqeve si zë i parë ,pa ditur asgjë Zyrtare nga organe Hetimi , minimalisht deklaratë zyrtare e prokurorisë ,  është i barabartë me një dekoratë e letër flenderimi nga Drejtoresha e Dërstilës ..

" I Jepet Shefqet Edisonit si Dërstilist i dalluar me rastin e mbarimit të Maturës "

mu me vjen cudi se si e merrni seriozisht kete ilirianin. Shqiperia ka vite qe nuk ka asnje avion ushtarak se ato qe na la xhaxhi ishin te vjeter dhe dolen jashte perdorimi, te rinje kur te blejme se jane te shtrenjte.

Akuza nuk ka qene per avion ushtarak, as per ushtrine, por per perdorim te infrastruktures ushtarake, perkatesisht aerodromit te Gjadrit nga avione civile per trafik droge. Kjo e konfirmuar nga SHISH, deshmitare dhe vete qeveria qe e betonizoi Gjadrin per te ndalur uljen e avioneve te droges.

Avioni sot me ze e figure ne Divjake, bindi edhe enveristin e fundit ne Shqiperi per qeverine e droges, megjithese tipi enverist e sugjestionon veten te mos ta pranoje kete gje.

Po ju jeni te cmendur te gjithe ore! Ju ka bere kaps ne tru Berisha, me shpifjet dhe intrigat e tije prej te cmendui per pushtet! Harrove cadrat me pistoleta, dhe stilolapsat me helm ?!! Ju jeni plera te gjithe qe mbeshtesini nnje budalla!

Avioni i drogës u nis nga Rinasi me lejen Nr.193

Avioni “Piper”, PA 32, i cili pilotohej nga shtetasi italian Giorgio Riformato ka mbërritur në Shqipëri më datën 8 maj 2014 i pajisur me leje të rregullt nga Aviacioni Civil Shqiptar.
Leja e fluturimit mban numrin 193. Leja nga autoritetet shqiptare është dhënë që avioni të ulej në Rinas dhe më pas për të bërë një xhiro turistike në bregdetin shqiptar dhe për të përfunduar udhëtimin e tij në Itali.
“Avioni i bllokuar në Divjakë ka leje fluturimi në hapësirën shqiptare. “Leja e fluturimit mban nr. 193 dhënë më 05.05. 2014””, është shprehur Aviacioni Civil për mediat.
Avioni ka mbërritur nga Italia vetëm me pilotin Riformato, i cili ka qendruar dy ditë në Tiranë.
Ditën e djeshme, pak pas mesditës, në orën 13:26 minuta ai është nisur nga Rinasi dhe destinacioni final i parashikuar i tij ishte Pescara e Italisë.
Sipas itinerarit që avioni ka përshkruar, fillimisht ai është drejtuar nga Jugu, më pas ai është ngjitur lart për të marrë kthesën në Qafë Kashar, më pas, ai ka kaluar mbi hapësirën e Spillesë, duke ndjekur vijën bregdetare ai është drejtuar drejt Divjakës.
Ky itinerar ka zgjatur për 20 minuta. Rreth orës 14:40, avioni ka mbërritur në hapësirën ajrore të Divjakës, ku dhe ka bërë një ulje, 200 metra larg bregut të detit.
Por, gjatë uljes, avioni ka pësuar një avari tek rrotat.
Në momentin që avioni ka rënë, në plazhin e Divjakës ka qenë kohë dreke dhe ka pasur pushues të shumtë.
Sipas dëshmive të banorëve bëhet e ditur se, pas qendresës për disa minuta, avioni ka tentuar të ringrihet sërish, por pasi bëri një ngritje në qiell në lartësinë e 50 metrave, avioni bëri një hark dhe më pas i’u drejtua sërish tokës.
Gjatë uljes rrafsh me tokën, iu këputën rrotat dhe ngeci në rërë. Menjëherë janë afruar banorët, të cilët në dëshmitë e tyre tregojnë se kanë parë tre dhe jo dy persona siç pretendon policia.
Pasi kanë parë ngjarjen, banorët kanë njoftuar policinë, e cila ka mbërritur me shumë vonesë në vendgjarje.
“Unë po haja drekë, kur kaloi avioni dhe ra. Ishte shumë ulët, ishte vetëm 10 metra lart pishave. Më pas erdhi policia. Mushkonja ka shumë, qeveria nuk po i heq”, tha një dëshmitar.

Si njeri teper inteligjent qe qenke,a mund te ma shplegosh cfare ndryshimi ka trafiku me aeroplan nga trafiku me mushka, makina apo skaf. Per mua asnje, thjeshte ngelet trafik dhe veper penale. A ka plantacione me hashash ne Lazarat, padyshim qe po. E pra policia nga atje duhet tja filloj, te hy ne fshat dhe mos te lej gram hashashi. Kush e ben kete tregon qe nuk ka asnje kompromis ne luften kunder droges.

Enveristëve u ruan lesht e koqeve dhe i bën lëmsh për triko ti me gjithë Berishën e soin e Bandës që kanë 25 vjet që trajtojnë Shqipërinë si teren për Mbjellje Korrje e Shitje Droge smiley Të paktën për Drogën !

Në kohën e tij le që nuk bënte VAKI as ta mendoje , por  po të lehte ndonjë si ty me "argumente " debilësh  jo ushtria jo Infarstruktura ,Sot  do kerkoje lekët e Burgut  , po të kishe dalë i Gjallë . Ti nuk kupton dhe nuk ke se si të Kuptosh se ke akuzuar NATON pasi për Ju ka rëndësi që në Shqipëri u shtua dhe Një Bandë tjetër Droge

Deri tani nuk u kemi lexuar asnjë Fjalë SHQIP edhe Moralisht ....jeni KUNDËR këtij Trafiku që la peshqesh Sali qenef Berisha apo jeni dakort dhe Gëzoheni që edhe kjo Qeveri e Neobllokmenëve Enveristë është në rradhët e Banditëve dhe Hajdutëve para Qershorit .Po kur flet edhe ti shtojcë e zorës së  verbër e ish mentalitetit të aparatçikëve të KQ ,  të kesh 100 ashtu 99 ti Çash dhe një ta mbash se duhet !  

Dëshmitari: Avioni u rrëzua pasi u ngarkua me thasë droge

Avioni ka rënë në orën 14:40 minuta në plazhin e Divjakës. Kanë qenë të shumtë dëshmitarët që kanë parë rrëzimin e avionit. Ata dëshmojnë mbi atë se çfarë kanë parë gjatë kohës së uljes së avionit, momentit të ringritjes së tij dhe më pas rrëzimit. Ata theksojnë se avioni është parë të ulej rreth drekës. Sipas tyre ishin pesë makina që prisnin avionin teksa ulej.
Në këtë moment, ata theksojnë se nga makinat është parë që të nxirreshin ngarkesa të paketuara me ngjyrë të errët dhe që futeshin brenda në avion. Po sipas dëshmive të banorëve, pas shkarkimit dhe futjes së ngarkesave, avioni ka tentuar që të ngrihej në fluturim ndërsa makinat janë larguar. Në momentin e ngritjes, avioni ka pësuar avari. Banorët theksojnë se avioni mundi të ngrihej vetëm në 50 metra lartësi e më pas i është drejtuar sërish tokës. Në momentin e rënies në avionit, një nga pesë makinat, një automjet tip “Mitsubishi” kthehet menjëherë. Drejtuesi i makinës shkon pranë avionit dhe nxjerr prej tij ngarkesat që ishin futur më parë duke i rimarrë në makinën e tij dhe duke boshatisur avionin. Dëshmitarët thekojnë se në këto momente disa prej qytetarëve të pranishëm aty, kanë njoftuar policinë, e cila ka ardhur në vendin e ngjarjes me vonesë.
Pasi qytetarët nisën të flisnin për mediat mbi atë se çfarë kishin parë në momentet e rrëzimit të avionit dhe boshatisjen e tij nga ngarkesat që u transportuan më parë, policia bllokoi avionin si dhe ndaloi pilotin. Personi me automjetin “Mitsubishi” arriti t’i shpëtonte policisë duke u larguar me shpejtësi drejt pyllit të Divjakës. Ai i kishte braktisur automjetin e tij dhe ishte larguar. Në makinë u gjetën rreth 460 kilogramë kanabis sativa, kjo ishte ngarkesa që ishte futur në avionin Piper e më pas ishte shkarkuar prej tij për shkak të avarisë që pësoi. Pak orë më vonë u arrestua dhe drejtuesi i automjetit “Mitsubishi”, Saimir Bajrami, të cilit i’u sekuestruan edhe 27 mijë euro, që mendohet të jetë shuma që ai ka marrë për ngarkesën që do të fuste në avion.
Banorët në dëshmitë e tyre theksojnë se avioni ra nga mbingarkesa e tepërt me të cilën ai ishte mbushur kur bëri uljen e parë. Boshatisja e tij pas ngecjes në tokë për banorët që u bënë dëshmitarë të gjithë asaj që ndodhi është dëshmi se aty po transportohej drogë.

Keshtu thote dhe idhulli yt ne fejsbuki-Sa ngjani mer, si turinjte e derrit!

Ishin pese makina me nga ~460kg droge secila apo kater te tjerat kishin ardhur per te pare se cfare behej? Apo ishin pese kultivues te ndryshem, secili me kuintalin e vet? Se po te jete kjo e fundit, dhe te jene te verteta edhe ato 27000 eurot, i bie nga 293 euro kilja, 92 kg per makine. 92 kg do te thote qe fermeret vidhnin nga 8 kg per kuintal, e para, ndersa 293 euro/kg eshte pak lart si cmim shumice. Ti shif e bej po e ke pak keq kete historine.

Pyetje e thejshte  -Qeveria a ka dore per ardhjen e diversanteve te droges ne shqiperi ? qe ti biem qeverise pastaj, se ky si i Shikut shkon edhe me tutje `Klika Rama, regjimi punisto mafioz - thote ai !

Hajd, i lumte tyta policise shqiptare. Tak-fak, per dy ore e gjeti avionin. Keto kackavallet knej kane dy muj qe iu ka hum nji avion akoma me i modh, dhe as qe kon idene ku ta kerkojn ! Kot nuk e kemi pas Sigurimin e dyte ne bote ne ...

Thjesht modesti. Pse mer kush qe i pari?

faktikisht ka qene i treti nga krahu i lindjes gjate luftes se ftohte dhe i katerti apo i pesti ne rang boteror ne ate kohe. kshu e di une. 

Vallaj xhaxhi tha qe sigurimi s'ka bo dy lek pune. Tashti ngelet fjala jote kunder te Atij. Boj vete hesapin dmth.   

nuk e di per cilin xhaxhi e ke fjalen, per ate te blogut apo per te vertetin. smiley te kishte qene gjalle ai prej verteti, Al do ishte Kuba ose Kore e Veriut sot, me celular prodhuar ke metalurgjiku. Do ishim tu be konspekte, tu mbajt rradhe per qumesht etj. Ndersa ai i blogut na veneron me arritjet e atij tjetrit. 

Përjashtuar Pordhëve dijeplotlë e të tallmeve me cqUarËsI tuaja , askush nu ka thënë që Sigurimi etj ka qenë i Dyti apo i Treti. Mosni kaq shumë të CqUar !

Flitet për Kundërzbiulimin që edhe vetë superfuqitë e pranonin si Të vetmin që nuk Shet e Blen Info .Filtron gjithshka në Lidhje dhe në Interes të Shqipërisë dhe vetëm me këtë mund të hyjë në Mardhënie

! Për ata që kanë mend mbi Grykë jo për Blegëritsit !

une e kisha prej verteti rradhitjen, sipas rradakes sime. pastaj pse thua askush. kush eshte askushi ne kete rast qe e pergjitheson? po flet per veten? ti s'ke qene sigurism sipas menyres si je shprehur. se na cudite tani. smiley 

Flitet për Kundërzbiulimin që edhe vetë superfuqitë e pranonin si Të vetmin që nuk Shet e Blen Info

Kryeministri dhe ministri i mbrojtjes sipas shokut enver iu kishin shitur te huajve sekrete ushtarak.smiley

Po nje xhaxh ka pas, ai me gojen me sheqer. Po ti pe verteton dhe nje here ate qe ke thene, dmth qe ke qene disident-kalamo.

Brace: Policia kishe filluar operacionin qe heret sot, i kishte bere prite avionit duke e mbushur plazhin me rere. Pasi ra avioni, Policia e cila ishte tek pishat e Divjakes ne pritje e siper, priti dhe dy ore qe te sigurohej qe ishte avion dhe jo mushkonje, dhe shkoi ne vendngjarje dhe e kapi. 

Tahiri: Do hetojme fort qe te shikojme se mos droga qe u gjend prane avionit ishe droge dhe jo trahana sic deklaroi Top Channel.

Rama: Bravo cunat e Policise per kete superoperacion te sukseshem te kapjes se nje avioni qe s'kishte droge, por ama kishte nje rrote zevzeke.

Ka ndonje te re tjeter keto oret e fundit pervec kesaj permbledhjes?

P.S. Pse duhet te dilte Ministri i Brendshem dhe jo zedhenesi/ja e Policise me ate deklaraten per shtyp sot? 

xhib, te lutem, presim keshilltarin e km per skjarim. Se atij i ze vend dhe llafi

Si gjithnjë pas ty kush guxon të bëjë më përmbledhje smiley  Ti apo Ti !!! E sheh pra që nuk ka më PËRMBLEDHJE

More në qafë dhe Gjëmbin se i ke mbush mëndjen që thotë llafe me mënd smiley

Xhib në se lejohet .Po shof këtë pastiçion e Berishës që ka vënë Kryear Partie dmth sipas fajlëformimit tuaj LulashDashKurbanBashkine . Pasi akuzoi Qverinë e Ramës si Kartel Droge kërkon

Nga Autoritete të vërtetoi Argunmente e tij smiley

Di ta xëbërthesh ti këtë që Kërkon nga Autoriteti i Kartelit të  Drogës të zbulojë kartelin e Drogës !!!

Shënim ...ke një aftësi që i thith Budallejtë si me magji ...të ngjisin si zamkë ! HaVall !

Cocaine in the water

Hashash in sky

ta-ta-tam, tatataram, ta-ta-tam, taram

E more vesh per zv. e mejxhër Tomit?

Kishim gjet nji me emer spaçiatori smiley

e pashe mer e pashe...sa shpejt ikin vitet.
Po sot u knoqa me Bruins. Stanley Cup, here we come!

Po u lodhe mo xake u lodhe, bej ca pushim. 

Une s'kuptoj dicka, keto 460kb mary jane nga dolen, se drejtori i policise tha qe s'kishte pare gje bime te tilla ne Lazarat.

ka qene mall importi mi gjembi

Pepinoja, e tha Brace, eshte import.

tani ne importojme italiane dhe eksportojme mariuane... model i mire tregetie.

Vallaj plot eshte Tirona, te nxjerr mallin e tales.

All we need now, is a yellow submarine

Bejn miliona me droge? I lumte toci arit. Do ishin budallenj po mos ta benin. Kot i moren 1 milion vota ata? Trafik si ky bejne ter bobat e botes spo bekemi ne leckamanet. Bobat bejne dollo kurse pabuksat lehin ktu tu shkelu brekt e barazlargimit. Ashtu ka per tju ik jeta tu u anku mer fakira po hapni syt beni dhe ju nej pune se per protestat e juja se ru as pastrusja pallatit. 

 Lorenc VanXheli ku je ti

1) Kush eshte gafurr per ket kapje aksidentale?

2) A kane bo mire qe i kane kap, dhe nese i kane kap a trego kjo bashkpunim te shtetit?

3) Si i apasionum qe jam me beri pershypjte ai komenti i AC. A ka pas itenerar udhetimi ky miku? Se te jesh i licensuar te udhetosh ne hapsiren shqiptare nuk do te thote te udhetosh pa itenerar, ose te dalesh jashte itenerarit.  Nese ka dale nga itenerari, perse nuk eshte njoftuar per kete? 

4) Si do procedohet me shtetin han pa porta qe na la karameli djeg, cuni i sheqeres?  Nje shtet qe nuk kontrollon dot hapsiren e vet ajrore ne 2014? WTF? 

koke syneti stafi i berishes - nderon me grusht kryetaren e komisionit hetimor, per avinet me droge ku jane implikuar USHTARAKET! smiley

Politika e strategji shume te holla te cialt duan ta nxjerrin Shqiperine si nje Kolumbi ne mesdhe ....njera ane e denonco e ana tjeter e gjasme e 'kap' Drogen....te dyja anet jane alabaker pa taban social e gene shqiptare ....te dyja anet kane gelltitur nje luge corbe te prishur ....

Ne te vertete jane perpjekje maksimale soristo-mongole si e si qe Shqiperia mos ta marre statusin !!!!

Bravi ragazzi

Si nuk hoqen dore keta bijte e komunisteve nga bari. Bar hanin nen komunizem, bar edhe tani.

Ham barët i kemi plot, armiku nuk na tremb dot.

 

Po jo mer tytë. Akuzohesh ti, jo policija. 

Let mi ges: Italjan ishte ai miku?

“Një mik i huaj më tha, vetëm tek ju ndodh që policia të bëjë një operacion antidrogë si i djeshmi dhe të akuzohet si fajtore!”- shkruan kryeministri në “Facebook”. 

 

Operacjon i modh mer jahu smiley

fiqiri u shkri si qiriri ....per atdheun. Qy ne 5 te mjesit. yehaaaw

apo zgjohesh me lopet?

smiley

Mirmjes Noshke.

mjes juve

neve po na afron ora e cajit

Pa gjum o Noshke. Festum gjith naten mrom me çunat e PD-hit. Na u ngjir zoni.

 

vend strategjik Divjaka.. edhe Xhevdet Mustafa me banden e tij ne Divjake zbarkoi.smiley
 

puna eshte se opozita kishte kaq kohe qe po i zinte gjuha lesh; ne divjake ne divjake,atje ka trafiqe,..
hops si rastesishte ne divjake ''bie'' arropllani ,plot me miell, sh rastesira ne divjake ...

shqiperia nuk do te behet kurre, po KURRE qe te jen te gjithe te sigurte...edhe kur e ZEZA eshte e ZEZE, shqiptaret prape gjejne argumenta per ta vene ne diskutim...tashme jam i bindur qe FAJIN E KA SALU qe na beri dhurate RILINDJEN e BLLOKUT!!!

sic e tha dhe liqeni, avioni ishte turisitik, nisur nga rinasi. Eshte qesharake te mendosh se do bente trafik.
Oh, 1 min. e paska pohu dhe tahiri-me i miri qe ishte tentative per trafik droge. Liqen, naj deklarate te updatetume?

sa i trashe qe je... Po nga Rinasi eshte nisur o palle, nuk jane mushkonja qe dalin pa pritur.. Pse Swed lexon ti qe tall trapin me ju fantazistet e PD-s?  E sheh sa bukur ulet aeroplani ne reren e divjakes.. jo me charter apo ata ushtarak qe keni me jave te tera.. smiley Ky italiani duhet te hedhe ne gjyq Saliun e paska marre ne qafe me fantazite e tij. 

ej, po ma shpjego nji gje: ca magneti ka perdor ajo anglia qe ju ka thith te gjithve aty?

ehe si gjembi dhe ti.. u sqarove per Rinasin? se mos merr mendet e Saliut dhe ti e ul aeroplan ne malet e Skraparit? smiley

Rëndësi ka që u kap, se dhe mund të mos ishte kapur, ashtu. Reflektimi qe i shpejtë dhe kjo tregon që opozita te ne funksionon, falë faktit që kjo qeveri di të reflektojë smiley

 

ate thuj. Xhanem, po t'mos ishte kap, do ishe duke fol per fantazi te cunit te sheqeres kshuqe win/win jeni prape

PD fantazoi 8 vjet dhe nuk pranoi gjë, kështu që, mos të qahemi me një muaj fantazi. 

ah, e bukur llogjike. 

Rendesi ka fakti kush do japi doreheqjen, se gjithe qeveria tha qe s'ka trafik droge me avione. Tani fati i keq beri qe dhe avioni dhe droga te kapeshin tamam aty ku ishte thene, dhe jo per merite te policise. Une besoj qe ministri i brendshem ne nje shtet normal do merrte pergjegjesine mbi vete dhe do jepte doreheqjen. A jetojme ne nje shtet normal? Nuk e di, ky rast eshte nje nga ata qe e provon po ose jo. smiley

Ky është rasti vërtet?

Nëse është, le ta bëjnë. Unë nuk jam gjykatëse, unë kënaqem dhe me një reflektim. Na kishte munguar edhe kaq pak gjë, sinqerisht.

C'reflektim? Shif ca thote:
Sipas ministrit të Brendshëm, ngjarja në Divjakë është dëshmi e nxitjes së krimit nga opozita. “Ngjarja është dëshmi se si nxiten instinktet kriminale nga politika e papërgjegjshme e nxitjes së krimit dhe trafikut të drogës nga goja e atyre që vetëm pak muaj më parë ishin në krye të të gjitha pushteteve, për të bërë jo vetëm punët e vendit po dhe disa punë të tjera”- deklaroi Tahiri.
smiley Fajin e paska opozita dhe per drogen. Ca te bojme ne tani, ti kerkojme doreheqjen bashes? smiley

Swed me vjen mire qe reflekton pozitivisht dhe drejtesisht per ngjarjen ne fjale. Sikur te gjithe te tjeret te vepronin keshu, Ai vend me gjithe mend ka per te ecur. Bravo cuna! smiley

Ore, mund dhe mos të ishte kapur fare ky avioni fantazmë. A kupton ti, por ja që u kap smiley

Shyqyr qe shpetoi edhe droga, se imagjino sikur ti kishte ndodhur ndonje gje ne mes te detit! smiley 

Qyqja, ka Lazarati plot moj, pyet ai për 300kg hashash.smiley

Edhe peshq të droguar kishim mangut 

Ashtu eshte , edhe mund te mos ishte kapur fare por ja qe Policia eshte ne terren , pasi i kishte nxjerre tabelen per te ndaluar avioni pas nje manovre te gabuar ra ne kanal .

Faleminderit rera e Divjakes!

swed, cfare ka ndodhur? te ka vjedhur bradi apo peshku i kuq fjalekalimin e peshkut? smiley  Po kerkon te futesh dhe ti tek partia jone e ekui-distances?

Jo jo gjembi, ndermjet te keqiave secila ka peshen e vet dhe s'mund te jene kurre te dyja te barabarta smiley

Oooooouuu, kush foli mer

Lajmi i mire ne kete rast eshte qe policija e rikuperojti mallin.

Pra dergesa do te kryhet, kuptohet, me nje vonese te vogel smiley

po ja do e coje me DHL, sic e ben edhe policia suedeze. Po keta tanet do e amballazhojne me pako me te vogla, qe te mos i bjere ne sy shoferit te taksise smiley

mos pagujm naj kamate o fiqo, aty eshte puna. Se ti e di sa e pelqejne korrektesen kto te huajt

lajmi me i mire eshte qe Tahiri sapo tha qe nuk jap doreheqje.. Perkundrazi policia do vazhdoje hetimet. 

atë thuaj, që nuk dha dhe polcia doreheqjen nga hetimet

adria, shaje sa te duash nje pellembe rob mbi toke por po ju ben zbor te gjitheve.. Me ka bere pershtypje, eshte djal shume i serte dhe i eger ne detyre.

ah m'raft pika mu qe e dashke te eger dhe te serte ti!

Do jete mesuar me noçken se ai pretendonte te jete i eger e i serte.

jo jo, ai pi caj dhe shef pokemons. Eshte englez tipik i qete dhe me humor. Une ate prenotoj sa here per feste

he me te lumte! nga fitorja ne fitorje

halleluja! Is this really you, swed?

Te jesh i sigurte qe une jam, qe gjithsesi keta dhe ne e kthejne shqiperine ne bace kokaine, nuk i ja jap voten berishes ose zarave te vet, keshtuqe sigurohu qe une jam smiley

po mos me i dhane voten Berishes e Bashes ne kete moment do te thote as me shume e as me pak, te jesh ne krah te trafikanteve te droges.

Zgjidh e merr.

Zgjidh e merr.

Ke harru pa i von ene nji revole virtuale ne gjoksin virtual! smiley

O swed, t´zuni kusuri tashi, merr e zgjidh, t´thot politikua, po e di vet mo, po nuk votove bacen, sot e tutje je trafikant. smiley

 

Sikur s'ka thene njeri akoma pervec juve te pd-se qe droga eshte e tahirit ose qeverise. Une po them qe ai duhet te japi doreheqjen qe nuk e kapi me shpejt. C'lidhje ka kjo me trafikantet? Ti lexon vetem 55 dhe fejsbukun w hunderrit, s'ka problem

Mos e prish tani se fillova te te vleresoj.

Qeveria te ike se kur denoncoi opozita ne vend qe te reflektonte dhe te bente punen e vet, beri alibine e trafikut te droges me mushkonja, athere si mund te rrije edhe nje minut tjeter nje qeveri e tille ne detyre?

Ministri mund te jepte doreheqje dhe ishte e mjaftueshme sikur qeveria te sillej ndryshe me informatat dhe akuzat qe dolen, jo duke bere alibine e trafikut se kur ben alibine e trafikut, je vete trafiku.

Ka vend edhe per ty ne qytetari swed.

Ka vend edhe per ty ne qytetari swed.
smileysmiley Pernjehere u bera pishman qe shava qeverine, se ja ku u katandisa, vjen bathoristi te tregon qytetarine. Tmerr. Dhe njehere ... Admin, a ka mundesi ti fshish ato postimet e mia per doreheqjen e ministrit te brendshem? Faleminderit per mirekuptimin smiley

po cte bejme, nuk jemi te gjithe qytetare Kuqi a nga Salaria e Tepelenes ose fshatrat e Permetit.

Ore se kam harruar te te pyes, ca do beni ju bathoristet e shish-it kur te iki visho? Do ju mbajne keta qe do vijne qe te pergjoni forumeve apo do marrin te vetet?

S'do bejme gje o burre, do na zevendesojne cunat prej fshatrave te Permetit, atje ku ha pule gure. A i pe edhe ata pioneret me grusht nga barrakat e Permetit? Ja ashtu "qytetaresh" ka kjo qeveri. Shkrujane edhe vjersha.

Gjynah se ju ja keni marr doren mire, kshu gdhe jeni po puna e fuksit ju rri ngjit, si e preme per ju smiley

Eshte revoltuese, eshte nje fyerje e inteligjences se qytetareve shqiptare nga ministri i brendshem kur del e deklaron se per trafikun e droges dhe ngjarjen e Divjakes se fundmi me pretendimin; fajin e paskesh opozita. Vetem mendje te tilla te krisura e qesharake mund te shprehen keshtu. Kjo qeveri duhet te jape doreheqjen menjehere nese jemi nje vend normal e me demokraci te tille. 

Qesharake per at Zot

nuk ka qeveri ne bote qe mund te ike vete, aq me shume qeveria e hajduteve Rama e Meta. Po keta e blene pushtetin, e moren me dhune e gjak, ti kujton se do ikin nga turpi i avioneve te droges?

Qytetaria duhet te marre ne dore fatin e vet, ndryshe te firmose kapitullimin pa kushte para krimit dhe ta fleme mendjen.

Doreheqje se kapen trafikante apo doreheqje se qelluan te trashe trafikantet? Sapo e tha Tahiri as me shkon ne mendje per doreheqje.  Do merzitesh nje cik ti por do kaloje. 

E pse duhet te jape doreheqjen e gjithe qeveria prej idiotesive qe nxjerr nga goja nje minister? Te jape doreheqjen ai po te doje, s'ka lidhje pjesa tjeter e qeverise.

I njejti minister qe dje mohonte qe te kete lidhje me trafik, sot e ktheu fjalen. Minister tjetri dhe nuk di ende te thote "nuk e dime a ka lidhje, ende po bejme hetime."

Gjithsesi, fjala e djalit te Sheqeres nuk doli sepse ai, sipas nja dyve ketu, paska thene qe u perdorkan aviona ushtarake.

E, dita 1000 Ben Imami, s'ta vuri veshin njeri per avionin e bardhe..aaaaaaaaaa CNN ne lajme kryesore qeverine shqiptare boooo

Që të jemi korrekt e të mos përhapim rrena, qeveria nuk ka thënë "nuk ka trafik droge me avion" por "nuk ka prova për trafik droge me avion". U gjetën provat,u bë edhe aksioni. Në fillim bëhen veprat, pastaj deklaratat.

(Lavdi)P.S. Kam frikë se të gjitha këto janë kosto të shtuara, dhe mund të sjellin rritje të çmimit të mallit të konsumit të gjerë. Dhe inflacioni rëndon në xhepat e konsumatorit, popullit dmth.

" Nuk ka trafik droge me avion "

Shume mire e ka qeveria , nga foto duket qarte qe rreth e rrotull avionit nuk ka droge .

Ore, po ju e quani veten të djathtë dhe gëzoheni nga kjo ngjarje?

Pronarit të avionit i është dëmtuar prona. Njësoj si psh t'i ishte shembur shtëpia nga shpërthimi i ndonjë punishteje demontimi. Vetëm komunistat gëzojnë kur dëmtohet prona private.

Kurse unë për vete jam ndjerë në ankth për jetën e pilotit dhe të qytetarëve të Divjakës që u rrezikuan nga ulja e avionit. Jeta e njeriut kapitali më i çmuar! Kjo është më e rëndësishmja. 

Jo nuk po gezohemi fare , biles Gomisti i fshatit Divjake kishte thene qe rrota nuk bohet mo , kishte ngrene gozhde smiley

Ishalla e ka të siguruar! Por, edhe po s'e pati të siguruar, shteti nuk duhet ta lërë mes katër rrugëve. Ne nuk jemi regeanistë si Sala që nuk e vinte ujin në zjarr për fatkeqësitë natyrore që i ndodhnin bizinesmenëve. Solidariteti është virtyt i humanizmit.

po pse me keto karagjozlleqe do ta kaloni lumin e droges ju? Kshu strategji pr ju urdheroi Vilajeti?

Droga i perkiste spikerit te parlamentit, keshtu njoftojne agjensite e lajmeve momentalisht!

Ore se edhe unë e besova në fillim Bradin. Sapo mora vesh që gomisti i Çermës së Madhe e kishte përgënjeshtruar që goma nuk bëhej. "Një pullë do dhe rregullohet" tha. 

Kështu është kur u beson këtyre të Vilajet Qyrkut.

"ngjarja në Divjakë është dëshmi e nxitjes së krimit nga opozita"smiley

Shume e vaket tingellon. Thuje mer cope Fajin e ka ....

O ç'mu prish rrote e pare,
ne pisha te Divjakes..
smileysmiley
 

"vetëquhej “komandant”, ai nuk kishte leje fluturimi"

S'na u ndane komandantet. smiley 

Te provime e lirimit kane fut nje pyetje:

KEMI 900 ton DHE NDAJME NE 500 kamiona. 

SA AVIONA NA DUHEN PER TA CU NE ITALI????

Kujdes se nuk esht dhe aq e thjshte sa duket

Rast i mire per ta rras benblushin mrena smiley

Do kete qene mbledhje e gjate sot. Sa po vonohet Grava.. smiley

300+ komente mbi operacionin e madh ( smiley ) ndersa tek ajo per te moshuarit vetem tete! smiley

PPU per shumekend eshte si nje vakt ngrenie. Por s'kane dhe faj per kete qe ju thoni me lart, ne shtate dite kame verejtur se tete tema jane per PK dhe Enver Hoxhen, iku koha kur PPU-ja "lulezonte", te ashtuquajturit e majte peshkiste e kane braktisur me kohe ose po e braktisin duke pare se qeveria s'sishte ajo qe pritej dhe politikat shqiptare vahdojne njesoj tash njezet e tre vite me radhe..

Sa gjynah smiley

Disa burime te pavurara thone se avioni nga italia ka ardh me porosi te Kreut te opozites, ose njerzeve te tij i paguar.

Pilotit i jane dhene te dhenat qe te ulet ne Divjak pikerisht ku disa dite me pare Divjaka u be legjend e avioneve me droge te ndihmuar nga ushtria.,duke krijuar nje skenar gjoja avari! E cuditshme sipaska shpetuar pilot! Izgjut italioni, si e gjeti ronen! :smiley

Edhe ben vaki

dobet e majta peshkiste...ka ngel vec ilir-jani e naj tjeter qe perdor nickun rezerve per mos me u dekonspiru qe ta mbrojne prej sulmeve te politicos dhe leftit. 
Thirrja mo e deshperume ishte ajo qe lexova qe bente thirrje t'i kenaqemi te djeles dhe ta abandonojme peshkun. Nuk di po as nji meteor mbi toke nuk kish per t'i merzit robt kaq shume sa kjo e shtune e mallkuar

Eshte e vertete. Gjithashtu eshte e vertete qe shperthimi ne gerdec ndodhi me porosi te Edi Rames. Por keto te verteta nuk kane shume rendesi sepse, e para nuk i besojne masat dhe e dyta pergjegjesine e mban kush ka pushtetin sido qe te jete puna.

Cuditerisht keto gjera ndodhin gjithmone ne pritje statusi e gjera te tilla te ngjashme.... ca koincidencash merr yahoo...smiley

ne fakt kjo eshte ngjarje e mire per punen e statusit. mosha e internetit dhe cunat e policise ne baze e kryn punen e tyre. fatkeqesia eshte qe kallpet e dy paleve, si gjithmone nuk duhet te na cuditese, duan te marrin kapital politik. eshte ngjarje sensitive, por jo ngjarje bulevardi. si do rrjedhin gjerat dhe sa seriozisht do e marrin kete institucionet shteterore, do shikojme. nuk e besoj alibine qe kjo do influencoje statusin. nese nuk merret statusi, eshte per aryse krejt te tjera dhe jo per kete. 

Nderkohe kryeministri Rama jep intervisten te 5 franceze,per arritjet e demokracise shqiptare,"ishi", funrnizon idhtaret e tij ne peshk me statuse vajtonjese; "o le le na rafi Edvini"! smiley

smiley

Pjeter, intervisten e Rames tek kanali 5 i Frances, e pashe dhe une nja dy minuta, s'kuptojsha asnje fjale frengjisht smiley dhe e hoqa, por vura re qe ai e fliste mire frengjishten. 

si e vure re qe flet mire frengjishten kur ti nuk e kupton ate?

smiley
 

Te pakten nga rrjedhshmeria, nuk kishte ngecje per aq sa e pashe, dy minuta smiley

Tek lajmet e Top Channel nje i intervistuar banor i zones pyetjes se gazetares se a kishte pare tjeter here nje avion te tille, banori u pergjigj se kishte pare nje para nje muaji, d.m.th kjo ishte rruge narkotrafikantesh ka muaj..

Z Pjer ...Më ndryshe e përfytyroja nivelin tuaj për tu dhën drejtim këtyre prurjeve .Sepse kot nuk i lexojmë V...Q  Më duket sipas mësimeve tuaja Aty ka një Problem të Madh pasuror .Pronë e kujt do jetë Avioni ?

I Shtetit , Policisë apo Komunës ?

Është një aset që me pak riparime mund të përdorej shumë mirë në Interes të Komunës.Dihet që Kunupi i Divjakës( alias pidhëza e Lushnjes )  është me nam dhe ja kalon Mushkajave të Velipojës dhe përdorimi i avionit në këtël fushë  ndihmon për spërkatjen e zonave të Plazhit . Riparimi do jetë shumë i lehtë me që në Komunë ka dhe Gomistë siç kanë vue oroe disa shokë Inteligjentë të fushës .

Gjithashtu në konkurencë do futet dhe Policia pasi edhe atë e ndih në operacione zbulimi me efikasitet në ndjekje të Trafikantëve .

Si mendoni ? Apo këto probleme po i regjistroni për tek Intervista e Madhe ose Amendmentet Historike që pasurojnë e plotësojnë por nuk prekinThelbine  e V...Q , Flm!

Ke fillu vje pas meje Gjembo +1 .... Ndryshim stili kështu ?

Te dashur opozitar edhe xhibolar! Nuk e kuptoj kete eksitim kaq te madh per faktin se Tahiri me i miri dhe Ed Rama nuk ju doli ai llafi i mushkonjave por ne te kundert u paska dal babait tuaj shpirteror, babasqap Berishovicit. Me kaq kenaqeni valle? 

Ky ati juej per nja 8 vjet rresht i shifte a s'i shifte keto 'mushkonja' apo ky bizines i rende filloj keto muajt e fundit? Nje biznes qe ka vite qe lulbashezon tani duhet me ja ngec dobic ne dere qeverise? Ndoshta te gjith e ka fut nga 1 gisht ne ket mut lazarati por ama eksitimi dhe drejtimi i gishtit (me ere) vetem ne nje drejtim, ne mos kopil-llik edhe budallik. 

Shteti Ra - sic thote edhe ai i pavionit 9te.

Shteti Ra - sic thote edhe ai i pavionit 9te.

Shteti ka 25 vjet qe ka rene .

Ja do vije ne pushtet djali i enverit dhe do e rimekembe seerish shtetin se ky nipi i zogut spo duket gje.

edhe enveri vete te ngrihet nuk e rimekemb dot .ishte kohe tjater me nje brez idealist qe ndonese besonin ne nje dogme te gabuar ishin gati te vdisnin per ate qe besonin, me nje bote te ndare ne dy kampe qe pavaresisht se c'beje ne vendin tend te financonin persa kohe ishe ne kampin e tyre.Keta idiotet gjeten nje popullsi te re te arsimuar me nje rend e siguri publike ne gjendje te mire.gjithe duhej te benin ishte te  sillnin investimet e huaja , te kompesonin te denuarit politike e te permiresonin institucionet e shtetit e jo tu vinin kazmen nga themeli.tani kane krijuar nje rremuje e  nje lemsh qe s'ka njeri ta ftilloje.

deshtuan te gjithe. deshtoi komunizmi dhe demokracia. tani ka shkuar aq rende puna sa mire e the, as enveri po te ngrihet nuk i ben derman. vetem po u ngrit ai princi i kanunit, ai di te veje drejtesi ne kete popull. drejtesia e tij triumfoi mbi diktature e demokraci. akoma dhe sot pas rreth 600 vitesh i zbatohen urdherat.

Ej,qeveria i kapi te keqinjte dhe i rrasi mrapa hekurave,ca t'bante ma shume ? Ju po thoni qe duhej t'kishte ba pune edukative qe djmte e keqinj t'mos i hynin rruges se gabume? Dakort,ktu deshtum. smiley

I LOVE YOU EDI RAMA!!!!!

smiley

love u 2 smiley

ne fakt pjetri ka thene: ''i like you Edi Rama'',  jo  ''i love you''...smiley

Epo me kohe pershkallezohen ndjenjat, Belul. Ate "I like you" e kishte para 1 jave. Tani qe u kap avioni prej reres se Tahirit, eshte I love you (dhe i ben gishtat ne forme zemre perpara kraharorit) smiley

Pershkalzohet posi. smiley

Jam edvinist i vjeter une ,cuce. Ti mund t'ja keshe nigju emrin tashti vone,kurse une qe kur lunte me Dinamon,me Sokol Belloven, Fatmir Cuken, Nue Nojn, olsin etj. I kam lexu gjithe publicistiken, qe nga shkrimi i pare ne RD me bashkautor A Klosin. Kam qan ne perkrahesit tij qe ne perplasjen e pare me Nanon dhe deri ne mandatin e dyte si k/bashkie ka qan ok. Ne mandatin e trete e knej s'ja qan ne prtshmerite e mija smiley,po vazhdoj t'i jap besim dhe per do kohe smiley

Berishen s'e kam pa dot me sy asihere,dhe kur i kundervihet ai,dhe kur besimi ndaj Edvinit me asht lekund, m'kthehet prap. smiley

Pse edhe ti te qenit me Edvinin e qun si mburrje,pse me pate lan iden per te kunderten. 

A kape nei "peshk" apo jo? Apo po tund filispanjen? smiley

Belulo, si ta marr kte nderhyrjen tane, si perpjekje per t'me mbrojt ,apo per te qan korrekt me te verteten?

smiley

S'ka shume rendesi e verteta, puna eshte mos te dali ne mixhiliz. smiley

pjeter,  e ke shtruar pyetjen si Curr Beja njeher e njekoh, ..:   -a po flet si burre zakoni, a si burre qeverije..?    -pergjiggja: edhe keshtu,  edhe ashtu..smiley      -zgjidhe lamshin Bajraktar!.smiley

 

p.s jo mo jo, e thashe per korrektesi, qe te mos shtremerohen fjalet e tua.smiley
 

Problemi eshte se kur opozita deklaroi se droga transportohej me avione mohuan kategorikisht me " jo po NATO kontrollon hapesiren tone e s'ka mundesi etj.." ne vend qe te thonin :"faleminderit per informacionin ,do hetojme".tani kane mbetur si te dhjere.

Duhet ta pranojme se opozita din me shume ne ket fushe ( qeshtje eksperience) Ne ishim skeptike,s'e besum ne fillim,por sa morem infon e duhur,qakfesht, i derdhem. smiley

megjitheato para qe ata harxhojne ne keshilltare te huaj duhet pranuar se i kane cuar te gjitha dem e kjo eshte nje fiasko e komunikimit publik.avionet sportive me droge penetrojne edhe shba qe kane gjithe ate sofistikim teknologjik , trafikantet perdorin edhe nendetese ky eshte fakt i njohur e ne s'jemi as te paret as te fundit.

o vlla i dashur ku carin e dinte opo-leshi se si, qysh e tek behej ky operacion?????? 

dhe pse ne keto 8 vite s'beri asgje - keshtu qe lejeni kete muhabet tani

Eh po kur opozita i ben deklaratat me "bijte e eterve gjakpires bejne kontrabande droge tradhtaret e kombit lakuriq Edi Rama" eshte pak veshtire me i marr seriozisht e me nda shapin nga sheqeri.

e kam thene dhe jam i bindur qe berishizmi eshte problemi me i madh. edhe po tu degjeneroje fare rama mjafton te ankohet berisha dhe socialistet lere qe se besojne qe ndodh por edhe po u binden 100 % qe eshte e vertete e tolerojne. ky fenomen quhet rrotkarizim i masave dhe dobesim i gjykimit. fenomen qe haset ne vendet lindore komuniste dhe islamike. allahu akbar zgjohu enver. fajin e ka berisha.

Mo i cyt i nderuar Jps ...Lei se sa më shumë ti trazosh aq më shumë erë lëshojnë smiley Janë kënaqur një jetë të tërë me thashetheme zgërdhirje si Plakat e liga për hiç mosgjë , jo tani që kanë edhe dëshminë e Gruas së Roshit smiley

Ja të bëjmë një pëjetje me që  - Llalla është i babasqapit , Dordoleci politik i Presidencës është i babasqapit ..edhe Vishua është i Babasqapit ...

Çfarë do nxjerrin hetimet për jetë Gjatësinë e kësaj Veprimtarie , dmth Kohën që aplikohet ?

Përse e morri mundimin Ky Pilot që vjen " për herë të parë " në të njëtën kohë me atë që u kap si pronar Droge ?

Çfarë dëshmish do japë Vishua për këto sidomos Lidhjet në Kohë dhe sasinë e rrugëve  që janë bërë me këtë mënyrë ?

Kush ka një mejtim mëndjeje sidomos për të parën dhe të tretën Ku Sali Qenef Berisha ka dhënë Dëshmi !

Po ben Sala estrade bashke me Vishon edhe gajaset xhiboja -- uiii shif shif ca i paskan bo rames edhe tahirit. 

skan ndermend ta nxjerrin hunden ndonjehere jashte brekeve te babasqapit -- aty ngjeshur edhe me qef biles e mbajn

"Investimi" i fundit i salihut shpertheu! As nje mize nuk ka per te vra! Por dhe e mori vesh perfundimisht se e shkuara e zeze e tij nuk kthehet me.Kot ben llap llap gjith diten.Me kot i fryni xurrnase tij militante ! Droga eshte prodhimi i vetem shpresdhenes i mijera te rinjve qe u ngopen nga brockullat e saliherve, badakcinj e kusare qe hiqeshin si te perkushtuar per fatet e vendit, te rinise, popullit.Ndryshimi i vetem per versuljet militante qendron ne modelin e sharjeve te nje te dhjeri, mbi nje te permjerre!
Bertet se i humbi " virgjeria " e shtetit qe la ...pa droge te nershem , pa krime, pa kusare dhe ...te lumtur ! Faqezinjte ne sulm ?
Per mendimin tim ketu duhet te bjeri " gabimisht " nje bombe atomike me rreze ...te mesme...I vetemi shpetim ! Ama sali kusarit te mos i degjohet nami e nishani kurre!

grava, je prishur kohet e fundit me Avokatin? Po te pyes se kam vene re qe s'po rakordoheni.

Gjembi , perkundrazi jemi komplet ne sinkron por nuk me lexon. ....Vemendshem.Shifek kushan dhe ke shan ...aty e ke te palexuaren ....
Lexo, lexo se do ta gjeshe ...per nje autokritike ....

Autokritiken pres dhe une, grava po aha, hic gje. Ne vend te autokritikes tani po thuhet qe fajin e kane te ekuidistancuarit, ata/ato e organizuan trafikun me mushk-onja.

Gjembi, sinqerisht e keni qe u pa dhe u zu avioni qe vinte per droge dhe kjo eshte hata e madhe ? Nje gje fare e vogel perballe thagmatave qe kane ndodhur ne kete vend ? Pse behi te marre? Nga ky stan sistemi , gjoja prisnit tjeter ? Apo andej nga jeni, meazallah se bie ere droge..! Nuk di ... ne eshte e vertet, por sikur strukturaty iteligjente sigurojne ta ardhura pre kesaj tregtie me goxha pervoje andej .
Ja ku po ja u them une dhe shenojeni! Ne se droga nuk do ligjerohet per dy vjet ne Shqiperi duhen 10 burgje te rinj... Per rinine !

o fiqooo! ku je fut mer firaun?

" Operacion i madh antidroge ne Divjake "

smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).